Okapi, zoals in ithe good old days Feniks wint «de» match BASKET Gemakkelijk Herboren Hiel Ceuppens en recordscore voor Osiris BEKER VAN BELGIE ROLSTOELBASKET TWEEDE RONDE Op oom drafje Weer century-score Na verlengingen Nipt maar verdiend De Meerleer outstanding Oppermachtig De Voofpost - 18.12.1961 - 21 1 tweede nationale Okapi Aalst - Pepinster 105-78 de geroemde overwinning van vorige week tegen Bus upgeiegd, was duidelijk heeft Okapi nu een goede algemene herhaling Jj°°9 v0°r d® ^aJltJ®s' E" ihouden tegen Pepinster. Dit in het vooruitzicht van de dlt. *Yf.'.®ch tefort deed zich van volgende week naar leider Kortnjk. b'l werking. Herman Van den Broeck, en vooral Mare en Famaey, konden de Minnebo, gingen de verde- lokalen het initiatief over- digende rebound beheersen nemen: 18-17 na 9'. Toen en langs Mare El.as sloegen kwam echter de Aalsterse de thuisspelers een veer- fastbreak los, langs inter- tienpuntenkloof 34-20. Toen cepties van Marc Elias, en in dij Pepinster E. Van Bladel amper één minuut tijd evo- inkwam, dacht men even lueerde de score naar 28-17. aan een kentering, want Het tempo door de Okapi's met een 3 °P 3 bracht hij zijn ploeg tot 38-30 terug. Doch met een paar flitsen van Danny Schorreel ging het naar een 48-36 ruststand. (anvankelijk waren het >chtans de Waaltjes, die ^et laken naar hun kant lalden, en via Marquet iet een 2 op 2 een 2-6 lorsprong haalden. Mare llinnebo zette Okapi na 3' èrug op het goede pad 6-8 i langs Danny Schorreel Pepinster probeerde het na de rust met een individuele mandekking. In eerste in stantie lukte die niet, want ondanks een moeilijke op zet, kon Aalst 54-38 uitlopen langs Herman Van den Broeck. Toen Lepiece ech ter de rebound ging be- 5'X M Basketbal eerste Nationale dames: Leonidas Aalst - Wytewa Roeeelare: 77-46 Was het voor Leonidas in de singsperiode voorbij is, en seizoenaanbef even zoeken dat de Aalsterse meisjes naar de juiste opstelling en nog van zich gaan doen taktiek, en waren de over- spreken, winningen te noe- Tgen Wytewa Roeeelare men, H»n schijnen de prali- werd het in elk geval een ne-girls nu goed gestart, éénnchtinguwedstrijd. Tot om een sterke tweede sei- de 10' bleven de Westvla- zoenhelft te spelen. Want mingen in de wedstrijd (13- naast de keiharde verdedi- 9)- Toen kwam Marianne ging, zijn de meisjes van Rommel onder stoom en bij voorzitter Ludwig De Gey- de 15' stond al een tienpun- seleer, nu ook aanvallend tenkloof op het bord. Langs op toerental gekomen. Mitsy Stocks en Pat Van Vooral de inbreng van Mit- Doren was het bij de rust sy Stocks en Pat Van Doren reeds 35-19. De tweede is opmerkelijk. Dit mag een helft ifras dan ook meer ont- bewijs heten, dat de aanpas- spannend te noemen, wat Basketbal derde nationale A: Sint Joost - Osiris 90-140 resulteerde in de verdedi ging. Langs Werbrouck slaagden de bezoeksters erin hun puntentotaal wat aanschouwelijker te ma ken, al kweet ook het plaat selijke genoemde trio zich voortreffelijk van zijn aan vallende taak. Via 44-27, noteerde men 59-37 aan de ÏO". Toen plaatste Marianne Rommel een ÏO-O en meteen was alle bezoekende hoop vervlogen. LEONIDAS: Rommel 24, Stockx 18, Martens 2, Van Doren 17, Heireman 8, De Topscorer Mare Minnebo slalomt tussen twee Waal se verdedigers en legt de bal in de korf (Okapi Aalst- Pepinster 105-78) (per) punten aan te tekenen. In heersen en opnieuw E. Van 10' tijd werd door Danny Bladel een paar afstands- Schorreel (3/3), Van den schoten door de ring kogel- Broeck (5/5) en Minnebo de kwam de -gastploeg (7/7) zelfs geen misser gevaarlijk opzetten 62-54. afgeleverd. Dit was vooral te danken aan het puik Luc Famaey bleek het assistwerk van de kleine slachtoffer van die terug- Schorreel. Toen bij 94-72 keer, want hij kreeg zijn Minnebo en Danny Schor reel hun applausvervanging kregen, konden ook de bankzitters Ronny Hen- drickx en Lievens de ultieme pressing van de Walen indijken. Ludwig Lievens Het is zeker geen wekelijks verschijnsel, dat men in de nationale of zelfs provinciale afdelingen een score van 140 punten bijeen werpt. Wij moeten zowat naar de glroietijd van Okapi Aalst terug gaan, om nog dergelijke score bijeen te zien. Die haalden destijds 5O-150 bij Hyfima Wilrijk. Dat Osiris dicht bij dat record kwam, is een bewijs, dat de mannen over de moeilijke periode na opeenvol gend verlies en door de aftocht van John Huysse- oom, heen zijn^W&t zeker een lofwoord waard is voor de nieuwe speler-trainer-coach Roger De Koster. vierde Een tip-in na een rebound door Rossius (Pepinster). Eigenlijk ondervonden de Aalstenaars niet zo heel veel weerstand van de zwakke Waaltjes (Okapi- Pepinster 105-78) (per) persoonlijke fout. Coach Jef Troch deed wat men kon verwachten. Luc ging naar de bank en Edwin Schorreel maakte zijn op wachting. En zoals steeds tegen man voor man het geval is; met Edwin Schor reel werden de bewegingen veel vlugger, wat aan Min nebo toeliet menige inlegger te verzilveren, zodat Okapi voorgoed de ruimte in was. In de 12 resterende minuten slaagde Okapi er in, liefst 41 zorgde voor het honderdste punt 101-74, op de zoveel ste assist van Edwin Schor- mochf\!arw?HÏ Hendncjkx Uit de uitslag mag blijken, geslaagd een definitieve mocht vanop de vrijworpli|r inricht op het Oei- kloof te slaan: 2-13. Toen de 105-78 eindcijfers vast- ris-spel, meer aanvallender Sint Joost enigzins van zijn leggen. gericht is dan bij zijn voor- verrassing bekomen was, Okapi Aalst: Famaey 10 0, ganger. kon het gedurende een 10- Van den Broeck 6+15 Noteerde men aanvallend tal minuten stand houden Dannv Srhnrrpel ft fi I ie' 230 P1"1*611. en genoot iede- (26-40), doch toen ook Dan- üanny bchorreel 8 6, Lie- re toeschouwer van dit bas- ny Dherdt losschoot, was vens 0 4, Edwin Schorreel ketbal, dan waren de verde- aan de rust alles reeds ver- 0 2, Minnebo 8 20, Hen- digingen echte zeven, teld: 35-64. drickx 0 4. Reeds na 4' waren orkest- In de tweede helft nam Osi- Okapi werkte af: 50 op 90 en meester en tevens uitblin- ris geen gas terug, zoals zette 5 op 5 vriiworDen om Dirk Temmerman en men zou kunnen denken. een toch weer fantastische Het ging door op zijn elan, Guy Lagring, er reeds in en langs Ongenaet werd het 42-78. En toen kwam de totaal onverwachte, herbo ren Muel Ceuppens. Met een 7 op 9 in de tweede periode lag hij aan de basis van de Osiris-recordscore Na 10' scoorde hij het lOOste punt. 58-100. Tem merman en nu ook De Geest zorgden na 15' voor een 40 puntenkloof, en Van der Weeën, Lagring en Ceup pens zorgden voor een 50 pun ten-verschil op het eindsignaal 90-140. Houdt Osiris zijn publiek zater dagavond eenzelfde resul taat in petto, met de komst van de andere Brusselse ploeg BC8 23, die met Iwein Dherdt menig Aalstenaar naar zijn zaal zal krijgen. OSIRIS: Vercruysse 2, Dherdt 18, Ceuppens 15, Lagring, 25, Temmerman 34, De Geest 21, Van der Weeën 8, Ongenaet 17. ;j DAMESBASKET Ie PROV. Zondag verzamelden 6 ploegen in Lokeren voor de tweede Toch wist Brugge terug te namiddag zou worden. Men ronde in de Beker van België rolstoelbasket komen en de eerste helft af had het bij het rechte eind. te sluiten met een niet BGS, GIDOS en thuisploeg FENIKS plaatsten zich voor de onaardige stand op het volgende ronde in Brugge, waarbij St.-Jan Brugge scorebord. opgevist werd omdat het zijn wedstrijd verloor met het kleinste puntenverschil. Wapper, St. Jan en MEC verloren hun wedstrijd. |BBC Lokeren 1 Pfaff B eve ren rtv& let de goede tijding in de van de week uit russel ontvangen, waarbij e klacht van Beveren tegen igolba Aalter waar met werd verloren, door s bond aanvaard werd, en de wedstrijd dient her- speeld, togen de dames uit Beveren naar Lokeren, waar rsied" zaal kon aangetreden ha. worden. elijk Schijnbaar wilden bepaalde iet» dames op tijd terug in Sn Beveren te zijn om daar hun mannelijke voetbalkollega's aan te moedigen in een ander treffen met Lokeren, want ze namen, door toe doen van Magali Aps (10) en Jo Van Der Haeghen (8), een blitz-start, waardoor het in een mum van tijd 2-27 was. In het verdere gedeelte van deze eerste helft (er waren nog 10 min. te gaan), kregen we dan een even wichtige partij, temeer daar Beveren wel eventjes de teugels losser liet en ieder- spelgelegenheid wilde geven. Vooral Hilde Stoop, C.V bij de thuisploeg profiteerde hiervan om enkele ge smaakte korven te scoren, zodat zij bij rust toch ook reeds aan 12 punten toe was. Marie-José Van Wijns- berghe bleef op een oor deelkundige manier het spel verdelen, en scoorde bovendien geregeld haar korf, zodat bij de rust de wedstrijd gespeeld was met een 22-45 score op het bord. De tweede helft was gelijk- opgaand, maar de fouten- last stapelde zich zowel bij Noëlla Windey (Lokeren) als bij dubbele meter Jo Van Der Haeghen (Beveren) op, zodat beiden zelfs in de 17e minuut van deze tweede periode het veld met 5 persoonlijke fouten dienden te verlaten. Aangezien op dat moment de stand toch reeds 38-71 was, kon coach Antoon Pfaff bij Beveren zijn bankzitsters het terrein opsturen. Onder leiding van het duo De Beleyr-De Beule gingen we dan op een aangename manier naar het einde, wat voor Beveren meer op een oefenpartij leek. De tegenstand van Lokeren was immers ietsje te zwak om van een span nende partij te kunnen maken. Scoorden Voor BBC Lokeren Hilde Stoop Gilberte Daens Lottefier Lut Wiondey Noëlla Voor Beveren M.-J. V. Wijnsberghe Magali Aps J. V D. Haeghen Marita V.D. Key^us. Staut Monique en Christa Praet elk 4. De reservenwedstrijd tussen beide teams werd door BBC Lokeren met 30-25 cijfers gewonnen tegen Beveren. Volgende wedstrijd voor herfstkampioen JM Pfaff Sport is op 19.12.81 te 18.30 u. in de sporthall van het Zwembad. Tegenstander is niemand minder dan de 2e gerangschikte Haantjes Leuf>egem. Winst betekent voor Beveren dan reeds quasi zeker de titel, vermits in januari nog thuis kan aangetreden worden tegen Wapper 16-19) BGS 38-46 (rust Tot de 13de minuut kon het de leiding houden, dan nam Het moest dan maar na de koffie gebeuren. Vijf minuten waren voor Gidos voldoende om Feniks nam ih de tweede minuut van de wedstrijd de leiding in handen en zou de teugels strak houden tot het einde. Eerder zenuwachtig begon nen, met een vorige ont- beslissing af te dwingen moeting in het achterhoofd, onder impuls van Alle- wist Feniks de ploeg uit Reeds in de eerste ronde BGS voorsprong. Het was rneersch. Charleroi toch achter zich te stonden deze ploegen te- Marie de Meyer die dat punt pr0beerde St.-Jan, na ge- houden. Het Feniks-wapen Mgenover elkaar. Wapper lukte. krakeel met de scheidsrech- bleek deze keer R. Van toen en 8GS werd de) club niet meer door terSj n0g jets 0p sp0r^jef Boxelaere te zijn. Hij nam Um,1W/innot in to halen 0 opgevist met het geringste Wapper in te halen. 2 puntenverschil. Wapper kan ons niet meer Was Wapper favoriet voor doen herinneren aan vroe- 23 deze wedstrijd, dan wist gere jaren. 20 men al zeker dat BGS het de BGS verdiende de overwin- ,y Antwerpenaars niet makke- nin9- 10 lijk zou maken. St.-Jan - Gidos 36-42 (rust Vlug bleek echter dat BGS 18-20) andere ambities had. Gidos was vanzelfsprekend Wapper speelde krampach- favoriet voor deze wedstrijd, tig, onzeker en miste tal van Iets wat het in het begin ook zekere punten. duidelijk maakte. Basketbal tweede provinciale Htm». DBC Osiris - Lede 111-19 vlak, dan was het toch bekeken. Het verloor met zes punten verschil deze wedstrijd, een puntenverschil dat hun bijna de helft, met assisten tie van de andere spelers, van de punten voor zijn rekening. Mee had reeds in de eerste meteen kans gaf in de derde helft weinig verhaal tegen het sterk en vernuftig spe lende Feniks. In de tweede helft ging het daarbij helemaal ten onder aan de sterke druk en het beter spelinzicht van de ronde. Feniks - Mee 62-34 (rust 23-20) ledereen was er zeker van dat dit dé wedstrijd van de Lokeraars. Een Lokerse ploeg die stil aan, na een minder goed seizoenbegin, terug naar de vorm van vorig seizoen groeit. Wat Casamassa, in zijn gekende stijl, nog probeer de, de andere Waaltjes geloofden er niet meer in. In de laatste tien minuten kreeg Mee dan nog een pandoering van jewelste Een verdiende zege voor Feniks, dat nu een stap dichter komt bij de finale in de Simonetzaai in Ander- lecht. Deze finale (op 30.3.82) gaat door als voorwedstrijd aan de finale Beker van België voor validen. Wie in het komende week end rolstoel basket wil zien, kan terecht in de Lokerse sporthal, waar Feniks om 14.30 u. (op zondag) Wap per ontmoet. Eenhoorn Basel - Erpe Mere 90-94 Erpe Mere heeft blijk- lerswisselingen de ach- baar terug de goede kar tervolging op gang te Dat Lede geen problemen beeld. Bij de bezoeksters dans vonden, want na brengen. Dit lukte in de zou opleveren voor de lei- vielen Lanckman en De dersploeg van Osiris, was Thaeye niet uit de toon, algemeen te verwachten, doch alleen konden zij ook Dat de score zo hoog zou de karwei niet klaren, vooral de andere titelpretendent oplopen en het verschil zo daar zij regelmatig tegen de Laarne. duidelijk zou zijn, had zelfs dakgoten van Claudine de grootste optimist niet Mortier moesten optornen. zwakkere wed- laatste minuut strijden speelde de ploeg kwam een verlenging van voorzitter De Punt aan te pas. Ondanks de een sublieme eerste knappe prestatie van helft. Bordiau dit sei- Roel Pieters ging de zoen terug in de ploeg thuisploeg toch ten on- heeft eindelijk zijn shot der tijdens de extra 5 teruggevonden van voor minuten speeltijd. Het EmmanuelTHOEN Ujj. De Wa*e 8portief Tezose - Erembodegem 94-91 Erembodegem dat pas Van der Veken in de ploeg haalde wilde deze keer resultaat hebben van deze welkome ver sterking. Sportief Teni ae thuis de besten waard moest Qorrebeeck we gens kwetsuur op de bank houden. DHooghe moest nu voor het reboundprobleem re kenen op Vael en omdat De Groep niet ak teerde zoals in de beste dagen bleef Erembodegem steeds in koers. De Wolf vanop afstand en Sterck onder de borden waren een gevaar voor het snel spelend Temse. Er kon genist worden met 45- 44 maar de wedstrijd kon steeds alle kanten uit. Van Bruyssel D'Hooghe scoorden met de regelmaat van een klok maar Erembode gem liet niet begaan. Op het einde speelde dan toch het thuisvoordeel en met een doelpunt ver schil ging de haver dan toch naar het beste paard in dit geval Spor tief. In de klassering stijgt Temse nu naar een gun stige plaats in het mid den van de groep en voor een eerstejaars is dit ze ker een goed resultaat. Punten: Temse: D'Hoog he 26 p., Van Bruyssel 26 p., Vael 8 p., Degroep 18 p., Van Damme 16 p. Erembodegem: Cobbaert 5 p.De Mangeleer 20 p. Sterck 19 p., De Wolf 31 p., Van der Burght 6 p., Van der Veken 20 p. WEGA digende thuisploeg, slaagde Osiris het beoogde doel. er in om onmiddelijk, een tussen de uitblinksters zaten grote kloof te slaan, die aan naast Claudine Mortier, ook de rust reeds duidelijk 54-5 Janssens, De Moor, Van de afmetingen aangenomen Velde en De Waele. had. In de tweede periode, hadden de Osiris-dametjes dan nog slechts één doel, de DBC Osiris: De Keyzer 9 centuryscore op het score- Janssens 20, De Moor 24! bord te brengen. Deze uit Mortier 18 Van de Velde 15* Lede hadden alleen nog het De Waele 18 en De Cremer tegenovergestelde denk- 7. doddoener voor Bazel. ook nu tot uiting bij Ba- Na de rust probeerde de zei want De Graaf - De thuisploeg met vele spe- Punt waren heersers in het luchtruim. Punten: Bazel: To té 18 p., Pieters 36 p., Ruym- beke 7 p., Bolssens 2 p., Willems 2 p., Van Wou- we 4 p., Verschooren 14 p., Borggraef 4 p., Ce Breucker 1 p. Mere: De Graaf 7 p., Bo- riau 38 p.Callebaut P. 6 p., Callebaut D. 2 p., De PuntJ. 15 p., De Punt G. 2 p., Lanckman 22 p.s De Pauw 2 p. WEGA Lokeren - Eksaarde 90-70 Lokeren blijft in de run kwetste Tallir bleek Ek- voor de eerste plaats, saarde toch nooit een Weliswaar werden twee ernstige tegenpartij. De Temse weer een 20-pun- wedstrijden op ongeluk- rust kwam met 49-29 ten overwuimng op een wijze verloren cijfers en van dan af kon maar de ploeg van voor- de Durmeploeg zijn jon- Punten: Scheldejeugd: - - - - - -J- Deinze - Scheldejeugd Temse 79-99 Zonder Goeselin en met raqk te mikken maar te- ^held®j®uKd: zitter Bracke gelooft geren Vion - Ver- Ivo De Pauw op de vleu- gen Van Renterghem - .X LomDergen 0 p.nog steeds in zichzelf, rneersch - Dhaen in het gel trok Temse resoluut Kris De Pauw was geen ^1? aa fo 00 meerleer bleek deze veld jagen. Eksaarde ten aanval. Via 4-14 cij- kruid gewassen. Deinze ^-yTp 11 p., Muys i keer weer de man met bleef gelijke tred houden fers liepen de drie ge- naderde nog even tot 49- p Fauw 34 P-- het haarfijn shot zoals met Lokeren en Schatte- broeders De Pauw naar 52 ma^r dan kwam er p pW lv? P.' wij hem al jaren kennen. man-Fruytier zorgden 20-36 en hoe Deinze zich weer vaart in het jonge Te8®n hekkensluiter voor ce nodige punten, ook weerde Van Rie en Temse geweld en hoe de ït'vr Eksaarde waa <Ut wel Het bleef echter bij een consoorten waren bij de thuisploeg ook gokte v»P-h vn geen probleem maar Dré 20 puntennederlaag in rust al een geslagen het was al boter aan de "L f r11 t-XH, P" 1)6 Schrijver probeerde een wedstrijd die eigen- ploeg. Tijdens de tweede galg. Niemand kon Kris pP'toch vaart in zijn ploeg lijk alleen in de eerste helft na 33-48 begon ein- De Pauw aan banden Pm nruyne e te krijgen. Zonder de ge- helft het ware Lokeren delijk Filip De Bruyne leggen en meteen kreeg p' WEGA liet zien. Punten: Lokeren: Gerlo 21 p., Van de Vijver 14 p., De Meerleer 28 p., Verdunnen 10 p., De Nul 6 p., Dhaen 2 p., Vermeersch 2 p., Vion 2 P- Eksaarde: De Schrijver 4 p., Fruytier 16 p., Wil lems 4 p., Vervaet 2 p., Tollenaere 13 p., Desten- ay 2 p., Schatte man 17 p., Van Renterghem 12 P- WEGA

De Voorpost | 1981 | | pagina 21