E.V. Aalst verspeelt de punten lieuwe nederlaag Dendermonde zakt verder weg Lokeren verlaat het terrein Pittig Handbaluitslagen België-Zagreb Handbalkalender Onrechtvaardig De Voorpost - 18.12.1981 - 25 ANDBAL terbeek - E.V. Aalst: 25-22 V. Aalst heeft te Etterbeek twee punten prijsge ven die na een degelijke eerste helft zo voor het ij pen lagen. Nadat Eendracht 4' voor de rust 5 elpunten voorsprong telde, stonden de ploegen 9' de rust reeds gelijk en nog eens 4' later telde de jeg van trainer Well ekens zowaar 4 punten ach- rstand. De totaal in een off-day verkerende kee- r Moens kwam er niet aan te pas en het was vallend met welke gelatenheid Eendracht, eens achterstand, de nederlaag accepteerde. Na deze tgoocheling moet het voor iedereen duidelijk zijn t E.V. Aalst een zware, zeer zware terugronde jemoet gaat. een eerder zwak be- 3-1 na 4' leek LANDELIJKE B.C. Dendermonde - Antwerp: 17-18 Dendermonde be- natuurlijk geen schande at, na de nederlaag te- tesmi een sterkere a Antwerp, de toe- tegenstander te verlie- ind er problematisch zen maar wat ons wel te zien. Niet dat men verbaasde is het feit dat riankR de slechte klas- Buggenhout helemaal ing in het degradatie- tout ging door het bat zou ten onder sneUe SP®1 van Houtha an maar het is duide- ^®n te willen volgen ook dat een ploeg die het overduidelijk or de kompetitie tus- was dat zij hiervoor niet a de kanshebbers opgewassen waren. De ird gerekend, en nu in thuisploeg bleef inder- staart van de rang- daad «stormen» en nie- bikking is verzeild ge- mand bleek de tegen- akt ergens ziek is. Het w°ordigheid van geest niet aan ons om een bezitten om even de ignose te gaan stellen, situatie te overzien. »ar het opvallend ge- Overschakelen naar een Bk aan inzet en weer- ander spelsysteem, arheid doet vragen rij- vooral in aanval, was a. Ook tegen het al nochtans voor de hand en slecht geklasseerde liggend geweest. In elk itwerp kwam Dender- ëfoval had men iets moe- mde er eigenlijk nooit ten proberen, slechter q te pas. Langs een dan tijdens de eerste ik schietende B. helft kon het gewoon jiest kon Dendeimon- niet. De 5 eerste minu- aanklampen tot de ten (2-2) viel het reeds op se minuut (6-7) maar dat Buggenhout onge- I arna kwamen de Den- woon veel balverhes rmondenaars prak- ^5 ch niet meer tot sco- Na 12' wees het sco- TeedB de werkelijke si- bord 6-8 aan en het tuatie te kunnen over- it ir. II NATIONALE Aalst nochtans op weg het niet zo sterke Etter beek te zullen verslagen. Langs Bomon, Steeman en Behaege werd er ge lijk gemaakt ha 9' (4-4) en Bayens en Bomon zorgden voor 5-9 na een kwartier. Eendracht toonde zich dan de bete re ploeg en via 6-11 werd het langs Behaege en Simal zelfs 8-13 4' voor de rust. Etterbeek kon nog tot 10-13 milde ren maar na deze eerste helft leek Eendracht toch op weg naar een duidelijke zege. Na de rust ging het echter alle maal fout bij de Aalste- naars. Een zwakke keeper Moens kon niet vermijden dat na 39' Et terbeek gelijk stelde (16- 16) en 5' later leidde de thuisploeg met 20-16. Naast keeper Moens he ten ook de andere spe lers de armen zakken en Aalst raakte helemaal niet meer in de wed strijd. Zonder veel inzet bereikte men dan het laatste kwartier met een 20-17 score en ondanks men nog even de illusie kon wekken Etterbeek te kunnen bedreigen (24-21) moest Aalst de nochtans noodzakelijke punten prijsgeven met een 25-22 eindscore. Scoorden: Bomon 8, Be haege 3, Van Malderen 1, Steemans 2, Simal 1, D. Bayens 5, R. Bayens 1, Van Der Borght 1. Reserven: Etterbeek - E.V. Aalst: 10-16 Eendracht dat nog eens beroep gedaan had op de +30-ers Wehekens, De Jaegher en Nijs, bereik te langs Van Malderen de rust met een 4-9 sco re. Na de rust zorgde Vinck en D'Hondt voor een 10-16 overwinning. Scoorden: D'Hondt 2, Wehekens 3, Van Malde ren 6, Vinck 5, Arijs 1. EVA Guido Dooms (Grembergse) scoorde vier doelpun ten tegen Avanti 3 (eva) DAMESHANDBAL II LANDELIJKE In 2* Landelijke valt er weinig positief te noteren voor onze streekklubs die praktisch allemaal in de tweede helft van de rangschikking staan geklas seerd. Ook het voorbije weekeinde verhep niet onverdeeld gunstig. Het derby Sparta-Lokeren werd gekenmerkt door heel wat incidenten. leed, maar toen was 'het wellicht te vroeg om urde tot de 23' it vooraleer er nog Bcoord werd. Antwerp lakte er 6-9 van en 4' or de rust leidden de raekers zelfs met 6- Batseher en Van De ide maar opnieuw viel Dendermondse aan- stil zodat met nog 5' zien. Vijf minuten later met een 2-5 stand was het reeds veel duidelij ker, Buggenhout kon de hard werkende bezoe kende verdediging niet uit verband krijgen, leed Ide müdêrdën nog tot veel balverlies en l 8-12 ruststand. Ook ^on de sporadische kan- it slaagde de 8611 dan noB 11161 afron- inig geïnspireerde den' Keeper Bontinck lisploeg erin zijn wil werd' gewisseld voor li Antwerp op te drin- Vermaesen maar aange- q. Integendeel, de be- zlen de bezoekers meer skers bouwden hun 0611 regelmatig atgezon- ïrsprong uit en na 39' derd v°or het Limburgse es het scorebord zelfs doeI verschenen, bleef de situatie hopeloos. Er was een kwartier ge- ck werd het dan 13-16 sPee^ als Buggenhout kwartier voor het reet*s me^ bi het krijt stond en het werd nog erger. De thuisploeg lukte niets meer, bleef spelen de nederlaag stormen en balverhes lij- ifwendbaar leek (14- den en via 5-14 6 voor de rust werd de eerste helft afgesloten met 5- 17 cijfers! Gelukkig voor Buggenhout ver hep de 2* helft heel wat positiever mede door het feit dat de bezoekers nu toch wel minder gecon- nog punten te oog- centreerd gingen akte- Dendermonde: ren Zonder eigenlijk zeer goed te spelen kon de thuisploeg stelselma tig aan de achterstand knagen en een kwartier voor het einde waren zij tot 12-19 geraakt of 7-2 op een kwartier tijd. Bij een 13-20 stand 10' voor het einde was het geloof in een onmogelijke te rugkeer echter verdwe nen en moedig nuutr toch nog vrij verwar rend werd de wedstrijd uitgespeeld De 18-25 eindscore kan dan ook niet aangevochten wor den door een vooral tij dens de eerste helft on kennelijke thuisploeg. Buggenhout: Vermae sen en Bontinck, Brouil- lard 2, M. De Proft 6, J. De Proft 3, Van Damme 3, De Maersschalck 2, Van Nuffel 2, Bas, Moeyersoon, Van Keer. Reserven: Buggenhout - Houthalen: 17-19 Na een gelijkopgaande eerste helft (7-8) moest Buggenhout een 13-17 score toestaan na 13' in de tweede helft. Bas en Van Keer brachten de thuisploeg nog bij (17- 18), maar de overwin ning zat er niet meer in. Scoorden: Bas 5, Moeyersoon 2, Louelle 2, Vermeir 2, De Smedt 2, Van Keer 4. EVA Tijdens de slotmi- iten leek Dendermon- dan plots te beseffen het zo niet verder in en in een ultieme jem rcing naderde het nog mit 17-18. De tijd bleek 3n? liter te ver gevorderd *5«in mnaert en Ed. Wuest, n0 Bock 1, Lenaertz, j j n Damme 1, Van Cau- 'jjg mberghe 4, Gyssels 1, Wuest 5, De Nil, Van i Velde 2, Trienpondt dejBatseher 2. «erven: Dendermonde eni btwerp: 14-11 teic mdermonde bereikte dai "der impuls van een reU bc werpende Verleyen rust met een 7-4 sco- Tijdens het tweede In de eerste plaats ont braken de officiële scheidsrechters en ei genlijk is het daarmee allemaal begonnen. De gelegenheidsscheids- rechter bleek over te weinig autoriteit te be schikken en het duurde niet lang vooraleer de poppen aan het dansen gingen. Bij een 5-5 sco re, na ongeveer 20' spe len, dacht de Lokerse coach De Mol er goed aan te doen verdere inci denten te vermijden en hij trok met zijn spelers naar de kleedkamers. Meteen een wedstrijd die nog een staartje krijgt. Tegen het sterke S.P. Menen kon Temse het niet bolwerken en een 27-16 nederlaag bezorgt de ploeg van Buytaert en C° nog geen uitweg naar de degradatiezone. Brabo Denderbelle - Jo- chewoa Aalst: 15-20 Brabo Denderbelle blijft het bepaald moeilijk hebben om de degrada tiezone te ontwijken. Ook tegen Jochewoa Aalst moesten Verpoest en C° inbinden en hier door kan Jochewoa nu toch een tijdje rustiger ademen. De eerste helft verhep vrij gelijkop- gaand maar nadat Bou- teille voor Brabo de sco re had geopend konden Eckeman en C° tot 3-6 voorsprong nemen. Dirk Uyttersprot, een der betere Brabo spelers, kon de thuisploeg toch opnieuw in de wedstrijd brengen en met een 5-6 ruststand kon de wed strijd nog alle kanten uit. Onmiddellijk na de rust stelde Van Goethem gelijk (6-6) maar Joche woa sloeg dan hard toe. Ondanks nummerieke minderheid maakten zij er 6-8 van en het werd zelfs 6-10 vooraleer Bra bo nog kon scoren. Nog even kon Brabo de in druk wekken het Aalst te kunnen lastig maken (11-12 na 44') maar Moens, De Vuyst en C° stonden 6' later opnieuw met 11-14 voor en aan gezien Denderbelle de kansen (zij het minder dan in de eerste helft) bleef verkwanselen kwam de verdiende Aal- ster8e zege nooit in het gedrang. EVA R.B. Dendermonde ver loor tegen degradatie kandidaat Jemeppe met 10-6 en wordt nu zelfs rechtstreeks bedreigd. Voor de ploeg van Van Der Jeught gelden noch tans een hele resem ver ontschuldigingen In derdaad, na een veelbe lovend kompetitiebegin waarin Dendermonde bewees zijn plaats in eer ste nationale waardig te zijn, sloeg het noodlot ongenadig toe. Een voor een vielen basisspeel sters weg zodat uitein delijk, geteisterd door kwetsuren allerhande, Dendermonde nog moei lijk een valabele ploeg kon samenstellen. Bij Ros Beiaard hoopt men nu dat de kompetitiestop voldoende tijd geeft om letterlijk de wonden te laten helen. Avanti Femina verloor te Sasja-Vopsa met 15-9 cijfers. Voor Avanti wel enigszins een tegenval ler want een plaats in de eerste helft van de klas sering wordt wel enigs zins problematisch. Niettemin blijft men bij Lebbeke erg optimis tisch. Het is inderdaad een feit dat verschillen de jonge speelsters aan hun eerste seizoen in eerste nationale bezig zijn en men vertrouwt erop dat eens de aanpas singsperiode voorbij, de resultaten niet zullen uitblijven. In Eerste Landelijke won Aalst Sportief met 13-11 cij fers van Duffel. Op zich zelf misschien geen op zienbarend resultaat maar Sportief blijkt dit seizoen toch beter zijn draai te vinden van in het nabije verleden. Een plaats tussen de vijf eer sten lijkt een minimum voor de ploeg van M. Linthout. In Tweede Landelijke noteren wij de 13-7 zege van Avanti Femina te gen Groot-Bijgaarden. De piepjonge Lebbeekse meisjes blijven dus de verwachtingen inlossen. EVA III LANDELIJKE S.K. Grembergen 2 - Avanti 2: 19-18 Bti v« Kist rijd gedeelte zorg- alti o.a. Smekens ervoor de zege nooit in het drang kwam. Scoor- tt: Verleyen 5, 4, De Swaef 1, Bat- 2, Hoorelbeke 1, lessens 1. iggenhout - Houtha- 18-25 sterk spelend Hout- kien behaalde te Bug- ohout een duidelijke £e. Maar de Limburg overwinning werd in hand gewerkt door ongelooflijk zwakke 3 Nte helft van de thuis weg. Buggenhout ird gewoonweg van I terrein geveegd door veel agressiever ver- iigend Houthalen dat oral met snelle uitval- het ontelbaar balver- van Buggenhout af- afte. Op zichzelf is het Het derby tussen Grem bergen 2 en Avanti 2 werd een pittige wed strijd waarin beide ploe gen hardnekkig maar sportief streden voor de overwinning. Het jonge Avanti 2 geleid door er varen spelers als Moo- nen en Keppens, verra ste de thuisploeg bij de 8tart (0-4) en het duurde tot de 11* minuut voora leer S.K. Grembergen langs Doorns tot 4-5 kon naderen. Avanti 2 bleef echter de verwachtingen inlossen en via 6-10 werd de rust bereikt met een 10-12 score. Ook na de rust bleef de thuis ploeg lang op achtervol gen aangewezen en het duurde tot 6' voor het einde vooraleer J. Van Hout er 17-17 van maak te. Kort daarna zorgden Heirman en Doorns voor een 19-17 voorsprong en via 19-18 wist G.S.K. keeper Impens de zege in Grembergen te hou den. 8.K. Grembergen 2: Impens, De Ridder, J. Van Hout 4, Heirman 4, St. De Swaef, T. Van Haute 2, H. Van Haute 2, Krogstrup 3, Doorns 4, Beeckman. Avanti 2: Sc hel le kens, Vlassen- root, Hertsens, Van Lan- genhove, Van Lierop, Verheyden, Keppens, Moonen, P. De Smedt. EVA JEIJGDHANDBAL KADETTE1N Ajax Lebbeke - Avanti: 13-29 De Avanti kadetten die in het duo Van Vooren- Heirbaut over sterke af- werkers beschikken, werden eigenlijk nooit bedreigd door een goed spelend maar kracht ontberend Ajax. Nadat Avanti tot 0-5 voor sprong nam kon Van Den Broeck, de beste Ajax schutter, scoren maar via 5-9 na 19' leid de Avanti via 4 opeenvol gende treffers van Van Vooren met 6-12 aan de rust. De Feyter en Van Ransbeeck zorgden on middellijk na de rust voor 8-12 maar een kwartier later had Avan ti er 8-21 van gemaakt. Ajax langs Van Biesen milderde nog tot 12-23 maar uiteindelijk werd het nog een ruime zege voor de ploeg van trai ner De Nil. Scoorden: Ajax: Van Den Broeck 6, Van Ransbeeck 2, Van Biesen 3, De Feyter 1, De Visscher 1. Avanti: Heirbaut 7, Van Vooren 9, K. De Saede- leer 2, W. Vermeir 2, Vermeiren 4, De Decker 2, D. De Saedeleer 3. MINIEMEN Avanti - Ajax Lebbeke: 19-4 Een bijzonder sterke Avanti-ploeg leidde bij de rust met 7-0. Nadat Vlassenroot er 8-0 van gemaakt had, kon Coo- reman scoren voor Ajax 2' na de rust. Op het meesterschap van de thuisploeg stond echter geen maat en via 12-2 langs Verheyden voor Ajax zorgden o.a. Wal- raevens en De Proft voor een 19-4 Avanti over winning. Scoorden: Avanti: De Proft 6, Wal- raevens 4, De Batselier 3, De Donder 3, Vlassen- root 3. Ajax: Cooreman 2, Verheyden 2. EVA Dames Sasja-Vopsa-Avanti Femina 15- 9 Jemeppe-R.B. Dendermonde 10- 6 Aalst Sportief-Duffel 13-11 Avanti Femina 2-Gr. Bijgaarden 13- 7 Olympia Aalst-Buggenhout n.m. Heren Etterbeek-E.V. Aalst 25-22 Roeis Aalst-Hechtel 17-18 Dendermonde-Antwerp 17-18 Buggenhout-Houthalen 18-25 Denderbelle-J ochecoa Aalst 15-20 Sparta Aalst-Lokeren (geschorst) 5- 5 Menen-Temse 27-16 Grembergse-Waasmunster uitgest. Grembergse 2-Avanti 3 19-18 C> WERELDKAMPIOENSCHAP Vrijdag 18 december om 20.15 u. speelt de Belgi sche Nationale ploeg in het kader van de voorberei ding op de C-Wereldkampioenschappen, een oefen wedstrijd te Lebbeke tegen Zagreb, db Joegoslavi sche bekerhouder. Beker van België 1/32 finales. Heren Zond. 20/12 te 19.30 u.: Ganshoren-H.B.C. Dender monde Zond. 20/12 te 17.15 u.: Ajax Lebbeke-Az. Hechtel Zat. 19/12 te 20.30 u.: E.V. Aalst-Buggenhout Dames Zond. 20/12 te 10 uur: Menen-E.V. Aalst Beker van Oost-Vlaanderen Heren 19/12 te 19.15 u.: Lebbeke-Grembergse (+5) 22/12 te 19 uur: Lokeren-Avanti 3 (+3) 22/12 te 21 uur: Brabo Denderbelle (+5)-Ajax Lebbeke 26/12 te 15 uur: Temse (+3)-Rosis Aalst 19/12 te 18 uur: Avanti Femina-Buggenhout 1 (+5) 23/12 te 20.30 u.: R.B. Dendermonde-Buggenhout 2 (+3) Kompetitie n* Landelijke Dames Zat. 19/12 te 15 uur: R.B. Dendermonde 2-Avanti Femina 2 Zat. 19/12 te 18 uur: Buggenhout 1-Menen. AKTUEEL We hadden voorspeld, dat, eenmaal de kleurkaartenuit de vestzakjes van de arbi ters weggetoverd, de «stoute» jongens zich nog wat driester zouden gedragen en de belha mels meer armslag (of moet het «vuistslag» zijn?) zouden krijgen. Een kaart tonen ge beurt immers spohtaner dan naar boekje en kogelpen grabbelen. Daarenboven is het psy chologisch effekt van een gele of rode kaart nogal wat diepgaander dan een paar nietszeg gende woorden en het noteren van een naam of een nummer. De Britten voerden geel en rood af om de drieste knokploegen die hun stadions onveüig maken, niet nog méér op te zwepen. Ze kun nen het bij het rechte eind hebben. Gedeeltehjk althans, want de golf van geweld in en rond de voetbaltempels van het Engeland van Marga- reth Tatcher heeft nog meer oorzaken. Oorza ken die met de sport niets gemeen hebben... Hoe dan ook: de wijzenvan de KB VB slaan waarschijnlijk de weg naar Cannossa in. Over wogen wordt, de scheidsrechters opnieuw kleurkaartjes in de handen te stoppen. Op zich toe te juichen. Maar er zitten adders onder het gras: als de geruchten bevestigd worden, zul len de zondaars eerst drie keer naar geel moeten kijken vooraleer ze worden bestraft met negentig minuten stilzitten. Of dat «geel» het gevolg is van een brutale overtreding of de bal ergens in het pubhek schoppen om zijn ongenoegen over bijvoorbeeld een aangevoch ten arbitersbeshssing af te reageren, maakt geen verschil uit. Geel is geel, en daarmee basta, zeggen de heren «met de hoge hoeden» die het in «Brussel», voor het zeggen hebben doch nooit in hun leven zélf met een arbiters- fluitje in de mond op een terrein hepen. Vooraleer de Belgische voetbalbond naar de fameuze bookingsoverschakelde, bestond er een puntensysteem: geel was goed voor res- pektievehjk drie punten, twee punten of an derhalf punt, naargelang van de overtreding. Dat onderscheid valt dus weg. Het betekent tezelfdertijd dat de (vroegere) maatstaf van «zes strafpunten is negentig minuten in het hoekje staan», gewoon wegvalt. De bond wordt dus milder voor de belhamels, of zou milder worden als de «geruchten» worden bevestigd. Of dat de reeds zo wankele autoriteit van de scheidsrechters in de hand zal werken, durven we met een krachtig «neen» beantwoorden. Rechtvaardiger zouden we het vinden dat het spehetje wordt gespeeld zoals momenteel bij jeugdmatchen: wie geel krijgt, moet er onmid dellijk uit en mag door een op het scheidsresh- tersblad ingescl reven wisselspeler vervanr ai worden. Wie op rood kijkt, vhegt even *b buiten, maar voor dat mannetje mag ,een bankzitter worden ingehaald. Die suggestie zuhen de bondsbonzen niet overwegen, laat staan erop ingaan. Intussen wordt het de hoogste tijd dat maat regelen die rechtstreeks met de arbitrage te maken hebben, naar de scheidsrechterskom- missies worden toegespeeld: daarin zitten mensen die in lengte van jaren bewezen heb ben hoe het moet. Of gaat men van de stelling uit dat ex-internationalen als Versyp, Del- court of Loraux, om slechts die drie te noe men, niet weten waar Abraham de mosterd haalt? Dat de ideeën van deze kompetente mensen niet steeds stroken met wat de brains» van de KB VB uitknobbelen en tot alleszaligmakend verkondigen, laat zich zo raden. Maar de «techniekers», de ex-referees, moeten plooien: ze worden immers aangesteld door de heren van het Uitvoerend Komitee en kunnen alleen suggereren, geen wetten af kondigen. Mettertijd tot een autonome scheidsrech terskommissie komen, zou ideaal zijn. Doch we beseffen beter dan wie ook, dat dit steeds een droombeeld zal blijven. Marcel Van Hauwkrmkirkm Voor de Lebbeekse hand- balfans de laatste gele genheid om de nationale ploeg «in huis» te kun nen bekijken vooraleer zij opnieuw in Lebbeke te gast zijn op 11.2.82. met De Vliegher en Cor nells telt de Belgische ploeg vrijdag toch nog 2 Avanti spelers in de rangen. Trainer De Smedt kiest uit volgende kern: Het Ujkt erop dat «ze» er bij de voetbalbond reeds hun buik van vol hebben: het als de weerlicht naapen van de door de Engelsen in het leven geroepen «bookings», is met een Op die datum wordt er Doel: inderdaad aan Paesen Etienne Luxemburg partij gege- Vinck Carlo ven in de schiftingsron- D'Hollander Freddy de voor het C-Wereld- Leusch Ferdi kampioenschap. Een Veld: tegenvaller is het onbe- Smeets Jan (Initia schikbaar zijn van de ge- Hasselt) kwetste A. Maes maar De Vlieger Eddy (Avanti Lebbeke) Verhofstadt Dirk (Spor ting Neerpelt) Lesire Dirk (Initia Hasselt) Mulder Erik (Gans horen) Van Den Broeck Werner (Initia Hasselt) Jacobs Alex (Sasja) Verbert Chris (Beyne) Brouwers Luc (Initia Hasselt) Smeets Johan (Initia Hasselt) Smits Mark (Sasja) Cuypers Paul (Duffel) Kenia Erik (Sporting Neerpelt) Willemsen Frans (Sasja) Cornells Freddy (Avanti Lebbeke) Na deze interessante konfrontatie volgt om 21.30 u. de wedstrijd Avanti Lebbeke-Vesz- prem (Hongarije). De Avanti supporters ko men dus vrijdagavond ook hun trekken. EVA

De Voorpost | 1981 | | pagina 25