Moorsel in de kijker Lokerse zwemvereniging heeft wind in de zeilen Vlotte zege Vijf gouden zwanen voor Dendermondse zwemmers Weer hoogspanning 28 - 18.12.1981 - De Vooipost ide t ft ziel moe zwaJ oude: begc ir op rang -mmmmmmm 18 iode aparte- kte e zullen e^nc^1 vermita jjffh zwem- rag <j t gerin de we< handei lukten ook nog een doel var punt. WZK kwam aldus tol he 12 goals, tegen 10 vooi )f Q Brugge. Ook de dame» ploeg had moeten spelen 9 0 maar Eeklo kwam niet op- dagen, vanwege de slechti ige weersomstandigheden. den Vermelden we nog de onl t moetingen voor het week- Jen einde: morgen zaterdag komt Gentse Zwemvereni- 011 v ging naar Sint-Niklaas,r ir aanvang 20.15 uur. Zon-ige dag dan moeten de meisjei (kin naar Aalst. jfOC ™iug, erd' op GOLFBILJART Op de jongste kompetitiedag maakte de co-leider liet nog even de bezoe- ding opeiste. Maar De van de erereeks een slippertje. Hand in Hand kende hoop op een onbe- Deyn zorgde voor_ be- speelde bij Moorsel een punt kwijt. En dat lag zeker slist oplaaien, doch Sa- niet in de lijn van de verwachtingen. Het verlies lens ontnam de tegen- van de halve inzet brengt met zich dat de achter- stander alle illusies, stand op de leider tot twee punten is opgevoerd. En Turbo Cars in een sterke anderdeels ook dat Palaoe nu opnieuw ogen gooit opstelling werd nooit in niur de tweede plaats. Het zag zijn achterstand de verlegenheid ge- immers tot een eenheid herleid. En er kan dus in de bracht door Moorsel. strijd om de mooiste ereplaats nog van alles ge- Pas toen de stand tot 4-0 beuren. was opgevoerd door Hand in Hand stond te Van den Steen en De Meese, Raymond en Moorsel zelfs op de rand Sterck, had hiermee zijn Frank Van Liefferinge van de nederlaag, want beste pijlen verschoten en Van Stijvendael kon tot driemaal toe nam de en het liep nog tegen een den de bezoekers scoren thuisploeg voordeel. Het 4-2 nederlaag aan. Van langs Vinck. Van Impe begon best met Louis Onderbergen, Lanck- legde de 5-1 eindcijfers Monsieur, die het ope- man, Dauwe en Dierickx vast. Zandmannetjes het ningspunt in deze span- zetten hun tegenstander niets aan het toeval over nende ontmoeting lukte. weg. Zoals logisch kon bij Kravael. De Clippe- De Cock zorgde voor het worden verwacht haalde leir, Moens en Buslot tegengewicht. Eddy De Palace het maksimum zorgden alras voor een Boeck dreef zijn gasten uit zijn thuiswedstrijd 0-3 stand. Van Nieuwen- opnieuw in de achtervol- met De Leeuw kens. Van borgh lukte dan een ging. Maar Jan De den Eede, Melkenbeek, punt voor de thuisploeg. Meyst herleidde tot 2-2. Leemans, De Thaey, Die het daar mee ook Dank zij Geert De Meyst Frank De Backer en kon stellen. Want Ca- kwam Moorsel aan het Francois De Backer kon- miel en Willy De Kinder kommando. Maar De den de ene al gemakke- hadden de zaak gauw Rouck wentelde de be- lijker dan de andere, af- rond voor de gasten, zoekende nederlaag af. stand nemen van hun Koszen ondervond wei- Zandmannetjes dat door belager. In de A-reeks nig tegenstand van «ro- Guido Van den Abbeele pakte Cosmos (b) twee de lantaarn» Rupa, ter- in eigen huis op achter- kostbare punten in de wijl Scotsching Corso stand was gezet, het wedstrijd met het insge- spoedig alle hoop ont- daarna Rupa nooit meer lijks bedreigde Welkom, nam. Faber had niet veel scoren. Het werd 5-1 in te brengen bij De met Herman De Sitter, De bezoekers kwamen Leeuwkens. In de B De Waegeneer, Aeyels, nochtans eerst aan bod reeks verdedigde Sport- Richard De Sitter en langs Hunninck. Maar vrienden zich in eigen Meert. Cosmos dat bij werden daarna door huis naar het beste ver- Schoonaarde knap uit de D'Haens, Van Limber- mogen tegen de lijst- startblokken was geko- gen en De Smedt op af- trekker Palace. Dat men, het werd 0-2 langs stand gezet. De Boeck langs Bauwens de lei- taald antwoord. Toen schudde Palace zijn tegenstander af. Tegen Roels, Van Buggenhout en Van der Borght was geen kruis gewassen. Roelandt bezorgde Sportvrienden een meer eervolle uitslag. Bij Fa ber zette Schoonaarde het sein vrij snel op vei lig. Want pas toen het 0- 5 was geworden door toedoen van Georges Vervaecke, Mario Ver- vaecke, De Troyer, Van Oudenhove en Geert De Troyer lukte Legiest het puntje voor de thuis ploeg. Zandmannetjes begon best tegen Sport vrienden (a). Maar op het openingspunt van Van den Meerssche re pliceerden Parewijck, Wageman en Backaert. Van Weyenbergh bracht er nog een vleugje span ning in. Doch Johnny Michiels legde de bezoe kende zege vast. In de vrijdagreeks het Schoonaarde een verras sing inschrijven. Het ontfutselde een puntje aan Palace dat zijn ach terstand op de leider echter op twee punten hield. Palace haalde driemaal de leiding met De Vits, Leyssens en Van Delsen. De bezoe- teman, Pierre De Petter en Louis De Petter. Wel kom zette ook een ver rassing neer. Het haalde een onbeslist tegen Kos zen. En dat zal zeker niet veel ploegen gege ven zijn. JVH situatie recht met pun ten van Galle, en Leo nard Eeckhout (2). zonder problemen zege vierde met Rubbrecht, De Wolf, De Petter, Put- RAMGSCHIKKIMG 1. Turbo Cars 13 25 2. Hand in Hand 13 23 3. Palace 13 22 4. Koszen 12 17 5. Zandmannetjes 13 17 6. Schoonaarde 13 13 7. Moorsel 13 13 8. Welkom 13 12 9. Rupa 13 11 10. Kravael 13 6 11. De Leeuwkens 13 5 12. Cosmos 13 4 13. De Post 13 0 REEKS A 1. Scotsching A 13 22 2. Turbo Cars B 13 20 3. Moorsel B 13 17 4. Zandmannetjes B 13 17 5. De Leeuwkens B 13 16 6. JohnyBoysA 12 13 7. Corso A 13 13 8. Koszen B 13 12 9. FaberA 13 12 10. Welkom B 13 10 11 Kravael B 13 7 12. Cosmos B 13 7 13 RupaB 13 2 El EKS B 1. Palace B 14 26 2 Salon Discount A 14 24 3 Krijt op Tijd A 14 22 4. Scotsching B 14 16 5. Corso B 14 16 6. SchoonaardeB 14 16 7. Johny Boys B 14 15 8. Salon Discount B 14 13 9 Sportvrienden A 14 11 10. Kasseistamper8 A 14 11 11. Sportvrienden B 14 9 12. Zandmannetjes C 14 8 13. Faber B 13 8 14 Krijt op Tijd B 14 2 VRIJDAG REEKS 1. Koszen 13 20 2. Palace 13 18 3. Moorsel 13 17 4 Schoonaarde 13 12 5 Welkom 13 8 6. Johny Boys 13 4 Salondiscount staat na een 4-2 overwinning nog op twee punten van Palace (per) De uitdrukking «wind in de zeilen» kan inderdaad digde hij telkens derde ten huidigen dage volmondig gebruikt worden als in schoolslag en vrije men spreekt over de Lokerse Zwemvereniging. De slag. Bij de distriktkam- Qt, „.„„Hon hiiw LZV kan immers einde 1981 terugblikken op een pioenschappen van het broeck, 2' bij de 100m ging van de verdienste- zigen zal worden by ge- voorsDoedie en vruchtbaar jaar. Vooreerst is er de Vlaamse land behaalde rugslag miniemen; Eric lijkste sportprestaties woond, dan mogen we fenomenale aangroei van het ledenbestand. Sinds hij de eerste plaats in de Peeters, 3- bij de 100m van 7 clubleden. en wel spreken van een ab- september werden zo eventjes 85 nieuwe 50 m schoolslag en de 3- vlinderslag kadetten se- ten slotte uitreiking van leden ingeschreven! Dit bewijst dat de LZV het in de 50m vrije slag. niors heren; en ten slotte geschenken aan de le vertrouwen geniet van de Lokerse bevolking en Vermelden wij nog dat de 2- plaats bij de 4 x den die de ouderdom van terecht! hij onlangs bij een refe- 50m vrije slag kadetten 12 jaar nog niet hebben tha_0 in,..* hoof» rendum voor de pers- heren, gezwommen door overschreden. Als we nu bij de helx in zijn categorieJvetera- Krijt op Tijd kon bij Salondiscount nog wel twee keer scoren, maar moest uiteindelijk toch gewonnen geven, (per) ben deze afdeling van de nen van 35 tot 50 jaar) LZV tot een maximale deelgenomen aan 20 activiteit opgedreven, doortochten, waaronder Maar verheugend is de internationaal meest daarbij dat vele nieuwe bekende Damme-Brug- leden de afdeling ge, 4500m; en de Noord- «zwemcompetitie» kwa- zeeschaal Zeebrugge- nSen vervoegen. Op Blankenberge5000m sportgebied werden dan in zee, die trouwens ook opmerkelijke pres- door het team van de taties geboekt, waarvan LZV glansrijk werd ge- wij hier enkele willen be- wonnen. In het Belgisch kendmaken: In de eerste kampioenschap Finan- plaats Roger Mestdagh, ciepersoneel Heren ein- door een 200-tal aan we- de soluut succes, met «wind in de zeilen» van de LZV. En dan gaat het jaar 1982 in. Dezen, die zich aangetrokken voelen tot «zwemkunst» als rec reatie of als sport, kun nen zich reeds aanmel den als üd 1982 bij de LZV in het stedelijk zwembad op maandag van 19 tot 20u30, op woensdag van 18u30 tot 20 u, of op zaterdag van 12 tot 13 u. Ook zij, voor wie de zwemkunst zich beperkt tot wat len in het water er wel bij varen, zij in de kundig opgeleid worden me8 tot volwaardige mers en zwemsters! duin ding van de meest spor- en Kris Van Cauteren. tieve deelnemer aan de Ook van het water-polo- doortochten, overtui- front waaien gunstige gend als laureaat werd berichten over. Onze pas gekozen. gepromoveerde seniores Noemen we verder in handhaven zich flink in één naam: Kris Van Cau- de UI* afdeling, terwijl teren, die met een team er intens gewerkt wordt dit jaar het kanaal heeft aan een juniors-team en overgezwommen; ook de gedroomd van een ka- Lokerse laureaten bij de dettenploeg... Dit zijn Districtkampioenschap- echter nog maar dro pen: Rudy Van Puym- men, die erg kostelijk uitvallen, zodat...? Het interne leven van de LVZ kent eveneens ge lukkige dagen. Onder impuls van de huidige LZV 15 - SWCB 5 voorzitter A. Van den Bosch, geflankeerd door Vorige zaterdag was de Anderlechtse waterpoloploeg te gelegenheid de eer enigs- J. Van Cauteren, sport- gast aan de Sportlaan. Deze ploeg, die LZV vroeger al eens zins te redden. LZV slaagde leider. Mevr. Magher- voor problemen stelde, was nu geen partij voor een vlot er nu niet m te skoren, ter- man-Van den Bosch, akterende thuisploeg. Lokerse nam probleemloos de wijl de bezoekende sterspe- secretaris, en Luc Mest- maat, en kon zelfs zonder gevaar enkele jongeren in het Ier Vandersijpen er op zijn ,-jacrh hoofdtrainer, water brengen. scheert de lzV vandaag WATERPOLO 3' NAT. AFD. verliep het ™n een leien tingspolo, maar de afwer- r baeieoDetel- sfeer en de geest van de dakje. Opvallendste figuur king WSTÏf hetzelfde beeld ale vereniging ie zeer be- in de wedstnjdbegin was de thuisploeg De gasten wedstriidhelft moedie-end In teeen- Erik Peeters, die mede konden hun zwakte oven- eerste weostryonem. moecngena. in tegen dank zij twee Brusselse uit- gene niet verdoezelen; twee stelknK met "if™" e" sluitingen een hattrick luk- periodes van numerieke fff sneeuwweer buiten, zal te. Mark Vertonghen vulde meerderheid werden niet opmeuw idstand voor l5-5het weer birmen de lzv verder aan forfaits^ benut Voor ^™°rden en pas dan konden de be- nog Luk Mestdagh (2x), iti d; zoekers een eerste keer te- Eddy Van Puymbroeck en J naar Char- gen doelen. Mark nog eens, nog eens Erik Peeters leroi en ook Erik zorgden ten- De inbreng van jonge, dus ieroi" slotte voor 7-1 bij de eerste minder ervaren spelers, gaf kampwisseling. De tweede de gasten tenslotte toch de Zondag had op uitnodi- de limiet. Allen verbeter- scheidene seconden, ging van Royal Ghent den hun tijden met ver- Mi Swimming de «Gouden Zwaan» zwemwedstrijd plaats; een specifieke 200 m wisselslagwed strijd waarbij beneden een bepaalde limiet dient gezwommen voor de Gouden Zwaan. Vijf Dendermondse Olympoezwemmers be haalden deze trofee. An- nick Pauwels bij de mi niemen meisjes, 2.46.5; een tijd waarmee ze eveneens goud zwom; Wim Bruneel 2.36.1 (zil ver) en Kris Rottiers >2.42. (4*) bij de minie men jongens; Chris Sar rens 2.26.8 (goud) en Michel Beeckman 2.27.2 (zilver) bij de kadetten jongens. Fraaie prestaties kwa men ook van Veerle Pa rijs 6 tiende van de li miet; van Nicole Pouliart >0 tiende en van Daniel Beeckman 5 tiende van Chris Sarens en Michel Beeckman in de toekomst nog zon niger worden. Op 18 de cember a.8. heeft im mers om 20 u in de loka len van «Het Centrum» de algemene statutaire ledenvergadering plaats. Men zegt dat in deze materialistische tijd de mens niet meer bereid is tot opoffering en dienstbetoon. Dit is dan zeker niet zo in de rangen van de Lokerse zwemvereniging. Het klinkt misschien onge looflijk maar het is toch waar: voor de samenstel ling van het bestuur zijn er zo maar even een achttal nieuwe kandi daat-bestuursleden op gedoken, die vanaf 18 december het bestuur zullen komen verster ken. Een eresaluut aan de leden en sympathi santen van de LZV is hierbij welverdiend! En om het jaar 1981 af te sluiten, wordt op 19 december om 14u30 in de zaal «Het Volk» een eindejaarsfeest voor de WATERPOLO 1' MAT. AFD. WZK 12 - BZK 11 Voor wie graag spannende sportevenementen bij- singen (van een overigens woont, konden we reeds een tijdlang voorstellen sterk leidend duo), samen eens een waterpolowedstrijd van Wase zwemkring JjJJf.?!? bij te wonen. De Wane ploeg lijkt inunere het hle£g J[ geheim te kennen een hoge spanningskracht in koer8 voor de punten. Er zijn wedstrijden te houden. Een nieuwigheid is wel was wei ncs een goal voor dat WZK het uiteindelijke resultaat nu in zijn jan Foubert, maar na uit- voordeel kan ombuigen, dat was reeds vorige week sluitingen van Walter Dael- het geval, en ook zaterdag bleef de puntenwinst man en Franky Lyssens volledig aan de Parklaan. f verdedigmge- fout stond Brugge weer op Deze keer was Brugge bij nieuwe goal van Wim Rom- gelijke hoogte: 11-11, met WZK te gast. De Westvla- baut kwam WZK voor het nog iets meer dan 1 minuut mingen, na drie wedstrij- eerst op voorsprong. Een te spelen. Het vinniger Wa den mee ongeslagen aan de nieuwe WZK-dekkingsfout se spel voor doel gaf uitein- leiding, golden min of meer werd echter afgestraft, en delijk de doorslag. Een als de verrassing van de 6-6 bij het ingaan van de WZK-strafworp werd door kompetitie. Dat BZK niet zo laatste periode. Gelukkig Luk Van Landeghem bin- maar toevallig bovenaan voor WZK hervond Jan nen bereik van de keeper staat werd zaterdag overi- Foubert, voorheen onzicht- geschoten. Jan Foubert gens wel duidelijk. De gas- baar, plots zijn vaste hand kreeg 4 sekonden voor tijd, ten gingen vrijuit hun en zijn vertrouwen. Toen eveneens vanop de vierme- kans; dat leverde een straf- Luk Van Landeghem op terstip, de ultieme kans op worp op, die prompt omge- strafworp 8-6 skoorde, leek volle puntenwinst. Geluk- zet werd. Even later kon de wedstrijd gespeeld kig liet hij de kans niet Brugge een doorbraak af- Brugge gaf zich nog niet liggen, wat in het Wase ronden, en voor Wase be- gewonnen, doelde ook, kamp een begrijpelijk gonnen de vooruitzichten maar nog eens Jan, en Ru- vreugdeuitbarsting teweeg op een vlotte overwinning dy Van Mieghem sloegen bracht. Na deze overwin- te vervagen De thuisploeg een driepuntenkloof. Enke- ning kan WZK (met 6 op 8) moest wachten op een le voor Wase nadelige de ontmoeting tegen kam- Brugse uitsluiting vooral- scheidsrechter lij ke beslis- pioen Gentse Zwemvereni- eer Walter Daelman kon ging toch weer geruster gemoetzien. De tweede ploeg haalde ook, eveneens met verschil. WZK had uc won strijd duidelijk in handen )L en kon de jongeren ruiraj schoots gelegenheid td prot spelen geven. Erik werd topschutter met doelpunten, Bert cat en Stefaan skoorden elk twee keer, e*. Yves Wouters, Dirk Mest™L_ dagh. Kris Foubert en butant Dirk Van lukten ook nog ee: maar dagen, vanwege de weersomstandigheden Vermelden we nog de moetingen voor het einde: komt Gentse ging naar aanvang 20.15 uur. dag dan moeten de naar Aalst. scoren. WZK scheen in de tweede periode toch op toe ren te komen, met onmid dellijk een nieuwe Brugse uitsluiting als gevolg. Wal ter Daelman werd opnieuw uitstekend aangespeeld door Rudy Van Mieghem en de stand was weer in evenwicht De afwerking bleef echter te zwak om ho gere 8kores mogelijk te ma ken. Overigens kon Brugge ook niet meer doelen, wat resulteerde in snel spel aan beide zijden, met prangen de fazen voor de doelmon- den, waar de keepers ruim schoots de kans kregen hun talenten te etaleren Zelfde spelbeeld in de derde set, maar nu werd de wed- 8trijdsaus toch gekruid met de nodige doelpunten. Luk Van Landeghem rondde on middellijk een doorbraak af, maar kreeg betaald ant woord. Brugge nam zelfs voorsprong maar Wim Rombaut zorgde met een prachtgoal weer voor even wicht. Het inbrengen van Nest De Maesschalck gaf de WZK-voorhoede meer be leden gehouden Op het weeglijkheid, met een nieu- programma: een film voorstelling voor jong en oud, uitreiking van zwembrevetten smulpartij met koffie koeken, chocomelk of koffie en een biertje voor de «sterken», huldi- we uitsluiting als resultaat voor de gasten Het waren echter de bezoekers die in numerieke minderheid heel dicht bij eeh doelpunt kwa men. Dat kwam er uiteinde lijk toch, en deze keer Keeper Van Raemdonck heeft zich op de bal gegooid. bracht Rudy Van Mieghem Sneeuwfluiter Delsemme houdt een oog in het zeil. (SK Beveren-SC Lokeren zijn ploeg langszij. Met een

De Voorpost | 1981 | | pagina 28