KOUDE PRINSEN IN KEIZERSHALLEN ISOPODA IN VOETSPOREN VAN BEATLES WANNEER RESULTATEN VERKEERSTELLINGEN BEKEND GEMAAKT? PARADE VAN GEVEDERDE Opendeurdagen Aalst 1 schot in de roos Opnieuw Vlaamse Europaprins Osbroekring opnieuw aktueel 2 - 18.12.1981 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 lange pauze komt de Walhei- mer K.V., een Duitse fanfare afkomstig uit een dorpje bij de Belgisch-Nederlands- Duitse grens. De in rood en zwart geklede fanfare produ ceert daverende marsmu ziek, waar zelfs Johnny niet tegen op kan en «die kaan pertang roepen, zeeè!» zegt iemand in onze buurt. De liefhebbers van marsen komen aan hun trekken, want de Walheimers kunnen een stukje blazen en trom melen! «Ein stolze Gruppe» zegt hun voorzitter terecht en hij verontschuldigt zijn groep, die «spater» is aange komen wegens de «Schnee»... Dansmariekes «Sorgen hat man in ganz Europa...» zegt de man, doch Karnaval is de beste metode om die te verdrijven en daarom zal dansmarieke Andrea dansen om onze zor gen te doen vergeten. Erg lief van het kind, dat voor ons haar handjes moet vuil maken op het beton. Op het podium brengt men de Alaaf-groet, men be weegt plichtsgetrouw mee, ook Enrico is van de partij en doet ijverig mee. dolle boel, terwijl ook in de zaal meer animo komt. Enrico1 doet zijn faam van zingende prins alle eer aan, doch om 11 uur komen de Aalsterse Gilles de zaal bin nen, gevolgd door een koets getrokken door twee paar den. Achterop is een reuze ajuin gemonteerd. «Das grosse Erreignis» noemt Dieter Grootsenick, internationaal voorzitter van het Europa Karnaval het ogenblik dat nu komen gaat. en Fons I volgt hem op! Er worden medaljes uitge reikt, nog wat wederzijdse dankwoorden gewisseld en dan is het zo ver: de reuze- ajuin barst op het 11 uur 11 minuten open en de nieuwe prins komt te voorschijn. Grote verwondering in de zaal als zijn naam wördt be kendgemaakt: het is geen Duitser, het is de Vlaamse Fons Boeckstaens, een kloe ke veertiger uit Putte. Fons de Eerste wordt zijn titel en de man vindt, dat het niet gemakkelijk zal zijn om Enri- Dan komt er eindelijk een optreden van de Dansmarie kes uit Wilrijk, gevolgd door de Cascaviten uit Alphen aan de Rijn: een groep lekke re Hollandse meiden in licht tenue voert een Oosters ge tint dansje uit en krijgt het eerste applaus. Johnny Cooman buldert de namen van een lange lijst delegaties de zaal in, te veel om op te noemen en te vlug om ze gauw te noteren. Om halfnegen is de zaal nog ver van gevuld, de meeste aan wezigen zitten wat kouwelijk te wacht op wat komen zal, maar er komt niets. Na een Dansmarieke Doris doet dan haar allereerste optreden in het publiek en krijgt een sim- patizerend applaus mee. 't Is een knap blondje, ge spierd en lenig en na afloop noemt haar voorzitter haar optreden «ganz grosse Klasse»! Andrea en Doris dansen dan nog samen en vallen tenslot te op «Moulin Rouge»-ma- nier met de beentjes wijdo pen op de kille Keizershal- lenvloer. Het eerste deel van de avond wordt besloten met een op treden van... dansmariekes, jawel, ditmaal uit Mortsel. Schuring? We wandelen wat rond in de zaal, er is niet veel stem ming, misschien brengt het orkest van Lou Roman meer schuring, zoals presentator Johnny luidkeels aankon digt. Maar er komt ook nu geen ambiance. Enkele rolschaatsende pe- melvangers rollen onver moeibaar door de zaal, een klein «treintje» waagt het er op, om even rond de dans vloer te hossen doch geeft het al gauw op. Het publiek reageert niet. In de lege bodega speelt Jo De Witte op zijn orgel. Het is halftien. Nicole en Hugo Fons I krijgt de versierselen van de Europaprins (CDJ) Enrico. Hij wordt door zes Lodder- oeigen het podium opgedra gen. Johnny Cooman dankt de scheidende prins voor zijn meer dan 30.000 km, gespreid over 94 verplaat- Om kwart voor tien beklimt singen in binnen- en buiten- Simon D'hondt het podium land. «Enrico heeft Aalst een om het selekt gezelschap en jaar lang op waardige wijze de karnavalhoogwaardig- vertegenwoordigd als zin- heidsbekleders te begroeten gende beeldhouder. Op de en om het stadsbestuur, de zelfde manier zal hij nu af- stadsdiensten en het A.K.V. scheid nemen!» te danken om te hebben ge- Vervolg van blz. 1 dat dit zowat de enige groep in het symfonische genre was die werkelijk overleef de. Zo zie je maar dat zelfs in deze crisistijd mooie dro men nog steeds in vervul ling kunnen gaan. Enkele lijnen hoger hadder we het dus ook over de nieu we LP die binnenkort ver schijnt. Hierop hebben de personeelswisselingen ook wel een zekere invloed ge had. Hoewel het genre in principe niets is veranderd, zijn de nummers van de LF veel korter geworden en zijn er zelfs enkele songs bij die op single best een kans zou den maken. «Taking Root» Over deze nieuwe LP gingen we even met Dirk De Schep per en Marc Van Der Schue- ren praten. In feite betrof het hoofddoel van dit gesprek het geplande optreden in de Keizershallen, maar daar over zullen we het later heb ben om de logische orde van dit artikel niet tezeer in het gedrang te brengen. Als Iso- poda immers toeslaat, ge beurt dat op meerdere fron ten, wat de arme verslagge ver dan vaak bosjes grijze haren bezorgt. Een zaterdagvoormiddag in december, dus. Plaats: de «Gaadvis», en zoals Dirk De Schepper me vertrouwelijk meedeelt «onze tweede thuis». Ik heb me door de sneeuw heen geworsteld en wordt als beloning door Dirk en Mare getracteerd op ette lijke pintjes én enkele songs uit de nog niet verschenen LP «Taking Root». «Taking Root» verwijst niet naar het feit dat Isopoda een enigszins andere weg is in geslagen. zoals insiders misschien zouden veronder stellen. «Deze titel is zuiver toevallig gevonden,» maakt Dirk me duidelijk. Nochtans hoor je heel goed in de paar nummers die ik te beluiste ren krijg («O.K. With Me» en een vooralsnog titelloos nummer) hoe Isopoda reso luut voor een minder lang dradige. meer directe stijl heeft gekozen, terwijl hun eerste LP «Acrostichon» wel soms tot al te lange hoe wel vaak muzikaal interes sante symfonische passa ges leidde. In deze nieuwe LP die in totaal negen nummers telt, komen het rock- en symfoni sche element duidelijk naar voor, in die zin dat bijna elk nummer wordt gekenmerkt door een harmonische melo die die door een stevige (soms harde) ritmesectie wordt begeleid. Een duide lijke vernieuwing is het veelzijdig gebruik van syn thesizers, wat op «Acrosti chon» niet het geval was. Nog in tegenstelling tot deze eerste LP komt ook de gitaar nu vaker aan haar trekken. «Voor de eerste LP konden we op geen enkele echte begeleiding rekenen,» ver klaart Dirk, «nu hebben we alles uitgetest en uitgepro beerd, tot we bereikten wat we ervan verwachtten. Daarbij hebben we ook heel wat moderne, technische snufjes gebruikt, zoals Voco ders. synthesizers en zo. «Taking Root» is ook heel wat gevarieerder geworden. Twee of drie nummers zou den zelfs in aanmerking kunnen komen om als single uitgebracht te worden.» «De ritmesectie kreeg ook veel meer belang.» vult Mare (de drummer) aan, «eerst werden de drum en de bas vier keer apart opge nomen. Daar kroop uren werk in, want we waren niet tevreden voor we de ideale ritmesectie gevonden had den. Er werd zelfs een reeds gemixed nummer weggela ten, andere werden herop genomen. enzovoort. We zijn gewoon steeds herbe gonnen tot we er voor hon derd procent tevreden van waren.» «Taking Root» werd opgeno men in de Dig-it studio in Hekelgem. Producer en technicus Luc Ardijns zorg den voor een uitstekende opnamekwaliteit. Hierover vertelt Dirk: «We hebben aan Luc fantastisch veel te danken. Hij is met alleen een goeie producer, maar heeft zich bovendien on baatzuchtig voor ons inge zet. Vaak zaten wij tot stuk ken in de nacht te zoeken naar de geschikte sound, en liet hij niet af voor we ge vonden hadden wat we zochten.» Voor wie van sym- de zaal en zo maar te zwij gen. Bovendien is Isopoda van plan in totaal zo'n zestigtal mensen op het po dium te zetten, die allemaal groep zal voor de gelegen heid versterkt worden door het Aalsterse symfonie-or kest onder leiding van Oc taaf Boone, plus de big band en het koor Hexacord. Deze laatsten spelen in zowat de helft van de nummers mee en zullen dus de symfoni sche muziek van de groep op een ideale manier kun nen illustreren. Hoe zij op het idee gekomen zijn? Zegt Dirk: «Wel, wij brengen symfonische rock, nietwaar, wat meteen bete kent dat je zulks zo symfo nisch mogelijk tracht te spe- len. We vroegen ons dus af: Wel durven we hopen op zou het ooit mogelijk zijn een succes qua opkomst, echt symfonisch te spelen? Vorig jaar slaagden we erin En we werkten dan dat idee 1.500 mensen samen te krij- uit. De partituren en het gen in de Keizershallen, idee dateren in feite al van daarop mikken we ook dit- holpen tot het welslagen van de avond... Een Hollander vertelt ons een flauwe belgenmop en voort) moet kosten, om van we hebben niet eens behoef te om te replikeren. Om tien uur komen Nicole en Hugo Sigal op de bühne met vier danseressen en een een instrument bespelen of danser en zij voeren een pro hun stem gebruiken. Toch fessj0nele show op. Voor mocht het niet zo zijn, ver vinden Dirk en Mare dat het |jefhebbers van het genre geef het me dan...» besluit hij. De burgemeester, het be stuur van de G.E.K., eregast Prins Stefaan komen op het podium. Enrico noemt dit een zwaar moment, hoewel het eigen lijk toch geen afscheid is, want hij blijft natuurlijk in de karnavalbeweging. In eigen stad en ook erbuiten. «Ik heb mijn best gedaan. geheel wel realiseerbaar is. „„getwijfeld de moeite .Het zal dus waarschijnlijk waard dp deze kamaval- een éénmalig optreden wor- b,,eenkomst passend als den., vertelt Dirk. .iinan- hond,es in een kegelspel... cieel rekenen we niet on middellijk op een groot kas- Enrico I neemt afscheid... succes, dat is ook onmoge- Dan vo|gt het afscheid van lijk gezien de hoge kosten. Dan begint hij aan zijn kaal optreden en hij zingt o.m, «Ajoinen, ajoinen», «Geef mij maar Amsterdam» en op het podium wordt het een ks ai co, de zingende Eu Palei prins, op te volgen. Ma)r on zal toch zijn best doen! ?PP Na nog wat Alaaf-g ,nv.® vraagt de Aalsterse bam''' meester Louis D'haes^5 Hi een ovatie voor de gast ar h voor Simon D'hondt oiren 1 knappe organisatie. e Dat gebeurt en nada>'9en voor de zoveelste keere,9{ ben genoten van het sta den van de Aalsterse 9en" houden we het voor ge lltYa' Buiten vriest het, je l( longen vol koude luchtWï stromen en in de avon °P stilte nog even denkei vraï de relativiteit van ons selijk bestaan. Vandaag wil niemand «gewoon» zijn, iedereejasi méér zijn dan de andf k Hij wil pluimen op de* L dragen, een titel voer» troon bestijgen. 1| En nochtans, de Frans^l geer Montaigne had toen hij zei: «Ook i hoogste troon moet, mens op zijn achtef zitten...» En dan maar zorgen dai" niet afvalt. Op je kont., Cyriel Temme |0m: kom 11 loch vier jaar terug, maar we zijn er nu pas toe gekomen om het ook te realiseren.» «En vonden jullie Octaaf Boone en Hexacord onmid dellijk bereid mee te doen, of waren er moeilijkheden?» «Octaaf Boone werd gecon tacteerd door onze producer Luc Ardijns. die zeer enthou siast was. Zij praatten ero ver. maar Octaaf zag het niet zo direct goed zitten. Toen hij echter een cassette hoorde, waarop ons werk was opgenomen, was hij on middellijk geïnteresseerd. Hij vond het prachtig en schreef zelfs de arrange- maal. Misschien komen er nu meer mensen, dat is dan meegenomen. Of er financiële risico's aan ver bonden zijn? Nou. we heb ben het allemaal uiteraard zeer zorgvuldig oéer wogen. We hebben ook veel verga deringen gehad. Laten we zeggen dat we eraan win nen als er 3.000 mensen ko men opdagen, maar dat is Vervolg van blz. 1 De aanwezigen waren het. gangers, zodat de kinderen nu ook niet onmiddellijk on- te horen naar hun reakties, opnieuw veilig het stadspark ze grootste ambitie: geld met dit standpunt niet volle- konden bereiken vanuit het verdienen.» dig eens. Men vond dat het centrum. Ook oordeelde enkel een verplaatsen van men het in de zaal eerder «En organisatorisch?» het probleem, was, en dat een probleem van mentali- «We zullen dus in totaal met het woonklimaat op de Park- teit en verkeersveiligheid zo'n zestigtal mensen wer- laan diende verbeterd te voor voetgangers en fiet- menten van Luc en Arnold ken. We hebben dan ook worden met allerlei hulp- sers, dan een probleem van gescheiden repetities moe- middelen zoals verkeerslich- plaatselijk, regionaal of na- ten houden. Verder zijn er ten, tunnels voor de voet- tionaal verkeer. In dit ver drie repetities samen, gene- «En Hexacord?» «Ja. wij zaten natuurlijk met het probleem van die meer stemmigheid. Op de LP heb je vier. vijf of zelfs meer stemmen, dat is technisch gemakkelijk haalbaar in een studio. Maar live moet je het uiteraard met heel wat minder doen. We beslo ten echter er nu een koor bij band werd er nog op gewe zen dat de toestand aan de Boudewijnlaan veel slechter was dan deze op de Park laan, rekening houdend met het feit dat het spitsverkeer zich in feite beperkt tot enke le piekuren, zoals 's mor gens van 7 tot 9 en 's avonds van 16 tot 18 uur. Alleszins werd nogmaals j 'e sp rdl zelf bewezen dat de disk rond de Osbroekring van rond is. Zo wei loops melding gemaak een plan dat zou bestaa vanaf de viadukt ove )a' spoorweg een tunnel te s ven tot aan de Parklaan. pie of toekomstmuziek? |^e hoo rale repetities dus. Maar al de mensen waarmee we sa menwerken kennen hun vak door en door, dus geeft dat niet zo'n grote problemen.» Even resumeren Het wordt dus wel een heel Het bestuur der postel stelt als troeven gemakkelijkheid, zekerheid en kostelooi te nemen, om die LP-sound bijzondere dag, die dertig tot in de perfectie te kunnen ste januari. Voorzover wij evenaren. Hexacord was on- weten is er nooit iets i middellijk enthousiast, en aQrd gebeurd in Belgie: i dien monieus wordt verweven met zowat alle beschikbare een bijna perfecte manier genres (blues, jazz, funk, brengen.» rock roll, disco, enzovoort) is «Taking Root» dus een Het hoeft dus geen betoog must. dat dit optreden in de Kei- fonische rock houdt die har- op die manier kunnen we de symfonische rockgroep die worcjen je werking van de een wordt verweven hele LP nu ook live en op optreedt samen met een symfonisch orkest, een big band en een koor. Dergelij ke projecten werden wel in meer of minder gelijkaardi ge mate gerealiseerd door Vervolg van blz. 1 leggen deze wagens per jaar en kultureel leven gewoon ten van lUUO tr. kunnen 115.000 km af. In deze niet weg te denken is. worden opgehaald. Ook opendeurdagen wil getracht De postbode, doorgaans briefjes van 100 fr. kunnen geliefde persoon, is worden opgenomen of een UUI Uil ÜUIléUOU V.» - - zershallen een groots evene- grote groepen als de Beatles Isopoda 8c Friends in de Kei- ment worden zal, waaraan Deep Purple, maar^ vaak zershallen echter ook enige risico's zijn Grotendeels als promotie verbonden. Men hoeft niet was het dan nog zo dat de verschillende secties apart voor de nieuwe LP organi- over al te veel fantasie te speelden^ a^wisse'enc^ seert Isopoda dus een optre- beschikken om even uit te den in de Keizershallen. Dit rekenen hoeveel het mate- wordt echter niet zomaar riaal (mengpanelen, ver een gewoon optreden: de sterkers, belichting, enzo- n knappe formatie met veel toekomst. (CDJ) aan de beurt kwamen, ter wijl Isopoda alle elementen tot één geheel groepeert. Uiteraard zal De Voorpost de voorbereidingen van deze primeur, evenals de gebeur tenis zelf, op de voet volgen en zullen wij onze lezers re gelmatig op de hoogte hou den van de vorderingen. Te vens zullen wij ook dieper ingaan op de nieuwe LP van Isopoda, «Taking Root», die in januari verkrijgbaar zal zijn. Wie zich ondertussen reeds kaarten wil aanschaf fen, kan daarvoor terecht in ondermeer de Aalsterse pla tenzaken, de Gaadvis (Roze marijnstraat, Aalst) of bij Dirk De Schepper, Gaston De Schepperstraat 15, Erem- bodegem (tel.: 053/21.36.50). Dit adres geldt tevens als contactadres voor mensen die op één of andere manier geïnteresseerd zijn in het doen en laten van Isopoda. Wij houden jullie dus op de hoogte, sluiten dit artikel af en wachten ongeduldig op «Taking Root» en het optre den van de dertigste januari! Patrick Bernauw Postnummers De invoering van de I nummers werd quasi q hoopt zeer snel Reeds herhaajdelijk i gevraagd het adres vullen met het postnuj post en inzonderheid die vaak de man die in drama- kombinatie van beide. Dit van de vroegere gem* van diverse machines de tische omstandigheden als systeem kan ook worden Sorteerders laten zich» visu te leren kennen. bvb de winter van 78-79 gebruikt voor opneming van leiden door het postij, Voor het algemeen beheer heel wat mensen in nood Frans geld. Dartoe dient een mer. der posterijen sprak direk- kan bijstaan als de énige «Postomat»-kaart te wor- Voor Meldert is de I teur-generaal H. Bonnyns man die dagelijks kontakt den aangevraagd waarbij efficiënte adresaandtf wees op het belang van houdt met iedereen tot in de men zich aan de vigerende 9392 Meldert alhoewell hechte samenwerking tus- verste uithoeken van het reglementering onderwerpt Aalst ook toegelaten J sen postkliënteel en perso- lan'd. neel op elk niveau en op het Ook voor internationale steeds moderner worden kontakten en relaties is de van de middelen die een vlot post een belangrijk element verloop garanderen Zonder Uiteraard impliceert een ef- begrip van het publiek is ficiënte postwerking funk- optimale dienstverlening tionele lokalen en appara- echter onmogelijk. tuur en uit de rondgang zou naderhand blijken dat Aalst Als één van de grootste d3arover a||es2|ns organismen van het land schj|<t vangt de post met haar 2000 Qm opt|ma|e d kheid en L-nn tnron art Hsnolnrc lil vlotheid te realiseren wordt dan ook aan het publiek* «Datapost» is een oplossing voor tijdgevoelige zaken- post. Wie belangrijke do- kumenten of informatiedra gers naar filialen, zakenrela ties of bedrijven, door de postcheck^ wordt gepratikeerd. Hierbij de postnumm Aalst en omgeving; 9300 Aalst; 9308 Hofsj 9390 Moorsel en binnen- als in buitenland, sem; 9391 Baardeger kantoren en dagelijks 10 miljoen te verwerken post stukken ook veel wind gevraagd rekening te willen Tegenover het vaak in het *oude„ me, raadgevingen nieuws komen van open- betreffende formaten plaats bare diensten in ongunstige vap de tzege, op de zin stelt spreker deze open- s|ul„ngsmiddelen rloiirrHanon a c tononhannpr heeft te verzenden en er prijs op stelt dat deze zendingen met zekerheid ter bestemming komen op een voorafbepaald tijdstip kun nen gebruik makon van «Datapost», maatwerk in Meldert; 9322 Gijz^j 9430 Nieuwerkerken; Erembodegem. deurdagen als tegenhanger en wijst op eigentijdse vor- meer o.m. dergelijke voor machinale men van dienstverlening als fst'empeling en indexeren «Postomat», de gewaar borgde postcheck, datapost van de briefwisseling. De minister legt tenslotte er Minister Marc Galle had het de nadruk op dat onver- dan invervanging van de poosd zal blijven geijverd verhinderde kollega Wil- worden voor het «up tot lockx over de sociale rol van date» houden van de poste- «de postman», vaak hei rijen in ons land. énige kontakt van heel wat lieden met een zo vitaal De «Postomat» zijn bankbil- postzendingen. Nieuwe checkformulieren vervangen nu de vroegere blauwe, lange checks. De nieuwe kunnen worden aangewend voor alle speci fieke checkverrichtingen als kaschecks, checks aan toonder, checks betaalbaar op zicht enz Nieuwigheid is de gewaarborgde post check met postcheckwaar- borgkaart. De kasfaciliteit is tijdelijk en beperkt tot 25.000 fr. Een negatief saldo dient binnen de twee maan den te worden aangezuiverd organisme als de post -dat jettenyerdelers waarbij per vergteen debetintrest uit ons ekonomisch, sociaal kalenderweek 20 bankbiljet- van 0,05 /o per dag of 8 /o.

De Voorpost | 1981 | | pagina 2