ERPE-MERE fEEL KAMPIOENEN OP SPORTAVOND BAMBRUGGE LGEMENE VERGADERING ET LEDENFEEST IJ KAV EN JKAV MERE [UNST ALS GESCHENK IN HOF TEN DALE TE MERE .I0NGE RIDDER VAN DE WEG LIJVIG JAARVERSLAG VAN GEMEENTEBESTUUR EN KERSTFEEST MET SKETCH DIAMANTEN BRUILOFT Nieuwe dossiers voor elektriciens Gezien De Voorpost - 18.12.1981 - 9 i or de derde maal door de werkgroep Gudrun in het Hof n Dale een tentoonstelling georganiseerd rond het tema r J lunst als Geschenk». Ook deze keer werd door meerdere ja mstenaars medewerking verleend zodat er andermaal >r riatie van kleur en tematlek aanwezig was. inrichting van deze derde Soms krijgt men misschien wel 3 v' idejaarstentoonstelling vindt de indruk dat deze tentoon- a ar oorzaak volgens inleid- stelling te veel van het goede 'sa ir Leen Q'hoker, in het suk- biedt doch anderzijds kon men 3en s en de belangstelling van onmiddellijk de wisselwerking 8 vorige uitgaven. Het initia- van de verschillende kunsttak- a® I wint nog aan waardering ken vaststellen, leder kunste- or het feit dat hier bijna naar bracht een genre waar- "u sluitend jonge kunstenaars mee de talrijke bezoekers elk n bod komen en de gele- op zichzelf zich konden ver- nheid krijgen hun werk aan zoenen en een ruime keuze ruim publiek te kunnen konden doen. 1 ®iorstellen. Deze tentoonstel- r®( g is in ieder geval sfeervol Frieda Baeyens "i danks de vele kunstwerken Lerares plastische kunsten uit rR* i men er kan bezichtigen. Dendermonde die zeer ver trouwd is met de meest diver se uitingen van de kunst: haar terrein ligt vooral op gebied van landschappen, stillevens en portretten wat tegenwoor dig ongewoon is voor een kun stenaar. Dit alles schildert zij op een originele manier terwijl haar akwarellen meer de per soonlijke weergave zijn van reisindrukken. In haar pastel len daarentegen zien we de weerspiegeling van emoties maar dan in een strakke vorm geving. Frieda Baeyens schil dert haar onderwerpen met een zeer persoonlijke uitdruk king, die moet gezocht worden in een innerlijk gerijpt proces maar dan uitgaand van de rea liteit die als vertrekpunt dien de. Wat haar werk in haar geheel domineert is de schep ping van een eigen poëtische wereld van stilte en intense rust zonder daarbij de harmo nie niet te vergeten. Lieve Capiau Woonachtig te Asse, afgestu deerd aan het St.-Lukasinsti- tuut, is Lieve Capiau thans lerares tekenen bij de Dames van Maria te Aalst. Dit was zeker geen debuut voor deze kunstenares want tussen 1975 en 1981 nam ze reeds sukses- rijk deel aan verschillende ten toonstellingen, o.a. te Londer- zeel, Massemen, Aalst, Brus sel. Opvallend houdt deze kunstenares het bijna uitslui tend bij stillevens, bloemen en landschappen. Door de be heersing van allerlei technie ken om haar geliefkoosde on derwerpen te schilderen, hetzij met olieverf of acrylverf. Daar naast is zij best vertrouwd met de houtskool en het contékrijt wat ze wonderlijk gebruikt in haar tekeningen. Haar werken roepen een gevoel op van ro mantiek en emotie. Zo zijn haar landschappen hoekjes van bij ons waaruit een drama tische toon straalt vooral te wijten aan het indrukwekkend koloriet. Een prachtig kleuren- pallet bieden ons de bloemen tuilen waaruit, zoals in de meeste van haar werken, de tederheid straalt. Bovendien is uit haar onderwerpen op te maken dat Friede Capiau vol bewondering staat voor de na tuur en alles daar omheen. t de clubs van wielertoeristen van jaar tot jaar talrijker irden kunnen we dagelijks op de wegen vaststellen. Maar l sommige onder hen ook in de wintermaanden aktief zijn bben we ondervonden toen in Bambrugge een sporta- nd georganiseerd werd door de verenigde wielertoeris- van Erpe-Mere. Zes verenigingen (Sona Bambrugge, jrvrienden Burst, Groenzoekers Erpe, Octopus Mere, kantvrienden Ottergem, Willen is kunnen Vlekkem) len de handen In mekaar geslagen om er een groot .■zette sportieve avond van te maken. is niet de eerste keer dat van een loopbaan op te bou te wielertoeristenclubs wen als opleiding voor jonge uw samenwerken in de fu- boksers, gemeente en de aangekon- Als vertegenwoordiger van de >k v de sportmannen en -vrou- aktieve wielersport was Her ri op één knalaffiche samen man Van Springel opgedaagt bben kunnen krijgen. Bo- wat zeer op prijs gesteld werd ndien waren geen afwezi- door de ruim 500 aanwezigen. 1 va n te melden zodat dit al een Deze respectafdwingende ,va kses op zichzelf was. Deze renner had het over zijn grote sl® rste sportavond werd gepre- prestaties maar voor zijn ver- iteerd door radio-omroeper trek handelde hij toch terloops mé Vander Speeten die over zijn enorme zij het dan jneens een glansprestatie ook karige ontgoochelin- ggaf en zoals steeds in gen. Hierna kwam sportbe- ede doen was. stuurder en ex-renner Walter nei i eerste grootheid uit de Godefroot een ander aspect :afÜ ort die het podium betrad van de wielrennerij belichten. z"is J.P. Coopman Aan het Hierbij onderstreepte hij nog- plaus te horen was en is hij maals de moeilijke taak om me! g steeds een sympatieke een hechte homogene ploeg n schijning. Ondanks het feit te smeden en daarnaast de ^e! Ideze ex-kampioen van Eu- renners één daadwerkelijke ia thans cafébaas is in Roe- verzorging en begeleiding te H are. leeft hij toch nog altijd verschaffen om er optimale 5enl v de bokssport. Hijzelf prestaties uit te halen. Het is rs- int nog veel en droomt zelfs een wisselwerking waar men eenvoudigweg niet buiten kan. Van de atletiekwereld was de sympatieke Eddy De Pauw te gast die minder over zijn pres taties sprak maar vooral een lans brak om de Vlaamse atle ten te waarderen en te steu nen. Hij deed hierbij een op roep tot de aanwezigen om bijstand te krijgen bij het grote publiek om de atleten te steu nen in hun streven naar top prestaties. Hij was trouwens niet de enige die steun zocht bij het ruime publiek want ook An Callebaut uit Mere, kwam haar nood klagen. Zij, als eni ge vrouwelijke aanwezige on der al deze sportlui, kampioe ne van België bij de nieuwelin gen 1981, trachtte het publiek duidelijk te maken dat de da meswielrennerij in ons land nog sterk ondergewaardeerd wordt. Bovendien is het zeker geen lonende sport, integen deel, zelfs een kampioene steekt er niets van op... wel veel onkosten. Het grote pro bleem vormde zich dus rond het feit van een werkelijke doorbraak van de damessport. Tijdens een zogenaamde pau ze kregen de aanwezigen nog een demonstratie van body building door Roger Roelandt die zijn spierballen in allerlei bad blip het kader van de verkeersveiligheid zal in het rijkswacht- it o rtrlkt van Aalst door de Vereniging van Ouders voor de cherming van de Kinderen op de Wegen, voor de vierde il een aktie gevoerd worden die in het teken staat van de -en< longe Ridder van de Weg». keer voldoen aan de vereiste normen, de hulp aan gehandi capten en bejaarden in het verkeer, het weerhouden van een onbezonnen daad van een speelkameraad e.d.m. Voor de ouders is er dus geenszins reden om veront rust te zijn wanneer een kind, in het kader van deze vriende lijke aktie, aangesproken wordt door een rijkswachter of agent. Het is hier de bedoeling medewerking te verlenen met het oog op de preventie van ongevallen en het belonen van kinderen die het goede voor beeld geven in het verkeer. Trouwens dezen die zullen aangesproken worden zullen niets hoeven te betalen: wel integendeel zij zullen een -jta K hun zetel te Erpe-Mere, :hu kr voorzitterschap van 0I angois Sergeant, zal de r(0.BKW, in samenwerking me it de rijkswacht, kinderen eie sporen die een voorbeeldi- da, daad stellen in verband met rkeersveiligheid en het na- q Igen van de verkeersvoor- hriften. Daarom zal de rijks- cht en eventueel de ge- entelijke politie een bijko- nde kontrole uitoefenen, naai niet om proces-ver- al op te maken maar om na gaan wie in aanmerking zou Unen komen om tot «Ridder de Weg» bekroond te wor- n. Vooral zal gelet worden een kruispunt of straat reg- nentair overgestoken wordt, de gedragingen in het ver- prachtige beloning krijgen voor hun voorbeeldig gedrag. De kinderen die door de rijks wacht of de bestuursleden van de V.O.B.K.W. tijdens deze kampagne zullen weerhouden worden wegens hun uitste kend gedrag in het verkeer, zuilen uitgenodigd worden op een plechtige prijsuitreiking die einde maart 1982 zal door gaan. Samen met een getuig schrift «Jonge Ridder van de Weg», zullen ze een prachtige prijs ontvangen als aandenken aan hun daadwerkelijk optre den in het huidig verkeer. Het zal een beloning voor hen we zen en daarom is het misschie nuttig nu de ouderen aan te sporen om het goede voor beeld te geven want het is op die manier dat de jongeren het best leren uitvoeren wat van hen verwacht wordt: het is voor de veiligheid van ieder een JDV vormen en manieren toonde en draaide. Daarna had R; Vander Speeten ook nog een vraaggesprek met Martin De Winne, een van de Oost- Vlaamse topmotercrossers die in summière bewoordingen over deze spectaculaire sport- tak uitleg verstrekte. Men kon het, voor de leek, als een inwij ding beschouwen van een sport waarvan we toch maar weinig afweten en juist daar om is een sportavond als deze te Bambrugge een werkelijke revelatie. Dit bleek duidelijk uit de prestaties die de broer van de betreurde Rupske Lauwers presteerde in de zaal Sint-An- ne. Zijn demonstratie op de losse rollen grensde aan het ongelooflijke en was op som mige momenten adembene mend. Ook de populaire voetbalsport kwam natuurlijk aan bod met sterren uit de streek als Jan Hoebeeck en Johan Dierickx. Zij handelden vooral over de factoren die kunnen inwerken op het wel en wee van de voetbalsport en die maar al te vaak het spelbeeld helpen be palen. Ook zij wagen zich aan pronostieken en zien de pro blemen onder ogen waarmee een club kan te kampen heb ben. Het zogenoemd goed of slecht presteren is afhankelijk van meerdere elementen die soms hard kunnen toeslaan. Deze sportavond moest na tuurlijk besloten worden met vraaggesprekken van enkele wielrenners uit eigen streek, vermits het toch een organisa tie was van wielertoeris tenclubs uit Erpe-Mere. Zo vertelde Etienne Vander Helst dat hij zeker niet mocht klagen over zijn voorbije wielersei- zoen maar hij bleek toch nog genoeg ambitie te hebben om volgend wielerseizoen zelfs nog beter te doen. Zelfvertrou wen genoeg dus. Dirk Heir- wegh had het vooral over zijn problemen met de directie van het Gentse Kuipke en gaf geen erg optimistische indruk. Mare Sergeant was zeer en- toesiast over zijn beroepsren- nerscarrière aan de zijde van de wereldkampioen en andere gereputeerde renners als Da niel Willems o.a. De Merenaar Frank Van Impe, koestert de stille hoop volgend jaar een knalprestatie te leveren om zich eens definitief in de kijker te fietsen of aan de zijde van broer Lucien de grote ronde te mogen betwisten. Tot slot kwam de apoteose met de grote en steeds gelief de vedette, Lucien Van Impe Ondanks het feit dat hij te Impe resideert is hij nog steeds Merenaar en zijn opge wekte verschijning maakte van hem nog altijd die sympatieke figuur zoals we hem sinds ja ren kennen. Het was hem aan te zien dat de grootste proble men voor zijn ploeg uit de weg geruimd waren wat voor zijn supporters die talrijk aan wezig waren ook een op luchting betekende want zij le ven werkelijk met hun idool mee Dat Lucien Van Impe zeker nog ambitie heeft hoor de men van hem zelf want hij wil in de volgende Tour voor de zesde maal de bollekens- trui veroveren en voor de rest... de kat uit de boom kijken. Om de avond (nacht) te beslui ten werd er nog sportief ge danst op de plaatjes van DJ Mare De Bruyne die de avond voordien de titel van kampioen van België op zak gestoken had en een kleine demonstra tie ten beste gaf van zijn groot talent achter de draaitafel. JDV Marcel De Backer Voor hij zijn atelier te Nieuwer- kerken oprichtte, studeerde M. De Backer aan de Academie voor Schone Kunsten te Aalst. Thans is hij tekenleraar aan het Sint-Jozefinstituut in de zelfde stad. Zijn vertegen woordiging op deze tentoon stelling bestaat vooral in akwa rellen welke momentopnamen zijn en ons aantonen wat ons Vlaamse land nog aan onge repte natuurschoonheid te bie den heeft. Hierbij laat hij de weersomstandigheden een voorname rol spelen. Zo zien wij afwisselend resultaat naar gelang zonnig of regenachtig weer. Daarnaast stralen de bloemstukken in diverse for maten. een evenwichtige uit bouw en gevoelige weergave uit. Uit zijn tekeningen daaren boven leiden we af dat hij soms leeft in een fantastische maar ook dromerige wereld. Maar dit heeft een zekere be doeling: de kunstenaar brengt de kijker elementen aan om de eigen fantasie te laten inwer ken. Technisch is M. De Ba cker uiterst vaardig en het is niet te verwonderen dat zijn tekeningen nauwkeurig, fijn en vloeiend uitgewerkt zijn in pot lood waarbij veel schakerin gen van zwart, gnjs naar wit op te merken zijn. Hilde van den Steen Deze kunstenares uit Meer- beke (Ninove) kreeg hoofdza kelijk privélessen, maar on danks dat, evolueerde zij snel naar een gans eigen kunst genre. Zoals menig andere schilderijen op dezen tentoon stelling ontdekt men ook hier weer de intense liefde voor de natuur en ook hier weer in stillevens en landschappen die warm en sfeervol aandoen. Anderzijds is bij haar een ze ker ontzag voor het mystieke waar te nemen vooral dan in een steeds terugkerende reeks schilderijen met zon en maan als hoofdmotief. Niet al leen in eigen streek heeft H. van den Steen suksesvolle tentoonstellingen achter de rug maar daarnaast heeft zij ook werken in het buitenland, o.a. in Ierland, Frankrijk en Engeland. An Van Gassen De in Zele wonende A. Van Een geschenkenbeurs in het Hof ten Dole. (CDJ) Kunstwerken kopen aan haalbare prijzen, een juiste opdracht. (CDJ) Gassen voert als motto «Kunst begrijpen is genieten». Zelfs voor de leek is dit geen moeilij ke opgave. Alhoewel geboren te Beveren, genoot zij haar opleiding in Brugge en Brus sel, maar is thans toch lerares te Sint-Niklaas. Bovendien is zij reeds goed vertrouwd met de expositiezalen want zij heeft meerdere tentoonstellin gen op haar aktief. Ondanks het feit dat bij haar zelden een natuurgetrouwe weergave van het onderwerp te vinden is, spreekt haar werk toch direkt tot de verbeelding van de kunstliefhebber Zij be zit een persoonlijke stijl en vi sie die variëren volgens de gebruikte technieken die zij volkomen beheerst. In haar globaal werk voelt men ener zijds een expressionistische strekking maar dan anderzijds toch met de neiging naar een surrealisme dat vooral de «moderne» bezoeker aan spreekt. Uit haar akwarellen, schilderijen, pastels en batie- ken is een evolutie in de kunst stromingen waar te nemen en op die manier tracht An Van Gassen haar voor iedereen te doen begrijpen en genieten. Deze tentoonstelling in het Hof ten Dale onderscheidt zich van de andere door het feit dat het werk van de onderscheiden kunstenaars op een evenwich tige wijze aangevuld wordt met een reeks Aziatische kunst- voorweipen zoals houten beelden, zilver- en koperwerk, alles volledig in handwerk ver vaardigd. Het is dank zij de familie Susilo uit Aalst dat we hier ook kennis kunnen maken met typische kunstwerken uit Bali, houtsnij werk dat soms slechts na maanden arbeid voltooid wordt. Als voornaamste mate rialen gebruiken de kunste naars hiervoor doorgaans eb benhout. ivoorhout en rozen- hout Het kunstig bewerkte zilver hebben ze meegebracht uit Celebes. Het zijn sierraden die tot ongeveer 98% zilver bevat ten en uit slechts twee draden vervaardigd zijn. Tenslotte het koperwerk be staat uit «vol» koper waardoor de voorwerpen tot de meest waardevolle behoren. Deze unieke tentoonstelling van werkgroep Gudrun is trou wens nog te bezoeken op 19 en 20 dec. in het Hof ten Dale. JDV Onlangs publiceerde het gemeentebestuur van Erpe-Mere het jaarverslag 1981-82, een lijvige brochure van ruim tachtig bladzijden over het beheer en de toestand van de gemeentezaken. Aan de hand van lijsten, tabellen en verslagen wordt ons een beeld opgehangen van wat er op gemeentelijk vlak gebeurd is tussen augustus en sep tember. In de zaal Rode Roos aan de Blektestraat te Hofstade waar de sympathieke Clothilde en Jozef achter de tapkast staan, werd op zondag 13 december 1981 het kerstfeest gevierd. Nog meer dan de andere jaren is het deze keer iets bijzonders geworden, om twee redenen. Deze brochure is rijk aan infor matie op gebied van aanko pen, uitbreiding van het water- bedelingsnet, openbare ver lichting, openbare werken, mi lieu, feestelijkheden, brand weer e.d.m. Opvallend hierbij is dat ook Erpe-Mere reeds enkele tien tallen vreemdelingen herbergt, nl. 126, waarvan de meesten komen uit Nederland. Italië. Frankrijk en Spanje. Daar naast leert deze brochure ons dat er tijdens de acht gemeen teraadszittingen 316 beslissin gen getroffen werden en tij dens de 52 zittingen van het Schepencollege maar liefst 1640. Zeer gedetailleerd wordt ook de toestand van het per soneel weergegeven, evenals de balans van de begroting 1981. Ook op gebied van lokaal ge meentelijk onderwijs is er heel wat te vinden in het jaarver slag, zo o.m. de staat van het onderwijzend personeel en de schoolbevolking die op een to taal komt van 520 eenheden Daar de meeste meisjes in andere scholen verspreid zit ten. wordt het grootste kontin- gent door de jongens gele verd, nl. 370. Een belangrijk deel van de brochure wordt ook ingeno men door de straatbenamiri- gen. Er werd een lijst opge maakt waarbij alfabetisch de oude en de nieuwe benaming aangeduid zijn. Tenslotte wordt ook een bilan opgemaakt van de werken die in de loop van het jaar uitge voerd werden en deze die nog in uitvoering zijn, hetzij voor vernieuwing, verbetering of rioleringswerken. Men krijgt bovendien ook een overzicht van het verloop der beslissin gen getroffen i.v.m. het ge meentelijk administratief cen trum Steenberg. De uitgave van deze lijvige brochure is vooral belangrijk om reden dat ze ons leert wat er zo allemaal gebeurt in een gemeentelijke keuken waar van een leek toch zo weirug afweet. Bovendien is het zeer informatief voor wat de aktivi- teiten van het gemeentebe stuur betreft. JDV afdeling KAV en JKAV van Mere hield haar algemene gaderlng en koppelde daaraan een ledenfeest. Deze menkomst stond bovendien in het teken van het gezin volgens het behandelde tema een brug tussen de nsen moet betekenen. deze vrouwenafdeling rft in haar programma het izin» centraal gesteld en haar werking in de komen- maanden hier naar richten. I is trouwens een tema dat leden ten zeerste aanbe- gt en waarvan zij toch zelf uitmaken, en er mis- lien de bijzonderste schakel i vormen. Daarom gaat de Klacht van de KAV gedu ide twee jaar naar het ge- waarbij zelfs een aktie zal oerd worden door de amse gezinnen om de gezinnen materieel bij staan. de «koffietafel», waaraan i honderdtwintig leden slnamen, werd door de aan- tigen een «konfrontatiege- Bk» georganiseerd met het ongenoemde tema en als moderator M. Van der Geynst. De bedoeling van dit gesprek was vooral de verschillende opvattingen i.v.m. het gezin met elkaar te konfronteren, ten einde tot een boeiend en le vendig gesprek te komen. Het panel werd gevormd door le den en kernleden die elk af zonderlijk een opvatting moes ten verdedigen, opvatting die eerst in verschillende groepjes moest besproken worden. De vier opvattingen die verde digd werden kwaman hier op neer: het model gezin (geslo ten type), open gezin (ex treem), geëngageerd (vrij evenwichtig) en geëmanci peerd gezin. Na dit vlot konfrontatiegesprek volgde een ontspanningsge deelte met een kleinkunst- en animatieprogramma, gebracht door de groep Edelweiss uit Sint-Niklaas. Dan werd het programma voor de komende maanden vastgelegd en voor ziet men aldus voor januari 1982 een uitstap naar de Mi- nardschouwburg evenals een gespreksavond welke zal doorgaan in samenwerking met de plaatselijke KWKB-af- deling. Deze avond zal hande len rond het tema «Gezin, ge loven wij er noa in?» In februari volgt dan een de monstratie over gerechten met kaas. In april opnieuw een al gemene vergadering en een demonstratie over buitenland se gerechten. Reizen voorziet men in mei, naar Oostakker, en wellicht naar Oostenrijk in de vakantie. Deze algemene vergadenng werd besloten met een etentje en een tombola waarbij kook- en fotoboeken het hoofdbe standdeel vormden. JDV Er werd een sketch opge voerd, hetgeen voor Hofsta de een primeur werd in gans het arrondissement Aalst- Oudenaarde. Michels Geor ges was de auteur van het stuk en tevens regisseur, gri meur en souffleur. Er werd aan het publiek duidelijk ge maakt dat de mensen van de derde leeftijd contact moe ten onderhouden met de buitenwereld en dat ze zich niet mogen opsluiten in hun huis waar ze tot vervelens toe de krant lezen, met het gevaar dat ze eikaar op de zenuwen beginnen te wer ken. In het toneelstukje was dat het geval met het echt paar dat uitgebeeld werd door Prosper De Vuyst en Bonnaerens Paula. Een buurvrouw, Lievens Isabella, weet ze te overtuigen toe te treden tot de band van de gepensioneerden van Hof- stade. Een jaar later blijkt dan dat ze er absoluut geen spijt van hebben, integen deel. Een tweede bijzonder punt op het programma van de kerstviering was de diaman ten bruiloft van het echtpaar René L) Hooge en Van de Moortele Georgette. Het ta feltje achter hetwelk zij op het podium hadden plaats genomen was al gauw te klein om al de geschenken die zij in ontvangst mochten nemen een plaats te geven. De schepen van de burgerlij ke stand van de stad Aalst overhandigde een brief van de Koning, een medaille en een geschenk van de stad. Minister Galle liet door zijn medewerker Eddy Dierickx een tinnen schotel overhan digen; vanwege de Bond Moyson was er een prachtig bloemstuk en van de socia listische gepensioneerden- bond een deken, een uiterst praktisch geschenk in deze tijd van het jaar. In de loop van de verdere avond kre gen alle aanwezigen hun kerstpakket aangeboden. A.D.B. Andermaal neemt het CEMOV, het «Centrum voor Midden stands-Opleiding en -Volmaking» een lofwaardig initiatief op het professioneel vlak. Deze keer geldt het dan electri- ciens-installateurs. Volgens de nieuwe wettelijke bepalingen moet de installa teur in 1982 een volledig dossier opmaken met verwerking van de nieuwe simbolisatie. In het CEMOV, Wijngaardveld 9 te Aalst (053-70.40.60) kan U hiervoor terecht op dinsdag 22 en woensdag 23 decem ber en ook nog op dinsdag 29 en woensdag 30 december, telkens van 19 tot 23 u. leder deelnemer brenge wel een bouwplan mede. In te schrijven telefonisch of op de eerste lesdag van elke reeks. LH Voor de «blauwen» zal het kerstfeest er duidelijker vrolijker aan toe gaan dan de vonge jaren. Als we de maatregelen van een eventuele nieuwe regering zullen kennen zal er misschien best een lichtje minder hangen in de kerstboom, (per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 9