Eugène Blomme: kans met belde handen grijpen m «Denk je vaak aan mij?» •nvy JEAN-MARIE PFAFF ZINGT 50.000 FRANK RIJEEN VOOR UNICEF Elitezwemmers op Dendermonds Zwemfeest Patrick Van Der Linden op het podium Jim Tolmie mag (misschien) weg, maar... het VRIJDAG 25 DECEMBER 1181 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 rn: wtrrD &Fwr o Lokeren had nogal wat fans afgevaardigd naar de Heizelfinale tegen Standard. (dm) it is een publiek geheim dat het transferkomitee n Eendracht Zele in het tussenseizoen gouden ken deed. Een van deze suksesvolle transfers is slist de Gentenaar Eugène Blomme, stads- erkman van beroep en talentvol midvoor bij Een- acht. Als jeugdspeler sloot Blomme «ai bij andaard Gent en na alle jeugdploegen te hebben or kruist, debuteerde hij als 17-jarige in het rste elftal om kennis te maken met het provincia- voetbal. Trainer op dat ogenblik was de meer kende Freddv Chaves. kende Freddy Chaves. drie seizoenen be- vam.de Gentenaar zijn ergang naar F.C. Mui- al. met wie hij de eer Zij noot tweemaal kam- ge- oen te spelen. Blomme va- ?am in kontakt met te" mda-Sparta en kroon- zich meermaals tot pscorer van de reeks dat talentscouts de am Blomme als een ducht puntspeler larvoor schoven. Hoe- si hij nooit de kans om het hoger tar te maken promo- erde hij tot internatio- al bij de korporatie- n en stak selekties op k tegen Britse, Fran- Duitse en Griekse na- male elftallen. Trainer srvé Van Lerberghe ist voorzeker welk Bes hij met Blomme in kuip had en gaf Eu- ne de gelegenheid om eitieve tests af te leg- in bij de derdeklasser, ïmiddellijk viel zijn et afgevend tempera- snt op, zijn totaalinzet het krachtig schot larmee Blomme be- sndig aan de vuur- ond staat. Het kwam ug tot een overeen- imst voor één jaar met •tie. Eugène Blomme eeg op 27-jarige leef- d uiteindelijk de kans i het hogerop waar te aken. Bij Eendracht aak te hij kennis met it nationale voetbal en ug bleek dat de stap n tweede provinciale iar derde klasse geen overkomelijke op- acht inhield. De Ge- iet ntenaar is een man recht voor de vuist wanneer hij aan het woord komt en heeft zijn nieuwe broodheren overtuigd van zijn kwaliteiten als voorspeler. «Begrijpe lijk dat ik graag bij Een dracht wil blijven ver mits ik hier heb gevon den wat ik in feite zocht. Een uitstekende menta liteit, een prima opvang in een groep kamera den. En dan dit uitzon derlijk verloop van de kompetitie. Geen won der dat het me hier be valt, definitief naar Zele komen zou mij uiteraard ten volle plezieren. Om dit doel te bereiken wil ik mij honderd procent inzetten Opmerkelijk is hetgeen Blomme ge durende negentig minu ten presteert op een voetbalveld. Inzet, balbe twisting, snelheid en vuurkracht zijn ingre diënten waarvoor hij be wondering afdwingt. Dit totaalvoetbal brengt de Zeelse spits geregeld over zijn toeren en op dit moment moet de scheidsrechter het ont gelden. Een gevaar lijk praktijkje waarvoor hij een schorsing riskeert en waarop hij mee rmaals door trainer Van Lerberghe werd attent gemaakt Blomme de ka raktervoetballer bij uit stek is een speler wiens hart op zijn tong ligt, een spits waaraan Een dracht Zele voorzeker nog intense voetbal vreugde zal beleven. Dat Jean-Marie Pfaff aan de top staat van onze Belgische doelwachters weten we al langer. Dat die zelfde Pfaff echter ook zijn plaats in de top tien van ons Vlaams zangwereldje opeist kwamen we pas vorige week te horen. blauw doelman: «Nu zeker nog niet, we hebben nog. Vrijdag overhandigde de nationale doelman een checque van 50.000 frank aan Unicef, de organisatie van de Verenigde Naties die zich bezighoudt met de verdediging van het kind. Die vijftigduizend frank zong de Beverense speler bijeen dank zij de singel «Denk je vaak aan mij?». Inmiddels gingen reeds meer dan zevenduizend van vinyl geperst. De plaat werd meteen op de markt ge bracht en door het helel and op kinder- en andere fees ten voorgesteld Op die gelegenheden was Pfaff zelf meestal van de partij. Vooral in het Waasland natuurlijk liep de verkoop goed maar ook elders, zelfs in Wallonië, werd de plaat verdeeld. Zowel de platenfirma als Jean-Marie zelf staan nu verbaasd over het sukses. Men verkocht meer dan 7000 platen en van de genoeg werk met het voet bal. Maar het was wel een leuke ervaring». - H.A. ■É0S Eugène Blomme (gb) (Joost Arens) De «Lange Baan "-zwemwedstrijd die traditioneel op de voorlaatste zondag van december door de Dendermondse zwemkring Olympos wordt inge richt is er dit jaar in geslaagd de belangstelling weg te dragen van 's lands beste clubs en zwem mers. Inderdaad in de zogenoemde «grote klubs» houdt men het tijdens de december- en januari maand bij training op lange afstand, die de basis moet vormen voor het seizoen. Dat ook de mindergrote daarmee resultaten boe ken, blijkt uit de resultaten die door ondermeer de Dendermondse Zwemklub bereikt werden in de voorbije jaren. De wedstrijd was nog niet Pauwels, de plaatselijke deze platen naar muziek- en opbrengst gaat dus 50.000 sportfanaten. naar Unicef. Bij de overhan diging kreeg Pfaff vanwege Unicef een porseleinen ge- Twee jaar geleden vatte denkschotef en stelde de Jean-Marie, van wie reeds afgevaardigde van «Unicef lang geweten is dat hij zeer België dat die 50.000 fr. bekommerd is om het lot geen druppel op een hete van de minstbedeelden uit plaat betekent. Konkreet onze samenleving, het plan vertegenwoordigt dat be- op om iets te doen voor de drag ruim tien waterpom- kinderen uit de Derde We- pen voor de kinderen uit de reld. Mensen van een Ant- Derde Wereld. Toen we werpse platenfirma zouden Pfaff vroegen of hij er aan Pfaff hierbij helpen en zo dacht een zangersloopbaan werd toen de plaat in het te starten, antwoordde de De Lebbeekse junior Patrick Van Der Linden ver overde in de veldloop van Hallaar een podium plaats. In een cross die hij van bij de start enige kleur gaf, eindigde hij op de derde plaats. Zijn klubgenoot Eudy Piessens legde beslag op de 21ste plaats. abine Pauwels laar Las Palmas Sabihe P&uwels zal ala ding van Verbauwen en d vah de Belgische A- in gezelschap van de loeg de Kerst- en Belgische elite een veer- ieuwj aarsvakantie tiendaagse stage zal oorbrengen te Las Pal- meemaken, las, waar ze onder lei- Mmou aangevangen of er werd reeds een rekordpoging aangevraagd door de Brug se Zwemkring. Hun twee dejaarseendje, Guido Hels loot zou het Belgische Jeugdrekord van Stefaan Daman scherper stellen door de 200 m. vrije slag af streefster hiermee 31 se- kampioene, zich ander maal de beste: met een sierlijke stijl, haar ei gen, deed ze 24 sekon- den beter dan haar eigen rekord: 9.38.3. Ze ging haar dichtste Of Jim Tolmie de kans krijgt eventueel naar Aberdeen te verhuizenmoet hij voor zichzelf uitmaken. De voorwaarde die voorzitter Etienne Rogiers en manager Alois Derycker stellen, is duidelijk: eerst terugkeren naar Lokeren, en daarna de zaak uitpraten. Er is gezegd en geschreven dat Jim in Schotland zou blijven na zijn vakantiemaar hij beloofde maandag in het Londense Gatwick in het vlieg tuig te stappen dat hem naar Zaventem zou brengen. Wegens sneeuw en mist bleef de Engelse vlieg- haven echter potdicht en werd de overtocht met een vol etmaal verdaagd. De direktie van Sporting Lokeren wil van Jim Tolmie zelf vernemen hoe die Aberdeenstory in mekaar zit. Pas nadien kan eventueel onderhan deld met de Schotse eersteklasser, (mvh) te leggen in 2'31. 1500 meter In de 1500 meter traden de kampioen van België Hendrik Van Steenberghe naast Marc Van de Weghe zijn klubgenoot en ver moedelijk plaatsvervanger konden vooraf. Veerle Parijs (69) zwom 11.24.6, mooi resultaat vcx^r een eerste wed strijd. 400 meter In de wissel kwam het tot op naast gevestigde hevlB duel Filip waarden van Racing Me- Hens (Mechelen) en Alex chelen: Mardo Van Doorn B«n (Eeklo) door de eerste gewonnen met 1/10 sek: 4.43.1. Frank Gij sens zwom zonder enige trai ning: 5.40.6 en Wim Bru- neel, in een off-day, tikte na 5.44.8 aan. Voor Annick Pauwels was er een tijds winst met 17 sekonden: 6.05.9. Bij de dames ging het eremetaal overigens naar Winnie Bijn (5.19), en Christiaan Fannee. een hardnekkig twee-aan- twee gevecht moest de Bel gische kampioen het afleg gen tegen Marc Van de Weghe. Michel Beeckman, de Dendermondse vaandel drager in deze discipline, werd na een spannend duel met Christiaan Fannes vier de met 17.30.5: 24 sekon- den beter dan zijn eigen re- naar Victoor (5.27.4) - - - en naar Murielle Permen- tier (5.34.2). In de vrije slag waren de Mechelse zwem mers en zwemsters de ster- ksten. Eendjes Tussen al deze indruk wekkende wedstrijden even verpozen met de Eendjes. Bij de jongens een sterke DZO-delegatie; de meisjes- kord. Michael Bahnmuller, reeds maanden zonder trai ning, tikte na 19.43.4 aan, beslist bemoedigend. Da niël Beeckman deed 35 se konden beter: 20.10.5. Ook Karl De Middeleer waagde zioh aan deze wedstrijd: 23.24.5. 800 meter Hier toonde Sabine Wim Bruneel: wissel op de toekomst (ar) DZO'era waren door ziekte gen voor Mamix jJe Paepe, geplaagd. Frank Bruneel Nico Verwilgen, Bart Van haalde goud en zilver; D&mme, Sven Vekemans en Michel Van de Casteele zil- Frank Bruneel. Bruno Van ver; Sven Vekemans brons Damme zwom rechtstreeks evenals Karine Bertram, zijn beste tijd. Overigens tijdsverbeterin- Mmou Bij de seniores ging de beste verrichting naar Willy Laurey8 van AV Lokeren die als zesde aantikte, terwijl Antoine Van Bunder als elfde de ze wedstrijd eindigde. Drie atleten van AC Leb- beke liepen zich in de kijker: Jozef De Maese- neer werd 14de en Her man Boodts bevestigde door beslag te leggen op de 15de plaats. Geert Van Gooien kwam er ook goed uit en zijn 18de plaats mag eveneens on derstreept worden. Her man Vercauteren van AV Lokeren finishte als 22ste en Hans De Coster (AC Lebbeke) eindigde nog net voor het peloton als 26ste. Patrick Merkcx (AV Lokeren) liep zich op de 41ste plaats en Luc Tfl.minft.ii was 42 ste. Rudy De Torch, eveneens van AC Denderland, nam de 67ste plaats voor zijn re kening. Guido Colpaert was de beste streekatleet bij de veteranen. Hij legde be slag op de 5de plaats. Dan kregen we nog vijf 8treekatleten vooraan: Henri Leemans (AC Leb beke) 12de, Jozef Man- naert (AC Lebbeke) die als 16de over dè streep liep, en Omer Vercam- men de voorzitter van AC Denderland, die goed was voor de 19de prijs net voor Edward Goossens (AC Lebbeke). René Wijns van dezelfde klub eindigde als 24ste. Bij de jeugd kwam AC Lebbeke sterk naar vo ren. Zo behaalde Dirk Van Verre de tweede plaats bij de scholieren en Patrick De Mey tikte aan als tweede bij de ka de t ten. Danny Dierickx eindigde bij de kadetten als vijfde, Pascal La- housse van Atletiekklub Beveren werd 19de en Alois Van Mieghem van AC Beveren 31ste. Bij de miniemen was het al Be veren dat de klok sloeg. John Kluskens haalde het bij de miniemen ge boren in 1970 en Stefaan Verdonck klom op het derde trapje van het po dium. Patrick Heyn- drickx werd tweede bij de pupillen. André PAUL DE BRAUWER Paul De B rauwer crosste in Zwitserland. Hij bolde er als tiende over de streep. (mvh) ETIENNE EN RRUNO Etienne Van Braeckel en Bruno Vehent deden meer dan zich verdedi gen te Asse- Krokegem waar verscheidene «cracks» aan de start kwamen. Etienne was zevende, Bruno negen de. Wémer Van der Fraenen, terug van weg geweest, eindigde op de tiende plaats. (mvh)

De Voorpost | 1981 | | pagina 17