«hard knokken voor een Europees ticket? «Johaii Dierickx klopt aan de deur» «Een korfje doelpunten voor 1982...» «Voetbal is een veeleisend bedrijf. Er moet gewerkt worden.» Bij Eendracht Aalst: DE LANGE MONOLOOG VAN RONNY MARTENS fare Vijt n Dirk Rosez verhuizen PETER CREVE, JONGSTE PROF RIJ BEVEREN MARC RAECKE VOETBALT WEER ZEER STERK l» 18 - 25.12.1981 - De Voorpost Goal: de vreugde kan niet meer op. Wordt Eendracht Aalst ook dit seizoen de ploeg van de tweede ronde? (ar) De winterstop is welgekomen voor Eendracht Aalst. Het is inderdaad een ideale gelegenheid om de gekwetstenboeg leeg te halen en die spelers op te vijzelen die na een blessuretijd nog niet in de ideale fyzische konditie verkeren. Voor trainer Georges Heylens betekent die winterstop dé gelegenheid om eens rustig uit te cijferen wat voor zijn team nog in de bus zit. We zijn weer paraat om de hoogste toppen te scheren! Brusselaar gaf tij- ns een jongste ge- rek grif toe dat zijn -ste rekensommetje ,t het aantal te behalen nten betreft falikant uitgevallen. Georges >et dus opnieuw zijn •senen pijnigen waar wanneer de nodige aten kunnen gegrab- d worden om Een- acht naar een betere agschikking te stu- -n. In verband met de rst- en nieuwjaarsda- n laat hij zijn man- ïappen rustig betijen in familiale kring: «U kent de omstandigheden van de jongste maan den.- Ingevolge allerlei tegenslagen speelde mijn team te dikwijls on der stress. Die kramp achtigheid kan wegge wist worden door wat stoom af te blazen en de trainingen zo aan te pas sen om op 10 januari kant en klaar te staan om R.C. Mechelen voor eigen publiek aan te pakken. Ondertussen is ook Rootsaert uit het P. Cornelias tadion ver dwenen». Ik begrijp de reaktie niet van deze nochtans veel belovende jonge speler van Anderlecht,» zegt Heylens: «Hij heeft ver schillende keren een kans gekregen tijdens de eerste ronde om zich op te dringen. Hij faalde echter vooral door een duidelijk gebrek aan in zet. Ik schakelde hem over naar de B-kern maar schijnbaar is deze maatregel slecht overge komen vermits hij se dert een paar weken niet meer op de trainingen verscheen. «Johan Dierickx daaren tegen staat te trappelen van ongeduld om weer te kunnen doordringen tot de A-kern. Die heeft karakter genoeg om dat te verwezenlijken. Met stipte nauwgezetheid werkt hij het herstelpro gramma af dat hem door Georges Heylens werd voorgeschrevenJohan hoopt over een viertal weken paraat te staan om de rest van de kom petitie af te haspelen. Ondertussen wil voorzit ter Daeleman de bewe ringen de kop indruk ken als zou het bestuur onvoldoende inspannin gen hebben geleverd, op het financiële vlak al thans, om Eendracht steviger uit te bouwen met het oog op het sei zoen 1981-1982: «Laten we niet vergeten dat we de opties van Jef Corne lls en William Stallaert hebben gelicht en Eddy De Bolle ten definitieve titel bij R.W.D.M. weg haalden. Dat zijn ten slotte elementen die men niet kan verwerven voor een appel en een ei», al dus Daeleman die verder nog onderstreepte dat geest in de ploeg opti maal is na de jongste suksessen tegen Leuven en Oudenaarde. rabll Met de komst van de beloftevolle Ronny Mariens hoopte Beveren het verlies van Cluytens en Janssens voor de geelblauwe vuurlijn goed te maken. De deze week 23 jaar (22.12.58) geworden Anderlechtspeler zou de hoge Beverense torens Albert en Stevens wel bevoorraden en de aanval zou dus opnieuw gesmeerd lopen. Zo werd alleszins gesteld bij het begin van deze kompetitie. Halfweg die kompetitie schijnt er toch een en ander verkeerd te lopen. Vooral Ronny Mariens voelt er zich de dupe van. Een lange monoloog «Mijn overgang naar Beveren heeft me nog niet veel geluk gebracht. Ik beklaag me niet bij Anderlecht te zijn ver trokken want daar kon ik toch slechts rotten op de bank. Ook het feit dat het tenslotte Beveren was is zeker geen reden tot klagen. Ik werd hier bijzonder goed opgevan gen en kreeg er met trai ner Braems een oefen- meester die ik genist in vertrouwen kon nemen. Maar sportief liep alles toch niet zoals gewenst. Eerst werd ik het slach toffer van een slepende polshistorie en daarna bleef ik enkele wedstrij den aan de kant met een spier letsel. Daar kan na tuurlijk niemand ietc aan doen. Het zijn alleen zaken die in het leven van een profvoetballer geregeld voorkomen. VI.EM ZWERriT HIT... Mare Vijt, als piepjong ventje weggekocht bij ovincialer Robur Moerzeke. Bij SC Lokeren on- r de lat bij de Uefa's en de invallers. Dirk Rosez, ner en titularis in het team van Eendracht Sint- llis. Ontdekt door de scouts van 8K Beveren. De twee beloftevolle doelmannen kregen kansen aar velen slechts van dromen kunnen: een prima ileiding bij topklubs en de mogelijkheid hun lenten te laten woekeren. Rosw sreeg méér dan maar geen enkele doel- it: toen Jean-Marie man keept feilloos, zelfs faff na de Thirionaffai- Pfaff niet. voor een poosje op de In de transfertperiode rafbank moest, werd mocht Rosez weg. Niet ij in het fanionteam ge- definitief. Zijn keuze viel ropt. Met wisselend op Eendracht Aalst, ikses. De Dendermon- waar hij moest bewijzen maar debuteerde in beter te zijn dan de ook «r ondankbare om- al pas aangeworven andigheden: 's lands Wim De Paepe. De Den- seper nummer één dermondenaar heeft zijn oeten vervangen, zou leergeld betaald en elfs een geroutineerde straalt momenteel ver bat» op de benen doen trouwen uit. Het talent •illen. De fans maakten heeft hij. Mits routine orgelijkingen die stee- kan hij ooit de «grote» ist in het nadeel van de worden die velen nog dubbelganger» uitvie- steeds in hem zien. :en. Stimulerend voor Mare Vijt maakte een het zelfvertrouwen van overstapje naar Jong Le- Dirk Rosez was die si- de. Dèèr liet Van den tuatie niet. Hij liet af en Bossche een leemte na. toe een steek vallen. De groen witten onder- Maar het viel op een slecht moment. Bij Beve ren had men er immers fel op gerekend dat ik onmiddellijk zou rende ren. Terecht. Ik speelde verschillende wedstrij den met de handicap» en, volgens mijn eigen mening, nogal behoor lijk. Ook tegen Linfield trad ik nog aan met een gip»verband rond qj px>ls. Daarna ging het steeds maar slechter. Met Beveren en met Mariens. Ik kreeg af te rekenen met een spier- letsel en bij Beveren viel de scoringsmachine ge durende weken stil. Mariens kwam terug maar toen waren én Ste vens én Albert uit de ploeg verdwenen. Ik kreeg noodgedwongen een nieuwe opdracht maar de plaats van spits kon ik moeilijk waarma ken. Op Anderlecht kreeg ik dan opnieuw een buitenplaats. En het liep weer lekker. Inmid dels had Weihrauch ech ter weken zijn best ge daan op de linksbuiten plaats en voor de derby tegen Lokeren kreeg Dieter het vertrouwen van Braems. Dat is zijn goed recht natuurlijk. Maar voor een speler die pias opnieuw in konditie komt, komt dat hard aan. Mijn verklaring tegenover de pers over mijn verwijzing naar de bank moet in deze optiek gezien worden. Ik heb zeker nooit de bedoeling gehad er een vete tussen mij en een andere speler (Weihrauch wellicht) van te maken. Ik hoop in 1982 aan alle Beverense supporters een korfje goals te kunnen aan bieden». Ronny Martens (ar) Tot zover Ronny Mar tens. Onstuitbaar. Voor Braems wordt het wel licht een moeilijke keu ze. Weihrauch lag im mers ook ftfl-n de basis van enkele beslissende Beverense doelpunten en zijn twee Duitse vrienden, Albert en Schönberger, zullen «der Didi» door dik en dun steunen. Mmt Mar ian, tens heeft tot op heden i lens veel tegenslag gekend taar en met allerlei kweten -2. ren af te rekenen gekre gen. We geloven dan ooi fgrefl dat men Ronny door een sen niet-opetelling eeiij m slechte dienst bewijst Hij trekt zich alles ook zoveel aan. Op de Freet ^ei hiel zal men moeten bef^1' slissen. Hugo Asarf^* san- 8er i ht sldje ami nnw e fei I |Wa atio In augustus werd hij pas twintig. En toch rekent men hem nu reeds bij de vaste waarden van 8K. Beveren. Peter Creve, de ranke Westvlaming, kwam vorig jaar eerder toevallig in het eerste elftal en scoorde in zijn eerste volledige wedstrijd, tegen AA Gent, twee doelpunten. Nu, een jaar later, is Peter Creve de jongste prof uit het geel-blauwe huishouden. Vorig jaar had Peter Cre ve het bijwijlen erg moei lijk. Het was trouwens een moeilijke kombina tie: voetbal en studie. Vooral dan omdat Peter school liep te Oostende. Slopende verplaatsingen dus om telkens weer de avondtrainingen van Be veren te volgen. Maar Creve was tevreden met die toestand? «Ja, vorig jaar werd ik van derdeklasser AS Oostende getransfe reerd naar Beveren. Een grote^ sprong. Ik dacht toen aan een vaste plaats binnen twee, drie seizoe nen. Het is voor jonge ren immers erg moeilijk de doorbraak te force ren. Kijk maar naar Ronny Mariens die bij Anderlecht vorig jaar toch ook op de bank moest afwachten. Ik heb geluk gehad. Vorig jaar viel eerst Van Moer uit, daarna moest Albert voor enkele weken uit blijven. Ik kreeg mijn kans, En greep ze. Daar na moest ik opnieuw naar de bank. Spijtig maar logisch. Ik zag het echter wel zitten. Vooral toen vaststond dat én Janssens én Cluytens vertrokken. Ik zou vast nog kansen krijgen.» Beveren Peter Creve trof het dus bij Beveren. Voetbal is zijn gehele leven. Hij startte als negenjarige bij Bredene. AS Oostende haalde hem daar al weg bij de miniemen. Creve werd een uitblinker in de gewestelijke jeugdreek sen. En kwam dan zeer snel in het eerste elftal van ASO, pas zeventien jaar oud. «Ik ben de mensen van AS Oostende heel dank baar. Ondanks een lo pend kontrakt mocht ik er toch weg. Ook Ander lecht en Lokeren waren geïnteresseerd, maar uiteindelijk heeft alleen Beveren het risiko wil len lopen. Beveren wou me, ik heb de kans ge grepen. Er kwijnt in derde klasse verschrik kelijk veel talent weg. Bij Oostende bijvoor beeld speelt Tavernier, Eve gingen nog meer aderla tingen: «gevestigde waarden» verheten het stadion aan de Open- veldstraat. Eric Delmul- le bouwt er aan een nieu we ploeg die minder ma turiteit herbergt. Een moeilijk seizoen. Mare Vijt toont zich een solied sluitstuk van een verde diging die af en toe in de fout gaat. Meer dan eens zet de «nieuwe doelman» een hopeloze situatie recht. Het bewijs dat Mare Vijt een klasbak is. Al weken voetbalt hij geweldig sterk. Niet alleen in de verdediging maar als oprukkende linker flankverdediger maakt hij de trouwe geelblauwe supporter van Freethiel opnieuw blij. De prestaties van Mare Baecke verplichtten ook Guy Thijs op nieuw een beroep te doen op de Beverense speler. Mare Baecke terug aan de top dus? den kampioen en haal den de halve finale van de Europacup. Onvoor stelbaar voor een klein provincieklubje. Het was verschrikkelijk mooi natuurlijk. Maar we hebben er wel een kater aan overgehou den. De kater van het sukses. We waren oner varen, misschien niet als spelers maar als ge heel. Als ploeg. Na de piek kwam dan de grote val. We geraakten in de put. In de eerste ronde van de volgende Europa beker werden we zonder pardon gewipt door Ser- vette en ook in de eigen kompetitie wou het toen niet lukken». Nationale ploeg Mare Baecke werd toen ook opgenomen in de na tionale ploeg. Ook daar aanvankelijk met sukses. Maar inmiddels was het toch twee jaar geleden dat Baecke nog bij de Ro de Duivels speelde. Tot vorige week toen Thijs opnieuw op hem beroep deed voor de oefenwed strijd in Spanje. «Mijn laatste wedstrijd in ae nationale ploeg was de kwalifikatiewedstrijd voor het E.K. tegen Oos tenrijk. Daarna verdween ik ten voordele van Ren- quin. Ik zat nog wel een paar keer op de bank maar spelen deed ik niet meer. Tot vorige week. Het wordt wel verduiveld moeilijk opnieuw een plaats bij de vaste waar den voor de nationale ploeg te krijgen. Met Ren- quin, Mariman, mis schien zelfs De Groote is de konkurrentie op de linksback wel erg groot. Op rechts heeft bijvoor beeld Jaspers meer kans wanneer, zoals verwacht Meeuws er niet bij zal lopen. Maar ik veronder stel wel dat ik bij de 22 voor Spanje zal zitten. En dan zuilen we wel zien». Baecke is nog maar vijf entwintig. En toch maak te hij al heel wat voetbal- gebqurtenissen mee. Ge beurtenissen waar ande re spelers meestal maar kunnen van dromen. En Baecke maakte dat alle maal mee met Beveren. In 1978. «Ja, ik heb geweldig veel geluk gehad. In feite was ik pas een vaste waarde bij Beveren ge worden of daar begon voor de ploeg de grote sukses periode. We wer- «De start was goed. Vijf op zes. Maar na die den derende start ging het duidelijk minder. Er kwa men drie nederlagen op een rij en meer dan een maand lukten we geen enkel doelpunt. Verschil lende persmensen, ge lukkig niet allemaal, schreven ons toen nog verder de dieperik in. Want zo slecht speelden we toen ook weer niet. Nu, halfweg de kompeti tie staan we juist onder de top. Met slechts vier nederlagen uit vijftien wedstrijden. Ik zie het weer helemaal zitten voor Beveren. Er zal dit jaar natuurlijk bijzonder hard geknokt moeten worden voor een Euro pees ticket. Slechts de eerste vier uit de rang schikking zijn zeker van Europese deelname. En bij Beveren zijn er natuur lijk nog wel probleem pjes. Kan niet anders. Met het verdwijnen van Stevens moet de spelwij ze veranderen. Creve en Weihrauch zijn goede spelers maar nog erg jong. Van Moer is natuur lijk van uitzonderlijke waarde maar Wilfried is erg snel onbeschikbaar. In trainer Braems blijven we echter allemaal gelo ven. Ik kreeg van hem trouwens een geheel nieuwe rol. Ik mag spelen als vrije verdediger en mag dus opkomen. En dat is mijn sterk punt». Baecke ia er dus op nieuw en hij gelooft in de goede afloop van deze kompetitie voor Beve ren. Voor Baecke zelf zal de kompetitie 1981- 1982 ten andere ook auksesvol worden. Teke nend hierbij ia het feit dat Marc in de stand om 'de man van het seizoen' (georganiseerd door Sportwereld-Nieu wa- blad) halfweg aan de lei ding prijkt. Terecht. Hugo Aerta waarschijnlijk de beste speler in derde. Maar hij heeft een kontrakt van vier jaar lopen. Wanneer hij vrijkomt heeft hij reeds heel wat kansen gemist. Ik had geluk, kon naar een grote klub en een jaar later ben ik er een vaste waarde. Toekomst Creve speelde in 1979- 1980 alle interlands van de nationale Uefa-ploeg. Heeft dus ook al heel wal ervaring op dat gebied Welk toekomstbeeld ziel Creve voor zichzelf. In de nabije en de verre toe komst. «Ja, die nationale Uefa- ploeg. Dat was leuk. was de generatie vaat*? Leo Van der Eist, Elecf^ teur, Vekeman,... In Oostenrijk waren tweede in onze EK-schif- ting8groep na Frank- y rijk. Het Europees kam pioenschap werd toen gewonnen door Joego bitzi slavië. Verder werd ik dan al verschillende ma- Ie ei len opgenomen in de be- loftenploeg. Volgend jaar moet die ploeg volle dig op zijn poten staan. Bij Beveren heb ik een kontrakt voor vier jaar. Ik heb het hier wel naar mijn zin. Werd trou wens erg goed aanvaard door de supporters en door de medespelers. Dit jaar ging het aanvanke lijk nog wat stroef. An dere trainer, andere speelwijze. Vooral het lou feit dat en Stevens en a t Albert uitvielen beteken- aal de dat we onze speelwij-8 k ze moesten veranderen, pbe Ik verhuisde van de spits, vorig jaar, naar de buitenplaats. Dat ligt me beter. Kan ik beter bruik maken van mijl snelheid. Van ritme' anderingen. Nu dat ii dereen stilaan opnieuw hersteld is zie ik het voor Beveren weer zit ten. Het feit dat we voor aan in feite met een vas te waarde te veel zitten lijkt voor mij niet zo erg. Het is natuurlijk altijd spijtig voor diegene die eruit valt en dat kan na tuurlijk problemen scheppen. Ons doel dit jaar is een plaats bij de eerste vier en verder zo ver mogelijk in de beker. Liefst tot in de finale na tuurlijk. Ikzelf heb nog alle tijd 9t van de wereld. Maar ,n9 voetbal is een veeleisend )or bedrijf. Er moet gewerkt fn< worden.» Hugo Aerta. por I» ei lOOf Mi tare e, c 088 Bch ate: ep orai ant ero et

De Voorpost | 1981 | | pagina 18