13 een geluksgetal voor Johny De Nul? Jan Bogaert, Dirk Heirweg, Eric De Wilde, Jenny De Smet en Ronny Westelinck Wilfried Wesemael: naar Sai'ir Luc De Grauwe: eerste Tour STOM Rik Ca«>tlioven: toonbeeld van moed C Anna Callebaut: fietsen en studeren nieui olor n tean ihov, ch wor rent* start Reed vedf 20 - 25.12.1981 - De Voorpost «Johny moet in 1981 goed zijn voor twaalf overwinningen pro- nostikeerde Mastasport- bestuurder bij de voor stelling van zijn nieuw team. Maar het verging de krachtpatser uit Schoonaarde eerder slecht. Bronchitis: «Ik voel me als een versleten paard. Mijn longen pie pen als die van een ket tingroker,» zegde hij. Volslagen rust, medi- kamenten slikken. Om er het laatste greintje moed bij in te schieten. Maar het tij keerde: Johny De Nul werd op- snapping» op gang. nieuw de «oude». Samen 13 keer maakte Johny met de andere leden van De Nul het zegegebaar. de «blauwzwarte garde» Hij eiste daarmee een begon hij «an een echte plaats op in de «hitpa- strooptocht. Op natio- rade», naai en regionaal vlak Dat zijn ploegmaats althans. De «beul» had een ruim aandeel had zijn vroegere kracht te- den in die suksessen? ruggevonden en beukte Inderdaad, maar je bent weer. kopman of je bent het Johny De Nul maakte niet. Daarenboven be de tegenstanders onmid- wees De Nul dat hij de dellijk diets wat zijn be- zon in het water kan doelingen waren: reeds zien schijnen. Hij gunde van bij het startschot ook zijn Mastakollega's trok hij steeds ten aan- meer dan op hun beurt val. Soms hep het fout, een overwinning en maar gewoonlijk was toonde dat hij zich ook meteen de «goeie ont- ten dienste van anderen cric De Wilde: prima prestatie in het wereldkampioenschap tijdrijden per ploeg, (ar) MET VIJF NAAR WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Johny De Nul: 13 overwinningen, ééntje meer dan sportbestuurder Albert Van Vlierberghe vóór het seizoen had gepronostikeerd. (ar) Voor Wilfried Wese mael is de Postperiode voorgoed voorbij. De prof uit Gij ze gem heeft de geelrode falanks zeer goede diensten bewezen en was zelfs laureaat van een Ronde van Zwit serland. Pech was Wilfried niet vreemd, maar hij stak steeds de kop boven water. Volgend seizoen trekt hij de Safirtrui aan. De start van een tweede car rière? William Tackaert: die sakkerse Maertens William Tackaert ging niet onopgemerkt door de Tour de France 1981. Een ritzege stak er ech ter niet in. Die sakkerse Freddy Maertens, weet je. De Lombardzij denaar bleek plots zijn af ge botte spurt zodanig te hebben aangescherpt dat nie mand ertegen bestand was. Toch het Tackaert zich meer dan op zijn beurt opmerken en be wees dat hij eens of later bekwaam moet geacht met de groene trui naar Zele terug te keren. Protest alom toen be kend werd dat «bohekes- man» Lucien Van Impe niet mee mocht naar de wereldkampioenschap pen op de weg. Bankzit ter? Kom nou: een inval ler belijft gewoon thuis als niemand van de «ef- fektieven» zich ziek meldt. Jan Bogaert was er wel bij. Niet als kandi daat-regenboogtruidra ger. Wél om er Fons De Wolf metterdaad bij te staan. Sterke Jan ver tolkte het hem opgeleg de rolletje en verdween toen. Zijn taak was vol bracht. Toen Freddy Maertens de massaspurt won, stond Jan er ge wassen en opgeknapt bij. Dirk Heirweg van zijn kant werd aangewezen voor het kampioenschap puntenrijden. Als natio naal titelhouder was hij daar op zijn plaats. De taktiek was op voorhand gepland: Dirk en Stan Tourné zouden onder één hoedje spelen. Dirk Baert, de «derde man» zou op eigen houtje iets pogen te forceren. Het werd een monumentale flop. Tegen de «grote combine» kon ons trico- loor duo niet optornen... Eric De Wilde maakte deel uit van het ama teurskwartet dat zou deelnemen aan de ploe gentijdrit. De Wichele- naar en zijn kompanen deden het uitstekend: negende. Jenny De Smet, die aan een rotseizoen toe was, kon haar pracht- prestatie van 1979 in Valkenburg niet over doen. Geen zilver. Zelfs geen ereplaats. Een paar keer pletste ze tegen het wegdek, maar dat voer de het meisje uit Hamme niet eens aan aia ver zachtende omstandig heid. De door pech ge remde Ronny Weste linck maakte evenmin brokken bij de juniores. Maar de Zeienaar tilde daar allesbehalve zwaar aan: hij deed internatio nale ervaring op en heeft nog een zee van tijd om de échte top te bereiken. Wilfried Wesemael: van volgend seizoen af in de Safirploeg. De «Postperiode» zit er voorgoed op. William Tackaert: veel publiciteit voor de «baas» in de Tour de France (ar) Luc De Grauwe werd over de onmiddellijke lossing voor de om van door sportdirekteur toekomst: sponsor De grijke Bostonploeg Lauwere aangewezen Boe heeft het immers la- hangt vooralsnog in de voor de Tour de France, ten afweten en een op- mist. Een avontuur voor een piepjonge beroeps ren- ner. Luc plooide af en I toe. Maar kraken? Hele- naai niet. Tot op de /oorlaatste dag bleef De Grauwe de «gevangene /an het peloton». Het //as allesbehalve zijn op- Iracht publiciteit te ver jaren voor de «patron». Gat was een «job» voor Lucien Van Impe die zich niet onbetuigd liet. En toch puilde Luc De Grauwe er op een goeie dag uit: tijdens de voor laatste etappe mengde hij zich in de goeie vlucht. Winnen was er uiteraard niet bij. Spur ten is «zijn» specialiteit niet. Maar dat hij was in zijn mare heeft, is over- Phil Anderson? Voor de Tour de France 1981 een duidelijk gebleken. simpele en zelfs onbekende soldaat. Nadien liep Intussen leeft Luc nog gans Lokeren te hoop om de inwoner van de steeds in de onzekerheid Durmestad te huldigen, (ar) Heirweg: miserie troef nadat hij uit een trainingskamp in Spanje terugkwammet een vitl* zat opgescheept, nadien weer «de oude» en zelfs i nationaal■top/oen puntenrijden. (ar) Jul itleel iydei ien 1 ÜS O] Jan Bogaert: een nieuwe toer op. In 1981, «beschermd renner» en meer dan op zijn beurt ook helper, moet het nu als kopman waar maken (ar) Ronny Westelinck: zegekoning bij de juniores, maar pech in het wereldkam pioenschap. (ar) Rik Caethoven was bij na renner-af: een oefen trip met de Mastaploeg. Gevat door een vracht wagen. Knieschijf door midden. Spierletsel8. Een lang verblijf in het ziekenhuis te Sint-Ni- klaas. Verscheidene chi rurgische ingrepen en daarna een lange en pijnlijke revalidatie. De meesten zouden er moe deloos gaan bij zitten en htm miserie uithuilen. Rik gooide het over een i in Ro andere boeg. Niettega staande alles wilde bewijzen dat «onmoji lijk» een woord is va platbroeken. In mei klom hij op de fiets voor tripjes en vooraleer seizoen werd won hij een wedstrijdke va Dat Albert Van Vliapioei berghe hem een kans gunde in zijn kan slechts logisch den genoemd. Jenny De Smet, hier geïnterviewd door Frankie Van Boven: pech en een minder geslaagd seizoen. Wordt '82 prachtig? (ar) Negentien is ze. Ze diploma boekhouden ha- Intussen maakte An- Chris S«M»t«'wey: indoorrekord woont in Mere: een rus tig dorp dat drukke da gen kende toen in 1976 de Van Impefans dagen lang de Magerstraat overspoelden na de Tourzege van hun idool. Anna Callebaut debu teerde bij de wielertou- risten. Fietsen om zich te ontspannen. Om voor enkele uurtjes de studie boeken te vergeten. Begin februari hadden «Je moest koersen» in Düsseldorf de Bei- werd haa.r ingefluisterd, gische indooratletiek- Dat deed ze dan maar kampioenschappen Het resultaat? In Mettet plaats, won ze het nationaal Voor Chris Soetewey nieuwelingenkampioen- DE gelegenheid om én schap. «Dit is het einde de titel te pakken én een niet, veeleer een start, nieuw rekord te vesti- Maar een obsessie wordt gen; de «hinde» wipte het niet. Eerst mijn Al over 1,88 meter. Ien. Daarna zien we na de overstap naar de wel». internationalen en trekt Trainen? Jawel, voor zich in dat hoogste ge- zoveel ze zich kan vrij- zeischap aardig uit de maken. slag. Broer Peter het zich eveneens gelden: hij overschreed een hoogte van 2,14 meter. Geen re kord, maar toch... Rik Caethoven: maanden uit de beweging na e» jgjg zwaar ongeval, maar dankzij enorm veel wilskrad opnieuw een plaats in het profpeloton, (ar)

De Voorpost | 1981 | | pagina 20