galli Kravael zet Koszen een hak Gauwe en Carmeliet: geen titels Zilveren Anne-Marie Van Nuffel lulien Michiels: nationaal 800-meter kampioen *0, Roger De Vogel: moeiteloos naar ■'10.000 meter-titel areltje bine auwels De Voorpost - 25.12.1981 - 21 Rudi Gauwe klopte er Albert Syben uit. Maar de «rechtvaardige rech ters» vonden er wat op: omdat de big boy uit Lo keren zich bedreigd voelde, stapte hij uit de ring en sloeg letterlijk op de vlucht. Dit feit werd door de «verant woordelijken» met beide handen gegrepen om de ingeweken Brusselaar tot winnaar uit te roe pen. Tegenstribbelen baatte niet... Wies Carmeliet van zijn kant, wilde bewijzen dat hij kon terugkeren nadat hij de handschoe nen aan de kram had gehangen. Het bekwam hem slecht: Franky De Caestecker wees de wel ter uit Zele terug. Géén titel dus en een stille wenk: zou Wies er niet ernstig over nadenken, na een schitterende loopbaan, de ring vaar wel te zeggen? \udi Gauwe en manager Jef Van Driessche: de Eurooese titeldromen zijn 'oorbij. Als een leeuwin vocht ze, Anne-Marie Van Nuffel. Die nationale ti tel over de 1.500 meter wilde ze ook in 1981 meegraaien. Betty Van Steenbroeck bleef even wel onvermurwbaar. Zilver dus maar voor Anne-Marie Van Nuffel die tijdens die ren op de Heizei allesbehalve ver nederd werd, maar moest inzien dat in de sport winnen en verlie zen dicht bij elkaar liggen. Intussen blijft de blon de Erembodegemse een waardige ambassadrice voor ons atletiekwereld- je. Dat ze ook haar woordje meepraat in het veldlopen, werd onlangs nog bewezen in de «Tro fee van het Waasland». Toen moest ze slechts Smeets en Fudge laten voorgaan. Anne-Marie Van Nuf fel? Een lichtend voor beeld voor de jongere ge- neratie, ook al mag zij- /Vies Carmeliet: nederlaag tegen Franky De caesiecxer voor de nationale ^g^bii de weltertitel. Afgelopen met boksen? Misschien wel, al heeft Wies reeds mee- „ouóieBn worden onder gebracht. rmaals zijn afscheid aangekondigd, (ar) Julien Michiels? Een ,tleet die keihard werkt >m de top te bereiken. Itooral de piste trekt 3m aan, al durft hij ook jdens de wintermaan- len het veld in. Crossen üs ontspanning. De titelren op de Hei- zel. Veeleer een taktisch gevecht dan een rekord- jacht. Vandaar dat aan die 1.52.40 waarmee Michiels die 800 meter afsloot, niet zwaar dient getild. De atleet van AC Leb- beke had aan De Wijn- gaert de felst tegenspar- telende konkurrent. Te gen de punch van Julien Michiels had hij echter geen enkel verhaal. GOLFBILJART Had niemand durven voor spellen, en met de klasse ring van de beide ploegen als maatstaf, dat Kravael tegen Koszen iets van de koek zou peuteren, dan is dit nochtans gebeurd. Men kan hieruit dan nog maar eens afleiden dat een partij nooit bij voorbaat wordt gewonnen. Het is niet de eerste maar meer dan waar schijnlijk ook niet de laatste verrassing die met het on beslist van Kravael uit de bus viel. Kravael liet zich niet intimideren de hoge groep die zijn tegenstander geniet. Maar het pakte met heel wat zelfvertrouwen dit duel, waarin spanning troef was, aan. En met het openingspunt van De Smedt als gevolg. Het feit door Zandmannetjes niet zou laten verrassen lag voor de hand. De thuisploeg tastte al van meet af aan fel toe met een 2-0 voorsprong als gevolg Meese en Cours. Daarna zorgde De Waegeneer voor een kort intermezzo. En dan liep het van 2-1 in een ruk naar 5-1 Langs De Baere, Neirinck en Van Aerde. Hand in Hand liet de kans teloor gaan om naar de tweede plaats te wippen. Het verloor immers het duel tegen zijn rivaal Palace. De gasten kenden met Frank De Backer en Lannoo een uitstekend wedstrijdbegin. De Cock lukte dan een tegenpunt. Fraripois De Backer en Van den Borre vergruizelden daarna de hoop van de Cosmos B met Van Nieuwenborgh, Ronny D'Haens, Patrick Van Limbergen, Johnny De Smet, Leo Van de Steen, Frans Saelens en H. De Winter (per) Julien Michiels, druk omringd na zijn zege in het nationaal kampioenschap over de 800 meter, (ar) r b loelö Roger De Vogel maak- itrjjdievan het Belgisch kam- Vlia pioenschap over de tien eu« kilometer een one-man- teanijhow. Twintig konkur- wor renten werden door de itarters «losgelaten». Reeds heel vroeg in de wedstrijd nam De Vogel het kommando in Iran ian. De chrono na de aerste kilometer sprak iuidelijke taal: 2'43". Het tempo ging de mee- >n duidelijk boven het itje. Eddy De Pauw en •rbij ter Kareltje Lis- int legden de handen it in de schoot Ze na- in zienderogen, naar op een vijftiental meter bleven ze •hangen». De Vogel: «Ik voelde me beresterk. Rond de Adrien Ymeret». zesde kilometer hep het De chrono van de plots minder vlot, maar nieuwe kampioen? die inzinking ging voor- 28.39.81. Eddy De bij. Echt bedreigd werd Pauw, de nummer twee, ik niet meer. Noch door had 29.14.55 nodig om De Pauw, noch door de de afstand te over- verrassend goed lopende bruggen. BC Leeuwkes met Frans Coppens, Luc Coppens, Danny Van Hul, Daghuyt, Willy Impens en Frans Uyttersprot. (per) 3. Hand in Hand 14 23 Reeks B 4. Koszen 13 18 1. Palace B 15 28 5. Zandmannetjes 14 17 2. Salon Discount A 15 26 6. Welkom 14 14 3. Krijt op Tijd A 15 26 7. Moorsel 13 13 8. Rupa 14 13 3. Krijt op Tijd A 15 24 9. Schoonaarde 14 13 4. Corso B 15 18 10. De Leeuwkens 14 7 5. Schoonaarde B 15 18 11. Kravael 14 7 6. Johny Boys B 15 17 12. Cosmos 14 4 7. Scotsching B 15 16 13. De Post 14 0 8. Sportvrienden A 15 13 9. Salon Discount B 15 13 Reeks A 10. Kasseistampers A15 11 1. Scotsching A 14 24 11. Sportvrienden B 15 9 2. Turbo Cars B 14 22 12. Zandmannetjes C 15 8 3. Moorsel B 14 19 13. Faber B 15 8 4. De Leeuwkens B I 14 18 14. Krijt op Tijd B 15 2 5. Zandmannetjes B 14 17 6. Johny Boys A 13 14 Vrijdagreeks 7. Corso A 13 13 1. Koszen 14 22 8. Faber A 14 13 2. Palace 14 21 9. Welkom B 14 12 3. Moorsel 14 17 10. Koszen B 14 12 4. Schoonaarde 14 12 11. Kravael B 14 7 5. Welkom 14 8 12. Cosmos B 14 7 6. Johny Boys 14 4 13. Rupa B 14 2 •ine Pauwels is het •ndse zwempa- zegde Gill Van Broeck enkele iden geleden voor radio. overdreven: Pau- won in januari de meter wisselslag op Europese jeugdkam- •nsc happen en toon- zich in september nog klaar eens de beste in de telgische kampioen- :rach ^happen over dezelfde Patrick Lerno: in witte trui of scheep met een privés- ifetand. ponsor? (ar) dat Steenhaut direkt gelijk stelde kon de thuisploeg al evenmin beïnvloeden. En deze kwam langs Lannoy opnieuw aan de leiding. Dan werd Kravael op zijn beurt op achtervolgen aangewe zen. De kans op de halve inzet kreeg wel een deuk toen Heyvaert en De Kegel het scorebord in het voor deel van de bezoekers zet ten. Het was hiermee echter niet afgelopen. Geerts legde tenslotte het onbeslist vast. Cosmos liet in eigen huis een steek vallen in de wedstrijd met Welkom. De gasten klommen naar de leiding langs Cobbaert. Het werd 1-1 door De Sterck. Dan voerden Van den Bos sche en De Bruyn de score naar 1-3. Van de Keere liet de thuisploeg opnieuw ho pen. Maar de prestatie van De -Reuse was doorslagge vend. Rupa is in de klasse ring naast zijn jongste te genstander Schoonaarde geklommen. Het werd een spannende partij biljart tot 2-2 die langs Maroy en Guido Van den Abeele (Rupa) en De Troyer en De Bruyne tot stand kwam. Jerome Van den Abeele en Ovaere namen alle twijfels weg. Dat Turbo Cars zich thuisploeg. De Meyst zette toch meer eervolle 2-4 cij fers op de lei. In de A-reeks vonden aan de top geen verschuivingen plaats. De kopvliegers, de ene wel gemakkelijker dan de an dere, handhaafden zich op hun stellingen. Scotsching had weinig moeite met Kravael, terwijl Moorsel zijn tegenstander Cosmos slechts in de match liet komen toen Janssens, Vinck, De Petter en Van Goethem de stand op 4-0 hadden gebracht. Van den Steen en Van Coningsloo zorgden voor meer aan schouwelijke eindcijfers. Opende Zandmannetjes in de ontmoeting met Turbo Cars langs De Clippeleir de score dan werd het op een niet meer te overbruggen achterstand gezet door Dul- laerts, Van Impe en Van Stijvendael. Grigowski zou nog wel herleiden. Doch Mathieu legde de bezoeken de zege vast. In de B-reeks stond geen maat op de kopploegen. Hun respektie- velijke tegenstander had weinig of niets in de pap te brokkelen. Palace (b) klopte met een straat verschil Krijt op Tijd en met doelpunten van Van der Borght, Roels, Bauwens, Leemans en Pe ter De Backer. Toen mocht Dierickx het puntje van de bezoekers inschrijven. Schoonaarde nam gemak kelijk afstand van Sport vrienden. Mario en Georges Vervaeke, Van Oudenhove, Geert en Dirk De Troyer en Dierickx waren ongenaak baar. Sportvrienden (a) klopte Faber kansloos. Het werd 6-0 door Waegeman, Van Delsen, Michiels, Backaert, Rijdant en Pare- wijck. In de vrijdagreeks werd de aandacht toege spitst op het duel Koszen - Moorsel. Het draaide uit op een riante zege van de thuisploeg die met Verle- yen. Triest, Dumoulin en De Leenheer direkt voor veilig heid zorgde. Rubbrecht bracht de stand op 4-1. De Leeuw bezorgde de thuis ploeg een nog meer uitge sproken 5-1 zege. Schoon aarde speelde Welkom weg. Roels, De Vriendt, Willockx, Galle, Eckhout en Erwin Van den Abbeele waren sterker dan hun respektievelijke opponent. - J.V.H. Ere reeks 1. Turbo Cars 2. Palace 14 27 - 14 24 Luc Colijn: openbaring als klassiek wegrenner. iai/

De Voorpost | 1981 | | pagina 21