Gehandicapt Okapi uonMiniS^ Zonder Dirk De Schaepdrijver gaat het niet Onhoudbare Dirk Temmerman BASKET Vier punten kwijt Te sterk Basketles Derde nederlaag Niet gemotiveerd Thuisploeg spartelt tegen tot JAGUAR OOLST 2i2Tli ■1EU6DCENTI Eerste Provinciale The Tower Aalst BBC Deinze Moest tijdens de eindejaars periode iemand het idee krijgen van een prijs uit te loven voor de minst kans rijke ploeg, dan zou die trofee ongetwijfeld bij The Tower terechtkomen. Pagi na's werden gevuld over het feit dat The Tower een enorme handicap heeft door zijn lengtetekort. Daarbij kwam dat men na een paar wedstrijden Luc De Troyer, de man met de grootste gestalte verloor met een langdurige kwetsuur, die naar verluidt, hem tot februari van het terrein zou houden. En alsof dit alles nog niet genoeg was, komt Dirk De Schaepdrijver, de sterspeler bij de Aalstenaars tegen Silaba Zelzate, slecht ten val, speelt voort en scoort zelf. Vorige week op Falco, speelt hij eveneens, doch klaagt over pijn in de pols, wat meteen zijn laag rendement van de voorbije week verklaart. Na de wed strijd gaat hij bij een dokter, die zijn pols in verband steekt, tot nader order. Van spelen natuurlijk geen spra ke zodat Dirk als assistent fungeerde van coach Cisse Van der Steen. D', Torenjongens waren blijkbaar onder de indruk van die nieuwe tegenslag en in de beginfaze was het Deinze, dat langs Chris tiaens en J. De Muyter steeds de leiding hield op het scorebord 4-6, 6-8 en 8-10. Toen Ludwig Van der Borght, nochtans zwak be gonnen, met een 3 op 3 de goede richting vond, kreeg men hoop in de Towerran- gen, 10-10. De beste speler was in die periode ontegen sprekelijk Luc Brijs die even later via een 4 op 5 The Tower voor de eerste maal aan de leiding bracht. Patrick De Smet, zorgde zelfs tweemaal voor een vierpuntenkloof 16-12 en 18-14, doch het veelvuldig balverlies van de Aalste naars werd door De Muyter, Van Rie en Christiaens afgestraft, zodat de stand naar 8-12 evolueerde. Wat coach Cisse Van der Steen toen bezielde, is nog steeds een onbeantwoorde vraag. Binnen de twee minuten verving hij op De Smet na zijn ganse ploeg. Eerst kwamen Lenoir en Van der Maelen, Heyvaert en Van der Borght vervangen, en even later kwam Ronny Van den Bremt in voor Labay. Toen ook Luc Brijs naar de bank moest, kon Deinze gemakkelijk maximaal 22-28 uitlopen. Van der Borght kwam een onhandige Van den Bremt vervangen, en bij de rust behield The Tower winstkansen langs Van der Borght, die tot 27-30 terug bracht. De aanvangsfaze van de tweede helft zou tenslotte The Tower fataal worden. Slechte passen, met heel veel balverlies tot gevolg, lieten Van Rie en De Muyter toe om 29-38 uit te lopen. Brijs kwam Labay vervangen, en daarbij scha kelde men bij Aalst over op mandekking. Patrick De Smet milderde tot 33-40, en daarmee viel iedereen stil. Deinze geraakt niet weg tegen die mandekking, doch aan de overkant profiteerde The Tower ook niet van het balvoordeel zodat 5' later de stand gewijzigd was in 34-40 via een vrijworp van Van der Borght. Toen brak plots de veer. Zelfs de Aalsterse fastbrfeak kwam op gang en langs Labay, Brijs en Van der Borght kwam The Tower terug en er over 48-46. Deinze was een geslagen ploeg, doch ze kreeg hulp uit een onver wachte hoek. Tweemaal tereke gaven de scheids rechters de bal aan Deinze, wanneer deze via Deinse handen buitengegaan was. Toen Christiaens wegviel bij Deinze voor fouten, dacht men nog aan een Aalsterse terugkeer, doch het stokte op 53-56. The Tower: De Smet 10, Lenoir 2, Heyvaert 2, Labay 8, Van der Maelen 3, Brijs 12 en Van der Borght 16. Derde Nationale Osiris BCS23 Ilse Van de Spiegel en Lieve Troch doen het onmogelijke om de voorzet van Carine Van den Abbeele te onderscheppen (Ladies Erembodegem- Melsele 40- 37) (per) Tweede Nationale Frisa Kortrijk 101 Okapi Aalst 61 Sprak men schande van Okapi na de ongelooflijke 79-59 nederlaag op Duvel Willebroek, dan bewezen de mannen van coach Jef Troch, dat het maar om een off-day ging, want in de twee volgende ontmoetingen klopten zij Bus Lier en Pepinster. Met zo'n gemak dat iedere supporter zowat ging geloven in de uiteindelijke heropstanding van Okapi. ploeg. Wat echter uanny Schorreel bezielde mag Joost weten. Hij, die anders als een voorbeeld gesteld wordt van ploeggeest, be gon plots alles verkeerd te doen, gaf een recital slechte voorzetten weg, maakte on begrijpelijke en soms ruwe fouten, en was kleurenblind bij inworpen, want meer dan eens gaf hij de bal vlak in Kortrijkse handen. Daar van maakte Verhaeghe dankbaar gebruik om Kortrijk in één ruk naar 40-21 te brengen. Danny Schorreel moest naar de bank, en met een onuitge geven vijftal Hendrickx-Lie- vens-Edwin Schorreel-Elias en Minnebo begon Okapi aan een terugkeer 42-29. Maar dan stokte het Aal sterse raderwerk opnieuw en via een 10-0 ging Kortrijk naar een probleemloze 52- 29 ruststand. Door de om standigheden was coach Jef Troch gedwongen der gelijke opstelling naar voor te brengen. Eerstens was er de onbeschikbaarheid van Herman Van den Broeck, tweedens de mindere Dres- Deze heropstanding bood zelfs goede vooruitzichten, juist voor de wedstrijd tegen Kortrijk. Won Okapi, dan <wamen zij mits het winnen /an de achterstallige wed- trijd op Namen, mee aan e leiding met datzelfde ortrijk. Doch het werd een jtale vernedering voor •kapi. Okapi kon wel ver achtende omstandigheden i roepen voor een neder ig, gezien Herman Van en Broeck omzeggens niet it de voeten kon. Toch ielden de overige spelers raan dat Herman Van den iroeck mee vertrok in de asisvijf. Met een traag en ;tatisch basketbal kon Oka- ai stand houden tot 12-10. Toen Kortrijk vooral langs Myitrai en Dermaut zijn weg /ond, werd het 24-16. Een time-out voor Okapi en de mbreng van Ronny Hen- drickx voor de gekwetste Herman Van den Broeck, deed plots de akties soepe ler verlopen, en Okapi kwam terug tot 24-21vooral langs Mare Minnebo, die een opgemerkte wedstrijd weg gaf tegen zijn qewez*" The Tower -Deinze was een belangrijke match. Helaas weraou ae Aalstenaars weer door pech overstelpt (per) Niet zonder vrees zagen de Osiris-leiders de komst van BCS 23 tegemoet, een duel tussen Iwein en Danny Dherdt is steeds boeiend, doch het is moeilijk op voorhand te zeggen wie als overwinnaar uit de bus i komt. In Brussel hadden de Osiris-boys nochtans een duidelijke overwinning be haald, doch met het ver dwijnen van Johan Huysse- com en de kwetsuur van Guy Lagring, liggen de kaarten toch enigszins an ders. In de beginperiode bewezen de Brusselaars, of moeten wij «gastarbeiders, zeggen, dat de vrees niet Ongegrond was. Langs Iwein D'Herdt, Kazakis en Van Vaerenbergh klom BCS naar een 0-4 en 4-10 voor sprong. Via een plaatselijke time-out en langs Danny D'Herdt kon Osiris na 6'30" aanhaken 8-10. Doch aan de overkant mikte ook Carlo Van Vaerenbergh een 4 op 5 binnen, zodat het slechts aan de 11' was dat Osiris een eerste maal leidde: 20-18 langs Dirk Temmer man. Danny D'Herdt, ouder dan zijn broer Iwein, bewees dat hij nog niet versleten is, met een 3 op 3, waarop broer prompt dankte met een elleboogstoot, zodat Danny diende verzorgd, ver ruimde de voorsprong tot 37-26. Dirk Temmerman, nochtans niet in zijn schik in die eerste helft met slechts een 3 op 8, kon uit vrijworpen een 41-26 rust stand bijeenwerpen. Was met die stand van zaken de wedstrijd in feite al beslist, dan dachten de mannen van Roger De Koster er anders over. Reeds na 1' zorgde Temmerman met twee op eenvolgende treffers voor 45-26, en weer 1' later zorgde Danny D'Herdt voor 49-28 en aan de 5' luidde de stand 53-34 na een kollek- tieve 6 op 6 aan plaatselijke zijde. Bij 57-37 verdween de Brusselse kleurling Sissiko met vijf streepjes achter zijn naam naar de bank. De karige tegenstand die Osiris nog ondervond in het lucht ruim, was meteen verdwe nen. Danny D'Herdt w g vervangen door Miel Ce eg w pens, die niet zo gt 7e afwerkte als Danny, d< fs die wel beter verdedigde rde Iwein D'Herdt, die sinds tw verschijning van Miel Cei pens, voor een negatie^ gb» op 7 zorgde. BCS 23 grj tand naar de noodrem, schaki enst over naar manverdedigi buc] doch met Van der We een nu onhoudtj 4?®^ Temmerman, als playlf^ kers, lachte Osiris met taktiek. Daar bij BCS, na Iwein D'Herdt, ook 1 Vaerenbergh stilgevall steunden de Brusselaf. nog alleen op De Mey, dit was blijkbaar te Langs Dirk Ongenaet, mi dan eens puik uitgespe 83 door Paul De Geest en 0 Temmerman, met 9 in de tweede pei klom Osiris naar diende 91-55 zege. Osiris: Vercruysse D'Herdt 16, Ceuppens Lagring 4, Temmerman De Brouwer 2, De Geest Van der Weeën 6, Ongem1 18. ;ad elm de rvai tatie van Luc Famaey Ten derde ook de onverklaar bare prestatie van Danny Schorreel en voorts hadden de Okapi-beloften, waartus sen Ronny Hendrickx en Ludwig Lievens als de uit blinkers geciteerd werden, Kortrijk een duidelijke 68-93 nederlaag toegediend. Een fantastische prestatie als men weet dat ook de Kortrijk-beloften aan de lei ding staan van hun kompe titie. Doch wat die jonge mannen bezielt wanneer zij tussen de grote broers moeten lopen, is onbe- grijpeljk. Plots kunnen ze niets meer. Alles gaat zo stuntelig voor spelers met dergelijke klasse, dat de tegenstrever de bevoordeel de partij wordt. Begin de tweede helft scheen Okapi zich nog niet verloren te geven 52-33, doch toen de lokale fastbreak weer op gang kwam, ging het naar 64-33. Danny Schorreel werd weer op het terrein gehaald, doch zijn vlaag was blijkbaar nog niet over, want hij speelde het klaar om in drie minuten tijd zijn vijfde fout te laten opteke nen, waarvoor hij de scheidsrechter van dienst dan nog dankte, wat hem nog een bijkomende tech nische fout opleverde. Kortrijk liet zijn bank aan rukken, en zelfs dan kon Okapi geen «retour» verwe zenlijken. Integendeel zelfs, langs Dermaut, ondanks zijn 40 de uitblinker bij Kortrijk, kwam de centuryscore op het bord. Het was een tevreden coach Van Hee, die wij na de wedstrijd aan de Kortrijkse kleedkamers ontmoetten. Zijn indrukken waren vol lof over zijn spelers. Wat Okapi betrof, verwachtte hij meer van de Aalstenaars. Na hun bezoek aan Aalst, beschreef Van Hee Okapi als de waar schijnlijke kampioen. Wat hij zou doen om Okapi uit zijn malaise te helpen, is: de ganse eerste ploeg vervan gen door de beloften, die zijn veel sterker, zo beweer de hijl? Okapi Aalst: Famaey 4, Hendrickx 6, Van den Broeck 2, Elias 8, E. Schor reel 6, D. Schorreel 14, Minnebo 21. De Aalstenaars werkten af tegen een provinciaal shot gemiddelde van 36 of 27 gelukte shots uit 75 pogin gen. Union 97 Hermes 80 Een gehandikapt Hermes zonder Van Goethem (voet kwetsuur) en met een Naudts (lumbago) op halve krachten kon slechts tijdens de eerste helft in het spoor van de Brusselaars blijven. Een 22-14 (7e min) werd na 15 minuten omgebogen tot 35-34 maar wanneer Portu gees Junquera samen met Segers in aktie trad was het bij de rust bekeken. Union nam resoluut een 53:38 voorsprong en de tweede helft groeide het verschil nog aan. Na 14 minuten in de tweede periode bij een 82-58 stand begonnen de Klaaskens aan een press met Naudts-De Keyzer in de spits en Hermes kon warempel een 0-14 plaat sen. De thuisploeg was echter al te ver uitgelopen zodat het al boter aan de galg was. Toch hoopt Her mes op beterschap en de nieuwe tendenzen in de ploeg sterken dit vermoe den. Ondertussen zijn Union oeki aute lope i ded en Brabo verder van Hfbovt mes weggelopen zodat na de jaarwisseling achtervolging van jewel! t J zal worden. Punten: Hermes: De Kéyi raar 14-14, Naudts 16-16, Vi den Berghe 2-0, Rillaé 2-2, Wijckmans 0-2, Letz Al 2-0, Van Nuffel 2-8. Union. Junquera 15-15, tillieux 8-0, Jacobs Kambilo 0-9, Banza Segers 12-8, Christi 8-0, Kelefio4-2. St.-Niklase Sportief Temse Martine Van Acker (4) scoort twee belangrijke punten voor Aurora (Aurora Zele- Vovka 65-60) (bvw) Co rtha Is (13) wordt bedreigd door een steeds opzittende Wellekens doch zijn worp is twee punten waard (Erembodegem-Grembergen) (per) (17), De Waele (12) Tweede Provinciale Dames Hansbeke Osiris Beker van Oost-Vlaanderen Viking Kortrijk Osiris Het is niet elke ploeg gegeven om binnen de twee dagen, twee wedstrijden te winnen, op de manier waar op de Osiris-girls dit deden in het voorbije week-end. Eerst klopten zij met een record-score Viking Kortrijk, in een wedstrijd tellende voor de Beker van Oost- Vlaanderen. Reeds bij de rust stond niets een zege in de weg (5-75), en langs Corrie De Moor (36), Van de Velde (22), Janssens (20), De Cremer (19), De Keyzer Naessens (4) behaalden zij een duidelijke 19-130 zege, wat hen meteen brengt in een finalepool van vier ploegen. In kompetitieverband moes ten de Aalsterse meisjes zondag naar Hansbeke. In de beginminuten zat de wedstrijd van daags voor dien nog duidelijk in de benen, want Osiris kwam niet onmiddellijk los. Bewijs de 8-12 stand na 10'. Zij lieten de gebruikelijke pres sing achterwege en vanuit zone liep alles veel soepeler, zodat het bij de rust geen zoeken meer was naar de mogelijke winnaar 13-46. Wille (10) en Standaert (14) zorgden voor een goede repliek, doch alleen konden zij niets ondernemen tegen de Osiris pletrol, terwijl Van de Velde (14) en Janssens (22) voor de afwerking instonden. De scheepsbouwers wilden er het beste van maken tegen de leiders en slaagden hierin ook gedeeltelijk. De onklopbare Klaaskens kon den met Willaert-Sauviller al de eerste helft naar hun hand zetten 45-34 maar oudgediende D'Hooghe zorgde voor een knap ver weer Wanneer ook ex-Ber- tino bcy Van Damme tempo in de match bracht kregen wij een aangenaam vertoon met Sportief als waardige tegenhanger van een lei- dersploeg die gemakkelijk naar een nieuwe zege ste vende. Toch is het voor Sportief meer dan hoopge vend dat het eerste verblijf in tweede provinciale heel wat overwinningen brengt. Degradatie zit er beslist niet in en met Benny D'Hooghe als leider kunnen nog heel wat verrassingen in het verschiet liggen. Punten: SNBC: Vanderlin- den 6-0, Sauviller 8-10, Willaert 12-4, De Cauter 4-6, Van Uytfange 7-1, Dhaen 0-4, De Poortere8-12. Temse: Gorrebeeck 2-0, D'Hooghe 8-12, Van Bruys- sel 7-0, Vael 4-4, De Groep 6-2, Van Damme 4-14, Van Laeken 3-8. WEGA Melsele 74 BBC Lokeren 72 Zonder Jef Van Puym- broeck heeft Melsele toch van zich afgebeten tegen Lokeren dat nog steeds in het vaarwater van Sint-Ni- klaas zit. De eerste helft bleef het een zij aan zijn met uitschieters van Ward Lau- reys die tegen Verdurmen het meesterschap onder de borden betwiste. Lokeren speelde echter de kaart De Meerleer uit maar de routine van Stout-Van Goethem haalde het op de Durmejon- gens die eigenlijk een ge brek aan effektieven be toonden Bij Melsele kon men met 7 spelers naar een nipte overwinning roeien, daar waar bij Lokeren een De Nu! ondermaats bleef en ook de jongeren niet tot scoren konden komen. Voor Annick Pollet heeft geen moeite om na een solo te scoren (Ladies Erembodegem-Melsele 40-37) (p 1 edg Leeuwerik Lede Bertino Een ongemotiveerd Bertino dat vooral op verplaatsing dikwijls van zijn pluimen verliest moest nu ook de eerste helft aan de thuis ploeg laten. De gebroeders Van Dries- sche (zo de vader zo de zoons) bleken al tijdens de eerste 20 minuten veel shotkrachtiger. Bertino liet begaan en er kon gerust worden met 45-34 cijfers. De tweede helft bleven de Waaslanders het vuur aan de schenen te leggen. Be g tino verhuist nu weer na de naamloze middenmo van de rangschikking oi danks het feit dat scalp van Melsele, Lokeren Batavo aan hun gord hangen. Punten: Bertino: Thiron Pauwels 12, De Bock Vonck 2, De Beleyr D'Hooghe 19. Lede: Van Driessche H. De Borger 2, Schandevijl Van Leuven 12, Van Dril w sche G. 22, Herreman 6. Eksaarde Bavo Moerzeke Eksaarde wilde voor het eindejaar een tweede over winning van het seizoen lukken en heeft daar 40 minuten danig voor ge kampt. Langs De Schrijver werd Moerzeke op achter stand gespeeld en wanneer ook Destenay-Vervaet hun neus aan het venster kwa men steken bleek dit goed voor een 40-36 ruststand. Eksaarde kreeg echter de pluim vo het knap verweer w? tegen een kompleet Mo< 01 zeke sneuvelen op punten is toch een eer. Punten: Eksaarde: Schrijver 20, Van Peteghi, 7, Willems 8, WFruytier*^ Vervaet 16, Destenay 17. Moerzeke: Colman 2, Riet 8, Van Looy 34, V Cleemput 13, Van Houi ate 15, Claessens5 Lokeren rest er nu niets anders dan het onklopbaar gewaande St.-Niklaas zelf te verslaan en wij zien de groen-witten in een derby- sfeer hiertoe in staat. Punten: Melsele: Stout 13, Laureys 22, Martens 6, Van Goethem 13, Van Puyi 1711 broeck W. 5, Van Goethf R. 10, Smet 5. Lokeren. Gerlo 17, Verdi men 22, Van de Vijver i De Meerleer 18, De Nul 5. 24 - 25.12.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 24