Carine Steeman, een belofte De afwerking Goddart: Nelis en De Loose rukken zich los KORFBAL Slecht beloond Doeltjeskermis Probleemloos 28 - 25.12.1981 - De Voorpos en tijdje gelede log dergelijke al de cijfers hebbe 3Won optekenen. Me aats je staat Atlantiische op de derd iet ge And g.O. terechtkwj oeg s pe prestati mdbi ilse reserve «n8e Atlantis (res) - Zelzate 3-5 De Atlantis reserven hebben tegen Zelzate verloren met 5-3 cijfers na een match waarin zij niet onderlagen, maar zonder afwerking gaat het nu eenmaal niet. Bij de rust was de stand 2-1. Een doelpunt van Greet Cammerman hield de achterstand tot het mi nimum beperkt en na dien was het Marc Du bois die met twee korven uitpakte zodat alles bin nen redelijke normen bleef. Bij de reservespe lers zal men nu moeten gaan oefenen iii het doelschieten, misschien even kijken naar het eer ste twaalftal van Lebbe- ke dat de weg naar de korf blijkbaar gevonden heeft. André VELDLOOPSPROKKELS Ereplaats voor De Ridder Op de internationale veldloop te Leuven heeft de bij AC Aalst aangesloten atlete Marie-Jeanne De Rid der voor een ereplaats gezorgd. Zij behaalde er de derde plaats. De Zeelse atlete Carine Van De Moor tel eindigde als vierde. Suzy V er bei rs traeten op het podium Suzy Verheirstraeten heeft te Liedekerke 'voor een beste prestatie ge zorgd. Suzy eindigde op de tweede plaats na een opvallende verrichting. Van AC Aalst waren nog een paar atleten in de uitslag terug te vinden: Laurie Verheirstraeten legde beslag op de vijfde plaats. Hildegarde Ee- mans was 8ste en Marie- Claire Eemans 15de. Erna Van Gendt (Vlier- zele) liep lange tijd voor aan maar moest het uit eindelijk stellen met de 4de plaats. Voor AC Leb- beke kregen we Greta Van Doorselaer die in deze wedstrijd toonde dat ze ook nog wat an ders kan dan sprinten, Greta werd hier in deze cross negende. Bij de juniores was Veer- le Pas (EA) 4de en Mieke Seminck (EA) 5de. Voor veteraan Lieve Roggeman werd het an dermaal een zege, Her- mine Van Bellingen werd vierde. Bij de scholieren waren Chantal De Corte (VS) derde en Katleen Wijns (AC Lebbeke) vijfde. Ka- det Hilde Van der Sijpt werd nog verdienstelijk derde. voor een opgemerkte prestatie gezorgd en stak onbedreigd de zege op zak. De meeste weer stand kreeg hij nog van de Baasrodenaar Lau rent Vrancken die op de 2de plaats eindigde. Jean-Marie Lelon (AC Lebbeke), kwam ook goed uit deze cross als vijfde en R. Mertens (Vlierzele) werd zesde. André Willy Zele De Vlierzele atleet Willy Goddaert heeft te Lessen De Zeelse St.-Xave- riu8turngilde kreeg ruim 70 deelnemers voor deze gewest kampen. De meisjes moesten aantreden in twee disci plines: grond en balk. De scholieren A -12 jaar en -15 jaar, moes ten de zes Olympische disciplines turnen: grond, ringen, brug, rek, paard en sprong. Zij dienden hun kwalifi- katie af te dwingen voor de gouwkampen die be gin januari te Stekene plaatsvinden. De andere jongens en mannen reeksen kampten in drie onderdelen: ringen, rek, paard. Meisjes +14 jaar 1. Carine Steeman (Zele) 14,50 p.; 2. Ann Antheunis (Zele) 14,25; 3. Betty Van Boxlaer (Buggenhout) 13,35; 4. Els Leybaert (Zele) 13,20; 5. Peggy Mertens (Dendermonde) 12,90; 0. Christel Vermeulen (Dendermonde) 11,70; 7. Cathy Van Ransbeeck (Buggenhout) 11,60; 8. Patricia Heyvaert (Bug genhout) 10,60. Meisjes -14 jaar 1. Greet Bauwens (Ze le) 13,10 p.; 2. Leen Troch (Zele) 12,85; 3. Lucinda Troch (Zele) 12,30; 4. Carolien De Paepe (Zele) 12,25; 5, Mieke Hofman (Zele) 12,10; 6. Els Van Wiele (Zele) 11,95; 7. Katrien Stockman (Zele) 10,85; 8. An Van Kerckhoven (Buggenhout) 10,70; 9. Liesbeth Cooreman (Buggenhout) 9,95; 10. Lieve De Waele (Zele) 9,80; 11. Hilde Boone (Zele) 9,70; 12. Monica Van Mele (Zele) 9,40; 13. Inge Wauters (Buggen hout (9,35), 14. Ann Vercammen (Zele) 9,25; 15. Sheila Verhelen (Ze le) 9,15; 16. Mia Van der Straeten (Zele) 9,00. Jongens Seniores 1. Lucien Carooy (Ze le) 24,90; 2. Peter Slab- baert (Zele) 22,30; 3. Pe ter Dhaese (Zele) 20,35; 4. Adolf Van Langenho- ve (Dendermonde) 20; 5. Patrick Dhollander (Ze le) 15,65. Juniores 1. Hendrik Van Hoey (Zele) 23,40; 2. Guido Luypaert (Buggenhout) 19,50; 3. Jan Poppe (Ze le) 18,90; 4. Bart Troch (Zele) 17,05; 5. Ronny Vincke (Dendermonde) 16,40; 6. Wouter Denef (Dendermonde) 16,25; Dirk De Schrijver (Zele) 16,25; 8. Jan Moens (Ze le) en Baudouin Pae- linck (Zele) 15,90; 10. Yvan Jabbe (Dender monde); 11. Guido Ja cobs (Dendermonde) 15,25. Scholieren A -15 jaar 1. Hans Peytier (Bug genhout) 43,75; 2. Chris Van de Vijver (Zele) 40,70; 3. Pascal De Bruyne (Zele) 36,85; 4. Peter Denef (Dender monde); 5. Gunther Ver meulen (Dendermonde) en Wim Temmerman (Zele) 34,75. Scholieren A -12 jaar 1Kris Warnier (Den dermonde) 38,75; 2, Gouwkampioene Carine Steeman (Zele) werd primus in de gewestkampioenschappen te Zele. Hier is ze aan het werk op de balk bvw Dirk Coppieters (Zele) Dhondt (Kalken) 38,15; 3. Mare Coppie- 7. Renaat Picqueur ters (Zele) 35,75. Scholieren B -15 jaar 1. Luc Van Zeebroeek (Buggenhout) 19,70; 2. Eric De Wit (Buggen hout) 48,90; 3. Jan De Wit (Buggenhout) 18,10; 4. Bert Albrecht (Buggenhout) 17,30; 5. Ludo Christiaens (Zele) 126,60; 6. Freddy le) 16,20; 8. Filip (Kalken) 14,70. fertu Scholieren 12 jaar 1. Eddy PeelmaC^ (Buggenhout) 17,30; 2^^ Ronny Viette 16,20; 3. Patrick Van Velde (Kalken); 4. ky Jacobs (Dender-!® do monde). F81*4 dan Betty Van Boxlaer (Buggenhout) werd derde bij de meisjes die ouder zijn c jaar. (bvw) De minivoetbalploeg Pimpernel uit Zele draait goed mee in «Tweede Nationale» en is de enige Zeelse overlevende in de Beker van België, (bvw) ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE De Bisschop - Ness l-O: In deze boeiende partij minivoetbal slaagde Ness er niet in om de eerste puntjes te sprok kelen. Na rust kon Dan ny Wauters met een prachtig doelpunt de score openen, een doel punt dat uiteindelijk voldoende bleek om de twee punten te behalen. Ness miste een corner- bal en de kans om de punten te delen. Een evenwichtige wedstrijd waarin Ness wel enigs zins faalde bij de afwer king van bijwijlen mooie voetbalpatronen. Door deze zege vergroot De Bisschop zijn voor sprong op 't Sloeberke en Ness. 't Sloeberke - Rombout: 4-10: Pas na de kamp wisseling toen de score 0-4 was, kwam 't Sloe berke terug in de wed strijd. Na drie perioden was de stand 2-5. De laatste periode was nog gekruid met de nodige doelpunten, toen vond Rombout in Patrick Van de Velde (3) een goede af werker. Overige doel punten kwamen er via Dirk Jacobs, Frank Goossens en Albert Van Hecke elk twee en Ar- mand Christiaens. Voor 't Sloeberke scoorden Guy De Roover (2), Luk Van Hecke en Geert Ver- stringe. Paul Herwege kreeg geel. MV. Zele - Nelis 1-10: Leider Nelis heeft in de ze wedstrijd vlot en ver diend afstand kunnen nemen van MV. Zele. De leidersploeg nam de maat van een krasselen- de thuisploeg dat pas op een 0-6 kon milderen na cornerbal van Geert Christiaens. Jan Ber- kers (5) was nu ook de grote afwerker van z'n ploeg. Jean-Pierre Christiaens scoorde driemaal tegen broer Geert. Antoine Van der Burgt stond tweemaal aan het kanon en Paul Meir8man keek tegen geel op. De Loose - ON. Van Damme 8-4: Via Etienne D'hollander kwam Van Damme op voorsprong. Het tij keerde voor De Loose in de tweede spel- periode toen de achter stand werd herleid tot 4- 2De laatste periode werd begonnen bij een 5- 3 stand, het uiteindelij ke verschil kwam er in de slotminuten. Vast een belangrijke zege voor de tweede gerangschikte in het klassement. Doel punten voor De Loose kwamen er via Eric Van Doorsselaere (4), Fran- 9ois Michiels (3) en Paul De Waele. Voor O.N. Van Damme waren Wil ly Tulkens (2) en Freddy Van de Velde de afwer- kers. Klodde - De Graeve 2-4: Deze voor beide ploegen belangrijke wedstrijd met de zesde plaats als inzet verliep in het voor deel van De Graeve. Tot bij de rust had Klodde een lü voorsprong, door een doelpunt van Ed- mond Van Driessche. Na rust bracht Jan Bogaert de score in evenwicht. De laatste periode was bepalend voor De Grae ve. Peter Boeykens (2) en Hans De Gr ef scoor den in de laatste spelpe- riode voor De Graeve. Vincent De Smedt maak te het tweede doelpunt voor Klodde. Hans De Graf kreeg geel. Neyt - Arsenal 2-6: Arse nal heeft met deze zege uitzicht gekregen op een derde plaats. Neyt daar entegen geraakt iets verder achterop op zijn dichtste tegenstander. Doelpunten vielen er na rust (0-1). In de derde periode verhoogde Arse nal zijn voorsprong tot 1-4. Het werd tenslotte 2-6 in de laatste spelpe- riode. Arsenal scoorde via Vehent en Gustaaf Poppe elk driemaal, bij Neyt vond Danny Van Mele tweemaal de goede opening. Klassement: 1. Nelis 12/ 23 - 2. De Loose 12/21 - 3. MV. Zele 12/17 - 4. Arsenal 12/16 - 5. Rom bout 12/14 - 6. De Graeve 12/12 - 7. Van Cauteren 12/12 - 8. ON. Van Dam me 12/11 - 9. Klodde 12/ 11 - 10. Neyt 12/8 - 11. De Bisschop 12/7 - 12. 't Sloeberke 12/4 -13. Ness Bekerwedstrijden voor zaterdag 26 december 1/ 4 finales: 13 u. Nelis - Rombout, 14 u. De Bis schop - Van Cauteren, 15 u. Neyt - Ness, 16 u. ON. Van Damme - De Loose (AJZ) Black Label Zele promoveerde van «derde» naar tweedein de nationale minivoetbalkompetitie en draait goed mee met de sub-top. (bvw) Bornem - Appels 8-6 Zeer goede partij van beide teams die de toe schouwers korfbal heten zien van de bovenste plank en gekruid met de nodige korven. Bij Ap pels gaat het wat het spel betreft vrij goed. Al leen in de afwerking loopt het nog al eens mis. Bornem hep uit tot 3-0 en nog voor de rust kon Frankie Vermeir de stand op 3-1 brengen via een strafworp. Na de mist kregen we eenzelf de spelbeeld als in de eerste helft. Bij Appels viel niets mee en bij de bezoekers vlotte het alle maal. Zelfs een ver schot was raak. De bak trof de staak, vloog omhoog om dan loodrecht naar bene den in de korf te vallen. Een doelpunt dat men niet veel zal zien maken. Damien De Rouck en Gisèle Van Hoorde kon den nadien milderen tot 5-3. Op een weinig spor tieve manier zou Bor nem nog verder uitlopen Ann Schuddinck kwam ten val en haar tegen standster wachtte niet om de bal in de korf te deponeren. Toen ook Wim Van Cauwenber- ghe viel kreeg hij van hetzelfde laken een broek en zijn tegenstan der doelde terwijl hij op de grond lag. Onsportief heet dat maar de korven tellen. Voor Appels wa ren het weer Damien De Rouck en Wim Van Cau- wenberghe die konden milderen. Appels voerde nu de forcing maar de bal wilde niet door de korf. Erger werd het toen een doelpunt aan de verkeerde kant viel. Da mien De Rouck gaf niet af en kon nog eenmaal tegenscoren, terwijl Ap pels nog een strafworp werd ontnomen in de slotminuten. Alles bij el kaar werd het een goede wedstrijd van Appels dat alleen het tikkeltje mee val miste om te winnen. André Atlantis Lebbeke - Zelzate 7-1 In de sporthal van An- derlecht heeft Atlantis Lebbeke voor een opmer kelijk resultaat ge zorgd. Zelzate werd met grote cijfers huiswaarts gestuurd. De Atlantis- spelers zorgden ervoor een 7-1 score en dat is een uitslag die velen zal doen opkijken. Aan de basis van deze hoge sco re ligt weer de man die we verleden week reeds in de kop van ons artikel plaatsten: Hubert Van Hauwermeiren die vier maal de goede richting vond waardoor Lebbeke naar een vlotte zege ste vende. We zouden in herhaling vallen moes ten we deze week weer het relaas geven van de knappe akties van Van Hauwermeiren, baagom dat we enkel willen on derstrepen de trefkracLt die van deze speler uit gaat en die nu doelpun ten scoort aan de lopend band. Aan de rust wezen de bordjes 2-1 en toen was het nog afwachten. Het waren twee korven van Hubert die Atlantis op voorsprong brachten. Mariette Van Praet, kapitein van Atlantis Lebbeke wordt in elke match .^mo dichtbij bewaakt. een knappe inloper. 6-1 Het is een 2101 werd het langs Hubert dat we Van Hauwermeiren die geteken< tweemaal met sukses af- mogen drukte. Het orgelpunt deze zege staat Atlantische plaatste Mariette Van Lebbeke op de derd let ge Praet die met een inloper plaats, de eindcijfers vastlegde. Na de rust kwam de ka pitein van ploeg Mariet te Van Praet, op de prop pen en rondde een aktie suksesvol af. Ook Lieven Maesschalck het zich niet onbetuigd en maak te de kloof groter met Bornem (res) - Appels 4-6 De Appelse reserven die zondag tegen Hoevenen een mindere partij speel den, tapten tegen Bor nem iit een ander vaatje. Een beetje wedstrijd werd het, die soms iets te hard werd betwist. Appels ging van bij de start in de aanval en stond weldra op voor sprong met twee doel punten van Danny Van Steen. Nog voor de rust brachten Guido De Pel seneer en nogmaals Danny Van Den Steen de stand op 4-0. Bij de rust was de stand 4-1 in het voordeel van Appels. Na de koffie was het Bornem dat op het gas pedaal drukte, maar ver der dan twee korven brachten zij het niet waardoor de stand op 4- 3 kwam te staan. Maar Danny en Chris Van Den Steen zorgden voor be taald antwoord en drie minuten voor affluiten wezen de bordjes 3-6. Bornem kon in de slot minuten nog eenmaal de goede richting vinden. We willen de aandacht i h J. ho vestigen op de prachtigFm¥ afstandsschoten van dy Hooft die jammer noeg allen op de ranfcisci van de korf A men. Knappe prestaüjmdbi van de Appelse die goed op weg zijn ee ereplaats te behalen i968 hun reeks. ^oJIuish ZEELSE TLRNGILDE ORGANISEERDE GEWESTKAMPEN De turnkampen van het gewest Dendermonde, met deelname van de verenigingen uit Buggen hout, Dendermonde, Kalken en Zele, Haaltert was verontschuldigd, hadden plaats in Zele. Voor het eerst waren er ook gewestkampen voor meisjes. Dit wordt noodzakelijk om de turnsters meer kompetitieritme te laten krijgen en ze meer te laten optreden met het element kompetitie er bij. De motivatie is dan groter en de prestaties worden beter.

De Voorpost | 1981 | | pagina 28