1981 en onze Oostvlaamse klubs 981 maand per maand Geen verrassingen De Voorpost - 25.12.1981 - 29 HANDBAL Lis men ergens een kort overzicht wil maken van kalenderjaar in het kader van het handbalge- lijkt het ons logisch dat er drie grote ioden onderkend worden. De eerste periode van 1 januari tot begin mei of beter het einde het seizoen 1980-1981. De tweede periode t vooral gekenmerkt door de transfers en de 'bereiding op het nieuwe seizoen en de derde iode omvat het nabije verleden of de heenwed- |den van het seizoen 1981-1982. het jaar 1981 is globaal iken de eerste periode postief te noemen voor Oostvlaamse klubs. In- met kampioensti- één promotie via de iterpoort en een deelne- aan een Europese kom- itie mag Oost-Vlaande- niet ontevreden zijn. In 8 eerste plaats dient de omotie van Ajax Lebbeke aar 2® Nationale in de :hijn werpers geplaatst De iepjonge Ajax ploeg toon- a zich inderdaad de beste t oeg in eerste landelijke en 8J~on zowat alles wat moest swonnen worden. Een Me aats tussen de betere Bel- ntiische ploegen was zeker srd iet gestolen. aar ook de prestatie van 1(j, B.C. Buggenhout kan iet genoeg onderstreept orden. Na amper één sei- en in 2* landelijke toon- !n J. De Proft en C° zich Bt homogeenste geheel en uggenhout dwong bewon- i.- iring af door de enorme J «ruitgang geboekt in en- 1 Ble seizoenen. Een plaats 8s i eerste landelijke was de can psche bekroning voor de ïWi oeg van de Buggenhoutse tati indbalpau8 A. Poppe. rve imse haalde het met een gg, rerdonderend a j eesterschap in 3® landelij- s en nam hierdoor op touw plaats waar het uishoort. De oudste 'aaslandse klub kende m een periode van werke- ke hoogconj unktuur ieuwkomer Gent startte ij onverwacht in de West- laam8e reeks en speelde sar tevens onbedreigd unpioen: dit team lijkt een iste waarde te kunnen orden in het Oostvlaamse idhal. Denderbelle, tweede 3® landelijke, kon het we- niet waarmaken in nakompetitie, maar akte toch langs de achter- >rt in tweede landelijke en klub uit Brabant op non-ak- sring- de dames lukte R.B. tdermonde erin na een (zonder hardnekkige rijd met Neerpelt, de titel behalen. Hierdoor nam s Beiaard plaats tussen elite van België in de 1® tionale en het scheelde een haartje of Dender- onde speelde Europees. In 1/2 finale werd inder- d met amper één doel punt verschil verloren van Avanti Femina en toen reeds stond het zo goed als vast dat de winnaar van de ze 1/2 finale zou aantreden in de Europese Beker der Bekerhouders. De kompeti tie was echter reeds lang gespeeld vooraleer Dender- monde zeker was van de promotie. De geschorste en eerst te herspelen wedstrijd te Meiveren heeft voor heel wat betwisting gezorgd in de verschillende V.H.V.-ko- mitees. Ook Avanti Femina 2 haalde de titel binnen maar dit jong en beloftevol ploegje, waarvan verschil lende speelsters nu in de basiskem zitten, kon niet promoveren aangezien zij niet over een eigen stam- nummer beschikken. Avan ti Femina 1die in de kom petitie wel enkele steken liet vallen en «slechts» op een 5® plaats eindigde, maakte alles goed in de Be kerkompetitie. Ondanks verlies tegen Belgisch kam pioen Uilenspiegel in de Be- kerrfinale, konden zij als enige Oost-Vlaamse klub zich plaatsen voor een Eu ropese Bekerkompetitie. Uilenspiegel was als lands kampioenen. Minder ge lukkig waren Sparta Aalst en S.K. Grembergen die de degradatie niet konden ont lopen. Sparta verloor eer der onfortuinlijk zijn plaats in 1® landelijke en S.K. Grembergen, met een erg beperkte spelerskern, deg radeerde naar 3® landelijke. De klubs die noch kam pioen speelden, noch degra deerden kenden niettemin ook ontgoochelingen en an dere mochten van geluk spreken. Bij de ontgoochelingen klasseren wij Avanti Lebbe ke, onze prestigieuze 1® Na- tionaler. Inderdaad, on danks een vierde plaats in 's lands hoogste reeks miste Avanti de boot om Europees te spelen. Een 3® plaats die recht gaf op deelname aan Europabeker 3 lag inder daad binnen hun mogelijk heden. Niettemin kan Avanti enkele zeer valabele argumenten aanhalen die het verlies van deze 3® plaats verklaren. De trans fer van Ebel liet uiteraard sporen na maar vooral het lot speelde niet in het voor deel van de ploeg van trai ner-coach De Smedt. Ver schillende basisspelers raakten tijdens het seizoen 1980-1981 langdurig ge kwetst zodat De Smedt ook regelmatig als speler dien de aan te treden. Avanti tel de in de eindrangschikking 3 punten achterstand op het op de derde plaats ge klasseerde Mechelen en mits een tikkeltje minder tegenslag kon deze plaats hen zeker niet ontsnappen. In 2" nationale behaalde E.V. Aalst een 7® plaats na een nogal wispelturige kompetitie. Na een bijzon der hoopgevend seizoenbe- gin verzeilde Eendracht op zeker ogenblik onverwacht in het degradatiedebat maar Wellekens en C° speel den een vrij sterk seizoen einde waardoor vlug de puntjes op de i werden gezet. In eerste landelijke eindig de Dendermonde op een derde plaats en zag dus nog maar eens de promotie ont glippen. Ondanks men bij de» in het kalenderjaar 1981 kan gesitueerd wor den tijdens de maanden ju- ni-juli-augu8tu8. Na de tor nooien van de maand juni volgde een maand rust. Rust voor de spelers want de klubbesturen hadden de handen vol tijdens deze transfer- en ontslagperio de. Opvallend was wel dat er tijdens deze periode enorm veel onderhandeld werd maar dat er uiteinde lijk toch niet zo heel veel gerealiseerd werd. De fi nanciële lasten die de ver langde «versterkingen» meebrachten bleken inder daad bijzonder zwaar. Uit zondering hierop maakte Rosis Aalst dat met enkele, georganiseerd. Een pers conferentie in het Crest-ho- tel te Antwerpen, waarop naast de wereldkampioen schappen ook de nationaal spelende ploegen werden voorgesteld, besloot de aan loop tot het nieuwe seizoen. Maar vrij onverwacht viel nog een snoepreisje voor onze nationale ploeg uit de lucht. De deelname aan de Peace-Cup in Egypte werd volledig bekostigd door de inrichters maar zorgde toch voor enige deining bij deze klubs die kort voor de kompetitiestart him spelers dienden af te staan. En dat de klubverantwoor- delijken gelijk hadden bleek duidelijk op de paar seizoenen aan deze af wikkeling gewoon is ge raakt, viel het toch vrij hard nog maar eens te stranden in het zicht van de haven. Rosis Aalst moet een van die ploegen zijn die zich na afloop van de kompetitie enorm opgelucht moeten gevoeld hebben. Inderdaad, nadat Dendermonde hun rechtstreekse konkurrent Zandvliet had verslagen, slaagden zij erin op de laat ste kompetitiedag datzelfde Dendermonde de twee pun ten te ontfutselen waardoor zij zeker waren van het behoud. Lokeren eindigde 3" in 2® landelijke, bleef hiermee lichtjes onder de prognoses maar mocht globaal toch op een geslaagd seizoen terug blikken. Hetzelfde geldt voor Jochewoa Aalst op de 8® plaats dat zonder grote problemen het sei zoen doorkwam. Bij de overige damesklubs viel een goede derde plaats te noteren van E.V. Aalst dat op zeker ogenblik zelfs bij de theoretische titelkan didaten werd genoemd. Aalst Sportief eindigde 7® en bij de ploeg van M. Lint hout werd de toekomst voorbereid door het inscha kelen van jonge speelsters. Het debuterende Olympia Aalst eindigde weliswaar op een laatste plaats in 2® Landelijke dames maar ui teraard is men hiervan niet geschrokken aangezien het nog altijd zo is dat een de butant leergeld betaalt. Niettemin was men biJ -iet seizoeneinde vrij t.«reden aangezien de vooruitgang opmerkelijk kan genoemd worden Tweede periode De tweede handbalperio- Gelukkig nieuwjaar, zegt Lieve De Keersmaeckei sekretaris van SK Grembergen. (eva) vooral in het Aalsterse, op hefmakende transfer in de belangstelling kwam. Posi tief werd wel de uitbreiding van de Oost-Vlaamse hand balgemeenschap die met o.a. Waasmunster en Zwijnaarde zijn basis zag uitbreiden en voor het sei zoen 1981-1982 in kompeti tie verscheen met 43 ploe gen uit 20 klubs. Augustus werd dan zoals gebruikelijk de maand waarin de ploegen starten met de voorbereiding. Naast de vele tomooien op teren vele klubs voor stages zoals Avanti Lebbeke dat opnieuw een week naar Vit tel trok. Einde augustus sijpelden dan de eerste offi ciële berichten door over de wereldkampioenschappen tijdens de maand februari 1982 in België worden kompetitiedag op 18/9. Avanti dat vier spelers en de trainercoach aan de na tionale ploeg had afge staan, werd zwaar versla gen te Mechelen. De Leb- beekse internationalen he pen er inderdaad bij voor spek en bonen en ook de voorbereiding was opmer kelijk verstoord geworden. Tot overmaat van ramp voor Avanti bleek later dat De Vlieger zich in Egypte ernstig bezeerd had aan de rug en enkele maanden op non-aktief moest. Derde periode Meteen zijn wij in de derde periode van het handbal- jaar beland. De heenronde is gespeeld en het bilan voor onze klubs is duidelijk minder gunstig dan bij het afsluiten van de kompetitie 1980-1981. Uitgenomen S.K. Grember gen dat zonder één puntje te verhezen aan de leiding staat in 3® landelijke en Avanti Femina 2 dat samen met R.B. Dendermonde 2 de leiding deelt in 2® landelijke dames, is er echt heel wei nig positiefs te melden. In eerste nationale staat Avanti zesde met 11 punten uit 11 wedstrijden. Naar ons gevoel bhjven de Lebbe- kenaars hiermee toch enigszins onder de ver wachtingen ondanks hier door de prognose van trai ner De Smedt, eindigen in de eerste helft van het klas sement, nog juist bewaar heid wordt. In 2® nationale ziet de toe stand er ronduit slecht uit voor E.V. Aalst op de laat ste plaats en Ajax Lebbeke voorlaatste samen met Vil- lers. Positief is toch dat Ajax van de zes behaalde punten er vier won tijdens de laatste drie wedstrijden. Ajax speelde vanaf dan met zijn typeploeg en wij gelo ven dat zonder ongelukken de Lebbekenaars hun be houd kunnen verzekeren. Voor E.V. Aalst zien wij de toekomst donkerker in, al heeft Eendracht in het ver leden reeds bewezen alle prognostieken te kunnen omverwerpen. In eerste landelijke is H.B.C. Dender monde zonder enige twijfel de grootste tegenvaller. De Dendermondenaars, voor de kompetitie zoals ge woonlijk als een mogelijke titelkandidaat gestipt, staat op de 10® plaats, dus amper buiten de degradatiezone! Rosis Aalst gaf, mede dank zij de aktief gevoerde trans- ferpohtiek de indruk zich in het titeldebat te kunnen mengen. De laatste weken werden er echter heel wat punten verspeeld wat hen op de 4® plaats brengt. Bug genhout verraste eigenlijk iedereen. De pas gepromo veerde klub vatte verschil lende weken post tussen de tenoren en met een 6° plaats mogen de Buggenhoute- naars tevreden zijn. In tweede landelijke ziet de toestand er gewoon desas treus uit voor onze streekklubs. Vanaf de 6® plaats naar de staart vinden wij hen terug in een klasse ring die laat veronderstel len dat bij het seizoeneinde twee Oostvlaamse klubs gaan degraderen. Lokeren zal er nog moeilijk tusse nuit kunnen en ook Den derbelle moet zich totaal herpakken wil het Temse of Jochewoa Aalst kunnen be dreigen. Sparta Aalst en Gent respektievelijk 6® en 7® doen het nog het minst slecht. Het is duidelijk dat met het amateurisme dat in verschillende van deze klubs leeft men geen beter resultaat mag verwachten. Over Grembergen hadden wij het reeds. De leider in 3® landelijke kan enkel nog bedreigd worden door Groot-Bijgaarden. Waas munster heeft het uiteraard moeilijk en het valt te be zien of deze jonge ploeg de nodige moed kan opbren gen om de moeilijke leer school af te maken. Avanti 3 op de 5° plaats, samengesteld uit jonge spe lers die om een of andere reden niet in staat zijn re gelmatig te trainen, staat vijfde en is duidelijk een aanwinst. Bij de dames is het al even min rozegeur en mane schijn. In eerste nationale is Dendermonde in de de gradatiezone terecht geko men na een hoopgevend sei- zoenbegin. Het uivallen van verschillende basisspeel sters ligt hier wel aan de basis van zodat men bij Dendermonde hoopt op een sterkere terugronde. Avan ti Femina staat vijfde en het is duidelijk dat dit t een aanpassingsjaar wordt voor de zeer sterk verjong de kern. Of gaat men op nieuw losbreken in de Be kerkompetitie om voor een derde opeenvolgende maal op het Europees toneel te kunnen verschijnen? In 1® landelijke doet Aalst Spor tief het toch wel opmerke lijk goed. Op een eervolle derde plaats gerangschikt overtreffen zij enigzins de verwachtin gen. E.V. Aalst daarente gen kan met een 8® plaats moeilijk tevreden zijn. De ploeg van trainer Van Ey- ghem is aan zichzelf ver plicht een opvallende terug ronde te spelen wat beslist niet uitgesloten is als men te Aalst zoals sinds kort over de volledige spelers- kern kan beschikken. In 2' landelijke delen Avanti 2 en R.B. Dendermonde 2 dus de eerste plaats en ook nieuw komer Buggenhout en Olympia Aalst mogen niet ontevreden zijn. EVA auari werd een maand t veel emoties voor onze tbs. Het begon reeds op 3 luari. Neerpelt op bezoek Lebbeke wordt in het bij van een duizendtal toe tot een 18-18 ge- ipel gedwongen en zit de heenronde Met 6 verliespunten 11 wedstrijden lijkt iti nog kans te maken een plaats in een Euro- 30*tbeker' ik E.V. Aalst zorgt voor Q opvallend gelijkspel to oi Flémalle en Ajax Lebbe- i toont zich dan al een ,55; rieuze titelkandidaat (Zé or te Dendermonde met ier|H9 cijfers te gaan win- in. Buggenhout wint ertuigend van Ander- Jht (25-12) en laat ook nBds een positieve terug- nde veronderstellen. vanti Femina verliest van tele) ft onverslagen Uilenspie- 1 de i en Aalst Sportief steekt •an- mdermonde een handje jer-8 door leider Neerpelt te rslagen. Ondertussen is en in de Beker van België EN0 de 1/16 finalee beland ,C. Dendermonde, Ajax Avanti Lebbeke «beke- nogmee. Bij de dames m reeds in de 1/8 finale R.B. Dendermonde en irhouder Avanti Femi- nog in de run. ,C. Dendermonde ziet januari de titelambi- in rook opgaan na een •22 nederlaag tegen Ui- tiegel en Sparta Aalst het degradatiespook iren na een 13-20 ne- 'laag tegen Stenor. de kortste maand in het teken van de ikening aan de top. ti verliest inderdaad eerste thuiswedstrijd irt twee seizoenen. Sas- it inderdaad te Lebbe- met 19-23 cijfers maar kele weken later ontmas- rt Avanti titelkandidaat Mechelen door de Mane blussers een zware 22-12 nederlaag toe te dienen. Ondertussen komt er afte kening in de klassering in verschillende reeksen. Ajax Lebbeke telt einde februari inderdaad 4 punten voor sprong op de tweede en Buggenhout komt ook met 3 punten voorsprong op kop na een 19-16 zege te gen Kortrijk. Maart. Temse is nu reeds zeker van de titel met 5 punten voorsprong op tweede Denderbelle dat een 11-14 nederlaag incasseer de tegen de Waaslanders. E.V. Aalst zorgt voor de verrassing door het onge naakbaar gewaande Duffel met 18-17 te verslagen. Duffel wordt later niette min kampioen en promo veert naar le nationale. Het degradatiedebat tussen Sparta Aalst en Rosis ein digt onbeslist (14-14) zodat beide klubs eigenlijk een slechte zaak doen. In de Beker van België zijn wij aangeland in de 1/16 finale. Dendermonde en Avanti plaatsen zich door respektievelijk Ganshoren en Zandvliet te verslagen. Ajax haalt de krantenkop pen door een eervolle neder laag op Sasja. Bij de dames zijnwij reeds in de 1/8 finale en zowel Avanti Femina als R.B. Dendermonde plaat een zich. R.B. Dendermon de is ondertussen dicht bij de titel dank zij E.V. Aalst dat Neerpelt verslaagt. Rosis Aalst klopt Heusden (18-16) en is nu definitief op weg naar het behoud. April. Rosis Aalst klopt nu ook Stenor (15-14) en Den derbelle stelt zijn 2e plaats veilig door een 21-16 zege tegen Groot-Bijgaarden. E.V. Aalst dat ondertussen in degradatiegevaar was gekomen speelt gelijk te Et terbeek en zit hiermee te rug op rozen. Buggenhout verliest wel een punt te Mechelen (13- 13) doch dank zij de zege van Jochewoa Aalst tegen Haacht (2e gerangschikt) is Buggenhout zo goed als ze ker van de promotie. De Beker van Oost-Vlaan deren wordt gewonnen door Avanti Lebbeke bij de heren en R.B. Dendermon de wint bij de vrouwen. De Avanti scholieren win nen het internationaal jeugdtornooi te Eupen door het West-Duitse Ostefeld met 13-11 in de finale te verslagen. Mei. Tijdens deze maand worden «de prijzen ge deeld». Ajax Lebbeke is reeds zeker van de titel be gin mei en Sparta Aalst de gradeert ondanks een 24- 22 zege tegen Sasja 2. Bug genhout verliest weliswaar te Haacht (21-17) maar ook deze klub kan, een week later dan Ajax, aan de kam pioenviering beginnen. R.B. verliest te Hechtel na dat zij Neerpelt versloegen en dienden nog één puntje te halen tijdens de te her spelen wedstrijd te Meive ren om de kampioenviering te kunnen inzetten. Rosis Aalst overwint met 26-21 cijfers Heist maar moet toch nog tot de laatste kom petitiedag wachten vooral eer men na een zege te Den dermonde zeker is van het behoud. Ook in de Beker van België komt men tot de beslissing. In de 1/8 finale verliest Den dermonde te Angleur (21- 18) en Avanti plaats zich voor de kwartfinale dank zij een 14-19 overwinning te Verviers. In de 1/4 finale bij de vrou wen wint Avanti Femina na verlengingen met 15-12 cij fers van Angleur en gaat dus naar de 1/2 finale tegen H.B.C. Dendermonde. Na een bijzonder gelijkopgaan- de wedstrijd moet Dender monde inbinden met het kleinste verschil (11-10) en verliest dus een praktisch zekere deelname aan de Eu ropese beker. In de kwartfi nale heren botst Avanti op Neegpelt en wordt uitge schakeld na twee nederla gen (15-12 en 15-18). De scholieren van Avan ti Femina behalen in de eindronde een schitterende eerste plaats. Avanti Femina verliest de finale van de Belgische Beker met 14-12 van lands kampioen Uilenspiegel maar speelt dus toch Euro pees. Juni. Op 7 juni werd in de Sporthal te Lebbeke de V.H.V.-Cup betwist tussen België A, België B, Straats burg en Helsingor. Naast de huldigingem van Bug genhout, Ajax en Avanti Femina door de verschillen de gemeentebesturen valt er niets opmerkelijk te noteren. Juli-augustus. Juli is ui teraard de dode periode voor de spelers maar toch valt er nog interessant nieuws te rapen bij de Avanti jeugd die in Teramo (Italië) derde eindigt op 64 deelnemende ploegen uit 24 verschillende landen. In augustus maakt men de balans op van een weinig opzienbarende transferpe riode waarin alleen Rosis Aalst voor een uitschieter zorgt. Tornooien en voorbereiding op het nieuwe seizoen staan nu centraal. Ook de C. We reldkampioenschappen ko men ter sprake terwijl de Belgische Nationale ploeg de Peace-Cup gaat betwis ten in Egypte. September: Begin septem ber raakt de tegenstander van Avanti Femina in de Europese beker bekend: Ashtalom uit Israël. Bij Lebbeke neemt men onmid dellijk aktie om zowel de heen- als terugwedstrijden in Lebbeke te spelen. Een verplaatsing naar Israël is uiteraard financieel niet haalbaar. De eerste kompe titiedag valt falikant uit voor Avanti Lebbeke dat met zware cijfers verliest te Lebbeke. R.B. Dendermonde doet het verrassend goed met een gelijkspel tegen Hasselt en Ajax Lebbeke en Eendracht Vrij Aalst verliezen. Oktober. Buggenhout wint van Maasmechelen (19-15) en verbaast zowat iedereen door de toch wel onverwachte resultaten die hen toelaten samen met Ro sis Aalst aan de leiding te van E.V. Aalst boeken een eerste zege tegen Meiveren (18-8). November. E.V. Aalst speelt gelijk tegen Herstal (20-20) maar Avanti ver liest te Sasja, na een bijzon der zwakke wedstrijd. Met een wederoptredende De Vlieger verplettert Avanti een week later Charleroi (31-10). Het derby tussen Rosis Aalst en Buggenhout eindigt onbeslist (20-20). Ajax Lebbeke met een wederoptredende Hen- drickx speelt gelijk te Evere (21-21). Wordt de Duitser Titel de witte raaf die Avanti zoekt? In de 1/64 finale plaatsen BEKER VAN BELGIE - LOTING Viee FINALE Op 21 december werden in Borgerhout volgende wedstrijden door het lot bepaald; Heren Sp. Neerpelt - Hasselt Buggenhout - Ganshoren Houthalen - Uilenspiegel Mechelen - Maasmechelen Avanti Lebbeke - Olse Merksem Peer - Hechtel Sasja - Duffel Kapek- Stenor Dames Avanti Famina - Sasja Vopsa Int. Hasselt - Duffel B.H.C. Neerpelt - Houthalen Evere - E.V. Aalst Stelmar - Hechtel Haachtsê - Uilenspiegel Opglabbeek - Meiveren Tongeren - R.B. Dendermonde Het lot is dus niet onverdeeld gunstig geweest voor onze streekklubs. Bij de heren zal men echter niet te vlug nar de klaagmuur lopen. Buggenhout, dat weliswaar graag een kasstuk had gekregen, krijgt 2e nationaler Ganshoren op bezoek en de kans is dus reëel dat de Buggenhoutenaars het nog een ronde verder kunnen brengen. Avanti Lebbeke kon een gemakkelijker opdracht gekregen hebben dan Olse Merksem maar Avanti is het aan zichzelf en aan zijn supporters verplicht minstens een ronde verder door te stoten. De dames troffen het duidelijk slechter. Voor Avanti Femina, de laatste twee seizoenen aktief in de Europese Beker der Bekerhouders, krijgt met Sasja-Vopsa een moeilijke opdracht. Dat bleek enkele weken geleden nog in kompetitie en voor R.B. Dendermonde op verplaat sing naar het ongenaakbare Tongeren, betekent dit wellicht het einde. De wedstrijden zijn voorzien voor het weekeinde 9/10 januari. EVA zich enkel Buggenhout - te gen Zandvliet - en Dender monde - tegen Anderlecht. Rosis Aalst en Denderbelle worden zonder «pardon» gewipt. Dit gebeurt ook bij de dames met Olympia Aalst en Buggenhout. December. Ajax Lebbeke behaalt de eerste zege van het seizoen. Het verslaat Flémalle met 21-15! Dendermonde wint toch wel onverwacht het derby tegen Buggenhout met 22- 23 cijfers en Temse klopt Lokeren in het Waaslandse derby met 29-26. Bij de dames ook een derby. In eerste nationale wint Avanti Femina met 11-10 van R.B. Dendermonde. Avanti verliest te Hasselt met 22-17 en Ajax Lebbeke verspeelt een punt tegen Je- meppe (19-19). Dendermonde raakt hele maal in de penarie na ne derlagen tegen Heusden en Antwerp. In de l/32e finale van de Beker van België blijft al leen Buggenhout in de run na een zëge tegen E.V. Aalst. Dendermonde ver liest nipt te Ganshoren (26- 25). De Beker van Oost- Vlaanderen brengt in de eerste ronde geen verras singen. BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Avanti Femina speelt tegen Ashtalom voor de Europese Beker twee keer in Lebbeke. Het worden 2 nederlagen (13-14 en 15-9) en Lebbeke liet hier toch een kans lig gen om tot de 2e ronde door te stoten. In de le ronde voor de Bel gische Beker plaatst enkel Denderbelle zich na een 31- 12 zege tegen Merelbeke. S.K. Grembergen wordt na verlengingen slechts met 30-29 verslagen door Kort rijk, leider in 2e landelijke. Avanti leidt een onverwach te nederlaag tegen Griveg- née (24-21) en Rosis Aalst staat steeds met het maximum der punten aan de leiding na een 22-16 ze ge tegen Sasja 2. Avanti speelt zonder De Vlieger en De Bruyne een goede wedstrijd tegen Neerpelt. Ongeveer 1.000 toeschouwers waren getui ge van een nipte 14-16 ne derlaag. H.B.C. Buggen hout wordt co-lèider! E.V. Aalst boekt de eerste sei zoenzege tegen Angleur (25-20) en ook E.V. Aalst 38 Lokeren 5) 18 Lokeren, zonder J. Cau- dron, speelde een verdien stelijke wedstrijd tegen 2e nationaler E.V. Aalst maar kon, naargelang de wed strijd vorderde, het tempo niet meer aan. Eendracht, met Luc Mens opnieuw in konditie, diende slechts 13' te wachten, vooraleer de vijf doelpunten voorgift van Lo keren waren opgehaald (7-7). Via 9-8 na 17' werd het dan 17-8 om de rust te bereikien met een 17-9 score. Langs P, Rombaut kon Lokeren af en toe de Aalsterse verdediging ver schalken maar via 21-12 na 39' werd het 30-15 10' voor het einde. Een vrij normale 38-18 eindscore werd het eindresultaat. Scoorden: Lokeren: A. D' Hanis 1, Sonck 2, Rombaut 6,1. Weyens 2, De Brauwer 1, K. Weyers 1. Avanti Lebbeke 42 S.K. Grembergen 5) 27 S.K. Grembergen speelde, vooral in aanval een ver- dinstelijke wedstrijd tegen het zonder zijn internationa- Jen aantredend Avanti. De G.S.K.-ers, met F. So gers tijdens de eerste helft bijzonder goed afwerkend, slaagden er zelfs in na 4' hun 5 doelpunten voorgift op te drijven tot 2-9, Langs Verhofstadt en Verguit raakte Avanti gelijk na 14' (11-11) maar een nog niet begevend G.S.K. kon nog tot de 20e minuut de stand in evenwicht houden (13- 13). Schaars, vermoesen en De Batselier konden daarna de definitieve kloof slagen en via 15-13 werd de rust bereikt met een 22-15 score. Na de rust bleef G.S.K. langs de Braeckeleer en Heirman meer dan op zijn beurt scoren maar De Batselier dreef toch stelsel matig de Avanti voorsprong de hoogte in. Via 29-20 na 40' werd het derde kwartier afgesloten met een 32-22 score. Avanti, toch bepaald zwak verdedigend, dreef het tempo dan hoger op zodat het uiteindelijk 42-27 werd. Scoorden Avanti: Verhofstadt 5, H. Maes 4, De Ridder 4, Verguit 7, Vermoesen 4, De Batselier 11, Van Mol 2, Schaers 4, H. De Smedt 1 S.K. Grembergen H. Van Haute 1, Segers6, J. Van Hout 3, Krogstrup 4, Doorns 1, Heirman 3, D' Braeckeleer 3, St. De Swar I.

De Voorpost | 1981 | | pagina 29