if Waf koopt u vandaag nog voor 20 Fr? of'n volledig TeVe Blad handig en praktisch Temse - Heerlen (Ned.) 2-3 Hollandse zoethouders? luggenhout wipt E.V. Aalst! Hongaren Sterk De Voorpost - 25.12.1981 - 31 HANDBAL BEKER VAN BELGIË '/32e FINALE ■E.V.Aalst 18 ganse eerste helft een man- ■^Buggenhout 3) 19 netje op de huid kreeg, slaagde Buggenhout erin Buggenhout is erin ge- het evenwicht te herstellen, slaagd, ondanks de onbe- Via 9-9 werd het nog wel schikbaarheid van J. Brouil- 11-9 maar met treffers van lard, C. Bas en Van Keer, 2e De Smedt en De Maes- nationaler E.V. Aalst uit te schalck werd de eerste helft so schakelen voor de 1/16e afgesloten met een 11-11 finale van de Belgische score. Na de rust werd het beker. Nadat Buggenhout een werkelijke nek aan nek de 0-3 beginscore opvoerde race. Na 35' zorgde Van naar 1-5 leek het er noch- Nuffel voor 12-13 maar tans op dat Eendracht de onder impuls van W. Bo- wedstrijd onder kontrole mon bleef Eendracht gelijk nam. Langs een bijzonder (16-16 en 17-17). Bij een juist werpende D. Bayens 18-18 stand stopte Buggen- werd het 6-5 na 10' en het hout doelman Vermasen eerste kwartier werd afge- een 7-m worp en Van Nuffel sloten met een 8-6 score. kon 20 seconden voor het einde de bezoekers op 18-19 Buggenhout bleef echter brengen. Bayens miste nog janklampen en ondanks M. de gelijkmaker voor Een- je Proft gedurende de dracht toen hij tijdens de laatste seconde een 7-m worp pal op keeper Ver- maesen besloot. Scoorden E.V. Aalst: Simal 1, D. Bayens 8, Steeman 1, R. Bayens 2, Bomon 6. Buggenhout: Van Damme 2 Van Nuffel 4, De Maers- schalck 1, J. De Proft 4, De Smedt 1, M. De Proft 4. Ajax Lebbeke 19 Hechtel 3) 26 Een onwaarschijnlijk zwak spelend Ajax is er tegen Hechtel eigenlijk nooit aan te pas gekomen. De 0-3 achterstand werd na twee minuten reeds 0-4 en als het eerste kwartier werd afge sloten met een 3-8 score was reeds duidelijk gewor den dat Ajax er helemaal Verguiteen jongere met pit bij Avanti Lebbeke (ar) Avanti Lebbeke /eszprem ren, De Batselier 1, De Vlieger 4, Verhofstadt 4, H. )e schaars opgekomen toeschouwers in de vrijdagavond Avanti: Nincovic en Vermei- tille Lebbeekse sporthal konden zich moeilijk opwarmen ian de wedstrijd, daarom toonden de Hongaarse ...0_. lekerwinnaars zich te sterk voor een nochtans degelijk Maes 2, Verguit 2, Cornells Wanti. Vooral tijdens de eerste helft speelden de 1Vermoesen 4, Schaers 1 .ebbekenaars goed mee. Onder impuls van een weer De Ridder, Van Mol, Van abeurwerk verrichtende F. Cornelis hielden de Lebbeke- Gucht, H De Smedt laars zelfs lange tijd gelijke tred met de bezoekers. EVA (adat De Vlieger, weer inkele prachtige doelpun- lar) en op zijn linkerhoek, de core had geopend zorgden Maes en Verhofstadt rvoor dat via 4-3 na 7' het erste kwartier afgesloten rerd met een 7-8 score, angs een raakwerpende fermoesen hield Avanti nog tand tot 8-9 maar de /sisch sterkere Hongaren loegen dan een eerste loof (8-13) om de rust te areiken met een 10-15 oorsprong. Onmiddellijk na e rust sloeg Veszprem efinitief toe. Het werd iderdaad 10-19 vooraleer ermoesen, H. Maes en erhofstadt er 13-19 van laakten. De bezoekers na- ien nu de zaken wat jstiger op maar de hand- alliefhebbers genoten toch an de technische en tak- sche staaltjes die Vesz- Leo irem voo het voetlicht racht. Via 17-23 na 47' en li°. 9-27 10' later, werd het i.bo «teindelijk 20-30. Coach De medt liet naar het wed- trijdeinde toe ruim speelge- niets van terecht bracht. In verdedikging stapelden de blunders zich op en via 5-14 na 22' werd de rust bereikt met voor Ajax katas- trofale 8-18 cijfers! Tijdens de tweede helft speelde de thuisploeg dan toch een ietsje beter maar Hechtel nog bedreigen zat er duide lijk niet meer in. Via 12-20 werd het 15-23 11' voor het einde en een teleurstellend Ajax verdwijnt roemloos uit de Beker na een onver wachte 19-26 nederlaag te gen een middenmotor uit eerste landelijke. Ajax: De Bruyn en Dierjck, M. Huyck 5, D. Huyck 1, Van Geel, Hendrickx 10, Quidé, Beeckman, D. Ver- meir, De Busschere 2, Vincke, De Donder 1. H.B.C. Dendermonde 29 Brabo Denderbelle 3) 25 Dendermonde ondervond heel wat tegenstand van een gemotiveerd spelend Denderbelle dat slechts tij dens de tweede helft moest afhaken. Nadat B. Wuest en Van De Velde Dendermon de tot 2-3 brachten na 5' was het Brabo dat langs D. Uyttersprot het wedstrijd verloop beheerste. De ploeg uit de St.-Maartensgemeen- te liep uit tot 2-6 na 10' en het duurde tot de 18e minuut vooraleer de thuis ploeg via 4-7 gelijk stelde (7-7). Langs De Bock raakte Den dermonde 10-9 voor 6' voor de rust maar een niet afgevend Brabo slaagde erin met 13-14 cijfers te gaan rusten. Na de rust kon Dendermonde dan een 20- 17 voorsprong opbouwen langs de snelle en oportune D. Gyssels maar Brabo bleef hardnekkig strijden wat re sulteerde in een 24-21 score 8' voor het einde. De uiteindelijke 29-25 einduit slag bewijst dat Brabo het Dendermonde beslist niet gemakkelijk maakte. Dendermonde: Wuest Eddy en Mannaert, Van De Velde 6, D'Hooge, B. Wuest 4, Gyssels 8, De Swaef 2, Van Damme, De Bock 6, Hoorel- beke, Verleyen 3. Denderbelle: D. Van Goe- them. Dan. Van Goethem 1 P. De Smedt 3, Verpoest 3, Thollenbeek 5, D. Uytter sprot 7, Uyttersprot 3, De Lannoy. Buggenhout 44 Temse( 3) 15 Temse bleek helemaal niet opgewassen tegen een vooral tijdens de tweede helft zeer vlot spelend Bug genhout. Na een nogal verwarde eerste helft (24- 14) scoorde Buggenhout zomaar eventjes 18 doel punten vooraleer de bezoe kers hun enige doelpunt in de 2e helft konden scoren. Jammer voor de thuisploeg verloren zij J. Brouillard wegens een lichte hersen schudding. VROUWEN HANDBAL Tegen het weliswaar zeer zwakke Menen toonde Bug genhout zich bijzonder goed bij schot. Na 10' spelen leidde de thuisploeg reeds rriet 4-1 en onder impuls van Roman en Borms werd de eerste helft afgesloten met duidelijke 15-9 cijfers. Na de rust vlotte het nog beter bij de thuisploeg die zich nu echt een klasse sterker toonde dan de thuisploeg. Een weer raak werpende Van De Velde zorgde voor 21-10 na 37' en de 34-14 eindscore geeft een juist beeld van de waardeverhou ding tussen de twee ploe gen. R.B. Dendermonde 2 11 Avanti 2 12 Beide ploegen startten vrij zenuwachtig aan deze wed strijd met mogelijk de titel in 2e landelijke als inzet. Avan ti kwam het eerst aan bod langs De Klippel en Callens (1-3). Langs Heirman klampte de thuisploeg aan tot 4-4 na 27' maar De Klippel en Vermeirpn brach ten Avanti verder uit tot 4-8 maar Dendermonde nader de tot 7-8 een kwartier voor het einde. De wedstrijd verliep nu volledig gelijkop- gaand maar naar het einde toe kon Avanti toch een beslissende 10-12 voor sprong opbouwen. Van Der Jeught bracht Dendermon de nog tot 11-12 maar tijdens de laatste 2' liet Avanti de zege niet meer ontglippen. Scoorden Dendermonde: Heirman 4, Hermans 5, Van Der Jeught 1, Melis 1. Avnti: De Klippel 5, Callens 4, Vermeiren 1, De Bussche re 1Onarin 1 DAMES - BEKER VAN OOST-VLAANDEREN R.B. Dendermonde 14 Aalst Sportief 3) 8 Een snel spelend Aalst Sportief heeft zichzelf ei genlijk de das omgedaan. De thuisploeg beschikte met Hermans en Melis over speelsters die zeker een hoog tempo aankunnen en goalie De Donder bewees over voldoende ervaring te beschikken om regelmatig de breack-outs van Aalst te onderscheppen. Sportief opende langs M. Van Del- sen de score (0-4) en het duurde tot 5' voor de rust vooraleer Dendermonde op gelijke hoogte kon komen (6-6). Langs Van Der Jeught legde de thuisploeg de 7-6 ruststand vast. Hutsebaut stelde nog gelijk onmiddel lijk na de rust maar daarna toonde Dendermonde. zich de sterkste en via 10-8 na 42' en 12-88' voor het einde werd de 14-8 eindstand bereikt. Scoorden Dendermonde: Hermans Melis 2, Coen 2, Heirman 3 Laureys 2, Seymons 1Var Der Jeught 1. Aalst Sportief: M. Var Delsen 2, L. Van Delsen 1 Hutsebaut 1Verhofstadt '1 EVA DAMESVOLLEYBAL Confederate beker JEUGDHANDBAL Niet Avanti, wel Ajax Lebbeke In het verslag van de telefoon bracht met 'zfcf wedstrijd tussen de kadet- mee dat wij ons op gesc ten van Ajex en Avanti een ven informatie moester week geleden werd ver- baseren. Ongelukkig stonc keerdelijk de uitslag 29-13 Ajax hierop vermeld als de medegedeeld in het voor- bezoekende ploeg. Vandaa? deel van Avanti. Het was natuurlijk Ajax dat zich de sterkste toonde. Het dagen lang uitvallen van onze de lapsus. Een onthoofde Temseploeg zonder coach Pavel Tresnak, weerhouden wegens zijn huwelijk, stond reeds na één set voor een zo goed als onmogelijke opdracht. Had de chocolade, die de Temse dames ontvingen voor de aanvang van de wedstrijd van hun Nederlandse collega's, Temse zoet gehouden? Blijkbaar geloofde het zeer talrijk opgekomen sup portersaantal meer in de kwalifikatiekansen van Temse dan de speelsters zelf, die zich zeer braaf toonden in de aanval en de noorderburen zelden voor problemen stelden. Het was een stimulans la Anciau te slecht aan- voor Heerlen om in de gespeeld om dan als aanvangsfase van de spelverdeelster de ploeg ontmoeting op een 3-5 te orkestreren. Boven- Koen Verhofstadt, steeds een troefaas bij Avanti Lebbeke (ar) voorsprong te komen. Een goed spelende Lieve Heyman aan het net stel de terug orde op zaken 5-5. Maar toch kon Tem se haar wil niet opdrin gen. Daarvoor werd Car- dien trachtten de Temse aanvalsters het met plaatsballen te rooien en dat hep foutief af. Heer len had in verdediging geen problemen. Met een 9-12 score werd het bittere ernst voor de thuisploeg, toch slaagde Temse er in om de score in evenwicht te brengen, zich vooral steunend op een rijke ervaring. Het leek zelfs of Temse zou doorstoten naar de setzege: 13-12, maar zo ver kwam het niet. Heer len dat weinige zwakhe den vertoonde in zijn formatie stond met 13- 15 (O-l winst er zeer rooskleurig voor. Temse was nu verplicht de res terende sets te winnen en hierbij een ruimer verschil dan zeven pun ten te maken. In de twee de set boog Temse een O- 2 om naar 6-4. Maar toen hep het aanvallend weer spaak en Heerlen met Truus Gielen als voornaamste afwerkster klom tot 7-9. Het was Lieve Van De Velde, die Temse terug in de match bracht 10-9. Het werd 12-12, een slechte recep tie van de bezoeksters hielp Temse aan 13-12. Met een goed blok van Lieve Heyman en een smash van Leen Schoe- naerts kwam Temse aan 15-12 (1-1). Maar al vlug in de derde set kwam tot uiting dat de hoop, die terug was opgelaaid bij de t.hni «aan hangers wel terug kon opgeborgen worden. Als weldoen sters gaf Temse punten geschenk aan de Heer- lense dames. Blijkbaar had men in Temse nog niet begrepen dat him plaatsballen niet het minste resultaat ople verden, het werd in- tegens telling de basis van een degelijke bezoe kende aanval. Het mes van de plaatsballen sneed echter wel langs Nederlandse zijde want achter het Temse blok was een enorme leegte. In een minimum van tijd werd het 4-12 en toen stond de Europese trip die Temse maakte in de Conferale voor een rood hcht, groen werd het niet meer en een 7-15 stand betekende het de finitieve einde (1-2). De bezoekers leefden in een een bekommerloze vier de set, waarin alle wis selspeelsters van de bank veerden. Temse dal! nu ontlast was van een druk, begon nu wel har de smashen af te vuren zo tekende Godel Melis verscheidene punten aan. Tegen een stoom af- latende Heerlenseploeg, kon Temse met 15-5 opj een 2-2 setstand komen/ Maar in de beslissende! set was Heerlen weer pa-I raat. Enkele goede op-j slagen van Lieve Hey man brachten Temse' van 2-5 naar 5-5. Met een 5-8 score werd van speelhelft gewisseld Hierna voerden de be zoeksters terug het hoge woord. Het team waarin zich zes goede aanval sters, een goed blok en^ een degelijke verdedi ging bevonden won ten slotte ook deze wed strijd. Na drie wedstrijd ballen werd het 8-15 (2- 3). Temse trad voor deze Europese ontmoeting aan met: Trui Van Seve- ren, Godel Melis, Lieve Van De Velde, Leen' Schoenaerts, Lieve Hey man, Car la Anciau, Ni cole Van Buynder, Christine De Clercq en An Moens. De gelegen- heidscoach was Christi ne Kuppens. ZATERDAG 26 DECEMBER 20 VER TEGEN LANDSKAMPIOEN DILBEEK Temse gewipt uit de Confederals beker heeft nog een zwaar juk op de schouders rusten. Als vaandeldrager van de nationale oompetitie moeten zij in de tweede ronde deze positie trachten te handhaven. Zaterdag 26 december om 20 uur spelen zij in de sporthal Tilroda tegen landskampioen Dilbeek, toevallig ook de ploeg, die Temse in de heenronde de enige nederlaag van de oompetitie toebracht. 8.A. Kersttornooien Kangoeroes Aalst: Sporthal H.R.I.T.O. Ceear Hael- termanstraat Aalst Zat. 26.12.1981 om 9.30 u. dames nat en nrov ploegen Zond. 27.12.1981 om 9.30 u. heren nat. en prov ploegen Juvenes Zele: Sporthal De Zeven Koevliet 1, Zei» Zat. 26.12.1981 om 13 u. meisjes Jeugd Zond. 27.12.1981 om 9.30 u. jongens Jeugd Sint-Niklaas: Sporthal «De Witte Molen» Azalealaan St. Niklaas Zat. 26.12.1981 om 14 uur heren Nat.

De Voorpost | 1981 | | pagina 31