üirv o Me tribune SP O O O BURGERLIJKE STAND VOORTAAN IN 'T GOUDEN BLAD VLAAMS BLOK The Garret Band in de Muzeval BERICHT AAN ALLE POLITIEKE PARTIJEN AGALEV De Voorpost - 25.12.1981 - 7 is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. opnieuw op zoek naar de ideale politieke democratie, naar de principiële gelijkheid tussen gekozenen en kiezers. Waar de grote partijen te zwaar de klemtoon hebben gelegd op de vorm, en zo de demokratie tot een methode hebben herleid, leggen wij de klemtoon op de inhoud. Elke mens moet zijn eigen bestemming zelf in handen nemen. Wij dromen van demokratie als van een proces van vergaande maat schappelijke veranderingen, die beogen de vrijheid van de men sen te verhogen en uiteindelijk misschien volledig te realiseren. Democratie moet werken aan de zelfbestemming van de mens heid, en slechts wanneer deze bestaat, bestaat de demokratie zelf, nl. een maatschappij van mondige mensen in een betere samenleving van vrijheid voor allen en sociale gerechtigheid. Frans De Brul smakelijke groenten gewoon worden verknoeid door er bij het klaar maken niet de nodige zorg aan te besteden. En zo gaat de waslijst van ontevredenheden verder. Er roert werkelijk en 't wat en er zijn dingen die niet door de beugel kunnen. De brief van de Vriendenkring 3de Leeftijd «De Eenheid», de knipoogjes van Knipoogje en onze bijdrage hebben alleen als bedoeling de bejaarde mensen van St.-Job, in d'rt konkreet geval, te helpen verwoorden wat hen op de maag ligt. Er moeten mistoestanden weggewerkt worden. Dat de verantwoordelijken ook hun verant woordelijkheden nemen en daarbij nooit vergeten dat zij er zijn om de ouderen te dienen en niet omgekeerd. Wij zullen hen daar tegelegenertijd, zoals in het verleden, sterk aan herinneren. Jos De Geyter DE DOCTRINE VAN DOOMS PW-fractieleider André Dooms is in de 'vrije tribune' van De Voorpost fel uitgevaren tegen wat hij noemde «de destructieve SP-politiek». Op enkele maanden van de legislatuurwissel in de gemeenteraad is dit veelbetekenend maar het kan ook wel dat Doorns, gedreven door de euforie van een verkiezingsoverwin ning, zich beresterk voelt om een openbaar debat aan te gaan met het risico deze bestuursmeerderheid in verlegenheid te brengen. Of misschien was dit al wel de bedoeling van Doorns maar dan raden wij hem aan met beide voeten op de grond na te denken vooraleer te beslissen. Een blinde euforie die wel zal koelen nodat de PW (nationaal) een tijdje met de sterk verdeelde CVP is scheep gegaan. Momenteel laten ze zich de omhelzing welgevallen maar of de PW kloar is om de liefkozingen verder het hoofd te bieden als stroks de achterban van ACV-ACW de gelegenheid krijgt zich te manifesteren, dat is een ander paar mouwen. Ondertussen gaat Doorns tekeer, in meervoudige versnelling, tegen Mare Galle en diens visie op de provincies die onmachtige overheden zijn en financieel gewurgd worden. Trapsgewijze zakt Doorns dan af tot de gemeentebesturen. Laten we klaar en duidelijk zijn, en het is een socialistische visie, dat de gemeenten meer armslag moeten verwerven willen ze hun autonome bestuursverantwoordelijkheden ten volle kunnen uit voeren. Maar Doorns vergalopeerd zich toch wel sterk als hij het heeft over «strenge en weinig genuanceerde begrotingsvoor schriften». Talrijk waren de tussenkomsten van de stad bij Minister Galle om begrotings-, personeelsproblemen en vele andere facetten van het gemeentelijk beleid te laten adviseren en goedkeuren. Zo was het toch zeker de bestuursmeerderheid die besliste over aanwer vingen en afdankingen van personeel, of durfde het bestuur daar zijn autonomie niet waarmaken? Of was het misschien Doorns er om te doen eerst de schaapjes op het droge te hebben, waar onder zijn eigen zoon Jan Dooms die meteen naar een belangrij ke post als feestelijkheden werd gepiloteerd als geen ander van de nieuw aangeworvenen. Het is gemakkelijk alle verantwoorde lijkheid toe te schuiven naar Mare Galle. Woar blijft de gemeen telijke autonomie? Doorns raakt niet uitgepraat over de SP. Insinuerend wat Mar< Galle in een interview heeft gezegd dat de SP de wil koestert on- met jonge krachten naar de gemeenteraod te gaan, bij dt komende verkiezingen, en waarvan Doorns denkt dat Galk zomoar zijn eigen huidige fractie afvalt kunnen wij hem meteer geruststellen. Dat de PW blijkbaar voor hetere problemen staal en zelfs in haar eigen fractie geen bekwame mensen heeft gevonden om het schepenambt, dat Bourlon om welgekende redenen liet vallen, in te nemen, dat is welbekend. Dat hij zich nu ook al vastankert aan de kritiek welke door bepaalde milieus wordt geleverd op het kerkhovenbeleid van schepen Hooghuys is meer dan verrassend te noemen nadat Doorns steeds de begro tingen heeft meegestemd die de financiële weerslag van dit beleid bepalen. Is deze kritiek soms niet ingegeven door de vaststelling dat er inderdaad een nieuwe wind is gaan waaien rond dit beleid dat als een voorbeeld mag worden beschouwd? Maar daarop komen wij in de komende weken nog wel terug. Dat de PW nu een ander beleid inzake financies zai voeren zoals in het regeerakkoord is voorzien, dat zal wel, maar op wiens kap? Zo is er de onwelriekende affaire van Eurton, Gijzegem. Toen dit dossier in maart op de gemeenteraad belandde noemde raadslid Uyttersprot het een «oplichting van de gemeenschap» en samen met de twee SP-schepenen onthield hij zich bij de goedkeuring door de raad van het dossier Ook op dit dossier komen wij in de volgende weken nog uitgebreid terug omdat we willen aantonen hoever de gemeentelijke autonomie wel kan gaan als privé-belangen gediend worden. In elk geval, zo stelde men in maart, werd de staatskas minstens 20 miljoen lichter gemaakt. Tot onze grote verwondering kwam in de begroting aan het licht dat de stod moet opdraaien voor ca 7 miljoen BTW-lasten die eigenlijk door het failliet gegane bedrijf Eurton moesten worden betaald. Nergens in de begroting is een aanwijzing dat de stod deze 7 miljoen kan recupereren. Opvallend was raadslid Redont (PW) er als de kippen bij om in de raad, waar deze affaire door onze fractie werd aangehaald, te stellen dat we deze zaak liever laten voor wat ze is. De liberale doctrine kwam daar meer dan behoorlijk uit de verf maar in elk geval is dit een onderwerp dat we als socialisten niet koud zullen laten worden. D'Hondt Roger Politiek Secrefaris Vrede In hoeveel Europese steden hebben hoeveel tienduizenden voor de vrede betoogd? Wie zal het bij benadering zeggen? Het Vlaams Blok heeft tijdens de verkiezingskampagne te duidelijk en te ondubbelzinnig ons standpunt terzake bepaald om het vandaag niet meer te doen. Vanzelfsprekend hoeft het geen betoog dat de hele wereld vrede wil. Vanzelfsprekend hoeft het geen betoog dat Europa vrede wil. Vanzelfsprekend hoeft het geen betoog dat Vlaanderen vrede wil. Vlaanderen is een deel van Europa. Vlaanderen is een deel van het (nog) vrije Europa aan deze kant van het Ijzeren Gordijn. Dit stuk Europa is vandaag nog vrij dank zij de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie. Men kan het betreuren dat Europa zijn eenheid van vrije volkeren nog niet bereikt heeft en nog in lengte von jaren vooralsnog niet bereiken zal. Het Vlaams Blok betreurt dit uiteraard. Men moet dit vooral betreuren omdat een dergelijk Europa vrij tegenover alle machtsblokken in staat zou zijn om de eigen vrijheid zelf te verdedigen zonder machtsbindingen. Vandaag evenwel is het zo dat wij niet zonder de NAVO kunnen. Het Vlaams Blok zegt dit zonder vreugde en zonder geestdrift. Maar het is een feit. Vandaag is het zo dat wij niet zonder de wapens van de NAVO kunnen. Het Vlaams Blok zegt dit zonder enige zucht tot wapengekletter. Men kan niet tegenover een militair en een ideologisch meedo genloos machtsimperialisme en totalitarisme met ledige handen staan. Eenzijdige goede wil is goed indien het een goede wil in de kalme sterkte is. Eenzijdige ontwapening is daarvan het tegendeel. Hoe zwoar het ons ook kost dit te schrijven, maar alleen een sterk Europa, een sterk Westen is in stoat eerbied en ontzag af te dwingen. Alleen een sterk Europa, een sterk Westen is in staat de vrede te waarborgen. Reeds in de oudheid kende men de waarheid: indien ge vrede wilt, bereid u ten oorlog. Het is een waarheid welke schokkend klinkt. Het is er niet minder een waarheid om. Het is een harde waarheid. Om die waarheid van de oudheid wat moderner te verwoorden: Wellicht zijn wapens morgen de enige kans op ontwapening. De Beul William Vlaams Blok EEN VONK HOOP EN VERTROUWEN In deze kersttijd leeft in het hart van velen een vonk hoop en vertrouwen in de nieuwe politieke formatie die uiteindelijk de onvoorstelbaar moeilijke opdracht op de schouder heeft geno men dit arme landje uit het moeras van de economische en sociale ondergang te tillen. Is die hoop gewettigd? Ik hoop het van ganser harte! Dat is trouwens mijn nieuwjaarswens aan alle Aalstenaars, aan wie ik nadrukkelijk zeg dat zij een gelukkig nieuwjaar voor een stuk zelf maken, waaraan ik graag een harde duw geef. De opdracht van de regering lijkt me een «mission impossible» waarbij we zoals in het gelijknamig TV-feuilleton, moeten geloven dat het onmogelijke mogelijk is, omdat het gaat om de laatste kans. Het scenario van een diepgaande crisis begint met economische aftakeling, diepe financiële putten, faillissementen, ellenlange rijen werklozen, politieke crisissen, een sociale crisis en... een oorlog. Al vijf jaar lang heb ik dan ook, in honderden voordrach ten, een lans gebroken om dat gesjacher met onze toekomst te doorbreken. Die idee werd oorspronkelijk hoef ik te zeggen door wie? schouderophalend of knarsetandend onthaald, maar stilaan werd ze gelukkig een gemeenplaats. Vandaag is het zo laat: de vaste wil is er om de kastanjes uit het vuur te halen en de crisis te doorbreken. De algemene mentaliteit om daarin te slagen, moet er echter een zijn zoals tijdens de oorlog waarin we nagenoeg allemaal aan één zeel trokken en alle weerstanden wisten te trotseren. Die weerstanden zijn er van de eerste dag. Vooral zij die het economisch en het daaruit voortvloeiend sociaal leven dieper in dat moeras hebben geduwd of ze in het beste geval aan een baxter hebben gehangen, en vooral zij die de Staat groot en het individu klein willen houden, schreeuwen vandaag hardst, of schoon ze vele redenen hebben voor introspectie over hun falend beleid, over hun sociale afbraak en over de crisis die ze enkel in de hand hebben gewerkt. Vooral de inspanningen die vandaag, op de kleine inkomens na, van iedereen gevraagd moeten worden, zijn een gemakkelijk mikpunt, alhoewel het duidelijk is dat die hardste schreeuwers ervan aan de basis liggen, met verspillingen en immobilisme. Dat soort inspanningen is overigens op lange na niet de essentie van het nieuwe beleid. Neen, er wordt in eerste instantie geopteerd voor een fundamentele gezondmaking van de overheidsfinan ciën en onze economie, voor een grotere competitiviteit van onze bedrijven waarin 1 op de 2 mensen werkt voor de uitvoer en voor een economische groei die ons straks moet toelaten met een blanke lei opties te nemen voor een andere, betere en menselijke gemeenschap, mét een toekomst! Aan dat toekomstperspectief heeft Aalst meegewerkt met een beleid dat in mijn departement steunt op vijf peilers. De economische en commerciële impulsen zijn te talrijk om op duidelijk, leder heeft tot plicht hier iets aan te doen. Het ekonomisch klimaat laat niet toe von de privésektor hog meer te verwachten. Vele ondernemingen vechten voor hun tewerkstel ling te behouden of op teruggeschroefde cijfers te kunnen voortwerken. Alle noodzakelijke en rechtvaardige middelen moe ten geboden worden die tot een grotere werkbezetting leiden. Waar de privésektor geen oplossingen kan brengen moet het openbaar bestuur tussenbeide komen. Dit wil zeggen dat ons stadsbestuur moet helpen om de werkloosheid op te lossen. Een krisis vergt ook een gemeentelijk krisisbeleid met een tewerkstel lingsplan. Principieel steunt dit op wat volgt: «De gedwongen werkloze klaagt aan, omdat hij zich beschouwt als slachtoffer van onrecht. Hij ziet dit onrecht in het feit dat hem geen gelegenheid wordt geboden om mee te tillen aan de arbeidsopdracht die gezamenlijk verricht moet worden ten bate van de maatschappij. In de mate van zijn krachten en talenten levert de mens arbeid die de samenleving mogelijk maakt, op haar beurt levert de samenleving aan de mens voorzieningen en inkomens die zijn leven mogelijk maken. Er is onrecht wanneer iemand uit dit railsysteem uitgesloten wordt. De werkloze wordt genoodzaakt anderen voor zijn bestaan te laten werken. Buiten het geval van zware beroepsfouten is de betrokkene gerechtigd dit als kwetsend en moreel beledigend te beschouwen... Zichzelf realiseren en ontwikkelen door arbeid te verrichten en de vreugde van de arbeid genieten behoren tot de primaire levenskondities van elk burger... Met de meeste aandacht dient gedocht en gewerkt te worden aan de herverdeling van de beschikbare arbeid. Afbouw van cumuls, verkorting van de arbeidsduur, niet kostenbezwarend en in het kader van internationale overeen komsten, deeltijdse arbeid, derde arbeidscircuit... «Kristen en de Krisis. Belg. Bisschoppen 6/81.» Wie zich verantwoordelijk voelt of ze draagt moet hier iets aan doen. Het ganse werkstellirtgsbeleid naar de hogere overheid verwijzen is fout en het heeft gefaald, leder op zijn niveau moet iets doen. Het stadsbestuur heeft tot plicht, in een prioriteitenoverweging, andere uitgaven te schrappen en een tewerkstellingsplan voor rang te geven. Een gemeentebestuur moet meewerken aan de herverdeling van de arbeid. Wanneer de Aalsterse gemeenschap, via belastingen 855 mil joen moet opbrengen aan personeelsuitgaven voor geen 1.000 personeelsleden, dan is 26 miljoen een peulschilletje voor 14,5% van de beroepsbevolking die werkloos is. Of nog anders, degenen die in het Aalsters stadsbestuur werken krijgen in totaal om 25.200.000 fr. (vijfentwintigmiljoen, tweehonderdduizend) aan verlofgeld en kindergeld en voor 5.207 die werkloos zijn heeft men maar 26 miljoen over. Alle vergelijk loopt mank maar dit stemt tot nadenken. leder rechtgeaard burger weet wanneer men over tewerkstelling van werklozen spreekt: 1dat het is om te werken en niets anders 2. dat men moet werken aan een konkreet plan of plannen (in de oorlog, 1916, is ons mooi stadspark door werklozen aangelegd) 3. werken met een beurtrol, ieder moet een kans krijgen en niet alleen vriendjes. Een ernstig noodplan van het stadsbestuur is terecht een verwachting van vele werklozen als kerst- en nieuwjaarsge schenk. Dit was de zin van mijn tussenkomst in de gemeenteraad van 15 december II. Willy De Turck raadslid C.V.P. Vanaf 1982 krijgt het weekblad De Voorpost een andere inhoudelijke vorm. We stappen ongeveer of von de wekelijkse nieuwsgaring moor brengen een totaal nieuw produkt op de markt: De Voorpost in een magazinevorm. Diverse problemen worden dieper uitgelicht en verschijnen in een degelijke reportagevorm. Wij zien ons dan ook verplicht om de «Vrije tribune» niet meer te publiceren. Deze politieke bijdragen worden niet meer opgenomen! Wel voor zien we op regelmatige tijdstippen de partijen aan het woord te laten i.v.m. een specifiek Aalsters, Leeds en Erpe-Meers probleem, maar daarvoor komen we persoonlijk met U in kontakt. Ook de nieuwkomers als Agalev, Vlaams Blok en anderen zullen gekontakteerd worden. Prettige feestdagen en beste wensen voor '82 Roel Van de Plas Democratie?... «Democratie is iets woar politiekers over praten zoals een hoer over de liefde» Femand Auwera. Achter het masker van vrije verkiezingen gaan heel wat vuilighe den schuil: het kiessysteem zelf, dat op een ergerlijke wijze de grote partijen bevoordeligt, de samenstelling van de kieslijsten, de bamumreklame rond de verkiezingen (door wie gefinan cierd?), de oligarchische machtsopbouw van de traditionele partijen, hun bindingen met de financiële en industriële wereld en met de pers. Samen met hun mantelorganisaties zijn de politieke partijen alomtegenwoordig in ons politiek en maatschappelijk leven: in het onderwijs, de gezondheidsinstellingen, de socio-professione- le organisaties, enz. In feite cumuleren de omvangrijke regeringen en met vol machten nog meer de uitvoerende, de wetgevende en zelfs de rechterlijke macht (ook de rechters worden door de politici aangesteld). In het parlement beschikt de regering over een meerderheid en kan zij haar wil zonder veel andere dan verbale tegenstand doordrukken. Het doorsneeparlementslid, zowel van de meerderheid als van de oppositie, is een weinig machtig figuur. Daarom is het immobilisme een fundamenteel kenmerk van ons huidig politiek systeem. In onze liberale burgerlijke democratie liggen de term «democra tie» en de inhoud «macht van het volk» mijlenver uiteen. De politiek onverschilligheid van vele mensen is het logisch en natuurlijk gevolg van de politieke bevoogding, die de traditionele partijen en hun satelieten over hen uitoefenen. «Jan met de pet» voelt zich binnen de groepen, die zijn belangen vertegenwoordigen, mochteloos. Hij is nog von tel in manifesta ties en mobilisaties allerhande die de macht von zijn drakkings- groepering duidelijk moeten maken. De rest wordt uitgemoakt door mensen die voor hem en zijn plaats denken Dit is de werkelijke oorzaak van de afname van hun geloofwaardigheid. In allerlei vormen van maatschappelijk opbouwwerk en sociaal- cultureel werk orden dikwijls de werkelijke problemen zichtbaar en wordt vastgesteld dat individuele problemen, die op brede schaal vorkomen, in feite maatschappelijke problemen zijn. In basisgroepen als buurtwerk, arbeidsgroep, ontspanningsvereni ging, enz... kan de dialoog plaats vinden tussen aktieve minder heid en passieve massa. Dit zijn de echte werkplaatsen voor politiek beleid en vooral maatschappelijke kanalen, die naar mensenmaat gesneden zijn en waarin de mens zichzelf kan zijn. GALEV durft nog ideeën en akties ontwikkelen om de wereld te eranderen, terwijl wij wel weten waar de politieke mosterd gehaald wordt. [AGALEV gelooft in de redelijkheid en de goedheid van de mens in de mogelijkheid dat morele maatstaven en rationaliteit de mens brengen tot een hoogst menswaardig bestaan. [Afwezigheid van invloed van de publieke opinie hebben in het [verleden en vandaag (zie El Salvador en Polen) niet geleid tot een "ilzame politiek. De uiteindelijke grondslag waarop het beleid jt steunen, is een geheel van waardeoorden, en niemand is jetenter dan om het even wie anders om zich uit te spreken over deze waardeoordelen. Een zich oriënteren op hoe deze woordeoordelen leven in de samenleving en hoe zij zich ontwik kelen, aanzien wij als de beste basis voor beleid. Wij gaan BEGROTING!!! Bij de bespreking van de stadsbegroting werd, naast zovele andere zaken, de nadruk gelegd op de grote tekorten van het OCMW. De taak van het OCMW bestaat erin zoveel mogelijk de behoeftigen te steunen. Wie of wat die behoëftigen zijn is zeer moeilijk te bepalen. De wetgever vertrekt van het standpunt dat iedereen recht heeft op hulp wanneer hij deze nodig heeft. De wetgever geeft echter geen welbepaalde normen welke aan tonen waar behoeftigheid begint of eindigt. Uit de natuur van de opdracht is het OCMW dus een hulpver- strekkende organisatie. De middelen waarmede die hulp moet verleend worden, lees betaald, zijn echter van dien aard dat ze hoe dan ook steeds onvoldoende zijn om de kosten te dekken. De voorziene betoelaging is ontoereikend. Het gevolg hiervan is dat het OCMW steeds terug valt op de stadskas om de tekorten aan te vullen. Men kan zich de vraag stellen of er niet te gul en teveel materieel hulp verleend wordt? Men kan zich afvragen of de diensten zodanig werken dat er een moximum von rendement is? Men kan zich ook afvragen of het systeem van politieke aanstellingen tot een goed management kan leiden? Wat is nu een goed management? Volgens mijn bescheiden mening: trachten van met de ter beschikking gestelde mogelijkheden een zo groot mogelijke dienstverlening geven. Helpen is plicht, akkoord, maar dan alleen daar waar het echt nodig is. Verschillende diensten maken miljoenen verlies waar dit NIET moet, We denken aan de bestaande wet op de onderhoudsplicht. Waarom wordt deze niet toegepast? Waarom moet de gemeen schap de kosten dragen die normaal door de kinderen zouden moeten gedragen worden? We denken er niet aan de MINDER BEGOEDEN te doen betalen, wij willen en zullen rekening houden met de sociale toestand van ieder gezin afzonderlijk. Maar het lijkt ons logisch dot de begoeden niet onderhouden worden door de gemeenschap in zijn geheel. Piet Heymans RESPEKT VOOR DE OUDERDOM In het Aalsterse rusthuis voor de 3de leeftijd St. Job roert en 't wat. Dat is trouwens niet de eerste keer en ook niet zo verwonderlijk vermits in dat stedelijk rusthuis de zogenaamde bejaarden nog fit genoeg zijn om niet alles te aanvaarden wat men hen wil doen slikken. In het verleden hebben zij doar klinkende bewijzen van gegeven, en nu weer zijn zij het beu te blijven zwijgen, zij het dan dat hun protest tot op heden nog streng ondergronds blijft. Wellicht zijn ook daar redenen voor. Toch heeft Knipoogje in de plaatselijke streekkrant er lucht van gekregen en schiet men gif, terecht. Wij ook hebben ons oor te luisteren gelegd en zoveel vernomen dat onze vereniging 3de Leeftijd «De Eenheid» steeds in de bres voor de belangen van hun generatie, er prompt een brief aan de OCMW-voorzitter heeft tegengegooid. De klachten van de St.-Jobinwonenden zijn er duidelijk in verwoord: Wij zetten ze hier op een rijtje: het reinigen van de kamers laat te wensen over, het gebeurt trouwens onregelmatig en ook over het afstoffen en ruiten kuisen zijn er klachten. Het bedienen van de eetmalen laat naar het schijnt de mensen gewoon geen kans om rustig te eten en te laten bezinken, en ook met hetgeen op tafel komt blijkt niet alles te zijn zoals het hoort. Zo hoorden wij o.m. de klacht dat bepaald te noemen en kunnen trouwens gevolgd worden in het tijdschrift «IMPULS». De filosofie was eenvoudig: impulsen geven en een sfeer scheppen die blijkbaar aanstekelijk werkte op de winkels, de bedrijven, de landbouwers, de Handelskamer, de Jonge Kamer, het Verbond der Dekenijen, de dekenijen, de Service-clubs en noem maar op, die ik allen van ganser harte gelukwens. De vloed van realisaties bereikt straks een hoogtepunt met een door specialisten fel gewaardeerde gids «Export, ja? Export, neen?», waarmee ingespeeld wordt op de nationale exportgerichte poli tiek. Er is straks weer een etalagewedstrijd voor heel Aalst, waarmee het nog duidelijker zal zijn dat alle wegen leiden naar de winkelstad van Vlaanderen. We beloofden onze volle mede werking aan een arbeidsinfobeurs van de Jonge Kamer. En we houden de blik op de toekomst gericht met een nieuwe «impuls» die nieuwe mensvriendelijke dingen uit de marge haalt. Wat de democratisering van het bestuur treft, is Aalst het neusje van de zalm. Zoek trouwens maar eens een stad met een even volledige informatiebrochure, met evenveel inspraakmoge lijkheden, met publikaties en stadsberichten die verschijnen met de regelmaat van een klok, waar de toehoorders in de raadszaal een gratis abonnement kunnen nemen op «In de Raad», een tijdschrift eveneens met de agenda en toelichting, waar de ontwerpbeslissingen van de raad op voorhand ter inzage liggen, waar spreekdagen worden gehouden in alle deelgemeenten, waar informatiestands worden opgericht en waar de inwoners terecht kunnen voor beleidsinformatie... De aanpak van de fusieproblemen is nergens zo probleemloos verlopen. Nergens werd de dienstverlening, steunend op een zo raim geargumenteerde keuze, zo goed gedecentraliseerd dat de inwoners er in toenemende mate beroep blijven op doen. De fusie op zichzelf vind ik persoonlijk een spijtige zaak, zeker als sommige bestuursmensen allergisch zijn aan rationalisaties, controle en noem maar op. Maar zelf gaf ik het volle pond om er in de gegeven omstandigheden het beste van te maken. De organisatie van de stadsdiensten was een stokpaardje. Ik zou trouwens niet erg rechtlijnig zijn, als ik niet zou geloven in «minder stad, meer economie». Op mijn initiatief werd kort na de fusie een analyse gestart van de. werking van de stadsdiensten, meer bepaald van de prestaties van alle personeelsleden van hoog tot laag. Alle personeelsleden werden gevraagd een persoonlijke fiche in te vullen met de grondige werkomschrijving. Dat reusachtig voorbereidend werk, een ware stapel documen ten, die een veelbelovend uitzicht bood op een betere werking van de stadsdiensten, ging echter de koelkast in toen in de diensten een diepgaande functieanalyse werd gestart. De reden was dat sommige leden van het college van burgemeester en schepenen zonder meer weigerden hun departement te onder werpen aan dat onderzoek, met alle nodelige gevolgen vandien. Zonder die weigering zou de stad beschikt hebben over een wetenschappelijk verantwoord personeelskader en een aan zienlijk betere service aan de inwoners. Van een preventief veiligheidsbeleid getuigen de actie voor zwakke weggebruikers (bejaarden, jongeren en minder-validen), de lawaaibestrijding, de fietsencontrole in de scholen, de actie «lawoai aan banden», de jeugdverkeersbrigodes, de wijkagenten die ook in de deelgemeenten preventief optreden en een levende schakel zijn tussen de inwoners en het bestuur, preventieve acties van de brandweer en noem maar op. Er is nog veel meer te zeggen, maar volledig zijn is onmogelijk. Mij volstaat het te beseffen dat de lezer weet dat ik aan zijn inspanningen een harde duw gaf en nog zal geven om in het komende jaar een kentering op dreef te helpen. Er daagt licht aan het einde van de tunnel. Dat licht bereiken is mijn nieuw jaarswens voor iedereen. L. D'HAESELEER Burgemeester Vrijdag 18 december om 20.30 uur is in de Muzeval «The Garret Band» te gast. Deze band bestaat uit een achttal jonge mensen die eigen dixielandbewerkin- gen naast originele vertol kingen in New Orleansstijl brengen. In 1975 besloten een drietal jonge musici uit de omge ving van Geraardsbergen een eigen oude stijl jazz band op het getouw te zet ten. Ze begonnen in hun vrije uren te oefenen op een oude zolderkamer. Geen wonder dus dat de nieuwe groep onder de naam «The Garret Band» zou scheep gaan. Garret wil in het Nederlands im mers zolderkamer zeggen. Het duurde wel nog even vooraleer de groep uit groeide tot de achtkoppige formatie die ze nu is. In september 1977 werd een tweede start genomen: met acht dus. Een jaar later al, op 10 september 1978, wer den ze uitgeroepen tot lau reaat van de Gulden Vlies trofee te Oudenaarde, een wedstrijd voor amateur- jazzensembles, waaraan niet minder dan 8 formaties deelnemen. De hoofdprijs betekende een plaatopna me voor The Garret Band. Intussen bleef de band niet bij de pakken zitten. Hij verzorgde koncerten voor Jeugd en Muziek Sint-Ni- klaas en Geraardsbergen, musiceerde in Bierodrome te Elsene, op de Savooi feesten in Ninove, in de Honky Tonk Jazzbunker te Dendermonde, in de Lo- kerse Jazzclub en op het jazzfestival van Wetteren. Steeds met zeer veel bijval. Misschien was het meest opgemerkt koncert van de ze groep wel dit van 20 maart van dit jaar, toen The Garret Band een van de vele orkesten was die deelnamen aan de tweede kroegentocht van de Hon ky Tonk. Qua repertoire leggen ze zich vooral toe op eigen Dixielandbewerkin- gen, naast originele vertol kingen in New Orleansstijl. Wie luistert naar de lp van The Garret Band zal vooral getroffen worden door de autenticiteit van de bewer kingen en de homogeniteit en juistheid van de uitvoe ringen. De groep weet de juiste intonaties te leggen en heeft de juiste dynamiek te pakken. Het orkestraal koloriet komt net en lucide over, wat natuurlijk te dan ken is aan het feit dat alle acht orkestleden stuk voor stuk degelijke musici zijn. The Garret Band is te be luisteren op vrijdag 18 de cember om- 20.30 uur in De Muzeval, Ringlaan 2 te Grembergen. DRUPPELTELLER Het jongste nummer van «Weekberichten» van de Kre dietbank geeft een overzicht van de evolutie van de euro- obligatiemarkt in 1981. In het kort wordt ook ingegaan op de andere deelmarkten van de in ternationale kapitaalmarkt: de zogenaamde buitenlandse obli- gatiemarkten en de markt van de eurokredieten. Van 8 april tot en met 10 oktober wordt in Amsterdam de internationale tuinbouwten toonstelling Floriade gehou den. De laatste Floriade vond plaats tien jaar geleden en lok te 4,2 miljoen lezers. Voor meer inlichtingen: Nederland se Dienst voor Toerisme, Ra- vensteinstraat 68 te 1000-Brus- sel (02/512.44.09). Op 25, 26 en 27 december wordt in de veilinghallen aan de Reisse Hoevenstraat te Til burg de jaarlijkse kerst-antiek markt gehouden. Er zullen on geveer 100 kramen staan. PRIORITAIRE AANDACHT VOOR DE WERKLOZEN We beleven een zware krisis. De werkloosheidscijfers tonen dit Voor de lezers ven de burgerlijke stand hebben we ook nieuws. Vanaf 1982 wordt deze familiale bijdrage niet moor gepubliceerd in het weekblad De Voorpost Plaatsge brek is er de oorzaak van. Maar geen nood, vauf 1 januari 1982 kunnen de lezers deze berichtgeviag terugvinden in hun «Het Gouden Blad». Het ad blad bij uitstek dat van huis aan huis wordt

De Voorpost | 1981 | | pagina 7