Kleinschaligheid troef te Aalst bij openbare werken in 1981 Nieuwerkerks rekreatiecentrum krijgt chalet van half miljoen Restauratie Aalsters herenhuis Keizerlijk Plein dure grap Aalsterse schepen De Neve aangevallen door CVP Eerste Stadssekretaris van Aalst Kriskas doorheen de Lebbeekse raadszitting Kriskas doorheen de Buggenhoutse raadszitting 10 - 8.1.1982 - De Voorpost Het tarief voor het vervoer met de dienst 900 wordt vanaf 1 januari 1982 opgetrokken. Wat inhoudt, legde schepen Abbeloos uit, dat vanaf die datum een vast bedrag van 645 F aangerekend wordt. Vanaf de 11de km moet voortaan een eenheidsprijs van 65 F (vroe ger 40 F) per km betaald wor den en vanaf de 21ste km zal 50 F (voorheen 30 F) aangere kend worden. Het reglement betreffende de belasting op de rioolaanslui tingen werd hernieuwd. Tij dens de komende vijf jaar zal, net als voorheen, voor deze rioolaansluitingen de kostende prijs aan de gemeente, doorge rekend worden aan de betrok ken inwoners. Intergem maakte, via een schrijven gericht aan het ge meentebestuur, bekend dat de openbare verlichting in diverse straten vernieuwd wordt. Waarnemend burgemeester Frans Moeyersoon gaf lezing van dit schrijven. Hieruit bleek dat de openbare verlichting in volgende straten vernieuwd wordt: Aalstersestraat (19 ar maturen 19 lampen - raming 291.384 F, zonder BTW), Brusselsesteenweg (27 palen, 27 armaturen, 27 lampen - 1.046.017 F), Dendermondse- steenweg (8 armaturen 8 lampen - 92.578 F), Lange Mo lenstraat (8 armaturen 8 lampen - 140.457 F), en Rosse- vaalstraat (11 palen, 2 armatu ren 9 armaturen van een ander type - 280.242 F). Johan De Mol kantte zich, ge zien de slechte tijden die we beleven, tegen de uitvoering van deze werken. In sommige van deze straten, aldus het VU-raadslid, is de openbare verlichting ruim voldoende. Ik vraag me trouwens af wat het doel van deze ingrepen is. Ook op dat vlak zijn besparingen mogelijk. Interpellant laakte verder het samengaan van de verlichting van het parkeerterrein op het sportkompleks met de openba re verlichting en het gebrek aan eenvormigheid wat de ver lichtingssterkte betreft in de geciteerde Intergem-voorstel- len. Clement Vlassenroot van zijn kant vroeg zich af op welke manier de prijzen gevormd worden die Intergem aan de gemeente voorlegt. Gewoon via een aanbeste dingsprocedure, antwoordde raadslid Fre Spitael Wat de verlichting van het parkeerter rein op het sportkompleks be treft, voegde Frangois De Rid der de andere vertegen woordiger van de gemeente bij Intergem eraan toe, hebben wij in de schoot van de inter communale geïnterpelleerd. De verlichting van het par keerterrein zou immers kun nen worden losgekoppeld van de openbare verlichting. Inter gem zou in dit verband een schrijven richten aan het ge meentebestuur. Meer dan op welk ander departement ook, doet de benarde financiële toestand van de stadskas zich gevoelen bij openbare werken. In 1981 dienden meer dan voorheen een aantal plannen van schepen Jan De Neve in de ijskast gestopt te blijven. Niettemin kon de schepen, meer dan welke europese of belgische karnavalprins ook, opnieuw een aantal belang rijke pluimen op zijn hoed steken. Denken wij maar aan het beëindigen van de res tauratiewerken van het Bel fort, of aan de ingebruikna me van de nieuwe Zwarte Hoekbrug. Ook het feit dat op de Aalsterse wallenring het éénrichtingsverkeer be houden bleef, is grotendeels aan hem te danken en aan het struktuurplan voor Aalst- Centrum dat enkele jaren ge leden zoveel furore maakte. Ondertussen werken de schepen van openbare wer ken en zijn diensten in stilte verder aan een aantal pres- tieuze projekten, waarvan een groot deel nog vóór de volgende gemeenteraads verkiezingen het reeds zo omvangrijke palmares van de schepen zullen vervolle digen. Hierbij kan verwezen worden naar het nieuwe zwembad, naar het geres taureerde herenhuis op het Keizerlijk Plein, waarvan de nieuwe ingang tot de Kei- zershallen reeds in gebruik werd genomen en naar de restauratiewerken aan het Huis Van Langenhove, waar van de werken stilaan ten einde lopen. De verdere vernieuwings- werken aan het stadhuis zijn een ander voorbeeld in deze zin. Dit jaar hoopt men trou wens de verbouwingswer ken aan de vroegere brand weerkazerne en de restaura tiewerken aan de voorgevel te kunnen voltooien. Meer dan voorheen lag de nadruk in 1982 echter op kleinschali ge projekten. In dit verband kan verwezen worden naar de aanleg van een verkeers drempel in De Ridderstraat en naar de bouw van een moderne fietsenstalling in het Peperstraatje. Meteen werd bewezen dat Jan De Neve ook oog heeft voor wat men courant de zwakke weggebruikers noemt. De aanleg of verbetering van ontelbare voetpaden in Groot-Aalst kan in dezelfde trend gezien worden. Ook de andere kollega's- schepenen worden in het beleid van openbare werken niet vergeten. Hierbij kun nen wij bijv. verwijzen naar de bouw van gemeen schapshuisjes op de kerkho ven, de vernieuwïngswerken aan het Eendrachtstadion, de inrichting en uitbouw van de zogenaamde buurthuizen in verschillende gemeenten, Opvallend in 1981 was onge twijfeld ook het enorm aan tal Bijzondere Plannen van Aanleg, die in openbaar on derzoek gesteld werden. Hier verwijzen wij o.a. naar dit van Paddenhoek, Schaar beek, de BPA's van Aalst Centrum, Station en St.-Job, het industrieterrein van Hof- stade, enz. Ook de struktuur- planning, specifiek dan voor het territorium van Groot- Aalst bleef vrijwel perma nent in de aktualiteit. Dat dit alles eveneens veel geld kost, hoeft geen betoog, maar Schepen De Neve kan meer dan wie ook U vertel len hoe moeilijk hij het heeft om al zijn plannen en wen sen te realizeren. Misschien is het nog een geluk dat hij enigszins finan cieel geremd wordt, want anders zou zijn eventuele opvolger, na 12 jaar De Ne- ve-beleid, niets meer over blijven om uit te voeren. (vehe) Dat schrijven hebben we nog niet ontvangen, antwoordde schepen De Ridder. Over de openbare verlichting zal altijd gediscussieerd wor den, besloot waarnemend bur gemeester Frans Moyersoon. Ik meen echter dat de meeste mensen voorstander zijn van een degelijke straatverlichting. O.a. uit het oogpunt van de verkeersveiligheid A. Abbeloos kwam nog even tussen en drong aan de open bare verlichting op de Kouter- baan aan te passen. Openbare Werken, maakte waarnemend burgemeester Frans Moeyersoon bekend, adviseerde ons een landschaps- ecologische studie te laten op stellen van het stroombekken van de Pas en Steenbeek. Vooral dan van Belle-Broek. Dergelijke studie kan uitge voerd worden door de Rijksu niversiteit Gent en zou 160.000 F kosten. Bedrag dat voor 80% zou gesubsidieerd worden. Johan De Mol begreep er geen barst van. Vier jaar lang is men bezig plannen te maken en nu komt men op de proppen met een ecologische studie, aldus het VU-raadslid. Ik vraag me overigens af in hoeverre men met de resultaten van deze studie rekening zal houden. Die studie lijkt me trouwens overbodig. We weten hoe de biotopen in Belle-Broek eruit Vanaf 1 januari 1981 in derdaad, met terugwerkende kracht wordt het subsidie- reglement van kracht voor de jeugdverenigingen gewijzigd. Deze voorstellen tot wijziging, lichtte schepen Abbeloos toe, werden geformuleerd in de schoot van het Dagelijks Be stuur en de Algemene Verga dering van de Gemeentelijke Jeugdraad. De Jeugdraad stelt voor de jeugdverenigingen in vier kate- gorieën op te delen: de eigen lijke jeugdbewegingen (zij zouden 68% van de totale toe- lagekoek te verdelen krijgen), de jeugdklubs (6%), de jonge volwassenenverenigingen (18%) en de politieke jeugd verenigingen (8%). Alle vere nigingen blijven vanzelfspre kend betoelaagd naargelang de gepresteerde activiteiten. Nieuw is echter dat de jeugd- groeperingen van te voren hun activiteiten moeten aankondi gen en dat via rolbeurten mensen zullen aangeduid wor den die over deze activiteiten controle zullen uitoefenen? Een andere wijziging aan het reglement voorziet dat ook de regelmatige aanwezigheid op de vergaderingen van de jeugdraad zal gehonoreerd worden met 50 punten. Dit om het bijwonen van de vergade ringen te stimuleren. Omdat van diverse kanten aangedrongen werd het ge meentelijk materieel dat bij so- cio-culturele manifestaties ter beschikking gesteld wordt, te verruimen, vroeg cultuursche pen Abbeloos zijn collega's de aankoop goed te keuren althans de wijze van gunning tot deze aankoop voor de uitbreiding van het verplaats baar podium (systeem van ta fels) en de aanschaf van een 16 mm projektie-apparaat. Nie mand had daar enig bezwaar tegen. Omdat de begroting voor 1982 nog niet opgesteld werd, verzocht financieschepen Ab beloos drie voorlopige twaalf den op de kredieten voorzien voor de gewone verplichte uit gaven in de begroting van het dienstjaar '81, goed te keuren. Iedereen vond dat best. Het verzoek van de Kerkfa briek O.L. Vrouw, de termijn voor verdiscontering van vast- beloofde toelagen voor restau ratiewerken (fase I) aan het orgel te verlengen, werd gun stig geadviseerd. De begroting 1981 van het OCMW werd voor een tweede keer in gewone dienst gewij zigd. In allerlaatste instantie werd nog een wijziging tweede wijziging doorg Het bedrag voorzien i aanhuisbedeling van maaltijden werd met 3 verhoogd, terwijl aan c re kant het bedrag inj ven voor steun met ei bedrag verlaagd werd. Johan De Mol vond he aardig dat de begroting moest gewijzigd wordt wijl de begroting 82 goedgekeurd werd. haalde zijn reeks vrag hij reeds vroeger eei keer zes maanden gele aan de «verbindingsn tussen gemeenteraa OCMW gesteld had, m moedde ook nu geen at te krijgen. Concrete antwoorden hij inderdaad niet. Wel merking van schepen C De Ridder dat Johan de dag en het uur moei len, wanneer hij de dingsmannen» wenst moeten. De OCMW-begroting tengewone dienst werd derde keer gewijzigd wijziging vertoont de ting een batig said 1.698.949 F Pierre Van F Door de vroegere gemeente Nieuwerkerken werden des tijds gronden aangekocht aan de Brouwerijstraat met het doel een rekreatiedomein in te richten met speelruimte. Het huidig stadsbestuur wil naar zijzelf zegt dit projekt verwezenlijken volgens de budgettaire mogelijkheden, omdat een eerste voorstel van de Nationale Dienst voor Speelpleinen en Re- kreatieruimten te duur werd opgevat, In 1979 en 1980 werden al dus door de stad gronden aangevoerd voor nivel lering, In 1981 werden de voorziene speeltuigen aangekocht ten einde het rekreatiedossier als volwaardig af te werken en met het oog op het beko men van staatstoelagen bij indienststelling is het nood zakelijk een gebouw te voor zien dat dienstig is als schuilplaats voor kinderen bij ongunstig weer, wanneer er een vakantiespeelplein- werking is. Dit alles wordt aangevuld met een opberg ruimte voor het onder- houdsmateriaal, sanitaire in stallaties en een kleine ruim te voor de onderhoudsver- antwoordelijke. De stad Aalst diende een prijsvraag in bij een drietal gespecialiseerde firma's voor het leveren en plaatsen van een dergelijk chalet uit hout met een afmeting van 6,5 m op 10 m. De kostprijs hiervan wordt geraamd op 429.000 fr. KOMMUNISTEN Terwijl dit punt op de ge meenteraad van 30 decem ber jl. besproken werd deel de de Kommumstische partij een pamflet uit waarin een aantal opmerkingen over dit dossier geformuleerd wer den. Zo vroeg men zich af of het niet eerst noodzakelijk was dat het terrein v betreedbaar werd ge Zo dient men volgens eerst de putten, poe niveauverschillen w werken. Tenslotte meent men bevolking van Nieuv ken over deze aankooi moet geraadpleegd op basis van konkreti nen en gegevens. 0< aantal gemeenteraad! vooral vanuit de op stelden zich heel wat over de noodzakelijkh de opportuniteit van lijke aankoop. De C\ sloot zich trouwens o punt te onthouden. De eventuele goedkeuring van 1,7 miljoen m#»rwerhon voor de verbouwing van het Herenhuis op het Keizerlijk F*lein, 21-23 tot onthaalcentrum bleek op de jongste raads zitting de zoveelste gelegenheid voor de CVP-oppositie tot een aanval van het beleid van de schepen van openbare werken. Deze verbouwingswerken vingen aan op 5.11.1979. De inschrijvingsprijs voor de ruwbouw alleen bedroeg 15.760.991 fr. Hierbij kwamen nog zowat 10 miljoen uitga ven voor de technische dossiers (verwarming, elektriciteit, enz...). Op het schepenkollege van 27 maart 1980 werden bij dit alles nog 1.352.427 fr. meer- werken goedgekeurd. Vol gens de schepen van open bare werken Jan De Neve betreffen deze goedgekeur de werken in hoofdzaak wer ken welke bij het opmaken van het dossier niet gekend waren of niet gekend kon den worden zoals: de bij de ontmanteling van het gebouw gevonden toestanden der metsel werken; tijdens de uitvoering van de graafwerken der funde ringen van het doorgaand gedeelte ontdekte men de loop van de overwelfde Sie- segembeek zodat bijkomen de betonwerken noodzake lijk waren. Aan de voorgevel werden onvoorziene blauwe hardsteenplinten aange bracht om reden van het be staande afsluitend paneel. Om dezelfde reden bleken andere werken noodzakelijk zoals: schorsingswerken, wegbreken lintelen van deu- wegpreken van trekkers, uitwerken van houten balken en platen. Gelukkig zorgde de stad zelf ook voor werken in min die in hoofdzaak voorkomen van het niet inrichten van de zolderverdieping als woning voor de huisbewaarder. De ze werken zijn vastgesteld op 699.926 fr. Toch kwam men alles bij elkaar nu nog op totale meerwerken van 1.729.630 fr. Het spreekt voor zichzelf dat de CVP-oppositie zich met deze meerwerken niet akkoord kon verklaren o.a. omdat volgens raadslid Bo- gaert bleek dat er in het ge bouw eerst plakwerken zou den gebeurd zijn en pas ach teraf de elektriciteit en de verwarming aangelegd werd. Schepen De Neve gaf na eni ge technische uitlea on rechtstreeks toe dat dit ge beurd was, vermits hij zei dat de plakwerken gebeurd waren door stadspersoneel. CVP-fraktieleider Ghis Wil- lems was van oordeel dat, nadat het gebouw jarenlang leeggestaan had, men nu deed alsof de stad Aalst geld teveel had, vermits het pro jekt reeds meer dan 25 mil joen kostte. Zijn partijgenoot Raymond Uyttersprot stelde van zijn kant dat de meerwerken hun oorzaak vonden in het te lichtzinnig nazicht van het gebouw bij het opmaken van de plannen. Daardoor bereiken de meerwerken reeds meer dan twintig pro cent van de oorspronkelijke kostprijs. De meerwerken werden des ondanks meerderheid tegen oppositie goedgekeurd. (vehe) Tengevolge de verbete- ringswerken aan de Provincia le Baan werden aanpassings- werken aan wat het «lokaal watervoorzieningsnet» wordt genoemd, uitgevoerd. Uit de afrekening blijkt dat deze wer ken 2.824.744 F kosten, be drag waarvoor een lening zal aangegaan worden. Wij betalen de kost van de totaliteit der werken, merkte raadslid A. Keldermans op. En moeten er maar voor zor gen dat de gemeentelijke aan delen van Lebbeke, Dender- monde en Aalst in onze kas gestort worden. Dat betalen voor een ander, lijkt me, ge zien onze financiële toestand, allesbehalve aangeraden. Dat vloeit voort uit het feit, lichtte burgemeester De Landtsheer toe, dat wij als op drachtgevend bestuur aange duid werden. We zullen, ge loof me vrij, niet nalaten die gemeenten de rekening te pre senteren. Voor het ondergronds aan brengen van het openhaar ver- Iichtingsnet werd eveneens een lening, groot 4.027.981 F, goedgekeurd. Raadslid Leon Van den Br'oeck had het in verband met de openbare verlichting over regelrechte geldverspilling. In de Kasteelstraat, aldus het PVV-raadslid, werden verlich tingspalen geïnstalleerd, die 70.000 F per stuk kosten. En dan mag er slechts één op twee functioneren! Met die bemerking zijn we het roerend eens, antwoordde bur gemeester De Landtsheer. Maar het was een vroeger ge nomen beslissing en de aanbe steding daartoe kon niet meer gewijzigd worden. We hebben zelfs die werken laten stilleggen, voegde sche pen Paul Van Maldercn hier aan toe. Maar toen werd ons gewoon gezegd dat de subsi diëring zou vervallen. In de nieuw opgetrokken woonwij ken worden de palen wel op de dubbele afstand van voorheen aangebracht. Ter prefinanciering van de ontwerperelonen voor de bouw van een zuiveringsstation vraagt de intercommunale DDS de gemeente een lening voor 19,4% of 952.000 F te waarborgen. Raadslid Roger Van den Heu- le maakte van de gelegenheid gebruik stevige kritiek te spui en aan het adres van de inter communales. Hun enige doel stelling, aldus het SP-raadslid, bestaat erin zichzelf, via luxueuze projekten te overle ven, En een zo groot mogelijk dividend uit te keren, zodat het algemeen belang, in casu de belangen van de verbruiker, uit het oog verloren worden. Daarom zou ik onze vertegen woordigers in de intercommu nales als Intergem en TMVW op het hart willen drukken, hun collega's proberen te over tuigen aan deze luxc-projektcn geenszins hun steun te geven. CVP-raadslid Leonard Seghers was blijkbaar geschrokken van zijn elektriciteitsrekening hij overigens niet alleen en vroeg om uitleg over de stij ging van de elektriciteitsprijs. Toen Intergem geboren werd ons nochtans ven dat de publieke sektor i lijke materie uitermate} nisch is. Tot slot van de discussj schepen Van Riet raadslj Bisschop nog de bemt mee. dat wie bijtijds vergaderingen van de; kccrscommissie vcrschijj die vergaderingen niet t tijdig verlaat, wel degel} de hoogte blijft van dc stand. Omdat de begroting nog niet klaar is wc i tamelijk ver gevorderd, I dc burgemeester toe ki dc raad drie voorlopige tl den goed. In de Bovendonckstraat i gemeente een perceeltje i van 281 m2 verkopen i 1.000 F mer m2. Pierre Van R( Waar men algemeen kon aannemen dat de laatste gemeen teraad van 1981, die plaats had tussen Kerstmis en Nieuw jaar vredelievend zou verlopen, kwam enigszins bedrogen uit, want de CVP-oppositie had haar zwaar geschut in stelling gebracht tegen een aantal agendapunten, die ter goedkeuring voorgelegd werden. In feite begon het al vóór de agenda aangevat werd, want CVP-fraktieleider Ghis Willems bekloeg zich over het feit dat de Burgemeester een vraag om interpellatie van zijn partijgenoot Lambert Van de Sijpe niet wenste te behande len. Het betrof hier een nieuwe repliek van het oppositielid tegen de nota die de Burgemeester veertien dagen vroeger voorgelezen had over een aantal fusieperikelen te Meldert. Burgemeester D'Haeseleer stelde ditmaal dat er geen vraag tot 'interpellatie inge diend was, en ter staving van zijn bewering las hij de brief voor die de heer Van de Sijpe aan hem geschreven had. «Ik weiger kordaat van op uw verzoek in te gaan, maar niet over de grond van de zaak» aldus Louis D'Hae seleer wat dan weer de reak- tie bij Van de Sijpe uitlokte dat hij deze hyperformalisti- sche houding van de voorzit ter van de gemeenteraad be treurde. Na het voorlezen van een brief van de goeverneur over een tweetal begrotings wijzigingen van 1980, en het goedkeuren van het tracé van de wegen in uitbreiding van de sociale woonwijk Ho- rebekeveld, was het Etienne Bogaert (CVP) die zich vra gen stelde over de prijsstij ging van petroleumproduk- ten op de prijs van de aan gang zijnde werken, waarbij bitumineuse produkten wor den verwerkt. Schepen van Openbare Wer ken Jan De Neve (VU) ver antwoordde deze prijsstij gingen o.a. aan de hand van een ministriële omzendbrief, en aan het feit dat de bereke ningen gebeurden door twee personeelsleden van de stad. Chalet Duidelijk meer verveeld was de meerderheid met het ont werp en de uitvoering van een chalet voor inrichting van een speelplein te Nieu werkerken. Raadslid Floris De Winter (CVP) vroeg voor eerst of er reeds een bouw- toelating was voor deze ch ief, gezien het gebied als zo ne voor passieve rekreatie in het gewestplan ingetekend is. Uit het antwoord van Schepen De Neve bleek dit niet het geval te zijn. Hij vond het echter logisch dat er een schuilhut, waarvan de prijs 429.000 fr. zou bedra gen, opgericht werd aan de Brouwerijstraat te Nieuwer kerken, opdat de kinderen er zouden kunnen schuilen bij regen. PVV-er Oscar Redant stelde zich van zijn kant vragen over de prioriteit van een dergelijk projekt, gezien de financiële toestand van de stad, waarop schepen van de sport en de jeugd Eddy Monsieur op zijn beurt de bouw van de schuilhut ver dedigde. Een dergelijke ak- komodatie is immers nood zakelijk omdat de vakantie- speelpleinwerking van de stad zou gesubsidieerd worden. De CVP was echter niet te overtuigen van de noodzaak van een dergelijke uitgave waarbij men het stadsbe stuur verweet teveel te im proviseren (geen bouwver gunning); totale kostprijs van het projekt ontbrak, enz.; zodat deze partij zich bij monde van raadslid Uyt tersprot besloot zich te ont houden bij dit agendapunt. Zwembad Ook de aanpassing van de sanitaire installatie aan het nieuw zwembad nabij de Al- brechtlaan viel niet in goede aarde bij de CVP. Schepen Jan De Neve stelde dat het om een aanpassing ging ten voordele van gehandikapten en dit ingevolge nieuwe nor men van het ministerie. Hij kreeg het hierop aan de stok met raadslid Etienne Bo gaert, die van oordeel was dat ook hier geïmproviseerd was en dat de afrekeningen altijd veel duurder zijn dan de oorspronkelijke bestek ken. De CVP stemde dan ook tegen de meeruitgave van 354.000 fr. Ook het ontvyerp voor de aanleg van toegangswegen en parkeerterreinen nabij het nieuwe zwembad en de aanleg \an een nieuwe weg tussen de Albrechtlaan en de Bergekouter stuitte op verzet van de oppositie. Op nieuw was het de heer Bo gaert die zich tegen deze «luxe-projekten» verzette. Schepen De Neve verduide lijkte echter dat alles enigs zins sober gehouden werd. Een parkeerruimte werd voorzien voor 100 wagens, 90 fietsen en 6 bussen en de nieuwe weg nabij het twee de zwembad werd terugge bracht van 4 op 2 rijstroken. Daarnaast komt een milieu vriendelijk fietspad geschei den van het verkeer. Voor deze twee werken, die gele gen zijn in een bij KB goed gekeurd BPA kan de stad Aalst trouwens 65% subsidi ëring krijgen door de hogere overheid. Herenhuis Opnieuw werd van CVP-zij- de het grof geschut boven gehaald toen men meerwer ken diende goed te keuren voor de verbouwing van het herenhuis aan het Keizerlijke Plein 21-23 tot onthaalcen trum. Naar Etienne Bogaert (CVP) verklaarde betrof het hier 1,7 miljoen meerwer ken, die o.a. zouden te wijten zijn aan het feit dat men Lieven Van der Looy, in 1830 onbetwistbaar dé aan voerder van de Aalsterse revolutionairen, was de eerste stadssekretaris van Aalst en dit van 1831 tot 1833. Bij het ontstaan van de Belgische Staat werd hij lid van het Nationaal Congres en raadslid van Aalst van 1830 tot 1831. Alhoewel het burgemeesterschap in zijn bereik lag opteerde hij in 1831 voor de funktie van stadssekretaris. Nadat hij een paar jaar later notaris was geworden, zette hij zijn politieke loopbaan verder. Buiten zijn professionele en politieke aktiviteiten wa Lieven Van der Looy ook kultureel en maatschappeliji aktief. Zo was hij griffier van de «Rétorique Confrérie val de H. Maegd en melkvloeyende Martelaresse de groot) gelauwerde Catharina van Alcxandriën», kortweg d «Catharinisten5>, oudste en meest prestigieuze toneelvcre niging van Aalst. L.H eerst plakwerken uitvoerde en nadien elektriciteit en ver warming aanlegde. Schepen De Neve (opnieuw hij!) ver dedigde de meeprijs door het feit dat de lonen en ma terialen gevoelig stegen de jongste tijd en dat de restau ratiewerken moeilijker wa ren dan aanvankelijk voor zien. Zo dienden verankerin gen uitgevoerd te worden alsook betonsteunen voor de onderliggende Siese- gembeek. Bij monde van fraktieleider Ghis Willems stemde de CVP echter tegen, gezien het hele projekt reeds meer dan 25 miljoen kostte, Raymond Uyttersprot trad zijn fraktie leider trouwens bij, toen hij stelde dat de meerwerken hun oorzaak hadden in het te lichtzinnig nazicht van het gebouw. Sportmateriaal Ook de aankoop van een nieuwe tandemrol voor on derhoud van de tennisterrei- nen aan de Osbroek en een schobautomaat voor de vloeren van de sporthal Den- derdal te Erembodegem viel niet in goede aarde op de eVP-banken. Het was Julien Vinck die zich als eerste ver zette tegen deze aankopen, vermits men bestaande ma teriaal overal zou dienen te gebruiken. Zijn partijgenoot Uyttersprot was op zijn beurt van oordeel dat de aankopen noodzakelijk wa ren omdat er geen koördina- tie was tussen de diensten van openbare werken en de sport. Schepen van de Sport ver dedigde echter de aanko pen, gezien zijn diensten slechts sporadisch over de tandemrol konden beschik ken, en gezien deze ook reeds defekt geweest was. Anderzijds was de schobau tomaat voor Denderdal no dig gezien de vloer in deze sporthal verschillend is van deze aan de Rozendreef. De bestaande borstelmachine is trouwens reeds 6 jaar oud. Ondanks deze uitleg stemde de CVP nogmaals tegen dit agendapunt. Raadslid Paul Stockman (CVP) verzette zich op zijn beurt, na een enigszins ver warde diskussie met de schepen van openbare wer ken tegen een grondonder zoek voor de aanleg van de nieuwe verbindingsweg tus sen de viadukt over de Den der en het industrieterrein Wijngaardveld. Ook de herziening van het huurkontrakt met de eige naar van de terreinen waar op de nieuwe parking aan de Kattestraat aangelegd is, lokte enige diskussie uit maar toen de CVP hoorde wat deze opbracht en de in vestering meteen verant woord achtte, werd de wijzi ging unaniem aanvaard. De toch wel rumoerige zit ting werd tenslotte besloten met de unanieme goedkeu ring van een motie aan de regering omtrent de niet-er- kenning van het arrondisse ment Aalst als ontw lingsgebied. Deze motie Ghis Wjllems werd in aparte werkgroep bespri en uitgewerkt, maar ve send was wel dat de Bt meéster het zelfs niet n achtte deze voor te lezei Het was Willy De 1 (CVP) die van de gele heid gebruik maakte om voorstel tot oprichting éen station op de direktjS Brussel-Gent nogmaals verdedigen. Meteen konden alle aar zigen, op uitnodiging va. burgemeester, zich teg j doen aan de heildronk j het nieuwe jaar, op de tl* tionele eindejaarsrecepti V,

De Voorpost | 1982 | | pagina 10