De Voorpost - 8.1.1982 - 17 n der Meulen, Oude Baan 59 te Oudegem, vond toen hij terugkeerde van school •jorziene portefeuille. Het bleek dat deze verloren was door een chauffeur van vleeswarenfabriek «Dits». Nadat hij de brieventas naar de politie had gebracht al zeer snel een antwoord. Chris kreeg een cheque van 5.000 fr. en een ia fjgsbrief. Daarbij kreeg hij nog voor een bedrag van 5.000 fr. maaltijdcheques, ys ter line k van het Keur te Dendermonde kwam hem namens de firma Dits een ie korf met specialiteiten aanbieden v) Beweren Buggenhout ncfl Vleli roctrinsenpaar vrijdag 8 januari wordt in de versierde feestzaal Centrumschool aan de Bosdamlaan te Beveren et felprinsenpaar van 1982 verkozen. Deze ludieke opJeid heeft plaats ter gelegenheid van het nieuw st van de Beverse Dansklub Aanvang te 20.00 01.00 u. aa^rskoncert in tnklijke Katholieke Harmonie Kunst Vreugd en Izondag 10 januari een nieuwjaarskoncert voor sympathisanten, ledereen is welkom. Aanvang 'u. in het lokaal, Kloosterstraat 37. ^dsklub Ziekenzorg en 13 januari wordt in de Bezigheidsklub van ioh#rg tijd besteed aan het maken van poppen. Ook ?epèardigen van juwelen met hoefnagels komt aan luol Zaterdag 16 januari volgt dan het kerst- en rsfeest in het Brouwershuis te Melsele. Aan- 19.30 u. neig Band ise'2 en 28 januari houdt de nieuwe harmonie van st j die ook de Sint-Maartensfeesten opluisterde, jerTisten voor het instuderen van evergreenmu- ;teflvang te 20.00 uur in de Elisabethzaal, Grote 1 ig schaken lojjdag, uitgezonderd verlofdagen, geeft de lub Tal initiatiekursus schaken. Er is mogelijk- een pion-, toren- en koningsdiploma te behalen, dingsavonden vinden plaats in de Broeders- dpnt-Lodewijk van 18.30 tot 20.30 uur. IE nonstratie selijke K.A.V.-afdeling van Vrasene organiseert ■tfidag 11 januari een kaasdemonstratie in het Mve-Vrouwinstituut aan de Kauwenstraat. Aan- 19.00 h. ig -E a[ B-avond ve(iV-afdeling van Melsele trekt vanavond 8 januari ,anitwerpen voor het bijwonen van de operette 1jrJlariza. De autobus vertrekt te 19.30 u. aan de Ie ilad noceelse ruilklub houdt zondag 10 januari ruildag in ia! van de jongensschool. Er zullen duizenden 5Q3 te verruilen zijn, evenals gewone ruilingen van te els en sigarenbanden. Ingang langs de Hasaerd- jin 9 tot 12 uur. ^nonstratie itselijke K.A.V.-afdeling organiseert op dinsdag ari een «kaasdemonstratie» met uitwerken van lledig menu op basis van kaas. Gelieve op Jrn|d in te schrijven bij de meesteressen. Aanvang »st}i. in de school aan de Sint-Elisabethstraat. neprijs 25 fr. Deze aktiviteit wordt herhaald lag 14 januari. Zelfde plaats en uur. lering Reynaert ^tépeelse toneelamateurs, die in december zowat 0 ai het Waasland kerstevokaties opvoerden, gaan jijajeen evaluatievergadering opzetten in hun lokaal qeGrote Baan 183. Aanvang te 20 uur. Belangrijker gnpr nog dat de Reynaertvrienden een cyklus Bren voor toneel, grime, pruiken voor toneel, en iake-up. Dit ook in hun eigen lokaal op zaterda- 23 en 30 januari, telkens van 10 tot 12 uur in de t ciONK nvb Sint-Pieter ïrdag 9 januari zijn er in het Parochiehuis van nk alle ruilmogelijkheden met de Ruilklub Sint- 'an 14 tot 17 uur. Zondag 17 januari: start van een EHBO-kursus georga niseerd door het Rode Kruis. De lessen hebben telkens plaats op zondag van 9u30 tot 11u30 en op dinsdag tussen 19u30 en 21 u30. Tijdens de laatste les wordt een examen gehouden waardoor de kursisten het brevet van helper kunnen halen. Vrijdag 22 januari: Kwistomooi, georganiseerd door de openbare bibliotheek. Vrijdag 29 januari: Kwistornooi, georganiseerd door de openbare bibliotheek. Vrijdag 5 februari: Kwistornooi, georganiseerd door de openbare bibliotheek. Woensdag 10 februari: Training voor de leden van het Rode Kruis. Tijdens een oefening zullen gesimuleerde gewonden afgevoerd worden uit de Broekstraat en vanop het Kerkplein. Vastenvoettocht doet beroep op volwassenen Elk jaar organiseren de vrije en gemeentelijke scholen uit Buggenhout een vastenvoettocht ten voordele van de plaatselijke ontwikkelingshelpers. Sinds verschillende jaren schommelt het aantal deelnemers rond de 850 eenheden. De opbrengst verhoogt stelselmatig. Vorig jaar kon er niet minder dan een half miljoen ingezameld worden. Een paar volwassenen nemen elk jaar deel aan de tocht, zeer tot genoegen van de organisatoren en ten volle gewaardeerd door de jeugd. De deelname van volwas senen zouden de organisatoren nu willen stimuleren. Daarom werd er een schrijven gestuurd naar alle socio- kulturele verenigingen om te vragen een eventuele deelname van de vereniging op de agenda te plaatsen van de volgende bestuursvergadering. Waarom gaat de jeugd immers alleen op stap voor de 25 solidariteitskilo- meters? Vele volwassenen steunen het projekt reeds geldelijk, waarom ook eigenlijk niet fysisch. De ant woorden van de verenigingen worden opgewacht bij de organiserende scholen. Kabinetsmedewerkers van Lenssens Tijdens de nieuwjaarsdagen werd bekend gemaakt dat twee Buggenhoutse ingezetenen opgenomen werden in het ministrieel kabinet van de Dendermondse Jan Lens sens. Deze laatste vroeg aan OCMW-voorzitter Karei Baeck het ambt waar te nemen van kabinetschef en aan schepen Pierre Stallaert om te zetelen als kabinetsatta ché. Beiden hebben aanvaard. Dendermonde Bond Moyson huldigde verdienstelijke personeelsleden Tijdens het nieuwjaarsfeestje van het personeel van de «Bond Moyson» te Dendermonde, huldigde het Bestuur van de Federatie van Socialistische Mutuali teiten van het arrondissement Dendermonde enkele verdienstelijke personeelsle den. Lena Ravijts uit Zele werd gehuldigd om haar 32 jaren dienst en Gilbert De Keyzer uit Hamme heeft er 26 dienstjaren opzitten als bode-geldomhaler. Beiden gaan ook met pensioen. Anny Moens uit Sint-Gillis-Dendermonde, Diane Sacre uit Berlare en Lucienne Van Assche uit Dendermonde begonnen 25 jaar geleden hun eerste werkdag en André De Craecker, Jozef De Vos, Camille De Saedeleer, Betty Verleyen en Denise Walschaert hebben 35 jaar dienst achter de rug. Zij werden allen bedacht met bloemen en geschenken en de passende lofbetuigingen. Maandag 11 januari 19u30: Algemene vergadering: Vormende voordracht «Van zee tot op de tafel», met diaprojektie en nabespre king, in het kader van Driekoningenviering, ingericht door C.M.B.V. Grembergen in het Parochiaal Centrum te Grembergen. 20u15: Vergadering foto en diakring met bespreking en diaprojektie door VTB-VAB in het oud gemeentehuis te Sint-Gillis. MAANDAG 11 JANUARI: Om 20 u: Exploratiefilm «Seafari», Het grote Barrièrerif door Jos Hollenfeltz in het Koninklijk Atheneum aan de Zuidlaan te Dendermonde. Een film over Australie's meest boeiende provincie. In samenwerking met Boey- kens Reizen. Toegang 120 fr., C.J.P., minder-validen en +3-pas: 80 fr. Dinsdag 12 januari 19u30: Bereiden van gerechten met kaas, door KAV- Schoonaarde, in de meisjesschool te Schoonaarde. 19u45: Reeks van drie avonden «Leren ontspannen zijn» o.l.v. de h. Van Mossevelde, ingericht door KAV- Grembergen, in het parochiaal centrum te Grembergen. Ook op 19 en 26 januari 20 uur: Gespreksavond «Economisch Federalisme» door D.F. Schoonaarde, in het gemeentehuis te Schoon aarde. 20 uur: Gespreksavond: «Vrede is ook onze zaak» door KWB-Keur in de Parochiezaal. Gespreksleider: Robert De Gendt. 20u30: Wafelavond ingericht door v.z.w. Vrouwenhuis, in het vrouwenkaffee Den Heksenketel, Sint-Jorisgilde 20 te Dendermonde. Woensdag 13 januari 20 uur: Kleurontwikkeling van negatief en positief op papier, door de hh. A. Cordemans en R. Pelicaen, ingericht door de Fotografische Kring in de Nijverheids school te Dendermonde. 20 uur: Algemene verkiezingen gevolgd door nieuw jaarsreceptie, door C.M.B.V. Dendermonde in het stad huis. Woensdag 13 januari 1982: Filmforum in het Centrum voor Werkende jongeren, Gentsesteenweg 58, Dender monde. «Looking for Mr. Goodbar», een film van Richard Brooks met Diane Keaton en Tuesday Weld. Donderdag 14 januari 21 uur: Informatie- en diskussieavond «Ondernemings raad en overheidssteun» door C.S.C. Sint-Gillis in zaal Potterken te Sint-Gillis. Vrijdag 15 januari 20 uur: Algemene ledenvergadering voor de Culturele Centrale Appels, in zaal Volkshuis te Appels, met om 21 uur gesonoriseerde diamontage «Variatie in de Dolo mieten». 20u30: Traditioneel nieuwjaarskoncert, opgeluisterd door Pol Van Mossevelde en Co ingericht door v.z.w. De Muzeval aan de Ringstraat 2 te Grembergen. 20u30: Maandelijkse werkvergadering voor vissersklub De Walvissers, aan de Oudegemsebaan 9 te Oudegem. Zaterdag 9 januari 10 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 11 u.: The Old Chap: volleybalwedstrijd: Spinnekop Dender monde - The Old Chap. Sporthal Baasrode. Samenkomst aan Chap om 10 u. 14 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. 19 u.: Jeugdgroep «'t Korenbloempje»: turn- en dansfeest. Zaal De Vrijheid. 19.30 u.: H. Hartkoor: zangstonde. H. Hartkerk. 20 u.: 't Klokhuis: Nieuwjaarshappening. P.V.V.: Geschiedenis van de Vlaamse Beweging, 1ste deel door senator Luyten. 't Moleken Moerzeke. Zondag 10 januari 9.15 u.: Voetbal KKSF: V.K. Hamme (Miniemen) - Ekkergem. Terrein Moerheide. 9.30 u.: Jeugd- en mimeatelier Aksiedent: kracht en resonans- dragen van de stem. Zaal De Ring. 10 u.: Hamse filatelieclub: ruilbeurs: ruilen van postzegels, prentkaarten, sigarenbanden, enz. Zaal Tivoli. 't Klokhuis: voetbal: Kommersanten - 't Klokhuis. Jiu-Jitsu Kabuto: training. Zaal Verenigde Kringen Kastel. Judoclub Jitsu-Kwai: training voor iedereen. Volkshuis. 10.30 u.: Voetbal KKSF: V.K. Hamme (kadetten) - Ekkergem. Terrein Moerheide. 14.30 u.: Voetbal KKSF: V.K. Hamme 1 - D.V.H. Heusden. Terrein Moerheide. 15 u.: Voetbal The Old Chap - Vijfhoek St.-Niklaas. Terrein Vlierkouter. Samenkomst aan Chap om 14 u. 18.30 u.: K.W.B. Moerzeke: 2de wedstrijd kaarten en bakschie- ten. Vier Gekroonden. 20 u.: Dansclub Sjiwa: oefenwedstrijd-avond. Zaal Familia. Maandag 11 januari 14 u.: K.V.L.V. Zogge: «Masthitis. een kopzorg voor melkveebe drijven», door dierenarts De Meulemeester. Gewestelijke verga dering voor Agraleden. Zaal Agra Zele. K.V.L.V. Center: gewestelijke algemene vergadering voor Agra leden. 19 u.: K.A.V. H. Familie: Gespreksavond jonge vrouwen, met L. Van Keer. Parochiehuis. 19.30 u.: K.A.V. Center: volksdans. Den Bond. The Old Chap: volleybal. Turnzaal Broekstraatschool. 20 u.: Fotokring Imago: kleurfoto's, met de h. Verstraeten van VTB Evergem. Hij zal meer uitleg geven over het vervaardigen van kleurafdrukken en negatieven. Lokaal. Dinsdag 12 januari 13.30 u.: K.A.V. Moerzeke: fietstocht. 18.30 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond. 19 u.: Jiu-Jitsu Kabuto: training. Verenigde Kringen Kastel. K.A.V. H. Familie: praktische les: naadreeks. Parochiehuis. K.V.L.V. Center: naadcursus: «Wij naaien een kleed». St.- Renildezaal. 19.30 u.: Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspannings avond voor iedereen. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. 20 u.: C.M.B.V. Moerzeke: jazz-tumen door mej. D'HoUander. Meisjesschool. Ritmische dans- en turngroep «Het Korenbloempje»: ntmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. Donderdag 14 januari 19 u.: Jiu-Jitsu Kabuto: training. Verenigde Kringen Kastel. V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond. K.W.B. H. Hart: «Gezin, geloven we er nog in?». Voor belang stellenden. Zouaaf. 20 u.: Filmforum: «Mama viert haar 100 jaar». Film van Carlos Saura (1979) met Geraldine Chaplin. Toegangsprijs: 70 fr. Zaal De Ring. K.W.B. Moerzeke: Quizavond. Zaal Vier Gekroonden. Dansclub Sjiwa: lesavond. Zaal Familia. Lebbeke jioK3' in I ijke Gilde - KVLV 12 januari gaat de Landelijke gilde samen met e f.L.V. op reis naar Brussel. Daar zal, onder sfaige leiding, een bezoek gebracht worden aan de Rijkste bezienswaardigheden. De autobus vertrekt u. aan het parochiehuis. in t. el iderdag 14 januari is er in de Parochiekring voor een lesnamiddag gepland over «Doe het zelf: vernissen en houtveredeling». Aanvang te 14.00 Zaterdag 9 januari 16 uur: Traditionele Driekoningenwedstrijd in de han delsstraten van het stadscentrum, ingericht door de V.V.V.-dienst voor toerisme. 16 uur: Wandelkoncert te Oudegem door K.F. De Ware Belgen, gevolgd van nieuwjaarseetmaal voor al de leden. 16 uur: Deelname aan Driekoningenwedstrijd door V.V.K.B., Volkskunstgroep Reynout, ingericht door het V.V.V. in het stadscentrum van Dendermonde. 17 uur: Nieuwjaarsfeest voor de Vlaamse Federatie voor Gehandicaptenzorg, afdeling Dendermonde, in zaal E. Moyson, Noordlaan 21, Dendermonde. 19u30: Jaarlijks nieuwjaarskoncert door Muziekmaat schappij De Brandweer, Oudegem, o.l.v. Lode De Fey- ter, in zaal Ikaros, Oudegemsebaan te Oudegem. 20 uur: Jaarlijks kwistornooi in zaal Half-Af te Appels, ingericht door de Katholieke Muziekmaatschappij Sint- Cecilia. Ook op 16 en 23 januari en 6 februari. 20 uur: Toneelavond ingericht door Chiro Boemerang Sint-Gillis met opvoering van «Hé, mag ik mijn echtgeno te terug?» door toneelvereniging Willen is Kunnen, in zaal Gildenhuis, Otterstraat te Sint-Gillis. 20 uur: Ontspanningsavond met kwis, ingericht door K.W.B. Boonwijk, in het Parochiaal Centrum «Boonwijt». Zondag 10 januari 14 uur: Deelname aan het Driekoningenfeest te Rupel- monde, door VVKB Volkskunstgroep Reynout, ingericht door het Mercatorfonds. 14 uur: Namiddagwandeling «Sint-Gillis rond» door VTB- VAB. Vertrek aan de kerk te Sint-Gillis. Erpe-Mere CMBV Erpe-Mere Op maandag 11 januari 1982 te 20 uur in de zaal Pax te Erpe, voordrachtavond door de Heer Hendrickx, prof. RUG, over: «Anders leven in nieuwe tijden». VAB-VTB Erpe Op vrijdag 15 januari 1982 te 20 uur in jeugdklub Dido, Oude Heerbaan te Erpe: filmvoorstelling door Raymond Van Dijck, 1ste producer BRT Oost-Vlaanderen, over: «Senegal, de toe gangspoort tot zwart-Afrika». Toegang leden: 40 fr. Niet-leden: 60 fr. Hamme Vrijdag 8 januari 19 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 20 u.: K.A.V. Center: K.A.V. helpt A.C.W.-receptie verzorgen. Den Bond. Dansclub Sjiwa: lesavond. Zaal Familia. Vrijdag 8 januari 14 uur: Studievergadering. Bespreking jaarverslag. Wij zigingen aan reglement. Seniorenakademie. Organisa tie: KBG in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat. 20 uur: Prijskamp. Gratis kaartin en bakschieting, nieuw jaarsgroet en geschenk door de Volkstuinders H. Kruis in de parochiale feestzaal H. Kruis. Zaterdag 9 januari 13.30 uur: Driekoningenviering met feestelijk middag maal ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. Optreden van koor met kerstliederen en andere. H. Mis voor de overledenen. Organisatie: Belgische Vereniging voor Verlamden. Plaats: Zustersschool, Brusselsesteenweg. 16 uur: H. Mis met daarna Driekoningenfeest met eetmaal en ontspanning door KWB O.L.Vrouw, in zaal Ons Huis. 18.30 uur: Operette «De Zigeunerbaron» van J. Strauss in de opera te Gent. Vertrek met VTB-VAB aan de ker van Wieze. 19.30 uur: Toneelvoorstelling «Bemoeial», komisch' thriller in drie bedrijven, door toneelkring «Wij» in pare chiale feestzaal, Lange Minnestraat. Zondag 10 januari 13 uur: Feestvergadering met diamontage over Rwand «Verbonden met de Derde Wereld» door KVLV Lebbe ke-Centrum in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat. 14.15 uur: Wandeling in Waasmunster (uitrit E3ë lang het natuurvriendenpad met VTB-VAB-VWB 19 uur: Toneelvoorstelling: «Bemoeial», komische thrille in drie bedrijven door toneelkring Wij in parochia1 feestzaal H. Kruis. 19.30 uur: Toneelvoorstelling «Adèle» door rederijker kamer De Constminnende Jonckheyt in zaal Ons Huis Kees Brugshow Op zaterdag 16 januari te 19.30 uur, in zaal Casir Laurierstraat te Lebbeke, organiseert de Koninklij Fanfare «Orpheus» de Kees Brugshow. Met de med werking van de Nationale Loterij treden ook Wendy, Rc Monty en Guy Cosmani voor het voetlicht. En het orke van Jean Marijn. Wijnfeest Op zaterdag 23 januari organiseert de Koninklijke Fanfc re Orpheus in zaal Casino, Laurierstraat 12 te Lebbek het «17de Wijnfeest van de President». De Top Hit spelen ten dans en Guske Lancier animeert. Aanvang 2 iur. Toegangsprijs 100 fr. jassen KWB ^nsdagen 13, 20, 27 januari en 3 februari worden (elder van het parochiehuis te Kallo kooklessen je>n voor mannen, ledereen is welkom, telkens 5bfl9.30 u. juf 3 pBROEK tpelen en turnen Rl.G. richt op donderdagen 14 en 28 januari turn- en vaoelen in in het Kultureel Centrum. Aanvang te leuur. Aan de tuin van de Oudegemse pastorij hebben de stedelijke technische diensten zelf voor een heel geschikt muurtje gezorgd. Het is de bedoeling dat de stad voortaan meer van deze werkjes voor eigen rekening zal nemen, (v) Na bijna 35 jaar dienst, waarvan de laatste 20 jaar als brievenbesteller op de Kouter en omliggende straten. Pol Christiaens gaf niet zijn spreekwoordelijke glimlach zijn laatste zending af aan de zusters van de kliniek, (gb)

De Voorpost | 1982 | | pagina 17