18 - 8.1.1982 - De Voorpost Jubileumduivenshow «De Reisduif» Denderbelle organiseert op zondag 17 januari, van 11 tot 17 u., in zaal Gildenhuis te Denderbel le een jubileum-Duivenshow. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren, de duivenliefhebbers tijdens de winter stop eens samen te brengen om met elkaar over hun geliefde sport te kunnen praten. Deze kleine vereniging rekent voor het welslsagn van haar initatief op de medewerking van enkele bekende liefhebbers met een paar van hun duiven (maximum 4) en ook op alle Denderbelse duivenmelkers. Het binnenbrengen der duiven gebeurt tussen 10 en 11 u. Aan de toegangskaarten, die 10 fr. kosten, is een tombola verbonden, om de inrichtingskosten te dekken, ledereen is vrij hiervoor een prijs te schenken. De liefhebbers die over de middag blijven krijgen gratis boerenbrood met kopvlees. Andere meesters, andere wetten Sinds 14 december 1981 wordt het ambt van waarne mend burgemeester uitgeoefend door Frans Moeyer- soon. Voor het legaliseren van handtekeningen voor het afgeven van uittreksels uit de geboorteregisters en voor het eensluidend verklaren van afschriften, kan men steeds terecht bij een van de hierna vermelde diensten: gemeentesecretaris, socio-culturele dienst, dienst bevol king en burgerlijke stand. Alle diensten zijn open voor het publiek tijdens de hierna vermelde dagen en uren: Gemeentehuis Lebbeke: maandag, dinsdag en donder dag van 8.30 u. tot 12 u. en van 13 u. tot 17 u. Woensdag van 8.30 u. tot 12.30 u. (technische dienst ook van 13.30 u. tot 17 u.) Vrijdag van 8.30 u. tot 12 u. en van 13 u. tot 19 u. Op zaterdag gesloten. Gemeentehuis Denderbelle: dinsdag en donderdag van 8.30 u. tot 10 u. Gemeentehuis Wieze: dinsdag en donderdag van 10.30 u. tot 12 u. Spreekuren burgemeester en schepenen: Frans Moeyersoon: gemeentehuis Lebbeke, maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 16.30 u. tot 17.30 u., vrijdag van 17 u. tot 19 u. Gemeentehuis Wieze: iedere dinsdag van 17.30 u. tot 18.30 u. Gemeentehuis Denderbelle: iedere dinsdag van 18 u. tot 18.30 u. Voor uitzonderlijke en dringende zaken is schepen Abbeloos te spreken op het gemeentehuis tussen 11.30 u. en 12 u. Germain De Ridder: sportcentrum Albert-l-straat: vrijdag van 17 u. tot 19 u. Gemeentehuis Denderbelle: zaterdag van 9 u. tot 10 u. Gemeentehuis Wieze: zaterdag van 10.30 u. tot 11.30 u. Frans Mertens: Huis Blancquaert, Laurierstraat 2, alle werkdagen van 11 u, tot 12 u. Jozef Hiel: gemeentehuis Lebbeke: vrijdag van 17 u. tot 19 u., gemeentehuis Wieze: dinsdag van 17.30 u. tot 18 u. en gemeentehuis Denderbelle: dinsdag van 18 u. tot 18.30 u. Arie Abbeloos: gemeentehuis Lebbeke: vrijdag van 17 u. tot 19 u., gemeentehuis Wieze: dinsdag van 17.30 u. tot 18 u. en gemeentehuis Denderbelle: dinsdag van 18 u. tot 18.30 u. VTB-VAB NIEUWS Deze verenigingen leggen na de jaarwende wel een drukke bedrijvigheid aan de dag. Ze zetten in met een trip naar de Gentse opera op zaterdag 9 januari voor het bijwonen van de operette «De Zigeunerbaronvan Johan Strauss. De start gaat te 18.30 u. aan de kerk te Wieze. Daags nadien, meer bepaald op zondag 10 januari /anaf 14.15 u. wordt er met beide klubs gewandeld in Vaasmunster (uitrit E-3) langs het Natuurvriendenpad. - Zaterdag 16 en zondag 17 januari gaat VTB-VAB met 'WB op sneeuwweekend naar Ovifat-Robertville. De erplaatsing geschiedt met eigen wagen. - Vrijdag 22 januari te 20 u. organiseren genoemde roeperingen in het Brouwershuis te Wieze een dia- oordracht over Lugano en Mendrisiotti, juweeltjes uit Z- 'witserland. - In dezelfde zaal beleggen die drie organisaties op rijdag 29 januari te 20 u. hun jaarlijks gezellig samenzijn iet een etentje, eigen films en dia's. - Ze sluiten de nieuwjaarsmaand af op zondag 31 anuari met een wandeling doorheen het «Moorseis Jatuurschoon». Start te 14.15 u. aan de Stevenkapel te /loorsel. Jaaien met K.A.V.-Wieze /an maandag 11 januari af organiseert K.A.V.-Wieze ;en cursus van 13 lessen over «Dameskleding». Deze naandaglessen die ook voor beginnelingen bedoeld zijn, :ullen gegeven worden in de refter van de parochiale meisjesschool aan de Kloosterstraat telkens van 13 tot 16 u. De deelname in de onkosten bedraagt 360 fr. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot mevr. Pierre Casier-Van Driessche, Schoolstraat 1 te Wieze. N.S.B.-Wieze De trekking van de jaarlijkse tombola met een frigo en een fiets als hoofdprijzen, heeft plaats op zondag 17 januari te 19 u. in het lokaal «Den Ajuin» (Nieuwstraat) gehouden door Jan Moens-De Wit. Muzikale Nieuwjaarswensen Op zaterdag 6 januari te 19.30 u. nodigt de Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia van Wieze alle ereleden, leden en sympathisanten uit op haar nieuwjaarsreceptie in de zaal van het Brouwershuis. Wie het organisatietalent van de bestuursploeg kent, en weet wat de St. Ceciliafanfaristen kunnen presteren mag zich weer aan een fijne muzikale avond verwachten. WOENSDAG 13 JANUARI: KVLV Lede: Ledenvergadering: voor onze ouders zorgen?» (19.30 u.) DONDERDAG 14 JANUARI: Yoga: (Kultureel Centrum) (19.30 u.) VRIJDAG 15 JANUARI: Jeugdhuis «Leeuwerik». Info: Preventie hart- er vaatziekten door de heer Willaert (20.00 u). ZATERDAG 16 JANUARI: Miss Bette verkiezing 1982 (in «Lelie») (21.00 u.) ZONDAG 17 JANUARI: VAB/VTB Lede: Langlauf in Hoge Venen. Bloedafname Moeten wij soms Het iRiodeiK/uis houdt van 18 tot 20 u. maandag 11 januari Lokeren Stedelijke Muziekacademie Wie heeft er destijds niet gegriezeld bij het lezen van de Fantastische Vertellingen van Edgar Allen Poe. Door sommigen wordt hij wel genoemd als de grondlegger van het huidige detective-verhaal. Enkele van zijn vertellin gen zijn ons bijgebleven tot vandaag. Zo onder meer: De verdwenen brief, De Moorden in de Rue Morgue, en vooral het Vat van Amontillado, waarin een kasteelheer zijn vriend en medeminnaar zo maar liefst in een der kelders van zijn kasteel levend inmetselt. Welnu wij kunnen nog eens opnieuw lekker griezelen met een selectie uit de verhalen van Poe, voorgebracht door Chris Van den Durpel, in de salons van de Muziekacade mie, Groendreef om 20 uur op vrijdag 8 en op zaterdag 9 januari. ATB De Natuurvrienden We maken een wandeling naar Daknam en omgeving. De voettocht zal dus wel niet zo lang zijn. Het vertrek wordt gegeven op zaterdag 9 januari om 15 uur. Lokerse postzegelclub Op zondag 10 januari om 9.30 u in de Torenstraat 1 te Lokeren: Vergadering waarop dhr Ortaire Baeyens een gedeelte van zijn verzameling «Grote Hermeskoppen» van Griekenland tentoonstelt. Deze verzameling behaal de de verguld zilveren medaille op de nationale competi tietentoonstelling te Luik in 1981. J.V.L. Sint-Niklaas Toelatingsproef In Dulci Jubilo Jaarlijks moeten zowat 15 jongens het koor tijdelijk of voor goed verlaten, omdat ze hun knapenstem verliezen («de baard in de keel», zoals men zegt). Voor de koorleiding is dit een nachtmerrie en betekent het steeds opnieuw beginnen. Maar voor jonge kinderen, die graag willen leren zingen, betekent het dat er voor hen plaatsen vrijkomen in deze enthousiaste groep. Deze jongens zijn dan ook welkom, nog vóór ze de middelbare aanvangen, vanaf de leeftijd van 9 jaar (vierde leerjaar). En aangezien de herhalingen na de schooluren liggen (in de vooravond of 's avonds), kunnen jongens van om het even welke school en wonend in Sint-Niklaas of daarbuiten, hun aanvraag doen Voor hen organiseert In Dulci Jubilo een toelatingsproef op zaterdag 9 januari van 14 tot 16 uur in het Sint-Jozef-Klein-Seminarie, Kollegestraat 31 te Sint-Ni- klaas (ingang tegenover de stadsschouwburg). Inlichtingen worden graag verstrekt door koorleider Marcel Van Daele, Kollegestraat 31, 2700 Sint-Niklaas (tel. 031-76.07.34) of aspirantenleider Geerard Mees, Luiseek- dam 112690 Temse (tel.: 031-75.48.31 VOS-zitdag oud-krijgsgevangenen Onlangs werden nieuwe maatregelen van kracht waardoor oud-krijgsgevangenen aanspraak kunnen maken op kosteloze medische en farmaceutische verzorging. Ten einde de rechthebbenden wegwijs te maken i.v.m. de formaliteiten die vervuld moeten worden om van de nieuwe maatregelen te kunnen genieten, organizeert het Verbond van Vlaamse Oud-Strijders (VOS) op zondag 10 januari 1982 van 11 tot 12 uur een zitdag in café Hemelrijk, Grote Markt, Sint-Niklaas. Met de herbergiers naar Parijs De jaarlijkse grote promotieuitstap, een denderende reis naar Parijs, georganiseerd door de herbergiers van Het Centrum, De Graanmaat, De Zwaan en Stad Nantes op de Grote Markt te Sint-Niklaas vormt ook dit jaar weer de inzet van de eindejaarsaktie. De Parijs-aktie past in een geheel van aktiviteiten die tot doel hebben het gezelschapsleven rond en op de markt te Sint-Niklaas aan te moedigen. De eindejaarsaktie met de reis naar Parijs als inzet verwerft stilaan traditie. Voor velé bezoekers aan de herbergen aan de Grote Markt hield dit al een bijzondere prettige jaarinzet in. Telkens weer worden de organizato- ren-herbergiers nadien geprezen voor hun bijzondere inzet om van dat gebeuren iets unieks te maken. Twee dagen lang (dit jaar op 1 en 2 februari) volledig gratis verwend worden in één van de fascinerende steden van Europa, het is niet niets. En Parijs heeft enorm veel te bieden. En de herbergiers hoe kan het anders kennen de wervelende lichtstad in al haar facetten. In de voornoemde herbergen worden ieder twee reizen verloot onder het kliënteel. Per konsumptie krijgt de kliënt een lot. Wie de prijs wint heeft plaats op maandag 18 januari. een bloedafname op het gemeentehuis. Mark Insingel: poëzie op zondagmorgen Mare Donckers schrijft hermetische gedichten en proza onder het pseudoniem Mark Insingel. Hij is 47 jaar en werd nogal geïnspireerd door Van Ostayen. Zondag 10 januari om 10.30 u. is hij te gast in de foyer van de stadsschouwburg, waar deze auteur van een vijftal dichtbundels over eigen poëzie spreekt. Voordrachttornooi dr. De Gruyter Voor de tiende maal worden in de schouwburg van Sint-Niklaas selektieproeven georganiseerd voor het nationale voordrachttornooi om het dr. J.O. De Gruyter-Juweel. De proeven kunnen kosteloos worden bijgewoond. Aanvang om 14 u. Piaf-biografie ten tonele Het levensverhaal van «de kleine straatmus» Edith Piaf werd sober uitgewerkt door de Engelse schrijfster Pam Gems, Aktrice Erna Palsterman brengt in een produktie van Theater Arena en in een enscenering van Jaak Van de Velde deze «ster» voor het voetlicht op dinsdag 12 januari, om 20 u. in de Sint-Niklase schouwburg. Een stuk doorspekt met chansons, een verhaal vol roem én ellende Madrigalen «Claudio Monteverdi en de madrigaalkunst in de barokperiode» is de titel van een voordracht die wordt gegeven in de konferentiezaal van de Sint-Niklase stadsbibliotheek, Hendrik Heymanplein, op donderdag 14 januari om 20 u. Guy De Mey luistert deze manifestatie op. Nieuwe plaatopnamen worden voorgesteld. Het portret In het museum aan de Zamanstraat 49 in Sint-Niklaas kan je van 10 tot en met 24 januari gaan kijken naar een tentoonstelling van leraren aan de Sint-Niklase akademie voor schone kunsten. Achttien kunstenaars geven hun visie op de mens. Zeefdruk in Vlaanderen Een eerste (summier) overzicht van wat in Vlaanderen tijdens de voorbije twee decennia gerealiseerd werd inzake het gebruik van het zeefdrukprocédé wordt gehouden in het exlibriscentrum, Regentiestraat 65 in Sint-Niklaas. Deze tentoonstelling blijft toegankelijk van 10 januari tot en met 7 maart. Zwemkursus fysisch gehandicapten De Wase vereniging Gilsor - dit is de vereniging die gehandikapten wil integreren langs sport, ontspanning en rekreatie - breidt in 1982 haar aktiviteiten uit. Naast de inzet voor de mentaal gehandikapten (wekelijks sportuur in de stedelijke sporthal te Sint-Niklaas op zaterdagmor gen, zwemuur op dinsdagmiddag en volksdans op donderdagnamiddag) wordt nu ook gestart met een zwemkursus voor fysisch gehandikapten. Iedere zaterdag morgen van 10 tot 11 u. is er gelegenheid om zich de zwemtechnieken eigen te maken onder begeleiding van een regentes lichamelijke opvoeding. Men kan hiervoor beschikken over een privé zwembad, tegen een zeer matige prijs. Zelfs verplaatsingsmoeilijkheden zullen geen hinderpaal vormen vermits Gilsor beschikt over een eigen vervoerploeg. Geïnteresseerden kunnen meer inlichtingen bekomen op het sekretariaat van de vereniging, Casinostraat 20 te Sint-Niklaas (tel.: 031-77.14.00). We vernemen ook dat de vereniging uitkijkt naar een gewetensbezwaarde die in 1982 zijn burgerdienst moet vervullen. Gezien de aktiviteiten vooral sport omvatten gaat de voorkeur vanzelfsprekend naar iemand met een diploma regentaat lichamelijke opvoeding. Meer informa tie i.v.m, deze job is te bekomen bij de h. Van Ranst, Sparrenhofstraat 140 te Sint-Niklaas (tel.: 031-76.64.27), ACV-jaarvergadering ACV-eredeken Omer Temmerman wordt vanavond 8 januari gehuldigd door nationaal voorzitter Gust De Decker van de centrale steen. Op de traditionele nieuwjaarsbijeenkomst van het ACV-Sint-Niklaas houdt nationaal sekretaris Frans Bocklandt een toespraak over de huidige sociaalekonomische toestand en brengt gewestelijk sekretaris Bert De Meyer verslag uit over het voorbije werkjaar. Robert Duymelinck verwelkomt de genodigden vanaf 20.30 u. Aan het slot van deze vergadering worden eretekens uitgereikt aan verdienste lijke leden. Kaarten op wijk De Brug Alle Stekense kaartvrienden worden uitgeno wekelijkse kaarting die doorgaat elke dinsdfli Schuttershof, Brugstraat te Stekene. Deze si begint om 20 uur, de inzet is 50 fr en daar ht dinsdag z'n wekelijkse sluitingsdag heeft, is der konsentratie er optimaal gewaarborgd. Insc|||' dinsdagavond of op andere dagen aan de tc| café. WÈt Driekoningenstoet KWB De jaarlijkse Driekoningenstoet georganiseei KWB gaat dit jaar door op zaterdag 9 jaen opbrengst ervan gaat deze keer naar pate», Goven, missionaris in Brazilië en neef van Roger de Cauwer. Deze steun aan priester Ch maatschappelijk werker in Brazilië, kadert in delijke KWB-aktie «Wereldsolidariteit voor Br/na ,e r Disco-avond In zaal Canteclaer te Kemzeke wordt zaterdapit» een gezellige avond georganiseerd voor alle oe lende mensen. Samen met de vernieuwde show is er het optreden van de groep Fanc qX kunnen worden bekomen tegen 70 fr. j^e Wandelen jor: De wielertoeristenklub «WTC Roda» organisj het wielerseizoen elke zondag een wandÉ vertrek om 9u30 aan het lokaal «Rock-OIa»,: se dorp 6. ledereen ook niet-leden is welkoiir gezonde wandeling van ongeveer 10 km. Judo *r£ De Kemzeekse judoklub KWAI traint elke ft avond tussen 19 en 20 uur voor de jeugd, tusel 1 21 uur voor de volwassenen én elke zondagvt H tussen 10 en 11 uur voor volwassenen en tusiha 12 uur voor de jeugd. Geïnteresseerden kupzei inlichtingen steeds terecht in het lokaal MalpeM zekedorp 27 - tel. 031/79.78.79. te Sportieve dames Onder het motto «Een gezonde geest in een gezond lichaam» werd enkele tijd geleden de tumklub voor dames Pimpernel opgericht. De klub gooit vanaf 1982 z'n deuren open voor alle sportieve dames. Iedere maandagavond tussen 20 en 21 u gaan de turnlessen door in de turnzaal van de Broeders Hiëronymieten, Nieuwstraat 15 te Stekene. Deze aktiviteiten staan onder de leiding van de deskundige Jackie Arbijn, leraar lichamelijke opvoeding in het kollege van Lokeren, Het lidgeld bedraagt verzekering inbegrepen tot einde juni '82, 600 fr. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij mevrouw Marie-Jeanne Geerinckx-Gijsel, Frans van Brusselstraat 20 te Stekene, tel. 031/79.84.20. Wie belangstelling heeft kan telefoneren of eens gaan zien op een maandagavond tussen 20 en 21 uur. Kon. Sint-Xaveriusturngilde «Vlug en Vrooi^ De oefenstonden op zaterdag (leerlingen l hernemen terug vanaf 9 dezer. Wees regelmat^ v Heden zondag zullen onze turners deelnemt00 persoonlijke kampen O. VI. turngouw te Steka^ hal, Nieuwstraat. Een uitstapje naar het Waaserc onze sympathisanten zal voor de deelnemers, d moediging zijn. Voor de meisjes is het de.u zaterdag 9 dezer in de Sporthal te Tielrode (rec.et kerk). Veel succes aan alle deelnemers(sters)£_g C.M.B.V. pz Zangherhaling op maandag 11 januari o?S januari maar dan wordt U zeker verwacht in d(f Vrijdag 8 januari tussen 14 en 16 uur vrf1 groepsleidsters verwacht met de naam van rf* die deelnemen aan ons jaarfeest, met uitstek^ op woensdag 13 januari. H. Mis te 16.30 u., g'a^ de opgehaalde prijzen mee te brengen. Aan oj Z£ wordt vriendelijk gevraagd iets te geven v v tombola. Hartelijk dank. Milac-Zele yac Zondag 10.1.82 feestavond in zaal «De Kroonr^ programma: Aalmoezenier Willems en GildalCe 19.30 u. In de voormiddag voorlichtingsverga het Gemeentehuis te 9.30 u. Alle toekomstige^0 verwacht, d€ d< Landelijke organisaties a c Alle leden worden verwacht voor de kaarting \Pr( dag 9 januari a.s. te 20 uur in zaal Agra. va mi K.V.L.V. }j Voor de Agra-leden is er vergadering op ma>— januari te 14 uur in zaal Agra. Jeugdtoneel te Zele Op woensdag 13 januari om 14.30 u. voert hll theater Rhetorika in de Rijksmiddenschool, Beulelaan een modern sprookje «Boven de wo' Het is een kombinatie van voordracht, dans en"~ tot een toneelstuk is verweven. L, PVV Zele organiseert lessen over het gem^' leid >t i De PVV-afdeling van Zele in samenwerking. Instituut voor Volksopleiding en Kadervorming,", seert een cursus voor gemeentebeleid. De lesi heeft plaats in het lokaal Ons Huis, Zandberg Ze cursus heeft zijn belang voor elkeen die belanrar een verantwoord en degelijk gemeentebeleid, elii De lessenreeks vangt aan op dinsdag 12 janueler uur met het onderwerp «De gemeente als instelto als spreker Luc Asselman. De tweede samenko&r plaats op dinsdag 19 januari eveneens om 20 uivai zullen de gemeentelijke financiën belicht wort fy, Walter De Meyer. Op dinsdag 2 februari orrfert doorlicht Georges Van den Borre het gemeentt i tuurbeleid. Dinsdag 9 februari om 20 uur eu Asselman handelen over het O.C.M.W. en totn. dinsdag 16 februari om 20 uur «De gemeenteer relaties» met Luc Asselman als spreker. jee Lede VRIJDAG 8 JANUARI: Kon. Harmonie «Ste Cecilia», Lede: Algemene statutaire vergadering met souper (20.00 u) Galerij «'t Hof te Puttens», tentoonstelling Kunst schilders Jef Janssens en Cecile Verplancke. Voorope ning: Luc Lekens (20.00 u). (Open tot en met 24 januari). ZATERDAG 9 JANUARI: Scouts en Gidsen: 9* Woudlopers - TD in «De Klub». ZONDAG 10 JANUARI: Jeugdhuis «Leeuwerik»: Filmvoorstelling «Jere miah Johnson» (20.00 u) «De Glansmerel»: Algemene vergadering Info over «Erfelijkheidsleer». DINSDAG 12 JANUARI: C.M.B.V. Lede: 1ste les kreativiteit Vrijwillige Bloedgevers: Oordegem. Te Hamme-Zogge werd een nieuwe vrouwenvereniging gesticht. De eerste vergadering De KSA van Zele zou graag verwarming aanbrengen in hun lokaal. Daarop had in de parochiezaal plaats. De organisatie was in handen van Francine Vercatnmen. men op de Driekoningentoer te gaan. (bvw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 18