Pariementaria Milieufederatie Oost-Vlaanderen kongresseerde te Lokeren ri Belastingen en begrotingen zitten gemeenten dwars het Intergem werkt te Buggenhout Intercommunale Donkmeer ter ziele Buggenhoutse hulpdiensten verlenen waardevolle hulp 2 - 8.1.1982 - De Voorpost De kersverse Lokerse volksvertegenwoordiger Georges Antheunis (PW) vraagt in een brief aan PTT- minister De Croo en minister voor kultureie aangele genheden Karei Poma (Vlaamse deelregering) dat in de zeer nabije toekomst een zo ruim mogelijke rege ling voor de vrije radio's zou worden uitgedokterd Dan kan eindelijk komaf gemaakt worden met de aanslepende onzekerheid en zou ook een eind kunnen gesteld worden aan het in beslag nemen van erg dure apparatuur. Verder zou dan ook het peil van de radio's kunnen worden opgevoerd, en om dat te bereiken wordt aangestuurd op o.m. een planning op lange termijn. Legaliseer de vrije radio's, luidt de boodschap van Georges Antheunis. Op voordracht van de minister van binnenlandse zaken heeft het de koning behaagd, bij koninklijk besluit van 5 november het burgerlijk ereteken van officier in de Leopoldsorde toe te kennen aan Ferdi nand Henri Philemond De Bondt, lid van de senaat, als erkentelijkheid voor de bewezen diensten. Een wat plechtstatige verordening, en we feliciteren de Sint- Niklase CVP-senator bij deze voor de onderscheiding. Ferdinand De Bondt maakt in zijn hoedanigheid van bureaulid van de CVP-senaatsfraktie deel uit van het nationaal hoofdbestuur van zijn partij, de Waaslander werd door zijn fraktie bovendien aangewezen als lid van de bijzondere senaatskommissie die momenteel het ontwerp op de bijzondere machten onder de loep neemt. Norbert De Batselier (SP) heeft in de Kamer van Volksvertegenwoordigers zijn faam ais redenaar alle eer aangedaan. In zijn maidenspeech nam hij het regeerakkoord onder de loep en onderstreepte hierbij dat naar zijn gevoelen de kleine man duidelijk wordt geviseerd door een flink aantal maatregelen die door de nieuwe regering werden getroffen. Niemand, aldus De Batselier, kan er wat tegen hebben wanneer aan iedereen wordt gevraagd te bezuinigen. Maar dat doen op de kap van de kleine man, wil gewoon zeggen dat de zwakste schouders de zwaarste lasten moeten tillen. Ook waarschuwde hij premier Martens voor zijn «deflatoir programma dat een ramp wordt voor dit land». Tot slot besprak hij ook de vijf «nationale sektoren» en schoof hij de premier in de schoenen aan «de kant van het patronaat te staan». De Milieufederatie Oost-Vlaanderen, die de overkoepeling is van zowat een zestal milieu vriendelijke organisaties van Oost-Vlaanderen (DAW, ABLLO, VZW DURME, RAL DES, FMG, SOW) hield in het pas geopende domein «Verloren Bos», haar tweede kaderdag. Prof. U. Libbrecht verwelkomde de ongeveer 80 aanwezige MFO-kaderleden (bestuursleden van plaatselijke en regionale milieuaktiegroepen) in de overvolle stemmi ge vergaderzaal van het domein. Hij schetste vooreerst de doelstelling van MFO en van de kaderdag. Hij wees vooral op de noodzaak van een samenhangende milieu beweging die helaas een groot deel van haar dyna miek moet besteden aan de konfrontatie van de over heid met haar eigen wetten. Want het is precies die over heid die als eerste en belang rijkste overtreder moet be schouwd worden van haar eigen wetgeving. De MFO- voorzitter wees ook op de macht van de pers om de milieubeweging in haar ak- ties te steunen, de bevolking te sensibiliseren en de wet- makers te verplichten hun eigen wetten te respekteren. Met deze kaderdag hoopt hij te zullen bereiken dat de overheid zich zal willen en gageren voor een nieuw be leid dat gericht is op de bescherming van de groene ruimten. De heer A. De Smet (lie. Stedebouw en Ruimtelijke Ordening) gaf de eerste dis- kussievoordracht over Ju ridisch administratieve as- pekten van de aantasting van onze open ruimten Als uitgangspunt wilde de spreker de gewestplannen en hun overtredingen in een ruime kontekst plaatsen, met de vragen «Wat is een gewestplanen «Wat is een overtreding van het gewest plan?». Een gewestplan is geen uit voeringsplan maar een be stemmingsplan. Het is een plan waarmee iedereen (openbare instanties en par- tikulieren) rekening moet houden. Het verplicht ech ter niemand de daarin opge nomen bestemmingen te realiseren. Veel moeilijker is het echter om een definitie te geven van een overtreding van een gewestplan. In een tweede punt van zijn voor dracht ging de h. De Smet dieper in op het wettelijk arsenaal of de juridische ak- tiepunten die ter beschik king staan van al wie zich wil verzetten tegen de over tredingen. In een derde punt ging de spreker dieper in op de inbreng en de taak van de administratie bij de over tredingen. In 1968 werd een dienst opgericht voor toe zicht en beteugeling van de bouwmisdrijven. Maar deze dienst is tot nu toe nooit voldoende operationeel uil- gebouwd. Spreker stipte ook aan dat het bestuur van stedebouw geen goede naam heeft op de rechtbanken, onder meer omdat er veel kleinigheden voorgelegd worden, omdat er zo dikwijls van gedacht veranderd wordt, om zijn besluiteloosheid en politieke inmenging, bijv. de week endhuisjeshistorie. De heer P. Staes (journa list) sprak in de tweede dis- kussievoordracht over «Overtredingen van de ge westplannen en behandeling van enkele praktijkgeval len». Uit de geanimeerde bespreking van deze spre ker lichten wij enkele pun ten: Het gewestplan is dik wijls de foto van bestaande ruimtelijke wanordening, het is dikwijls de eerste overtreding van het gewest plan zoals het er had moe ten uitzien. Bij het tot stand komen van het gewestplan is geen inspraak geweest. Op het gewestplan Antwer pen bijv. komen opeens nieuwe bestemmingen bij die vroeger nooit ter sprake zijn geweest, en die tijdens de inspraakronde onbekend waren. Wat de overtredin gen betreft: Wij kennen de voorbeelden uit Limburg en in Turnhout. Het feit is be kend dat een grootgrondbe zitter die in de periode van de vastlegging der bes temmingen op het gewest plan, rondliep met een ak- tentasje vol goudstaven, be stemd tot omkoperij. Maar spreker gaf wel toe dat het hem niet bekend was of die persoon in kwestie de goud staven heeft uitgedeeld. Hij liep er toch mee rond! Om kooppraktijken zijn zo uit te voeren dat zij nooit be wijsbaar zijn. Enkele voor beelden werden daarvan ge geven. Een gewestplan zon der grondbeleid is onmoge lijk. Er zit veel, al te veel kapitaal in de grondspeku- latie. Er zijn enorme kapita len mee gemoeid. En die hebben de gewestplannen KB's gedikteerd, en niet de goed-begrepen RO. De hui dige staatssekretaris RO handelt zelf in bouwgron den en inrichting van wo ningen. Dit illustreert het beleid. En spreker besloot dat dit beeld zowel negatief als positief kan worden ge noemd. Maar hoeveel scha de is er aangericht, en is nu onherstelbaar, vooraleer het uiteindelijk toch tot een echt beleid komt? De heer S. Van Nuffel gaf de derde voordracht over «Methodologie van de in ventarisatie». Hij stelde vast dat er in Vlaanderen sinds verscheidene jaren een stag natie is in het aktief ruimte lijk beleid, omdat de politici hun doen en laten volledig afstemmen op het verwer ven van macht. De mens staat in het politieke bedrijf niet meer centraal: toestan den zijn belangrijker gewor den. Hij besprak het tot stand komen van de gewest plannen, de afwijkingen hierop. Aan de hand van enkele praktische voorbeel den legde spreker uit hoe men de wijzigingskaart» moet opstellen, en op welke manier men de nodige in formatie kan verzamelen en hoe men uiteindelijk tot een eenvormige beoordeling kan komen. Na groepsver gaderingen met schriftelijke opaf jamr noet. ste e imbe rapportering kwam dankas synthese die beknopt W vo' weergegeven door de saeen taris. tsvei Deze synthese werd dooi bei 6 regio's eenparig aai 9e nomen. ^et fit v KONKLUSIE one MFO werd als overlegL°te form voor de 6 regio milieufederaties in 0$ zjr Vlaanderen opgericht. 3en er onder het stimulere^m voorzitterschap van Libbrecht op korte tijó q geslaagd zichzelf als djfi I misch samenwerkingS' band tussen de milieualÈ groepen in de provinct\^\ vestigen. Het slotwoord werd ui 1 sproken door de h. Rol Dirks, Algemeen sekret van de Bond Beter Leej lieu-Vlaanderen. Hij p/(Wij vooral voor de verdere ftieu bouw van samenwerlPT0 BBL-MFO. De MFO |Pa9 aktief bijdragen tot de kendmaking van algemz^ akties van BBL, zoals Loe| roep tot de kiezer, het idee morandum aan de fon Eer teut (nu premier), het nu De fest over de gerneei1 raadsverkiezingen. Dit h ste wordt samengesteld 2e<j uitgebreid met zoveel me) jj'uj lijk inbreng van mensen de de basis van de milieube tus ging, zoals bijv. de MFO get haar leden. op! 'lin Bij de jaarwisseling wordt traditiegetrouw in alle gemeenten van ons land overgegaan tot de bespreking van de begroting voor het nieuwe werkjaar. Naast de gemeentebegroting komt ook het financieel beleid van de Openbare Centra voor Maatschappelijk werk ter sprake. Het grote probleem is hier natuurlijk dat de stad moet bijspringen wanneer hét OCMW met een schuldenlast zich opscheept. Het waren deze problemen die zowat de hoofdingrediënten vormden van de gemeenteraden te Hamme, Berlare en Lebbeke. In Hamme was de oppositie erg verwonderd wanneer bleek dat de begroting van het OCMW niet kon worden be sproken Vanuit de SP merkt raadslid Goossens op dat de OCMW-begroting nog niet is goedgekeurd door de OCMW- raad, wat naar zijn gevoelen in ttia s. met hetorganiek verklaarde hij, was dan ook zinnens hiertegen klacht neer te leggen. Raadslid Goossens zei onder meer dat dergelijke dingen niet door de beugel kunnen. Een ander SP-raads- lid, Boeykens. was gemode- reerder. Hij zei dat hij de rede nen die burgemeester Baert inncp best kon begrijpen (met name een geval van over macht) en dat door bepaalde moeilijkheden en het tragisch overlijden van de heer De Cock, sekretaris, men plots voor onverwachte toestanden kwam te staan en de OCMW- begroting daardoor niet op tijd was klaar gekomen. Burge meester Baert voegde aan dit alles nog toe dat de begroting van het OCMW pas in januari zou kunnen worden bespro ken. Ook hij wees op de pro blemen die er zijn gerezen door een samenloop van om standigheden en schepen De Geyter zei nog dat over deze situatie ernstig van gedachten is gewisseld met het OCMW. Vorig jaar, zo bracht hij in herinnering, is er al evenmin een begroting ter sprake geko men. omdat men toen voorlo pige twaalfden had gestemd De voorzitter van het OCMW. de heer Huylebroeck bevestig de de uitspraak dat men niet over voldoende personeel be schikt om de begroting tijdig klaar te krijgen Trouwens, wat het nieuwe rustoord be treft. daar staat men voor een groot vraagteken. Toen PW- raadslid De Visscher vroeg om de zitting te schorsen, ging de voorzitter graag op dat ver zoek in. Na de schorsing ging de zitting een beetje minder hevig verder. In Berlare moest de raad zich uitspreken over een lening van 2.905.000 fr. ten behoeve van het OCMW. Dit geld moet dienen om de afwerkingskos- ten van het rusthuis van Over- mere te betalen Raadslid Van Hove, tevens OCMW-voorzit- Ici IC D?rl',rf 1 dat daaa laattijdige lening te wijten is aan de trage administratieve molen Het dossier desaan- gaande heeft inderdaad nogal wat omzwervingen gemaakt. Maar ondertussen moet Berla re het voorlopig rooien met twaalfden. Deze situatie is naar de woorden van burge meester Van Sande te wijten aan een vorm van heirkracht. De vertraging is niet alleen toe te schrijven aan de ziekte van een personeelslid, maar even zeer aan de bijkomende einde- jaarstaken. Misschien zit er de inbraak in het gemeentehuis medio november ook wel voor iets tussen. Wuitens-stadion aan vernieu wing toe De overige punten tijdens de Hamse raadszitting kunnen vlug worden samengevat: men besloot onderhoudswerken uit te voeren aan de waterlopen van derde kategorie. Ook de vemieuwingswerken aan het sportkompleks Vigor-Wuitens zullen worden aangevat. Het gemeentebestuur besloot met name een ontwerper voor de beton- en stabiliteitsstudie aan te duiden. De raad werd ook gevraagd een kontrakt goed te keuren en de erelonen zullen worden gefixeerd op 5% van de uitvoeringsprijzen. Verder worden drie nieuwe schuilhuis- jes voor de gebruikers van het openbaar vervoer voorzien (Station. Lange Maatstraat en Kastel). Verder werd besloten de belas tingen voor 1982 niet te verho gen. De onroerende voorhef fing wordt behouden op 1.524 opcentiemen, de aanvullende gemeentebelasting op de per sonenbelasting op 6%. de ge meentebelasting op het opha len van huisvuil voor gewone gezinnen op 800 fr. en voor nijverheidsinstellingen op 2.000 fr. De opcentiemen op de provinciale belasting op drijfkracht bedragen 340 op- «n Ue gcmccniclK- lasting op hinderlijke bedrij ven 600 fr. (1« klas). 300 fr. (2' klas). De gemeentelijke belas ting op de tijdelijk van onroe rende voorheffing vrijgestelde woningen bedraagt 19,05 pe- rekwatie K I. De opcentiemen op de provinciale belasting op het nijverheidspersoneel werd bepaald op 360 opcentiemen voor de bedienden en 320 voor de werklieden. Ook de direkte gemeentebelastingen op de met-bebouwde gronden, gele gen in het woongebied en pa lende aan de openbare weg, die gelet op de plaatselijke toestand voldoende is uitge rust. bedragen 300 fr. per strekkende meter en ander zijds werd ook het taksregle ment op het leggen van riool aansluitingen behouden. Ook de gemeentebelasting op ver toningen en vermakelijkheden blijven dezelfde als in het afge lopen jaar. Openbare biblioteek en riole ring in Berlare Enig opzien in Berlare waar raadslid Leys (PVV) een vraag stelde over een punt dat hele maal niet op dc dagorde voor kwam. Hij wilde weten hoever het nu stond met de openbare biblioteek. Die zou wettelijk per 1 januari van dit jaar moe ten funktioneren. Maar daar zitten natuurlijk een aantal ge varen in. Zegt burgemeester Van Sande: «De wetgever heeft zich duidelijk vergalop peerd door zichzelf te verplich ten de bibliotekarisscn vanaf dat moment uit te betalen. Dit heeft naar men nu komt vast te stellen een veel grotere weer slag dan men zich had kunnen inbeelden. Onder meer omdat ook de vrije biblioteken klaar zijn om zich nu te laten over nemen». Volgens raadslid Van Hove is het biblioteekdckreet in zijn huidige vorm noch min noch meer een nekken van elk privaat initiatief. Burgemees ter Van Sande zei ook nog dat aan de bevoegde minister een onderhoud is aangevraagd om de versoepeling van het de kreet te bekomen. De financi ële lasten zijn immers te zwaar voor dc gemeente. Wat Berla re zelf betreft, de lokalen waarin men dc biblioteek wenst onder te brengen, zijn nog niet voldoende geakkomo- deerd. Deze werken zouden 1 miljoen frank kosten, Berlare wacht, net zoals zovele andere gemeenten rustig af wat er gaat gebeuren. Een derde groot dossier naast dit van de OCMW-lening en de biblioteek was dit van de riolering in Uitbergen. Dc werken zijn begonnen op 12 januari van vorig jaar en dien den binnen de 130 werkdagen klaar te zijn. De aannemer zette over deze werken maar 100 dagen zodat de definitieve afrekening nu reeds klaar ligt. De rioleringswerken hebben in totaal 20.360.441 fr. gekost (zonder btw) Een tweede ver rekening van de werken aan de koliektoren Noord en Zuid brengt de kosten op meer dan 4,8 miljoen frank. Dat komt omdat er zich onvoorziene moeilijkheden hebben voorge daan aan dc kruising van dc rijksweg 375 en dc Turfput- straat. Maar deze werken zijn volledig betoelaagd. Het rooiplan voor de provin ciale baan Gent-Zele heeft bij het Commodo en Incommodo geen opmerkingen uitgelokt zodat het zonder meer wordt aangenomen. Het betreft de rooilijn vanaf de Molenstraat tot de Kruisstraat langs de kant van het gemeentehuis. De OCMW-begroting 1982 wordt zonder opmerkingen door dc raad eenparig goedge keurd. Wel zal zij worden aan gepast in die zin dat bedragen van dc Buitengewone Dienst naar dc Gewone Dienst zullen worden overgeheveld. De Buitengewone Dienst ver toont namelijk een batig saldo van 585.947 fr. Dit is niet ver antwoord als er in de Gewone Dienst een gemeentelijke toe lage steekt. Dit is te Berlare wel het geval, zoals wellicht overal elders, en die toelage bedraagt in dit geval 13 mil joen 700.000 fr. Deze toelagen vertegenwoordigen ruim 10% van de gemeentelijke begro ting en drukken derhalve zeer zwaar op de begroting van schepen Devos. In de Buitengewone Dienst steekt onder meer een bedrag van 693.000 fr. voor de aan koop van een nieuwe wasin- stallatie voor het rusthuis van Ovcrmcre die bij hoogdrin gendheid moest worden ver vangen. De raad nam akte van het ontslag van gemeentesecretaris Albert Meganck die op 30.6.1982 op rust gaat. Bij handgeklap werd hem de ereti tel van zijn ambt toegekend. De heer burgemeester wist nog mede te delen dat hem door een brief van 1.12.1981 was bekend gemaakt dat de staats- toelagcn voor de verbete- ringswerken aan dc weg Zele- Berlare, mits enkele wijzigin gen aan het ontwerp, worden toegezegd. Het werk zal dus weldra in aanbesteding kunnen gaan, al is dit weldra dan in geen geval vóór 30.6.1982. Vermits de werken dus nog geruime tijd zullen uitblijven, vroeg raadslid Van Houwe dat dringend werk zou worden ge maakt om de grootste putten te dempen Volgens spreker is de toestand langs de weg Zele- Berlare bijzonder gevaarlijk. Schepen Vercruyssen van Openbare Werken, was hel hiermee volledig eens en be loofde dat de voornaamste herstellingen zullen worden uitgevoerd zodra het weder het toelaat. Intergem voorziet tijdens de komende weken en maanden nog verschillende werken in de gemeente Buggenhout. Onlangs nog werd op het industrieterrein Gendhof een openbare verlichting aangebracht over een afstand van 1.486 m. Deze werken werden door Intergem uitgevoerd in opdracht van de intercommunale DDS, deze laatsten leverden de armaturen en de palen. De kosten hiervan bedragen 692.000 fr. en worden gedragen door de DDS. De werkingskosten en het electriciteitsverbruik komen echter ten laste van dc gemee nte Buggenhout Vandaar ook het debat in de laatste gemeen teraad over de verspilling. Er werden immers meer palen ge zet dan er lichtpunten gebruikt worden. Dc helft van de arma turen en verlichtingspalen staan er 'nu nutteloos bij en zullen waarschijnlijk nooit ge bruikt worden. Intergem en DDS wilden echter kost wat kost de palen zetten zoals voorzien in de aanbesteding. Dat deze aanbesteding nog da teerde uit tijden dat het nog beter ging met de energievoor ziening zal de intercommuna les een zorg wezen In het Bcrkenvcld wordt de ondergrondse laagspannings- kabel ontdubbeld om zes nieuwbouw-woningen te kun nen voorzien van elektriciteit. Tcrzclfdertijd wordt daar ook de tv-distributie ondergronds gebracht. De kosten bedragen er 207.000 fr In de Statiestraat kende men tot nog toe erg sterke span ningsschommelingen. Een ver sterking en een transformator wisseling moeten dit euvel wegwerken. Hier kosten dc veranderingswerken 102.000 fr. Ook in de Hanestraat wordt het laagspanningsnet ver sterkt, in gevolge een stijgende belasting is zo'n ingreep nodig. Een nieuwe kabel wordt aan gelegd vanaf de cabine Diep- meerstraat tot aan het einde van de Kamerstraat. Ook in dc Kruisbaan zal men een nieuwe kabel aanleggen en dit in beide richtingen vanaf de Vierhui- zenstraat. De kosten hiervan lopen op tot 185.000 fr. Ook in de Brusselmansstraat zit men met te sterke span- ningsintervallcn. Ook hier zal dc kabel van de elektro-voorziening vernieuwd worden tussen dc kabine van dc Brusselmansstraat en de Vidtstraat. Dc kosten bedra gen er 168 000 fr. In de loop van 1982 zal Inter- :Vo me gem nog een kabine plaat djS ter hoogte van de Vierbunt die straat, één in de Houten llfot lenstraat en in de Holleke aki straat, bij Reintjes-Van Br Bo ze, in de Veldstraat. dc Drit he renstraat, de Vidtstraat en ge Kamerstraat. Ook het aardgas neemt stilt Buggenhout in. Nadat de mccnteschool en het sportc trum nu voorzien zijn van g He leidingen breidt men dc gasi nu uit in de Vierhuizcnstn aa Hier worden 3 woningen a wt gestoten en er bevinden zi Vc nog 6 aansluitbare huizen. I vo gasleiding zal er uitgebri st< worden met 136 m. Dc pr be hiervoor bedraagt 138.000 i re Ook in de Bovendonkstraat men het gas voorzien over c afstand van 112 m, hier wi Al den vier woningen voorzi sii van gas. Meteen kan men di b( aanliggende woningen eve sp tucel ook van gas voorzien. I tis prijs van deze leiding bcdraj V( 145.000 fr. re Vi Nog aan de Vicrhuizenstri R' zal het kinderdagverblijf o< V\ op gas worden aangesloti G (centrale verwarming). I Fi aansluiting vanaf de Vierht zenstraat bedraagt 208 m I S kosten hiervoor zijn 295.0 B fr. T (If Het is eigenlijk een lange doodstrijd geweest. Door het feit van het fusioneren van f gemeenten Berlare - Uitbergen - Overmere verviel automatisch de bestaansreden van P Intercommunale aangezien dc drie gemeenten die de tussengemeentelijke maatschapp 2 uitmaakten tot één waren herleid. Vanzelfsprekend kon het hele beheersappara: f zomaar niet in een handomdraai worden opgeslorpt door de nieuwe gemeente. Er werd dus een likwidatieor- gaan in het leven geroepen waardoor de geleidelijke ver effening van de intercommu nale werd uitgewerkt. Door het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap werd nu eind 1981 vooropgesteld als uitein- Redaktie De Voorpost Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Hendrik Heymanplein 16 te 2700 Sint-Niklaas Tel. 031/76.43.54 Pontstraat 64 te 9300 Aalst Tel. 053/70.41.19 Redaktie: Staf Dewachter, Mark De Backer, Roel Van de Plas en Wouter Vloebergh Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Publiciteit: Uitgeverij De Cuyper, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Tijdens de nieuwjaarsont vangst op het gemeentehuis konden we van burgemeester De Landtsheer enig cijferma teriaal ontvangen betreffende de para-gemeentelijke hulp diensten (in 1981). Het Rode Kruis was 1.280 u. op oefening en was effektief paraat op pre ventieve hulpposten geduren de 1.060 u. Het aantal verzor gingen bedroeg vorig jaar 134 en er werden 5 personen naar de kliniek weggebracht voor verdere verzorging. Tijdens de aktie die onlangs nog werd gehouden kon het Rode Kruis 540 kg hulppaket- ten voor Polen inzamelen. Maar erg belangrijk voor het Rode Kruis blijft in 1981 de aankoop van een nieuwe am bulancewagen. Een aankoop die trouwens volledig met ei gen middelen gebeurde. On der meer via een geslaagd bal kon het Rode Kruis gelden inzamelen, voldoende om de wagen die 147.000 fr. kostte aan te schaffen. Het aantal uren aktieve dien sten bewijzen dat het plaatse lijke Rode Kruis steeds paraat staat en bereid is te helpen bij elke manifestatie wanneer de organisatoren erom verzoe ken. Een team van entoesiaste hulpverleners staat altijd klaar om eventuele nood te lenigen. Ook de EHBO-cursussen die geregeld door het Rode Kruis worden georganiseerd mogen keer op keer op een grote belangstelling rekenen. Ver melden we ook nog dat een erg dynamisch bestuur borg staat voor de goeie sfeer binnen het Rode Kruis. Brandweer Het Buggenhoutse vrijwillige brandweerkorps was in 1981 goed voor een honderdtal prestaties. Er werden een ze vental brandvoorkomingson- derzoeken gehouden. Het gros van de aktiviteiten ging naar het verwijderen van wespen nesten (40 x) en het hulp bie den bij wateroverlast (25 x). De brandweer diende 7 maal uit te rukken voor een woning brand. 3 maal voor een fa brieksbrand, 4 x voor een au to-ongeval, 3 x werd een schoorsteenbrand gesignaleerd en men verwijderde ook 3 an tennes van hoge daken. Een viertal maal diende men gras- branden te bestrijden en na een storm had men ook de handen vol om een omgevallen boom van de openbare rijweg te verwijderen. In de feesttent van de jaarlijk se handelsbeurs stond de brandweer in voor de bewa king. maar dit jaar diende in die tent ook een lichte brand bestreden te worden. De brandweer ontving tijdens het vorige werkjaar ook een nieuw uitgangsuniform dat door de betrokkenen mede be taald werd en ook nog in 1981 mocht men een nieuwe auto- pomp in gebruik nemen. Het 60* Internationaal Autosa lon van Brussel staat dit jaar in het teken van «de auto: motor van onze ekonomie». Het jubi leum salon vindt plaats van 13 tot 24 januari in dc tentoon stellingsruimten van de Hcyzel te Brussel. Tot 9 februari loopt in de gale rij «Mutualistisch Cultureel Centrum» in de Sint-Jansplaats te Brussel een overzichtsten toonstelling «Pierre Paulus in de Belgische delijkc likwidatietermijn zodat vanaf 1.1.1982 een gemeente bedrijf, de «Regie» dc zaken zal moeten overnemen. Het huidige reglement blijkt volledig te zijn gebaseerd op het regentsbcsluit terzake van 1946. De raadsleden zullen er trouwens een copic van thuis bezorgd krijgen. Door een aangestelde notaris werd intussen inventaris opge maakt, en alle goederen wor den overgedragen aan de Regie. In dit verband wil raadslid Van Houwe weten of de Regie tot onteigeningen zal kunnen overgaan. Hij bedoelt hiermee of hét mogelijk zal zijn het hele Donkmeer terug onder een eigenaar te brengen. Op die vraag wordt door dc heer burgemeester positief geant woord, in die zin dat de ge meente niet de Regie dit zal kunnen doen, waar de ver effenaars dit uiteraard niet konden. Zij konden geen ei gendommen meer verwerven. Wij menen te hebben begre pen dat de hele kwestie op een volgende raadszitting zal wor den uitgepraat, nadat de raads leden de gelegenheid hebben gehad het reglement te bestu deren. Maar als overgangs maatregel zal het bestaande personeel, een wachter en een onderhoudsman, door de Re gie worden herbenoemd bui ten het gemeentelijk kader maar wel met een wettelijk kontrakt. De funktie van bcdrijfsontva ger zal worden opgenomen 1 de taak van gemeenteontva: 1 ger. Er moet ook een bedriji 1 boekhouder worden aang steld. Die funktie is onvereni baar met die van ontvange Uit ingewonnen inlichtinge blijkt dat het werk in 4 u week moet kunnen worden a gehandeld. Het is niet duidt lijk hoe en onder welke voo: waarden dc titularis voor deï funktie moet worden aangt duid. Het werk, na aanbesti ding, toevertrouwen aan ee privaat boekhoudingskantoo; is volgens de heer burgemee! ter wettelijk niet toegelatet Raadslid Van Hove is er voot stander van het werk in dienst verband zonder bijkomend vergoeding toe te vertrou wen aan iemand van d< gemeentelijke administratie. Vermits de heer Denil, nog maals dc heer Denil, het des tijds als vereffenaar aankon it een tijdsspanne van 4 u. pet week moet het nu ook moge lijk zijn. Voor de benoemingsvoorwaar den heeft men gedacht aai minimum volledig middclbaa onderwijs, t.t.z. dezelfde voor waarden als deze verbondei aan de funktie van opsteller ii de gemeentelijke administra tie, en de wedde daarop af te stemmen rato van 4 u pei week. A.B.

De Voorpost | 1982 | | pagina 2