i Basket rond de jaarwisseling Klaaskens naar de titel bbc m Spanning tot op de eindmeet UITGEBEKERD Panters bekeren verderf Okapi heeft werkelijk twee gezichten 30 - 8.1.1982-De Voorpost Nu veel klubs van de winterstop gebruik maken om met de jaarwisseling ofwel gekwetste spelers op te lappen ofwel hun klub klaar te stomen voor de tweede helft van de kompetitie, past het wel even een overzicht te geven van de voorbije gebeurtenissen in onze streken. Zowel in de streek Aalst-Dendermonde-Waasland viel er heel wat te noteren. Hier en daar werd een coach aan de lijn gezet en waar gevestigde waarden hun titelambities in rook zagen opgaan komen toch verrassingen uit de hoek van underdogs die een schitterend seizoen meemaken. BASKET Tweede nationale Bij onze Aalsterse vaandel drager OKAPI scheen lange tijd de zon met het oog op promovering naar de hoog ste reeks. De nederlaag bij Kortrijk met 101-61 deed echter de deur dicht. De ploeg van het duo Troch- Van Driessche staat momenteel op een vijfde plaats op zes punten van datzelfde Kortrijk en moet Andenne, Schelde Gent (ja een ware openbaring) en Bus Lier voor zich uit laten gaan. Toch kan Okapi tij dens 1982 nog heel wat topploegen in het zand laten bijten en vooral thuis zullen de Okapi's het beste van zichzelf geven. Derde nationale A De pluim gaat hier ontegen sprekelijk naar OSIRIS DENDERLEEUW dat on danks het verlies van coach Huysecom toch in staat is de stap hogerop te zetten. De motor van de ploeg is alleszins Dirk Temmerman die beslist een openbaring is voor vriend en tegenstan der. Blijft Mercurius de zwaarste konkurrent voor de titel toch geloven wij in de mogelijkheden van Osi ris. De nederlaag van de Mercurianen tegen Luchtbal bewijst inderdaad dat elke wedstrijd moet gespeeld worden en dat slechts aan de meet de prijzen zullen gedeeld worden. Bij HERMES SINT-NI- KLAAS gaat het heel wat minder vlot. De coachwissel Etienne Aerts door oudge diende Louis De Bruyne moet de ploeg de mentale paraatheid bijbrengen om van de voorlaatste plaats in de rangschikking weg te komen. Juventus Zottegem is al veroordeeld en de Waaslanders dienen enkel te kampen tegen St.-Joost, Quaregnon of Brabo om bij de eindafrekening uit de gevaarlijke zone weg te komen. 4e nationale A Een gamma ploegen uit onze streek heeft het meer Melsele - Bavo Moerzeke 83-82 Melsele Bavo Moerzeke De te herspelen wedstrijd wegens fouten aan het officieel wedstrijdblad, heeft uiteindelijk dezelfde winnaar aangeduid. De provinciale tuchtraad besliste enkele weken gele den dat de door Melsele met 70-64 gewonnen wedstrijd tegen Moerzeke moest her- speeld. Vooral Moerzeke was hier de geïnteresseerde partij en de plaatselijke aantekenaar zag alle kleuren van de regenboog voor zijn herhaadelijk misslagen. De eerste helft van de match was Melsele echter bij de pinken. Gemotiveerd om de uitspraak schoot Staut uit alle hoeken raak en waar ook Franky Van Goethem in zijn beste dag was bleek Moerzeke bij de rust al een geslagen ploeg. 57-42. Tijdens de tweede periode persten de gasten van ploegleider Coppens er ech ter alles uit. Van Looy bieek weer eens goed voor een dertiger maar zijn mede- maats waren wellicht nog in de kerststemming en deel den links en rechts geschen ken uit. Moerzeke sneuvel de al bij al dus op de valreep en wij kunnen gewagen dat het hier twee ploegen betrof die elkaar geen duimbreed toegaven. Het thuisvoordeel was echter beslissend zodat Melsele een trapje in de rangschikking opschuift. Punten: Melsele: Staut 30 p., Van Puymbroeck 4 p., Van Goethem F. 26 p., Martens 5 p., Laureys 14 -., Van de Keybus4p. Moerzeke: Colman 8 p., Van Looy 36 p., Van Houtte 14 p., Van Riet 10 p., Van Cleemput 6 p., Claessens 8 P- WEGA BBC Lokeren 5) 81 Vovka Oudenaarde 96 In een wedstrijd voor de Bfeker van Oost-Vlaanderen hpbben de Durmejongens één helft prachtig partij gegeven aan de koploper uit eèrste provinciaal. Karakter speler Walter Gerlo was dubbel gemotiveerd en tij dens de eerste helft moest Lpkeren slechts enkele pun- tejn prijsgeven aan prijs- schutter T'Joncke die sa men met Verspeeten het hoge woord voerde. De Vovka-vleugelspelers zorg den voor 45-47 rustcijfers en tijdens de tweede helft duurde het nog een volle 10 minuten eer de Oudenaard se ploeg een 66-71 stand kon bewerkstelligen. Vooral Verspeeten bleef raak schie ten en het was vooral in de afwerking dat de uiteinde lijke winnaar aanduidde. Punten: Lokeren: Gerlo 26 p., Van de Vijver 9 p., De Meerleer 12 p., Dhaen 3 p., De Nul 14 p., Verdurmen 12 P- Vovka: Vervalle 16 p., T'Joncke 27 p., Snoeck 2 p., Segers 15 p., Van de Kerckhove 9 p., Verspeeten 27 p. WEGA dan behoorlijk gedaan tij dens de eerste seizoenhelft. CABRITA ZELE met de aanwerving van Jan Hoey- weghen en Rie Putteman werd getipt als zekere pro motiekandidaat. Toch vielen de Zeienaars tijdens enkele wedstrijden terug tot op hun vroeger peil. Ook hier kwam een coachwissel le ven in de brouwerij bren gen. Geert Versmessen moest de baan ruimen voor Mare Cornelis en het is een feit dat Cabrita nu betere uitslagen maakt. Met vier punten achterstand tegen Geranimo Bornem is nog alles mogelijk en gelet op de intrisieke waarde van het spelerspotentieel moet Ca brita bij machte zijn om naar de titel te grijpen. Veel zal afhangen van datzelfde Bor nem dat met een regelmaat van een klok de goede prestaties van elkaar blijft knopen. SPARTA LAARNE met coach Van Hecke, DOLE BEVEREN met heel wat jongeren in de ploeg en WASOCUB WAAS MUNSTER met de welbe kende Walter De Koning staan in de middenmoot van de rangschikking en kregen elk hun deel van de tegen slagen te verwerken. Kwet suren allerhande lieten de prestatiekurve van deze ploegen een onregelmatig verloop kennen maar van degradatie is toch geen sprake. Onderaan bengelen immers drie Westvlaamse ploegen en het ziet er naar uit dat geen enkele Oost- Vlaamse klub naar de pro vinciale afdelingen zal wor den verwezen. Eerste provinciale Dit seizoen drijft de olie boven zou men kunnen zeggen. Wij zinspelen hier op PANTERS BAASRODE dat met zijn jeugd als Dierick, Vermeersch, Moens en andere Verstappens op weg is om de titel binnen te palmen. Heel wat tegenstre vers bevestigen dat Panters de beste ploeg uit de reeks is en alhoewel Vovka Ou denaarde fel van zich afbijt zien wij coach Piron toch vlaggen op het einde van de kompetitie. SCHELDEJEUGD TEMSE derde in de rangschikking heeft dit jaar reeds vrienden en tegenstander verbaasd. De ploeg van Egon De Pauw beschikt in zoon Kris over een tweede Steveniers en met de regelmaat van een klok worden century- scores op de bordjes ge prikt. Een debuut in eerste provinciale zoals het men zich alleen maar kan dro men. DENDERMONDE en WERE Dl hangen in de middenmotor van de rang schikking en beide teams kregen reeds meer tegen slagen te verwerken dan hun lief was. Bij de Dender- jongens was Goossens lan ge tijd out en bij de Waaslanders kon topspeler The Tower Aalst (Per) Luk Aerts slechts enkele wedstrijden aan een zege meehelpen. THE TOWER Aalst is na een goede aanhef enigszins terugge vallen en staat nu op de elfde plaats in de rangschik king. Nu De Schaepdrijver ook out is wachten de Aalstenaars nog angstige momenten maar normaal zullen het toch Gentson en HEMACO zijn die volgend seizoen een reeks lager spelen. De ploeg van het H. Maagdkollege is na de aderlating met Van Nuffel, Wijnendaele en Verhas te- zeer onthoofd om de nodige punten te kunnen verga ren. Met de inbreng van Geert Versmessen kan op nieuw gebouwd worden aan een ploeg die binnen afzienbare tijd opnieuw successen kan oogsten. Tweede provinciale A Dat ST.-NIKLASE hier een klasse te sterk is bewijst de rangschikking. Wordt de uitgestelde wedstrijd tegen Lokeren gewonnen dan staat de ploeg van Sauviller- Willaert bij de jaarwisseling reeds zes punten voorop. De verrössing is echter datzelfde BBC LOKEREN dat men een spelerseffektief zonder versterking de naas te belager blijkt van de Klaaskens. Wat BAVO MOERZEKE betreft ook hier kunnen wij van een verras sing spreken. Ploegleider Coppens kan terecht fier zijn op spelers als Van Looy, Van Houtte en Van Riet die uit eigen jeugdrangen ko men. Een derde plaats in de klassering had niemand dur ven hopen. Een tegenvaller is eigenlijk de ploeg uit GREMBERGEN dat wel eens als titelkandidaat be stempeld werd. Toch zijn teveel wedstrijden verloren gegaan op de valreep zodat een tienpuntenachterstand onoverbruabaar is MELSE LE en £RPE MERE krijgen goede en mindere prestaties aan elkaar en zijn te onregel matig om aan de top van de rangschikking te kunnen wedijveren. Datzelfde kan gezegd wor den van EENHOORN BA ZEL en SPORTIEF TEMSE ploegen die téveel rëkenën op puntenwinst in eigen zaal. Onderaan de rangschikking is de strijd nog helemaal niet gestreden. CIBO ZELE vecht samen met EREMBO- DEGEM tegen de degrada tie. Wie het uiteindelijk zal halen weten wij pas binnen enkele maanden. Eigenlijk kunnen wij hier spreken van een strijd tussen Maurice Deloose en de Erembode- gernse topschutter De Wolf. Het zwakke broertje uit de reeks is beslist EKSAARDE maar dit wist bij voorbaat elke basketbal kenner. Toch is de ploeg van Tony De Vos een voorbeeld van strijdlust en inzet en wie ongecon centreerd aan de start komt heeft heel wat last van de Eksaarde boys. Er staat dus nog heel wat op het programma tijdens de eerste maanden van 1982. Een pronostiek voor heel wat ploegen is onmogelijk zodat er nog steeds span ning rond en op het veld gewaarborgd is. WEGA Panters Baasrode - Were Di 85-68 lil In een wedstrijd voor de Beker van Oost-Vla&g kregen de aanwezigen een aangename wedttret aanschouwen. Thuisploeg Baasrode ontviit g, kurrent Were di dat zonder Luk Aerts (deè er coach bij de rood-zwarten) en Marin (voetikei king) op het terrein kwam. Nam de thuisp^ ee beste start langs Moens dan bieek De Pauwjsse zijn vleugel met scherp te schieten. d. De leiders uit de reeks ge- rebound was Wlerï raakten niet los want via noodlottig. Panter; me 10-10 moest Panters Were echter met zijn bes Di in het zog houden tot de door en maakte tPar<: 10° minuut 22-22. Toen schil van 75-60 startte linkervleugel Ver- coach Piron eindig meersch met een reeks on- vervangingen oerm houdbare doelpunten en Were di kwam een/jank Were di vond geen tegen- strijd en Panters i.-af zet. Vijf minuten later no- zich een waardig In teerden wij 32-24 en Pan- de kompetitie. Met^^ ters was voorgoed vertrok- als Verstappen, M ken. Het reboundoverwicht Vermeersch kan zorgde voor een allesge- uit Baasrode op joi vend einde van de eerste rekenen dat volgi helft en met 45-31 rustcij- zoen in de nations fers was het pleit halfweg ling volledig kan al beslecht. Toch gaven de bloeien, bezoekers zich nog niet Punten: Panters: gewonnen. Met een man verdediging en drie lange spelers op het terrein beet Were di terug. Vercauteren - De Block toonden nu hun tanden en na 10 minuten naderden de bezoekers tot 63-53. Foutenlast bracht Aerts 4-10, De Br echter Swolfs met vijf Vercauteren 2-8 streepjes naar de bank en ken 2-6. gebrek aan mankracht en 12-4, Vermeerscl Moens 11-8, G. pen 8-10, Steve Verstappen M. Beule 0-2, De Sm< Were di: De Block Pauw 12-4, Swo Lokeren - St. Niklase 87-107 Het treffen tussen de nummers één en twee uit tweede provinciale bracht zondagavond heel wat volk naar de Lokerse sporthal. De thuisploeg had nog een laatste mogelijkheid op de titel maar dan moest het ongenaakbare St. Niklase een eerste nederlaag worden toegediend. Walter Gerlo bracht al zijn inzet mee en samen met Verdurmen kon hij de thuisploeg in het zog der leiders houden. 5° min. 10-14. Het was ech- wat hem in handen werd ter zonder de jonge De gespeeld. Lokeren sloeg Poortere gerekend die de terug maar De Meerleer eerste helft vanop zijn vleu- zat in de greep van de gelplaats alles binnenwierp manverdediging van de Klaaskens en na 13 minu ten werd de inzet van de thuisploeg beloond met 26- 32. Willaert de pivot der bezoekers kreeg toen zijn derde fout, werd naar de bank geroepen en Lokeren kon gelijkstellen 34-34. In plaats van in eigen moge lijkheden te geloven gingen de Durmejongens toen in paniek reageren. Bij het bereiken van de 8-fouten- BBC Grembergen met Goossens, Mijs, Straetman, Welle kens, De Clercq, Colpin, De Greyt, Seghers, De Cock en Heirweg met zijn geluksheer. (Per) Namen 75 Okapi Aalst 90 Huidig seizoen werden reeds pagina's volgeschre ven over de hoogten en de laagten van Okapi Aalst. Doch stilaan beginnen de steeds minder supporters zich te stellen in het gedrag van hun ploeg. En mis schien toevallig, doch ach ter een zeer slechte wed strijd, volgt steeds een heel sterke. Na weggespeeld te zijn geweest op Kortrijk, opende Okapi nu het nieu we jaar met een indruk wekkende wedstrijd te Na men. Een uitgestelde wed strijd, die de Aalstenaars nochtans met wantrouwen tegemoet zagen, want Na men is thuis zeer sterk, en haalde op verplaatsing al de scalp van leider Kortrijk binnen. Doch zoals wij reeds meedeelden werd het een wedstrijd in kam pioenenstijl voor de Ajui nen. Minnebo was de uit blinker met 27 punten, en ettelijke rebounds, Van den Broeck was goed voor 21 punten en Elias liet een twintiger optekenen. Hoorden wij reeds dik wijls het bestuur aan de klaagmuur staan, om de de volle lading te geven, dan waren het nu de spelers die zonder meer hun beklag maakten. Vrij willig speelt niemand slecht, was hun relaas, doch wanneer men zich dan op een grootse manier herpakt, dan is enkel Phi lips, als bestuurslid en te vens terreinafgevaardigde, aanwezig. De spelers voe len zich alleen gelaten, en voor een bestuur is het dan ook onmogelijk te oordelen en/of te veroordelen. Die kans om hun nalatigheid goed te maken, krijgen de Okapi-bestuurslui reeds a.s. zaterdag waar in de Burchtstraat Okapi aan Na men zijn revanche schenkt. grens liep St. Niklé vrijworpen van Van ge uit tot 38-49 omF 1 te bereiken met 42\ Lokeren startte de__ helft met een mam ging maar de Klif konden zich geer* verweer indenke: Cauwer ging nu links zijn kans, Iuktf9 op 9 en na 7 minui het liedje uit voor Is fmc De 54-69 stand weiQc matig verhoogd endu' fouten van Veijje plaatste coach rg, reeds zijn invallers veld. De bezoekers vleugels langs ^„1 den en na 15 f kwam het grootste op het bord 72-Sfce werd een rush naarge turyscore die na <j{ missers door d Vanderlinden op hde werd geprikt. Het t^k een wedstrijd zont^n dedigingen en hiervga fiteerde dan De Wne om zijn puntenaant£)0 drijven en Lokérft c eervolle nederlaag^ kennen. De Kl^j staan nu 8 punten 2C in de rangschikking zijn er van overtuigt— een vlekkeloos seiz[ gemoet gaan. De r immers veel te zwai Waaslanders te bef en zij kunnen reeds de champaj koelen zetten, cijfers leren ons dei ren met 39 op 82 I niet zo precies was! bezoekers die eenl 84 of 53% op h| prikten. BBC Lokeren: Ver 14-6, De Meerlee Gerlo 12-2, De Ni Vermeirsch 2-0, Vijver 0-6, Vion 0-4 St. Niklase. De 16-10, Van der Lin< 12, Van Uytfange Sauviller 10-6, De 0-16, Willaert 2-0, 0-2. uwm mmm mmi: BASKETBALKALENDER Cabrita Zele klopte Luchtbal (staande) met afgetekende 92-61 cijfers (bvw) 2afdeling mannen 20.30 u.: (9.1) Okapi - Namen 3" afdeling A 20.30 u.: (9.1) Brabo - Osiris Denderleeuw 17.15 u.: Hermes St. Niklaas - Sgolba Aalter 4® afdeling A 18.00 u.: Wasocub Waas munster - Blankenberge 20.30 u.: (9.1) Sijsele - Beveren 16.00 u.: St. Jan Antwerpen - Cabrita Zele 1* afdeling vrouwen 15.45 u.: Leonidas Aalst - Jambes 1* Provinciaal vrouwen 15.30 u.: Aurora Zele - Lokeren 2* provinciaal 15.00 u.: Baasrode Hansbeke 11.00 u.: Tissac - Osiris 19.30 u. (9.1) Melsele - Leeu werik 1* provinciaal mannen 20.00 u.: (9.1) R. Eine - Were Di St. Niklaas 15.30 u.; Scheldejeugt - The Tower 20.00 u. (9.1) Akron Hemaco Dendermond 11,00 u.: Deinze monde 20.30 u. (9.1) Baasro ger Op 2* Provinciaal A 18.30 u.: Erembodeg Niklase 18.30 u.: Cibo Zele werik 20,30 u. (9.1): Batavi hoorn Bazel 19.00 u.- Lokeren - Sp 15.30 u.: Bertino - Erp 20.30 u. (9.1) Gremt Eksaarde 11.00 u.: Moerzeke - 3' provinciaal A 11.00 u.: Bolas DendS; Buggenhout 3* provinciaal B L 18.30 u.: (9.1) Ledebe bac Rupelmonde Speciale reeks 'e 10.30 u.: Grembei Haantjes

De Voorpost | 1982 | | pagina 30