ibrita lokte nationale ploeg JANKS u.iom NAWEEËN er Derbyspanning Dendermonde - Grembergen (+5): 78-68 Geen klasseverschil Temse tweede in tornooi «De Witte Molen» rmoens eniduyt, ey ballende m AAL5I BASKET VOLLEYBAL De Voorpost -8.1.1982 - 31 a EEN BOMVOLLE ZAAL TE ZELE "Vlasag 1981, werd een hoogdag voor het basket wedttreek. De organisatie die het Zeelse Cabrita ntvirj getouw zette was perfekt. Bondleiders, (dee en spelers van de nationale ploeg waren in voetiken over de ontvangst. De bondsleiders Jisp^ een nog bredere glimlach toen ze voor de }au\%ssen de nationale selektie de sporthal D. bomvol zagen lopen. Een groot verschil Vders. We kregen als voorbeeld een België - anteimet 101 toeschouwers, bes ;(e ^aren 800 basketen- gereerde dat Zele zich kan- -60 Present om het didaat zou stellen voor de .oma te bekijken. De interlands in de maand organisatoren ko- mei. In een periode van °ermee zeker op de veertien dagen speelt Bel- eer^ank te zitten en de gié dan tegen Nederland, ters I.-afvaardiging sug- Duitsland en Engeland. De dig u overeenkomst met Neder land ligt nog in twijfel, maar Cabrita en sporthal V.H.V.D. stelden zich on middellijk kandidaat voor de konfrontatie tegen Ne derland. Indien de wed strijd niet moest doorgaan, zou België - Duitsland een even aiocis affiche zijn. Duitsland beschikt over spelers van Europese klas se. Sporthal V.H.V.D. is de nieuwe bakermat van de basketsport «an het worden. Kerstdag 81 heeft daar een flinke stoot aan gegeven. De voorwedstrijd Cabrita - van BBC Melsele (per) Luchtbal was al een affiche op zichzelf. De ploeg die het promotieticket naar derde voor de neus van Cabrita weghaalde vorig seizoen, werd nu door de Zeienaars onder de voet gelopen. De bezoekers voerden een zeer hoog tempo én konden langs Jooris, Coppens en Oppers tot de 11* minuut (22-22) gelijke tred houden. De thuisploeg beheerste de rebound langs Peter Moens, in de konditie van zijn leven, en langs Putte- man. Na een 0 op 4 vond Johnny De Locht, met een 4 op 4 de goede richting. Pe ter Moens veerde in de aan val nog hoger dan in de verdediging en mikte een 7 op 11 door het net. Putte- man was een ideaal aflos- singspunt en shotte een 6 op 9 binnen, zodat via 33-24 aan de rust reeds een 47-29 kloof op het bord stond. In de tweede helft zorgden Putteman - Moens voor een 57-31 en de zaal ontploftte bij al die spectakulaire aan vallen die een op hoge toe rental draaiend Cabrita ont plooide. Luchtbal werd de eerste 7 minuten van de eerste helft overspeeld en kwam maar tot 1 op 17. Het had geen vat op de Zeelse individuele verdediging. De thuisploeg kwam met Coe- ne en Peter Moens in fou- tenlast, maar na 64-42 aan de lle minuut, stak Paul Van Damme de neus aan het venster en verbreedde de kloof opnieuw tot 80-46. Dirigent Jan Van Hoeyweg- hen had toen reeds zijn ver diende applausvervanging gekregen, en coach Sylvain Deprez het Blancquaert en Jan en Yvan Moens een knappe zege afronden (92- 61). Punten: Blancquaert 0-0, Van Damme 2-8, Coene 4-4, Van Hoeyweghen 4-0, Jan Moens 0-0, Peter Moens 14- 4, Yvan Moens 0-0, De Locht 10-8, Putteman 13- 11. minuten 2-6, de roden door lopend de toon aangaven en via een 52-38 ruststand de zege voor zich hielden. Punten: Rood: Samaey 7-5, Van den Bosch 10-6, Keynders 2-0, Hauwaert 2-4, Marion 4-10, Rogiers 4-12, Mens 9-6, Huysmans 10-12, Van den Broeck 4-4. Blauw: Stollenberg 10-9, Mebis 2-11, Selicki 4-8, Bol le 6-8, Van de Vijvere 8-4, Oelbrandt 2-6, Vermeersch 0-6, Cariat 0-2, Mollekens 6-4. BENO BELGIE ROOD - BELGIE BLAUW: 111-96 De toeschouwers hebben genoten van deze wedstrijd. Het werd een aangenaam treffen, met diverse hoog staande staaltjes. De pre ciesheid van Cois Huys mans met een 11 op 12 en van Tony Van de Bossch met 8 op 11. De re boundkracht van Rik Sa maey, die jammer enkele smashes miste. De werk kracht van René Van den Broeck, een modelverdedi ger, en in de tweede helft de fastbreaks van Eric Ro giers. 6 op 7 in die periode, en dit allemaal voor de 'ro den', die duidelijk meer mensen met konditie en in ternationaal talent hadden. Bij de blauwen', die in het geel speelden, kon elkeen zich opwarmen aan de pres tatie van spelmaker Alain Stollenberg (19 p), de klein ste maar de vurigste. In dat team was het aandeel van de spelmakers het grootst, want ook krullebol Koen Bolle toonde welke kapaciteiten hij als spelma ker in petto heeft. Dit team had te weinig rebound kracht, al kon Waaslander Willy Oelbrandt wedijveren met zijn vrienden aan de overkant, maar Van De Vij vere - Vermeersch, Cariat zijn geen rebounders op hoog nationaal peil. Het was dan ook logisch dat, op uitzondering van de eerste In de St.-Gillisse sporthal was er niet alleen derby spanning, maar werd er ook gekampt om verdere kwalificatie in de Beker van Oost-Vlaanderen. Beker houder Dendermonde heeft een bekerreputatie maar het had het niet ge makkelijk om zich tegen stadsgenoot Grembergen te kwalificeren. De bezoekers namen hun vijf punten voorgift als uit gangspunt om in de eerste helft langs Colpin doorlo pend op voorsprong te blij ven. Na 11-19 na 8 minu ten bleef het verschil tot de 17e minuut 30-37. De Dendermondse aanval, steeds zonder Goossens, steunde op het duo Biese- man Van Leemput. In de 17e minuut schakelde de thuisploeg naar een man verdediging en de bzoe- kers verloren even de pe dalen, zodat Dendermonde aan de rust reeds op 40-38 stond. In de tweede helft was het de thuisploeg die een kleine voorsprong kon verwerven via 51-44 en 58- 50 aan de 10e minuut. Op uitzondering van Colpin, was de afwerking povertjes bij de bezoekers. Coach Segers trok dan maar het trainingspak uit en van de post lukte hij aan een hoog gemiddelde enkele korven, 19-10, Van de Spiegel 4-2, zodat aan de 15e minuut er Van Leemput 11-67 Piron met 66-63 opnieuw span- 2-5, Staelens 2-3, Vermeu- ning kwam. In de laatste len 2-6, Comelis 0-6. minuten sprak de ondervin- Grembergen: Mijs 6-0, ding van de thuisploeg en Straetman 0-4, Colpin 9-9! het verschil groeide op- De Clercq 6-2, Wellekens nieuw naar 10 punten. 4-6, Goossens 2-0, De Punten Cock 6-2, Segers 0-7. Dendermonde: Bieseman BBC Hugh's: Troch, Cornells, De Wolf, Van Eeckhout, Ghijsbrecht, 't Seyen (per) Nationale D - Juvenes: 2-3 or Is Zele zonder Jo- rmoens (gekwetst); we,Goossens en Mar en iduyt, heeft het niet Vege markt gehad te 1 rg, dat na een trai lers nerswissel en een geslaag de stage, wilde winnen. Zele dat na een geslaagd nieuwjaarsbal, tijdens de eerste set nog wat te lijden had van «alkoholitis», maakte toch het eerste punt, maar slaagde er ver der niet in om de scorings- machine van de thuisploeg ers 'aode - dames naar 1/8e finale ste! van Oost-Vlaanderen '2-Spe - L. St.-Niklaas 3-1 aareen er aanvankelijk vertoon, bleek Baasrode na, dat de nieuwjaars- wel de betere en kon de f* nog heel wat spo- twee volgende sets ne- Mden nagelaten want men. St. Niklaas klampte ^k helemaal niet te goed aan tot het laatste en on<én dra moest opge- er bleef gelijkheid tot 16-16 [ei?|aar een set achter- waarna Baasrode er dan 'met verontrustende toe kwam af te maken. Set- antbok al werd er nog standen 4-15, 15-13, 15-7 er1t gefaald bij de op- en 18-16. Het is wel te a9igon het dan toch voorzien dat er in de vol- ^t te beteren en al- gende ronde harder zal ,en zonder een groots dienen geknokt. te stoppen. Ook tijdens de volgende spelbeurt was Juvenes op achtervolgen aangewezen, maar de kan sen keerden toen Karei Poppe in het spel werd ge bracht, die met prachtig aanvallend werk, onmid dellijk de puntjes op de «i» plaatste, geholpen door mooi passenspel van Rudy Everaert, zodat het 9-12 werd. De bezoekers bleven aanvallen en scoren, en dit ook in de derde beurt, niet tegenstaande de vele spe lerswisselingen die het coach-duo Van Gheluwe en Van Mol Wilfried door voerden. Een gewaar schuwde thuisploeg gooide het nu over een andere boeg en haalde zoals in de eerste set er opneiuw suc ces mee, niettegenstaande hardnekkig verweer van Juvenes, en aldus konden de lokalen een vijfde set afdwingen. Ledeberg liep meteen uit tot 4-1, om bij de kampwis seling reeds een voor sprong te realiseren tot 8- 1. Juvenes stak even de neus aan het venster, maar er bleef een zespun- tenkloof bestaan (11-5). Niet voor niets waren de Zeelse supporters aanwe zig, die als zevende man/ vrouw de Zeelse spelers tot een extra inspanning noopten. Met de gekende strijdlust bestookte Juve nes de lokalen, die niet meer uit de verdrukking ge raakten, zodat Zele de set en de zege uit de brand sleepte. Een mooie ovenwinning van de Zeienaars en dit bewezen de luchtsprongen van de trainer en de sup porters! Reserven: Ledeberg - Ju venes: 2-1 setst. 16-14,14- 16, 15-13. Beker van Oost-Vlaande- ren heren Temse (1e Nat.) - Juve nes 3-0 Een koud kunstje voor Tem- se dat in een hels tempo de weerstand van Juvenes bij elk setbegin opdoekte. De receptie van de bezoekers kon de kei harde opslagen en smas hes moeilijk de baas, zodat ook de aanval niet rendeer de, al hebben ze wel enke le mooie staaltjes laten zien. In de eindbeurt kon Juve nes enkele puntjes meer Dames: Juvenes - De Klin- scoren, maar eerste Natio- ge te 14.45 u. en 16 u. - naler Temse was vorige sporthal «De Zeven» zondag geen spek voor Jeugd: jongens kadetten: hun bek. Later misschien! Aalst - Juvenes te 10.15 uur Te spelen wedstrijden Jeugdbeker van Oost- Zaterdag 9 januari Vlaanderen op zaterdag Heren: Juvenes - Assene- vanaf 13 uur en op zondag de te 18.45 uur en 19.45 vanaf 9 uur in de sporthal uur - sporthal «De Zeven» te Zulte. Beker van Oost-Vlaanderen Dames S. St.-Niklaas-Lebbeke 3-2 VC Temse - VC Dilbeek 3-0. De Temse-dames hebben het kersttornooi van De Witte Molen behaalde VC Temse een eervolle tweede z'c^ 8oed herpakt. Trui Van Severen plaats hier een mooie iw) smash (dw) Uit de gelaatsuitdrukking van trainer en speelsters en uit hun opwarming, kon men zo opmaken wat ze ginder in Sint-Niklaas dachten, namelijk dit klusje tegen de 2de provincialers uit Lebbeke zullen we eens vlug opknappen. En ze durfden het zelfs aan enke le reserven op te stellen. Maar men had zonder de waard gerekend: totaal ontspannen (in Lebbeke waren de meisjes in afzon dering sinds donderdag avond!) en met een nooit geziene zelfzekerheid wer den er prima recepties, dito passen eh perfekte smas hes afgevuurd, zodat St.- Niklaas vlug op een 0-2 achterstand stond. Onder het motto «alle hens aan dek» versterkte de thuisploeg zich en won de 3de set. Modema be sefte dat het zijn slag in de 4de set moest thuishalen, bleef met moeilijke servi ces zeer goed spelen en liep uit tot 4-12. Bij de sup porters brak het angst zweet uit bij de gedachte aan de liters champagne die op drie punten lagen te wachten. Jammerlijk genoeg ken den de Lebbeekse aanval- sters juist op dit ogenblik een diepe depressie, was het het gebrek aan cup ervaring of de ervaring van de laatste dagen?. en hoe ongelooflijk het ook mag klinken, Lebbeke slaagde erin deze set nog te verliezen. Ontgoocheld ving Mo- derna de beslissende set aan: kon uitlopen tot 0-6, doch de uiteindelijke routi ne van de thuisploeg haal de het. Het nieuwjaarsgeschenk voor de Lebbeekse sup porters zou te mooi ge weest zijn, doch de ganse ploeg verdient een pluim en bewees zijn 2de plaats in de klassering waardig te zijn. (13-15, 14-16, 15-7, 15-13, 15-8). Zaterdag 9 januari om 20 uur Lebbeke-Lovendeqem (reserven om 18u45). Baasrode speelt dit week-end op de zaterdag Uitzonderlijk zullen dit week-end de wedstrijden van Baasrode niet gespeeld worden op de zondag maar wel op zaterdag 9-1-1982 op de gewone uren en wel: te 17.45 uur: de dames 1e provinciaal Baasrode - Gent te 19 uur: de heren 1e Provinciaal tegen Destel- bergen. De reservewedstrijden beginnen telkens 1.15 uur vroeger. Het gaat respektievelijk om kopploegen zodat er een harde strijd wordt voorzien en nieuwsgierig wordt uitgekeken of de Baasrode-dames er gaan in lukken voor de derde maal de kopploeg in het zand te doen bijten. Al deze wedstrijden gaan door in de Sporthal te Appels. UITSLAGEN Reeks A VC Temse - RISC Elsene VC Temse - VC Opportuun RISC Elsene - Opglabbeek Temse - Opglabbeek Elsene - Opportuun Opglabbeek - Opportuun Reeks B Rapid - Sipico Leuven Zonhoven - Turnhout Sipico Leuven - Turnhout Rapid - Turnhout Zonhoven - Sipico Leuven Zonhoven - Rapid (15-9,15-12)2-0 (16-14, 18-16)2-0 (13-15,9-15) 0-2 (14-16, 15-13,5-3)1-1 (8-15, 11-15)0-2 (15-9, 15-12)2-0 (15-11. 15-8)2-0 (15-9, 15-8)2-0 (15-11, 13-15)1-1 (15-8, 15-7)2-0 (15-11, 15-10)2-0 (16-14, 15-12)0-0 Puntenklassement 8. RISC Elsene o 7. Turnhout j. 6. Sipico Leuven 2 5. VC Opportuun 3 4. Opglabbeek 3. Rapid Wedstrijd om derde en vierde plaats: Rapid - Opglab beek: 2-0 (15-10, 15-7) 2. Temse 1. Zonhoven Wedstrijd om eerste en tweede plaats: Zonhoven - Temse: 2-0 (15-3, 15-6) dames van Stekene VOLLEYBAL TE SINT-NIKLAAS Alhoewel Kruikenburg 0. Meteen een eerste Wa- en na enkele servicewis- en Ruisbroek forfait ga- se volleybalclub op het selingen haalde Temse ven voor dit eerste kerst- erepodium. Voor de fl- een eerste punt. Naar- tornooi, bleef het gebeu- nale stonden Zonhoven mate de wedstrijd vor- ren op topniveau en Temse tegenover el- derde, bleek dat Temse Een schitterend Rapid- kaar. Zonhoven had het technisch niet sterk ge- Sint-Niklaas en Temse niet moeilijk. Een noeg was om Zonhoven slaagden erin Opglab- zenuwachtig Temse in gevaar te brengen. De beek en Turnhout uit de maakte heel wat fouten, goed geplaatste services finale te houden. Voor Er werd slecht af geblokt en smashes konden de de derde en vierde plaats en Zonhoven liep ge- receptie van Zonhoven werd fel gestreden. Zo- makkelijk uit tot 6-2. niet verrassen. Temse wel Opglabbeek als Ra- Een wisseling bij Temse poogde de schade zoveel pid toonden tijdens die kon al evenmin het tij mogelijk te beperken, wedstrijd hoogstaand doen keren en vrij ge- maar kon niet verhinde- volleybal. Rapid, dat met makkelijk won Zonho- ren dat ook de tweede set zeer offensief spel Op- ven de eerste set met 15- werd verloren, met 15-6. glabbeek meer dan eens 3. In het begin van de Eindresultaat: Zonho- in het gevaar bracht, tweede set ging Temse ven - Temse: 2-0. won die wedstrijd met 2- iets meer in het offensief

De Voorpost | 1982 | | pagina 31