u n «F Denderbelle wint van Ajax Lebbeke Dendermonde uitgeschakeld Jen Zwaan voor Michel Van de Casteele Beker van Oost-Vlaanderen Beker van België Uitslagen 1TB KANS TE SINT-NIKLAAS ZWEMMEN De Voorpost - 8.1.1982 - 35 ar, Fr Hemelrijck, Roger Van Kerckhoven, Daniël Rita Pauwels en Piet Beeckman, enkele %an de Dendermonde Zwemklub Olympos e kans-wedstrijd» te Sint-Niklaas is ander- |0cn was er voor Murielle nog egroeid tot een treffen tussen de beste tweemaal brons: in de 100 m het land. Inderdaad niet minder dan 31 rug en in de 200 m wissel. De jen traden aan met een 450-tal zwemmers vierde gouden medaille werd iters, onder wie heel wat bekende namen gezwommen door Anja De De Groote, Didier Delmeire, Jurgen Schrijver. Zonder enige legen- Frankline Vassart, Christof Volon, Axel ^amben,am?n 1^9 3 daa'r e, Pierre Schmitz, Henk De Jonckheere, Waar ze op 1.09 gehoopt had. ichts enkelen te noemen. Wel ontbrak de jurgen Goossens de dolfijn- die is immers op stage in het zonnige specialist, moest in reeks D is, waar ze het winterseizoen voorbereidt, aantreden, waardoor het tot geen duel kwam met Didier Delmeiren van Gent Swim ming, door deze laatste ge- wonnen met 1.01.2. In de 200 m wissel was er eveneens een tweede plaats voor Jurgen met 2.33.2, voor clubgenoot André Groebens 2.35.3. Verder kon ZNA rekenen op tijdsverbeteringen van Bettina Van der Steen en van Alain De Schrijver. Eerste wedstrijden zwommen Nancy Huvet. Élise De Pierre en Hans Roosen. Dirk De Breucker behaalde brons (vlinder) 1.09.5. Twee veteranen Een opvallende bijzonderheid is wel dat Neptunus met twee veteranen aantrad: de 48-jari- ge Dirk Roosen, vader van eendje Hans Roosen, die in 100 m schoolslag na 1.25.7 aantikte en de 31-jarige Luc De Vuyst, die dolfijn in 1.16.3 zwom. Jastremski Hamme: de ge zusters Van Cauteren Vooral dank zij de gewezen Lokerse zwemsters Van Cau teren behaalde de Hamse club fraaie resultaten bij de dames. Kristine zilver (vlinder) en goud (vrije slag); Gertrud brons (vlinder) en zilver (wis sel); ook een mooie prestatie van Myriam Samijn zilver in rug, die dank zij de waterpolo weer tot het competitiezwem- men terugkeerde. Johan Da- damfort moest als eerstejaars het stellen met een vierde plaats; ook nog een bevesti ging van Petra Mertens en Hilde Cosijns (brons op vlinder). Temse Scheldezwemmers: een sterke Stefaan Ver- cruyssen Vooral met Stefaan Vercruys- sen voelde TSZ zich sterk. Hij zwom bij de eendjes goud in vrije slag en zilver in wissel, maar slaagde er niet in het districtsrecord over de 100 m wissel op zijn naam te zetten. Karei Moerman zorgde voor zilver in de vrije slag en brons in de vlinder. Alain Meirte was goed voor brons in de vrije slag (1.03.4: een clubrecord) en zilver in wissel. Karine Briessinck werd derde in wis sel en zwom een uitstekende 100 m rug in 1.11.0. Wase Zwemkring: Feilloze organisatie De inrichtende club aan wie niet voldoende lof kan toege zwaaid worden wegens zijn feilloze organisatie deed het ook op sportief gebied uitste kend. Goud werd behaald door: Inge De Vijlder (vlinder en wissel). Kristin Boon (crawl), Bart Van der Meulen (rug), Noël Selis (wissel). Ann Boon en Nathalie De Vijlder beiden rug. Zorgden voor zil ver Kristin Boon (vlinder) en Carine Lyssens (vrije slag), In ge De Vijlder (crawl), Ann Boon, Patrick Van Mele (schoolslag) en Carine Buyle en Nadine Daelman (rug). Ook nog brons voor Katrijn Beek, Nathalie De Vijlder, Bart Van der Meulen, Filip De Meule- naer en Carine Lyssens. Ook twee clubrecords op het club bord Ann Boon en Bart Van der Meulen voor schoolslag. Een A-limiet voor Marleen van Bocklandt en voor Karin Buyl; een gouden zwaan was er voor Peter Dullaert in de wissel. »rds werden tij- xfstrijd verbeterd; be Eendjes: Guido EK/71): 200 m vlin- 1.13.4 en Jo Dene- 200 m wisselslag t een record voor jeusch (SCWB/67) rugslag 2.37.7. idermonde iondse Zwemclub id met een 30-tal •emmers aan, »er zowat alle disci- ïftijdscategorieén; laad opvallend hoe jenblik weer veel ig bestaat voor de in dit niet alleen in imse clubs, al ge- de toon aan. Toch isultaten over het irder aan de ma- >at begrijpelijk is: in an afstandstrainen leid voor de sprint- nog niet op punt. vei we even enkele lOsMaties belichten. 15<* genj zwemmerscatego- DZO de wind in de we i/eer verbeterden - ojalle deelnemertjes zen Frank Bruneel en laarBiock in vlinderslag, ïeidjamme in vrije slag evetiavatte in rug. Te- dit inmen enkele van irste wedstrijd, Nico 47» (wissel), Bart en Damme (rug) ie. 4waan voor Michel löejsteele prestatie werd wel 48Joor Michel Van de de tweedejaarsben- e 5 één jaar lid van de 2'g^i de 100 m wissel >m en daarmee de (ding voor wissel- 48llde jj: Cris Sarens 'discipline behaalde Vis, een bijzonder -mmer, goud in de ~xadetten met 1.07.2 clubgenoot Michel 0 1.09.2 Michael r deed één seconde 47f.9, terwijl de minie- 5 Rottiers en Wim ïe.tóer de maat bleven. wwels zou ook een i. 2èats behalen, maar 6 zwakke tijd van deti 'ool: Kurt Beeckman 28 Parijs ®^rijs leverde hier een lte'! prestatie. Zij verbe- entijd andermaal met één seconde en werd tweede met 1.11.2, een mooi resultaat. Ook een fraaie tijd werd gezwommen door Kurt Beeckman die met 1.07.6 een Gouden Olympos behaal de, ook tijdsverbeteringen voor Dominique Chavatte (1.24.8), Eddy Beeckman (1.08.8) en Ingrid Creus (1.21.1); overigens een derde plaats voor Michel Beeckman (0.59.6). les.' Permentiertwee- (avh) Sabine Pauwels, opkomen de ster in de Belgische zw ems port. Schoolslag Slechts twee tijdsverbeterin gen hier: één sec. beter voor Carl Demiddeleer (1.34.6) en voor Erik Van Goethem (1.23) Rugslag Ook hier weer was Kurt Beeckman de uitblinker door één seconde beter te doen (1.24). Mooie resultaten voor Tamara Van San en Christia- ne Zaman. In de wissel zou Cris Sarens een derde plaats behalen maar met een tijd onder zijn mogelijkheden. Neptunus Aalst: Deelname in extremis De deelname van Aalst aan de laatste kans heeft dit jaar aan een zijden draadje gehangen. Inderdaad toen de Aalsterse delegatie zich aan de jurytafel aanbood, bleek dat de club niet ingeschreven was: in ie der geval de brief was niet ter bestemming aangekomen. Maar de initiatiefrijke organisa toren deden wat in hun moge lijkheden lag om het euvel te bestrijden: alle zwemmers en zwemsters werden ingelegd op forfaitplaatsen, de enige oplossing op dat ogenblik, maar die wel inhield dat heel wat Aalsterse zwemmers op minder gunstige plaatsen moesten acteren. Toch waren de resultaten er niet minder gunstig om. Toch nog viermaal goud Inderdaad Neptunus Aalst be haalde niettegenstaande al deze perikelen niet minder dan 4 maal goud, tweemaal zilver en viermaal brons. De zwemster die de grootste oogst binnenhaalde was de 13-jarige klasse-zwemster: Marianne Permentier. In de 100 m vrije slag versloeg ze met 1.06 de Kortrijkse Virginie Van Cauwenberghe, dit door dat ze haar tijd met 2 sec. verbeterde. In de schoolslag zou ze andermaal haar meesterschap bewijzen door met 1 21 de 100 m af te leg gen. Ook haar zus Murielle (67) haalde goud in de 100 m vlinder 1.11. Toch moet over deze zwemster opgemerkt dat ze als leerling van Sport en Studie te Eeklo nog steeds traint over de lange afstand zodat de snelheid over de kor te afstand nog niet op punt is. Naar meer samenwerking onder de clubs? Uit al deze resultaten blijkt dat de zwemsport in de streek van Aalst, Dendermonde en St.- Niklaas aan een hoogtepunt toe is. Meer samenwerking on der de clubs, die nu enkel op vriendschappelijke basis met elkaar omgaan, zou de presta ties nog de hoogte indrijven. In die zin werd reeds een eerste stap gezet tijdens de nieuw jaarsvakantie De zwembaden van Lebbeke, Dendermonde, Temse waren gesloten, maar enkele clubs hebben dit pro bleem gezamenlijk aangepakt en zijn samen gaan trainen in het zwembad van Sint-Ni- klaas. dit onder leiding van trainers van Beveren en Sint- Niklaas Op die weg moet er verder gewerkt worden: ook in de zwemsport geldt: een dracht maakt macht Ann Boon: nog een district record Tijdens een avondmeeting in het Wase zwembad verbeter de Ann Boon, de allround zwemster van de Wase Zwemkring, het distnctrecord over de 200 m schoolslag op naam van de Dendermondse zwemster Sabine D'Hollander, ze legde de afstand af in 3.18.8. Op te merken valt dat dit jonge zwemstertje (geboren 1971), op rug na, alle districtrecords Murielle Permentier (avh) op haar naam heeft staan. Katrijn Beek (67) zwom tijdens dezelfde meeting een Jonge Haai in de 400 m wisselslag. Stefan Vercruyssen (71) van Temse Scheldezwemmers verbeterde het clubrecord van Alain Meirte op de 200 m wis sel eendjes; ook een clubre cord voor Kathy Van Lande- ghem eveneens van TSZ over de 200 m vrije slag eendjes nog op naam van de Hamse zwemster Ann Peeters. Nog clubrecords voor Karine Bries sinck 200 m rug (TSZ), voor Noël Selis (WZK) 200 m rug, voor Bart Van der Meulen 200 m schoolslag (WZK), van Cris Sarens 200 m dolfijn (DZO) en Daniël Beeckman 200 m rug (DZO). Fraaie prestaties van Noens Ronny en van Sandra Snijders, beiden van Bevers, een ploeg die het moet stellen zonder haar topzwemmers Serge Verheist en Brigitte Tijdens het jaarlijks gezellig samenzijn werden de klubkampioenen van de Lokerse Bosmans, beiden geopereerd. Zwemvereniging gehuldigd, (md) Mllou HANDBAL Nadat in de 3 reeksen van de 4 reeds de meeste wedstrijden tl gespeeld zijn lijkt het erop dat de verwachte reekswinnaars Dplfpi' 1ion fin^t-u i/lfinflfirRVI inderdaad de 1/2 finales zullen betwisten. In reeks A wordt ÜCRCI wcni ïihuiiuuiuii dat Avanti Lebbeke want wij zien echt niet in dat Jochewoa Aalst op 10/1 nog roet in het Lebbeekse eten kan gooien. In reeks B wordt het wellicht E.V. Aalst al wordt de beslissen de wedstrijd tussen Avanti 3 en E.V. Aalst op 6 januari gespeeld. Wij kunnen echter niet geloven dat Eendracht zich zal laten verrassen door het jonge Lebbeekse team. In reeks C ging het er bijzon der spannend aan toe. Nadat Brabo Denderbelle na een bij zonder moedige wedstrijd eer vol verloor van H.B.C. Dendér- monde zorgde het voor de enorme verrassing door Ajax Lebbeke te verslagen. Hier door moesten de Lebbeke- naars in de beslissende wed strijd Dendermonde met meer dan 4 doelpunten verschil ver slagen om zich te plaatsen voor de 1/2 finales. Het werd uiteindelijk een 20-15 zege waardoor Ajax slechts op de valreep reekswinnaar werd. In reeks D werd enkel de wed strijd Buggenhout-Temse be twist, gewonnen door de thuis ploeg. Hier zal de match Rosis Aalst-Buggenhout wel uitsluit sel brengen, al is het niet uit gesloten dat H.C. Gent nog de plaats van Rosis Aalst inneemt. Ook bij de vrouwen dienen nog heel wat wedstrijden in de schiftingen afgewerkt. Niette min kan nu reeds voorspeld worden dat in reeks A de ge kruiste 1/2 finales zullen be twist worden door Avanti Fe- mina 1 en E.V. Aalst. In reeks B zal R.B. Dendermonde zich plaatsen en na de zege van Avanti Femina 2 tegen Aalst Sportief ziet het er naar uit dat een 2* Lebbeekse ploeg zich zal plaatsen. De 1/2 finales zijn voorzien tijdens de week van 18 tot 24 januari. De finale bij de heren is gepro grammeerd op 7 februari als voorwedstrijd bij de schittings- wedstrijd voor de C-Wereld- kampioenschappen Far-Oer- Engeland te Lebbeke en de damesfinale op 9 februari te St.-Gillis als voorwedstrijd bij Bulgarije-Engeland. Tony Dauwe schoot vijfmaal raak tegen Aalst, (eva) Ganshoren - H.B.C. Dendermonde 3) 26-25 Tweede nationaler Ganshoren is er slechts tijdens de allerlaatste minuten in geslaagd een erg gemotiveerd spelend Dendermonde uit te schakelen voor de 1/16' finale van de Belgische Beker. Met nog 4' te spelen leidde Dendermonde langs een erg goede Batselier nog met 22- 24 maar toen gingen de moedige bezoekers in de fout. Ganshoren stelde gelijk (24-24) maar met minder dan 2' te spelen bracht Van Cauwenberghe Dendermonde op nieuw op voorsprong. De ploeg van trainer Trienpont slaagde er echter niet in de bal in eigen rangen te houden en toch wel onverwacht kon Ganshoren tijdens de slotmi nuut de fatale doelpunten scoren. Dendermonde was nochtans vrij sterk aan de wedstrijd begonnen en langs Batselier, De Bock en Van De Velde leidden de bezoekers met 3-7 na 8' spelen. Tot 5' voor de rust bleef Dendermon de op voorsprong vooraleer Ganshoren na 26' op gelijke hoogte kwam (11-11). De eerste helft werd afgesloten met 13-13 cijfers via de vierde treffer van Batselier, Ook in de tweede helft bleef Dendermonde gelijke tred houden met de 2* nationaler. Ganshoren raakte wel 16-14 voor na 38' maar 5' later had Van Cauwenberghe Dendermonde op nieuw gelijk gebracht (17-17). De wedstrijd verliep nu verder zeer gelijkopgaand (18-18 en 19-19) maar toch zag het er naar uit dat Dendermonde er zou in slagen zich te plaatsen voor de 1/16* finale Via 20-21 9' voor het einde werd het 22-24 na 56' en hoe Dendermonde dan de overwinning nog prijs gaf vertelden wij reeds. H.B.C. Dendermonde: Mannaert, Van Damme, Gyssels IVerleyen 1De Bock 2, P. De Swaef 2, Van De Velde 4, Van Cauwenberghe 5, Batselier 7, Smekens, Trienpont. EVA Ajax Lebbeke - H.B.C. Dendermonde (+3) 20-15 Bij beide ploegen ontbraken nogal wat basisspelers zodat het in zijn geheel genomen maar een flauwe wedstrijd werd. Ajax diende weliswaar met meer dan 4 doelpunten verschil te winnen om zich te plaatsen voor de 1/2 finale maar zonder M. Huyck, Hen- drickx en Van Medegael leek dit toch een zware opdracht. De Lebbekenaars zullen dan ook tevreden geweest zijn toen zij vaststelden dat Den dermonde zich aanbood zon der Van De Velde, Mannaert en Eddy Wuest. Met P. De Swaef in het Dendermondse doel duurde het niettemin tot 7' voor de rust vooraleer Ajax de 0-3 beginscore kon ophalen. Langs een weer bijzonder knap spelende Batselier leid den de bezoekers na 12' in derdaad steeds met 4-7. Een maal de gelijkmaker gescoord ging Ajax via D. Huyck verder door zodat de eerste helft af gesloten werd met een 12-9 score. Dendermonde gaf zich echter niet gewonnen en o.a. langs een attente Van Damme slaagden zij erin de thuisploeg opnieuw bij te benen. Via 12- 10 werd het zelfs 12-13 vooral eer Ajax opnieuw het wed strijdverloop onder kontrole kreeg. Bij het begin van het laatste kwartier leidde Ajax op nieuw met 16-13 maar de thuisploeg diende toch tot het eindsignaal te wachten vooral eer zeker te zijn de 1/2 finales te kunnen betwisten. Ajax: De Bruyn en Dierick, De Wit, D. Huyck 7, Vincke 3, Van Geel 3, De Doncker 3, Quidé I, Vermeiren D. 3, Holbrecht, Bosteels, P. Vermeiren. Dendermonde: De Swaef, Batselier 4, Van Damme 3, Gyssels 1Verleyen 1De Bock 1, Trienpont 1, Van Cau- wenbergh 1Hoorelbeke, Smekens, Baetens. Grembergse 3) - Jochewoa Aalst 30-25 S.K. Grembergen bewees te gen Jochewoa Aalst dat het niet toevallig onverslagen aan de leiding staat in 3° Landelij ke. De thuisploeg kon vooral tijdens de eerste helft zijn wil opdringen aan een nochtans degelijk aanvallend Jochewoa. De Aalsterse verdediging bleek echter tijdens deze pe riode niet bestand tegen de trefkracht van het duo Se- ghers-Krogstrup en de Deen ondervond tevens weinig moeite om zijn twee pivots aan te spelen. De thuisploeg liep uit tot 6-0 vooraleer Aalst kon tegenscoren en tijdens het verdere verloop van de eerste helft zag het er niet naar uit dat Jochewoa de vlot spelende thuisploeg zou kunnen be dreigen. Via 11-3 na 17' en 15-7 na 26' werd de rust bereikt met een 16-9 score. Ook in het begin van de tweede helft bleef Grembergen het wedstrijdver loop beheersen (20-12 na 38') maar plots viel de thuisploeg totaal stil. Duidelijk vermoeid konden zij niet terugslaan toen Aalst, onder impuls van De Vuyst en Eckeman, aan een offensief begon en enkel in de 44* minuut onderbroken werd door een doelpunt van Se- ghers (23-16). Ondertussen was keeper Coppens in het Aalsterse doel opmerkelijke zaken beginnen doen en Jo chewoa slaagde er zowaar in nog tot 23-21 te naderen na 49'. Heirman, op de rechter vleugel niet op zijn beste plaats, kon toen gelukkig voor de thuisploeg, de ban breken en er 24-21 van maken 9' voor het einde. Grembergen begon toen opnieuw een normaal rendement te halen en via 27- 22 5' voor het einde werd het uiteindelijk 30-25. S.K. Grembergen: P. Impens, Krogstrup 6, Dauwe 5, Heir man 1, De Swaef 2, H. Van Haute 1, Seqhers 12. Jochewoa Aalst: Coppens, Eckeman 4, Diependaele 1, Moens 3, De Gusseme 2, Huy- brechts 5, De Vuyst 9, Van- meert. Quintelier 1 Brabo Denderbelle 5) - Ajax Lebbeke 23-19 Brabo Denderbelle zorgde dank zij de zege tegen Ajax Lebbeke voor de verrassing. De Lebbekenaars traden we liswaar met heel wat invallers op maar toch blijft het verlies van de 2' nationaler opmerke lijk aangezien het invaller steam royaal eerste staat ge rangschikt. De vijf doelpunten voorgift wegens reeksverschil gaven dan toch de mentale kracht aan Brabo om tot de rust op voorsprong te blijven. Tijdens de tweede helft leek Ajax nog op weg naar een hcropstanding maar ook het inkomen van keeper De Bruyn bij Ajax bracht Brabo van zijn stuk. Onder impuls van Dirk Uyttersprot en M. Thollenbeek slaagde Denderbelle erin de Lebbekenaars op achterstand te houden zodat uiteindelijk de verrassende 23-19 eindcijfers op het scorebord verschenen. Lokeren - Avanti 3 3) 29-39 Lokeren zonder J. Caudron speelde verdedigend een enorm zwakke wedstrijd zodat Avanti 3 reeds na 8' met 1-7 leidde. Gedurende de ganse eerste helft bleef de Lokerse verdediging flateren zodat via 7-14 na 20' er een 10-22 rust stand op het bord prijkte. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte beterde het enigszins bij de thuisploeg maar Avanti 3 nog bedreigen zat er duidelijk niet meer in. Via K. Weyers werd het nog 17-26 na 38' en Rombaut, Sonck en Jacobs konden er nu voor zorgen dat Lokeren iets van de achter stand ophaalde. Via 28-35 werden de 29-39 eindcijfers bereikt. Scoorden: Lokeren: Sonck 5, Rombaut 10, I. Weyers 5, Ja cobs 6, K. Weyers 3. EVA Handbalkalender Heren Beker van België -1/16 finale 9/1 te 19.45 u.: Buggenhout - Ganshoren 9/1 te 17 uur: Avanti Lebbeke - Olse Merksem Dames 9/1 te 15.30 u.: Avanti Femina - Sasja'Vopsa 9/1 te 15 uur: Tongeren - R.B. Dendermonde Sp. Evere - E.V. Aalst Kompetitie Dames 2* Landelijke 9/1 te 15 uur: R.B Dendermonde 2 - Groot Bijgaarden 10/1 te 10 uur: S P. Menen - Olympia Aalst EVA Heren Reeks A Avanti Lebbeke - Grembergse 5) 42-27 Grembergse 3) - Jochewoa Aalst 30-25 Jochewoa Aalst 5) - Avanti Lebbeke op 10/1 te 16.30 Reeks B E.V. Aalst - Lokeren 5) Lokeren - Avanti 3 3) Avanti 3 5) - E.V. Aalst op 6/1 te 20.45 u. Reeks C Dendermonde - Brabo Denderbelle 3) Brabo Denderbelle 5) - Ajax Lebbeke Ajax Lebbeke - Dendermonde 3) Reeks D Buggenhout - Temse 3) Temse - Rosis Aalst Rosis Aalst - Buggenhout Reeks A 1Avanti Lebbeke 2. Grembergse 3. Jochewoa Aalst Reeks B 1E.V. Aalst 2. Avanti 3 3. Lokeren Reeks C 1Ajax Lebbeke 2. Brabo Denderbelle 3. Dendermonde Reeks D 1. Buggenhout 2. Rosis Aalst 3. Temse 38-18 29-39 29-25 23-19 20-15 44-15 n.m. n.m. 1 2 p. 2 2 p. 1 Op. 1 2 p. 1 2 p. 2 Op. 2 2 p. 2 2 p. 2 2 p. 1 2 p. 0 Op. 1 Op. Vrouwen Reeks A Buggenhout 1 5) - Avanti Femina 1 E.V. Aalst - Olympia Aalst (+3) 38-4 Buggenhout 1 3) - E.V. Aalst 16-19 Olympia Aalst 5) - Avanti Femina 1 n.m. Avanti Femina 1 - E.V. Aalst 2) op 6/1 te 19.30 u. Buggenhout 1 - Olympia Aalst n.m. Reeks B Buggenhout 2 - Avanti Femina 2 R.B. Dendermonde - Aalst Sportief 3) 14- 8 Avanti Femina 2 3) - Aalst Sportief 13-11 R.B. Dendermonde - Buggenhout 2 n.m. R.B. Dendermonde - Avanti Femina 2 5) op 6/1 om 20.30 u. Aalst Sportief - Buggenhout 2 3) op 6/1 om 18.30 u. Reeks A 1. E.V.Aalst 2. Avanti Femina 1 3. Buggenhout 1 Reeks B 1. R.B Dendermonde 2. Avanti Femina 2 3. Buggenhout 2 4 Aalst Sportief 2 4p. 0 Op. 1 Op. 1 2p. 1 2 p. 0 Op. 2 Op. EVA

De Voorpost | 1982 | | pagina 35