J.P. Cours en E. Neirinck nog niet geklopt DE REISDUIF DENDERM0NDE BEDOLF KAMPIOENEN ONDER TR0FEEEN RANGSCHIKKINK NA 2 JANUARI 1J SPANNING TOEGESPITST IN DE A-REEKS PETRUS VAN KERCKH0Ü QUIEVRAINKAMPIOEN TE fc CYRIEL VAN HECKE: NOYONKAMPIOEN TE ZE« GOLFBILJART DUIVEN 38 - 8.1.1982 - De Voorpost Golfbiljartfederatie Aalst Op het individuele vlak bleven tot nogtoe alleen Jean Pierre Cours en Eddy Neirinck ongeklopt. Toeval of niet, deze uitstekende biljarters behoren tot dezelf de klub. Ze hebben uite raard een ruim aandeel in de opeenvolgende suksessen van Turbo Cars. Wat natuurlijk niet wil zeg gen dat hun ploegmaats niet deelachtig zijn in de positieve uitslagen dat de omzeggens nooit bedreigde leider neerzette. Turbo Cars, we stelden het reeds eerder, beschikt over het meest homogene geheel. En maakte in de loop van deze kompetitie slechts een slip pertje. Ook op de laatste speeldag van het jaar liet het zijn tegenstander Schoon- aarde nauwelijks aan de bak komen. In deze partij werd het alras 0-2 langs Meese en Van Aerde. De Bruyne zorgde dan voor betaald antwoord, maar daarna was de kous af voor de thuis ploeg. De Baere, Cours en Neirinck oriënteerden ver der de konfrontatie in het voordeel van de leidersfor matie. In het geburenderby Koszen - Cosmos waarvan de heenwedstrijd met afge tekende cijfers door Koszen was gewonnen, zorgde de tegenpartij voor een spor tieve weerwraak. Cosmos greep de helft van de inzet, nadat het de thuisploeg tot driemaal toe op achterstand had gespeeld. Troch, Van der Steen en Saelens dron gen hun tegenstander tel kens in de achtervolging. Koszen pakte tenslotte nog een punt dankzij Baeyens, Van Rossem en Huyle- broeck. Pas nadat Guido Van den Abeele, Ovaere, Bisschop en Maroye, Wel kom op 0-4 hadden gezet, kon Cobbaert tegenscoren. De Meersman bouwde mee aan de riante overwinning van Rupa. Met identieke 5-1 cijfers als in de eerste wedstrijd klopte Moorsel ook nu Kravael. De gasten werden direkt op een on overbrugbare achterstand gezet door Van Haut, De Meyst, De Boeck en Mon sieur. Dan redde Pieters de eer, terwijl Boulonne de overwinning van Moorsel nog meer gestalte gaf. Zandmannetjes bleef ook nu baas over De Leeuwkens dat langs Daghuyt en Bae- tens op een bepaald ogen blik in het voordeel stond, nadat De Sutter voor de thuisploeg de score had geopend. Maar van 1-2 liep het dan naar een 4-2 eindrezultaat door De Wae- geneer, R. De Sutter en Meert. In de B-reeks stond er werkelijk geen maat op Turbo Cars dat zijn tegen stander Koszen gewoon in blikte. Raymond en Frank Van Liefferinge, Van Stij- vendael. Van Impe, Foquet en Mattheus puurden het maksimum uit deze eenzij dige wedstrijd. Johnny Boys ondervond weinig of geen noemenswaardige te genstand vanwege Zand mannetjes. Wat trouwens door de 1-5 eindcijfers wordt weerspiegeld. De Clippeleir, Moens, De Kin der, Grigowski en Van Waeyenbergh scoorden voor de gasten. Michel Heck bracht het puntje aan voor de thuisploeg. Rupa ging opnieuw de boot in tegen het beter aange schreven Moorsel. Het werd al direkt op zijn nummer gezet door Clauwaert, De Winter, De Petter en Jans- sens. Toen lukte Renders het enige puntje voor de thuisploeg en Vinck legde de uitgesproken eindcijfers vast. Corso liet Cosmos geen schijn van kans. Met Willems, Verbeeck, Patrick en Robert Vermeulen, De Ridder en Keymolen haalde Corso het maksimum. Gelet op het rezultaat van de heenwedstrijd kon men al gissen dat in de B-reeks Palace gemakkelijk afstand zou nemen van Scotsching. Het werd inderdaad op nieuw 6-0 langs Van der Eecken, Bauwens, Peter De Backer, Van Buggenhout, Melckenbeek en Van der Borght. Weinig of geen spanning in de wedstrijd Sportvrienden Krijt op Tijd (a). Alleen Rijdant kon een vuist maken. Maar de rest domineerden de bezoekers met Demoisseau, De Qaun- ter. De Schepper, Moens en Baeyens. Sportvrienden (a) bleef baas over Krijt op Tijd (b). Hier stak toch een vleugje spanning in dank zij De Vuyst en Debaets. Toch wonnen de bezoekers met punten van Bogaert, Pare- wijck, Waegeman en Michiels. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Kassei- stampers een tweede over winning zou verwerven te gen Zandmannetjes. Want het liep uit tot 0-2, Everaert en D'Hondt. Maar het scorebord kwam in even wicht door De Valck en Vermeir Het werd dan 2-3 door Schouwers, maar De Mesmacker wentelde de homenederlaag af. JVH In de A-reeks priemde de einduitslag van de wedstrijd Rupa - Koszen door. Waar laatstgenoemde baas bleef in de eerste konfrontatie kwam deze nu niet verder dan tot een onbeslist. Op een bepaald ogenblik zag het er zelfs naar uit dat Rupa «de» verrassing zou lukken. Want nadat De Leeuw, Koszen aan de leiding had gezet speelden Ovaere, Bisschop en Maroy hun gasten in het krijt. Koszen ontsnapte dan in extremis aan de nederlaag dank zij Baeyens en Van Rossem. Maar ook door een slippertje van Jerome Van den Abeele. Aan dit onbe slist deed Rupa alleszins een goede zaak. Terwijl Koszen aan zijn derde opeenvol gend gelijkspel toe was. Kon Welkom in de heen wedstrijd met Turbo Cars de verliescijfers binnen de per ken houden dan werd het nu afgetekend geklopt. Op de leidersformatie met Van Aerde, Cours, De Baere, Wambacq, Neirinck en Lie- brecht stond eens te meer geen maat. Moorsel puurde vier op vier uit zijn wedstrij den met Cosmos. Laatstge noemde inkasseerde nog zwaardere (1-5) eindcijfers. Van Haut en Monsieur voerden de stand naar 0-2. Wauters repliceerde. Doch Boulonne, Moens en De Boeck wonnen daarna hun partij. In de A-reeks won Turbo Cars, en met een straat verschil, het topduel met Scotsching. Door deze frappante zege werd Turbo Cars (b) dan virtueel leider. Uit de eindcijfers van dit topnummer (1-5) kon men lichten dat de Merenaars onbetwistbaar over de sterkste formatie beschik ken. Meese, Frank Van Liefferinge en Van Impe bezorgden Turbo Cars een denderende start. Het werd 1-3 door Van den Eede. Doch Van Strijvendael en Foquet zetten het meester schap van Turbo Cars nog dikker in de verf. De Leeuw kens stelde zijn derde plaats (voorlopig?) veilig door een 2-4 overwinning bij Moorsel. Deze werd door De Neve, Ere reeks 1Turbo Cars Palace uit de erereeks: Theo Van Den Eede, René Melckenbeeck, Gaston Leemans, J.R. De Taey, Frank De Backer en Frans De Backer (per) Renneboog, Vanden Neucker en Raes in een vaste vorm gegoten. Jans- sens en Vinck brachten de punten aan voor Moorsel. Met Van Snick, Clottemans, De Boeck en De Backer haalde Welkom, Kravael neer. De gasten lukten met Nuelandt en Pieters hun twee punten. Rupa trok ook nu aan het kortste eind tegen Zandmannetjes. Op het openingspunt van De Clippeleir kwam er reaktie langs Renders, Grigowski zette de thuisploeg opnieuw aan de leiding. Het werd nog 2-2 door toedoen van Blondeel. De Kinder en Van Wayenbergh dwongen de beslissing af. In de B-reeks, maakte Palace korte metten met Corso. Roels, Peter De Backer, Van Buggenhout, Van der Borght en Bauwens lieten niet aan het toeval over. De Wuffel, Heremans, Verschueren en Podevijn maakten Johnny Boys twee punten rijker. JVH 2. Palace 15 13 3. Hand in Hand 15 12 4. Zandmannetjes 15 9 5. Koszen 15 8 6. Moorsel 15 7 7. Rupa 16 6 8. Schoonaarde 16 6 9. Welkom 16 5 10. De Leeuwkens 16 3 11. Kravael 16 2 12. Cosmos 16 1 13. De Post 16 0 Reeks A 1Turbo Cars B 16 11 2. Scotsching A 15 10 3. De Leeuwkens B 16 9 4. Moorsel B 16 8 5. Zandmannetjes B 16 8 6. Corso A 15 6 7. Johny Boys A 15 6 8. FaberA 15 4 9. Koszen B 16 5 10. Kravael B 16 3 11Cosmos B 16 2 12. Rupa B 16 1 Reeks B 1Palace B 17 15 2. Salon Discount A 17 14 3. Krijt op Tijd A 17 12 4. Schoonaarde B 17 8 5. Corso B 17 8 6. Johny Boys B 17 7 7. Sportvrienden A 17 7 8. Scotsching B 17 7 9. Kasseistampers A 17 5 10. Salon Discount B 17 5 11. Sportvrienden B 17 3 12. Zandmannetjes C 17 2 13. FaberB 17 2 14. Krijt op Tijd B 17 1 Vrijdag reeks 1 Koszen 14 9 2. Palace 14 8 3. Moorsel 14 7 4. Schoonaarde 14 3 5. Welkom 14 1 6. Johny Boys 14 1 In Eerlijk duurt langst bij Jos. Schrijver; 3. Leopl? Dhollander aan de melkerij te Lembergen en Jik Zele werden de volgende Malsche. kampioenen gevierd. Jonge dulïen; re Oude duiven: 1. Petrus Van Van den Abbeele; 2'° Kerckhove en Jos. Dhollander; Van Lembergen; 3. J|ri 3. Gustaaf Van Hespen lander; 4. Leon' SmétS Jaarlingen: 1. Petrus Van Leon Van Wichelen. b( Kerckhove; 2. Pierre De ni In Eerlijk duurt langs te Zele Jonge duiven: 1. Cjcu kwam Cyriel Van Hecke het Hecke, Van Averm&r meest op het voorplan. tiaens, Georges L\ Oude duiven: 1. Cyriel Van Georges De Wilde; Hecke; 2. Benoit Van Hespen De Kinder en Cesar en René Van den Hof. PloegenkamploenscL Welkom B uit de A-reeks: Hunninck, Van Snick, De Backer, Clotteman, De Boeck en Koningsschieting te Wichelen-Serskamp- De 16-jarige Yvan Van de Velde schoot zich V/aJ°H Dhollan- 9^'^. Yan Hecke V D Hoker (per) de koningskroon bij SchuttersmaatschappijEendracht Serskamp». (vw) Cyriel Van He^ke 8 De kampioenenhulde die De Reisduif jaarlijks in de zalen van het V.T.I. op het getouw zet is traditioneel één der hoogtepunten van de kampioenenvieringen. Tweede Kerst dag 1981 was hierop geen uitzondering. Het wakkere bestuur had dit jaar voor enkele nieuwigheden in het programma gezocht om wat variatie te brengen in de lange duivendag. Een interessante tentoonstel- herinnering kregen met een ling over meer dan 100 jaar goed gevulde omslag en een geschiedenis over het reilen trofee, en zeilen in het duivenspel lokte veel belangstelling. Con- ^°8- ®n f00.n (Waas- stateurs uit de beginperiode, munster): algemeen Noyon- affiches anno 1900, de ge- kampioen schiedenis werd niet alleen in De Noyonkompetitie werd be- hennnering gebracht, maar heerst door de Waasmun- ook de toekomst kreeg zijn sterse tandem Jos en zn deel. Secretaris Alfons Wuyts Vincke. Ze werden niet alleen gaf doorlopend demonstraties algemeen kampioen, maar met de mogelijkheden die de ook koning met de meeste computer biedt voor de dui- prijzen. En om hun knap seL vensport. zoen te beklemtonen wonnen Tussen de kampioenenmenu ze ook nog de titel bij de jonge door werden de kampioenen duiven en de asduif bij de op de verschillende vluchtlij- jongen, nen, van Noyon tot de fond in Oude duiven: 1. Georges de bloemetjes gezet. Ook dit Roels Zele; 2. Jozef De Don- seizoen betekende dit eens te der Hamme; 3. Frans De meer een lange rij gelukkigen, Swaef Dendermonde, 4. Jos die de prestaties van hun dui- en zn Vincke Waasmunster; 5. ven uit het voorbije seizoen in Lutz-Fierens Waasmunster. Asduif: Jos. en zn Vincke. Jaarlingen: 1. Emiel Pletinck Dendermonde, 2. Frans De Swaef Dendermonde; 3. Jozef De Donder; 4. Jos en zn Vincke; 5. Sylvain Verstraeten Dendermonde Asduif: Frans De Swaef Jonge duiven: 1. Jos en zn Vincke; 2. Georges Roels. 3. Freddy Segers Grembergen; 4. Gustaaf De Donder Ham- me; 5. Alfons Spanoghe Grembergen. Asduif: Jos en zn Vincke. Gaston Baert (Zele) halve fond kampioen Op de halve fond stond er geen maat op de superioriteit van de Zeienaar Gaston Baert. Hij nam het overgrote deel van de halve fond koek voor zijn rekening. Hij werd algemeen kampioen, maar daarnaast werd hij kam pioen met de oude duiven en de jaarlingen, won de asduif met de jaarlingen en was 2* met de jongsken. De titel van De kampioenen van duivenliefhebbersmaatschappij De Reisduif» uit Dendermonde bliezen verzameling in c van het V.T.I. voor het jaarlijks feest en de huldiging, (c) koning met de meeste prijzen ging naar De Praetere-De Lausnay uit Kalken. Oude duiven: IGaston Baert Zele; 2. Roger Thierens Elver- sele; 3. Emiel Pletinck Zele: 4. Emiel D'Hollander Zele; 5 Georges Roels Zele; Asduif: Roger Thierens Jaarlingen: 1. Gaston Baert; 2. Jean Halans Temse; 3 Emiel Dhollander; 4. Emiel Pletinck; 5. Frans en zn Buyst Zele Asduif: Gaston Baert. Jonge duiven: Jean Halans; 2. Gaston Baert, 3. Jules Gee- rinck; 4. Alfons Ediers Zele; 5. Eduard De Smedt Zele. As duif: Jean Halans. Honore Props (Serskamp): algemeen fond kampioen Op de fond was er bijzonder veel spanning om de kampioe nen aan te wijzen. Er was geen hok dat er boven uit torende. De algemene titel ging naar Honoré Props, die evenals Edmond De Kerpel Buggenhout 16 prijzen haalde, maar een beter coëfficiënt kon voorleggen. Het was een pechjaar voor De Kerpel, want ook om de titel bij de oude duiven, verloor hij met het coëfficiënt. Oude duiven: 1. Arthur Le- maire Westrem; 2. Achiel De Vos Kalken; 3. Honoré Props Serskamp; 4. Alois Geldof Dendermonde; 5. Arthur Le- maire; Asduif: Maurits Ver- haevert. Jonge duiven: 1. Raoul De Jonckheere Aalst, 2. Edmond De Kerpel; 3. Pieter De Bus- schere Mariekerke; 4. Honoré Props; 5. André Van Hecke Zele. Asduif: Roger Michiels Zele. Marathon-Vliegers Jaarlijks worden voor de drie reeksen oude, jaarlingen en jonge duiven een trofee voorzien voor de duif, die in het seizoen de meeste kilome ters vliegt. De cracks voor 1981 waren Oude duiven: Gilbert Van Hassel met 4.039,069 km. 10.5; Corbeil 87°; 17.5; Dour dan 11'; 31.5 Poitiers; 9"; 14.6; Angloulème: 11*; 26.7; Brive. 20* 8.8: Perpignan 5°; 19.9: La Souterrains: 10*. Jaarlingen: Jean Halans Temse met 3.319,497 km. 10.5: Corbeil: 118*; 17.5: Dourdon: 110*; 24.5: Etampes: 30*; 31.5: Dourdan: 124'; 7.6: Etampes 33'; 21,6: Dourdan: 91"; 5.7 St. Denis: 10*; 12.7: Etampes: 3*; 19.7: Dourdan. 22*; 26.7 Orleans: 71* Jonge duiven: Jean Halans Temse met 2.467,049 km. 5.7 St. Denis: 666'; 12.7: Etampes. 30* 19.7: Dourdan: 230*; 26.7: Orleans: 328'; 9.8: St. Denis: 46'; 16.8: in 8'; 23.8: St. Denis: 8"Te Denis: 77*. iuc rdi Krlterlum Noyon 1Jos en zn Vincke! Frans De Swaef; 3." Roels - Frans De Do^e er Kriterium halve for* f 1Gaston Baert - Jange man; 2 Georges Rofcr Stockman; 3. Emiel jgr Lutz-Fierens; |Qr Ploegenklassement h 1 Alois Geldof - R chiels; 2. Arthur Lemdo zef Boeykens; 3 Ran Galle - Platteaux - Kenn la

De Voorpost | 1982 | | pagina 38