Tentoonstelling «Daensisme» in Oud-Hospitaal te Aalst Nuttig nieuwjaarsgeschenk vanwege de plaatselijke Rotary Club Sociaal-Medisch Vademecum voor elk gezin uit Groot Sint-Niklaas n ?l Komt er een boerenmarkt te Berlare? Kunstnierafdeling in het O.C.M.W.-ziekenhuis te Dendermonde Vanavond om halfacht Aalsters Karnaval Verbond organiseert tweede maal Driekoningenfeest Waarheen met beroepsonderwijs te Buggenhout? Hamse handelscentrum heeft nieuwe verlichting Buggenhoutse rijkswacht is «stillekes» verhuisd 4 - 8.1.1982 - De Voorpost Ter gelegenheid van het overhandigen van het eerste exemplaar van het Sociaal-Medisch Va demecum van Groot Sint-Niklaas werd de Ro tary Club Sint-Niklaas onlangs officieel ontvan gen op het stadhuis van de Wase hoofdplaats. Met deze 65 pagina's tellende brochure hoopt de Rotary Club een bijdrage te leveren ter vervollediging van de bestaande informatie betreffende sociale en medische diensten in en om Sint-Niklaas. ledereen wordt in zijn leven vroeg of laat wel eens ge- konfronteerd met de drin gende nood om een adres, telefoonnummer, spreekuur of dergelijke, zonder goed te weten waar dit precies te kunnen vinden. In een aantal gevallen zal dit vademecum daar nu een antwoord op geven. De h. Delestré, plaat selijk Rotaryvoorzitter, druk te de wens uit dat deze bro chure een ware informatie bron zou vormen voor de ganse stadsbevolking. Van de oplage van 23.000 exemplaren zal elk gezin in de loop van de maand ja nuari één exemplaar gratis thuis ontvangen. Voor de verspreiding zal het stadsbe stuur instaan. Voorzitter Delestré dankte In het Oud-Hospitaal-Museum te Aalst kan U van vrijdag 8 tot en met zondag 31 januari terecht voor een merkwaar dige tentoonstelling, «De Daensistische Beweging». Deze wordt uitgewerkt door het «Daensmuseum» en het «Archief van de Vlaamse Sociale Strijd» te Aalst in samen werking dan met de «Werkgroep voor historisch onder zoek» van het Priester Daensfonds en onder de auspiciën en met de financiële steun van de Provincie Oost-Vlaande- ren en van de Stad Aalst. Deze expo is opgevat als een van de diverse aspekten van reizende tentoonstelling en het maatschappelijk leven bestaat voornamelijk uit fo- die een invloed hebben uit- to's op blok, ingelijste liede- geoefend op ontstaan, pro- ren en gedichten en eduka- gramma en werking van de tieve informatieve panelen. Daensistische Beweging. Aan de hand van liefst 178 Getracht wordt hierbij af te foto's, dokumenten, vaan- rekenen met de mytevor- dels, affiches, portretten, te- ming en de vertekende keningen, kalenders en ideeën over «het Daensis- voorwerpen werd getracht me». Daarom wordt dan ook een beeld te schetsen van de veel aandacht besteed in de geschiedenis en de ontwik- tentoonstelling aan het ont- keling van de Daensistische staan van de beweging, aan Beweging in haar tijdskader haar programma, aan regio gesitueerd. nale spreiding, aan haar in- In een inleidend hoofdstuk terne tegenstellingen en aan wordt een beeld gebracht de faktoren die tot haar ver dwijning hebben bijgedra gen. Bij deze tentoonstelling die stoelt op het meest recent wetenschappelijk onderzoek hoort een degelijke katalo- gus van zowat 130 pagina's met een 45-tal foto's en kaar ten met achteraan naast de bibliografie een verklarende lijst van een aantal in het werk voorkomende histori sche begrippen. Tenslotte zijn voor hogere en lagere cyclus van het middelbaar onderwijs werkschriften in dit verband beschikbaar. Had Louis Paul Boon in zijn werk het Daensisme eerder tot de Aalsterse regio be perkt, door de organizatoren werd er klaarblijkelijk de na druk op gelegd dat het Daen sisme quasi gelijktijdig groeide in tal van kernen als Antwerpen, Brugge, Kortrijk, Waregem en het Pajotten- land. Het Daensisme zou veeleer moeten worden gezien als een beweging van een aan tal Vlaamsgezinde sociaal- geëngageerden die optorn den tegen de verstikkende macht van de katolieke kon- servatieven daar de door de katolieke burgerij en de ge patroneerde arbeiderskrin gen blijkbaar de arbeiders massa niet in haar ban kreeg. Voor een niet-socia- listisch, katoliek alternatief zou het Daensisme dan zor gen in een poging enerzijds de Vlaamse massa te ont voogden en anderzijds ze van het socialisme weg te houden. Ilh) ook Jan Dujardin, dank zij wiens inspanningen dit nut tig naslagwerk tot stand kwam. De heer Dujardin beantwoordde het applaus aan zijn adres met een oud Arabisch spreekwoord: «Met één blok hout maakt men geen vuur». Volgens hem kwam het projekt slechts tot stand dank zij de dynamische inzet van de he ren A. Bayer en J. De Schep per van Sint-Niklaas en de heren G. Jacquet de Haves- kercke en dr. P. Deschepper van Waasmunster. Tenslotte ging ook dank naar de spon sors die zorgden voor de financiële hulp: Belgibo n.v., de Generale Bankmaat- schappij, de minister van P.T.T., de Nationale Loterij, Van Stolk Reese n.v. en Winterthur n.v. Nadat sche pen Vergauwen het eerste exemplaar was overhandigd (burgemeester De Vidts was het slachtoffer geworden van een zware verkoudheid) werd de aanwezige promi nenten en Rotary-leden een drink aangeboden. Een massa nuttige informatie Het vademecum bestaat in feite uit drie delen. In het hoofdstuk gezondheidszorg vinden we de volledige lijst der apothekers, dierenart sen, huisartsen en specialis ten, kinesisten, tandartsen, chiropractici, logopedisten, opticiens, orthopedisten en voetverzorgers, gevolgd door gedetailleerde informa tie over de klinieken, polikli nieken, inrichtingen voor geestelijke gezondheids zorg, kruisverenigingen enz. Het tweede deel behandelt de sociale welzijnszorg: 13 pagina's interessante gege vens over de plaatselijke be jaardentehuizen, mutualitei ten, P.M.S., sociale centra, de gehandikaptenzorg, reva lidatiecentra, blindenzorg, teledienst, diensten voor hu welijksproblematiek, onge huwde moeders, gastarbei ders enz. In het derde deel worden nog een aantal an dere diensten opgesomd die eveneens ten dienste van de gemeenschap staan: de R.V.A., Wase Werkplaats, de erediensten, de Sint-Niklase Jeugdkommissie voor Euro pa en de diensten voor mi lieubescherming. Ondanks het feit dat de uit werking met de grootst mo gelijke zorg werd verricht, achtte de h. Dujardin het niet uitgesloten dat er toch nog tekortkomingen in het vade mecum zullen voorkomen. Daarom is het ook de bedoe ling van de Rotary Club om dit initiatief om de twee drie jaar te hernemen. Even tuele sponsors voor dit ini tiatief zijn natuurlijk steeds welkom bij de Rotary Club. Het is immers duidelijk dat het realizeren van een der gelijk projekt pas mogelijk is na het wegwerken van een aantal onvermijdelijke finan ciële hinderpalen. Het vademecum, dat van het formaat 1/2 Din A 4 is, werd gedrukt bij de Groep De Cuy- per te Dendermonde. Dirk De Cuyper, die ook aanwezig was bij de officiële voorstel ling ervan, werd door de h. Dujardin namens de ganse Club bedankt voor zijn vlotte medewerking bij het tot stand komen van dit w< zijn bereidheid om tot o laatste moment nog gingen aan de tekst brengen. Rotary: centrum (t 1 voor dienstideaal 3Cj De Sint-Niklase Rotaryt L werd in 1954 opgericlye! telt momenteel 44 Ilc Niet iedereen kan echti dit gezelschap toetrr Het reglement voorziei ir dat per beroep slechts|e persoon effektief lid I worden. Rotary International hee Sï doel het ideaal om te di™ te bevorderen en aanO1 moedigen en dit vooijei het even welke eerbartze derneming. Zo wordt o eerste plaats de vriends9c onder de leden bevor!er ten einde hen de gele|er heid te verschaffen het meen welzijn te dienen, het zakenleven worde&rr de Rotaiy de principesjn, eerlijkheid en onkreukt heid zeer hoog aangesla >n< pri Het stedelijk ziekenhuis van het O.C.M.W. te Dendermonde is een afdeling rijker. Tijdens een officiële plechtigheid werd dinsdagavond II. een kunstnierafdeling ingehuldigd in aanwezigheid van gemeenschapsminister Jan Lenssens, burgemeester Albert Cool, de schepenen Maes en Hermans en talrijke geneesheren die aan het ziekenhuis verbonden zijn. deze verwezenlijking een welkomstwoord noodzakelijkheid was voor Nodig in naar tlrwWlo Mw. Quyo. m^nn ster van het O.C.M.W.-Den- tieken'wezen' 'immers dermonde, op het feit dat dagelijks 27 patiënten uit de regio Dendermonde zich lie ten behandelen in ziekenhui zen te Gent, Aalst of St.- Niklaas. Voor deze zieken, die vanaf heden dezelfde be handeling kunnen onder gaan te Dendermonde, is meteen een verre verplaat sing en de daaraan verbon den kosten voor de mutuali- Zij dankte dr. Clement, die de leiding zal waarnemen van Nadat het stedelijk feestkomitee geen brood meer zag in het traditionele Driekoningenfeest, de eigenlijke inzet van de Aalsterse Vastelauved, nam het Aalsters Karnaval Ver bond het initiatief suksesvol over. Ook dit jaar organiseert het AKV dit feest en doet een oproep tot de Aalsterse karnavalgangers om massaal en verkleed deel te nemen aan de fakkeloptocht en het daaropvolgende feest deel te nemen. De optocht start vanuit de karnavalwerkhalle «De Cou verture» aan de Weggevoer denstraat naar de Grote Markt, waar Emiel Van den Broucke een kort toespraak je zal houden. Daarna barst in «De Koornbloem» de hel los met een dans-, drinken smulpartij. Gaston Van der Eist stelt voor de gelegenheid niet al leen zijn zaal, doch ook zijn kafee ter beschikking van de Aalsterse karnavalisten. Er is weer «alles van 't veir- ken»: kop, trippen en ook andere versnaperingen zul len de hongerige magen vul len en de danslustigen zul len de beentjes kunnen uit slaan op de tonen van 'n diskobar. Dit gezellig prélude op onze weergaloze vastenavond krijgt zo rond de klok van halftwaalf zijn hoogte punt wanneer afgevaardigden van de deelnemende Aal sterse karnavalgroepen een stuk van de taart komen ver orberen, waarin één van de drie bonen is verstopt, die naar aloud gebruik de drie koningen van 1982 moeten aanduiden. Wie worden de nieuwe Kas- par, Melchior, Balthazar, in opvolging van die van vorig jaar: Balou van de Deste- reers, Ghislain van de Lod- deroeigen en Raf van den Oeverschot? leder rasecht Vastelauved- ganger wil het natuurlijk zélf meemaken en is vanavond 8 januari om halfacht in de Couverture om verkleed mee op te stappen in de fakkeloptocht en deel te ne men aan het Driekoningen feest, dat meteen de inzet is van het Aalsters karnaval over zes weken... Cyriel Temmerman Sinds het begin van dit schooljaar loopt er in een veertigtal scholen verspreid in het Vlaamse land een pilootprojekt in het beroepsonderwijs (BSO). Meer bepaald de eerste klas van het secundair beroepsonderwijs vormde de doelstelling van het projekt. Het hele opzet kan verwezenlijkt worden met de steun van het ministerie van nationale opvoeding, het a.c.w. en met ruime inbreng van de leerkrachten. De pilootprojecten willen een vernieuwing brengen in het beroepsonderwijs dat ja renlang de verstoteling binnen alle onderwijsnetten is geble ven. Er werd geen aandacht aan geschonken noch aan de leerlinge, noch aan de leerpro gramma's. Nochtans vereist een beroepsschool een bijzon dere aanpak, een aangepaste ondcrwijsmetodiek en toege wijde. leerkrachten. Te Buggenhout werden zo wel de familiale afdeling van het Sint-Vincentiusinstituut als de beroepsafdeling van het Vrij Technisch Instituut (tech nische afdeling van het Sint- Michielscollege) betrokken bij de uitwerking van de piloot- projekten. In het Sint-Vincen tiusinstituut tracht men zich een beeld te vormen van het projektonderwijs. Hier wordt één bepaald onderwerp of the ma gedurende een hele week interdisciplinair uitgewerkt. Dc vakkcnsplitsing wordt tij dens de andere lesweken wel aangehouden. Anders is het gesteld in het Sint-Michielscollege: hier zit ten de jongens van de beroeps- school in een «werk- plaatsklas». Alle lessen wor den gegeven in het kader van één werkhuis, warin een theo rieklasje werd ingebouwd. Tij dens sommige lessen praktijk komt ook de leraar theorie aan bod. terwijl de leraar praktijk ook een inbreng kan doen tij dens theorielessen. Op vrijdag 8 januari 1982 zal men dc vernieuwde werkwijze uiteenzetten tijdens een infor matieavond die georganiseerd wordt door de beide scholen in samenwerking met het arron dissementeel A.C.W Vanaf 19u30 zal in de zaal van het klooster, ingang via Schoolstraat 18 te Buggen hout, een uiteenzetting gege ven worden aan de hand van een dia-montage door onder- wijsvcrantwoordelijken van het a.c.w. De beide scholen kunnen dan ook even zelf hun eigen werking voorstellen. Waarna de aanwezigen gele genheid krijgen tot vragen stellen. L.V.D. deze kunstnierafdeling, voor zijn kordate aanpak bij het uitwerken van het projekt en bracht een posthume lof aan wijlen Piet Mertens, die dank zij zijn aandacht en medele ven voor de zieken, herhaal delijk heeft aangedrongen tot de oprichting van deze speciale nierbehandeling. -Zij», hoonyaon botokonl OCH enorm verlies voor het O.C.M.W.-ziekenhuis», be sloot de O.C.M.W.-voorzit- ster. Dr. J. Clement schetste vervolgens het ontstaan en de bestendige groei van de kunstnierbehandeling die in feite nog niet zo oud is ver mits voor de jaren zestig een nefroloog een rare vogel was tussen de medici. In 1971 waren er over gans de wereld 10.000 zware nierpa tiënten en tien jaar later wa ren er reeds 150.000 geval len bekend, waarvan 50.000 in Europa alleen In België noteerde men in 1981 15.000 zieken verspreid over 40 centra. «Dendermonde wordt vanaf vandaag het 22ste centrum in Vlaanderen en dat bewijst meteen dat de hemodialyse haar beginsta dium is ontgroeid», aldus dr. Clement die tevens woorden van dank overhad voor Mw. Buyse, O.C.M.W.-sekretaris Beckers en de technische dienst voor hun daadwerke lijke inzet ter gelegenheid van de kreatie van de Den- dermondse kunstnierafde ling. Prof. dr. P. Michielsen, hoofd van de afdeling Nefro- logie van het A.Z. St.-Rafaël te Leuven sprak over: «He modialyse en niertransplan tatie: alternatieve of komple- mentaire behandelingsme thode?». Deze pionier van de nefrologie in ons land ont hulde dat jaarlijks een 50-tal niertransplantaties in ons land worden uitgevoerd met overlevingscijfers die tot de beste in Europa behoren. Voor hem is het van kolos saal belang dat een intense samenwerking is ontstaan tussen de verschillende dia lyse-centra zodat de ganse ervaring kan uitgewisseld worden. Prof. dr. W. Lameire van het A.Z.-Gent onder hield het auditorium over «De rol van de nefroloog in een modern ziekenhuis» en onderstreepte hierbij diens noodzakelijkheid in een «to tale nefrologische dienst». Hij was ervan overtuigd dat Dendermonde en zijn nefro- logisch centrum een grote bloei tegemoet gaat. Nadien kregen de genodigden de gelegenheid een bezoek te brengen aan de kunstnieraf deling, een verwezenlijking van ruim 5 miljoen fr., zon der enige betoelaging. Met de installatie van deze nieu we afdeling zette het O.C.M.W. opnieuw een kor date stap in het kader van de modernizering van de ge neeskundige verzorging in het Dendermondse. Als 13e punt op de dagorde van de raadszitting te Berla re Aanvaarding van een reglement voor een boeren markt binnen de gemeente Berlare. Meteen rijzen in de ogen van meerdere raadsle den grote vraagtekens. Raadslid Leys, namens de PVV-fraktie, vraagt dat der gelijke reglementen vooraf aan de raadsleden zouden worden meegedeeld opdat zij in de onderscheiden frakties zouden kunnen worden beoordeeld en be studeerd, om aldus tijdens de raadszitting met kennis van zaken te worden behan deld. De heer burgemeester is het hiermee volledig eens. Tijdsgebrek heeft verhin derd dat een cople aan de raadsleden zou worden be zorgd, en bovendien kan het reglement niet worden goedgekeurd vermits de vzw «Jonge Landbouwers- belangen» verzuimd heeft bepaalde documenten bin nen te sturen. Wel wil de heer burgemeester graag de standpunten van de diverse groepen kennen over een boerenmarkt die op initiatief van de «Jonge Landbou- wersbelangen» zou worden gehouden op het Kapelle- plein te Berlare-Donk. De heer Michel Devos, schepen van middenstand is van oordeel dat rekening moet worden gehouden met de belangen van de plaatselijke middenstanders en van de landbouwers en dat daarom een vergadering zou moeten belegd worden met de betrokken landbou wersorganisaties, met de middenstandsorganisaties en het schepencollege. Op verzoek van de heer Leys geeft de secretaris dan toch lezing van het ont- werpreglement zoals het door de «Jonge Landbou- wersbelangen» werd voor gelegd aan het schepencol lege. Het is te uitgebreid om dit hier aan de hand van een vluchtige voorlezing weer te geven. Bovendien is het risico te groot dat essentiële punten niet of onvoldoende tot hun recht zouden ko men, en wij aldus een vals beeld zouden geven. Raadslid Everaert sluit zich aan bij het voorstel Devos maar wil er ook de oppositie bij betrekken. Dit is ook het standpunt van de heer Leys (PVV) en Nelis (SP) die het ontwerp niet a priori wil verwerpen maar toch heeft hij vernomen dat van de originele ontvattingen van de boerenmarkt te Sinaai niet zo heel veel meer zou overblijven daarom wil zijn groep het reglement vtjre grondig bekijken. i Het vooraf vastleggensti de verkoopprijzen, im voorzien in het reglemelee volgens schepen Verars sen in contradictie meïi begrip «markt». Raa|h Van Hove heeft v»gi bezwaar tegen bepen termen in het ontwerpkf reglement. s De heer burgemeester ipe de discussie af dooft diverse stellingen te cojt tiseren in een opdrachjtr de heer schepen Devolsl zo vlug mogelijk een v»k dering te beleggen méh' diverse partijen, lancjvt wers, middenstanders! wel van Berlare-Centruije Overmere-Uitbergen, eid< onderscheiden frakties fch raad, en dat alles ats voorzitterschap van dek> schepen. AB tai ar Het handelaarskomité Peperstraat, Kapellestraat en Noordstraat, beter gekend onder de naam «Handelscen trum PKN» heeft reeds heel wat gerealiseerd in de kommissie. Een belangrijk gc- Durmegemeente. Een volgende wensdroom ging in vervul- beuren was meteen ook de ling deze week met de inhuldiging van hun nieuwe a'c,'c rond de Hamse deelname aan «Spel zonder Grenzen». In 1979 werd een nieuw bestuur j-je samengesteld onder voorzitter- dan tussengekomen bij het ge meentebestuur en de verkeers- het hierbij niet te laten. feestverlichting. Geen wonder dat er heel wat tieve handelaars en neringdoeners grote start was meteen geno- sch:JP van André Dicrickx. De aan gehouden hadden aanwc- men cn andere en nieuw? ini- wlnkcls T;rdcn ""efnisl reklamevaandel. De grootste aandacht ging naar 10 ïrl wil een nieuwe muziekinsf tie in het handelscentrum11 van de Peperstraat cn Kapei straat in de nabije toekri. een winkelstraat maken. |6l was duidelijk op deze persL ferentic dat het Hamse f delscentrum iets betekcnt.p alleen voor dc talrijke ha?n laars maar ook voor dc gclj kers. Het wordt er mctceite' zcllig winkelen in dit wirtg. centrum. IV vindt n i intussen c zig te zijn op een samenkomst tiatieven werden uitgewerkt, in een feestzaal op het Twee- Tevens werd ingespeeld op de - bruggenplcin. In zijn toe- grote Hamse feesten zoals de een dcEelnke feestverlichting, spraak wees voorzitter André Wuitensfeesten ter gelegen- Dit jaar kwam dan het orgcl- Dierickx erop dat de bewcrin- heid van karnaval, waar een punt met de voltooiing van dc gen van de buitenstaanders dat praalwagen of groep werd ge- installatie waarbij er 25 licht er niets gebeurt in voormelde sponsord. Dc verkeersrichting bakken werden opgehangen, straten, voorgoed in de doof- in de Kapellestraat dook ook Voorzitter Dicrickx besloot pot worden gestopt. Hetisdui- op. Met goed resultaat is men zijn toespraak met het inzicht delijk dat er heel wat achter de schermen gebeurt, verklaarde woordvoerder Het installeren van deze verlichting was een dure zaak Hij dankte Dreken Roos uit de Vlaamse Schouw burg die het handelscentrum P.K.N. in staat stelde jaarlijks het zo bekende «Blarenbal» ter gelegenheid van de Wui- tensmarsen te organiseren. De rijkswachtkazerne is te werden in het ontwerp .,I11.TT. IV Daarmee kon de kas gespijsd Buggenhout overgebracht naar gebouwen. Om één voorbeeld nummer vermeld waarop L worden en de prachtige ver- de nieuwe gebouwen in de Mo- aan te halen: daar waar ieder- de rijkswacht te BuggenP' lichting aangekocht. Tevens lenstraat te Opstal De verhuis een weet dat dc rijkswacht met telefonisch kan bereiken, fi had voorzitter Dicrickx heel en de installering gebeurden in de bekende combi's rijdt, wer- gezien Opstal in een an© wat dankbetuigingen voor de alle stilte, zonder veel rucht- den de garages slechts voor- telefoonzone ligt dan Bugfu heren Serrans en D'Hooghc baarheid. Een officiële ope- zien voor personenwagens, hout-centrum, diende Je die prachtig werk hebben gele- ning van de gebouwen en in- ook de opstelling van de fict- nummer immers verd. André Stallaert, sekreta- stallaties zal wel nog enige tijd senstallingen en de cellen deu- Het wordt nu 35 ris van de vereniging, gaf na- op zich laten wachten aange- gen niet helemaal. Binnenin voornummer 052). Het dien een overzicht van de ver- zien de verantwoordelijken moeten de manschappen van niet meer Kerkstraat, schillende realisaties die de oordelen dat men hiervoor be- dienst op een ruwe betonmuur wel Molenstraat te 9360 lie mensen uit de Noordstraat, ter wacht tot het hele complex kijken, modern maar hoogst genhout. ju Peperstraat en Kapellestraat volgebouwd is. Er dienen im-, irriterend! sedert het ontstaan in 1970 mers nog werkzaamheden te hebben verwezenlijkt. Ferdi- gebeuren aan de bestaande nand Tassent was de eerste (nieuwe) gebouwen, terwijl er sekretaris en aan hem heeft het anderzijds nog enkele wonin- handelscentrum heel wat te gen dienen opgetrokken te danken. In 1973 besloot men worden, aan te sluiten bij de centrum- zaken. Dit ter gelegenheid van deze nieuwe rijkswachtkazer- i foL n° L.fc Nieuw telefoonnummer In alle folders en kalenders le Van 22 januari tot 18 april woensdag 3 februari om 17. Het' in gebruiknemen van h°eft in het Paleis vo°r Schone uur in Westrand te DilbeeK e„eze nieuwe rijkswachtkazer- Kunstcn te Brussel een prach- op donderdag 4 februari onrf de eindejaarstombola die via ne heeft wel enige tijd op zich l'8c tentoonstelling plaats ge- uur in het gebouw Q van P de 600 000 fr. prijzen die er te laten wachten. De afwerking is w,id aan de «kunstschatten uit VUB te Brussel. 5< winnen waren een grote popu- nog niet helemaal zoals het China». Deze tentoonstelling laritcit kreeg. Rond die perio- hoort. Maar aangezien het '°kte in andere landen hon- Vanaf 15 januari zal het /y de kwam ook de septemberak- huurkontrakt met het voorlo- derdduizenden geestdriftige opgerichte «Museum voor tie met een beperkte tombola pige ten einde liep diende men hp7r"*lf'*rs ■>- die kaderde in de jaarbeurs op het administratief centrum al het Tweebruggenplein en de te betrekken. Wuitensmarsen. Het ontwer- Voorlopig zal er slechts één pen van een PKN-cmbleem woning betrokken worden door Rik Geeien-was een suk- door een rijkswachtérsgezin. ses en vele stickers kregen een De andere woning is klaar cn bezoekers. Dc tentoonstelling, en geschiedenis van dc na die gesloten is op maandag, nale bank van België» voor' kan men dagelijks bezichtigen publiek toegankelijk zijn. r van 10 uur tot 18 uur. museum kan elke werkdagfi' kei onder leiding worden i/< Het Nationaal Instituut voor zocht' na afsPraak met ki de Wetenschappelijke Film dien.st Verzamelingen van^ grote verspreiding. In 1974 in de bouw van enkele nieuwe (Vauticrstraat 31'te 1040 Brus- ®an'c' de Bcrlaimontlaan 3 werd voor de eerste maal het huizen is reeds voorzien. sel) organizeert een filmzitting 1000 Brussel (02/219.46f' grote «Blarenbal» georgani- Het is echter een publiek over plantkunde Het is dc toestellen 22.06 of 24.31). seerd. Dit met een voorlopige geheim dat ci wel enige derde zitting van het wintersci- z' feestverlichting en een primi- schoonheidsfoutjes gemaakt zoen en die heeft plaats op

De Voorpost | 1982 | | pagina 4