Miel Van Den Broucke: «Samenwerking tussen alle karnavalisten hoofdzaak!» Karnaval kalender Aaigem houdt eeuwenoude traditie in ere Tweede «jaargang» als A.K.V.-voorzitter begonnen. 6 - 8.1.1982 - De Voorpost h igj Toen Gustaaf Sonck in het voorjaar van 1981 van het Aalsters karnavalpodium stapte, werd hij als AKV-voorzit- ter opgevolgd door Emiel Van den Broucke, tot op dat ogenblik penningmeester van het Aalsters Karnaval Verbond. Na de grote kamavalfiguur Keizer Kamiel kwam dus de eerder onbekende Staaf Sonck aan de beurt. Een vin nige, welbespraakte man «handelsreiziger in goed hu meur» noemden we hem ooit in deze kolommen en die hield er welbepaalde ideëen op na, die hij ener giek wilde doordrukken. Na een erg aktief voorzitters schap kapte hij er abrupt mee en werd de in karnaval- en in kaatskringen bijzonder populaire Miel Van den Broucke voorzitter van het AKV. Miel, een joviale, kloeke der tiger is weer van een heel ander slag dan zijn voorgan gers. Uit verschillende ge sprekjes met hem werd ons duidelijk dat hij vooral een verzoenende figuur is, een diplomaat die de brokken tracht te lijmen in de roerige karnavalwereld van het ru moerige Aalst. Hij zou vooral graag een vlotte samenwer king zien tussen alle mensen die in Aalst met Vastelauved te maken hebben en dat is ook onze hartewens. Drie «echte» Zoals we hielden en nog houden van Kamiel Ser geant en Staafke Sonck, zo houden we ook van Mieleke, een eenvoudige jongen met het hart op de tong. Drie, rasechte Aalsterse karnava listen, die het alle drie op hun eigen persoonlijke ma nier erg goed menen met het «ieneg Olsjt» en natuur lijk met karnaval. We vonden het dan ook de moeite waard om eens met Miel Van den Broucke te gaan praten, nu hij ruim een half jaar aan het hoofd staat van de oudste, doch spijtig genoeg niet enige Aalsterse overkoepelende karnavalor- ganisatie, want in de Fiber Fleet blijft het AVK Alles voor Karnaval verder zl/n eigen aar>oetie oaan Twee verbonden, twee werkhallen... Wij kunnen dergelijke gang van zaken alleen maar betreuren en hopen dat aan die ook voor de gemeenschap spijtige toestand zo spoedig mogelijk een eind zou komen. Alle Aalsterse karnavalisten horen thuis onder hetzelfde dak. Remt krisis ambiance? Het dak van de karnaval- werkhalle van het AKV, in de volksmond nog steeds de «Couverture» genoemd is alles behalve waterdicht als we er op een barre winterse decemberavond binnen stappen om in de kantien met Miel van de Destereers te komen praten. Huiverend stappen we de kil-vochtige halle door. Veel ambiance is er nog niet te bespeuren. De schaarse werkers van het eerste uur zijn nog duidelijk aan afbraak en rekuperatie toe. Vroeger was men rond dit tijdstip het stadium van het demonteren van de wagens van het vorige jaar al gepas seerd. Krisissfeer? In de kantien is de stemming alleszins ook in mineur. Kan- tie'nhouder Stant Van Impe zit rnet 'n paar vermoeide werkers pitjesbak te spelen. Miel is er nog niet, doch arriveert enkele minuutjes later, een beetje buiten adem om toch maar op tijd te zijn. Hij komt van een vergadering van het Kaats- verbond, waar tot zijn vol doening de kalender voor het jaar 1982 is vastgelegd. Want Miel is naast voorzitter van het AKV en van de Des tereers ook nog voorzitter van de kaatsklub Herleving Houtmarkt, in de Belgische kaatswereld ooit een naam die klonk als een klok. Kaats-initiatie? Doch de tijden zijn veran derd en de kaatssport in dit land en zeker in Aalst heeft betere tijden gekend. Nochtans heeft Miel, samen met Raymond Bauters en Miel Cooman gedurende de periode 1979-80 getracht om de Aalsterse jeugd op te lei den in de vroeger zo popu laire sport. Er was genoeg belangstelling vanwege de jongeren, doch niet voldoen de steun en zo viel dit lof waardig initiatief in het water. «Er bestaan initiatiekursus- sen voor tennis, langlauf en wat nog allemaal...» zegt Miel. «Ik keur dat absoluut niet af, doch misschien zou het voor onze Schepen van Sport en Jeugd Eddie Mon sieur een waardevolle sug gestie zijn om ook dergelijke kursussen te organiseren voor het volkse en volgens mij prachtige kaatssport, een sport die beslist niet mag verloren gaan!» Hij kijkt ons vragend aan en wij knikken instemmend. We zijn het volkomen met Miel eens. Op die manier gaan heel wat waardevolle dingen verloren. Er is geen plaats, geen ruimte meer voor en de belangstelling verdwijnt geleidelijk. Uit het oog, uit het hart... Geen doop meer Maar we zijn niet gekomen om over de kaatssport te spreken, wél over karnaval, over Vastelauved... In 1981 hebben zich wel eni ge verschuivingen voorge daan in het AKV-bestuur: pernoagel gaf er als onder voorzitter de brui aan. Er werd besloten het Drieko ningenfeest te behouden, doch de doop van de karna- valwagens gaat dit jaar be slist niet meer door. «We zijn aan bezuinigingen toe, dat is zonder meer noodzakelijk» stelt Miel vast «met dat geld kunnen we beter materiaal kopen voor de groepen en bovendien vind ik het niet verantwoord om het werk aan de wagens stil te leggen in de drukste periode van het jaar...» Over het werk aan die wa gens willen we het nu juist hebben. Als we even rond kijken vinden we het hier beangstigend stil in de werk- halle. Waar is het entoesias- me van de vorige jaren ge bleven? Onbeantwoorde vragen Voor Miel Van den Broucke is het duidelijk: «De groepen durven er niet goed aan be ginnen. Wat gaat er met de subsidies gebeuren? Er werd ons beloofd, dat er niet aan zal geraakt worden, maar er doen zoveel geruch ten de ronde en je weet op de duur niet meer waar je aan toe bent. De mensen van de groepen komen bij mij als voorzitter met heel wat vragen, die ik niet kan beantwoorden...» Bij gebrek aan konkrete in formatie? «Inderdaad, ik wil bijvoor- Vrijdag 8 januari 1982 om 19.30 uur start het traditio neel Driekoningenfeest in de werkhalle, om 20 uur gaat het verder in «De Koornbloem» Nieuwstraat 2 Aalst. Meer bijzonderheden elders in dit nummer. Zaterdag 16 januari 1982 om 19.30 uur in de «Koszen Club» Leo de Bethunelaan Aalst KNALFUIF van de nieuwe Aalsterse karnavalgroep «Kloeit-» Kloesj- Klang» m.m.v. Radio Dynamite. Inkom 30 frank, voorverkoop 25 frank. Zaterdag 30 januari 1982 om 20 uur in de zaal van het HRITO Welvaartstraat 70 Aalst: 8e bierprinsverkie- zing. In volgende edities van uw Voorpost meer over de kandidaten en de historiek van deze verkiezing. Zaterdag 6 februari 1982 om 20 uur in de Keizershal- len. Keizerlijk Plein 21-23 Aalst: Verkiezing Prins Karnaval van Aalst. Het spreekt vanzelf, dat over de kandidaten van nu en over vroeger prinsen uitgebreid zal worden geschre ven in De Voorpost-edities tussen 15 januari en 26 februari 1982! klagen gehad van de jury? «Wij hebben niet te klagen gehad, we waren ook meest al goed en zaten de laatste jaren zo rond de derde, vier de plaats... De laatste keer, met «Elk zènne voegel» wer den we slechts zesde...» Destereers en A.K.V. Miel stichtte de zesde augus tus 1970 «De Destereers», samen met Ludwig Bal- linckx, Ludo Lauwerijs, Jo- siane Janssens en Roger De Smet. In 1971 stapten ze voor het eerst op in de stoet als «Dis- que-Jockeys anno 1925». Miel somt moeiteloos alle uitbeeldingen op en de prij zen, die zijn Destereers daar mee behaalden. Eind 1970 werd hij be stuurslid van het toenmalige «Verbond van Komische Groepen» en toen in 1974 het «Aalsters Karnaval Ver bond; er kwam, werd hij schatbewaarder. Dat bleef hij tot 21 mei 1981, de dag dat de statutaire vergade ring hem tot voorzitter van het AKV verkoos. Met Roland Beeckman is Miel Van den Broucke de enige overblijvende van de oorspronkelijke bestuurs- equipe. De huidige bestuursploeg bestaat uit jonge mensen, die de zaken schijnbaar nog al speels aanpakken, doch ieder bestuurslid heeft een taakomschrijving en weet wat hem te doen staat. Mits de nodige ervaring kun nen ze in de loop der volgen de jaren de Aalsterse karna val met hun frisse aanpak zijn wat tanende luister weer nieuwe glans verlenen. Kastelein Emiel Van den Broucke, sinds 11 oktober van vorig jaar vijfendertig, is vastbe sloten door te zetten voor die Vastelauved van «ons ie neg Olsjt» zoals hij het zelf wat ontroerd zegt. Sinds de dood van zijn vader Jef vorig jaar, heeft Miel zijn betrekking aan het Minis terie van Ekonomische Za ken opgegeven en baat nu samen met zijn moeder ka- fee Herleving aan de Hout markt uit. Zelfs voor de kras se, goedlachse Maria zou het teveel geweest zijn om het alleen te doen. Miel liet de gelagzaal helemaal ver nieuwen. Hij had enkele ideetjes, zijn vriend Rudi Wauters zorgde voor ont werp en uitvoering en het resultaat werd een aantrek kelijk en prettig interieur. Populaire vrijgezel Tradities, vooral dan volkse, hebben de laatste decennia enorm veel te lijden van de moderne geplogenheden die met gewoonten of gebruiken hoegenaamd niets te maken hebben. Nochtans waraan al onze landelijke dorpen uitzon derlijk rijk aan geplogenheden, die tegenwoordig verdwe nen zijn en wier bestaan wij zelfs niet meer vermoeden. Vooral sommige vermakelijkheden hebben er sterk moeten aan geloven en zijn ofwel tot verdwijnen opgeschreven, ofwel zodanig verwatert dat ze nog nauwelijks te vernoe men zijn. beeld het Feestkomitee nooit voorbijlopen, doch als ik daar iets ga vragen word ik naar het Schepenkollege verwezen en daar word ik soms naar het Feestkomitee verwezen. Binnenkort moet ik bij Schepen Anny De Maght om het huurkontrakt te tekenen en daar hoop ik toch enige konkrete dingen vast te leggen.» Wat zoal? «Het nakijken van de elektri citeitsleidingen door de maatschappij. Er is onge twijfeld verlies op die leidin gen. Vorig jaar hebben we ruim 120.000 frank betaald en dat lijkt me toch erg veel. Verder dient het dak drin gend te worden hersteld, er is de noodverlichting, de brandblussers...» Je zal toch moeten toegeven dat eventueel brandgevaar toch zo efficiënt mogelijk moet bestreden worden, werpen we op. «Natuurlijk», antwoordt Miel «doch in de Fiber Fleet is er bij manier van spreken geen emmer water en volgens ar tikel 9 van ons huurkontrakt zouden wij, even kijken... vijftien toestellen moeten aankopen die voor ons in één jaar niet te betalen zijn! We hebben onze groepen al verplicht om een blusappa- raat te kopen, die in de on middellijke omgeving van hun wagen moet aange bracht worden. Nu zouden we ze opnieuw méér geld moeten vragen om nieuwe brandblussers aan te kopen! Je begrijpt best, dat de geestdrift niet meer zo groot is als de vorige jaren...» Samenwerking We raken toch even een teer punt aan: het AVK en de Fiber Fleet. Karei De Naeyer geniet onze simpatie, doch waarom blijft hij koppig vasthouden aan zijn afzon derlijk verbond «Alles voor Karnaval»? Zouden ze hier niet binnenmogen? «Zeker mogen ze hier bin nen als ze zich aanpassen aan onze reglementen, dat snreekt uan7ol( Plaoto io or hier voldoende... Een goeie samenwerking is volgens mij hoofdzaak: onderlinge samenwerking tussen stads bestuur, Feestkomitee en al le Aalsterse karnavalisten!» Het lijkt wel een nieuwjaars wens... Als het maar niet bij een vrome wens blijft! «Het zou bijzonder jammer zijn, want zoals alles nu evo lueert, gaan we naar een af takeling van onze karnaval- stoet.» Miel kijkt wat verdrietig, als of hij het zo voor zich ziet gebeuren. «Onze stoet overtrof de jongste jaren zelfs die van Keulen» zegt hij. «Nu de BRT-TV in 1982 eindelijk voor een rechtstreekse uit zending van onze stoet, zou iedereen, die in Aalst wat om karnaval geeft zich moe ten inzetten om er iets bui tengewoons van te ma ken...» En met een knipoog: «Ook de pers...» Invloed Daar zorgen wij voor, Miel. Maar nu je het toch even over Keulen had, hoe sta je tegenover die Rijnlandse pluimenmentaliteit, die de jongste tijd naar hier is over gewaaid? «Ik wil het zeker niet in onze stoet. Doch ik heb al heel wat fijne kontakten gehad buiten Aalst. Ik vind het tof, we moeten aanvaarden dat ze er elders een andere ma nier van karnavalvieren op nahouden. Met de Deste reers ga ik sedert 1977 elk jaar naar Mortsel, waar het er ook op zijn Rijnlands aan toegaat, doch er zijn ook ko mische groepen, zodat wij misschien wel mogen zeg gen dat wij hén 'n beetje beïnvloeden!» We sluiten hier het pluimen- hoofdstuk maar weer af en hebben het nog even over de jury van de karnavalstoet. Jury «Ik trek de eerlijkheid van die mensen niet in twijfel zegt de huidige AKV-voorzitter, «doch op de duur ga je on bewust een of andere groep bevoordelen. En om alle ge ruchten over manipulaties de kop in te drukken er zijn èltijd mensen die ervan overtuigd zijn dat er gekon- keifoes in het spel is zou de jury onbekend moeten blijven tot de dag van Vaste lauved zelf! In ieder geval zijn heel wat groepen niet te spreken over de jury, of het nu terecht is of ten onrechte, laat ik in het midden.» Heeft je eigen groep al te Driekoningen te Aaigem, een oude traditie, (cdj) Miel heeft het dus druk als kastelein en als drievoudig voorzitter AKV, Deste reers en Kaatsklub Herleving doch tilt daar niet te zwaar aan. Hij is vrijgezel en gaat pas slapen als hij de meeste ster ren heeft gezien; niet al- lemèal de sterren, want dan zou moedertje Marieken wel eens uit haar krammen kun nen schieten. Misschien te recht, maar je weet hoe het gaat met al die vergaderin gen en heel wat verplichtin gen en daar nog het kafee bovenop en hoewel ze daar begrip voor heeft, moet ze toch een oogje in 't zeil hou den om haar Miel wat in 't gareel te houden. Een erg geliefde figuur, Mie- leken van de Destereers, een joviale jongen, nen echten ajoin, die het werk van ande ren weet te waarderen. Want zei hij ons niet: «Wat je beslist in je krant moet schrijven is, dat ik bijzonder veel waardering heb voor mensen als Stant Van Impe, de man die belangloos de kantien van onze werkhalle uitbaat en dag in, dag uit ter beschikking van iedereen van het AKV is. Als er wat meer mensen van zijn slag waren, dan had Aalst karna val niets te vrezen!» Zulke uitspraak typeert Miel. Wij zouden daar echter wil len aan toevoegen: met nog enkele Mielekes zou het nóg beter gaan met de Aalsterse Vastelauved! Cyriel Temmerman «Couverture» eerlang helemaal opgeknapt? Een paar dagen vóór Nieuw jaar had Emiel Van den Broucke nog een onderhoud met mevr. Anny De Maght, onze vrouwelijke Schepen die behalve Leefmilieu ook Huisvesting onder haar be voegdheid heeft. Bij haar dient dus ook het huurkon trakt van de «Couverture» door de AKV-verantwoorde- lijken te worden onderte kend. Het werd een positief onder houd: mevr. De Maght gaf reeds een paar opdrachten en van weerszijden werd be loofd om de verplichtingen naar behoren na te komen, zodat de karnavalwerkhalle binnenkort helemaal opge knapt en brandveilig zal zijn. De belofte, die burgemees ter Louis D'haeseleer v(f8' jaar deed, werd reeds iiter lost: het sanitair van de lier is helemaal opgeknapt^ vernieuwd, zodat ook de q, mes er behoorlijk ter^c kunnen. Ook voor de i heeft men er bij liet AKV goed oog in, het komt!" voor mekaar! 'ar nr Samenstelling van het huidig it A.K.V.-bestuur st Voorzitter: Emiel Van ng< Broucke gs Ondervoorzitters: Roljrh Beeckman en Luc De Waius Sekretaris: Chris De Fhn maeker Hulpsekretaris: Merckx Schatbewaarder: Schellekens Technische dienst: Schelfhout en Dirk Schi P linck h( Veiligheid; Werner Gits kir Kommissaris: V\e Bergman jni ijk Rolrte Prrij ie Herrzic Een dezer vermaken was het zogenoemd zottenfeest dat na Kerstmis gevierd werd en waaraan nu eens geen kin deren deelnamen. Het was trouwens een feest hoofdza kelijk voorbehouden aan Oaoctalijlian wan de lagere rang maar ook leken konden en mochten zich bij het ge zelschap voegen om even tueel een funktie van een hogergeplaatste waar te ne men, maar dan op een paro- diële wijze. Hij, de uitverko rene, kreeg de naam van ezelspaus, ezelbisschop of ook nog zotten bisschop. Was het feest van de zotten bisschop beperkt tot enkele personen, in dezelfde perio de greep eveneens een vie ring plaats, waaraan al de inwoners genoegen konden beleven: Driekoningen! Al kent het zangkoor van Aaigem geen middeleeuwse traditie, toch gaat deze groep mensen sinds enkele jaren de dorpelingen een overblijfsel van dit gebruik vertonen en brengt een be zoek aan allen die dergelijk initiatief waarderen, geluk kig gebeurt dit door velen want Aaigem is nog altijd een dorp waar iedereen elk een kent en waar perikelen nogal eens vlug afgerond worden. Stichting van het Zangkoor Alhoewel er sporadisch ge zongen werd, toch voelde men de neiging en de nood zaak om meer regelmatig in kontakt te komen, niet alleen om de uitvoeringen beter te kunnen verzorgen maar ook om een band te smeden tus sen mensen die aanvoelden dat het zingen een vorm was om zekere doelen na te streven. De gelegenheid werd gebo den tijdens het jaar van het dorp. Tijdens een feestver- gadering moest er opgetre den worden en men had de smaak van het zingen zoda nig te pakken dat prompt een parochiekoor opgericht werd maar dan vooral in de schoot van de moedervere niging K.V.L.V. Met de nodi ge goede wil var» allen en de kennis van enkelen groeide het koor uit tot ruim twintig leden en vormde na enkele maanden reeds een zang vereniging die ver buiten Aaigem ook mocht gehoord worden. Naderhand kwa men ook mannelijke ele menten de zingende dames vervoegen en het koor zelf kreeg op die manier tevens een meer zelfstandige vorm. Nochtans blijft het koor zelf nauwe betrekkingen onder houden met de moedervere niging en daarnaast ook met andere plaatselijke groepe ringen en worden er zelfs verschillende manifestaties georganiseerd waarbij ie dereen zo nauw mogelijk be trokken wordt. Getuige hier van was een recente zang-, dans- en voordrachtavond «Pimpernel» die volledig ten bate was van gehandicap tenzorg. Daar het zangkoor uit een homogene groep be staat en aktieve leden telt die op meerdere gebieden wat te vertellen hebben, ziet het de kans projekten te verwe zenlijken die niet iedereen aankan. Rondgang voor Driekoningen In het voetspoor van de «drie wijzen» is het zangkoor van Aaigem aan zijn eerste lustrum toe om «Driekonin- gen te lopen». A! was de opzet een beetje bedoeld om wat financies te vergaren om partituren en van alles wat te kopen, dan toch is het Driekoningenlopen in Aai gem reeds een traditie ge- De Driekoningen hebben ook een heel gevolg te Aaigem. (cdj) worden die weinigen hen zouden kunnen nadoen. Elk jaar, rond 6 januari, kan men de bonte groep door de stra ten van het landelijk dorp zien trekken. Bijna overal wordt aangebeld en wordt een liedje gezongen in het teken van deze heuglijke dag. Het is bovendien een groep met standing en waar digheid want de uitgebeelde figuren zijn goed en raak ge kozen; het is geen karnava- lesk gedoe zoals men op veel driekoningenbals en di to vieringen te zien krijgt. In Aaigem maakt men nog ken nis met het autentiek volks gebruik van vele jaren terug. Hier wordt als het ware een nostalgie opgewekt waar naar zo menig mens ver langt in ons huidig tijdsbe stel. De figuren zijn geen af gietsel maar eenvoudig. Het is hen aan te zien dat zij altijd gestreefd hebben naar de getrouwe weergave van wat ons overgebleven is uit de goede oude tijd waaraan soms met leedwezen aan te ruggedacht wordt, ook al was die niet zo goed als ons voorgesteld wordt... Boven dien is het instrumentarium, van hun driekoningenlied^1 dat hun zang ondersteunt, te laten genieten. ,d met zorg gekozen: fluit en doedelzak maken hier een lofwaardige indruk. Het loont werkelijk de moeite een dergelijke groep, uitge dost volgens de regels van de kunst, te zien rondtrek ken. Het geeft de indruk net of de tijd even stilstaat. Een nieuwigheid Hoe langer men het pad der traditie bewandelt des te meer wil men naar de oor sprong toe. Ook te Aaigem heeft men dat duidelijk aan gevoeld. Vroeger liepen tal loze kinderen door het dorp, vergezeld van lichtgevende lampionnetjes e.d.m. Thans kan men het zangkoor op hun rondgang voor Drieko ningen zien, omgeven door licht: voor de gelegenheid zal in en rond de groep een gewemel te zien zijn van brandende kaarsjes, ge plaatst in uitgehaalde rapen en andere vondsten. Dit uniek schouwspel kan men nog meemaken op vrijdag 8 januari, tussen 18 en 22 uur in de kom van het dorp. Eens te meer wordt hier terugge grepen naar de oeroude volkse tradities, het brengen van het licht en een vaarwel aan de zogenoemde donke re weken waarvan het einde nakend is. Op 10 januari zingt het koor de H. Mis in het Klooster, waar ze ook een jaarlijkse rondgang ma ken, waarna men weer de straat op gaat om ook de andere wijken van het dorp Ook een kinderstoet In aansluiting op de ron gang voor Driekoning!^ wordt dit jaar voor de eerC, maal een stoet ingericht sjr ciaal voor de kinderen, gec, ganiseerd door de Bond v'. Jonge en Grote Gezinnt Een gewaagde onderr ming als eerste aktiviteit v^ deze vereniging maar gelu kig in het voetspoor van rr «grote» rondgang. G(v schoeid op de leest van i8' ouderen kan het moeilijk e deze traditie zal moeten i slaan. Trouwens het Drielc ningen zingen is altijd eC kindertraditie geweest. Na deze tocht, in de loop vL de namiddag, zullen de kif' deren verzameld worden de zaal van de Torengar' waar de best verklede uit h" zingend en jong gezelsch; zal gekozen worden. Dit if tiatief zal er trouwens rechtstreeks veel toe bijdr' gen dat te Aaigem nog ec en waarachtig koning zal er lopen worden en dat ia mensen niet gekonfronteeïr zullen worden met heilig!s in cowboykledij of enig dn der lachwekkend cirkuspr Op die manier zal hier ei traditie onkunstmatig r zeer spontaan terug nieu leven krijgen en zal Aaige misschien een voorbe^u zijn voor andere dorpen o het traditionele koning lopu te rehabiliteren zoals It eens geweest is. Julien De Vu\ Met de toetreding van ACW Wereldsolidariteit en Mensen broeders is het aantal aange sloten ledenorganizaties bij het Nationaal Centrum voor Ont wikkelingssamenwerking aan gegroeid tot 83. Bij deze gele genheid doet het Centrum ook een oproep om de strijd tegen het drastisch probleem van de honger in de wereld tegen te In het Paleis voor Schone Kun sten te Brussel wordt van 22 januari tot 7 maart een ten toonstelling opgezet met het fotografisch werk van Henri Cartier-Bresson. De tentoon stelling bestaat uit 155 fotir uit de periode 1932-1979. n De Exeter in Davon, gelegd aan de monding van de Exe de zuidkust van Engeland, ta een historische stad die tertL gaat tot het Romeinse tij perk. Die stad heeft zopas 0, eerste prijs gekregen in e( bloemenwedstrijd die elk j%} wordt georganizeerd en wa%i bij de meest fleurige steden m dorpen van Groot-Brittann&j Oostenrijk, België, FrankrijL Luxemburg en Ierland wordjj aangewezen. Exeter werd bi mooiste bloemenstad Efr-opa. fjj

De Voorpost | 1982 | | pagina 6