kater verdween langzaam K.A.V.D. mikt op een gelijkspel in Ronse Bij SK Sint-Niklaas vierde men op passen de wijze nieuwjaar Voetbalkalender E. Aalst: belangrijke test Kalender Vlaams Sportverbond hunkeren weer naar de kompetitie» I spanningen, jhet zo dat I jeede ronde i c/s, die nog i leiders en er gevoetbald, lende fazer I ftHUTf 93QO VOETBAL van de barre weersomstandigheden heeft s Heylens een reeks zogenaamde «noodtrai- moeten inschakelen. Het spelerspotentieel »ls in zaal en deels op het veld zelf op peil dit laatste ondanks het feit dat het Aal- >eelveld met ruim dertig cm. sneeuw bedekt n sneeuwtraining werd langs de plezierige enomen en misschien is dat niet slecht om el in evenwicht te houden,» zei ons Georges Brusselaar is er zich iewust dat hem nog zwaar programma naar meent dat indien resultaten worden bij de aanvang tweede periode, rustiger zal kun- voetballen, zonder en andere bijkomen- Bovendien hij voor die enkele spe- net uit een kwamen, volledig zal kunnen reku- pereren. Hij denkt hierbij vooral aan een Stallaert en Salva dor. De Zuidamerikaan on dervindt van het koude we der blijkbaar nog last aan zijn geopereerde knie. Dat komt tot uiting bij de tacklings en de veerkracht bij het betwisten van kop ballen. Langs de andere kant is men in het Aalster- se kamp verheugd over het feit dat Ferrera's konditie E. Aalst moet zondag a.s. in de clinch met Seraing, een van de meest toonaangevende ploegen in tweedë nationale. Volgens insiders ligt het terrein aan de Bredestraat zwaar, maar is alleszins bespeelbaar. Anciens van wit-zwart verklaarden ons in de loop van de week dat ze tijdens hun loopbaan in slechtere voorwaarden hebben moeten voetballen. Goed, er wordt dus gespeeld en meteen krijgen de verstokte Een- drachtaanhangers de gelegenheid om na een stop van verschillende weken hun poulains weer aan het werk te zien. Voor hen en nog meer speciaal voor trainer Heylens is die wed strijd tegen Seraing een belangrijke test. Even vóór de winterstop was Eendracht ontbolsterd en schenen de moeilijke weken achter de rug. Nu is echter af te wachten of het stilleggen van de kompetitie geen al te zware letsels zal heb ben nagelaten. Het wordt bovendien een «open» wedstrijd. Beide teams hebben de pun ten nodig met het oog op een mogelijke deelna me aan de eindronde. Voor Seraing liggen die kansen wellicht hoger, maar te Aalst zweert men bij hoog en laag dat Eendracht in staat zal zijn om een denderende tweede ronde af te werken. In ieder geval op De Bolle na, die nog een strafzondag te verteren heeft kan Hey lens rekenen op een «kompleet» team. (abl)v Knoopt Eendracht terug aan met de overwinning? Luc Limpens scoort! Samen met Sergeant en Geert I an Roy een van de betere Eendrachters (per) nu op peil staat Ondertus- kunnen uitmaken uit ge- kan bereikt worden om lens. die hoopt de suppor- sen werd alles in het werk sprekken welke ik voerde Eendracht terug meer ters, en dat zijn er heel wat, gesteld om de sneeuw zo- met mijn spelers ledereen glans te bezorgen en het te te Aalst, een geestdriftig veel mogelijk weg te rui- in de ploeg beseft heel hijsen tussen de betere «lëndracht» te presen- men. Als het nu tijdens de goed dat er tijdens de ploegen van tweede natio- teren. Hl eerstkomende dagen niet tweede ronde nog heel wat nale,» aldus Georges Hey- A.BL. gaat regenen zal het Een- herboren Salvador bij E drachtplein bespeelbaar zijn, anders wordt het een modderballet. Zondag a.s. komt Seraing op bezoek. Volgens onze statistieken is Eendracht er nooit in geslaagd tegen dat Waals team, dat boordevol talent steekt, te winnen. Te Aalst ligt men er nochtans op gevlamd om doelman Ker- 'anlitó. dat hebben we hier weer eens even geregeldscoort romans zondag a.S. VOOr zijn zoveelste doelpunt. Hopelijk kan hij in de zware problemen te plaat- nog eens een bal tegen de netten prikkenwant sen Het ganse team hun- staat hij ver af van de topschutter van tweede w®er naar de «echte kompetitie». Ik heb dat - Mini Temse 1-10 weken inactiviteit en on- en kwam achter de op wandel de een geweldige druk. Aalter met voile teugen zijnde bezoekende doelman ging door de knieën Met nog van de feestelijkhe- tegen het net terecht (1-1). doelpunten van Guy Van de kater was nog zicht- Met een magere 1-2 score, Hoeylandt, Rudy Beck en Da- M r tijdens de aanvangsfaze twee doelpunten van Dany ny Meersman kwam Temse tl de wedstrijd Aalter-Tem- Meersman, bereikte Temse de aan een 1-10 resultaat. Terwijl rust maar met het besef dat gelegenheidsdoelman Albert een vlug doelpunt in het uit een ander vaatje moest Brijs nog onberispelijk de wed- kon Temse zijn wil gaan tappen. In de derde pe- strijd uitspeelde. Het liep mis bij riode ruimde -de kater» plaats en er werd noncha- voor enige frisheid. Staf Arbyn tot vele oog- en Dany Meersman deden het fazen kwam men scorepeil stijgen, maar even Aalter, toch een zwak belangrijk was dat er meer lijn uit de competitie, hield kwam in de bezoekende ac- cnnrihal er in zo lang de score ties. In de vierde per,ode bleet De thuisploeg kwam het Temse-leam tot vol- IS i^SJ? Surte sells op gelijke hoog,»3 Ie ontplooiing. Van Breuse- kennen etaar al Sq het doelpunt van de ghem maakte er 1-5 van, een a' '®"g Na een twee schot minuut later knalde Staf Arbyn 5" f„b h?,„ ÏÏfmLSIn D» het doel van de thuis- in de roos (1-6). Hetzelfde duo J1" 06 verdween de bal met rondde even later een strafcor- wedstrijd start om 2 uu Derby tegen Lokeren Vrijdagavond kunnen de voet balliefhebbers terug aan hun Meer dan waarschijnlijk het sportieve als op het Ronse. Positief is wel dat ik zal het kompetitievoetbal financiële vlak is het een op de volledige kern be komend weekend hervat handikap. Eerst en vooral roep kan doen. De komen- worden. Koning Winter draaide de ploeg zoals ge- de tegenstanders vormen heeft er voorlopig de brui wenst en wonnen we pun- echter een technisch vaar- aan gegeven. Een terug- ten. Anderzijds stonden er dige ploeg. Bovendien is keer van het barre winter- een paar kasnummers op het een zwaar terrein. Dat weer wordt door de weer- het programma. Die wor- zijn faktoren waarmee men kundige diensten voorlopig den nu naar het einde van rekening moet houden. Ik niet in uitzicht gesteld. In de kompetitie verschoven, hoop een puntendeling te Dendermonde is men te- Dan is de belangstelling behalen. Dat is iets waar vreden met die gang van voor het voetbal gedaald velen bij voorbaat zullen zaken. Men was niet erg en dat heeft zijn invloed op willen voor tekenen,» aldus gesteld op een lange kom- de opkomst. Minder volk de Dendermondse oefen- petitieonderbreking. betekent ook minder ont- meester K.A.V.D. draaide goed en vangsten. Die zijn noch- intussen vernamen we won bestendig punten. In tans nodig om het schip dat K.A.V.D. de spelers die enkele weken tijds klom drijvend te houden. Boven- het slechts voor één sei- het op tot een plaats bin- dien valt het nu af te wach- 20en aantrok, en die lid zijn nen de eerste vijf Wat het ten hoe de spelers zullen Van de kern, zal pogen de- nu gaat worden, is een reageren op zo een lange finitief aan te werven. Dat vraag waar trainer Freddy kompetitieonderbreking. zej klubleider Guido Van Heirman zelf moeilijk een Wij hebben de tijd nu wel Damme in een gesprek antwoord kan op geven." niet in ledigheid gesleten. met «sportactua» van radio «Voor ons is de winter- Maar trainingen zijn nog Freeland. stop op geen ideaal mo- altijd geen wedstrijden. E.D.M. ment gekomen. Zowel op Zondag moeten we naar (aftrap te 15 uur) Nationale afdeling SK Beveren - RWD Molenbeek (Schoeters) Standard Luik - SC Lokeren (Ponnet) Tweede nationale afdeling Eendracht Aalst - Seraing (Hans) Derde afdeling reeks A Eendracht Zele - AEC Mons (Goethals) WA Namen - VC Jong Lede (Piraux) VK Ninove - SK Sint-Niklaas (Van den Wijngaert) NÈtlonale Bevordering A FCVW Hamme - Zwevegem (Van Hoolandt) Eerste provinciale TC Ronse - Dendermonde (Mestdagh) Lokerse - Olsa (Verniers) SK Lebbeke - Lovendegem (Lavent Tweede provinciale B Excelsior - E. Meldert (Kielemoes) Oudegem - Buggenhout (Matthijssens) Kemzeke - RC Wetteren (Eeckeman) St.-Pauwels - SK Aalst (De Ruyck) St. L. Houtem - St. Gillis-Waas (Kneuvels) Temse - Robur (Van der Eecken) Sint-Gillis Dendermonde - Appelterre (Okladnicoff) Derde provinciale A Zwijnaarde - Belsele (Van Imschoot) Derde provinciale C Ede - Baasrode (Lambrechts) Bambrugge - Kerksken (Melkebeeck) Grembergen - Terjoden (Vereeken) TK Meldert - Nieuwerkerken (De Wispelaere) W. Moorsel - Herdersem (Wiels) HO Kalken - Mere (De Kimpe) Wieze - Burst (Opdecam) Berlare - Schellebelle (Anné) Derde provinciale D St. Kruis W. - Sombeke (Van Leuven) Haasdonk - Melsele (Colpaert) Bazel - Kallo (Heiremans) FC Zelzate - H. Vrasene (Cornelis) Klinge - SLV Zelzate (Van Zande) Vierde provinciale C SK Lokeren - Dyn. Beervelde (Reyniers) Schoonaarde - Val Overmere (Raveel) SK Overmere - SK Kalken (Van Gasse) Vierde provinciale H Appels - Iddergem (Moreel) Doggen - Gijzegem (Moons) Opdorp - Edixvelde (Drieghe) Opstal - Erembodegem (De Meulenaere) Lutterzele - Hofstade (Van der Kelen) Lebbeke - Boonwijk (Cooreman) Baardegem - R. Lebbeke (Van Kerkhove) Welle - S. Moorsel (Herssens) Vierde provinciale I WB Sint-Niklaas - Eksaarde (Dobbeldere) Waasmunster - Kruibeke (Burm) Rupelmonde - Moerbeke (Van Mieghem) Sinaai - Meerdonk (Van Goethem) St. Stekene - Kieldrecht (Nijs) Klein Laar Vrasene - Stekene Sportif (Buysse) Verrebroek - Hoogeinde (De Maere) sierlijke boog in de lucht ner af (1-7). Temse ontketen- FC Wieze, momenteel koploper, hoopt op een sterke terugronde kampioenstitel binnen te halen (per) de langverwachte Sedert vele jaren is het de loffelijke gewoonte dat men bij geel-blauw rond half januari de spelers, bestuursleden en pers uitnodigt op een nieuw jaarsreceptie. Zondag ging dit voor de eerste keer sinds lang niet door op eigen installaties aan de Watermolendreef, maar zocht men daarvoor het stijlvolle zaaltje van «'t Parks ken» aan de oude baan Ant- werpen-Gent uit. Tussen de vele gekende re- ceptiegasten in vonden we ook trainer Van den Bergh, die zich tevreden toonde over de oefenpartij die eerder op de middag gespeeld was tussen de eerste ploeg en de reser- ven en die eindigde op 8-0 of 9-0. Vooral de vaststelling dat iedereen voluit ging stemde Staf optimistisch voor de vol gende matchen, indien vanaf komende zondag de kompeti tie wordt hervat. Zo ja, gaat de eerste kompetitiematch van 1982 tegen Ninove, de ploeg die in de heenronde in Sint- Niklaas uitpakte met zeer ne gatief blokkade-voetbal maar niettemin werd vergast op een 2-0 nederlaag. Sportkring zal in de lucifersgemeente vrijuit zijn kans gaan met de geken de sterke elf van voor de win terstop. Ook voorzitter Willy Meers man stond ons heel even te woord en meende dat het niet ongepast was om alle mensen die van nabij met Sportkring begaan zijn eens samen te brengen. Heel beduidend was ook zijn opmerking «dat S.K. tenslotte nog ligaploeg is» en dat met de opbrengst van de ligabeker (waarin geelblauw zich op dit moment reeds een bijna onoverbrugbare voor sprong heeft verworven) deze receptie kon betaald worden. Het is dan ook geen geheim dat men op het einde van dit seizoen nog eens het glas wil heffen op de promotie, maar hiervoor moeten wel nog 16 wedstrijden met passend suk- ses worden afgewerkt. Zaterdag (aftrap te 14u30) 1 De Zwervers - Laar, De Maeyer Rudi Vriendenkring - Audi, D'Hollander Herwig Shell Boys - Peugeot A, Cool Omer Den Buiten A - Kobekensvrienden, Aper Julien Meteoor I - 't Hoekske, Buytaert Alfons Sp Steendorp A - Pylonen De Kerf, Buytaert Jozef De Jager A (vrij) 2 Welvaart - RD Beveren Travel, De Rechter Robert - Lardon Jozef - Reyns Roger VK 3M Zwijndrecht - Altodie, De Groote Roger Verbroedering - Reinaart, Bruggeman Jean- Pierre Wembley - RBS Hoger Op, De Hert André FC Sport - VK Frema, Vercauteren Ronald Club '66 (vrij) 3-A Glazenleeuw - Sp. Kruibeke, uitg Kalishoek - Baanvrienden. Maes Florent VK Boomkwekerij De Wolf - Peugeot B, Thoen Viktor CR Saeftinghe - VK Veile, Uytdenhouwen Michel KWB Kruibeke II - FC Groenen Boom, Smet Guido Ten Bosch - Tivoli Boys, Meersman Antoon 3-B Luitentuit - Tip Top, Saadouni Mohamed Palm - Brouwersboys, Pleunis Alois - Van Boven Marcel - Vervaet Marcel Klein Laar - VSK Jonge Leeuwen, De Geeter Roger Tromp - Wijnveld C, Van Kerckhoven Rudy Nieuwe Sportvriend - Akai Boys. Van Overmei- re Richard Alu De Cauwer - Sint-Palske. Baetens Willy 3-C Bijlken B - Welkom, De Weeze Gustaaf Moerstraat - Viola, Peersman André - Peers man Achiel - Bruggeman Walter All Keep - Onder Ons, Baert Theo Moderne - Zeemeermin C, Van Bossche Willy Uilen - Durmevrienden, Verbeke André Vlierkouter (vrij) Scoutshuis (vrij) Zondagvoormiddag (aftrap te 10 u) 1 KWB OLVrouw A - Luitentuit, Dingenen Emiel Pompstraat - Glazenleeuw, De Hert André Wijnveld C - Van Hoecke, Pleunis Alois De Rijcke Beton - VK Veile, Simoen André KWB Kruibeke I - Sportief Waasmunster, Peersman André Los Amigo's - Gaverland, Walschaerts Urbain VK Frema (vrij) 2 RD Multi Center - Blue Boys II, Lardon Petrus Shell Boys - Spaans Kwart., Buytaert Jozef Kalishoek - Wilgenhof, Van Doorselaere Omer Kommersanten - Zillebeek, Debbaut Jaak 't Klokhuis - Sp. Steendorp, Van Lombergen Luc VS Meteoor II (vrij) De Jager B (vrij) 3-A KWB St. Anna - Jong Bijlken, De Mey Roland Oud KWB Elversele - Real Witte Pen A, Van Bossche Willy - Van Vlierberghe Johan - Pau wels Marcel Moerstraat - Van de Voorde, Vercauteren Ro nald - Van Steelandt Karei - Van Boven Marcel Bijlken A - The Cup, Nies Petrus Neerstraat - De Leenheer, Boënne Antoine VK Nopri Temse - Zele (vrij) SV KU St. Anna I (vrij) 3-B SK Belsele - Jong KWB Elversele, Van Boxlaer Julien Belseelse SV - Koekoek, Rossou Achiel Sint Michaël - Den IJzer, Polfliet Lucien Scoutshuis - Hoop en Vreugd I, Van Overmeire Richard Centrumvrienden - Wijnveld B, Verstuyft Hugo Real Witte Pen B - Zeemeermin B, Vermeire Robert Metallo's (vrij) Zondagnamiddag (aftrap te 14u30) Flash Back - Hamse Bouwcentrale, De Maeyer Rudy Heesdonk - Thor Veldeken, Baert Theo Lambrecht - Rebellen Vossenhoek, Govaert Roland KLJ St. Anna II- Kouter, Van Bossche Willy Uil - Zwarte Panters, Peersman Achiel 2 Hoop en Vreugd II - De Sater, Van Boven Marcel Fiat Torino - Fina Boys, Smet Guido 't Fort - Favo, Verbeke André Club '66 - Wazoovrienden, Van Overmeire Richard De Zon - Hudino Boys, Thoen Emmanuël 3 Blue Boys I - De Drij Boeren, De Cauwer Gilbert Wijkagenten - Caves, Maes Lode Den Buiten B - ASV Rapid Burcht, Van Mie ghem Jozef Statievrienden - Terlocht, Cool Omer Herleving - Welkomboys. Van Kerckhoven Rudy Franky Boys - De Kleine Ster, Buytaert Jozef De Voorpost- 22.1.1982- 27 tdegem was zwak gestart dit seizoen, ff periode (per) kwam sterk opzetten tijdens de |'l™ ndak derby Melder t-Nieuwer kerkenTK t batterijen weer op te laden (per) Meldert profiteerde van het slechte weer

De Voorpost | 1982 | | pagina 23