Duo Guido Bieseman-Jan Goossens: outstanding De Block maakt het verschil Dure puntenoogst voor The Tower Het basketbalweekend in een notedop MATCH VAN DE WEEK B.B.C. Dendermonde - Scheldejeugd Temse: 94-71 Were Di - Panters Baasrode 79-73 Uitvallen van Elias: fataal voor Okapi in de verlengingen Telegrammen Dendermonde-Scheldejeugd. Rudy Van Leemput (D) BASKET 28 - 22.1.1982 - De Voorpost Dat Dendermonde staat of valt met de formekurve van het duo Bieseman-Goossens is vorige zaterdag avond in de St.-Gillisse sporthal nog eens bewezen tijdens de topmatch van de week. Scheldejeugd Temse, de revelatie van het seizoen kreeg te maken met een Dendermonde dat vorig seizoen meedraaide aan de top maar nu reeds heel wat averij opliep door een reeks kwetsuren van basispionnen, hetgeen met een beperkt potentieel moeilijk te ondervangen is. Tegen Scheldejeugd, steeds in de running voor de tweede plaats en een daaruit voortvloeiende pro motiekans, zag men het Dendermonde uit de goede dagen. Het hanteerde het wapen waarmee het klas- rijke Temse kon bedreigd worden met sukses. Het koncentreerde zijn aan- valskracht rond het trio dat het dichtst bij de korf speel de. Pivot Guido Bieseman (29 punten, uit een 13 op 21), postspeier Rudy Van Leemput, 18 p. uit een 9 op 15 en vleugelspeler Jan Goossens, 34 p., met een 17 op 30. De rebound kracht van de formebepa- lers deed Scheldejeugd de das om. De ploeg van de familie De Pauw kon nooit tot zijn gekend rendement komen, waarbij trefkracht en tempo vooraan staan. Dendermonde probeerde De ophefmakende zege van Were di bij Robot Eine toonde wel degelijk dat de vormkurve van de Waas- landers momenteel een hoog peil bereikt. Panters de leidersploeg die reeds maandenlang ongestoord naar de titel wandelt was zich hiervan terdege be wust. Zonder Dierick (lumbago) waren de bezoekers dan nog gehandikapt en na een initiatiale 7-4 bleek wel degelijk dat men naar een spannende wedstrijd toeging. Na 3 minuten bleek topschut- ovenwinning in zijn bereik en ter De Pauw van Were di door kon na 18 minuten op balbezit werkongeval tezeer aan de spelen 71-63. De press van hand gekwetst zodat coach Baasrode werd kalm opgevan- Truyens wijselijk zijn speler gen al draaide een bal van naar de bank riep. De jonge Vermeersch nog de laatste mi- De Brant kwam op het terrein nuut uit de ring. Vijf seconden en dit bleek helemaal geen voor tijd lukte De Brant nog verzwakking voor de thuis- een fieldgoal en deze propa- ploeg. Vermeersch plaatste gandamatch kreeg zijn ver met een 3 op 3 wel 9-16 op de diende winnaar. De leiders bordjes maar onmiddellijk wa- ploeg bleek dus vooral kwets- ren Aerts - De Brant bij de baar door haar gebrek aan pinken. Wanneer Swolfs enke- invallers want de afwezigheid Ie knappe doelpunten lukte van Cois Dierick bleek een werd het warempel 25-24 en onoverkomelijk probleem. Dat van dan af geloofde de thuis- kon niet gezegd worden van ploeg in zijn kansen. Het re- de Waaslanders die zonder boundprobleem werd opgelost Luk Aerts - De Pauw speelden door de inbreng van de jonge en ook nog de belofte Marin op Vercauteren en met heel veel de bank hadden. Coach Piron spanning werd gerust bij 37-35 dient dus dringend zijn 6e en cijfers. De tweede helft bracht 7e man klaar te stomen voor ons weer twee uitstekende de ultieme rush naar de titel, teams tegenover elkaar die Punten: Were di: De Brant 10- met strenge manverdediging 2. Aerts 10-6 Verbraeken 3- tegen elkaar in de arena kwa- 11, De Block 4-19, Swolfs 8-0, men. Aerts-De Block toonden Vercauteren 2-4. het eerst hun tanden en waar Baasrode: Verstappen M. 3-0, Panters te eenzijdig de jonge Verstappen G. 8-10, Ver- Guido Verstappen aanspeelde meersch 8-4, G. Moens 9-8, kwam Were di op voorsprong Stevens 3-10, Moens D. 4-0, 51-45 (8e minuut): De bezoe- De Beule 0-6 kers voelden het gevaar maar Scoutingscijfers van de match Karei De Block speelde als in van de week: Were di haalde zijn beste dagen. 59-53. Zijn 33 op 63 (52%) terwijl Baasro- 4e fout bracht na 12 minuten de met 29 op 73 slechts 40% echter kopzorgen bij de thuis- haalde, ploeg maar Panters buitte dit De Block met 9 op 15 en nooit uit. De Beule ging vanop Vercauteren met 3 op 3 waren afstand werpen en spelverde- wellicht de wedstrijdwinnaars, Ier Stevens zette zich achter terwijl het duo Van Doorse- het kanon. De Block bleef dus laer-Van Lokeren een arbitra- op het veld, lukte 4 haakwör- ge ten beste gaven die een pen en het reboundprobleem vermelding «zeer goed» ais werd opgelost door Vercaute- kwotatie kon krijgen. ren-Swoifs. Were di voelde de WEGA CABRITA ZELE - TISSAC GENTBRUGGE: 61-62 De thuisploeg gaf nog maar eens een zwakke partij ten beste. Het ven/iel opnieuw in het vroegere euvel. Het liet zich meermaals betrappen op balverlies. Het speelde te statisch en zonder variatie in de aanval, zodat het bijzonder moeilijk een vrije shotkans kon creëeren. De tweede helft was daar een sprekend voorbeeld van met 7 kprven uit 21 pogingen. In de eerste helft kon Cabrita na 4-13 en 12-23 tweemaal een achterstand ophalen door toedoen van John De Locht. Tot 3 minuten van het einde (55-56) bleef het spannend, maar wanneer de Gentenaars tot 55-62 uitliepen was het resultaat bepaald. Punten: Cabrita: Coene 4-2, Van Hoeyweghen 4-0, Moens 2-6, Putte- man 6-6, De Locht 13-10, Deprez 2-6. Tissac: De Meyer 10-10, De Mynnynck 2-2, Decock 10-5, Coppens 7-2, De Clercq 4-10. HEMACO DENDERMONDE - DEINZE: 55-65 De Collegeploeg verspeelde thuis de laatste kans op het behoud in eerste provinciaal. Het bezoekende Deinze was nochtans verre van volledig. Hemaco kon langs Verstappen en De Deyn tot de 10e minuut gelijke tred houden, maar bij 14-24 en een 26-33 ruststand zag het er benard uit. In de tweede helft lagen Luc Van Lembergen en inzonder De Deyn aan de basis van een terugkeer (35-35). De Deyn kreeg dan een speciale bewaking en Verstappen - De Decker - Van den Bergh konden hun lengtevoordeel niet uitbuiten. Punten: Hemaco: Luc Van Lembergen 0-7, Pat. Van Lembergen 0-3, Keppens 0-4, Verstappen 10-0, De Deyn 8-19, Pat Verhelst 0-0, De Decker 6-3, Van den Bergh 2-1. Deinze: Filip De Muyter 5-3, Jan De Muyter 11-6, Filip De Bruyne 3-6, De Gelder 8-4, De Baere 2-0, Christiaens 4-13. de tegenstander vleugel lam te maken door van dichtbij het koninginnestuk Kris De Pauw te vizeren. Afwisselend Norbert Piron en Frank Staelens waren hierbij zeer verdienstelijk. Anderzijds kon door het re- boundoverwicht van de lo kalen, waarbij Van de Spie gel aan zijn trekken kwam, Temse nooit echt de snelle tegenaanval spelen. An derzijds faalden de bezoe kers deerlijk bij de afwer king. Het scoorde 27 kor ven uit 82 pogingen en 17 op 22 vrijworpen. Dat het overhoop lag bij de afwer king willen we illustreren met een voorval uit de tweede helft. Het duurde 9 minuten vooraleer Schel dejeugd een eerste field goal lukte en ondertussen was Dendermonde aan zijn meesterschap begonnen en was het resultaat ge kend met 66-45 als tussen stand. Aanvankelijk konden de bezoekers wel gelijke tred houden met Dendermonde dat aan de 10e minuut een eerste keer uitliep tot 23- 18. Hein Van Renterghem met een 5 op 7 in de eerste helft bracht zijn ploeg op nieuw bij tot 23-23. Hij zou die shotprestatie in de tweede helft niet kunnen bevestigen toen hij een 0 op 7 liet optekenen. Van Leemput was attent onder de korf en nam de assist van Bieseman in dank aan en ook Vermeulen met een 1 op 2 en Piron en Staelen, met een 2 op 3, zorgen voor 46-35. Kris De Pauw en Van Lombergen ge raakten aan de rust niet Muys kwam er weinig hulp, zodat het na 78-67 defini tief moest afhaken. Het is nog eens gebleken dat Scheldejeugd op ver plaatsing een deel van zijn mogelijkheden verliest. Het heeft te maken met een gebrek aan ervaring en met het gemis aan re boundkracht. Een zwak punt dat voorzitter Egon De Pauw* ons voor de wed strijd tékende en dat inder- Dendermonde: Stat 4-0, Piron 2-0, Van Li put 10-8, Vermeulen Bieseman 19-10, sens 10-24, Van de gel 1-4. Scheldejeugd: Kersf Kris De Pauw 13-12, De Pauw 4-8, Van'Loir gen 8-8, Van Renterj 10-0, Guy De Pauw Muys 0-4, Verspecht 4(' TWEEDE NATIONALE BBC Maccabi Etterbeek - BBC Okapi 92-90 get ntra 0c nge nde Dendermonde-Scheldejeugd. dakgoot van Guido Biesemai verder dan 48-39. In de tweede helft kende Temse een dramatisch be gin en na 8 minuten telde het reeds een 20 punten achterstand. Het schakel de over naar een manver dediging maar pas dan kwam de sterkte van het duo Bieseman-Goossens goed tot uiting. Het gaf een Verspecht (S) loopt tegen de i (D) (bvw) haast perfekte demonstra tie van de «give-and-go» en de «backdoor» en Goossens was present om af te ronden. Gedurende enkele minuten kwam het echte Scheldejeugd naar voren en met snelle tegen stoten kon Kris De Pauw enkele flitsen van zijn grote laten zien. Maar op Evenals vorige week tegen Namen, heeft Okapi Aalst een zeer zwakke eerste helft gespeeld. Doch ook de thuisploeg speelde on der nul, zodat Okapi aan de rust toch 28-32 leidde. In de tweede helft lieten beide ploegen opmerkelijk beter basketbal bewonde ren. Okapi was de betere ploeg, verwierf een lichte voorsprong, doch Etter beek langs een sublieme Van den Broeck kwam te rug en telde 9 seconden voor het einde een 72-71 voorsprong. Danny Schor- reel miste één vrijworp en er volgden verleng! Beide ploegen ware/ aan elkaar gewaagd langs Elias haalde een nieuwe verlengin een 81-81 stand. Inde ste verlenging verloor pi aan Elias zijn beste Ier, en sneuvelde uité lijk met 92-90. Zate kan Okapi zich hervi met de komst van t leper. BBC Okapi: Schorree Minnebo 18, Elias 16, den Broeck 23, Fa/ 10, Edwin Schorreel, vens 4. EERSTE PROVINCIALE BBC The Tower - BBC Akron Ronse 85-80 scoort ondanks het aandringen defensie (bvw) van de Scheldejeugd- Reeds vóór deze belangrijke wedstrijd aanvatte, was er heel wat over en weer geloop! Moerzekenaar Jacky Van Raemdonck stond alleen als scheidsrechter en weigerde aanvankelijk de wedstrijd aan te vatten. Van Raemdonck was immers van de partij toen The Tower destijds bij Hema co kopje- onder ging, en toen hadden de Torenjongens hem heel wat te verwijten, en niet ten onrechte. Doch Aalste- naars zijn nu éénmaal uit het goede hout gesneden en ver geten nogal vlug. Jacky ogen schijnlijk niet, en raadpleegde de bondsleiders wat hem te doen stond. Na weinig kom- mentaar gaf Van Raemdonck tenslotte toch de opworp, en alleen. The Tower zonder La- bay en De Troyer was iets meer gehandicapt dan Akron, dat het zonder Balcaen moest rooien. Het werd een echt Aal- sters onder-onsje met aan lo kale kant 10 Aalstenaars, en aan de overzijde 3. Eén van die drie, Pierre Rombout, aar zelde niet om de Aalsterse bestuurslui nog eens te over tuigen van zijn kunde. Goed aangespeeld was het dank zij hem dat de Ronsenaren in het spoor van Brijs, Van' der Borght en De Schaepdrijver kon blijven. Een andere Aal- stenaar, Podevijn, zorgde er voor dat Akron in de eerste helft na 9' een 14-18 voor sprong nam. Het was echter langs Dirk De Schaepdrijver dat The Tower op de valreep 42-43 bijkwam aan de rust. De beginfaze van de tweede pe riode werd de bezoekers fa taal. Via een weer sublieme Ludwig Van der Borght en een goochelende De Schaepdrij ver kwam The Tower 58-54 voor. Ogenblik waarop Jean Paul Heyvaert die massa's werk opknapte in de rebound, zijn vierde fout opliep. Toen Urbain Lenoir steun kwam ver lenen aan Jean Paul kon deze even afhaken, wat The Tower niet belette 72-65 uit te lopen. Aan de overzijde was de voor goed bekeken De senaren geraakten allee/ aan punten langs hun vfe Walraet en Spileers, dod gaten dat Pie Rombout i de ring weinig of geen K stand had. Het was ter^ langs de twee Aalsterse spelers Van der Borght ffibl Schaepdrijver dat The 1 vanop de vrijworplijn eed verdiende zege binnen de. The Tower: De Smet Schaepdrijver 27, Lenofor Heyvaert 2, Brijs 18, Va Borght 29. 3* nationale A BCS 23 - Hermes 85-72 Na 5 minuten moest topspeler Naudts (liesverrekking) terug naar de bank en de inbreng van Andracopoulos bleek tijdens de eerste helft voor Hermes een te zware dobber. Na 45-30 rustcijfers kwam Van den Berghe orde op zaken stellen en bracht beide ploegen weer zij aan zij 60-60. Fysisch moesten de Waaslanders dan afhaken en toprebounder Sissiko kon de aftocht van De Keyzer uitbuiten om zijn ploeg definitief op winst te schieten. Voor Hermes wordt het degradatieprobleem nu akuut en de wedstrijd tegen St, -Joost binnen enkele weken wordt van beslissende aard. Pumten: Hermes: De Keyzer 29 p., Van Goethem 4 p., Naudts 2 p., Letzer 8 p., Van Nuffel 16 p., Van den Berghe 8 p., Rillaerts 3 p., Wijckmans 4 p. 4* nationale A Bavi Gent - BBC Beveren 54-53 Nog steeds zonder Van Loo kon Beveren de eerste helft naast de thuisploeg blijven tot 26-26 rustcijfers. De gladde vloer bleek ec.iter voor de bezoekers een te grote handikap en waar bij Bavi Vernimmen als schaatser over het veld wentelde bleef Beveren steeds op achterstand. Even voor het einde kwam er dan toch 52-53 op het bord maar de aalvlugge Vernimmen bracht de beslissende korf op zijn rekening. Punten: Bavi: Demarteleire 6 p., Van der Haeghen 2 p., De Caestecker 2 p., Van Holen 4 p., Fransaer 10 p., Vernimmen 30 p. Beveren: De Burghgraeve 12 p., Zonnekijn 10 p., Ver- donck 3 p., Schmitt 11 p., Deyaert 17 p. Sparta Laarne - Wasocub Waasmunster 88-86 De eerste helft was de thuisploeg met J. Van Hulle- Wildero de betere ploeg en kon alzo tot 42-36 rustcijfers doorstoten. Kinders bleek echter in een grote dag en bracht samen van Van den Bossche zijn ploeg naar een verlenging 80-80 die echter tijdens de laatste 9 seconden in het voordeel van Laarne uitdraaide. Het was Koen Dierickx die met vrijworpen het miniem verschil op de bordjes bracht. Laarne J. Van Hulle 18 p., C. Van Hulle 17 p„ Dierickx K. 16 p., Wildero 20 p., Raman 13 p., De Wilde 4 p. Wasocub: Kinders 30 p., Gerlo 10 p., Windey 4 p,, Meire 14 p., Vanden Bossche 16 p., Acke 12 p, 2* provinciaal A Melsele - Batavo 63-79 De Gentse ploeg die er de laatste weken blijkbaar doorkomt toonde al voor de rust haar tanden 32-34. De thuisploeg vond enkel in Staut een waardig afwerker en waar Laureys kundig uit de wedstrijd werd gehouden was het voor Melsele de tweede helft onmogelijk om voor de zege te strijden. Degrijze-Meirsschaut zetten de beslissende punten op het scorebrod en waren met Goethals de besten op het terrein. Punten: Melsele: Staut 22 p., Laureys 8 p., Van Goethem F. 12 p., Martens 2 p., Van den Branden 4 p., Van Goethem R. 4 p., Apers 2 p., Smet 9 p. Batavo: Degrijze 20 p., Van de Putte 6 p., Goethals 14 p., Boone 14 p., Van de Maele 2 p., Meirsschaut 19 p., Audenaerde 4 p. Leeuwerik Lede - BBC Lokeren 69-71 De eerste helft was co-leider Lokeren heel wat beter bij shot dan de thuisploeg. Gemotiveerd met een steengoede Gerlo werd gerust met 34-44 rustcijfers en hoe de gebroeders Van Driessche ook vochten zij sneuvelden op één punt van een kundig Lokeren. Punten: Lede: H. Van Driessche 17 p., G. Van Driessche 25 p., Van Leuven 15 p., Schandevijl 2 p., De Schutter 6 p., Baeyens 3 p. Lokeren: Van de Vijver 14 p., Gerlo 25 p., Verdurmen 15 p., De Meerleer 10 p., Vermeersch 2 p., Dhaen 2 p., Vion 1 p. Sportlef Temse - Bertino 85-82 De thuisploeg zonder de geschorste Van Bruyssel vond in De Groep de eerste helft de reddende engel om het gevaar De Bock in te dijken. Gebrek aan concentratie bij de bezoekers was de oorzaak in de 41-35 ruststand. Dit bitsig betwist derby kreeg tijdens de tweede helft nog een andere wedstrijdwinnaar want de 40-jarige Benny D'Hooghe troonde boven vriend en tegenstander uit. De press van Bertino leverde niets op en Temse ging verdiend met de punten aan de haal. Punten: Sportief: De Groep 22-2, D'Hooghe B. 4-16, Gorrebeeck 4-14, Vael 5-2, Van Damme 2-9, Van Laeken 6-1. Bertino: Vonck 4-10, Thiron 7-2, De Bock 18-10, Pauwels 6-10, D'Hooghe 2-6, De Beleyr 0-8. Eksaarde - Erembodegem 51-82 De hekkensluiters konden geen tweede overwinning op het bord prikken. Daarvoor speelden zij een te slechte eerste helft 30-42 en wanneer dan De Wolf-Corthals doorgingen tijdens de tweede periode kon de thuisploeg nooit een vuist maken. Punten: Eksaarde: De Schrijver 6 p., Fruytier 6 p., Willems 6 p., F. Vervaet 2 p., Schatteman 2 p., Van Peteghem 6 p., C. Vervaet 17 p., Destenay 2 p. Erembodegem: Corthals 21 p., De Mangeleer 6 p., De Wolf 29 p., Van der Veken 6 p., Sterck 14 p., Van der Burght 6 p. St. Niklase - Grembergen 101-70 De leidersploeg vond tijdens de eerste helft een schitte rende De Poortere in haar rangen om naar 43-34 rustcij fers uit te lopen. De tweede helft moest Grembergen definitief afhaken want de snelheid van de Klaaskens kreeg de bovenhand. Willaert zette nog een twintiger op het bord en niemand kon bij Grembergen reageren. Punten: SNBC: Vanderlinden 8-2, Sauviller 6-8, Willaert 2-19, De Cauwer 4-10, De Poortere 19-9, Van Uytfange 4- 8, Govaert 0-4. Grembergen Mijs 8-5, Straetman 0-4, Colpin 6-1, De Kerck 4-4, De Cock 2-8, Wellekens 2-2, Segers 2-0, Putteman 0-2, WEGA BC Rubac uit Rupeltnonde won met 85-79 van BC Sleidinge (dw) BC Sint-Niklase (dw) uitzondering van broer Ivo daad waarheid werd, en de werkkracht van Piet Punten:

De Voorpost | 1982 | | pagina 24