uido Bieseman(B.B.C.Dendermonde): ertien maanden schorsing enrichtingsvolley Beneden peil Basketbalkalender 'emse dames - Asub 3-0 Lottrekking 1/8 finale beker Oost-Vlaanderen e^,rUTbirXdee Rus,ig vertoon BASKET De Voorpost - 22.1.1982 - 29 «elooflijk maar waar. De Dendermondse pivöt en 12titrale figuur van de eerste provincialer kreeg door Oostvlaamse tuchtraad 13 maanden schorsing te^gesmeerd. Een donderslag bij heldere hemel in ndermondse basketbalmiddens. zou die sportieve Guido Bieseman dan wel BI ipeuterd hebben om met dergelijke strafnorm te rden gemeten? verrassing bij het clubbe- '00s verlopen. De thuisploeg ir was voordien al groot verloren, maar was wel kittelorig om de wijze waarop het gebeurde. Falco bekend als een ploeg met een agres- i verslag werd gemaakt ten sieve verdediging en die bij van Bieseman. een normale arbitrage steeds met een zware foutenlast ein- wedstrijd Dendermonde - digt, kreeg tegen Dendermon- Ico was zeker niet vlekke- de de laatste 20 minuten maar i bekend werd, dat na de jslrijd tegen Falco door eidsrechter Luc Dhoore Ulo liiesniKtn and schorsing een vijftal fouten tegen ge floten. Bieseman werd door de Gen tenaars met alle middelen van onder de korf weggehouden en de ontevredenheid, om het ongestraft hard verdedigen, ging hij na de wedstrijd aan de scheidsrechters vertellen. Si tuaties, die in de basketbal kompetities schering en inslag zijn en waar meestal achteraf niemand nog over spreekt. De diskussie in de St.-Gillisse Sporthal was voor scheids rechter Dhoore de gelegen heid om een verslag op te maken, waarin hij verklaarde door Bieseman bedreigd en op de- tenen getrapt te zijn. De versie van Bieseman is het tegenovergestelde. Volgens hem heeft hij nooit de scheids rechter aangeraakt. Woord te gen woord uiteraard en 13 maand schorsing. De mini mumstraf, verklaart de Provin ciale Tuchtraad. Scheidsrech ter Dhoore voelde zich mis schien door de kritiek op zijn niet zo autoritaire arbitrage fi guurlijk op de tenen getrapt. Guido Bieseman en zijn klub zijn nu uiteraard de dupe van de historie. De bijna 32-jarige Bieseman die in zijn vijftien jaar lange basketloopbaan, nooit werd uitgefloten en nooit een schorsing opliep, mag door die zware straf, bijna ze ker een streep onder zijn bas- ketbalcarnère trekken. Met verzachtende omstandighe den werd geen rekening ge houden. Dendermonde voelt zich spor tief en financieel benadeeld. Het verwijst hierbij naar de zaak van de Amerikaan May- hew, die ook een zware schor sing kreeg wegens een kon- takt met de scheidsrechter, maar toen de halve Belgische basketbalwereld begon te stij- geren en toen Hellas voor zijn ploeg op de financiële gevol gen wees, werd de straf tot het minimum van een paar weken herleid. Dendermonde zegt: Hetgeen Mayhew betekent voor Hellas, betekent Guido Bieseman voor ons. Met die strafmaatre gel moeten wij nu spelen om het behoud te verzekeren en de aanwerving van Bieseman was voor ons een financiële inspanning die nu volledig ver loren is. De klub en de speler gaan alleszins in beroep en hopen op nationaal vlak meer begrip te vinden voor de toestand. Hoogsteigenaardig is dat scheidsrechter Dhoore aan kapitein Piron vertelde dat Bie seman zich best kon komen verontschuldigen, maar die was ondertussen al naar het lokaal vertrokken en dat ligt niet naast de sporthal. Een verontschuldiging of achteraf een bezwarend rapport met bedreigingen en lichamelijk kontakt is een groot verschil. BENO BC Rubac-Sleidinge. Aktiefoto van de wedstrijd: de knappe korf van Verhelst (dw) 2e afdeling heren: 20.30 u (23.1): Okapi Aalst - leper 3e afdeling B: 17.15 u: Kontich - Osiris Denderleeuw 17.15 u: Hermes St.-Niklaas - Quaregnon 4e afdeling A: 18 u: Wasocub Waasmunster - Wevelgem 20.4J6 u (23.1): Eikenlo Eeklo - Cabrita Zei* 19 u: Tissac Gentbrugge - Beveren 1e afdeling vrouwen: 15.45 u: Leonidas Aalst - Pitzemburg Ie provinciaal vrouwen: 20 u (23.1): Beveren - Laarne 2e provinciaal: 16 u: Baasrode - Tissac 9.30 u: Juventus - Leeuwerik Lede 19.30 u (23.1): Melsele - Osiris 10.30 u: Robac - Erembodegem 1e provinciaal mannen: 15.30 u.: Scheldejeugd Temse - Were Di 20 u (23.1): R. Eine - The Tower Aalst 20.30 u (23.1): Panters Baasrode - He- maco Dendermonde 2e provinciaal A: 18.30 u: Cibo Zele - St.-Niklase 18.30 u: Erembodegem - Leeuwerik Lede 19 u: Lokeren - Eenhoorn Bazel 20.30 u (23.1): Grembergen - Sportief Temse 11 u: Moerzeke - Erpe-Mere 15.30 u: Bertino - Batavo 20.30 u (23.1): Eksaarde - Melsele 3e provinciaal A: 19.45 (23.1): Leiedal - Buggenhout 20 u (23.1): Astene - Bolas Dendermonde Speciale reeks: 10.30 u: Grembergen - De Pinte DERDE NATIONALE A Zwakke wedstrijd BBC Osiris - Juventus Zottegem 79-63 ®er imes 2e Provinciaal B ht bbeke - Zulte 1-3 iverwachte iderlaag sno or een trouw publiek (hoe- I Vlierzele ontbrak) ging Ibeke zenuwachtig van rt tegen Zulte. üner M. De Smedt vertelde r de wedstrijd dat Zulte een technisch meest begaafde legen uit 2e Provinciaal is, zich vlug manifesteerde in 1e set. De Lebbeekse ser- »s waren beneden alle peil, tsheid was schering en in- g zodat Zulte de 1e set De 2e ronde startte opvol voor Moderna, het de Dendermondse pivot, i zijn been(hvw) BBC Osiris, dat aantrad van Zottegemse zijde daar- Geest, die gezamelijk uit zonder Dirk Ongenaet (va- voor te zwak. Roger De pakten met een 10 op 10 kantie) en zonder Dirk Koster liet daarbij ook nog bereikte Osiris even voor Temmerman, die wel op de Danny Dherdt op de bank de rust zijn grootste voor bank zat, doch niet speelde omdat hij afwezig bleef op sprong 43-31. Het was wegens een lichte opera- de trainingen, zodat hijzelf langs aloude Dupont dat tie, heeft nooit de kijkers als basisspeler moest aan- Juventus op de valreep tot kunnen doen opveren. Mis- treden. Onder impuls van 45-37 kon terugslaan... Schien was de tegenstand Guy Lagring en Paul De "Langs Van Daele konden de bezoekers even na de rust 45-41 maken, doch dan was de bezoekende kous volledig af. Met Dan ny Dherdt nu wel op het terrein, kon deze met een 3 op 3 voor 59-45 zorgen, doch Matthijssens die een puike tweede helft speelde liet niet begaan 65-55. Dat Osiris ten slotte nog een 16-puntenoverwinning bin nenhaalde, mogen zij in grote mate danken aan eeuwige bankzitter Van de Velde, die zijn kans met beide handen nam, en met 9 punten in de slotperiode Juventus op afstand speel de. Osiris: Van de Velde 9, Vercruysse 12, D'Herdt 6, Ceuppens 4, Lagring 18, De Geest 20, Van der Weeën 6, De Koster 4. spelpeil verbeterde enigszins m.a.w. Lebbeke geloofde erin en kwam op gelijke sethoogte. Zulte nam dit echter niet, bleef regelmatig spelen en lukte veel dropballen die Je Leb beekse tweede lijn verschalk te. De thuisploeg speelde een zwakke wedstrijd, de aanval- sters konden weinig punten scoren tegen een knap verde digend Zulte. Hiermee leed Moderna zijn eerste thuisne derlaag sedert 3 seizoenen wat wel een gedrukte stem ming teweeg bracht (11-15, 15-10, 11-15, 11-15) DAMES: 2* PROVINCIALE A Melsele Juvenes at in de lijn der verwach- gen lag is ook gebeurd, tar dat dit zo vlot zou lopen had men niet ver- opt. De Hekkesluiter «k een al te gemakkelij- prooi voor de sterk ge- itiveerde leidersploeg. amper 38 minuten veeg- Temse Asub van het ld Wie door omstandig- den enkele minuten te op de afspraak was, ste meteen ook de eer set. Met een 15-2 score •1) liep Temse erg vlot n stapel. Zelfs toen in de aede set Asub op 2-6 am, tilde daar nog nie- wid zwaar aan. De pun- die Asub aantekende amen er meestal door asers van de thuisploeg waren niet het gevolg i fraai aanvalsspel van de Brusselaars. Temse hervond zijn concentratie, wat ook het einde van de bezoekende voorsprong betekende: 15-8 (2-0). In de derde set had de plaat selijke coach de kans om zijn reservespeelsters aan te spreken, wat hij ook deed. Trui Van Severen bleef langs de lijn en werd vervangen door Nicole Van Buynder, die haar werk be hoorlijk opknapte. Met 15-4 (3-0) maakte Temse een eind aan deze ontmoeting, waarin het verschil tussen kop en staart van de rang schikking duidelijk tot uiting kwam. Zondag speelt Temse te rug in de sporthal Tilroda met als tegenstrever Stu- kas Oostende. S.A. Een wedstrijd waarin de thuisploeg geen enkele maal de aanvallende aan valsgolven van de Zeie naars konden stuiten. Er kwam dan nog bij dat de lokalen een groot aantal persoonlijke fouten maak ten, waardoor Juvenes op een rustige manier hun meesterschap kon op dringen. De twee eerste sets wer den vlot gewonnen met fraaie aanvalskombinaties en een geslaagde verdedi ging. Toch ging het heel wat moeilijker tijdens de derde set, die meer dan dertig minuten duurde, en waar op een bepaald ogen blik beide ploegen geen punten konden scoren. Het was aan een goed blok kende Lieve Symoens en een puik aanvallende J. Mastbooms te danken, dat met een 0-3 overwinning huiswaarts kon worden gekeerd. Reserven: Melsele - Juvenes: 2-1 Setst. 15-11, 9-15, 15-12 VOLLEYBAL JEUGDWEDSTRIJDEN MEISJES Kadetten: Juvenes - Aalter: 0-3 Setst. 5-15, 10-15, 1-15 Ondanks een 0-3 zege heeft Aalter het toch moei lijk gehad tijdens de eerste twee sets, waar voor ieder punt hard moest gewerkt worden, maar uiteindelijk kon de bezoekende ploeg toch met de zwaarste cij fers het pleit in haar voor deel beslechten. Scholieren: St.-Amandsberg 2 Juvenes A 3 Setst. 11-15, 15-11,15-10, 13-15, 9-15 In een meer dan een uur durend kijkstuk heeft Ju venes uiteindelijk nipt het laken naar zich toe kunnen halen. De bezoeksters gin gen zeer goed van start, maar een bitsig terugkam- pend St. Amandsberg wist zich echter puik te verdedi gen, en konden na een verliesset de tweede en derde beurt op hun aktief VC Temse - Herentals 0-3 Dames W.S. St.-Amandsberg-G. Oudegem A. Baasrode-M. Erwetegem D.V.C. Zottegem-VC Denderwindeke S. Moerbeke-Waas - N.S. Sint-Amandsberg A. Aalter-Stekense 2. Zomergem-A. Assenede A. Kieldrecht-Sinda Sint-Niklaas P- Kruibeke-Logeen Gent VC Temse dat tot voor de winterstop aardige resulta ten bij elkaar toetste en beslag legde op een twee de plaats is nu blijkbaar nog niet uit de «Winter slaap» ontwaakt. Na een verwittiging vorige week in Neerpelt moesten de Tem- senaars nu de duimen leg gen tegen het vierde ge klasseerde Herentals. Het Temseteam heeft een wa re metamorfose onder gaan. Na een zelfverzekerd be gin 7-2 viel Temse stil. Het in gestalte bevoordeelde Herentals toonde zich sterk in het blok en onderschep te heel wat aanvallen. De bezoekers overbrugden de kloof en kwamen op 11-14. Bij de zevende setbal kwam voor Herentals het verlossende punt15-17 (0-1). Na het haasje over wippen in de tweede set kwam Temse op 13-10. Maar ook nu kon Temse zijn voorsprong niet hand haven. De spelers uit de «Keizerstad» kwamen na vier setballen op 13-15 (0- 2). In de derde set was bij Temse alle weerstand zoek, een uitgebluste thuisploeg sleepte zich naar het einde: 4-15 (0-3). De cohesie, die er in het team heerste voor de win terstop heeft duidelijk van zijn pluimen verloren. Vele spelers wilden hun eigen nummertje opvoeren, niet altijd met succes, hieron der leed het samenspel. Bovendien was bij de thuis ploeg de receptie erbarme lijk. Spelverdeler Benny Heyninck draafde wel het terrein af, maar het was voor hem al een succes de bal te bemachtigen, tot ver rassingen in de aanval kwam het zelden. Meer maals was het bezoekende blok dan nog paraat om de Temsespitsaanvallers te stuiten. Derby tegen Rapid Sint-Niklaas Of Temse Rapid Sint-Ni- klaas de rekening laat be talen van de voorbije ver- liespartijen komt men za terdagavond maar aan de weet, maar waar men nu wel al zeker van is, is dat er zaterdag in de sporthal Til roda vanaf 20 uur een bik kelharde strijd zal worden geleverd. S.A. schrijven. De vierde herne ming was een spannend stukje volleybal, waarbij Zele met zware opslagen de verdediging van de lo kalen ontredderde, welke op hun beurt het de Juve- nesmeisjes lastig maakte met hun aanvalskracht. Tijdens de laatste sel was het lokaal kruit verschoten, en konden de bezoeksters de winnende set met een puike aanval afronden, en een mooie ovenwinning binnenhalen en dit tegen de koploper. Juvenes B -Watervliet: 3- 2 setst. 0-15, 15-6, 15-9, 7- 15, 16-14 Fraai volleybal van onze B- meisjes die zich tijdens de eerste set lieten verrassen en geen enkel puntje op het bord kregen. Watervliet wat overmoedig geworden, wat koncentratieverlies veroorzaakte, liet Juvenes begaan, maar was uitein delijk te laat om deze set en ook de volgende naar hun hand te zetten. Onder invloed van een aar zelende verdediging kon Watervliet de vierde set veroveren en werd begon nen aan een boeiende vijf de set. In de «belle» hiel den beide ploegen gelijke tred tot het einde, en het was uiteindelijk Juvenes die met 16-14 cijfers de set kon inpikken. Proficiat! JONGENS Junioren: Juvenes 3 Denderhoutem 0 Setst. 15-0, 15-12, 15-6 De thuisploeg ging zeer snel en daverend van start en liepen vlot uit tot 11-0. De bezoekers wisten af en toe de bal te ontfutselen, maar tot scoren kwamen ze niet, en verloren deze set met de zwaarste verliescijfers (15-0). Juven es welke na dit vertoon de koncentratie en spelop- bouw aan hun laars lapten, stonden tijdens de tweede herneming op een achter stand te kijken (3-11). Even was het paniek toen tijdens hun offensief, de verschil lende aanvalsbewegingen in het net belanden, maar een robbertje diskutie met de coach maakte dat even ernstig aan de achterstand werd gewerkt, waardoor opnieuw de bordjes in het voordeel gehangen wor den. Tijdens de laatste set bleef Juvenes wat krasse- len, maar meer was niet nodig om ook deze spel- beurt op hun rekening te schrijven en de overwin ning binnen te halen. Scholieren: Juvenes 3 St.-Amandsberg 2 Setst. 15-9, 12-15, 4-15, 15-11, 15-12 Een rommelige partij vol leybal waarbij Juvenes wel het meest krasselde, maar er als eerste in slaagde om een set te veroveren. Zoals wel meer gebeurde in het verleden, liet Juvenes zich in 't slaap wiegen, en het eerste hanengekraai waar van zij wakker schrokken liet hen een treurig resul taat bewonderen (1-2). Coach en trainer grepen in, waarna enkele betere vol leybalpatronen versche nen, met een vijfde beslis sende set als resultaat. De ze verliep spannend en ge- lijkopgaand, zonder daar om van mooi volleybal te gewagen, zodat de over winning tot het einde aan een zijden draadje hing. Het was uiteindelijk Juve nes die bij een 11-11 stand de beslissing afdwong. Te spelen wedstrijden Zaterdag 23 januari in sporthal «De Zeven» HEREN: Juvenes - Londerzeel te 18.45 en 19.30 uur DAMES: A. St.-Niklaas - Juvenes te 15 en 16.15 uur JEUGD: Meisjes: Scholieren: Wetteren - Juvenes A te 10 uur G. Zelzate - Juvenes B te 15 uur Kadetten: G. Zelzate - Juvenes te 16.30 uur Jongens: Kadetten: Juvenes - Baasrode te 16.30 uur Junioren: Aalst - Juvenes te 10.15 uur Baasrode in de kijker 1* Prov. Heren. Baasrode - Kemzeke 3-1 Beide ploegen, die de in handen en maakt af. voorbije week een opmer- Setstanden: 15-5, 11-15, kelijke prestatie hadden 15-6 en 15-9. verwezenlijkt, traden wel Een partij volleybal die wel zeer gemotiveerd aan en goed in de smaak viel van vastbesloten er alles uit te het talrijke publiek dat en- halen. Baasrode toonde thoesiast de wedstrijd zich onmiddellijk langs zijn volgde, beste zijde en met een Uitslag van de reservewed- snelle en krachtige aanval strijd: 1-3. vend Kemzeke, aange- 1* Prov. Dames moedigd door een schaar Baasrode - Zomergem luidruchtige supporters, 3-0 kwam nu ook een woordje De komst van Zomergem meespreken en lukte erin heeft de lokalen niet kun de stand gelijk te brengen, nen verontrusten. Opnieuw drukt Baasrode Zomergem nam een blik- door en na een 10-3 en 13- semstart en het stond bijna 6 stand komt Kemzeke wel onmiddellijk op 3-8, maar terug tot 11 maar moet het stilaan kwam Baasrode te- dan ook daarbij laten. De rug en na gelijke 12-12 vierde set is gelijkopgaand stand nam het de eerste tot 7-7 maar dan neemt set. De twee volgende sets Adec definitief de teugels kenden een gelijkopgaan- de stand maar telkens wist Baasrode er het beste van te maken en een verdiende zege af te dwingen, al had het op het laatste nog 4 pogingen nodig om af te maken. Het zwakke punt voor Baasrode was de op slag waardoor zeker heel wat punten werden afge staan. De setstanden: 15- 13, 15-9 en 16-14. De reserven brachten het slechts tot 1-2. Baasrode-jeugd aan bod De Jongens-Juniors moesten deze week naar Moerbeke, toch ook een van de betere ploegen in de reeks. De zege werd zeker niet bedreigd en al les beperkte zich tot af stand op het nippertje van De uitslag: 9-15, 4-15, 16- 14 en 11-15. Het werd een voorspel tot de topmatch van zondag 24 januari want dan moe ten ze het opnemen tegen Sint-Niklaas en bij deze wedstrijd zou het wel eens kunnen gaan over de titel van kampioen van Oost- Vlaanderen. Deze wed strijd die doorgaat om 10u30 in de Sporthal te Appels wordt zeker een topper! De Jongens-Kadetten moesten in het kader van de Beker van Oost-Vlaan deren het te Zulte in tor- nooivorm opnemen tegen Aalst, Zele en Hillegem. Er werd telkens gespeeld naar twee sets. Andermaal troonden ze hoog uit boven hun tegenstrevers zoals blijkt uit de volgende cij fers: Baasrode - V.K. Aalst 2-0 (15-1 en 15-9); Baasro- de-Zele: 2-0 (15-4 en 15- 9); Baasrode - Hillegem 2- 0 (15-0 en 15-6). Deze laatste wedstrijd werd dan verder gespeeld voor de gewone competitie naar drie winnende sets en Baasrode deed er simpel weg nog een 15-0 bij. Scotching A met Serlippens, Van den Eede, Moyersoon, Peirlinck, Van den Bulcke, Van Damme en Van de Velde (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 25