f Avanti Lebbeke als een trein.... ?i C-wereldkampioenschappen e ook te Lebbeke en te Dendermonde Zege voor eigen volk Klubkampioenschap bij W.I.K. in Temse Na verlengingen: Buggenhout uitgeschakeld Leider Atlantis Lebbeke Vijftiende internationaal krachtbaltornooi C-wereldkampioen schappen 1982 digest 30 - 22.1.1982 - De Voorpost BEKER VAN BELGIE -1/8 FINALE HANDBAL BEKER VAN BELGIE -1/8 FINALE H.B.C. BUGGENHOUT-JEMEPPE: 22-23 (20-20) AVANTI LEBBEKE - CHARLEROI: 31-8 Nadat Avanti in de kompetitie met 31-10 cijfers had gewonnen van Charleroi dacht men dat de Karolin- gers die zaterdag in een off-day verkeerden en dat toevallig Avanti juist die wedstrijd in een begunstig de dag verkeerde. Na de 1/8 finale van de Beker van België dienen wij dan toch deze mening enigszins te herzien. Inderdaad, Charleroi bleek eigenlijk nu nog zwakker dan enkele maanden geleden en de Avanti machine haperde eigenlijk op geen enkel ogenblik zodat de Walen gewoon verpletterd werden door een erg geconcentreerd spelende thuisploeg. Het was inderdaad opvallend met welke verbetenheid de thuisspelers gedurende gans de wedstrijd bleven verdedi gen en ook aanvallend werd op geen inspanning gekeken. Het gebeurde meermaals dat 4 Avanti-aanvallers in fast- brack liepen met maximum een Waalse verdediger als tegengewicht. Vooral tijdens de eerste helft met Nincovic in het doel, een echte specialist in het lanceren van de tegen aanval, werden de talrijk opge komen toeschouwers vergast op een vuurwerk van tegen aanvallen en na een kwartier spelen leidde de thuisploeg reeds met 7-0! Charleroi kon even later via de rechterhoek en een penalty op 8-2 geraken maar het werd toch 12-2 langs Verguit, Verhofstadt, De Rid der en de wederoptredende A. Maes vooraleer de bezoekers hun derde en meteen laatste doelpunt van de eerste helft konden scoren. Tijdens de laatste 5' van de eerste helft zorgden Verguit, Cornelis en De Bruyn nog voor een 15-3 ruststand. Wie van mening was dat Avanti tijdens de tweede helft de zaken rustiger zou aanpakken werd vlug van het tegendeel overtuigd. Mer- tens, ingekomen voor Ninco vic, stopte na 35' een eerste penalty en ondertussen was de score opgelopen tot 18-3. Lebbeke bleef erg gemoti veerd spelen en in een ruk ging het o.a. langs een in goe de vorm verkerende Verhof stadt naar 26-3 vooraleer Char.eroi onder applaus van het Lebbeekse publiek voor de eerste maal een goede Mer- tens kon verschalken. Er wa ren toen 48' gespeeld. De laat ste 10' kon Charleroi dan toch even meespelen en langs Fourrez toch nog enkele ma len scoren zodat de bezoekers in totaal nog tot 8 doelpunten geraakten. Mertens stopte tij dens de laatste seconden nog maar eens een penalty waar door toch geïllustreerd wordt dat trainer De Smedt op geen enkel ogenblik moest ingrijpen om een mogelijk verzwakken van de concentratie op te van gen. Avanti speelt nu de kwart finale met heen- en terugwed strijden en mits een tikkeltje geluk bij de loting kunnen de Lebbekenaars het nog ver schoppen in deze Beker van België die hen in het verleden nog eens een Europees ticket opleverde. Avanti Lebbeke: Nincovic en Mertens, De Vlie ger 4, Cornelis 5, A. Maes 2, De Bruyn 3, Verhofstadt 5, De Ridder 1De Batselier 2, Ver- moesen 3, Schaers 2, Verguit EVA Zivko Nincovic, doelman bij het op gang brengen van de Avanti Lebbeke, specialist in tegenaanval eva H.B.C. Buggenhout zag enkel na verlengingen een mogelijke kwalificatie voor de kwart-finale van de Belgische Beker verloren gaan. Tweede nationaler Jemeppe bleek echter op geen enkel ogenblik in staat Buggenhout te domineren. De Walen mogen eigenlijk van heel veel geluk spreken dat tijdens het wedstrijdbegin de thuisploeg blunderde bij het ne men van 7-m worpen. Buggenhout kon inderdaad tijdens de eerste 30' 4 penalty's niet benutten en neem daarbij nog dat vanaf de 1/8 finales geen voorgift meer gegeven wordt en U begrijpt dat trainer Orano na de wedstrijd bevestigde dat Jemeppe te Buggenhout echt door het oog van de naald was gekropen. De teleurstelling in de Buggen- toch wel minder en nu kon houtse rangen was begrijpelijk Jemeppe blijven aanklampen, opvallend groot maar naar ons Buggenhout raakte nog 18-16 gevoel nam de ploeg van trai- vóór 11voor het einde maar ner J. De Proft met veel eer afscheid van de Belgische Be ker die hen toch een zekere nationale bekendheid bracht. Wij vertelden het reeds, Bug genhout begon slecht aan de ze wedstrijd want reeds tijdens de eerste 5'-werden 2 penal ty's gemist vooraleer Jemeppe langs Muikers, de gevaarlijk ste Waalse afwerker, er 0-1 van maakte.. Langs Van Nuffel, goede wedstrijd, stelde Bug genhout dan gelijk op penalty en via 3-3 na 9' maakte M. De Proft er 5-3 van. Jemeppe bleef aanklampen (5-5) maar langs Brouillard en M. De Proft leidde Buggenhout toch met 7- 5 na een kwartier spelen. On danks Buggenhout ondertus sen nog maar eens een penal ty had gemist kon de vlot spe lende thuisploeg verder uitlo pen en 7' voor de rust wees het scorebord 10-6 aan. Toen ging de thuisploeg wel even tjes in de fout, een gebrek aan concentratie en in amper 2' tijd kon Jemeppe gelijkstellen (10- 10) en even voor de rust zelfs op voorsprong geraken. Rust stand 10-11. Ook in de tweede helft was niet te merken dat de bezoekers een reeks hoger aantreden want ondanks een kortstondige inzinking van de thuisploeg (11-14) zorgde Van Damme opvallende tweede helft voor 15-14 na 40'. Met nog een kwartier te spelen leidde Buggenhout met 16-15 maar naargelang de klok vor derde, werd de spelkwaliteit ondanks een goede Bontinck in het Buggenhoutse doel, kon Jemeppe via een penalty er 18-19 van maken 8' voor het einde. Langs J. De Proft, de kalmste Buggenhoutse speler tijdens de eindfase kon de thuisploeg nog op voorsprong komen 4' voor het einde (20- 19) maar de als pivot nog steeds moeilijk te stoppen Orano stelde gelijk zodat men nog maar eens naar verlengin gen toeging. Het begon goed voor de thuisploeg, Bontinck stopte een open Waalse doel kans en Van Nuffel bracht Buggenhout op voorsprong (21-20). Opnieuw echter zorg de Orano voor de aansluiting zodat de tweede 5' begonnen met een 21-21 score. Enkele Buggenhoutse spelers zaten echter duidelijk door hun krachten heen en ondanks haulnekkig verdedigen slaag- de/R zij er niet meer in echt gevharlijk te worden in aanval. Jemeppe scoorde, J. De Proft kon vanaf de 7-m lijn nog ge lijkstellen maar de bezoekers bezegelden het Buggenhoutse lot met nog 1 minuut te spelen. Tijdens de laatste 20 secon den trachte Buggenhout nog via een ingeoefende beweging gelijk te stellen maar de Waal se verdediging liet zich niet verschalken. Het werd dus voor Buggenhout een mooi af scheid aan de Belgische kerkompetitie na een wedst waarin op het terrein vrij maar redelijk sportief werd streden. Naast het terrein er echter animo genoeg, kele Waalse spelers gini inderdaad duidelijk over toeren onder de invloed de geestdrift waarmee het rijke publiek de thuispl bleef aanmoedigen. H.B.C. Buggenhout: maesen en Bontinck, Maerschalck 1Van Damr M. De Proft 4, J. De Profij Van Nuffel 6, Moeyersoon,] Vermeir, P. De Smedt, cammen, Brouillard 1 E) :k, imme| ProftP ioonj A dt, Vj Tijdens de week van 7 tot 14 februari vindem voor de eerste maal in de Belgische handbal geschiedenis de Wereldkam pioenschappen Handbal - Eu ropa groep C plaats in ons land. Aan deze C-wereldkam- pioenschappen nemen 10 lan den deel verdeeld in 2 poules. Groepsindeling Poule A 1. Bulgarije 2. Noorwegen 3. Far-Oer-eilanden 4. Italië 5. Groot-Brittannië Poule B 1. Oostenrijk 2. Portugal 3. België 4. Luxemburg 5. Finland In totaal worden deze 20 wed strijden gespeeld in de kwalifi- katieronde en 7 wedstrijden in de finaleronde (plaatsen 1 tot 10). De eerste twee ploegen van deze C-wereldkampioen schappen zijn gekwalificeerd voor de B-wereldkampioen schappen die in 1983 in Ne derland zullen plaatsvinden. Uiteraard lieten onze streekklubs de kans niet onbe nut om hun sport te propage ren via het organiseren van wedstrijden tellende voor dit Wereldkampioenschap in de plaatselijke sporthallen. Naast het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen, dat voor gratis ingang zal zorgen bij de wedstrijd Far-Oer - Groot-Brit- tannië, lieten ook H.B.C. Den dermonde en Avanti Lebbeke zich niet onbetuigd, In totaal kunnen de plaatselij ke handballiefhebbers 4 wed strijden bijwonen in het kader van deze Wereldkampioen schappen:! zondag 7 februari te 20 uur Far-Oer - Groot- Brittannië: Lebbeke Dinsdag 7 februari te 20 uur Bulgarije - Groot-Brittannië: St. Gillis Donderdag 11 februari te 20 uur België - Luxemburg: Lebbeke Zaterdag 13 februari te 15 uur Finalewedstrijd 9e en 10e plaats: St. Gillis Tevens zorgde het Provinciaal Komitee in samenwerking met de Oost-Vlaamse klubs dat op zondag 7 februari te 18 uur de finale bij de heren van de Be ker van Oost-Vlaanderen ge speeld wordt te Lebbeke als voorwedstrijd van Far-Oer - Groot-Brittannië en dat de fi nale bij de dames (18 uur) als voorwedstrijd geprogram meerd wordt bij Bulgarije - Groot-Brittannië te St. Gillis. De toegangsprijzen voor deze verschillende wedstrijden zijn heel demokratisch gehouden. Naast de wedstrijd Far-Oer - Groot-Brittannië en de daar aan voorafgaande finale voor de Beker van Oost-Vlaande- ren - heren op 7 februari Lebbeke waar men mits uitknippen van een bon gr toegang heeft, wordt voor ja' andere wedstrijden incli de finale voor de Beker Oost-Vlaanderen-dames, fr. gevraagd. Jongeren individueel tot 16 talen 60 fr. Groepen, (min. 10 pers.) stf len tot 18 j., per 10 II. 1 b leider gratis, Militairen groep min. 10 pers. betai eveneens 60 fr.' 2' LANDELIJKE S.K. GREMBERGEN 2 - H.C. LEUVEN: 26-26 ATLANTIS LEBBEKE - ERIKA: 8-3 Het kan verkeren, men begint eerder voorzichtig aan de kompetitie en na enkele wed strijden ziet men dat het gaat, dat er iets inzit en dan pas gelooft men in eigen kunnen. En nu 2ondag aanstaande is het zover. Atlantis Lebbeke moet het opnemen tegen Trouw, medeleider in de mic ro-kompetitie met de titel als inzet in de reeks 6A. Kapitein Mariette Van Praet ziet een zege in het bereik. De vlotte manier waarop nu een aanval wordt besloten met een doel punt spreekt voor zichzelf. We zullen er voor vechten, we staan voor het ogenblik gelijk, dat wil zeggen dat de kans er in zit om Trouw te kloppen, we rrioeten er nu allen zelf in gelo ven en dan zal het resultaat niet uitblijven. Het ging veel vlotter in de wedstrijd tegen Erika dan ie mand had verwacht. De wed strijd was 15 minuten oud en Lebbeke stond met 4-0 aan de leiding, beter kon het niet. Hu- bert Van Hauwermeiren open de de stand met een afstands schot en Marijke Dierick maak te er 2-0 van met een inloper. Pierre Verhavert maakte er 3- 0 van met een afstandsschot en even later rondde hij een inloper af waardoor Atlantis Lebbeke met 4-0 op het bord kwam. Toen Erika een straf- worp kreeg toegewezen mis ten zij deze kans niet om de stand op 4-1 te brengen. Hu- bert Van Hauwermeiren kwam toen terug op de proppen en maakte er 5-1 van terwijl ook Pierre Verhavert de kans niet onbenut liet om de score op te drijven. Erika werd dan plots wakker geschud en na enkele knappe akties te hebben op gebouwd slaagden zij er in de stand tot 6-3 te milderen. Ver der zouden zij er niet meer in slagen nog een vuist te ma ken, want toen Hubert Van Hauwermeiren een strafworp mocht nemen miste hij deze kans niet om de stand op te drijven. Het was kapitein Ma riette Van Praet die de eer kreeg om de stand op 8-3 te brengen wanneer zij een straf worp mocht nemen en deze feilloos omzette. Ook de reser- ven wonnen hun wedstrijd te gen de reserven van Erika met 4-0. Christine Vermeir - Bart en Els Maerschalk en Mare Dubois zorgden voor de kor ven in deze wedstrijd. En nu uitkijken naar de topper die zondag de Atlantisspelers wacht, nl. de wedstrijd tegen Trouw Trainer-coach Rudi Van Den Broeck kan zondag Lebbeke reeds aan een titel helpen, we duimen mee. ANDRE HANDBALKALENDER Heren 2e Nationale Zat. 23/1 te 20.45 uur: Etterbeek - Ajax Lebbeke 1e Landelijke Zat. 23/1 te 16.45 uur: Tongeren - Rosis Aalst Zond. 24/1 te 18.30 uur: Houthalen - Dendermonde 2e Landelijke Zond. 24/1 te 16 uur: Lokeren - Denderbelle Zond. 24/1 te 18 uur: Temse - Sparta Aalst Zond. 24/1 te 17 uur: Jochewoa Aalst - S.P.W. Menen 3e Landelijke Zond. 24/1 te 16.45 uur:Avanti 2 - Grembergse Wemmei - Grembergse 2 Zond. 24/1 te 15.30 uur: Waasmunster - Grimbergen Zond. 24/1 te 19.15 uur: Grembergse - Waasmunster 1e Landelijke - dames Zat. 23/1 te 18 uur: E.V. Aalst - Aalst Sportief Jeugd Zat. 23/1 te 15 uur: Dendermonde - E.V. Aalst Zond. 24/1 te 14 uur: Avanti - Ajax Lebbeke S.K. Grembergen 2, met enke le spelers van de fanion ploeg in de rangen, o.a. Krogstrup en Segers, is ering geslaagd een gelijkspel af te dwingen van H.C. Leuven. Tijdens de eerste helft zag het er noch tans naar uit dat de bezoekers zich de betere ploeg zouden tonen. Via 1-3 werd het welis waar 3-3 maar na een kwartier leidde Leuven met 5-8 en 10' voor de rust wees het score bord steeds 7-10 aan Onder impuls van Segers 8 treffers in de eerste helft bleef G.S.K. echter aanklampen en bij een 12-14 ruststand kon de thuisploeg steeds hopen op een kentering Niettemin werd het onmiddel lijk na de rust 12-15 en de drie doelpunten verschil stonden nog steeds op het scorebord na 37' spelen. Maar nu kw Krogstrup Segers een hare toesteken en er waren 45' m speeld als Grembergen i/e gelijk stellen (20-20) en voor het einde was de thi^it ploeg zelfs 23-21 vóór jkc raakt. Leuven bleef echter hardnekkig vechten voor ifc zege en in een gelijkopgaa wedstrijdeinde namen bes ploegen om beurten.de leidi (o.a. 24-23 en 24-25). Met 2' te spelen raakte G.S.K. nieuw voor langs Segers it toch konden de bezoekers gelijkmaken waardoor een gische puntendeling als ei resultaat genoteerd werd. S Grembergen: W. De Jong! - Beeckman, Impens 1, Krep strup 8, G. De Jonghe 1 Ridder, Segers 13, Dauwe St. De Swaef 2. E„ Appels-Gentse 7-6 Een beste Appels heeft in de Appelse sporthal een verbeten vechtende Gentse acht, twee dure punten afgesnoept. Gent se op de tweede plaats ge klasseerd kwam, volgens hun trainer de Heer De Rudder naar Appels om de twee pun tjes. Appels trok echter een lelijke streep door deze ge maakte rekening. De eerste wedstrijdhelft ging nochtans gelijk op met een snel wisse lende aanval, het tempo lag naar de hoge kant maar Ap pels dat kost wat kost deze wedstrijd wilde winnen kende geen geluk bij de afwerking Gentse maakte hiervan ge bruik om tot twee korven uit te lopen. Appels was gedurende de eerste helft steeds op ach tervolgen aangewezen. De tweede helft bracht dan voor het Appelse achttal de kente ring met spektakulaire af standsschoten en doorbraken, langs weerszijden, ging de wedstrijd naar een hoogte punt. Appels voerde de laatste tien minuten het tempo aanzienlijk op en het was Gentse dat moest afhaken. Gentse verde digde met man en macht maar moest toezien dat Appels in één ruk op voorsprong kwam De lange vier laatste minuten werd dan door Appels op bal bezit gespeeld, maar niette genstaande dit, werden er langs Appelse zijde nog twee doelrijpe kansen gemist. De ploeg verdient een pluim pje voor dit prachtig resultaat. Gentse was een sportieve tegenstander. Voor de kijklus- tigen, die zeer talrijk waren opgekomen, was het een spannende namiddag. De korven- Verstraeten Annet te 1 - Vermeir Frankie 4 - De Wilde Wim 2. Reserven: Appels-Olympia 7-5 Appels heeft aan Olympia vast geen gemakkelijke tegenstan der gehad. Naar hun plaats in het klassement (laatste met nul punten) moest Appels aan zijn tegenstander een gemak kelijk hapje hebben, niets was natuurlijk minder waar. Ap pels, momenteel medeleider in de 5B reeks heeft tot de laat ste minuten moeten vechten om hun overwinning veilig te stellen. De wedstrijd was gelijkopgaand met langs weerszijden snelle balwisse lingen. De verdedigingen wa ren langs weerszijuen op de hoogte van hun taak. Deze wedstrijd werd zeer sportief betwist tussen beide teams en het werd dan ook de derde overwinning van Apoels, die de nederlaag nog niet kende in deze kompetitie. Twee gelijke spelen werden voor hen ook reeds genoteerd. De korven: Dierickx Nicole 1 - Van Extergem Katleen 1 - Van Den Steen Danny 3 - Hooft Rudy 2 Zondag 24.1.82 terug korfbal wedstrijden in de sporthal te Appels, aanvang 13 uur, einde 18 uur. Inkom 50 fr. De wedstrijden te spelen door Appels: Te 13 uur: reserven: Appels - Putse Te 13.50 uur, 1* ploeg: Appels - Ekerse Te 15.30 uur, junioren: Appels - Putse De reserven van Appels en ook de junioren staan in hun reeks aan de leiding in het klassement. Verder nog de wedstrijden: Floriant - Putse Floriant - Ekerse en Volba - Ekerse Wedstrijden gespeeld zater dag 16 januari 1982 Scholieren: Appels-Zelzate 8-0 Kadetten: Appels-Zelzate 4-3 Dus overwinningen over de ganse lijn BEKER VAN 00ST-VLAANDEREN R.B. Dendermonde - Avanti Femina 2 5): 28-17 Avanti Femina il was naar Dendermonde afgereisd met een opvallend jonge ploeg. Deze, voor het grootste aantal, jeugdspeelsters, deden het, vooral tijdens het wedstrijdbe gin, opvallend goed. Nadat de thuisploeg tot 3-5 was gena derd langs Seymons, Heire- man en Hermans, kon Lebbe: ke langs De Troetsel het offen sief van Ros Beiaard onge daan maken en na 16' maakte Van San er zelfs 4-10 van! Dendermonde diende dan uit het beste vaatje te tappen maar via 7-11 en 9-11 raakten zij toch niet dichter dan 10-12 aan de rust. Dendermonde zou in de tweede helft echter definitief de lakens naar zich toe trekken en na 37' stond de score gelijk (13-13). Via 15-14 ging het dan in een ruk naar 22-14 en een op dat ogenblik bijzonder vlot spelende thuis ploeg werd daarna niet meer verontrust. Langs vooral Hei- reman en Laureys werd het uiteindelijk een 28-17 overwin ning voor het logischerwijze fysisch sterkere Ros Beiaard. Scoorden: Dendermonde: Heireman 7, Seymons 3, Her mans 4, Van Der Jeught 1, Melis 4, De Witte 1Laureys 5, Coen 2, Hofman 1Avanti 2: De troetsel 7, Vermeiren 2, Van San 2, De Buschere 1 EVA Zondag 24 januari KRACHTBAL Op zondag 24 januari vinden de klubkampioenschappen plaats in de turnkring WIK Temse. Het betreft hier indivi duele wedstrijden voor meis jes en jongens. Vanaf 10 u zullen de deelne mers hun beste beentje voor zetten. De oefeningen aan de brug en de sprongen zullen het ijs breken. Om 14.30 u. nemen de tur- ners(sters) terug de hand schoen op. De meisjes werken dan hun grondoefening en hun oefening op de balk af. Voor de jongens staat er naast hun grondoefening ook nog de oe fening aan de ringen en het rek geprogrammeerd. De turnkring bezit ook heel wat leden die zich in het verleden lieten gelden op tal van kam pen, Er zal zondag dus hard gestreden worden voor de klu- beer. Blikvangers en ook favo rieten in hun reeks zijn de Oostvlaamse kampioen Dany Vaerendonck (cat. A) en bij de B-reeks Geert Van Overmei- ren. Bij de meisjes verwacht men de Oostvlaamse kam pioene Annerriie De Visscher als laureaat in de A-reeks, in de B-reeks zal de strijd zich vermoedelijk toespitsen op Il se Janssens en Patricia Pau wels. Tenslotte in de reeks C moet Kristel Van Moerzeke het kunnen halen. Zij starten als favoriet maar zij zullen ongetwijfeld op hun hoede moeten zijn want vanuit de achtergrond is er heel wat opkomend talent, dat wel eens voor de verrassing zou kunnen zorgen. Het zal beslist voor de liefheb bers van de turnsport de moei te waard lonen een kijkje te gaan nemen in de turnzaal van het V.T.I., Akkerstraat, Temse op zondag 24 januari. Het jaarlijkse interscho- lentornooi tussen kracht balteams uit binnen- en buitenland is binnen de krachtbalfederatie een be grip geworden. Heel wat jongeren zien verlangend uit naar een deelname aan dit tornooi. In 1981 namen 67 scholen met 192 ploe gen deel aan het tornooi en werden er op één weekend niet minder dan 345 wed strijden beslist. Ter gele genheid van het derde lus trum verwachten de orga nisatoren een nog ruimere deelname. Traditiegetrouw is het tornooi gepland in het Sportkomplex Ter Groene Poorte te Sint-Mi- chiels-Brugge en wel op 24 en 25 april 1982. Het organisatiekomité zal ook dit jaar een zo vlot mogelijk verloop trachten te verwezenlijken, de in schrijvende scholen ont vangen dan ook telkens vooraf een uitgewerkt re glement met alle mogelijke informatie. Het tornooi staat open voor alle soor- ten onderwijsinstellingen, Sedert zondag 7 januari vertoeft de Belgische Natio- F na!e ploeg in Hongarije waar zij te Vesprem een stage van 'n een week zal maken. Tijdens deze stage zijn twee iai wedstrijden tegen Hongarije voorzien en ook tegen Ves- -C prem en Honved Boedapest werd er gespeeld. Na de verschillende stages in eigen land, de vriendschap-j pelijke wedstrijden tegen Frankrijk, Israël, Engeland enz. lijkt het ons duidelijk dat nooit voordien een Belgische ploeg zo een intense voorbereiding meemaakte. Niettemin wordt het eigenlijk een vrij hopeloze dracht om door te stoten tot de B-groep. De Belg dienen hiervoor inderdaad door te dringen tot de finale in het sportpaleis «Coronmeuse» te Luik aangezien slechts de eerste twee ploegen van de C-wereldkampioenschap pen zich kwalificeren voor de B-wereldkampioenschap pen 1983 in Nederland. Inderdaad, indien België een 4e plaats behaalt kan men reeds van een zeer degelijk resultaat spreken. Bulgarije, de grote favoriet, lijkt ongenaakbaar en ook Noorwegen en Oostenrijk zijn «op papier» duidelijk ster ker dan de Belgen. Portugal en Far-Oer zijn rechtstreeks® konkurrenten voor die 4e plaats en ook Finland mag, beslist niet onderschat worden. Italië. Groot-Brittannië en Luxemburg liggen toch wel iets onder. Alle deelnemende landen (10), scheidsrechters en officiëlen logeren in Hotel Crest te Antwerpen van waaruit' zij met behulp van een Belgische vertegenwoordiger naar de verschillende sporthallen worden geleid. Het embleem ,van deze C-W.K. werd ontworpen door Zivko Nincovic, doelman bij Avanti Lebbeke. Naast trainer-coach De Smedt, staat Avanti drie spelers af aan het Nationale team, nl. Eddy De Vlieger, F. Cornelis en André Maes. De openingsceremonie vindt plaats te Hoboken met de wedstrijd België - Finland. Deze wedstrijd wordt integraal uitgezonden op de Belgische T.V. en ook de overige kwalifikatiewedstrijden van de Belgen krijgen de T.V. op bezoek. Maandag 8 februari Portugal-België te Eupen, woensdag 10 februari Oostenrijk-België te Brussel en donderdag 11 februari België-Luxemburg te Lebbeke, Tijdens het vorige C-W.K. gespeeld op de Far-Oer eilanden in 1980 eindigde België 7e na totaal onverwacht finalist Frankrijk met 22-20 cijfers te hebben verslagen. Tegen Israël werd verloren met 18-15 en tegen Portugal werd het 30-20. Groot-Brittannië werd overwonnen met 24-17 cijfers. In de finale voor de 7e-8e plaats werd Luxemburg verslagen met 25-19 cijfers. EVA uit het vrije en het officiële onderwijsnet en dit op alle niveaus (lager, middelbaar, hoger of universitair). Zo wel jongens als meisjes worden toegelaten. In het verleden hebben teams uit onze regio bewezen ter plaatse flink te spelen en kwamen ze telkens met tal van prijzen terug. L.V.D. Op zaterdag 6 februari in het Sint-Lievenskollcg Kasteelpleinstraat 31 te At werpen van 9.30 tot 17.00 een studiedag «Zing en luisj georganiseerd door het AN Deze studiedag is bedS voor leerkrachten (en to komstige leerkrach! muziekopvoeding uit lager hoger secundair onderw Voor meer inlichtingen ANi Vrijheidstraat 3Q-32 te 20? Antwerpen (031/37.93.92).

De Voorpost | 1982 | | pagina 26