ertekam Patrick De Waegemaecker in het spoor van de legendarische Michel Dhooghe Titel ploegkoers voor Ronny Westelinck? Bruno Wouters: ereplaatsen bij elkaar fietsen Herman Van Springel nog steeds niet vergeten De Voorpost Ronny Westelinck opnieuw in Gents Sportpaleis BWB Cyclo-cross te Baasrode Guido Braeckman: Klubkampioenschap stimulans om verder te doen WIELRENNEN De Voorpost - 22.1.1982 - 33 Op zaterdag 23 januari heeft om 19 uur de eerste start plaats van de zeer boeiende «Nacht der vedetten». On- de deelnemers ook Ronny Westelinck die in Gent een zeer grote faam heeft te verdedigen. Dit keer treedt hij aan voor de «Grote Prijs voorzitter Van Mossevelde» een om nium voor juniores. Ronny is de uitgesproken favoriet, maar toch zal hij op zijn tellen moeten passen, want de tegenstand komt dit keer van Rik Van Slijcke, Geert Sinoy, Pascal Elaut, Jean- Pierre Meuleman en Philip pe Noppe. Er zijn vier reeksen voorzien. De «Nacht der vedetten» vormt het sluitstuk van het winterseizoen in het Gentse sportpaleis, Direkteur Andre D'Hondt heeft dan ook weer voor spektakel ge zorgd en laat alle kategoriën van onze wielrennerij aan bod komen. Aandacht wordt gevraagd voor de twee belgische kampioen schappen die er zullen wor den verreden en natuurlijk ook voor de match België- Nederland voor stayers. Naast het wielergedeelte worden de supporters ook vergast op een echte show avond en hiervoor werden Ann Christy en John Terra aangesproken. En voor wie een dansje wil wagen is er het uitstekende dansorkest «Classic Illustration». Om streeks 5 uur in de ochtend zal het doek vallen over dez£«Nacht der vedetten». Ronny Westelinck: zorgt hij Deelnemers weer voor een goede presta- programma Staan tie (archief) dus naast het omnium voor juniores met Westelinck als grote favoriet, ook twee nationale titelwedstnjden. De eerste is het kampioen schap van België omnium met natuurlijk Patrick Sercu als voornaamste deelnemer. Hij zal wel het meest worden bedreigd door Stan Tourne en Etienne De Wilde die in Gent altijd een beetje meer kan. Andere tegen standers zijn Jean-Luc Van- denbroucke, Ferdi Van den Haute en Luc Goovaerts, die zijn debuut maakt als prof. Daïf is er ook het kampioen schap van België ploeg- koers voor liefhebbers over een afstand van 50 kilome ter. Deelnemende ploegen zijn Crabbe-De Bisschop, 'De Bie-Vanderaerden, Box- taele-De Schrijver, De Ceu- ninck-D'Hont, Giezenberg- Maersen, Etienne en Roger lllegems, A en T De Bruyne, Fauconnier-Verhougstrae- te, Foubert-Van Meel, Dhaenens-Hendrickx en De Bode met een nog nader aan te duiden renner. Alle ogen zijn natuurlijk gericht op het duo Foubert-Van Meel. ZONDAG 24 JANUARI IN ANTWERPS SPORTPALEIS Het Belgisch kampioenschap ploegkoers voor junio ren wordt zondag, 24 januari, te Antwerpen betwist. Iemand die werkelijk zijn zinnen gezet heeft op deze nationale titel is de 17-jarige Zeienaar Ronny Weste linck. Hij wordt meteen ook de grote kanshebber. Op Kerstdag kroonde Westelinck zich immers al tot Belgisch kampioen omnium bij de junioren. Alleen in het onderdeel afvalling moest hij het onderspit del ven maar in de achtervolging, de 500 meter met aanloop en de afvalling was Geert echt te sterk voor de tegenstanders. Hij was toen erg gelukkig met zijn eerste tricolore trui. En hij kreeg meteen de goede smaak te pakken want zondag wil hij nu ook de titel ploegkoers veroveren. Met Rik Van Slycke moet het te Antwerpen toch lukken. We moeten in feite alleen het duo Arras-Spaenhoven in het oog houden. Zorgen dat ze op een ronde worden gefietst want in de spurt is er tegen de snelle Arras maar weinig kruid ge wassen. Met de sterke Van Slijcke heb ik echter een idea- ploeggenoot.» Inmiddels trok Westelinck een legerpak aan. Te Haas donk krijgt hij ruim de kans om te trainen. Het enige pro bleem blijkt het vroege op staan te zijn terwijl ook de voeding voor de jonge wiel renner veel te vet lijkt. Wes telinck is verder best tevre den dat hij precies nu sol daat werd. «Ik ben bij heel sportieve over sten terecht gekomen. Er lig gen voor mij immers ook enke le zeer belangrijke militaire op drachten klaar Op 24 april het militair kampioenschap te Oostakker en eveneens te Oostakker van 14 tot 22 mei de Wereldkampioenschappen CISM, zowel op de weg als op de baan. Daar wil ik nog wat rapen. Dit jaar wordt verder een grote aanpassing want ik wordt dus liefhebber. Een gro te stap waar ik hoopvol naar uitkijk ondanks het grote leef tijdsverschil bij de liefhebbers. Na de legerdienst zal ik trou wens part-time werk krijgen en als alles naar wens verloopt wordt ik volgend jaar full-time wielrenner. Dat is echter alle maal voor de toekomst.» Eerst dus de nationale titel ploegkoers. Als afscheid van' de juniorenkategorie. Ronny Westelinck, 29 zeges vorig jaar, heeft reeds een leuk palmares. Hij weet ech ter beter dan wie ook dat hij op deze erelijst niet kan te ren. Dat er moet gewerkt worden om steeds vooraan te blijven. En als men dan over een aangeboren klasse als Westelinck beschikt wordt alles mogelijk. Wor den de mooiste dromen wer kelijkheid. Hugo Aerts. Op zaterdag 23 januari wordt in Baasrode een grote cyclo-cross van de BWB georganiseerd. Er zijn twee kategorieën voorzien. Kategorie D vertrekt om 14 u. en haspelt zeven ronden af over een afstand van 17 km. Kategorie C gaat van start om 15.30 u. en doet evenveel ronden met eenzelfde afstand. Belangrijk voor de deelnemers is wel dat de plaats van inschrrufng, vertrek en aankomst het café «De Leks» is in hét Hof ten Rode 216 te Baasrode. Deze informatie werd door de BWB in het bondsblad niet meegedeeld. Patrick De Waegemaecker (Zele), poseert voor zijn trofeeënkast hvw De Zeienaar Patrick De Waegemaecker heeft zich sedert hij in 1979 als tweedejaars-nieuweling startte, de reputatie van «eeuwige tweede» aangeme ten. Een weinig benijdenswaardige positie maar de gebuur en vriend van William Tackaert kan er zich mee verzoenen. Hij kan misschien wel de opvolger worden van de Heikantenaar Michel Dhooghe, die in de vooroorlogse jaren met dezelfde status opgescheept zat. Dat soldaat De Waegemaecker tot 28 september 1981 moest wachten om de zo fel nagejaagde eerste zege te behalen, had niets te maken met gemis aan intrinsieke waarde, maar alleen zijn gebrek aan spurt speelde hem parten. Zegedag voor Patrick was de kermis van Olsene-Zulte. Hij was fier dat ook hij, die doorlopend werd geciteerd als de koersmaker, eens met de bloemen mocht zwaaien. Het betekende een stimulans om ermee door te gaan. Het kontakt en de vriend schapsbanden met Peter Michiels versnelden de wielercarrière van de Zeie naar. Hij toonde wel aanleg maar moest eerst het veto van zijn ouders overwin nen. Uiteindelijk kon hij toch bij de nieuwelingen starten, eveneens als lid van W.S.C. Oostakker. Een derde plaats in het klubkampioenschap en verder in het seizoen een reeks ereplaatsen stimu leerden hem om ermee door te gaan. Een zware verkoudheid hield hem zes weken uit de wielerpelo- tons, zodat hij ook vlug met de keerzijde van de me daille kreeg af te rekenen. Bruno neemt het nog al tijd kalm op. Hij is nog geen voorstander van een zwaar trainingsschema. Hij wil het rustig aan doen en zijn li chaam eerst volledig laten ontplooien. In het komende seizoen moet hij aan de start bij de juniores. Hij ligt er nog niet van wakker. Hij wil de eerste koersen als een studieronde zien. Zijn eerste bekommernis is aan het Koninklijk Technisch Atheneum het diploma in afdeling centrale verwar ming te halen. Om zich in de kijker te fietsen, durft Bruno er vroeg fn de start van onder muizen. Hij heeft nog te veel schrik om zich via een eindspurt vooraan te klas seren. Hij houdt van boch tenwerk en temporijden. Hij zoekt dan ook wel eens de criteriums op en daar is hij in zijn sas. Draaien en op trekken liggen hem wel. Anderzijds schuwt hij nog de zware koersen, omdat hij nu eenmaal nog niet voluit wil gaan trainen. Daar is nog tijd voor. Toch heeft hij hoop en kijkt ver wachtend uit naar zijn eer ste junioresseizoen. Zijn naam enkele keren in het beste deel van de uitslag krijgen, zou hem plezieren en voor hem een voldoen de beloning zijn om het als wielrenner vol te houden. Beno Pfaff maakte van de gelegt (md) iheid gebruik een gehandicapt jongetje te gaan bezoeker Sportavond in Klein-Sinaai De ideale ploegmaat Patrick wordt in zijn klub VC Van Wijnendaele op de han den gedragen. Hij is er de ideale ploegmaat die in de sterritten het zware werk voor zijn rekening neemt en in de eindfase de kopman, in casu de beste spurters als Geert Seye en Stefaan Van Leeu wen, naar de goede positie loodst. In die richting zal mis schien wel de toekomst van de jongen uit de Rijkenhoek gaan. Velen voelen zich te vlug geroepen als kopman. Patrick kon zich van in de jeugdreeksen verzoenen met een helpersrol. Dergelijke krachten, de «werkpaarden uit het peloton», kan men in alle profploegen gebruiken. Rijden in ploegverband pleziert hem en in een équipe zitten met een goede verstandhouding houdt zijn moreel hoog. Toch meent hij dat hij af en toe ook eens recht heeft op een steuntje van de één of andere ploegmaat, die zijn vlucht zou beschermen Tot hiertoe kon hij daar nog niet op rekenen. Karrevracht ereplaatsen Naast zijn overwinning kan junior De Waegemaecker een Zaterdagavond ging in het Parijs, die hij steevast pas natuurlijk zoals zovele ande- hele waslijst aan ereplaatsen plaatselijk ontmoetingscen- aanvatte na een ver doorge- ren als wielrenner naar op- voorleggen. Hij is de regelma- trum weer de jaarlijkse sporta- dreven voorbereiding En ook keek, was Eddy Merckx, die hij tigste bij de juniores. Naast vijf vond door georganiseerd door de in extremis verloren Tour trouwens ook twee jaar als tweede plaatsen werd hij acht- de wielerklub «Het Vliegend de France van 1968, waar ploegmaat heeft gekend. Wat maal derde, zesmaal vierde, Wiel» Herman op enkele sekonden de toekomst van de Belgische negenmaal vijfde of 29 prijzen Tussen de kwisronden door strandde achter de Nederlan- wielersport betreft, is Herman bij de eerste vijf op 58 wedstrij- werd aan de volle zaal sport- der Jan Janssens, kwam ter niet zo somber gesteld als vele den. Een palmares dat hem liefhebbers enkele grote na- sprake Dienaangaande vindt anderen. Tot besluit is hij ook met een beetje meer spurt zou men van het Wase voetbalwe- Herman het wel belangrijk dat niet ontevreden bijtijds gestopt verheffen tot één der cracks uit reldje voorgesteld met de ge- hij toch lange tijd als morele te zijn, want vooral het afzien zijn leeftijdsgroep. Het idool broeders Jean-Marie en Dan- winnaar werd en wordt be- en het gedurig trainen was hij van de supporters uit Den Ap- ny Pfaff van S.K. Beveren en schouwd reeds langer moe. pel waar ook William Tackaert de Poolse tandem Wlodek Lu- De man waar Van Springel Manil zijn lokaal heeft, toonde zich banski en Gregorz Lato van S.C. Lokeren. In hun kort inter view gingen ze natuurlijk in op de zoveelste onderlinge be- kerkonfrontatie en de kansen van België in het Wereldkam pioenschap van Spanje. Hoofdgast van de avond was echter een (ex-)vertegenwoor- diger van de andere favoriete Vlaamse sport, namelijk Her man Van Springel, die in de maand oktober 1981 een punt zette achter zijn karrière van beroepsrenner. Nogmaals bleek dat Herman verre van een grootprater is en mis schien mits een andere aan pak wal nog verder kon ge raakt zijn als pedaalridder. Hij wijt immers niet voor niets zijn totaal gemis van een spnnt als zeer voorname oorzaak van zijn over het geheel genomen klein aantal ovenwinningen Natuurlijk moest hij ook nog 80n woordje zeggen over zijn In Sinaai had een sportavond plaats waarop Jean-Marie en oor grote specialiteit Bordeaux- Lubanski en Lato aanwezig waren (md) Pfaff onmiddellijk een rennertje met pit. In zijn debuutjaar in 1979 reed hij 48 wedstrijden en werd 25 keer bij de eerste tien geklasseerd. Zijn eerste sei zoen (1980) bij de juniores was even suksesrijk: op 46 wedstrijden 26 prijzen bij de eerste tien. De drang naar een eerste zege resulteerde bij De Waegemaecker wel eens in te resolute inspanningen. Ont snappingspogingen die veel krachten vergden en hem in de eindfaze wel parten speel den Hij tracht meestal met een klein groepje naar de meet te gaan, maar ook dan nog kan hij misschien bij ge brek aan zelfvertrouwen, zel den de hoofdvogel afschieten. Sterritten In het voorbije seizoen was zijn hoofddoel uitblinken in de sterritten en daar is hij zeker in geslaagd. De eerste twee edi ties was hij wegens examens onvoldoende voorbereid. In de derde rit te Zwijnaarde was hij reeds bij de tenoren en met een mooie zesde plaats werd zijn inspanning naar waarde geschat. De laatste sternt was een tijdrit per ploeg en die werd gewonnen door V.G. Van Wijnendaele, de ploeg van De Waegemaecker en hij had er ruim zijn aandeel in. zoals hij trouwens ook flink meewerkte aan de drie kluboverwinningen in die sterritten. Zijn kleine, vitale oogjes blinken als hij het heeft over de Omloop van Vlaanderen te Machelen. De ze interklubwedstrijd ziet de Zeienaar als zijn beste sei zoenprestatie. Van bij de start trok hij ten aanval en kreeg 8 metgezellen. Uiteindelijk werd er met vijf voor de overwinning gespurt en opnieuw toonde Patrick zijn helpersmentaliteit en trok de spurt aan voor ploegmaat Van Hooyland. Al hoewel hij weinig zegepralen naar huis kon meebrengen, was de cheque die hij van zijn klub ontving, een balsem op de wonde. «Daar moet ik veel koersen voor winnen» was zijn kommentaar en hij suste hier bij zichzelf een beetje. Soldaat en liefhebben Momenteel vervult Patrick zijn militaire dienst te Zellik en hij is er ondergebracht bij de R.P.-bewaking van de lucht machtkazerne. Het is een vrij zware dobber voor de milicien. Om de drie dagen moet hij voor 24 uren de wacht optrek ken en gedurende twee week ends per maand is hij er van dienst. Zodat hij tot '30 juli 1982 de dag dat hij afzwaait, niet zoveel van het koersen verwacht. Hij mag het seizoen 1982 nog beginnen als junior en in die periode zal hij trach ten zoveel mogelijk wedstrij den te rijden. Wij dun/en voor opstellen dat hij wel nog enke le koerskens zal winnen. Dat zou natuurlijk zijn 120 leden tellende supportersklub veel plezier doen Voor hen doet Patrick graag een speciale in spanning, want dat doen ze ook voor hem met materiële en morele steun. Als hij naar de liefhebbers overstapt zal hij gedurende één maand de kompetitie stoppen en hoofdzakelijk trai nen om meer kilometers in de benen te krijgen. Nadien zal hij één wedstrijd per week rijden. Patrick volgt het trainings schema dat hem door zijn ver zorger Frans Raemdonck wordt voorgehouden. Vorig seizoen deed Patrick "een zuurstofkuur in Oostenrijk, Wegens zijn legerdienst kan dat nu niet en daar heeft hij wel spijt over. Patrick is van mening dat een wielrenner onder kontrole moet staan van een dokter. Bij de verzorging vormt de voe ding een speciaal hoofdstuk. Hij opteert voor dieetvoeding, waaraan zijn moeder speciale zorg besteedt. Veel rauwe groenten, vis en paardevlees. thee maar geen aardappelen. Patrick krijgt veel steun van zijn ouders, die hem volledig helpen in zijn opzet om zijn weg in de wielrennerij te vin den, hoewel hij nog niet denkt aan een profcarrière. Hij meent dat men daan/oor min stens 21 jaar moet ^ijn en het bewijs geleverd hebben dat er een kans op slagen inzit. Beno Wat loopt er mis met Jan Teugels? Dat het Jan Teugels niet naar wens gaat dat bewijzen zijn jongste uitslagen. Zo vinden wij hem te St. Mar- tens-Bodegem op een 5e plaats terug. «Niet mis» zul len velen beweren. Maar wie de uitslag van dichtbij onder de loupe neemt, er voor Jan namen aantreft en die hij normaal de baas kan, zal zijn mening wel herzien en zich ook vragen stellen bij het vernemen dat Teugels (te Asper) tussen de elite van de crosswereld niet verder kwam dan een... 19e plaats! Zijn we het er over eens dat Jan Teugels, momenteel niet presteert zoals van de Breendonkenaar wordt ver- Op 15-jarige leeftijd begon Guido Braeckman uit de Oude Kouterdreef te Zele zijn loopbaan als wielren ner. Hij wilde zijn kans wagen zoals broer Bruno het deed. Op uitzondering van het klubkampioenschap nieu welingen bij V.C. Karei Van Wijnendaele op 22 februari 1981 heeft hij nog geen overwinningen naar huis gebracht. Hij kan nochtans goed zijn man staan in de spurt zodat er voor hem in de toekomst nog wel .palmen zullen weggelegd zijn. Vorig seizoen fietste hij zich meermaals in de belangstelling met mooie ereplaatsen. halen aan het R.I.T.Ö. te Den- dermonde. Nadien zou hij zich willen bekwamen als beeld houwer. Hij zit hiermee in het spoor van de Zeelse wielren ners-kunstschilders William Tackaert en Rik Caethoven. Het seizoen 1982 moet hij be ginnen in een hogere kategr rie. Als junior vreest hij wel d' overgang en de aanpassin stelt hem wel een vraagteker Hij meent het hoger aantr kilometers te kunnen verterer In zijn voorbije seizoene toonde hij zijn veelzijdighei. Hij bolt gemakkelijk in een or snapping mee en in de spurt hij steeds goed voor een prij Bij de juniores heeft hij h meest schrik voor de bestenc ge tempowisselingen, die hei aanvankelijk misschien wel c benen zouden afsnijden. In de winterperiode Beperkt f zijn aktiviteit tot het njden i het veld en in deze strenc winter gaat hij regelmat schaatsen. Tot de piste vot hij zich nog niet aangetrokkei De lessen in de Sportaschc en inzonder de powertraini gen doen hem deugd. In h begin van de week traint I niet te zwaar. Vanaf de woen dag wordt het aantal kilom< ters opgedreven en komt een interval-training aan pas. Guido luistert naar c raadgevingen van Jozef Vt Leeuwen, die. ook zijn ma' riaal op punt zet. Als wielrenner ontvangt hij a mogelijke steun van zijn o. ders. In de winterpenode e hij gewoon met de keuk- mee, maar in de kompetitiep riode schuwt hij de vetstoffe- De Zeienaar rijdt het liefst c een parcours dat lastig is e waar er vlug een schifting t< stand komt. Hij kijkt ook nac de pnjzenpot die te verdeler is. Zo te zien paart hij het nuttige aan het aangename Guido Braeckman (Zele), een junior die hoopt op het nieuwe seizoen (bvw) De 60 wedstrijden waaraan hij deelnam leverden hem 19 prij zen in de eerste tien op. Zijn aandacht is nu voornamelijk toegespitst op zijn diploma meubelmaker dat hij tracht te wacht, dat hij heeft afgedaan (zo beweren afbrekers) daar twijfelen wij ten zeerste aanl En omdat na de regen toch" zqnneschijn komt denken wij dat Teugels zich de eer ste weken zal herpakken. Wie zijn supporters (en ook onze lezers) blijft verbazen is Danny Flies. Met een zesde te St. Martens-Bodegem en een derde te Merchtem- Brussegem laat hij het aller beste verhopen. J.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 29