I» Den Bond neemt weer een goede start Vijftiende veldloop te Hamme, heruitgave van 1981 met Bocklandt en Willems Ireta Berghman (Lebbeke) nap vierde te Opwijk Podiumplaats voor De Ridder (AC Aalst) te Welle Damian en De Vogel in de kijker Jogging te Sint-Niklaas Kris De Ridder wipt over nieuwe indoor-rekordhoogte Herbegint Anne-Marie Van Nuffel te Hofstade £en echt prachtige dag voor de veldlopers. Wat zou je willen? Zonneschijn en ten temperatuur van 13°! Maar voor de inrichters was het zweten geweest om r'leze 15de uitgave nog mogelijk te maken. Parcoursprobiemen lagen aan de "rhasis van de perikelen en men moest heksentoeren uithalen om aan een ronde e van meer dan 1500m te komen. Gevolg, men hoefde over drie dijken te lopen met iar'het gevaar te slippen op het terrein dat hard bevroren geweest was en waarvan ecde bovenste laag van 1 a 2 cm was ontdooid en dat is dan modder. Een moeilijke ATLETIEK De Voorpost - 22.1.1982 - 35 "opdracht voor de inrichters en nog meer voor de atleten zelf wanneer je daar met ,ee ten bende van meer dan honderd opgaat. Willaert, de plaatselijke at- 4 och heeft het koersver- een deelnemersveld waar- leet, werd fel aangemoe- bij men strijd mocht ver- digd en dat dreef de jonge wachten. De volgende Hammenaar voorbij Lau- doortocht was Sois Wil- reys die nu 30m achter- lems alleen aan de leiding stand moest inkasseren. gekomen met Volharding- Callebaut en De Kimpe atleet Laureys op 20m en verdeelden beiden het verder Willaert op 40m. werk en dat scheen vruch- Vervaet van Lokeren liep ten af te werpen want Raf nog in vierde positie maar Vervaet was eveneens daarachter verschoven de voorbij gelopen terwijl Mi- posities meer dan eens. chiels het zwaarder te ver- daüón daar geen schade bij iar eleden want «de» namen he aren direkt bij de seniors- ine edstrijd vooraan te vin- m en. Michiels, Willems, oetaureys, Vervaet, Willaert 4o-m er enkele op te noe- h ïen. Na één van de zes af dti leggen ronden liepen ige aureys Willaert en Wil- enms aan de leiding. Met aflnkele meters achterstand Driekwart van de wedstrijd duren kreeg en even later wamen dan Raf Vervaet, deden zich vooraan ook dezelfde richting koos van- ulien Michiels, Geert Pas, enkele belangrijke wijzigin- waar hij gekomen was. luylaert, Callebaut en De gen voor. Willems dreef Geert Pas kreeg het ook impe er voorbij. Weerom zijn voorspronq od. Wim lastig maar wist de wed strijd nog uit te lopen terwijl De Saedeleer knap terug kwam uit de achtergrond. Ook vooraan bleven ze doordraaien. Tijdens de laatste kilometer wisselden nogmaals de posities met uitzondering van de toe komstige winnaar Sois Wil lems. Laureys kon in de laatste 400m Willaert terug bij de lurven pakken en alzo zijn zelfde uitslag als vorig jaar behalen. Willaert was best tevreden met zijn 3de plaats en Raf Vervaet veldloop te Hamme. Bij de veteranen stond er geen Wist OOk nog een Sterk ein- aat op Bocklandt. Hij versloeg Colpaert en Vervaet (vh) de °m te zetten in een r r J - vierde plaats. Vervolgens kwamen Callebaut, De Kimpe, Muylaert, Van den Eede en de plaatselijke at leet Benny Claus over de eindstreep. Dirk Vervaet wist beslag te leggen op de 10de plaats Meteen zien wij vele jonge gezichten in de eerste tien wat er duide lijk op wijst dat er verjon ging op komst is. Bij de .veteranen werd het een wedstrijd tussen twee duo's. Aan de leiding liep alras een Hams duo met Bocklandt - De Keyzer ter wijl in de achtervolging de veldloop te Hamme. Bij de pupillen .1 stond er geen aat op het meesterschap van Geerinck. Hij won voor De rijne en Van Praet vh) Waaslanders Colpaert- Vervaert op zoek waren naar aansluiting. Zover is het niet gekomen. De an deren konden alleen maar groen-wit of geel-blauw voor zich zien lopen en strijden om de vijfde plaats. Het ging zó snel, onder impuls van Hektor De Key zer en Bocklandt, dat eerstgenoemde nadien zijn inspanning zou moeten be kopen in de laatste ronde. Jean Bocklandts vreugde kon niet op toen hij als winnaar de eindmeet over schreed, terwijl Colpaert dankbaar gebruik maakte van de inzinking van De Keyzer om de 2de plaats te veroveren. Zelfs de Wase nummer twee Vervaert zou de Hamse tweede man nog voorbijsnellen met een snelle laatste 200m. Bart De Keyzer moest bij de juniors het meesterschap laten aan de Aalterse Van Wabeke. De Halestra-at- leet bouwde een mooie voorsprong op die hem een rustige laatste ronde deed lopen. De andere ereplaat sen waren voor Giesberge- naar De Jonghe, Bruyn- landt, Willaert en Verheg gen. Een mooie prestatie bracht Geert Wiels bij de scholieren. De Zeelse at leet onderstreepte duidelijk zijn waarde en dat onder vonden Van Herreweghe, Rasschaert, Hemelrijckx en De Keyzer. Masscho en Veldeman waren de vol gende atleten die de wed strijd beëindigden. Bij de kadetten kon Hamme zich weer niet ontpoppen tot winnaar met een tweede plaats voor Gino Van Gey- te die in Van den Borre van Vlierzele een sterke oppo nent kreeg en die sneller bleek te zijn dan de kleine Gino. In de miniemenreek- sen werd het ook een tweestrijd tussen Vlierzele en Hamme, door eerste ploeg in haar voordeel be slecht. Van der Hoeven en Vonck waren de winnaars terwijl de Hamse jongens Waegeman en Tassent als tweede eindigden. Alleen Geerinck kon de plaatselij ke kleuren in de mast laten wapperen bij de 1ste serie pupillen. (Chris) 15' veldloop te Hamme. Bij de pupillen won Van Kerre- broeck, voor Van Herreweghe en Claus (vh) Marie-Jeanne De Ridder, aan gesloten bij AC Aalst, heeft te Welle voor een knap resultaat gezorgd. Was zij gedurende het veldloopseizoen en de maanden die achter ons liggen in een blakende forme, zon dag te Welle was wel een van die topdagen die atleten in staat stellen om grootse din gen te doen. Van bij de start was DeJRidder in de voorste gelederen en er was een beste Senesael nodig om haar van de eerste plaats te houden. Zij hield er een knappe tweede plaats aan over. Verheirstrae- ten (AC Aalst) eindigde nu op de 6® plaats en mag samen met de gezusters Bauwens (AC Baasrode) die 8' en 9* werden op een beste verrich ting terugblikken. Monique Van de Voorde (AC Baasrode) tikte aan als 11*. terwijl Ee- mans (AC Aalst) als 12* werd opgetekend. Bij de juniores was het Eemans (Aalst) die als eerste streekatlete werd opge tekend (11") en Rottiers (Vlier zele) eindigde op de 12* plaats. Bij de scholieren kwam de beste prestatie van De Corte (Vlierzele) die 3* werd voor haar klubgenote Goossens die de vierde prijs kreeg. Bij de kadetten was het podium ge vuld met streekatletes met als eerste Bayens van Vlierzele, tweede Vonckx en derde Cor nells van AC Aalst. ANDRE 15' veldloop te Hamme. Bij de miniemen A was Van der Hoeven de beste. Waegeman werd tweede en Van Impe derde (vh) A.C. Waasland is terug paraat om weerom een jogging te organiseren. Na het gelukte experiment te Sinaai tijdens de trofee van het Waasland, komt op 30 januari e.k. Sint-Niklaas aan de beurt. Dit als voorspel op de herenveldloop die plaats grijpt aan de terreinen van de Normaalschool aan de Heimo lenstraat. Inschrijven kan men bij Paul Bolssens, Grote Hei- melinckstraat 155a te Sint-Niklaas en vergeet niet te vermelden de afstand 3km of 8km. De prijs bedraagt 80 fr (voorinschrijving) terwijl men op de dag zelf 100 fr moet betalen. De joggers mogen gratis binnen op de herenveldloop in de loop van diezelfde namiddag. Voor groepen is er een vermindering voorzien van 20 fr. per persoon, met een deelneming van min stens 10 personen. Het bedrag kan men storten op rekeningnummer 393-0048742-40 van A.C. Waas land, Kon. Fabiolapark, 755 - 2700 St.-Niklaas. Elke deelnemer ontvangt een prachtmedaille met inscriptie. Deze jogging staat open voor iedereen van klein tot groot. De kleedkamers zijn op dezelfde terreinen als de veldloop. De start wordt gegeven te 13 uur en het sekretariaat is open vanaf 11 u30. Dus vlug inschrijven want de sluitingsdatum is 25 januari. (Chris) Polsstokspringen Tijdens een vorige zaterdag te Wilrijk de indoor-atletiekmeeting vestigde de Lebbeekse atleet Kris De Ridder een nieuw Belgisch junioren- rekord indoor-polsstokspringen. De Lebbekenaar slaagde erin 4m60 te overschrijden en verbeterde met deze wip het vorige rekord, dat op naam stond van Patrick Desruelles, met 5 cm. Herinneren we eraan dat tijdens het voorbije atletiekseizoen Kris De Ridder er reeds in geslaagd was, in open lucht, 5m60 te bereiken. Van een belofte gesproken. (vrp) 15' veldloop te Hamme. Willems, Laureys en Willaerts de besten bij de seniores (vh) B veldloop van Opwijk lever- wel enkele overwinningen in de jeugdreeksen maar bij seniores moesten wij het et ereplaatsen stellen. Greta erghman, wel een onzer bes dames uit het gewest, we iggen wel één ervan want er jn er nog enkele die regelma- in de kop lopen, mocht nu een vierde plaats terugblik- m na een zeer harde cross, an bij de start was het te zien at Greta er niet op uit was om en meeloper-rol te spelen. In eerste ronden nestelde zij ch in de voorste gelederen n nadien haar verworven te verdedigen. In de >rste tien noteerden we nog 'ee meisjes uit het Voorpost- ebied nl. Van Buggenhout die ite werd en De Ridder (bei- >n van AC Opwijk) die beslag igde op de 9e plaats. Op een beste verrichting mag ook Mi reille Beeckman (AV Dender- monde) terugblikken die nu juist buiten de erelijst viel met haar 11* plaats. Tijdens de wedstrijd viel haar strijdlust op wat hem resulteerde in een prima resultaat. Bij de juniores was het weer Martine Permentier die de beste papieren voorlegde. Zij werd nu vierde wat weer een beste verrichting is van de Zeelse atlete. De Mey (Vlier zele) en De Ridder (AC Op wijk) werden ook in de eerste tien van de uitslag opgete kend. Bij de scholieren werden in de eerste reeks Van Winghe (Op wijk) en Merlin (Zele) de num mers één en twee. In de tweede serie was het De Pauw van AC Opwijk die de zege binnenrijfde ANDRE De Baasroodse atleet lan Da mian heeft nu te Wingene voor een ereplaats gezorgd. In een fel opgemerkte cross heeft de Roemeen een derde plaats weten te halen en dat in een wedstrijd met een sterke be zetting. Roger De Vogel was te Lyon aan de start samen met enkele Belgen die er voor een beste uitslag zorgden. Puttemans was er tweede en Roger De Vogel eindigde er op de 12* plaats. ANDRE 15' veldloop te Hamme. Bij de miniemen B was Vonck sterker dan Tassent en De Bleser (vh) BOOGSCHIETEN De Verenigde Hamse Boogschutters» gen zorgen. Bij onze dames krijgen wij een jeugdige nieuwkomer aan de leiding want Sandra De Witte (Wuitens) schoot verbazend goed en met haar vier waarde volle punten wordt zij de fiere leider in de damesreeks, ge volgd door Christine Windey (4 Gekr.) en Lisette Van Puyen- broeck (Bastianen) met drie punten, terwijl Greta Cassiers (den Bond), Ingrid De Kimpe (Wuitens). Marie-Jeanne Peel- tet het kampioenschap van Hamme ieder jaar in de smaak soms pijnlijk hé Frangois!' Op man ('t Eiland), Hermien Col- Bit bij onze schutters is zeker geen geheimpje maar dat de d® tweede plaats staan dan de man (4 Gekr.) en Rita Van Wlname voor 1982 zo'n afmetingen zou aannemen dat Wuitens met 11 punten en als Hoecke elk twee punten wis- •dden wij zeker niet durven dromen, er werden'niet 9© weet dat deze twee ploe- ten te scoren, nlnder dan 98 schutters ingeschreven en als ge weet dat 9©n de grote kanshebbers zijn Bij de .juniors delen Curt Vla- ril over zeven jaar begonnen met 45 dan kunnen wij wel dan is een spannende strijd minck t Eiland) en Sandra De rggen dat er mits een goede samenwerking nog heel wat gewaarborgd. Alhoewel wij ze- Witte (Wuitens) de leiding met t^reiken is er de Pelotons van 't Eiland vier punten hetgeen een flinke h„ i niet moqen onderschatten en start betekent want op acht B'SS S?iV?9 v°°ral da Bastianen met Jules beurten viermaal raak schle- tiet lokaal der Wuitens en schieten Bij de afkamping Van de Voorde a!s kopiT!ar, ten dat is bijzonder knap da 6 .daPklasse.me?'.h?'3 zullen voor enkele verrassin- Onze zestig-plussers geraak- 9öi die de eer hadden dit spel was het weer die duivelse impioenschap te openen, De Schepper die reeds bij zijn was reeds bij de tweede eerste poging raak trof. 3. oging dat Eddy De Schepper Bij onze latschutters kregen ten Bond) erin slaagde om wij zes deelnemers met vier °d( P hogen tegen het zeil te punten: Aimé Marechal (Wui- d 90n. het was ook voor Eddy tens), Sandra De Witte (Wui- een klein kunstie om tens), Pierre Sertijn (Kastel), 15' veldloop te Hamme. Van de Borre won bij de kadetten voor Van Geyte en Vari Herreweghe (vh) Wat de komende veldloop- aktiviteit betreft krijgen wij in onze streek komende zondag twee damesveldlo pen. Onbegrijpelijk dat op enkele kilometers van el kaar zoiets kan plaatsvin den. Voor het provinciaal komitee schijnt het dus in orde en daarmee kunnen de inrichters verder doen, alhoewel die liever geen konkurrentie zien. K.A.A. Gent is aan haar 10de veldloop toe in de Warande te Wetteren. Een mooie omloop waar men destijds provinciale titelstrijden zag. De eerste start is er te 15 uur. Wat de 2de uitgave betreft in Hofstade (Aalst), ingericht door Eendracht Aalst, zal vermoedelijk een sterker deelnemersveld naar voren treden In de Aalsterse rangen en dan vooral bij de seniors heeft men een sterk geheel met Marie-Jeanne De Ridder. Terwijl Godelieve Rogge- De Kling,. De oud,te akmf.te loper in De CUrcq 77 jaar en oefen, nog „eed, ducht* (dw) |8 Anne.Mar|e Van Nuffel gebleven? Sinds haar knappe wed strijd te Sinaai, november j.l., was ze nergens meer te bespeuren. Een kwetsuur hinderde haar die ganse tijd en nu is de Aalsterse nummer één weerom aan het trainen gegaan. Vol gens sekretaris Coppens zou ze alles zetten op het Belgische veldloopkam pioenschap. De kans is reëel dat Anne-Marie haar wederoptreden doet te Hofstade om zo de korte aanloop naar het kam pioenschap, ongeveer 4 weken, niet korter te ma ken. De eerste start in Hof stade is gepland te 14u3C en er zijn wedstrijden voor zien voor alle kategorieën. De heren hebben deze maal geen keuze in het Voorpostgebied. Die zuller moeten wachten tot 30 ja nuari te Sint-Niklaas. Maai zondag hebben ze we wedstrijden te Gooik, He rentals, Leuven en Brugge (Chris) Het ploegenklassement na de eerste schifting: 1Peloton van Patrick Rousseau (den Bond) 2. Peloton van Vic Van den Branden (Wuitens) 3. Peloton van André Robberecht (den Bond) 4. Peloton van Michel Wouters ('t Eiland) 5. Peloton van Jules Van de Voorde (Bastianen) Peloton van Gerolf De Vijlder (4 Gekr,) Peloton van Gustaaf De Bock ('t Eiland) 8. Peloton van Lisette Van Puyenbroeck (Bastianen) Peloton van Ingrid De Kimpe (Wuitens) 10, Peloton van Jan Peelman (4 Gekr Peloton van Christine Windey (4 Gekr 12. Peloton van Eric D'Hollander (4 Gekr.) Peloton van Lucien Wouters (Kastel) 14. Peloton van André Laureys (Ons Vermaak) 15. Peloton van Mare Goossens (4 Gekr.) Peloton van Greta Cassiers (Den Bond) 17. Peloton van Francois D'Hollander (4 Gekr.) Peloton van Jan Romboudts (Ons Vermaak) ten maar niet uit hun startblok ken want slechts twee schut ters schoten elk één punt. Klassement hoog spel: 1. De Schepper Eddy (den Bond) 7 punten - Francois Vla- minck ('t Eiland) 7 p., 3. Robert Sacré (Wuitens) 5 punten, 4. André Robbrecht (den Bond) 3 punten, Louis V. Overstraeten (Eiland) 3 punten, Gerolf De Vijlder (4 Gekr.) 3 punten. Klassement laag spel: 1. Aimé Marechal (Wuitens 4 p., Pierre Sertijn (Kastel) 4 p., Curt Vlaminck ('t Eiland) 4 p Louis Aubroeck (4 Gekr.) 4 p., Lucien Peelman (Bastianen) 4 P- Klassement der dames: 1Sandra De Witte (Wuitens) 4 p., 2. Christine Windey (4 Gekr.) 3 p., Lisette V. Puyen broeck (Bast.) 3 p., 4. Greta Cassiers (den Bond) 2 p., In grid De Kimpe (Wuitens) 2 p., Marie-Jeanne Peelman (Ei land) 2 p., Hermien Colman (4 Gekr.) 2 pRita Van Hoecke (4 Gekr.) 2 p. Klassement der juniors: 1. Curt Vlaminck ('t Eiland) 4 p., Sandra De Witte (Wuitens) 4 p.. 3. Marc Goossens (4 Gekr.) 2 p.. 4. Nico De Schep per (Den Bond) 1 pChristoff De Vijlder (den Bond) 1 p.. Jan Romboudts (Ons Vermaak) 1 p Mireille Marechal (Wuitens) 1 p., Eddy Wouters (Eiland) 1 p., Els D'Hollander (4 gekr.) 1 p., Gracy Peelman (4 Gekr.) 1 p. en Nancy Patrick Simoen 1 p. ATLETIEK 15' veldloop te Hamme. Van Glabeke won voor De Keyzer en De Jonge bij de juniores vh

De Voorpost | 1982 | | pagina 31