S.K. Sint-Niklaas overwinterde voortreffelijk mmmam Eendracht Zele: belangrijke zege in strijd om tweede plaats Georges Heylens: «Dank zij totale inzet» Toch nieuwe verlichting op Eendracht Aalst.. Verheugende come-back van Johan Dierickx... Seorges Heylens' schema: één punt Temperamentvol eendrachtig Aalst T1JEUZE 0 Slouis -4j*vfirrrvt» 11e De Voorpost - 29.1.1982 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Georges Heylens mocht zondagnamiddag na de ontmoe ting met Seraing heel wat komplimentjes in ontvangst nemen. «Een zege die op zijn tijd komt en een ideale basis betekent om de tweede ronde met meer zelfvertrouwen aan te pakken», vertelde ons de Brusselse oefenmeester tijdens het traditioneel geworden onderonsje met de pers. «Ik had nochtans schrik voor deze wedstrijd. Seraing is een ploeg die boordevol talent steekt en bovendien de gelegenheid kreeg om tijdens de winterstop ordentelijk te blijven verder trainen. Voor ons ging dat veel moeilijker bij gebrek aan de nodige akkomodaties. Het is een oud liedje dat ik niet meer hoef te herhalen. Dat we hier vandaag gewonnen hebben, is dank zij de totale inzet van de hele ploeg en aan de voortdurende koncentratie in alle gelederen», aldus Georges Heylens. De Aalsterse coach stelde zich verder akkoord met de aanwezige verslagge vers dat Rudy Vermeulen mocht terugblikken op een uitstekende prestatie. Verder stond hij in bewondering voor de stijlvolle tussenkomsten van doelman Rosez en toonde zich gelukkig dat de forme van Ferrera steeds maar crescendo gaat. «Hij was inderdaad de boeman voor de Seraing-verdedigers. Hij presenteert flink, is weer razend snel en met zijn aanhoudende balvariaties en dribbelnum mers een ongrijpbaar element voor de tegenstander. Dat hij gevaar nummer één was voor de Seraing-defensie, wordt onderschreven door het feit dat hij regelmatig foutief werd gestopt, wat leidde tot een strafschop» zei Heylens nog. (abl) Door de beslissing van de Bond om de uitgestelde wedstrijd Aalst-RC Mechelen te laten doorgaan op woensdag 3 februari a.s. te 15 uur, geraakte Eendracht Aalst lelijk in nesten. Eerst en vooral kon men niet rekenen op alle spelers en bovendien kon men voor ledige tribunes spelen. Dan maar gezocht om die wed strijd naar 's avonds te verplaatsen. Gemakkelijk gezegd. De lichtinstallatie is van het jaar «stillekens» en bij opmeting bleek dat de lichtsterkte slechts 90 lux bedroeg. Ondertussen gingen voorzitter Daeleman en manager Heylens ijverig zoeken naar een oplossing. Men onder zocht drie mogelijkheden, namelijk het huren van een noodverlichting, het spelen van de wedstrijd op Ander- lecht of AA Gent, of de verlichting totaal vernieuwen. Het spreekwoord zegt dat als de nood het hoogst is, de redding nabij is. Voorzitter Daeleman deelde ons mede dat de sponsor van Eendracht Aalst, in casu de firma Arzoni, bereid werd gevonden om Eendracht een nieuwe verlichting te schenken. De oude pilonen kunnen gebruikt worden, maar al bij al komt hierbij nog een som van om en bij de 2 miljoen fr. te pas. In ieder geval. Eendracht nam onmiddellijk kontakt op met een gespecialiseerde firma die in de kortst mogelijke tijd de 250 lux zal installeren. Aan de Bond werd voorgesteld de wedstrijd Eendracht AaJst-RC Mechelen te laten spelen op woensdag 10 fe- jruari om 20 uur. A.BL. Ietwat vrij onverwacht en alleszins vroeger dan was ;epland, verscheen Johan Dierickx na een lange afwezig- leid voor de topwedstrijd tegen Seraing in het team. Oefenmeester Heylens, die de progressie van Johan reeds een tijdje van nabij had gevolgd, stelde in hem meer vertrouwen om tegen Seraing te starten dan in de licht jegnepeerde Luk Limpens, die als bankzitter aangeduid werd. In ieder geval het wederoptreden van Johan Die- ickx werd een meevaller. «Ik lag al enkele weken gebrand am weer aan kompctiticvoetbal te kunnen gaan doen» zei e ons na de wedstrijd. «Ik heb alle raadgevingen van de jokters en kinesisten tot op de letter gevolgd en alle ipecialc trainingen sckuur doorgevoerd. In de loop van vorige week had oefenmeester Heylens mij verzekerd dat ik klaar was om weer voor de A-kern te spelen. Het werd :en meevaller, alhoewel ik het eerste kwartier, toen icraing een hels tempo voerde, heb afgezien. Ik heb op hijn tanden moeten bijten en dat was ook niet alles ermits ik in de loop van de weck een heleboel medicijnen eb moeten slikken om een dolle tandpijn te verzachten, forgen laat ik die kies trekken, want voor niets wil ik de erplaatsing naar Charleroi missen. Ik hunker weer naar ompetitievoetbal. Uiteindelijk viel mijn come-back nog tee vermits ik vandaag mocht akteren in een team dat oordevol vertrouwen voetbalde en beslist een verdiende egc behaalde op een ploeg die dan toch qua talent en [>utine tot het beste van tweede nationale behoort.» (abl) iendracht Aalst gaat zaterdagavond a.s. in de clinch met Charleroi, op papier een van de zwakkere broers in weede nationale. We zeggen wel op papier want tenslot- e moet iedere match gespeeld worden en blijft voetbal aen onberekenbare sport. Afgaande van wat we zondag II. in het P. Cornelisstadion te aanschouwen kregen tegen Seraing maakt Eendracht de beste kansen, op voorwaar de natuurlijk dat Van Kemseke en C° met evenveel entoesiasme de tegenstander aanpakken. Hoe dan ook, vele insiders zijn de mening toegedaan dat Eendracht weerom in de goede lift zit en op weg is om een daverende tweede ronde te spelen. Georges Heylens is weer aan het rekenen gegaan. Hij beweert dat Eendracht nog niet alle kansen op een periodetitel heeft verspeeld ofschoon Beerschot blijft winnen. «Ik heb echter nog een ander schema voor ogen» zei ons de Aalsterse oefen meester. «Als we thuis onze wedstrijden winnen en op verplaatsing één punt kunnen weggraaien eindigen we zonder enige twijfel bij de eerste vijf». Een redenering zoals een andere, maar zo simpel is het ook weer niet. Als we nochtans rekening houden met dit schema, moeten we aannemen dat Heylens te Charleroi naar één punt mikt en met een gelijk spel zich dik in de handen zal wrijven. Voor de rest is iedereen paraat voor de uitwedstrijd naar het Zwarte Land Johan Dierickx had nog last met een «zere tand», maar die werd onderlussen al verwijderd uit het kaaksbeen van de stoere Johan, die ronduit ver klaarde «en nu zaterdag a.s. gaan we die van Charleroi een tand trekken...». Met zo'n optimisme in de rangen moet Georges Heylens een gelukkig man zijn. (abl) VOETBAL Na een bijna eindeloze periode van zes weken winterstop, was het ook bij geel-blauw bangelijk uitzien naar de hernieuwde seizoenstart die meteen een verplaatsing inhield naar Ninove, een moeilijk te omzeilen klip. Dat stond vast. De wedstrijd was zoals ver wacht niet makkelijk en dat kwam vooral door de ijzerster- ke inzet van de Ninovieters die zich niet zomaar naar de slachtbank lieten leiden door de Klaaskens. Ninove akteer- de dan ook het best in de beginfase en raakte niet on verdiend op voorsprong door een schitterende goal van Van de Velde. Deze kogelde im mers een slecht weggewerkte bal vanop ruim twintig meter juist onder de deklat. Vijf minuten later werd een bijzonder aktieve Truyens langs achter neergelegd in de strafschopzone. De logische strafschop werd natuurlijk door Simoen omgezet. Deze gelijke stand bleef tot bij de rust be houden. Na de pauze drong Lacroix zich op als absolute matchwin naar met een schitterende opeenvolging van persoonlijke E. Aalst - Seraing 1-0. Geert Van Roy had er zondag pogingen. Eerst glipte Erik duidelijk zin in en rolde meermaals de Waalse verdediging voorbij de thuisverdediging op zodat deze uiteindelijk foutief moest ingrijpen wat drie maar besloot op de paal. En- boekingen kostte, (per) kele minuten later leverde Fred Truyens weer een gave pass af in de loop van de Lierenaar die nu twee Nino- vespelers voorbijging en naast doelman Cooreman binnen zette. Even ging Sportkring niet door en dat was voor de thuisploeg voldoende om weer langszij te komen. Oud-Beerschotter Van Abbe- ny gaf een vrijschop tot in de Wase doelmond waar Lee- kens, stevig op de huid geze ten door De Dapper, in eigen doel kopte. Tijdens de reste rende twintig minuten ging de thuisploeg echter door de knieën onder het voortdurende sterk spel van de tegenstan der. Orde op zaken kwam er dan ook via alweer Erik La croix, die zich nogmaals knap doorzette en fijntjes de Nino- vedoelman het nakijken gaf. Het vierde doelpunt werd aan getekend door invaller Rodrigo na prachtig aanspelen van Truyens. Volgens trainer Staf Van den Bergh was de ontvangst in de lucifergemeente alles behalve gezellig voor spelers en be stuur en werd die sfeer ook op het terrein aangehouden. Met voetbal op het randje van het toelaatbare trad groen-zwart ons tegemoet zodanig zelfs dat we even voor de pauze een kwetsuur kregen van Pa trick Verhoosel. Hij werd immers hardhandig aangepakt met een inwendige bloeding in de bil tot gevolg. Doordat we het in de rust kon den bekijken legden we gauw een drukverband en dat liet Verhoosel, stevig als hij is, toe om de match uit te spelen. Slechter verging het Ivo Wou ters toen die net na rust een blessure opliep aan de enkel. Dit zag er zondagmiddag zeer ernstig uit zodat er vrees be stond voor gerokken of ge scheurde gewrichtsbanden. Na een uitgebreid medisch on derzoek blijkt echter dat alles nog tamelijk meevalt en is het zelfs niet onmogelijk dat Ivo, die dan toch zelf verpleger is in Hulst en de middelen heeft om zich goed te verzorgen, zeer vlug zal hersteld zijn. Of dat al tegen Izegem nu zóndag aan staande, zal zijn, blijft de vraag. Indien hij niet speel- klaar raakt, zal Rodrigo terug in de spits verschijnen». «Deze twee opdoffers ten spijt heeft Ninove ons nauwelijks kunnen bedreigen, hoewel een achterstand van een doel punt toch steeds werd goed gemaakt. Ik meen dat het niet misplaatst is om vooral Lacroix en Truyens voor hun uitste kende wedstrijden te vermel den. Erik was goed voor twee doelpunten en Fred had een hele grote voet in de tweede en derde goal. Hij lokte on rechtstreeks het eerste doel punt uit. Voor de thuiswedstrijd van nu zondag tegen Izegem heeft de Smt-Niklase manager blijkbaar wat in petto. De Westvlamin gen zijn immers de enigen die Sportkring in de heenronde overwonnen. «Onze revanche zal zich ech ter in direkte tegenstelling met bijvoorbeeld Ninove, op spor tief vlak situeren. Vergeet overigens niet dat naaste ach tervolger Zele op verplaatsing moet naar S.C. Menen, een ploeg waar wij ook niet zoveel reserve hadden!», besluit Staf resoluut. M.N. Toen ref. Hans zondagnamiddag II. een einde stelde aan de wedstrijd Aalst- Seraing, stond men in de ere-tribune als één man recht om het Aalsters team met een daverend applaus te bedenken. Dat applaus was oververdiend voor Van Kemseke en zijn maats die gedurende anderhalf uur als één man gestreden hadden om het talentrijk en professioneel opgebouwd Seraing op de kniëen te krijgen. Dit treffen leidde tot een wedstrijd die op een zeer hoog niveau werd afgehaspeld en waarop enkele bitsige tussenkomsten van Waalse spelers terzijde gelaten het etiket «propaganda» mag gekleefd worden. We zagen twee ploegen aan het werk met verschillende speelstijlen. Tijdens de eer ste helft keken we op een talentvol Seraing dat aan houdend bekoorde door zijn korte balwisselingen, zijn in telligente aanvalsmanoeu- vers en technisch vaardig voetbal. In de rangen van het bezoekend team zochten we tevergeefs naar een vol waardige afwerker, al mag onderstreept worden dat tij dens die eerste periode de Aalsterse verdediging ui terst gekoncentreerd voet balde en de zone steeds tij dig wist af te dekken. Aalst van zijn kant zocht tijdens de eerste helft zijn heil in de counter en dat systeem kon uitgespeeld worden vermits op het middenveld de jonge Rudy Vermeulen de zaken doorlopend klaar wist te be kijken. Het bleef dus 0-0 aan de rust en meteen mochten we ons verwachten aan een spannende tweede helft. Men tipte op Seraing, uit gaande van het feit dat het Waals team duidelijk meer talent aan boord had om de wedstrijd een beslissende wending te geven. Het ver liep echter helemaal anders. Eigenlijk viel de beslissing in twee minuten tijd. Eerst wist doelman Rosez met een klasse-save een vrijschop onschadelijk te maken en twee minuten later was Fer rera de bepalende figuur om Aalst op winst te hijsen. Ma- nu die doorlopend de boe man was geworden voor de al te potige Waalse verdedi gers drong voor de zoveel ste maal de zone van de waarheid binnen. Hij maakte zich op het gepaste moment vrij van zijn belagers en Piro- ton kon niets anders dan hem foutief tegen de vlakte werken. Ref. Hans aarzelde geen ogenblik en wees naar de penaltystip van waarop Salvador deze keer de kans niet liet teloor gaan om Een dracht met 1-0 aan de lei ding te brengen. Een ogen blik dachten we dat Seraing nog over genoeg reserves beschikte om die achter stand op te halen. Het was integendeel Eendracht Aalst dat tijdens het laatste kwar tier zijn tegenstander volle dig uit de wedstrijd hield, dank zij een totale inzet en een vertrouwen dat tot het uiterste reikte en waarmee het Waals team, dat tenslot te bij de kanshebbers op een promotie naar eerste natio nale wordt gerekend, aan kant werd gezet. Aalst-Se- raing, een wedstrijd die op een hoog niveau ten tonele werd gebracht en waarvan nadien scheidsrechter Hans beweerde dat die ontmoe ting niet zou misstaan heb ben in eerste nationale. Ve len hadden het niet ver wacht van Eendracht dat tij dens de barre winterperiode in moeilijke omstandighe den had moeten trainen, maar nog maar eens bewees dat men met de totale inzet bergen kan verzetten. (A. Block) Zele - Bergen 3-1. Ook Blomme. die hier op doel schiet, maakte een goede indruk. mc) J L 1 Zele - Bergen 3-1. Deferrere was er hier bijna voor de tweede keer in geslaagd te scoren, (wvc) In zijn duel met «Les Dragons» uit Bergen heeft Eendracht een belangrijke overwinning geboekt in de strijd om de tweede plaats. De wedstrijd haalde vooral in de eerste helft een behoorlijk peil en de bezoekers demonstreerden snedig en snel voetbal. De thuisploeg leek even de kadans kwijt toen Ber gen op voorsprong klom maar via de heroptredende Dirk Deferrerre sloeg Een dracht gepast terug. Na de pauze sprak de fysische konditie in het voordeel van de Zeienaars en liep de score onverwacht naar af getekende cijfers. De wed strijd bleef een dubbeltje op zijn kant, maar twee kopbaldoelpunten via Plae- tinck op corner en De Bra bander op voorzet van Blomme waren voldoende om de terugronde sukses- vol aan te vatten. Trainer Hervé Van Lerberghe had er begrijpelijk de glimlach bij na dit temperamentvol treffen. «Het was een wedstrijd tussen twee evenwaardige ploegen, waarin onze fysi sche konditie het uiteinde lijk heeft gehaald. Met een vier op vier tegen onze naaste konkurrent zijn we beslist op de goede weg om een behoorlijke terug ronde te spelen. Het was een treffend bewijs dat mijn spelers zich in de winter stop degelijk hebben ver zorgd en hard hebben ge traind. In de eerste helft hebben onze voorspelers niet voldoende kunnen sto ren. Pieters liep er ge kwetst bij en Deferrerre was aan een voorzichtig heroptreden toe na zijn lan ge periode van inaktiviteit. Na de pauze verloren we zowel Pieters als John Christiaens maar gelukkig hebben de invallers Saey en Emiel Christiaens zich behoorlijk kunnen integre ren. De omstandigheden in acht genomen mag ik te vreden zijn, een 0-1 achter stand ombuigen naar een 3-1 zege heeft toch ook zijn charme». Een uitermate gelukkige Dirk Deferrerre liet bij het gelijkstellend doelpunt al zijn emoties vrije loop. De Grembergenaar kon na één jaar inaktiviteit zijn her optreden vieren en dit met een doelpunt net voor rust, je zou voor minder viktorie kraaien: «Ik voel mij bie- zonder gelukkig. Het doet je zeker wat een belangrijk doelpunt te kunnen scoren na deze duistere periode van onzekerheid omtrent mijn voetballoopbaan. Door het uitvallen van Pie ters en Christiaens ben ik verplicht geweest de volle 90 minuten op het veld te blijven, maar het is alle maal prima verlopen. Het is nu maar te hopen dat alles gunstig blijft evolueren. Nochtans heb ik nooit de moed verloren voor een eventuele terugkeer in de eerste ploeg ondanks de uitstekende resultaten. Op links liep er geen certitude vermits Freddy Christiaens en Saey om beurten speel- gelegenheid verwierven. Ondanks mijn kwetsuur ben ik steeds blijven door- trainen en eens het licht op groen kwam de konditie snel terug. Slechts in het laatste kwartier had ik last van krampen, maar globaal gezien is alles naar wens verlopen». Een niet onbelangrijke inbreng in de zege kwam van Eendrachts centrale verdediger Filip Plaetinck. Hij speelde opnieuw een voortreffelijke partij en gaf aan Deferrerre met een knappe voorzet de gele genheid om de Zeienaars kort voor rust op gelijke hoogte te brengen. Plae tinck lag aan de basis van de overwinning toen hij een corner van Van Wambeke met het hoofd feilloos in de linkerbovenhoek plaatste. «Toen ik het leder met het hoofd kontroleerde lag het in mijn bedoeling de doel man tegenvoets te nemen. Dat de bal juist het kruis van het doel tegenkwam, daarvoor moet je wel op een tikkeltje geluk kunnen rekenen. Belangrijk voor ons was de vaststelling dat wij konditioneel paraat zijn voor de terugronde. Het was een moeizame over winning maar gelukkig kwamen wij op gelijke hoogte voor de pauze. In het andere geval zou het zeer moeilijk geworden zijn om de Walen terug te slaan in dit partijtje gevechts voetbal.» Dit toptreffen genoot on voldoende publieke be langstelling. De afwezigen hadden nochtans ongelijk want op de valreep scoor de Mare De Brabander een knap doelpunt. Hij nam een voorzet van Blomme met het hoofd over en Jannaco- ne bleef reaktieloos. «De voorzet van Blomme be reikte mij op het gepaste moment toen ik tussen twee verdedigers voor doel opdook. Nochtans ben ik van mening dat wij geen al te beste wedstrijd gespeeld hebben. Vooral de gevaar lijke Rombout kreeg teveel ruimte. Een wedstrijd die je best kan vergelijken met onze match tegen Sint-Nik- laas. Bergen was een ster ke tegenstander». Eendracht heeft zich uit eindelijk moreel sterk ge wapend voor de verplaat sing naar Menen. Een kon- frontatie waar trainer Van^ Lerberghe met gemengde" gevoelens naar opkijkt. Hervé was voorheen trai ner van de grensploeg en dit zijn de supporters van Menen blijkbaar nog niet vergeten. «Eén punt halen in dit treffen zou biezonder mooi zijn, verklapte de Zeelse trainer. Joost Arens

De Voorpost | 1982 | | pagina 25