Ponnet en Hoogenboom: twee nummers één Hoogenboom, de held van Sclessin Beveren kan zich geen nieuw puntenverlies veroorloven Dendermonde zoekt naar sportfiguur van 1981 Jean Marie Engels De Witte Merel van V.W. Hamme Na de thuisnederlaag tegen RWDM 26 - 29.1.1982 - De Voorpost VOETBAL Het stoppen van een strafschop. Het was niet het enige wapenfeit van de Nederlander die zich door zijn prestatie in Luik prompt in alle kranten keepte. Tijdens de aanvangsfaze hield hij zijn ploeg door opmerkelijke parades tot driemaal toe overeind. Eerst was er een vluchtschot van Graf geweest, nadien een kopbal van Botteron en ten slotte de oprukkende Vandersmissen. Niemand is evenwel onfeilbaar, ook Boeke niet. Toen Wendt door Plessers werd weggestuurd mikte Benny naar de kleinste hoek. Een schijn baar gemakkelijke bal ging tussen paal en doelman binnen. Een schoonheidsfoutje dat weinig afdoet aan de globaal schitterende prestatie van België's goedkoopste doelman. Gevolg van dit optreden was een maandag vol visite bij het gezin Hoogenboom. Iedere krant die zichzelf wat respekteert riep de Lokerse doelman uit tot de opmerkelijkste figuur van het weekeinde. Bob, in wiens mond de woorden recht-voor-de- raap, werkelijk op hun plaats zijn is steeds een dankbaar onderwerp voor persjongens die wel eens andere dan sirooptaai met voorgekauwde woorden willen horen. Wij citeren voor u graag een bloemlezing uit de diverse interviews. Het Laatste Nieuws: «Zij trapten mij tijdens een match met het C-elftal van Ajax tegen de nieren. Ik werd wakker in het hospitaal. Geen mens, geen bloem, geen perzik, geen druif te zien... Ajax was daar veel te gierig voor. Zij lieten mij vallen als een steen. Als een niersteen». «Weet ge dat ik aan Lokeren juist vijftigduizend Belgische frank gekost heb, als transfertsom». «Destijds bekeken ze mij bij Ajax als «Piet Snot». Hoogenboom? Je kon net zo goed «Wind vanger» heten...» Het Nieuwsblad: «Vorig seizoen hield ik me met de pré-miniemen bezig maar als jeugdtrainer ben ik helemaal niet geschikt. Ik kan niet genoeg tegen de fouten van die knaapjes. Zeg je drie weken naeen: dat moet je zo en zo doen en dan stel je de vierde week vast dat het toch het nog altijd verkeerd doet. Nee, zoveel geduld kan ik niet opbrengen». (Over een eventuele selektie voor het Neder lands nationaal elftal): «Zal mij een zorg wezen. Dat kruisje heb ik al lang gemaakt. Een Zwartkruisje. Zelfs als ze het nog ooit eens mochten komen vragen, iets wat ik erg betwijfel, dan zou ik niet willen». Gazet van Antwerpen: (over het Nederlands elftal van toen) «Wat een troep. René Van De Kerckhof wilde alleen spelen als zijn broertje in de ploeg stond. Van Beveren wilde Van Der Kuylen erbij hebben, en Krol wilde Schrijvers onder de lat.» (over de terugronde van Lokeren) «Volgens mij hebben we nog evenveel kans om kampioen te worden dan om naast een Europese plaats te vallen». Robert COREMANS Voor SK Beveren verliep de eerste wedstrijd na de winterstop nu niet bepaald suksesvol. Tegen RWD Molen beek draaide het geel-blauwe gezelschap erg stroef. De verdediging kwam er telkens weer moeilijk uit. Het middenveld, met een toch hardwerkende Van Moer, haalde nooit de bovenhand op de Brusselse middenvelders en de aanvallers bleken opeens hun geschut verkeerd gericht te hebben. Het werd een ontgoocheling na de echt hoopgevende wedstrijden tegen Winterslag (beker) en Beringen (kompetitie). De Waaslanders hebben echter enkele geldige verontschuldigingen. Trainer Braems wou ze even naar voren brengen. «We speelden onze laat ste wedstrijden opnieuw op een hoog niveau. Er wer den weer gemakkelijk doelpunten gemaakt en het nieuwe spelpatroon bleek plots weer te renderen. De winterstop heeft ons echter duidelijk geen goed ge daan. Vooral de koncentra- tie schijnt zoek te zijn. De twee Brusselse doelpunten kwamen er immers door fouten in onze verdediging. Fouten die te wijten waren aan een gebrek aan organi satie. Hier komt natuurlijk ook de afwezigheid van Jean-Marie Pfaff zijn woordje meepraten. Onze doelman is de organiseren de figuur achteraan. De Wilde is een heel goed doelman maar naar een ze- Beveren - RWDM 1-2. De Molenbeekse doelman Ruiter was weer klemvast. dw Beveren - RWDM 1-2. Ondanks herhaalde pogingen kwam Albert steeds iets te kort om te scoren, (dw) ventienjarige luistert men natuurlijk niet zo snel. Ho pelijk kunnen we Pfaff bin nen veertien dagen op nieuw opstellen. Ook ande re spelers blijven onbe schikbaar. Eerst natuurlijk Ronny Martens die best Peter Creve eens zou kun nen aflossen want Peter is duidelijk wat vermoeid. Waarschijnlijk komt ook Martens volgende week op nieuw in de kern. Het is wel spijtig dat we hier een puntje lieten lig gen, vooral daar enkele van de konkurrenten voor een plaatsje vooraan ook ste ken lieten vallen. Dit alles mag echter geen afbreuk doen aan de verdienste van de bezoekers. Zij streden werkelijk voor iedere bal, kwamen er steeds weer voortreffelijk uit en de gan se ploeg trok zich op aan de ervaren voetballers Jansen en Verheecke. Na ons tegendoelpunt, nog ge scoord door Garot ook, gingen we wellicht te on stuimig op zoek naar de overwinningsgoal. Daar door kregen de bezoekers echter nog meer ruimte en daar heeft Molenbeek uit stekend gebruik van ge maakt. Dat zouden we in de slotminuten toch moe ten kunnen verhinderen». Tot zover Urbain Braems. Zoals steeds even kalm en diplomatisch. Zon dag trekt de geel-blauwe trein naar Club Luik. De Waaslanders kunnen zich daar geen nieuw punten verlies veroorloven. Een Uefa-ticket zou dan zeer twijfelachtig worden. Hugo Aerts Standard Luik - Sporting Lokeren van zondag 24 januari; een topper die daarenboven een bijzonder hoge nakaartwaarde heeft. Alex Ponnet en Bob Hoogenboom bleken uiteindelijk na distillatie de twee hoofdfiguren van deze emotie- rijke ontmoeting. Eerstgenoemde haalde zich niet alleen de woede van de rood-wit supporters op de nek, maar werd ook door de Lokerse aanhangers met de vinger gewezen. België's nummer één flaterde een eerste maal op flagrante wijze toen hij naliet een straf schop te fluiten vlak voor de rust. Bob Dalving hield zijn oppo nent Wendt zo foutief van de bal dat enkel een elfmetertrap het logische gevolg kon zijn. Brave Alex besliste er echter anders over. Zijn topnummer kwam even wel in de tweede helft. Dalving ging opnieuw in de fout, dit maal was Graf het slachtoffer. Ponnet floot en Haan was er als de kippen bij om het leder in de richting van de doorspur- tende Wendt te duwen Plotseling remden De Schrij ver en de Standardaanvaller hun vaart af en de Lokerse libero was zo bereidwillig de bal met de hand op te pakken en hem in de richting van de scheidsrechter te gooien, die op zijn beurt bedankte met een heuse penalty. Wat was er nu precies gebeurd? De reglementen voorzien nor maal dat er dient gefloten voor een spelonderbreking en voor het opnieuw op gang brengen van het spel. Er wordt evenwel uitzondering gemaakt wan neer de aanvallende of bena deelde partij er voordeel kan uithalen om de bal vlug te spelen. Een geval van inter pretatie dus. Lepe Arie had dus goed gezien. Volgens De Schrijver, ook Wendt zou dit beamen, werd echter een fluit signaal van Ponnet gehoord nadat de bal reeds vertrokken was. Beiden begrepen hieruit dat de vrijschop diende over gedaan te worden. Feit is dat Ponnet niet de bal in het oog had, maar wel de doorspurten- de spelers en zijn grensrechter om na te gaan of er geen buitenspel mee gemoeid was. Hij wist dus ook niet precies op welk ogenblik de bal vertrok ken was en of hij dus wel degelijk na het nemen van de vrijschop het spel opnieuw had stilgelegd door een nieuw fluit signaal. Zijn gebaar met de armen het spel gewoon doof te laten gaan werd niet opge merkt door de twee spelers, vandaar de ongelukkige han deling van De Schrijver. Er volgde een al even ongelukki ge handeling op van Ponnet, die het reglement naar de let ter, maar niet naar de c toepaste. Logischer zou ge weest zijn dat hij de vrijschof inderdaad liet overdoen. Vriend en vijand zou het daa mee eens geweest zijn. Maa ja, het moment van beslisser duurt maar even en kan soms zware gevolgen hebben. Met een 2-1 stand op het bord er een mogelijkheid vanop de elf meterstip zag het er voor d< Waaslanders niet zo rooskleu rig uit. Hoogenboom reddr evenwel zijn ploeg en ook ir zekere mate het hoofd var Ponnet door sportief recht te doen geschieden en de penal j ty van Simon Tahamata uit d« hoek te ranselen. V.W. Hamme - Zwevegem 2-0 Jean Marie Engels is een eigenaardige voetballer. In de wedstrijd tegen Zwevegem liep hij kort na rust een lichte spierverrekking op. Dat speelde hem parten. Hij vroeg trainer Meersman om zijn vervan ging. Maar de Hamse oefenmeester maande hem aan nog enkele minuten op de tanden te bijten. Vrijwel onmiddellijk daarop werd hij auteur van een prachtig doelpunt. Dat bracht hij tot stand na een actie met Luc Schuddinck. Minder dan tien minuten ia- ter zette hij zijn ploeg op rozen. Een tweede doelpunt waarbij Robbie Smet in de voorbereidende actie was betrokken. Meteen ver scheen er een glimlach als een door de wolken stralen de zon op Jean Marie's ge laat. De pijn in de lies was ook over. In het resterende halfuur leverde hij verdien stelijk werk en kwam kort bij een derde doelpunt. Dat zou geenszins overdreven ge weest zijn. Hamme was trouwens door lopend de dominerende par tij. In de eerste helft was het aartsmoeilijk om een gaatje te vinden in de betonnen muur. In die periode toonde Seys even een vuist. Dat was vol doende om de thuisploeg de daver op het lijf te jagen. Gelukkig redde Guido Joos net voor de lijn. De Hamse opruimer ervaarde hoe hard een doelpaal wel is. Hij bot ste er met het hoofd tegen aan en ging korte tijd groggy tegen de vlakte. Na de rust stond er geen maar meer op de Durmeploeg. Zelden kwa men de bezoekers nog over de middenlijn. Trainer Willy Meersman straalde na afloop: «Collec tief werd het weer het goede wedstrijd. Bovendien werd die aan een zeer hoog tempo betwist. In de eerste helft ontbrak alleen nog de laatste stoot. Het was trouwens moeilijk voetballen tegen een ploeg die een overbe kendheid geniet omwille van zijn verdedigende ingesteld heid. Na de rust zijn we meer op de flanken gaan voetbal len. Bovendien bleken enke le bezoekende spelers over hun beste krachten heen. Hierdoor konden wij onge stoord onze wil opleggen. Vooral tijdens het vierde en vijfde kwartier ontwikkelden wij een uitstekend voetbal, dat .resulteerde in twee doel punten. Geloof mij vrij. We zijn op weg om een uitste kende tweede ronde te reali seren» aldus de Hamse oe fenmeester. Nu zondag komt Hamme oog in oog te staan met de leiders uit Bornem. Op eigen veld won het met 4-0 cijfers. Het wordt voor Eddy De Mal- sche en co. alvast een zware opdracht, zeker omdat we vooraf al mogen stellen dat er met het mes zal worden ingegaan. Bornem moet winnen wil het zijn titelambi- ties verder aanscherpen. Bo vendien zal het de vernede ring van de eerste rond in Hamme willen uitwissen. In Hamme daarentegen houdt men er een andere redenie- ring op na. Alleen winnen in Bornem kan ons nog een titelkans opleveren. Bij ver lies mag men het metéén al vergeten. E.D.M. Hamme - Zwevegem 2-v. lsc h«huc uunvuua rovuio K h 1«-<-•*»■ tracht hier hoger te springen dan de Zwevegemse verdedi- yoor ,na e in hun reeks, waren ze fina- Kers. (WVC) we«d= "e;=ldüorl°S list in de Beker van Oost- stichtte hij de «Veren,gde Vlaanderen, vierde in het kampioenschap van België en wonnen ze het kam pioenschap van Oost- Vlaanderen. De kadetten deden nog beter: zij wer den algemeen kampioen van België, wonnen de be ker van Oost-Vlaanderen en waren ook finalist in de Beker van België. Bij dit alles dient vermeld dat Adec Volleybal het resul taat is van een ideale sa menwerking tussen be stuur, trainers, spelers en supporters. De Dendermondse Zwem vereniging (DZO) kan bo gen op drie knappe ele menten die de naam van de club ver buiten het Dender mondse uitdragen. Sabine Pauwels, Wim Bruneel en Michel Beeckman zijn stuk voor stuk uitstekende zwemmers. Zij volgen de Prosper Daman, Adec Volleybal, de Dendermondse zwemvereniging, Mare Nobels, de Dendermondse Ijsbe ren, BC Panters Baasrode en Mario Mertens, ziedaar de zeven kandidaten die in aanmerking komen voor de titel van laureaat Persprijs 1981 uitgeschreven door de Den dermondse Perskring en waarmee men een persoon of vereniging wil eren die zich op sportief gebied gedurende het voorbije jaar verdienstelijk heeft gemaakt. Al deze kandidaten werden door leden van de perskring zelf voorgedragen en de kandidaturen werden ook gemoti veerd. Vrijdag 29 januari e.k. zal de uiteindelijke verkie zing plaatsvinden. Beginnen we met Prosper Quiévrainbonden» en hij Daman voor te stellen. Al- lag mede aan de basis van hoewel dat zeker en vast legendarische samenspelen niet nodig is voor de dui- tussen Dender en Boven- venliefhebbers, want voor schelde, Klein-Brabant en hen is Prosper Daman een het nu nog bestaande levende legende. Over en- FVOV of de overkoepelen- kele maanden wordt deze de Oostvlaamse Provincia- man 80 jaar en ruim 63 jaar le Organizatie voor zwaar is hij full-time met de dui- fondspel. vensport bezig. Hij is de Bij Adec Volleybal wordt berekenaar geweest van de er' lijks mi^stens één maatschappij «L Epervier» kamJpioeis,,tel in de wacht en de st.chter van de du,- ges|<rept Di, jaar werden '■0. De Hamse aanvaller Verbestel ^"™aan^appJL.. de juniors van Adec eerste Hamme - Zwevegem 1-0. Van Prael schiel op doel. Vermeire volgt aandachtig de fase. WVC zwemschool in Eeklo en dat wil heel wat zeggen. Bovendien maakt Sabine Pauwels deel uit van de Olympische pre-selektie. Zij behaalde tijdens de jongste Belgische kam pioenschappen de titel bij de 200 m vlinderslag voor vrouwen. De trainer die aan de basis ligt van deze uitstekende zwemmers is Pierre Beeckman. Mare Nobels is al evenmin een onbekende figuur. De ze Dendermondse politie agent bracht het tot kam pioen van België karate bij de politie. Hij won deze nationale titel te Nijlen. Nobels was de sterkste in zijn kategorie (licht- en middengewicht) en behaal de tijdens dezelfde kam pioenschappen ook nog de medaille over alle katego- riën. Mare Nobels is boven dien ook de trainer van de Dendermondse karate- en selfdefenseclub Yawara Kwai. Hij draagt een zwar te dan. De Dendermondse Ijsbe ren staan ook op de kandi datenlijst. In 1978 werd de ze vereniging onafhanke lijk, nadat ze jaren kaderde in het groter geheel van de Dendermondse Zwemver eniging. Telde men 7 leden bij de start, dan zijn er dat momenteel 65 geworden. Het gaat hier niet alleen om een loutere zwemver eniging, maar bovendien om een vriendenkring. Dagelijks van september tot maart, wordt er in het ijskoude water geoefend. Verder zijn er een aantal ontspanningsmogelijkhe den (vooral tafeltennis) en wordt er aan kompetitie wedstrijden deelgenomen. Jaarlijks organiseren de Dendermondse Ijsberen een IJsberenfestival. waar- van de naam en faam wijd I en zijd verspreid is. De basketbalclub Panters uit Baasrode bestaat 20j jaar. Een respektabeld P* leeftijd voor een basketbal-i j® team uit een kleinere leef- gemeenschap, die het bo- vendien steeds met beperk-lta te middelen heeft moeten doen. Gedurende deza1®' twee decennia waren er tuurlijk ups en ook downs jsc' Maar BC Panters doet nogop steeds naarstig voort. tw, be Te tra 90 Bu Blijft dan nog Mario Mer tens, tot voor kort de doel man van onze nationale handbalploeg. Deze Den- dermondenaar verdedigt ook het doel van Avanti Lebbeke. Op 16-jarige leeftijd debuteerde hij in boi het eerste elftal van Den-™ dermonde. Hij bleef daar titularis. In 1969 werd hij voor de eerste keer aange duid voor de national! ploeg. Er volgde nog een transfer naar Ajax Lebbe ke en in 1976 begon hij zijr carrière bij Avanti Lebbe ke. In 1975 werd hij weet opgeroepen voor de natio nale ploeg en werd daar een vaste keuze. In totaa kreeg hij 25 caps. Uitgere kend nu de wereldkam pioenschappen C voor d< deur staan en in eigen Leb beke wordt gespeeld, be sloot Mario Mertens er al: nationaal doelman de bru aan te geven. Beroepsbe zigheden beletten hem in derdaad zijn favoriete spor nog meer ter harte te ne men dan nu reeds het geva Onder deze zeven kandida ten zullen de Dendermonc se persmedewerkers hu sportlaureaat 1981 kiezer

De Voorpost | 1982 | | pagina 26