Winterstop deed geen deugd Strafschopgeschenk voor Olsa K.S.V. Temse roept leider halt toe r <»fo "'OVERS, vap Lokerse SV-Olsa 2-2 Bewegingsvoetbal na de rust K.S.V. Temse - Robur 4-2 FC Ronse-K.A.V.D. 3-0 Doelman De Bruyne in vedette Echo's Paul Vangenechten (K.S.V. Temse): Rene Verniers (Robur): VOETBAL De Voorpost 29.1.1982 - 27 r, KOEKOI i r VOETBALKALENDE R Lokerse SV heeft tegen Olsa het eerste punt op eigen veld moeten prijsgeven. Op grond van het spelvertoon kon dat niet onverdiend genoemd worden. Wel was het stuitend dat Olsa na de rust voor de tweede keer langszij kwam via een puur strafschop-kado. Een gegeven dat niet direkt hemeltergend is moest daar niet die wedstrijd op SK Lebbeke zijn waar uitgerekend dezelfde scheidsrechter Verniers Lokerse eveneens een pad en de korf zette met een strafschop en de uitsluiting van Meerschaut. Samen met die voorgeschiedenis en als bevoorrech te getuige van de strafschopfase tegen Olsa durven we ons de vraag stellen in verband met de houding van scheidsrechter Verniers. Het kan niet geloochend werd volledig geneutraliseerd 0p de 46sle mingut modlt worden dat Lokerse zondag- door kuilenbijter Borian terwijl Lokarse evenwel opnieuw jul- middag op de 60ste minuut Aabech zelfs in kopduels wei- chen toen Aabech op vrijschop schreeuwend onrecht WerO nig in te brengen had tegen de schicht voor de machtelo- aangedaan. Michielsen be- stevige Wangermez. En met- 2e doeiman Lebegge stuurde, twistte in de strafschopzone een was de eerste vuurlijn aan Maar oisa dat voor de rust van Lokerse de bal met Van banden gelegd. Dat zou even- sterk beh0udend speelde, den Borre. De Lokerse mid- wel niet rampzalig geweest graap nu zonder s!ag of st00t denvelder duwde de bal zuiver zijn indien het middenveld in ^et -|tiatlel zonder evenwel in hoekschop zonder ook maar normale doen was geweest. echt gevaarlijk te zijn Od uit- de Olsa-speler aan te raken Maar ook daar kreeg men zondering van dat 'schoon- Van den Borre liet zich wel nooit vat op de wedstnjd. heidsfoutje voor de rust was goedkoop vallen. Strafschop, Daarmee werd nogmaals be- da rK)dwitte defensie zondag besliste verniers. Onvoorstel- wezen dat in het steunvlak een ongetwijfeld het sterkste baar! De felle reaktie van de onvermoeibare werker als pjoegonderdeel. Ondanks dat Lokerse spelers kon niet baten Etienne Everaert ontbreekt ïeldoverwicht zagen we Olsa en Nottebaert maakte er van- wanneer er echt moet geknokt niet zo sne| scoren Maar op de 11 -meter-stip 2-2 van. worden. Maar Everaert die te- crhpiricrprhtpr Vpmiorc «stak De Lokerse woede werd ntx, gen Gen, een sterk wederop- hand toe Na groter toen enkele minuten la- treden had gedaan werd terug die lweede ge|ijkm'aker ,rok ter Costa Vervaet in de straf- gekwetst tijdens de vriend- 0,sa zich pppkiUw terug in de schopzone duidelijk gepakt schappelijke wedstrl|d tegen verdediging wat o.i fout was werd toen h'j de weg yn, hac Sint-Gillis van de blzoekers want met naar het Olsa-doel. Maar dit Het feit da Lokerse zondag meef le, za, er mjsschien meer keer kwam er geen reaktie van nooit echt is losgekomen werd in dan aon qa|iikspa|. Nu kreea scheidsrechter Verniers. Na in eerste instantie geïllustreerd Lokarse he^ middenveld kado het affluiten van de wedstnjd door het teil dat tot de 39ste zonder er evenwel nog ln te had trainer Bettens dan ook minuut op een eerste hoogte- S|agen om geva;r|j,k ,e heel wat moeite om zijn spe- punt moest gewacht worden. zijna Al|aan costa Vervaet kon Iers naar de kleedkamers le Het werd meteen wel een zich noq even dpo, de gee|. jagen terwiil ook de stevigheid doelpunt dat resulteerde uit „„noen "met van de spelerstunnel op de een schitterende aktie. Mi- een duidelijke strafschopfout proef werd gesteld door de chielsen omzeilde 3 tegen- a|S gevolg. Dat was voor ieder- woedende supporters. standers, lokte een dubbelpas een duidelijk uitgenomen voor Mlddenvpld uit met Aabech en 9a'dan aan scheidsrechter Verniers. Miaaenveia de vrijstaande Van Rompaey w v Bij dit alles zou men wel wiens schot wel van de lijn vergeten dat er zondagnamid- werd gehaald door Borian dag ook nog gevoetbald werd maar Van Driessche kon met aan de E3. Een grote verto- sukses hernemen Twee mi ning werd het zeker niet. De nuten later kwam Olsa even- Lokerse speelde met Van zompige en hobbelige gras- wel langszij. Er werd te kort den Bogaert, Van Rumst, mat, maar vooral een fel opzit- uitverdedigd en Spitaels kreeg Meerschaut, Lambrechts, Se tend Olsa waren er de oorzaak op de koop toe zomaar een gers, Van Driessche, Michiel- van dat Lokerse nooit echt is kans in de voeten geschoven sen, Van de Cauter, Van Rom- losgekomen. Costa Vervaet die hij niet liet liggen. paey, Aabech en Vervaet. IMHHPwhSr-' 'HfcMaMB»» Temse - Robur 4-2. Deze kopstoot belandde bij Benoit die zou verlengen in doelpunt i(dtv) Lokerse trok geregeld in de aanval, maar moest tenslotte tevreden zijn met een gelijkspel, (dm) Lokerse - Olsa 2-2. Van Rompaey probeert zich door de bezoekende defensie te wringen. (md) De winterstop heeft K.A.V.D. geen goed gedaan. Dat bleek al vorige week tijdens een oefenpartij tegen de Brabantse derde provincialer Peizegem. Toen geraakte men niet verder dan een 0-0 resultaat, in Ronse werd het een nederlaag die zeker niet als onverdiend, maar toch wel als overdreven wordt bestempeld. Trainer Freddy Heirman: «Eerst en vooral moet ik stel len dat twee van de drie doel punten die we tegenkregen als gelukstreffers mogen worden beschouwd. Toch bleken wij de kracht te missen om toe te slaan. We hebben hooguit drie kansen afgedwongen. Dat was telkens uit een stilliggen de faze. Opbouwend brachten we er weinig van terecht. Het lijkt erop dat we er op achteruit zijn gegaan ten opzichte van weken geleden. De winterstop heeft blijkbaar de spelers geen goed gedaan. Ik heb de indruk dat verschillende jonge spe lers opnieuw aan zichzelf be ginnen te twijfelen. Ze durven geen initiatief nemen. De inzet was er wel. Daarover heb ik niet te klagen. Een voorbeeld terzake is Frank Schepens. De jongen verzette bergen werk. Hij kreeg echter geen steun en de weinige ballen die hij kreeg toegespeeld ontving hij in slechte omstandigheden. De automatismen zijn zoek. Ik had nooit gedacht dat we er zo slecht zouden uitgekomen zijn. Er is beslist veel werk aan de winkel. Je mag niet verge ten dat we zware opdrachten te verwerken krijgen in de ko mende weken. Nu zondag komt leider Lokerse op be zoek. Nadien moeten we met Deinze, dat op de tweede plaats staat, afrekenen. Verlie zen we deze twee wedstrijden dan wordt het een zware af gang in de algemene rang schikking. Daarover moeten we ons zeker bezinnen. Misschien loopt het allemaal wel niet zo slecht af, maar in mirakels geloof ik nu ook niet,» aldus de Dendermondse oe- fenmeester. De Dendermondse voetbal lers mogen in geen geval hun vertrouwen verliezen. Voor de winterstop hebben ze hun kun de bewezen. Waarom zou men nu plots gaan falen? Een drachtig streven en een alge hele inzet is nu meer dan ooit het leidmotief. S.K. Lebbeke - Lovendegem 1-1 S.K. Lebbeke geraakte voor eigen publiek niet verder dan een 1-1 gelijkspel. S.K. verspeelde een punt tijdens de eerste helft. Toen produceerde de Konkel- goedploeg foeffelvoetbal, zonder enige inspiratie en bravoure. Daardoor kreeg de tegenstander de gele genheid om zich rondom het strafschoppunt tijdig te organiseren en hoge voorzetten schadelijk te maken alvorens een Lebbeekse aanvaller in de gepaste positie kon verschijnen om het Verlez en zijn maats extra moeilijk te maken. «De tweede helft was het vendegem vielen ons de be- bekijken waard» zegt ons tere prestaties op van linker- Eric Buytaert en we kunnen flankverdediger Jean-Pierre de Lebbeekse voetbaldiri- Hals en voorstopper Dany gent onmiddellijk bijtreden. Vermeir, om Bert De Schrij- Inderdaad, na de rust ont- ver niet te vergeten. Die kon plooide S.K. Lebbeke een de wedstrijd niet volledig bewegingsvoetbal, schoot uitspelen omwille van het dapper op doel en wist enke- feit dat hij gekwets raakte le valabele kansen te creëren tijdens het laatste kwartier, en weer op gelijke hoogte te Meteen kreeg de 16-jarige geraken van Lovendegem. Philippe Heirebaut de gele- «We kunnen ons tevreden genheid om te tonen dat hij achten met dat gelijkspel, heel veel talent in zijn mars Vergeten we niet dat we tij- heeft. Zondag a.s. moet S.K. dens de heenronde te Lo- Lebbeke in de clinch met vendegem op onze nikkel Haalter en zal voor deze uit kregen met 3-0. Bovendien wedstrijd weer kunnen reke- wist tijdens de winterstop nen op libero Leo Verhulst. Lovendegem enkele oefen- Langs de andere kant is er wedstrijden af te haspelen, ook gunstig nieuws omtrent wat wij niet konden en ons Luc Van Hauwermeiren. Die dienden te beperken tot er- heeft na een lange blessure- satz-trainingen. Dat was dui- periode de trainingen hervat delijk toen enkele spelers en zijn wederoptreden is met krampen geplaagd wer- nakend, den» aldus Eric Buytaert. Tij- E.D.M. dens die wedstrijd tegen Lo- Eendracht St. Gillis - Appelterre 2-1 We kunnen best beginnen met een eresaluut aan het adres van de jonge Eendrachtdoelman Renaat De Bruyne, die in het zesde kwartier met een paar schitterende tussenkomsten de winstcijfers op het bord wist te houden. Met hem zijn ook Frans Peleman en De Feyter de meest opvallende figuren gebleken in een wedstrijd die uiterst spannend verliep en zeker niet liet vermoeden dat er een zo'n lange winterstop was geweest. Eendracht St. Gillis was vrij ven op een knal van Van vroeg in de wedstrijd op Santen. De gelijkmaker hing voorsprong gekomen langs tot het eindsignaal in de de steeds op vinkenslag lig- lucht. Maar de jonge Een- gende Rik De Geyter. Een dracht doelman wist elk ge doelpunt dat wel fel werd vaar te weren, aangevochten door Appel- Na afloop van de wedstrijd terre voor gemeend buiten- was men bij Eendracht St. spel. Hoe ook dezelfde De Gillis uiterst tevreden. Trai- Geyter liet achteraf nog een ner-speler Chou De Bleecke- tweetal andere kansen aan re «het is een goede wed- zijn neus voorbij gaan. In de strijd geworden verras tweede speelhelft toen Ap- send hoog tempo op dit toch pelterre meer en meer het uiterst zwaar maar toch wedstrijdbeeld ging beheer- goed bespeelbaar terrein, sen kwam plots Frans Pele- Naar het einde toe zaten we man vanuit de laatste lijn er wel wat door. De verdedi- oprukken. In één rush over- ging heeft gelukkig stand ge- brugde hij het middenveld, houden. Na een zo'n lange slalomde door de bezoeken- stop waardoor we enkel wat de verdediging en schoot in zaal konden trainen, toch binnen. Een prachtige per- een goed uitgangspunt voor soonlijke poging en een het resterend kompetitiege- staaltje van zelfbeheersing, deelte». Dat Robur Moerzeke De kous was evenwel nog bij Temse de duimen had niet af. Appelterre ging zich moeten leggen was op dat met nog meer overtuiging ogenblik nog niet geweten, doorzetten en de Eendracht- Zodat men zich eerst later defensie maakte moeilijke kon verheugen over het feit ogenblikken door. Renaat De opnieuw medeleider te zijn Bruyne, zeer aandachtig geworden in tweede provin- moest zich in deze periode ciale B. toch éénmaal gewonnen ge- E.D.M. Robur - Sint-Gillis Dendermonde (Verniers) Sint-Gillis Waas - Temse (Vermassen) SK Aalst - Sint-Lievens-Houtem (Wiels) Appelterre - Excelsior (De Bruyn) Derde provinciale C Terjoden - TK Meldert (De Fuyck) Schellebelle - Grembergen (Wauters) Kerksken - Berlare (Van Renterghem) Baasrode - Bambrugge (Rietens) Mere - Wieze (Vervaeke) Burst - Eede (Balthazar) Herdersem - HO Kalken (Van Droogenbroeck) Nieuwerkerken - W. Moorsel (Drieghe) Derde provinciale D Sint-Amandsberg - Haasdonk (Buysse) Sombeke - Assenede (Teugels) H. Vrasene - Klinge (Eeckman) Kallo - Zelzate (Van Nieulande) Melsele - Bazel (Lauwereys) Vierde provinciale C Wichelen - Beervelde (De Waele) Laarne - SK Lokeren (Wauters) Val. Overmere - SK Overmere (Van de Winkel) Lochristi - Schoonaarde (Van Goethem) Vierde provinciale G Erpe - Oordegem (De Kimpe) Erondegem - Serrkamp (Vercruyssen) Vierde provinciale H Edixvelde - Opstal (Herssens) S. Moorsel - Opdorp (Lambrechts) Gijzenzele - Welle (Mees) Iddcrgem - Doggen (Roelandt) R. Lebbeke - Appels (Heiremans) Boonwijk - Baardegem (Moons) Erembodegem - Lutterzele (Bauwens) Vierde provinciale I Kruibeke - Rupelmonde (Fierens) Hoogeinde - Waasmunster (Heirman) Eksaarde - Verrebroek (Nijs) Stekene Sp. - Gerda (Van Haver) Kieldrecht - Vrasene KI. (Cornelis) Mcerdonk - Stekene Str. (Van Mieghem) Moerbeke - Sinaai (Roelandt) Hunkerend naar een rollende bal trokken vele sup porters naar de Schoolstraat om te zien hoe het hun team na de gedwongen winterpauze zou doen. Het zwaar te bespelen veld maakte het de akteurs ver van gemakkelijk, maar zij kweten zich goed van hun taak. Robur dat in Temse zijn voeten van Nobels, die gena- leiderspositie moest verdedi- deloos inschoot (0-1). Hoewel jen trok het eerst in de aanval, de bezoekers aardig trachtten tiaar meer dan een hoek- te kombineren, kwamen de schop leverden hun akties niet prangendste momenten voor op. Raemdonck en Sarens de het bezoekende doel. Met de tweemansvoorhoede van de rust voor ogen trapte Patrick bezoekers woog zwaar op de Van de Vel een vrijschop, glij- Temsedefensie, die stug op- dend wist Edwin Bynoe de bal trad. Onder impuls van een over de doellijn te verwerken joed geïnspireerde Frank Van (1-1). Na de koffie stonden de Juynder kwam de thuisploeg spelers amper één minuut op meer in de match. Doelman het terrein of Edwin Bynoe Van de Sompel kwam enkele herhaalde zijn stunt (2-1). malen gevat tussen. Na een Hierna werd nog een doelpunt half uur spel dwong Robur een van Kris De Cock afgekeurd hoekschop af. De bal werd voor buitenspel. Dat het geen moeizaam afgeweerd zodat bevlieging was, bewees Tem- een knal volgde in richting van se daarna. Goed kombinerend het Temsedoel. Walter Ver- op het toch moeilijk te bespe- meulen stopte de bal voor de len terrein drong het Robur terug op eigen helft. Toen de bezoekers dan nog hun ge vaarlijkste aanvaller Saerens dienden te vervangen wegens kwetsuur zag het er weinig hoopgevend uit. Maar ge steund door Walter Vermeu len, die een bezoekende vrij schop in het eigen doel ver lengde kwam Robur op gelijke hoogte na een half uur spel. Patrick Van de Vel, die een uitstekende partij leverde en naast zijn verdedigende taak ook oog had voor de aanval kon zeven minuten voor tijd vernietigend uithalen (3-2). Twee minuten later sprong hij op de doellijn zijn verslagen doelman bij. Tenslotte lag hij ook aan de basis van het vier de doelpunt van Temse. Zijn vrijschop werd doorgekopt door Van Spittael en Kris De Cock liep met de bal in het doel (4-2). S.A. (aftrap te 15.00 uur) Eerste nationale FC Luik - SK Beveren (Van Langenhove) SC Lokeren - Thor Waterschei (Hans) Tweede nationale Charleroi SC - E. Aalst (Van den Wijngaert) (zaterdag 30 januari om 20.00 uur) Derde nationale A VC Jong Lede - OC Montignies (Buts) SC Menen - Eendracht Zele (Segers) St.-Niklase - FC Izegem (Goethals) Bevordering A SV Bornem - FC VW Hamme (Soenens) Eerste provinciale KAV Dendermonde - Lokerse (Van Acker) Haaltert - SK Lebbeke (Van den Berghe) Tweede provinciale B RC Wetteren - Sint-Pauwels (Lavcnt) Pollare - Kemzeke (Lambrecht) Buggcnhout - St. Wetteren (Staes) E. Meldert - Oudegem (Lievens) De K.S.V. trainer, die sinds eind vorig seizoen niet meer als speler aantrad zat zondag als wisselspeler op de K.S.V.-Temse bank: «Het was op aanvraag van de spelersgroep dat ik terug als beschikbaar speler uitkom. De laatste weken was de funktie van laatste man niet altijd, wat er mocht van verwacht worden. Vandaag speelde Erik Vermeulen op die plaats, een speler die ik er bekwaam voor acht, hij vervulde zijn taak net als de andere spelers goed zodat vervangingen zich niet op drongen». Een heroptreden van Paul Vangenechten be hoort dus tot de mogelijkheden in de toekomst. Over het feit dat de Temse-spelers na de winterstop nu juist fysisch op dit zwaar veld goed naar voor kwamen vertelde de Temse-trainer: «Het bestuur heeft op geen moeite gezien om een zaal te huren. Alhoewel dit niet het ideale is, is het toch nuttiger dan bewegingsloos te blijven. Als het ook maar mogelijk was, zelfs in de sneeuw, werd er op eigen veld getraind. Bovendien toonden de spelers begrip voor de situatie, zij trainden met veel inzet in een periode waar het voor ieder onzeker was of er al dan niet gespeeld moest worden». De Robur-trainer had gehoopt in Temse een punt te halen, maar was er zich ook van bewust dat dit niet gemakkelijk zou gaan, «We moesten in ons team Erik Van Raemdonck en Van Langenhove vervangen voor de wedstrijd, tijdens de match moesten we gedwongen nog twee wijzigingen aanbrengen. Onze kern is nu niet zo ruim om dit probleemloos op te vangen. Ons team, dat in hoofdzaak uit jonge spelers bestaat mist nog sterkte op zulke zware terreinen. De overwinning van Temse is verdiend, maar toch hadden we de mogelijkheid om een punt mee te nemen. Als men op 15 minuten van het eindsignaal gelijk komt mag men als verdediger geen risico's meer nemen. Uitgestelde wedstrljdgn Reeds enkele data's liggen vast wanneer KSV Temse zijn uitgestelde wedstrijden zal betwisten Sint-Pauwels - KSV Temse 18/4/82; KSV - Kemzeke 25/4/ 82; Sint-Lievens-Houtem - KSV 2/5/82; KSV - Sint- Pauwels 9/5/82. S.A. Victor De Maesschalck schoot zich tot keizer bij de Blauwe Duivels Sint-Hubertus aan het Donkmeer (jj)

De Voorpost | 1982 | | pagina 27