Een Wase blik op de provinciale afdelingen Protest alom FC Wieze zes punten los VOETBAL Vroege voorsprong ""i Tl Modderballet MATCH VAN DE WEEK Op zaterdag 30 januari maakt men er één groot feest van BASKET Nieuwe overwinning voor Feniks Lokeren! Yankee go home! 28 - 29.1.1982 - De Voorpost PROVINCIALE Drie Wase ploegen zijn niet grandioos gestart in de hervatte kompetitie. De opgaande lijn van Herleving Sint- Pauwels werd bijna afgebroken met verlies in eigen huis van het toch niet zo sterk aangeschreven Sportkring Aalst. Het waren immers de Ajuinen die van bij het begin het beste spel afleverden en dat ook met een doelpunt uitdrukten. Dit maakte de geel-zwarten bijtijds wakker, wat ook vlug een doelpunt meebracht van Pros Barthier net voor rust In de tweede helft ging de thuisploeg verwoed drukken maar deed dit zonder enige organisatie zodat het goed verdedigende Aalst, weliswaar nog eenmaal gered door het doelhout na een schicht van Barthier, met een puntje wegkwam. Enkele kilometers daarvandaan kampte Excelsior tegen het MekJertblok. De gastheren kregen nooit enige greep op het bekwaam kounterende gastelftal dat dan nog kort voor de pauze op voorsprong kwam langs Van Roy. Verderop in de wedstnjd kon de thuisploeg het tij en de stand niet meer in haar voordeel keren omdat enerzijds de bezoekende doelman feilloos speelde en anderzijds een flagrante haakfout op De Maeyer in de strafschopzone onbestraft bleef. Wel een koude douche voor de groen zwarten die beslist meer verdienden. Sporting Sint-Gillis miste een uitgelezen kans om in de voorste wagon van het klassement te springen. De nederlaag in Sint-Lievens-Houtem kon weliswaar ten genendele worden aangevochten want bij rust stonden de mannen van trainer Seghers reeds met twee doelpunten in het krijt. In die eerste helft was het lokale elftal werkelijk superieur via hun spitsen Van Waes en Hoebeek. De tweede periode bracht wel een ietwat betere bezoekende ploeg maar deze werd verstrikt in middenveldspel. Klau- waerts Kemzeke van zijn kant bleef inaktief omdat de arbiter het Kriekepitteveld niet ten onrechte ovengens onbespeelbaar beoordeelde. Volgende week liggen er ook niet onaardige opdrachten op de plank voor onze streekvertegenwoordigers. Herle ving Sint-Pauwels moet immers naar virtueel leider Ra cing Wetteren, Excelsior moet op Appelterse bodem iets mee zien te graaien, Klauwaerts Kemzeke porbeert het smadelijk thuisverlies uit de heenronde weg te werken te Pollare en Sporting Sint-Gillis strijdt voor een plaatsje aan de top tegen Temse op eigen veld. Manil IN DERDE PROVINCIALE Slechts vier Wase ploegen waren in deze reeks aktief tijdens de jongste voetbalzondag, wat toch nog een derby opleverde tussen Bazel en Kallo (zie match van de week). De andere met ongeduld verwachte derby Red Star - Svelta werd door het slijk gedwarsboomd en afgelast, en van die gelegenheid maakte Herleving Vrasene weerom gebruik om twee puntjes bij te benen op leidersploeg Svelta Melsele. Dit pas na een bijzonder levendige wedstrijd die van in de beginminuten reeds in een goeie Vrasense plooi viel na een opportunistisch staaltje van een herboren Dirk Cool. Dit bracht F.C. Zelzate niet van haar stuk, want de Kanaalploeg maakte het de Herlevingdefensie knap lastig en raakte rond het kwartier zelfs op gelijke hoogte na knappe aanvalsaktie. In de tweede helft kwam Vrasene als sterkste ploeg het meest aan bod door de staat van het veld en het hoge tempo uit de eerste helft, wat een doelpunt opleverde van Van der Linden. De geel-blauwen uit De Klinge moesten zondag in de clinch met SLV Zelzate. Sterk gehandikapt kwamen de grensjongens aan de aftrap want vaste mannen als De Boey en Van Hauwermeiren missen is en blijft een verzwakking. Het terrein lag ook hier niet in opperbeste staat en dit werkte een absoluut minimum aan kansen in de hand. Het meest voor de hand liggend was dan ook een storeloze drawn maar een bezoekende floddergoal in het begin van de tweede helft besliste daar anders over. Hierdoor zitten zowel De Klinge als Kallo in zeer vervelen de papieren, die nog niet zo daaelijk zullen worden opgelost want volgende week moeten de Klingenaars naar Herleving Vrasene, terwijl Kallo het op eigen veld moet zien te klaren tegen F.C. Zelzate. Red Star Haas donk, moet daarentegen naar het bijzonder produktief White Star Sint-Amandsberg, terwijl de geburen Svelta Melsele en Eendracht Bazel in een heroïsche derby uitkomen. Als het tenminste niet blijft regenen... Manil IN VIERDE PROVINCIALE In de uitslagentabel van zondag springt de overwinning van leider Stekene Sportlef bij Klein Laar Vrasene (2-3) er natuurlijk bovenuit en lijkt de uiteindelijke beslissing zeer dichtbij. Temeer omdat Kruibeke niet kon winnen bij Waasmunster en Gerda niet moest spelen. Een andere merkwaardige uitslag behaalde Eksaarde bij de White Boys met 1-2-cijfers, de verklaring daarvoor is duidelijk de Puitvoetenaars moesten niet minder dan drie geschor sten vervangen. Verder is de overwinning van het als maar jeugdiger Herleving Sinaai tegen Meerdonk met 3-0 en deze van Straatje Stekene tegen Kieldrecht, met krappe 3-2, niet onopgemerkt gebleven. De kalender voor dit weekend brengt enkele konfrontaties die alle kanten uit kunnen. Sportief Stekene moet in eigen huis Gerda Sint-Niklaas de baas kunnen, hoewel de groen-witten zich na een minder goede decembermaand willen herstellen en wie weet wat dat inhoudt. Moerbeke is van zijn kant eindelijk nog eens voetbalaktief tegen Sinaai en ook daarin is niks op voorhand gezegd. Ook Klein Laar Vrasene is niet gerust in de verplaatsing naar Kieldrecht en Kruibeke zal bekwame last hebben om Rupelmonde in eigen vesting af te houden. De resterende drie wedstrijden brengen nu al elftallen tegenover mekaar die niet veel uitzicht meer hebben op een eervol klasse ment. RC Bambrugge-Kerksken 1-2 Bambrugge kon zich moei lijk een betere start voor deze wedstrijd gedroomd hebben. Na zes minuten klom de thuis ploeg reeds op voorsprong. Het was André Van Den Bos sche die op voorzet van Hans Van Der Eeken voor deze tref fer zorgde. Maar rond het half uur was de gelijkmaker er voor Kerksken. Na een betwiste vrijschop net buiten het zes tienmetergebied was het Frans Goessens die fraai scoorde op deze stilliggende bal. Bambrugge probeerde op nieuw met man en macht om de leiding in deze partij te herwinnen. Na een prachtige één-twee tussen Neckebroeck en van Der Eeken was het de bezoekende doelman De Dek ker die prachtig redde. De verrassing was kompleet toen in de 52ste minuut een bal in de Bambrugse verdedi ging slecht afgeweerd werd en in de voeten van Frans De Schutter belandde, die er on middellijk gebruik van maakte om zijn ploeg op voorsprong te schieten. Wat later trof Danny De Groot de paal zodat ook hij geen geluk had om de ver diende gelijkmaker te force ren. Zelfs de prachtverrichting van gelegenheidsdoelman Jan De Vuyst kon de nederlaag voor de thuisploeg niet verhin deren. SK Lokeren - Dynamo Beervelde 4-1. Een voetbalballet voor het bezoekende doel. (md) Grembergen-Terjoden 2-1 In Grembergen had men wellicht niet verwacht dat de wedstrijd tegen Terjoden zou plaats vinden. Er was modder te over op het terrein. Onbespeelbaar zou je mogen stellen. Maar de scheidsrechter had blijkbaar zin om voor modderduivel te spelen. Hij besliste dat de match zou doorgaan. Voor Grember gen werd het een ideale start. Enkele sekonden nadat het eerste fluitsignaal had geklonken, viel er al een doelpunt. Chris Buydts was er op zijn Grembergen, dat nooit een zo ééntje van doorgegaan. Toen ideale start had verwacht. Wie hij de omgeving van de grote dacht dat dit eerste doelpunt Het lijkt meer een modder- rechthoek bereikt had, oor- het begin zou worden van een bad, want veel oog voor de deelde hij het nodig om de lange rij had het mis voor. In bal hebben ze niet. (Grem- bezoekende doelman onder de eerste helft kwam men nog bergen - Ter joden). vuur te nemen. Het werd een zelden in de omgeving van het sukses voor Chris en voor SK bezoekende doelgebied Het I II llllll Grembergen - Ter joden 3-2. Buyts (Grembergen) komt iets te laat want doelman Van der Steen heeft de bal al klemvast. (vh) waren integendeel de gasten loop. Ue bezoekers kwamen de daasi toonden, wel nog aan een eerreddend Maar ook van hen kwam wei- doelpunt, maar bleken niet nig of geen doelgevaar uit. In meer over voldoende kracht te de tweede helft bleek Grem- beschikken om in de laatste bergen wel fysisch sterker te minuten nog een offensief te zijn dan zijn opponent. Vooral ontketenen. NJocto Den Rekening houdend met de 7nhln aele en s,aat van het veld was men in R°fman lieten hun Grembergen tevreden over sterkte bewonderen. Grem- zowel de prestatie als over het bergen voerde het hoge woord resultaat. Groen-wit heeft in de en dat resufteerde halfweg de algemene rangschikking al tweede helft in een tweede een ereplaats in de wacht qe- doelpunt. Weer was het Chris sleept. Men wil dit seizoen eer- Buydts die na een schijnbewe- vol afsluiten en hiervoor is ging het orgelpunt plaatste, men flink op weq Meteen was men in Grember- Ptl_ n u gen gerust in een goede af- Y HUTCH VAN DE WEEK IN DERDE PROVINCIALE Eendracht Bazel-SK Kallo 3-2 Vraag: hoe kan een over zijn geheel genomen faire wedstrijd zonder zware overtredin gen toch nog afgesloten worden met één uitsluiting en een handvol boekingen? Antwoord: als de scheidsrechter de wedstrijd niet ten volle onder kontrole heeft en heel wat wrevel uitlokt met weinig doordachte beslissingen. Dat was zondag het geval aan het Kasteel te Bazel. Vooreerst bestond daar al twijfel of de matxh wel zou doorgaan, het zware veld in rekening genomen. Maar geen vrees, scheidsrechter Heireman keurde het terrein goed. Al gauw werd duidelijk dat het een brij werd waarop normaai voetbal haast onmogelijk was. Niettemin - en dat is een verdienste van beide elftallen - bleef men het zeer goed aanpakken wat natuurlijk heel wat vroea van de konditie. De eerste treffer was reeds een diskussiepunt: na een ge strekte vrijschop van Totté glipte Picavet, na voorafgaan de fout volgens de Bazel- naars, langs De Rouck en kon binnenkoppen De Bazelreak- tie bleef niet beperkt tot woor den want nog geen twee minu ten later was alles weer te herdoen, nadat Bressinck een vrijschop voor fout op De Dij- cker in de benedenhoek van de Kallo-muit mikte. In de tweede helft bleven de inspanningen langs beide kan ten tegen mekaar opwegen en klom de gastformatie weer op winst. Een verre inzet kwam immers buiten bereik van keeper Troch terecht en Fred dy De Rouck meende deze bal eens kalm te ontzetten. Zijn plannetje werd evenwel in de kiem gesmoord door de goed gevolgde Picavet, die binnen- tikte. De tegenzet van de Een- drachtspelers was alweer suk- sesvol: De Dijcker - de man die de zo lai.g verwachte stootkracht in de aanval brengt- zette zich ondanks het trek- en duwwerk van een tegenstander door, kon nog op de been blijven en schoot naar achter in de loop van Eddy De Rouck. Appèl van Kallo omdat de grensrechter een vlagsig- naal had gegeven, maar de arbiter was kategoriek. Enkele minuten later werd het bezoe kend lot voorgoed bezegeld wanneer nog maar eens Erik De Dijcker enkele tegenstan ders opzij zette en zelf afrond de. De gasten lieten zich ech ter in de laatste twintig minu ten niet onbetuigd want thuis- keeper Troch moest tot drie maal toe knap tussenkomen. In de slotminuten sloeg de vlam dan nog eens in de pan wanneer de bezoekers meen den dat een handsfout van De Rouck wel een penalty waard was. Picavet ging vervolgens gewild of niet door op een inkomende Troch, die met een diepe vleeswonde werd afge dragen. Wat daarna juist gebeurde is voor velen onduidelijk maar feit blijft dat scheidsrechter Heireman belaagd werd door een ganse troep Kallonaars, en zelfs een fikse duw kreeg van een Kallo-speler. Ten lan gen leste werd Picavet als schuldige aangeduid en Ro land moest dan ook meteen van het plein. Reakties langs beide kanten Trainer Ruymbeke van Een dracht Bazel, die zelf met de nasleep zit van een meniscus operatie meende dat de scheidsrechter de wedstrijd grondig had onderschat en verwees hiervoor naar de be lachelijke boekingen voor Freddy De Rouck en Arthur Bressinck. Anderzijds was hij wel tevreden over zijn ganse elftal dat toch twee keer een achterstand moest wegwerken en kon natuurlijk niet aan de prachtige prestaties van Erik De Dijcker, Johan De Clercq en Rudy De Rouck (drie jonge talentvolle elementen) voorbij gaan. Voor de match contra Melsele van overmorgen kan Bazel terug beschikken over Robbie Maes en Jos Cant, die zondag beiden een strafdag hadden, maar blijft het optre den van keeper Guido Troch uiterst twijfelachtig. Kallo-sekretaris Walter De Maeyer: «We zijn natuurlijk zwaar aangeslagen, niet al leen omdat we verloren maar ook omdat ons nu een hele zware sanktie boven het hoofd hangt. Over het geheel van de match konden we zeker een punt verantwoorden. Dat dit er niet kwam was vooral te wijten aan de tweede Bazelse gelijk maker, waarbij de grensrech ter reeds vlagde om een bal buiten de lijnen te signaleren maar daarna wel liet door gaan. Een ramp is natuurlijk de uitsluiting van Roland Pica vet die zijn thorinstinkt nog eens duidelijk illustreerde met twee doelpunten. Als de straf wordt wat wij allemaal vrezen ligt het ticket voor vierde zo goed als klaar!». Manil Zaterdag 30 januari wordt een hoogdag voor FC Wieze. Die dag is het feest. Een groot feest waarop iederéén is uitgenodigd. Het gaat door in het beken de Wiezehof. Dat is in de onmiddellijke omgeving van de Oktoberhallen. Het kan niet beter vallen. De klub staat alleen op kop in de algemene rangschik king en heeft zes punten voorsprong op de onmid dellijke achtervolger. Wat een weelde! Wieze wordt wellicht kampioen met een straatlengte voorsprong, fluistert men in andere klub- middens. Nu, net in deze pe riode van hoogkonjunktuur viert het feest en verwacht het uiteraard al zijn supporters om die «welstand» samen te bele ven. Voor de muzikale omlijs ting zorgt de reizende discobar van Radio Freeland en worden de d.j.'s Dum Dum en Pitou afgevaardigd. Het begint alle maal al om 20 uur en het einde., dat is onvoorspelbaar Tegen Burst toonde Wieze zich een waardige leiders- ploeg. Het torende weer hoog boven zijn tegenstrever uit. Toch bemerkten de meeste toeschouwers dat de zeven weken inaktiviteit meer slecht dan goed hebben gedaan Bo vendien bleek de tegenstand van de bezoekende ploeg har der te zijn dan aanvankelijk verwacht. Vooral tijdens het eerste kwartier lieten de gas ten duidelijk blijken dat ze zich zo maar niet goedschiks naar de slachtbank zouden laten leiden. De thuisploeg was daar enigszins door verrast. Toen na twintig minuten Marc Van Der Jeught uit zijn slof schoot keerde het tij. Michel Heyvaert had Ronny De Wolf op een behandige manier bediend. Deze schoof door met een laterale voorzet naar Marc Van der Jeugt die in de kortste tijd de bal in doel deed verdwij nen. Van dan af werd Wieze weer zichzelf. Het voetbalde terug zoals weleer en liet dui delijk zijn intenties blijken. Wel was er eventjes paniek toen een verrassingsaanval van de bezoekers ei zo na de gelijk maker veroorzaakte. Na de hervatting liet de thuisploeg zich nog sterker gelden. Mare Van Der Jeugt verdubbelde al na vijf minuten de cijfers. Met één zat men op rozen en ble ken ook de beste pijlen van de gasten verschoten. Met nog zeven minuten speeltijd voor de boeq mocht Jan Vermeir een hoekschop trappen. Jantje zag deze keer geen pruimen hangen Wel had hij oog voor het hoofd van Marc Van Der Jeugd die de bal mooi in doel deed belanden. Dat de sfeer na afloop nog vreugdevoller was hoeft geen betoog. Al vlug werd men in kennis gesteld van de nederla gen van TK Meldert en Wilskracht Moorsel, zodat de voorsprong voor de bierploeg tot zes punten is opgelopen Zondag moet men naar Me re. Op papier geen onoverko melijke hindernis, tenminste indien het nachtelijke feest geen sporen zou nalaten. Jantje Vermeir en co kunnen immers feestvieren. Wij heb ben dat ook al meegemaakt. Eddy DE MEY ROLSTOELBASKET Vorige zondag speelde Feniks zijn eerste wedstrijd na de winterstop. Tegenstander was de door het Gentse AZ gesponsorde ploeg SRUG. Dat Feniks deze wedstrijd zou winnen was zo goed als zeker. SRUG was tot op heden een zwak broertje in de Belgische rolstoelbasketkompetitie. Tot ieders verrassing speelde dat zwakke' SRUG een puike eerste speelhelft. Via een gemotiveerde Gerard de Witte bleef het aanklam pen en kon het zelfs op voorsprong komen Feniks herstelde dit al vlug en bouwde een redelijke voorsprong op bij de rust, waar een 36-22 stand ons naar de koffie bracht. Na de koffie en het aantrekken van een extra-pull, het was weerom barkoud in de lokerse sporthal, begon Feniks aan een niet aflatend offensief Een offensief dat slechts sporadisch onderbroken werd door een korf van de tegenstrever. Feniks scoorde in die tweede helft niet minder dan 61 punten, SRUG 10 Wie er uitblinker was? Iedere lokerse rolstoelbasketter. De één was meester in de afwerking, de ander gaf gouden assists en anderen krijgen een pluim voor de rebounds. Feniks is goed op weg naar een onafgebroken reeks overwinningen en een nieuwe tweede plaats in het klassement. Deze 97-32 overwinning was een qoede aanloop. Nu zaterdag speelt Feniks een demonstratiewedstrijd tegen het Zweedse Tranen als voorwedstrijd bij de valide basketballwedstrijd in eerste nationale Hellas-Mariem- bourg. Een ideale gelegenheid om de supporters in de Merelbeekse sporthal eens te laten zien wat rolstoelbas ket kan zijn. Zondag moet Feniks dan Fleurus partij geven Waar schijnlijk een nieuwe overwinning. Al weet men nooit. Op 7 februari tenslotte komt Gidos Gits naar Lokeren. Misschien kan Feniks zijn prestatie (lees overwinninq) van vorig jaar herhalen? Scoorden voor Lokeren Mark De Vos 26, Rudy Van Boxelaere 26, Michel Cant 22, Patrick Mees 16, Ludo Bauwens 5, Luc Van Landeghem 2, Rudolf Van Rossem 0. Scoorden voor Gent; Gerard de Witte 16, Didier Vermas- sen 14, M. Van Imschoot 2, L. Van Wonterghem 0, C Vaeyens 0, R. Beerens 0 en J. de Mol 0. DAMESBASKET OP WEG NAAR DE TITEL JM Pfaff Beveren - BBC Sparta Laarne: 66-41 We kregen in deze boeiende partij enorm goed basket van bij de start, want de beide ploegen leken hun taktisch plannetje goed uit te werken. Sparta Laarne kwam op voorsprong met 0-2, maar moest dan toch wachten tot op de 6e minuut van de wedstrijd om nog tot scoren te komen Inmiddels was het reeds 10-2 geworden en Laarne kwam even terug opzetten tot 11-9. Van 20-13 ging het dan in één ruk naar 26-13 en 32-15. De kloof was meteen gemaakt want met 36-19 cijfers werd er voor rust geblazen. Van Der Haegen blijkbaar niet in haar dagje, pronkte net voor die rust reeds met 3 persoonlijke fouten, zodat ze na rust wijselijk op de bank werd gelaten. Na de rust schakelde Sparta Laarne over naar mandverdediging (of moet ik vrouwverdediging zeggen). Ze deden dit met sukses want ze kwamen met 40-29 terug tot op 11 punten. Beveren ging dan even op de gaspedaal staan en meteen was het opnieuw 48-29. De goed spelende Marijke Staut werd vervangen door de meer geroutineerde Rose Bressinck om voorgoed afstand te nemen van Sparta Laarne, want van 60-32 ging het naar 64-36 en 66-41 meteen de eindstand. Met nog 5 wedstrijden voor de boeg (3 thuiswedstrijden en 2 op verplaatsing) kan de titel voor Beveren reeds dit week-end een feit zijn. Nog even de uitblinksters vermelden in deze geslaagde topwedstrijd: Van Wijnsberghe Marie-Josée, Christa Praet en Marijke Staut. Scoorden de punten voor JM Pfaff Beveren: Wijnsberghe Marie-José 24 Praet Christa 12 Van De Keybus Staut Marijke Van der Haegen Rooms Diana Emmanuel THOEN He op ne loi ge co De de w, we ml Pu ge Ru ine De 58 aanwezige parlementairen hebben definitief de knoop doorgehakt wat betreft de opstelling van bui tenlanders (Amerikanen) In de hoogste afdeling. Een vurig betoog van bondsvoorzitter Ph. Verreyt kon de vertegenwoordigers van de klubs niet op andere gedachten brengen. Met 41 voor en 17 tegen werd de statuutwijziging goedgekeurd zodat heel wat Yankees volgend jaar naar een andere job zullen uitkijken. De Wase basketballparlementair Omer Van Hecke, te vens onze konfrater, kon met een «emotioneel» ber toog pleiten tegen de chantage van de grote klubs, die dreigen geen internationalen meer te zullen afvaar digen. Een basketbaloorlog is dus In 't verschiet. Onze persoonlijke noot brengen wij met de vraag of het Belgisch basketbal gediend Is met deze beslis sing. Alleszins zal het spektakel aan de top verdwij nen en zullen onze Belgische ploegen zowel nationaal als Internationaal slechts een mager figuur slaan. De prijs van de goede Belgische speler zal de hoogte ingaan maar het peil zal denkelijk zakken. Hermes Slnt-NIklaas met dubbele meter Oelbrandt doet aan de beslissing van nationale vergadering de beste zaak, want wat nu een statuutswijziging Is wordt binnenkort een miljoenenzaak! WEGA

De Voorpost | 1982 | | pagina 28