Spanning tot het einde Duel Vriesackers - Ferket VOETBAL MATCH VAN DE WEEK Hubert Adam in laatste minuten Vijf doelpunten binnen eerste halfuur Twee goals langs Marcel Van Nuffel Thuisploeg outstandig MATCH VAN DE WEEK Haast niet te doen WIELRENNEN Officiële ontvangst voor Waiivo in Sint-Niklaas De Voorpost - 29.1.1982 - 29 Opstal - Erembodegem TK Meldert-Eendr. Nieuwerkerken 0-1 Het is hier op het terrein aan de Mooie Molen misschien niet de échte kraker geworden die velen verwacht hadden van de rivalen TK Meldert en Eendracht Nieuwerkerken, maar de toeschouwers zijn alvast getuige geweest van een wedstrijd die nooit ontgoochelde inzake inzet, spanning en sportiviteit. Van bij de aanvang van deze partij was het duidelijk dat het voornaamste doel van beide elftallen was om deze kamp niet te verliezen. Zoiets mocht ook niet want de nederlaag betekende alvast tijdelijk afhaken uit de kop van de rangschikking. Bijgevolg duurde het lang vooraleer deze strijd echt losbrandde. Met veel middenveldspel zover. Na een gevaarlijke probeerden de beide ploegen doelpoging van Paul Janssens het ideale moment af te wach- redde Raymond Everaert nog ten om dan fataal toe te slaan, wel, doch de terugkerende bal In de tiende minuut alvast een werd eerst tegen de dwarslig- schuchtere poging waarbij de ger gekopt en daarna door niets op. Ook Nieuwerkerken miste zijn kansen om de wed strijd te beslissen. Dit elftal wisselde wel druk Binnen het De Meldertse trainer besefte laatste kwartier verdwenen zo- dat Nieuwerkerken gebrand wel Walter Van Der Biest als lag op een uitzege. Toch Schoonaarde-Val. Overmere 1-0 A1 plaats van Toon Govaert en Valentino s Overmere heeft zich eigenlijk maar tien ruimde Marc Van Hauwermei- minuten laten gelden op het veld van Juventus ren de plaats voor Hubert Schoonaarde. Dat was tijdens het begin van de Adam. wedstrijd. In die korte tijdspanne realiseerde het een Dat bleek aanvankelijk zijn overwicht. vruchten af te werpen. Vijf mi nuten voor het inrukken zou Kansen om de lokale doel- denveld liep alles gesmeerd. Adam immers na een hoek- mond te bedreigen bleven na- Maar eens in de omgeving van schop omgezet door William genoeg uit. Geleidelijk aan de grote rechthoek beland Van Caneghem met het hoofd nam de thuisploeg meer het draaide het vierkant. Ook in de het enige en beslissende doel- initiatief in handen. Toon Go- tweede helft keek men nage- punt in deze wedstrijd lukken, vaert en Marc Van Hauwer- noeg op eenzelfde spelver- Een kleine, maar dan toch wel meiren toonden een paar keer toon: Schoonaarde bleef be- verdiende zege voor de thuis- een gevaarlijke vuist. Globaal stendig de aanvallende partij, ploeg, bij wie Paul Van Haver genomen liet de afwerking bij In die penode ging men ook als één van de betere spelers de thuisploeg te wensen over. over tot enkele wissels. Zo mag geciteerd. Achteraan en op het mid- kwam Renaat Michiels in de De Juventusboys staan nu zondag voor een zware op dracht. Een verplaatsing naar leider Lochristi valt geenszins te onderschatten. Men steekt het in Schoonaarde niet onder stoelen of banken dat men zal pogen via een defensieve in gesteldheid een punt te'beha len. En over een stoere verde diging beschikt men alleszins in Schoonaarde. Het bewijs daarvan is dat men tot op heden na dertien wedstrijden slechts elf doelpunten diende toe te staan. Dal is in ieder geval een beoortijk resultaat. Eddy De Mey bal na een vrijschop van Paul diezelfde Danny Steenhout de gekwetste doelpuntenma- fcon een puntje uit de brand Janssens net overzeilde. Ver- rustig binnengewerkt. Een ca- ker Danny Steenhout. Ze wer- wor(jen gehaald, (per) der probeerden beide elftallen rambole-doelpunt uit de bo- den respektievelijk vervangen het vanop afstand maar venste la. Dit raakte echter de door Geert De Schrijver en meestal misten de ballen rich- koude kleren van de bezoe- Jean-Pierre De Saedeleer. ting en vaak ook kracht. Pas in kers niet want zij wisten met Een uitstekende kapitein Mau de zeventiende minuut zagen hun vreugde geen blijf. Thor rits Van Den Steen zorgde op we een schitterend afstands- diende nu risiko's te nemen, de 80ste minuut nog voor een knap afstandschot. Deze bal verdiende meer dan zomaar nipt over te vliegen. Spanning bleef om en op het veld voel baar en vooral de mensen uit Nieuwerkerken snakten nu naar het einde. Eendracht kon standhouden en behaalde al dus met een nipte overwinning de zege die voor beide ploe gen zeer welkom was. De ploegen: TK Meldert: Everaert, De Vis, Van den Dungen, Lan- ghendries, Michielse, Meert, Casier, De Leeuw, De Nijs, Spaens, Van Den Steen, Maes, Van Hoefs, Spittael, Speeckaert. Eendr. Nieuwerkerken: Vermoesen, De Boeck, De Saedeleer, Uyttersprot, Roe- landt, Wellekens, Moens, Van Der Biest, Steenhout, Jans sens, De Bosscher, De Sae deleer, De Schrijver, Van Cau- wenbergh. schot dat net naast de paal De bal werd nu beter in de zoefde. Betere doelkansen ploeg gehouden maar de fris- volgen voor Nieuwerkerken heid bij uitvoering was nu wel omstreeks het halfuur. Doel- wat verdwenen. Met een ver man Raymond Everaert dien- vanging probeerde de de in korte tijd tweemaal gevat Meldertse trainer opnieuw te reageren want Danny voor de nodige vaart in de Steenhout zat duidelijk met ploeg te zorgen. Luc Maes «poer in de voeten». Opnieuw kwam in het veld ten nadele een kans voor de bezoekers van Henri De Vis. Maar doel- toen vijf minuten voor rust Van gevaar bleef uit. Zes hoek- Den Dungen foutief diende in schoppen leverden verder ook te gnjpen om onheil te voorko men. Dit bezorgde laatstge noemde een boeking. De daaropvolgende vrijschop werd echter totaal gemist door organisator Paul Janssens. Net voor het einde van de eerste spelperiode kwam Mel dert gevaarlijk opzetten. Willy Meert kopte toen zeer fraai maar de openingstreffer bleef uit. Rusten dan maar bij een 0- 0 score. TK Meldert zal onge twijfeld op dat ogenblik de ploeg geweest zijn die zich het minst over de stand van zaken hoefde te beklagen. Nieuwer kerken had reeds een handvol kansen verkwanseld na zijn keurig countervoetbal gedu rende de eerste helft. Het goed kombinerende Meldert daarentegen was nooit echt gevaarlijk geweest. De laatste vijfenveertig mi nuten moesten dan maar voor de eventuele beslissing zor gen. Het was wel voor ieder een een verrassing om Nieu werkerken zo sterk voor de dag zien te komen in de begin fase van die tweede helft. Vijf tien minuten lang speelden de roodhemden verbluffend ge vaarlijk. Meldert kwam nu dui- delijk in de problemen en werd f ••***""- j ïmËÈÈM s(? 8 steeds maar op eigen speel veld teruggedrukt. Over voor zichtig optreden was alvast geen sprake meer. Meldert diende het spelkommando to taal prijs te geven en de kan sen kwamen er nu op een rijtje. Raymond Everaert dien de zeer attent op te treden. Vermelden wij hierbij vooral de fraaie omhaal van Ronny Drie minuten laterwas he"dan Eendracht Nieuwerkerken is door de overwinning op Meldert kandidaat runner-up. (per) Lutterzele - Hofstade 4-2 Liefhebbers van doelpunten zoekende hoekschop werd de 4-2 cijfers komen. Dat kregen tijdens de wedstrijd door doelman Walter Reid doelpunt kwam tot stand uit Lutterzele-Hofstade beslist op de vuist genomen. De bal een strafschop die door Dré hun gading. Amper was de kwam in bezit van Dré Tem- Temmerman werd omgezet, wedstrijd derdig minuten merman. Met een dieptepas Globaal genomen wel een weggetikt of men had reeds bediende hij Rudy Moyens. vijf goals opgetekend. Zo- Deze omzeilde de te ver uit- veel doelpunten in een be- gelopen doelman met alle trekkelijk korte tijdspanne gevolgen van dien. bracht ontegensprekelijk de De bezoekers die blijkbaar sfeer rond het terrein. Lutter- op dat ogenblik voor een zele liep van bij het begin afstraffing vreesden gingen offensief van stapel. Al na elf zich offensief organiseren, minuten kwam het op voor- Dat resulteerde in minder sprong. De scheidsrechter dan vijf minuten kende spelvoordeel toe toen doelpunten. verdiende zege voor de thuisploeg en vast een mo rele opkikker in het vooruit zicht van de derby tegen Boonwijk. E.D.M. Sparta Appels heeft niet zo was omgezet, puurde de thuis- twee bijster veel problemen gehad ploeg een tweede doelpunt Damans werd om zijn tegenstander op af- langs Marcel Van Nuffel. Twee de bezoekende doelman een er de auteur van. Met die 3-2 stand te houden. Vooral in de minuten later kwamen er ge- overtreding op Saerens be- stand trokken beide ploegen tweede helft domineerde het ruststellende cijfers op het ging. Rudy Moyens kreeg op ook naar de kleedkamers. In zijn beurt het leder in bezit de tweede helft lieten de be en rondde af. Amper vijf mi- zoekers een fysisch sterke tieve afstand werd gereali- nuten later trapte Dré Tem- indruk. Maar echt gevaarlijk seerd. Ook in de eerste helft merman een vrijschop. De bleken die nu ook niette zijn. BT' uitgesproken. Het was immers bord. Met een derde doelpunt in die periode dat er een defini- legde Willy Hoebeke immers de eindcijfers vast Trainer Van Hoorde was te- toonde Appels zich de betere vreden over de verrichting. T.K. Meldert - Nieuwerkerken 0-1. TK Meldert verloor thuis twee belangrijke punten tegen een eendrachtig Nieuwerkerken. (per) bal werd door Rudy Moyens Halfweg de tweede helft ploeg. Het kwam trouwens al Volgens hem werd het een met het hoofd overgenomen ging de thuisploeg over tot na een kwartier op voorsprong verdiende zege, die niet eens en doorgekopt naar Van Der een vervanging. Zo kwam langs Marcel Van Nuffel. Vijf overdreven mag worden ge- Burght. Deze bediende op Etienne Aerts in de plaats minuten later wisten de bezoe- noemd. Zondag moeten de zijn beurt de vrijstaande Al- van Van der Burght. Moyens kers een misverstand met een Spartanen naar Rapide Leb bert Van Hecke, die de bal in wisselde zijn plaats in de doelpunt af te straffen. Na de beke. De jongste zege heeft doel schoot. Lutterzele was spits voor de invaller en ging 1 J 1 1 meteen gelanceerd. Het postvatten op het midden- kwam wel eigenaardig aan veld. Lutterzele zou ten ten- een derde doelpunt. Een be- slotte nog aan geruststellen- Opstal - Erembodegem 5-2 hervatting kwamen de gasten de ploeg moreel op een hoog- nog nauwelijks over de mid- tepunt gebracht, denlijn. Uit een hoekschop, die eqoy De mey door Nico Van Cakenberghe Propagandavoetbal op pro vinciaal niveau op het veld van vierde provinciale Op stal en dit ondanks de slech te staat waarin de grasmat zich bevond. Vijf doelpunten in drie kwartier is het resul taat van het offensief voet bal dat beide ploegen ten t beste gaven. De thuisploeg was duidelijk de betere for matie. Na de rust zakte het tempo en kregen de bezoe kers meer kans om zich te laten gelden. Op dat ogen blik was de voorsprong die Opstal in de eerste helft had gerealiseerd al te groot om nog overbrugd te worden. Eendracht Opstal ging al van bij de start van de wedstrijd op jacht naar doelpunten. Peter Mol was de eerste die zijn collega's de weg toonde. ai vroeg in die eerste helft kogelde hij de bal in het dak van het doel. Eddv De Smet volgde zijn voorbeeld. Hij trapte de bal naar doel. De bezoekende keeper bleek niet in staat om het leder onder kontrole te houden. De Smet die de bal opnieuw in de voeten kreeg, aarzelde deze keer niet om met suc- Het topduel uit vierde provinciale kreeg een juiste uitslag len op het doelhout werd ge- men niet zakken want geen vijf ces af te drukken. Een derde op het bord. Sportief Stekene was immers gedurende kopt. Ook dan volgde een in- minuten later vertrok een doelpunt kwam tot stand na- negentig minuten de sterkste maar werd door een weerga- termezzo met weer een viertal fraaie tegenaanval langs Van dat Stefaan De Waegeneer loos keepende Marcel Vriesackers van hogere winstcijfers Jni'L' na oon hot "rnoln"nt door. Zo kwam Werner Van In de Buggenhoutse voet- Der Jeugt in de ploeg voor balkringen is men alvast te- Eddy De Ridder. Geert Roe- vreden met de zege. Het be landt ruimde op zijn beurt de tekent in ieder geval een mo- plaats door Pierre Van Han- rele opkikker in het vooruit- denhove. zicht van de topper die zon dag op Edixvelde wordt be twist, en veertien dagen la ter, wanneer men leider Boonwijk zal moeten repliek geven. E.D.M. KLEIN LAAR VRASENE - STEKENE SPORTIEF: 2-3 naars, (vh) 5-2. De ploeg van Opstal nam de maat van de Erembodegemme- kansen voor Ferket die door Domburg en William kon Dirk na een soloren het orgelpunt het zware veld werd gehinderd De Schepper vermoedelijk plaatste, in snelheid van besluit. Op het vanuit offsidestand wegzen- halfuur was de thuiskeeper de den. Dirk schoof naast keeper Alhoewel de bezoekers even val nabij toen een prachtig ef- De Roos via de paal in doel. wisten terug te komen, straf- fektschot van Lieven De Cock Alles was dus te herdoen en te amper een minuut later terug in de ploeg na een wanneer niemand nog in winst Geert Roelandt een flater in .I»..»..*.. langdurige kniekwetsuur geloofde rukte Patrick Merckx de bezoekende defensie met Puymbroeck en de geschorste Goossens, die werden door hem verkeerd werd nog eens ver op samen met een doelpunt af. Met een 4-1 gedoubleerd door Jean-Pierre Van Damme en Danny De beoordeeld. Op slag op rust De-Bock. Guy zag Ferket ver- s'tandjrolkken^beide^ploegen Ruyte. In het doel werd in laatste Instantie ook De Roos ging Stekene kopje onder na- trekken en schoot de bal door. "ar gehouden. De thuisploeg kon daarentegen driemaal kundig counteren en versierde dit ook met twee doelpunten. De ploeg van trainer Verhaert kwam enigszins verzwakt aan de start want de belde flankverdedigers Franssens en Waterschoot zaten met een strafzondag opgescheept en werden vervangen door Kins en Vervoort. Ook Stekene miste enkele routiniers met name de gekwetste Mark Van my u.ono..o .««kj» nar de kleedkamers. De dat een ver schot van De Nu was Kris wel bij de pinken tweede helft was van minde- Schepper op de deklat sloeg om zijn direkte opponent op re kwaliteit Stefaan De Wae- Al van bij de beginminuten Op de twintigste minuut sloeg en weer in het veld belandde het verkeerde been te zetten geneer bracht de cijfers nog stormde Kris Ferket resoluut Klein Laar voor het eerst terug v00r de voet van waiter Dan- Een verdiende overwinning °P 5"1 De bezoekers zouden neel die niet talmde. dus voor de lijstaanvoerder die echter meer in de wedstrijd De messenvechters lieten de hiermee zijn kandidatuur voor komen, maar verder dan een moed niet zakken en sloegen de titel meer dan ooit kracht tweede eerreddend doel- bij de aanvang van de tweede bijzet en in de komende weken Punt geraakten ze niet. periode reeds toe Een vrij- de kloof met de achtervolgers Opstal voerde in de tweede schop van specialist Edilbert nog zal trachten te verdiepen. hel" no9 enkele ingebracht voor een met tandpijn geplaagde Van de Wiele. op keeper Vriesacker af, maar met een vrijschop van Ver deze iiet zich niet verrassen, haert welke door Van der Hal- Lebeke-Boonwijk 1-4 Bij FC Boonwijk was men na afloop van de wedstrijd op Lebeke alleen gelukkig omwille van het resultaat. Een goede wedstrijd werd het geenszins. Dat kon bezwaarlijk op een veld waar modder en... sneeuw in overvloed lagen. De thuisploeg kwam in de eerste helft verrassend op voorsprong. Ze kon die minieme cijfers tot aan de rust ook op het bord houden. In de tweede helft voerde Boonwijk de forcing. In amper vijf minuten had Eddy Van Ransbeeck voor twee doelpun ten gezorgd. Metéén kon men beginnen aan een offensief dat in nog twee doelpunten resulteerde. Ludo Pissens en Pierre Moerenhout waren er de respektievelijke auteurs van. «Alleen al omwille van de winst ben ik tevreden,» stipte klubleider Miel Cleemput na afloop aan. «Op zo een terrein is voetbal in de ware zin haast onmogelijk. Buiten de vijf doelpunten kregen de toeschouwers geen waar voor hun geld. Dat kon trouwens niet!» RC Boonwijk prijkt thans alleen aan de leiding met drie punten voorsprong op Edixvelde en Eendracht Opstal Beide ploegen hebben echter een wedstrijd minder ge speeld. Hierdoor bedraagt de voorsprong van de Sint- Gillissenaars virtueel slechts één punt. Zondag knjgt men Baardegem op bezoek. In principe vormt deze ploeg geen bedreiging voor Pissens en co. Eddy De Mey De Erembodegemse doelman Spruyt is vlugger bij de bal dan de drie wissels verdedigers, (vh) Saman raakte tot bij Ferket. Kris verlengde de bal tot bij de vrijstaande Dirk Herman en deze laatste schoof binnen. Even later na vrijschop van Van Goethem leverde Lieven De Cock een mooie dribbel voorbij drie man, maar hij werd in extremis nog gestuit. Beide ploegen voelden nu wel licht aan dat wie een goal lukte de beslissing zou afdwingen Stekene stelde zich weer het gevaarlijkst op met een voor zet van De Ruyte waar keeper Vriesackers zich warempel op verkeek. Maar dit was slechts een zeer tijdelijke verzwakking want nadien herpakte de Laar doelman zich tenvolle op po gingen van Merckx en van hoe kan het anders Ferket. Aan de 77ste minuut was het echter voor mekaar voor de bezoekers: een vrije trap van Saman werd overgenomen door Guy De Bock en diens fraaie kopbal sloeg over en iets te ver uit zijn doel staande Vrasene keeper in doel. Nog liet de thuisploeg de ar- Onlangs hebben we nog het ontslag gemeld van Hugo Antheu- nis en José Poppe, onderscheidelijk algemeen sekretaris en voorzitter van Walivo. Een dubbel ontslag dat toen nogal wat ophef veroorzaakte en werd beschouwd als een gevolg van de malaise, die dan al enkele maanden in de bestuurskring van Walivo aansleepte. Een reorganisatie werd daar enigszins noodzakelijk. Thans schijnt een en ander in gunstige zin te evolueren. Het begint trouwens weer beter te draaien aan Walivo's top en de samenwerking met de weekbladen kan bijna terug als ideaal - worden beschouwd. Een tienjarig Walivo op hernieuwde wagen, zouden we zelfs durven stellen en wat eerst onmogelijk scheen, wordt thans als een heugelijke tijding aangekondigd: naar aanleiding van het tienjarig bestaan zal Walivo door het Sint- Niklase stadsbestuur ontvangen worden. Dit gebeurt dan op de derde vrijdag van februari te 20 u. en op die plechtige bijeenkomst wordt natuurlijk de hele Waüvo-familie verwacht... R.V.L In Hamme Sint-Anna won Martin De Cock de veldrit voor Rik Naudts (b-kat.). (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 29