428,- 418,- 14,- DE VLEESCHMEESTERS JUNIORES ADEC - BAASRODE WINNEN TOPMATCH TEGEN ST.-NIKLAAS! Sfeervol derby RUMSTEAK LEVERWORST Sup. ALDI VERS VLEES Volleybal in Baasrode Van Machelen: 80 ten honderd Volley in Zele BAC0NSTEAKS 3 KOPEN 1 GRATIS!! EXTRA MALSE ROSBIEF HONGAARSE SALAMI VLEESSALADE 200 GR 50 GR GRATIS!! Zandstraat 21 Lokeren 30 - 29.1.1962 - De Voorpost VOLLEYBAL fldec Baasrode - Sint-Niklaas Met een talrijke opkomst van supporters startte de match tussen Adec-Baasrode en St.- Niklaas. Een veelbelovende wedstrijd want beiden staan ze aan de kop van de kompetitie. Chris Lenssens aan de opslag en Adec kan uitlopen tot 2-0. Er wordt gewisseld van servi ce en St.-Niklaas komt op 2-4. Na een paar balwisselingen kan St-Niklaas uitlopen tot 3- 8. Een smash van Yves De Cocker zorgt ervoor dat Adec weer aan de opslag kan. Een goeie opslag van Ivo Meskens geeft hen een puntje bij maar een betwiste bal wordt in het voordeel van St.-Niklaas ge geven dat dankzij een goed blok snel de bal moet weerge ven. Opslag Adec. Adec komt langzaam maar zeker terug dankzij de goeie opslag van Michel Laureys en de vaste blok van Chris Lenssens en Luc Breuckelaers. Stand 9-9. Weer is het de scheidsrechter die ervoor zorgt dat het bal voordeel aan St.-Niklaas toe komt. Deze kan uitlopen tot 9- 13. Een service wordt buiten geslagen en Adec probeert om terug te komen. Een toetsfout van de andere kant en we kunnen er een puntje bij tellen. Na een balwisseling kan Adec weer serveren en komt het op een gelijke stand van 13-13. Een goeie smash van Luc Breuckelaers en een foutieve opstelling van de tegenpartij brengt Adec naar de eerste set-overwinning. Adec aan de opslag bij het begin van de tweede set. Mark Bertin duwt de bal in de blok en een eerste puntje is binnen. Dankzij de scheidsrechter kan St.-Niklaas weer aan de op slag waarvan het gebruik maakt om zich twee puntjes voorop te zetten. Willy De Decker serveert en brengt de ploeg op een gelijke stand, 3- 3. De beurt aan St.-Niklaas om te serveren; de stand wordt 3- 6. Een netfout van de tegen partij mocht niet baten want St.-Niklaas blijft aan de op slag. Een paar blunders aan het thuisfront en St.-Niklaas loopt uit naar 4-11. Luc Breu ckelaers zorgt ervoor dat Adec weer kan serveren. Goeie op slagen van Yves De Cocker en een blok geeft hen 2 punten bij. Weer volgt een bal wisse ling die echter bij de tegen- ploeg niets opbrengt. Echter wél bij Adec want die komen nog terug naar een stand van 10-14. Setbal voor de tegen- ploeg en de hoop voor deze set is verloren. In de derde set wordt de bal veel gewisseld en kan Adec uitlopen tot een 8-1 stand. j eMSW* s*i» mum De juniores van Adec Baasrode speelden gastheer voor hun klassegenoten uit St.- Niklaas. (vh) Mooie liedjes duren niet lang het gat en opslag aan Adec die mag doorgaan met de opslag, en St.-Niklaas komt terug voor goed is voor 2 puntjes. Een Een goeie smash van Yves De 4 punten. Een slechte smash smash van St.-Niklaas door de Cocker geeft hen een kans om blok en Adec verliest de op- hun stand te verhogen, het slag. Niet voor lang echter mocht deze keer niet baten want Ivo Meskens legt de bal want Adec komt het eerst op 8 af en Adec gaat onstuitbaar en er wordt van plein gewis door en komt op een stand van seld. Ivo Meskens aan de op- 11-8. Balvoordeel voor St.- slag en de stand loopt op tot Niklaas dat echter de moed 11-6. De supporters roepen nog niet heeft laten zakken en zich het hart uit hun keel en de stand wordt 11-13. Een Adec gaat zonder dralen door kens aan de opslag in de vier- paar netfouten van de thuis- en de tegenploeg heeft niets de set en misschien wel de ploeg brengt de tegenploeg op meer in te brengen. Onver een gelijke set-winst: 2-2. saagd gaan ze verder en de Beide ploegen beginnen met sfeer is ongelooflijk. Een bal- goeie moed aan de beslissen- wisseling kan ze niet van hun de set en Adec kan spoedig stuk brengen en de stand uitlopen naar een 5-0 stand, wordt 13-6. St.-Niklaas kan Balverlies voor Adec en St.- geen punt meer halen en Adec zorgt ervoor dat de bal naar de Niklaas gaat aan de slag voor wint deze beslissende match!! andere kant gaat en St.-Ni- 4 punten. De tegenploeg slaat Een dikke proficiat voor deze de bal buiten maar krijgt weer winnende ploeg!!! de scheidsrechter mee en van de tegenploeg en Adec kan aan de opslag. Langzaam gaan ze naar de 13. Een wis seling van opslag klan niet veel doen aan de grote voor sprong van Adec en na nog een goeie service van Yves De Cocker boekt Adec toch nog een set-winst. Ivo Mes- laatste. Een eerste punt maakt door Willy De Decker maant hen aan om iets meer te laten liggen. Vastbesloten gaan ze door en men krijgt een stand van 7-1. Een netfout 1* Prov. Heren: Moerbeke - Baasrode: 3-2 Andermaal voor Baasrode een vijfsetwedstrijd waarbij zij de vijfde beslissende set moeten prijsgeven. Baasrode kwam eerder moeilijk vlot en moest dra tegen een eerste setachter stand opzien, maar kon dan wel evenwicht brengen en soms ook vlot de teugels in handen nemen zoals blijkt uit een 5-13 stand in de vierde set. Met vertrouwen werd dan ook uitgezien naar de beslissende set, waar Baasrode wellicht door spijtige en zeker te vermijden omstandigheden, de puntjes moest laten liggen. Setstanden; 15-9, 12-15, 15-13, 13-15 en 15-8. De reserven haalden het met 1 -2. 1* Prov. Dames: Moerbeke - Baasrode: 3-1 Bliksemstart van Baasrode dat in de eerste set slechte twee puntjes gunt aan de tegenstrever. En dan onbegrijpelijk schijnt met zodanig zeker van de zege dat men het al tè gerust begint op te nemen en waar men het tegengestelde mag verwachten begint de geestdrift te luwen. Men speelt wel mee maar laat het initiatief volledig aan de overzijde waar men stilaan vat krijgt op het spel. Verdere setwinst zit er trouwens niet meer in voor Baasrode dat voor een dergelijk vertoon zeker tot een revanche verplicht is. Setstanden: 2-15, 15-11, 15-10 en 16-14. Hier ook haalden de reserven het met 1-2. Kadetten - jongens. Zele - Baasrode: 0-3 De verplaatsing van Baasrode voor de ongeslagen kadetten heeft geen bepaalde problemen meegebracht. Eens te meer bewezen ze dat ze de sterksten zijn en behaalden een vlotte 0-3 zege. Setstanden: 4-15, 7-15 en 9-15. Het programma van deze week Het wordt andermaal een volle namiddag volleybal in de Sporthal te Appels. Praktisch heel de tijd wordt op twee terreinen gespeeld. Te 16.15 u. spelen de dames-juniors tegen Eksaarde (beloften) Te 16.30 u.: de dames-reservenploeg en te 17.45 u. de dames seniorsploeg tegen Herzele. Te 17.45 u. de reserveploeg heren en te 19 u. de seniorsploeg heren tegen Herzele. De jongens - juniores spelen zondag voormiddag op Ursel. klaas haalt 5 tegenpunten. Chris Lenssens tikt de bal in BEVEREN - LOVENDEGEM: 3-1 De St. -Niklase juniores gaven een mooie partij volley ten beste, (vh) VC Temse - Rapid Sint-Niklaas 3-2 De volleyballende buren hebben het elkaar in de 'n de derde set werd er sporthal Tilroda niet gemakkelijk gemaakt. De strijd- onder de coaches een lust in beide kampen verdoezelde soms de fraaiheid steekspel gespeeld. Veel- van uitvoering, maar spanning en echte derbysfeer vuldige wisselingen trach- liep als een rode draad over deze twee uur en vijf ten het ritme te breken bij minuten durende ontmoeting. de tegenpartij. Maar Tem- In de eerste set pakte Tem- Temse had het moeilijk om se met een goed afwerken- se uit met degelijk vertoon, het Rapidblok te omzeilen, de Luc Van De Velde hield Benny Heyninck en Ludwig Rapid baande zich al het laatste woord: 15-7 (2- Van Hecke hadden er veel smashend een weg om de 1)- zin in en hielden hun team score in evenwicht te bren- Kort Heynink orkesteerde op voorsprong. gen: 10-15 (1-1). Onder- 'n de vierde set zijn team Bij Rapid toonde Van De tussen kon men ook al op- naar eon goed vertoon. Vreken zich behendig en merken dat de ref. veel kon Temse hield gelijke tred tot zorgde met enkele plaats- verdragen in verband met 8-8 maar loste toen de rol, ballen voor punten: 15-6 de volleybalreglementen, vooral te wijten aan recep- (1-0). Maar in de tweede maar bitsig werd tegenover tiefouten. Zo lukte Muylder- set verloor Temse weer opmerkingen. Aerts en De mans met drie aces de heel wat aan spitsvondig- Gendt kregen resp. rood 'aatste drie punten. 9-15 heid. Bij momenten ston- en geel voor ogen omdat (2-2). In de beslissende set den de thuisspeiers als aan zij het niet eens waren met was het Benny Heyninck, de grond genageld: 4-10. het beleid.die Temse de hoogte in In de eerste set kon Beveren nog vrij vlot winnen (6-3, 10-5, 15-6) maar toch werd er zenu wachtig gespeeld en werd het blok verwaarloosd. Frank Van Eyken lukte wel 2 opslagen rakelings over het net. De tweede set begon met een opstellingsfout bij Beveren, waar heel wat rond gepalaverd tilde Met een 8-2 score werd gewisseld. De kloof was geslagen. Ludwig Van Hecke toonde in de laatste fase nog zijn kwaliteiten als afwerker en hielp Temse zo aan een 15-9 setwinst (3-2). Onder tussen konden vele sup porters hun ogen niet gelo ven hoe laks er met de volleybalreglementen werd omgesprongen. Van Rapidzijde konden we vernemen dat De Geyndt, Speleman, Maes en Van Acker wegens ziekte niet hadden kunnen trainen en dat voor hen deze mara thonwedstrijd niet bevor derlijk was, maar niemand vocht de zege van Temse werd. Vanaf dit moment werd het één poespas: nog meer verkeerde opstellingen (Lo- vendegem), veel dropballen, de scheidsrechter die «raar» begon te fluiten en geel karton voor Frank Van Eyken, en Be veren dat in deze set niet veel kon uitnchten. Lovendegem won deze 2* set met 7-15. Walter Van Machelen speelde zich nu in de kijker, bijgestaan door Raoul De Fandeur. Maar Lovendegem speelde hard nekkig mee, haalde nogal wat op in verdediging, en bleef tot 11-11 aanhaken. Uiteindelijk ging de setwinst naar Beve ren: 15-12. In de vierde se» zaten sommi ge spelers van Lovendegem die reeds 3 sets bij de reser ven hadden gespeeld er door. Deze set ging vrij vlot naar Beveren (4-4, 8-4, 15-6), waar we nog vermelden dat Rudi De Mayer aanvallend goed uit de verf kwam. Setstanden: 15-6, 7-15, 15-12, 15-6. De reserve wedstrijd was van een goed gehalte, met 2 ploe gen aan elkaar gewaagd, en waarbij Lovendegem steeds met enkele kemspelers speelde. Jammerlijk verloren door Be veren met 1-2. Setstanden: 5-15, 17-19, 15 Real Testa - VTS Kortrijk 3-2. (dm) Harte: V Nationaal Jmenes - Londerzeel: 1-3 Londerzeel stelde duidelijk dat zij niet naar Zele waren afgezakt om zich zonder slag of stoot over te geven, niettegenstaande de schrik van de bezoekende supporters, die meenden een droge 3-0 te moeten incasseren, wat gelukkig voor hen anders is afgelopen. Dit bleek reeds van bij de aanvang van de eerste set, toen de bezoekers met goed opgebouwde aanvallen een kloof sloegen (1-5) en deze uitbouwden tot 4-12. De lokalen riepen alle hens aan dek en met wat geluk kon men milderen tot 11-12. Dit ene puntje voorsprong bleven de bezoekers verdedigen, en langs 11-13, 14-14, 15-15,16-16, kan Londerzeel uitmaken met 16-18 cijfers. In de tweede set wist de thuisploeg orde op zaken te stellen, al moesten zij ook nu een achterstand ophalen De Londerzelenaars botsten nu op een beter georganiseerde thuisploeg, die af en toe al eens met uitgebreide korte combina ties wisten uit te pakken. Tijdens de derde herneming bleef Zefe verder het tempo opvoeren, maar Londerzeel sterk in de achterste verdediging kon langs hun dubbele meter het Zeelse blok, ontlopen om regelmatig te scoren, terwijl Juvenes faalde bij de afwerking. Tijdens de laatste set ging het gelijkmatig op tot 8-9, maar toen bleef men ter plaatse trappelen, waaraan men wel iets trachtte te doen om de opgelopen achterstand 9-14 te overbruggen. Men slaagde tot 13-14 maar tevergeefs! Reserven: Juvenes - Londerzeel 1-2 Dmms: 2* Prwtoclile A ATB St. Niklaas - Juvenes: 3-0 Een off-day van de bezoekende ploeg die enkel in de laatste set gelijke tred kon houden met een ATB dat erg beweeglijk en homogeen was. Bij Zele was de spelopbouw positief maar men faalde bij de afwerking. Niettegenstaande Juvenes het eerste punt scoorde waren het toch de Klaasmeisjes die daarna de leiding namen Met harde opslagen en puike smashes teisterden zij de Zeelse verdediging die kon aanklampen tot 6-4, maar toen was de kous af en het werd 13-5. Juvenes probeerde er iets aan te doen en kon milderen tot 8-14, maar Pierens kon met een mooie smash uitmaken. Wat aangeslagen door dit verlies en het getoonde spel van de lokalen, waren de Zeelse meisjes nergens in de tweede set. Het werd een rommelig gedoe, en ook het geluksengeltje liet Juvenes in de steek, die nipt een erreddend puntje konden laten optekenen. In de laatste set pakte Zele uit met een reeks opslagen waartegen de lokalen geen verhaal hadden, maar daarna was het hun beurt om de leiding te nemen. St. Niklaas bleef goed combineren en ook de bezoek sters waren nu van de partij, en even zag het er naar uit dat dit met succes zou bekroond worden, maar spijtig genoeg moesten zij ook in deze set het onderspit delven, tegen een erg sterk spelend St. Niklaas. Reserven: ATB St. Niklaas - Juvenes: 3-0 JeuoRwedsttllden: melsles Kadetten: G. Zelzate - Juvenes: 3-1 De Zeelse meisjes speelden een goede wedstrijd maar werden verrast door dit succes, waardoor wat zenuwachtig werd gespeeld, met de daaraan verbonden foutjes. Nadat tijdens de eerste set wat spanning was afgenomen werd de volgende voor Juvenes, met harde opslagen binnen gehaald. Groenplein bleef op het pedaal drukken en kon opnieuw een set naar hun hand zetten, maar tijdens de laatste herneming waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, en een kleine verdedigend slippertje van Zele werd hen fataal. Scholieren: G. Zelzate - Juvenes: 2-3 Voor het eerst dit seizoen kregen we echt samenspel te zien in de Zeelse ploeg, die met gezamenlijke inzet een prachtig resultaat behaalden tegen G. Zelzate. De thuisploeg nam een blitzstart zodat de bezoeksters tijdens deze set geen voet in de wedstnjd kregen, maar tijdens de tweede herneming was het Juvenes die de zegewimpel mocht hijsen en dit herhaalde met een tweede setzege Spijtig genoeg kon men in de vierde set, bij een 12-14 stand de matchbal niet benutten en was het nog Groenplein die deze set inpikte. De vijfde herneming was een nek-aan-nek-race tot 12-12, waarna de lokalen een puntje voorsprong namen. De Zeelse meisjes bleven koelbloedig en slaagden in hun opzet om deze set en de wedstrijd te winnen. Hartelijk proficiat aan: Heirwegh Magali, Beirens Katiren, Pic- quer Karine, Temmerman Hilde, Boone Annemie, Van Malde- ren Nancy, Ottoy Marleen en Everaert Sonja die dit mooie resultaat mogelijk maakten. Jongens Junioren: V.K. Aalst - Juvenes: 3-2 De Zeelse ploeg heeft een onverwachte nederlaag geleden te Aalst, die de bezoekers een pad in het korf legden. Zo komt weer eens uit dat men niet teveel plannen moet maken op voorhand, en zich voor elke wedstrijd terdege dient voor te bereiden. Men zag het reeds tijdens de eerste set dat het niet boterde, toen een gespannen Juvenes een achterstand niet kon omzet ten. Het samenspel boterde niet en de receptie faalde, zodat de aanvalskracht met de helft verminderde, wat niets afodet aan de prestatie van de lokalen. Tijdens de beslissende set zag het er even naar uit dat de puntjes toch naar Zele gingen gaan, maar het draaide spijtig genoeg anders uit. Kadetten: Juvenes - Baasrede: 0-3 De kadetten van Baasrode steken met kop en schouders boven de anderen uit en ook deze keer waren de Zeienaars het zwakke broertje. Toch mochten wij enkele mooie acties die met succes werden afgerond bewonderen bij de Juvenes-jongens, alsook een paar aanvalsakties. Toch waren de eerste-jaars- kadetten uit de kloddenstreek geen partij voor de tweedejaars, die met een rustig meesterschap de puntjes veroverden. Te spelen wedstrijden Zaterdag 30 januari Heren: Ooigem - Juvenes te 18 u. en 19 u. Dames: Juvenes - O. Zelzate te 18.30 u. en 19.45 u. Jeugd: meisjes: Scholieren Juvenes B - St Amandsberg te 10 uur Jongens: scholieren: Juvenes - Temse te 14.30 uur De thuiswedstrijden worden gespeeld in sporthal «De Zeven». Geldig van 28.01.82 tot en met 03.02.82 1 kg 1 kg Geldig van 28.01.82 tot en met 03.02.82 CHARCUTERIE 100 gr 100 gr

De Voorpost | 1982 | | pagina 30