St.-Niklase E en Madeion Herlevingdames aan de leiding in T nationale in de achtervolging Rogeliiiatigheidskrltertuin DE VOORPOST Ereprijs 't Sporthals Vooruitzichten voor het weekend Temse A slaat iedereen terug le Nat. Afd. Tegenslag velt WZK Speelgelegenheid voor wisselspeelsters Lebbeke: 0-3 Kieldrecht A betaalde het gelag Herleving A in eigen huis geklopt Vllerkouter en Smash Denderleeuw in 5' Jastremski Hamme titelkandidaat VOLLEYBAL TAFELTENNIS 1* Nationale Heren Villette Charleroi - Maccabi 2 Blue Rackets Machelen - Maccabi 2 2* Nationale Dames Wenduine - Herleving 2 3* Nationale Heren Le Logis D - St.-Niklaas A 2 I* Provinciale Heren Sfinx Ronse A - St.-Niklase C 1 Sleidinge C - St.-Niklaas B 2 Drive A - Melsele A X Kieldrecht A - Eeklo A 1 2* Provinciale Heren Pacern A - St.-Niklaas D 1 Small Street C - Pa^o Tivoli A X Drive C - Herleving A X Melsele B - Kieldrecht B 1 Eeklo B - Beveren A 2 Elckerlyc A - De Pinte A 1 3* Provinciale Heren Eeklo D - Elckerlyc B 2 Drive F - Melsele C 1 Beveren B - Herleving B 1 Herleving C - Elckerlyc C X Lebbeke - Kemzeke A 1 Melsele D - Temse A 2 Patro Tivoli B - Kieldrecht C 1 4* Provinciale Heren Madeion - St. Niklase E X Melsele E - Patro Tivoli C 2 Small Street F - Kruibeke A 1 Temse B- Reinaert 1 Elckerlyc D - De Pinte D 1 Mikeno A - Pal B 1 5* Provinciale Heren Galmaarden D - Denderleeuw B 1 Sfinx E - Denderleeuw A 2 Kieldrecht D - Melsele F 1 Kruibeke B - Rooigem D 2 Teneramonda - Herleving D 2 Kemzeke B - Lobos 1 C.V. OEROE PROVINCIALE In derde provinciale D zijn de prijzen zogoed als gedeeld. Temse A wilde blijkbaar zo snel mogelijk weten waar het aan toe was. In het weekend waarin het Patro Tivoli Hamme B diende te ontvangen beleg de Marcel Maerevoet en zijn maats ook de topper tegen Lebbeke, zij het dan in ver vroegde uitgave. In beide ge vallen zijn de scheepsbouwers met 10-6 aan de winnende hand gebleven. Konkreet be tekent zulks dat Lebbeke nu tot op vier punten wordt terug geslagen en Patro Tivoli Ham- me B nog een punt meer ach terstand telt. In beide gevallen werd het een spannende wed strijd al stond de zege van Temse tegen de Hammenaars wel vroeger vast dan het geval is geweest tegen Lebbeke. In beide wedstrijden waren het de mannen uit de tweede lijn, Johnny Boel en Wemer Mae revoet die de zevende en acht ste wedstrijd voor hun reke ning namen. Tegen Hamme goed voor ieder twee en tegen Lebbeke voor ieder één wed strijd. Dit betekent dat kopman Marcel Maerevoet en Eric Van Landegem tegen de Hamme- naar Peter Van Cauteren maar tegen Lebbeke het maximum lieten optekenen. «Tegen Leb beke had ik in de eerste plaats nog iets goed te maken» wou de breed glimlachende Marcel Maerevoet achteraf kwijt. «In de heenronde speelde ik te Lebbeke mijn slachtste wed strijd van het seizoen. Thans werd orde op zaken gesteld en logischer wijze zou de titel ons nu toch niet meer mogen ont snappen». Deze mening zal de Lebbeke en Hamme wel worden gedeeld. De Lebbeke- naars die zich tot het uiterste hebben verdedigd. Wim De Ruysscher, Gilbert De Smedt en Mark Boeyckens bleven er ieder tweemaal aan de win nende hand. Luc Heyvaert wist zich echter ditmaal niet waar te maken en dit maakte dan finaal het verschil. In de zelfde reeks ging Melsele D verrassend de punten wegha len bij Kemzeke A waarbij Mare Vermeulen de toestand Krista De Boes en Herleving zijn erin geslaagd de leiders- ploeg uit Wemmei te kloppen. Dit brengt de Dendermondse fanionploeg nu zelf aan de leiding. Een verrassing maar zeker verdiend. Zoals ver wacht is het een spannende, zelfs zenuwslopende wedstrijd geworden. Het dubbel De Boes-Muylaert won de ope ningswedstrijd en dat was no dig om iedereen kalm te krij gen in het Herlevingkamp. My- riam Muylaert en Krista De Boes wonnen ook hun eerste twee enkels. Het werd 5-2 en iedereen dacht dat het voor mekaar was. De Brabantse meisjes oordeelden er even wel anders over en kwamen tot 5-4 terug. Krista De Boes kwam dan opnieuw voor een uiterst moeilijke opdracht te staan. Het ging er in deze slotpartij tussen de nummers één hard aan toe. Krista De Boes slaagde erin van bij de start het initiatief te nemen en steeds een paar punten voor op te blijven. Ze won en met een kon iedereen stoom aflaten. Ook Myriam Muylaert speelde erg efficient. Myriam Macharis langs haar kant miste durf om zich aanvallend waar te ma ken. Hopelijk durft ze zulks wel volgende zaterdag op bezoek bij Wenduine volgens de Her- levingvoorzitter de moeilijkste verplaatsing van het seizoen. De twee volgende speeldagen worden als meest belangrijk aanzien. A.s. zaterdag Wen duine - Herleving en een week later staat Hurricane Wemmei - Wenduine op het program- wel netjes meester bleef maar enkel in Luc Smits steun kreeg. Zulks was niet voldoen de om jongens als Peter Van Overtveldt en Guy De Ryck aan banden te leggen, temeer daar deze ditmaal ook moch ten rekenen op een algehele inzet van JP De Roeck en Dirk Vereist. Of hiermede door Mel sele D de eerste stap naar de redding gezet is valt nog af te wachten. Beveren C won ten slotte probleemloos van Kiel- drecht C, maar ook dit lag in de lijn der verwachtingen. In derde C werd de wedstrijd Elckerlyc B - Herleving B uit gesteld. Beveren B won met 3- 13 bij Melsele C. Hier waren het Guido Verstraeten, Eric Vereist en Benny Smet die de eeer redden voor de thuis ploeg. Bij Beveren B waren het Wilfried Heyrman en Rudy Fe lix die het maximum haalden. De Scheenmaecker en Dirk Yvens bleven met drie en twee matchpunten meer be scheiden ma. Hoe ook de damesploeg van Herleving heeft reeds aar dig wat gepresteerd in deze kompetitie. Komen Krista De Boes en haar Dendermondse teamgenoten nu ook zonder kleerscheuren voorbij de Wen- duinse klip, dan zit de kans er dik in dat Herleving kampioen wordt. Nieuwe punten voor SL Nl- klase A Zoals verwacht hebben de Klaasjes de komst van Schu- len B weten te benutten om een nieuwe overwinning te be halen. Gunter Corryn, opnieuw in goede doen lag met Frans Messagie en Carl Van Camp aan de basis van deze 10-6 zege. Het dreigde wel even mis te lopen toen kopman Van Camp zijn openingswedstrijd verloor en bleek dat Hoste moeilijk op tempo geraakte. Uiteindelijk viel het allemaal in de goede plooi toen Carl Van Camp zich hervatte en ook Frans Messagie en Gunther Corrijn zich niet lieten pramen om hun bijdrage te leveren. Zaterdag moeten de Waaslan- ders op bezoek bij Le Logis D waar ze minstens één punt uit de brand moeten kunnen redden. WATERPOLO SCM 12 WZK 9 Zondag moest Wose Zwemkring in het water tegen Maccobi uit Antwerpen. Ondanks een flink gehavende ploeg was er toch nog stille hoop punten te skoren. En of WZK gehandicapt was! Keeper Vincent Geeraert bleef ziek thuis. Luk Van Landeghem was wegens beroepsbezigheden onbeschikbaar en ook op de gekwetste Bert Schiettecat kon men evenmin beroep doen. Tot overmaat van ramp ging de scheidsrechter WZK nog enkele padden in de korf zetten. Wase mocht de eerste balwis selingen uitvoeren, maar bij de eerste lokale aanval mocht ge legenheidsdoelman Dirk Mest- dagh zich reeds een eerste keer omdraaien. De eerste degelijke WZK-aanval werd eveneens beloond: Rudy Van Mieghem speelde Walter Doelman uit stekend aan en de stand was in evenwicht. Bij numerieke meer derheid kon Rudy de Maccabi- keeper nogmaals verrassen, maar toen Walter op het droge moest, kenden ook de gast heren geen genade. Er werd heel behoorlijk waterpolo op gedist. Langs Franky Lyssens klom WZK weer op winst. De hoofdscheidsrechter hield blijk baar Jan Foubert al te goed in het oog, zodat Wase zijn po tentieel gevaarlijkste aanvaller reeds voor de eerste kampwis seling met vol strafboekje ver loor. Meteen was Wase ook door zijn wisselspelersbestand, en was Maccabi nogmaals langszij geklommen. Bij alle pech die WZK kende, ging de ploeg echter steeds meer in haar kunnen geloven. De inzet was meer dan voorbeeldig, zo dat het niet opviel dat er drie titularissen ontbraken. Met een prachtige beweging liet Wim Rombaut de keeper nogmaals in plan Weer was de vdor- sprong von korte duur. Nu werd Franky Lyssens in de strafhoek gestuurd en Maccabi stond nogmools gelijk om wat later zelfs op voorsprong te komen. Ook zij konden echter de kloof niet maken en Walter Doelman, ook al niet 100% in orde, skoorde zijn tweede doel punt. Een al te licht toegeken de strafworp gaf SCM opnieuw uitzicht op voorsprong, maar Dirk Mestdagh ging naar de juiste hoek. De scheidsrechter bezorgde de thuisploeg don nogmaals een numerieke meerderheid, maar ook nu was de WZK-keeper ter plekke. Bij aanvang van de derde set begon de WZK-motor te sput teren, wat niet verwonderlijk was Guido Moes eiste in deze periode wel een hoofdrol op. Eerst kreeg hij zijn deel van de straftijd. Toen hij een mooie inspanning wat onbesuisd af rondde, sloeg Maccobi een tweepuntenkloof, maar even later stelde hij orde op zaken met een mooi doelpunt. WZK leek in de laatste periode wel een duivel in een wijwatervat: iedereen was aan het eind van zijn krachten, maar bleef zich tenvolle inzetten. Na een mooie rush zorgde Franky Lys sens toch weer voor een gelijke stand. Verder kwam WZK niet meer; een nieuwe uitsluiting voor Franky kostte een doel punt en toen enkele Maccabi- spelers alleen voor het WZK- doel opdoken werd een fatale driepuntenkloof uitgediept. Franky vond de Maccabidoel- mon nog wel eens in gebreke, en ook Walter Doelman skoor de nog eens, maar in de laatste minuut legde Maccabi de 12-9 eindcijfers vast. d m De Voorpost - 29.1.1982 - 31 Ttmsg Dames - Shikas Oostende 3-0 NlOOrbOkO - Van De Velde, Leen Schoe- naerts en Godel Melis kunnen terecht terugblikken op een degelijke prestatie. De over winning was een mooi ge schenk van het team aan de jarige Carla Anciau. Zaterdag zullen de Temse da mes hardere noten moeten kraken. De verplaatsing naar Houthalen wordt niet als een lachertje beschouwd, meerde re topteams, sneuvelden reeds in Limburg. Stukas Oostende dat drie ba sisspeelsters moest vervan gen kon Temse nooit in moei lijkheden brengen. Bij Temse bleef een gekwetste Lieve Heyman op de bank, zodat Nicole Van Buynder de wed strijd kon beginnen. Zonder problemen verwierf Temse met 15-5 de eerste setwinst (1-0). Oostende genoot even van een 1-2 voorsprong, maar moest toen in Temse zijn meerdere erkennen 6-2 en 9- 5. Het moment waarop De Clercq en Moens werden inge bracht voor Carla Anciau en Trui Van Severen. Met Lieve Van De Velde aan de opslag werd het 13-5. Drie setballen hielden de bezoekers stand om tenslotte met 15-5 de dui men te leggen. In de derde set was er bij Temse concentratie verlies. Quintens, de beste be zoekende speelster, zaaide met haar opslagen toch enige verwarring 1-5. Maar blijkbaar achtte Temse het toen wel. Even de zaak ter harte nemen en zo kwamen ze op 6-6. Het werd nog 9-9, maar toen was dit. I, -.ui v elke weerstand voor Temse Real Testa moet er alles uithalen om Kortrijk te kunnen zoek: 15-9 (3-0). kloppen, (dm) De Temseaanvalsters Lieve In een sfeerloze koude sport hal was deze wedstrijd een formaliteit voor de Lebbeekse meisjes. De setstanden (4-15, 8-15, 7-15) bewijzen dat Meer- beke geen noemenswaardige weerstand bood aan de be zoeksters. laag van Herleving A brengt Patro Tivoli Hamme A en Be veren A opnieuw samen aan de leiding. De Hammenaars hielden de punten thuis tegen het nochtans fel versterkte Dri ve C. Het waren opnieuw Mare De Keyser en Paul De Schoe- sitter die het leeuwendeel opeisten, terwijl Erich De Clercq en Pierre De Schoesit- ter elk tweemlaa aan de win nende hand bleven Alles sa men goed voor een 10-6 over winning en de leiding in de reeks. Een gedeelde leiders plaats uiteraard want Beveren A had bij een meer dan gehal veerde Kieldrechtse B-ploeg niet de minste last om aan de winst te blijven. In dezelfde reeks won Eeklo B nog bij St- Niklaas D (5-11) maar zulks lag wel in de lijn der verwach tingen. Pierre Wuytack, Leev- er en Luc Messagie zorgden voor de eerreddende Waas- landse puntjes. In tweede B won Elckerlyc A op verplaatsing bij Geraards- bergen. De thuisploeg maakte het de Aalstenaars wel ge makkelijk door slechts met drie spelers te verschijnen. Voor Elckerlyc A wordt het nu wach ten op de terugwedstrijd tegen Rooigem A. De damesvolleybalploeg van Oudegem speelde tegen Beervelde en won met 3-2. (vh) De spelers van Pardaf Kruibeke stellen alles in het werk om een ereplaats te behalen in dit kampioenschap. Raman smasht hier door het bezoekend blok. (dw) EERSTE PROVINCIALE Met een verzwakte ploeg ach- Rene en R0nny Braem en niet volgen. Hij moest een ter de tafels verschijnen wordt paul Vereist meester bleven matchpunt laten aan Johan De vandaag de dag zonder par- over (je Kieldrechtse Invallers Niel, die zodoende de eer van don afgestraft. Zulks heeft Benny Van Den Hende en Eric zijn ploeg redde. Dirk en Luc Kieldrecht A alvast tot zijn De Witte. Het werd 10-6 en De Bosschere wachten samen schade ondervonden. Gunter meteen rijfde Melsele A zeer met Peter Daems op betere yan .A^V.ym jrou j ei? Hubert kostbare punten binnen, daar- tijden. De Wilde dienden forfait te waar het geklopte Kieldrecht A Melsele zal wel uiterst geluk- geven voor de verplaatsing vooraan Small Street B en St.- kig zijn geweest met de zege naar gebuur Melsele A en Niklaas B moet laten voor- tegen Kieldrecht vooral omdat zulks zou de leidersploeg fa- gaan. de voorstellingen zijn uitgeval- taal worden. Cynel Van Hels- Minder problemen had St.-Ni- len. Drive B kreeg de punten tend en Luc Struylaert span- klaas B dat zijn eigen C-ploeg kadeau van zijn A-ploeg, zodat den zich wel tot het uiterste in te bekampen kreeg Een gele- het er voor de verliezers Sfinx om oe drawn op het bord te genheid voor Walter De Cock, Ronse en St.-Niklaas C zeer houden, maar Eric Verstraeten Hedwig Amelinckx en Regi De somber begint uit te zien. Uit- in topkonditie oordeelde er an- Neve om nog eens het kijken nu naar wat Eric Ver ders over. Hij bleef ongeklopt, maximum te laten optekenen straeten en zijn maats op Dri- daarwaar zijn ploeggenoten Enkel Herman Snellings kon ve A weten te presteren. TWEEDE PROVINCIALE Ook bij Herleving Dendermon- de was men niet gelukkig na afloop van de wedstrijd tegen Melsele B, die op eerder ver rassende wijze door de thuis ploeg werd verloren. Een en ander vindt zijn oorzaak in het feit dat Jef De Maeyer in het geheel niet fit aan de wedstrijd begon. Een pijnlijke schouder belette de Dendermondse nummer twee zijn gewoon spelbeeld le ontwikkelen, daarwaar Jean Boudou echt niet de minste meeval kende. Zulks had tot gevolg dat Mel sele B vnj gemakkelijk bleef meedraaien. De jonge Luc Van Bogaert draaide op hoog toerental en ook Baekeland en Raf Verstraeten haalden twee op vier Hugo Verstraeten langs zijn kant bevestigde zijn sterke konditie daar ook van Hubert Van Langenhove te winnen. Danny Vermeulen speelde voor wat hij waard was en liet vier matchpunten optekenen. Spijtig wel voor voornoemd trio dat op dergelij ke wijze moet verloren wor den. In de eindstand verloor Herleving met 7-9. De neder- In 5* C gingen Paul Drieghe en Vlierkouter nu ook met forfait- cijfers winnen bij de rekrea- tiespelers van Kieldrecht. Krui beke B haalde eveneens een hoge winstscore bij Melsele F (2-14) Gelijkaardige cijfers werden ook door Kemzeke B op het bord gebracht tegen Herleving D, terwijl Tenera- monda ook 16-0 kreeg aange smeerd bij Rooigem D. In 5* A verloor Smash B in de derby tegen Tsas Denderleeuw. Slechts Gerard Ramaekers slaagde erin de eer te redden, terwijl Louis De Vos, Alain Van de Velde en Pascal De Ridder Jastremski - Gent 13-5 bij de thuisploeg naar het maximum klommen. In de B reeks blijft Smash Dender leeuw A alléén aan de leiding. Het won uiteraard probleem loos van de eigen C ploeg, Surdiacourt, Bosschaert, Scheirlinck en Beeckman moeten best in staat zijn de leiding tot laatste speeldag te behouden, waardoor ze dan toch alvast de klubverwachtin- gen zouden inlossen. En om alvast niet uit de toon te vallen verloor ook Mikeno Schoon- aarde B voor eigen volk tegen C (5-11) Zaterdag 23 januari kreeg Ja stremski Hamme het hoog ge- kwoteerde Gentse dames wa- terpoloteam op bezoek in het Lokerse Durmebad. De Ham- se ploeg moest het aanvanke lijk stellen zonder Hilda Bleyaert, die niet volledig in Dames-provinciaal St. Niklaas klopt Drive Tijdens het voorbije weekend werd ook de werdstrijd tegen Drive B betwist welke vorige week ingevolge de provinciale kampioenschappen werd uit gesteld. Ditmaal liet Linda Cor- demans het maximum opteke nen daarwaar Simonne Brok- B ken en Anne-Mie De Pauw de duimen moesten leggen voor de kampioene bij de niet-ge- klasseerden Limpens. Door deze 8-2 zege blijven de St.- Niklase dames uiteraard aan de leiding in de reeks. orde was. Haar verdedigende rol werd voortreffelijk gespeeld door haar zuster Anne Marie. De snelle aanvalstaktiek van Jastremski kende onmiddellijk succes, zodat de eerste perio de werd afgesloten met een 4- 0 stand. Een goed teken voor JZH. In de tweede periode kwamen de Gentse meisjes verrassend terug tot 6-4 en het was vooral dank zij een sterk spelende An Peeters, die de gevaarlijke Delmeiren moest schaduwen, dat Jastremski in de derde periode de schade kon beperken tot 7-5. In de vierde periode, wanneer de Gentse meisjes naar adem begonnen te zoeken, kwam het geheim wapen van JZH in 't water: Hilde Bleyaert. In een fantastische laatste pe riode scoorde ze vier doelpun ten, waardoor dé overwinning verzekerd bleef. De eindstand 13-5 betekent een succes voor de ganse Jastremski-ploeg. Bovendien deelt JZH nu de leiding met Eupen en Wase. Zaterdag 31 januari geniet de ploeg «/an een verdiende rust, om de week nadien de topper te spelen tegen Wase. MILOU In vierde provinciale C hield leider Patro Tivoli Hamme C de volle inzet thuis tegen Small Street F. Het werd noch tans een mindergoede dag voor de kopmannen. Kris Van Couwenberghe en Frangois Van Dender geraakten blijk baar niet op dreef. Gelukkig bleken Johan Van Hecke en Hilaire Straetman in hun beste doen, zodat alles in een goede plooi viel (10-6). Achter de Hamse leidersploeg blijven St. Niklase E en Madeion Opdorp immers felle jacht maken. De St.-Niklase E-ploeg maakte dit weekend de rekening van Temse B, dat zich nochtans in een vier op vier mocht verheu gen van Bruno Roels. Guy Goossens en nieuwkomer Mare Neus lieten zich hierdoor niet van de wijs brengen. Ook Danny Inze bracht trouwens een flinke bijdrage. Bij Temse was het enkel nog Wilfried De Malsche die zich kon doen gelden. (11-5) Madeion Op- dorp klopte op overtuigende wijze Melsele E waarbij Mare Van Raemdonck nochtans een sterke indruk liet. Kris Soldaat Gunther Corrijn (Sint-Niklaas) is opnieuw op volle toeren en was ba sislegger van de overwin ning tegen Schulen. (10-6) Cools, Guy D'Hollander noch Bob P6elman wisten hem evenwel in zijn opzet te vol gen. Bij Madeion liet Remie Vergauwen de sterkste indruk, maar ook Van Den Berghe, Guy Buyens en Nico De Haeck lieten zich niet onbe tuigd. Het kan nog erg span nend worden in deze reeks. Ook Kruibeke A blijft flink mee draaien zulks heeft Tissac C dat er op bezoek was moeten ervaren. De Merelbekenaars werden er met 15-1 geklopt. Minder hoopgevende berich ten uit Schoonaarde. Op ver plaatsing bij Wetteren B wer den Staf Fonteyne en zijn maats met 12-4 geklopt. Een zware nederlaag voor een ploeg die titelkansen te verde digen had. Het ziet er nu wel naar uit dat de verhoopte pro motie alvast geen doorgang zal vinden. Spijtig wel voor kleppers als Johan Schud- dinck. Ook bij Elckerlyc Aalst D kon men niet lachen. De Aalstenaars werden thans in eigen huis door de hekkenslui ters geklopt en dit op een ogenblik, dat aan een herop standing werd gedacht. >iiii-Cilli»lahn 171 PEIMDERNONUE

De Voorpost | 1982 | | pagina 31