Asahi Kwai Zele heeft vier Oostvlaamse senioreskampioenen! Oostvlaams ponyverbond klaar met gevuld programma Veldlopen in Sint-Niklaas en Uitbergen Marie-Jeanne De Ridder voor Van Buggenhout en Christiaens Kruim van Vlaamse judomeisjes traint te Zele VRV start nieuw seizoen Uitslagen van de nationale damesveldloop te Hofstade NATIONALE DAMESVELDLOOP VAN HOFSTADE-AALST: JUDO De Voorpost - 29.1.1982 - 35 De provinciale judokampioenschappen voor junio res - seniores werden vorige zondag in de dojo van sporthal V.H.V.D. te Zele gehouden. Samen met het provinciaal komitee zorgde Asahi Kwai Zele voor een perfekte organisatie. Meer dan 100 Oostvlaamse judoka's namen aan de kampioenschappen deel, zodat ook op dat vlak de inrichters glunderden. De Zeelse trainer Ray mond Van Avermaet en met hem ook de ganse klub had nog een bredere glimlach. Van de zeven te verdelen gouden medailles bleven er vier te Zele. Met daarbij nog een zilveren en bronzen medaille was de lokale klub de grote blik vanger van de kampioen schappen, voorbehouden aan bruine- en zwarte gordels. In de gewichtsklasse (- 60 kg) kwam de Zeelse eer stejaarssenior Geert Cal- laert er het best uit. Om zich tot kampioen te kro nen had hij vier kampen nodig. Hij won twee keer met ippon en een keer met yuko. In finale rondde hij zijn prachtige prestatie knap af met een houdgreep tegen Pierre Penson. In de klasse (- 65 kg) was het ook een Asahi Kwai lid felijke konditie gedemon streerd. Hij liet zich in de schiftingen verrassen te gen een judoka waarmee hij normaliter geen moeite mocht hebben Zijn over- De geslekteerde dames die te Zele de centrale judottainingen volgen met in hun midden wereldkampioene Ingrid Berghmans. (bvw) dojo van Sporthal mans als trekpleister, verza- Asahi Kwai Zele is dit een matig aan het werk zijn te V.H.V.D., momenteel de melden er een 30-tal meisjes erkenning van haar mogelijk- grootste van het Vlaamse om onder leiding van vijfde heden, want zowel de vrou- land, werd uitgekozen om er dan Valère Steegmans hun wen als de mannen, die door de centrale trainingen te orga- technische en taktische vaar- de Vlaamse judofederatie wer- niseren Met Ingrid Bergh- digheid aan te scherpen. Voor den aangeduid zullen regel- Zele. PAARDESPORT Vier Zeelse judoka's werden Oostvlaams senioreskampioen: Marcel Meskens, Daniel Ott, Geert Callaert, Mario Bauwens. (bvw) dat er met kop en schou- moed kostte hem verder ders uitstak. Daniel Ott deelname, won zijn drie gevechten Luc De Beule, als kans met ippon en dat was niet hebber op goud getipt, ver alleen goed voor een titel, loor in zijn poule op beslis- maar hij werd ook laureaat sing van Freddy Bellon, zo- van de Trofee Roger Van dat hij in het gelid moest Hecke, als judoka met het voor de derde plaats, hoogst aantal punten. In de reeks (- 95 kg) was het nationaal junioreskam- pioen Mario Bauwens die als eerstejaars seniorkam pioen werd. Van zijn drie kampen won hij twee keer met ippon en een keer met yuko. De vierde Zeelse titel ging naar Marcel Meskens, die bij de allerzwaarsten geen tegenstanders had. De Verenigde Ruitervrienden hielden traditioneel hun jaarlijks bal vóór de start van het nieuw seizoen. Dat de V.R.V. met een geslaagd wedstrijdseizoen 1981 iets te vieren hadden, was duidelijk. Inderdaad de voorbije wedstrijden waren zowel wat aantal als de deelname eraan een onbetwist sukses. ludowereldkampioene Ingrid Berghmans werd op het Naast de goude medaille- kabinet van de Zeelse burgemeester De Bruyne ontvan- winnaars, Iverde ook Leo ]en, samen met haar gingen ook nationaal trainer Valère Christiaens een opgemerk- Steegmans en voorzitter De Geest. Ingrid kreeg bloemen te prestatie. Hij geraakte in •an de h. Van Cauteren, voorzitter van de sportraad, finale en stuitte daar cp oud-internationaal Rudy 'bvw) Van Peteghem. Een span nende finale waarbij Leo Christiaons niet de minde re was. Van Peteghem scoorde een koka (klein verschil) en de Zeienaar moest nu wa' terugdoen. Hij was de aanvallende partij en op een bepaald moment lukte hij volgens de kijkers ook een koka, Uitslagen -60 kg: 1Geert Callaert (Zele); 2. Pierre Penson (J.C. Ron- se)3. Erik Van Goethem (Beveren) en Dirk Stevens (Herzele) -65 kg: 1. Daniel Ott (Zele; 2. Jo- han Bracke (J.K. Gent) 3. Geert De Pauw (Herzele) en Freddy Segers (Den- derwindeke) - 71 kg: 1. Bernard Tambour (Sam. Ronse); 2. Patrick Schelf hout (St. Niklaas); 3. Pa trick Bockstael en Marnix Cnudde (Sam. Ronse) - 78 kg: 1. Stefaan Himpe (Sam. Ronse); 2. Freddy Bellon (Moorsel); 3. Rudy Catthoir (St. Niklaas) en Luk De Beule (Zele) -86 kg: 1. Rudy Van Peteghem (Herzele); 2. Leo Chris tiaens (Zele); 3. Geert Ver- Vorige lente, zomer en herfst richtte de vereniging wedstrijden in op 32 week ends; 32 springwedstrijden op zondag, 10 dressuur- wedstrijden op zaterdag. Tevens richtte de V.R.V. een CSN (nationale KBRSF) en één CSF (Bel gië Nederland met KBRSF) in. De deelnemer stal aan alle wedstrijden was uitzonderlijk hoog: de organisatie was echter be kwaam het te verwerken zonder overlast voor ruiters of toeschouwers, en zonder het spektakel of de span ning er van te devalueren, een organisatietalent dat het V.R.V. bestuur nu al zeven seizoenen lang ten toonspreidt. De plannen voor het komende seizoen 1982 zijn niet minder in drukwekkend: totaal 35 wedstrijdweekends met evenveel jumpings en acht tien dressuurwedstrijden. Tevens is er een CSN te Sint-Niklaas bij HICEMA en een CSF in Puurs. Op het V.R.V. bal werden de laureaten 1981 gehul digd. Tevens zette de voorzitter, Dhr. Johan Maris, die zich in 1981 hard heeft ingezet voor het wel en wee van de vereniging, eventjens let terlijk enkele verdienstelij ke medewerkers in de bloe metjes; mensen die door hard en belangenloos werk de V.R.V. organisaties dragen, zoals de secretares se Leona Thierens, de da mes Maria Joos, Luccia Mertens en Monique Van Damme, die samen met ju ryvoorzitter en tevens schatbewaarder Gerard De Groote en omroeper Noël Robbyns het administratie ve hart van de V.R.V. jum pings doen kloppen. De voorzitter dankte te vens het volledig bestuur voor de enorme inzet in 1981 en alle parcoursbou- wers, de mensen welke het gehalte van de wedstrijden zo sterk kunnen beïnvloe den, en die in het V.R.V. werk van zulk hoogstaande niveau leveren. Het V.R.V. bal werd slechts in de vroege uurtjes besloten (ook al een tra ditie). Winterkalender 1982 De paardensportcentra van het Waas- en Scheldeland richten in samenwerking met de V.R.V. in hel win terseizoen volgende aktivi- teiten in. 31/1 Melsele De Vrije Teugel 07/2 Sint-Niklaas Hicema 14/2 Puurs Hippos 21/2 Melsele De Vrije Teugel 18/2 Belsele Gulden Sporen 07/3 Liezele Wilboco 21/3 Belse - Finale winter- wedstrijden. De deelname aan deze ak- tiviteiten is vrij. Ruiters van elke regionale kunnen eraan deelnemen. Traditioneel levert het V.R.V. administratieve en technische hulp aan alle paardensportcentra die daarom verzoeken voor hun winteraktiviteit Tevens bemiddelt de V.R.V. voor het tot stand brengen van een kalender, dit om de ongewenste samenvallen van aktiviteiten op dezelfde dag in dezelfde streek te vermijden. maar de scheidsrechters sjjC|< ©n Lieven Van Hoe, dachten er anders over, Sam, Ronse provinciale judokampioenschappen te Zele. Leo Chris tens (Zele) kampt in de finale tegen Van Peteghem "jjfHerzele(bvw) VELDLOPEN zodat hij tevreden moest zijn met zilver. In de kategorie (- 78 kg) had Asahi Kwai twee waar devolle pionnen met Luc De Beule en Ronny De Geest. De Geest had de laatste weken een voortref- -95 kg: 1. Mario Bauwens (Zele); 2. Hendrik De Medts (Moorsel); 3. Georges Wie- landt (St. Niklaas) en Mare Moyersoon (Aalst). +95 kg: 1. Marcel Meskens (Zele). BENO Zaterdag 30 januari vanaf 20 uur in zaal De Olifant, Steen weg 177, te Sint-Maria-Lier- de het 14e Oostvlaams Po- nyverbond-bal georgani seerd. Wie ooit eens een O.P.V.-bal meemaakte weet inmiddels dat er steeds stemming en sfeer is. Het O.P.V.-bestuur onder leiding van voorzitter Willy Necke- broeck uit Ninove-Outer heeft drukke dagen achter de rug. Alles is nu klaar voor de langste nacht van het Oostvlaams Ponyverbond. Een hoogtepunt wordt onge twijfeld de uitreiking van de 200.000 fr. prijzen van het regelmatigheidskriterium. Het Oostvlaams Ponyver bond verwacht enorm veel van het seizoen 1982. De koerskalender zit eivol van zondag 7 maart tot zondag 5 december. In bestuurskring is men zeer gelukkig dat de talrijke organisatoren het O.P.V. trouw gebleven zijn. Meten der pony's Zondag 7 februari van 9 u. tot 12 u. en van 13 u. tot 17 u. komen de pony's onder de meetlat. Zij die er aan denken aan de nationale wedstrijden deel te nemen hebben er alle belang bij hun pony's even eens op 7 februan aan te bie den en dit geheel vrijblijvend. Alle inlichtingen te verknjgen bij voorzitter Willy Necke- broeck, Brakelsesteenweg te Ninove-Outer (tel. 054- 33.63.03 of 33.24.17) of op het sekretariaat M. Van de Vijver- Caron, Windekekouter 32, 9250 Oosterzele. (tel. 091- 62.64.99). Zaterdag 20 februari om 19 uur volgt dan het gratis O.P.V.- eetfestijn. Het seizoen 1982 start met een reeks nationale wedstrij den te Liedekerke en meer bepaald van zondag 7 maart tot zondag 4 april wordt er «nationaal» gekoerst. Deze wedstrijden staan open voor alle liefhebbers. VDV NO 'Pupillen 1972 I De Vuyst )'Heer Christiane, AC Zele, 4 Jauwens Sandra. V S., 6. Daele- man Katrien V.S., 8. Jacobs San- ly, A C. Baasrode, 9. Van Hoecke (aren A.V Lokeren Pupillen 1971 I. Van Buggenhou! Sandra. OP AC.; 3. De Nijs Sandra, E.A.; Oosterlinck Annie, V S.; 5 De >met Lieve, V S.; 6. De Wit Nancy, GUS 3P A.C.; 7 Spinoy Ingrid. V S.; 8. ^|ap« feschop Tania, V S 9. Chris- "TTiaans Mireille, A.C Zele, 11 zekepaeyens Peggy, V S.; 12. Everaert Apkerlijne. O.P.AC; 13. D'Haese Quitte. V S. !lmafclnlemen 1970 audt Oosterlinck Berlinde, V.S 3 'eys Nadia, A.C Zele; 4 De Her- moe °9h Katleen. O P.A.C.; 7 Willaert nJrisabelle' A-C Hamme, 8 De Neve kflF" inja, V S.; 10 De Smet Hilde, v,S.; 11 Droessaert Chris, E.A Saedeleer Patricia. 4. Loccuvier Carine, A., 15. Ceuppens Carine, A.C IS Alfeaasrodei 17 De Boever Leen, LA., 18. Cloostermans Sara, V.S 2. Metdepenningen Marga, A.C i, Val "esaP ment f?A tgele ris c ïfhel Iele Nnlemen 1969 jong I, Buysse Nadine, V.S 4 De ieyser Nadia, Hamme; 7 Volcke- ijeke Nancy, Zele; 9 Arents Nicol S.; 10. Beirens Enca, Zele Van Peteghem Gerttrude dl lamme, 14 Van Winckel Rebec ba. Zele; 15 De Clerq Rita, Ham W; 17. De Decker Isabelle, Zele Kadetten 1968 I. Baeyens Ira, VS.; 2. Annerel Joke, O.P.A.C.; 4, Foncke Gerda, VS; 5 Van Winghe Diane, O.P.A.C., 6. Cornells Kathleen, E.A.; 9. Bouwens Claudine, V.S.; II. De Gols Els, Hamme; 15. Bei rens Ilse, Zele; 16 Bouquet Kathy, V S.; 17. De Bruyne Katrien, Zele; 20 Van der Leyden Llnka, V.S.; 21 Bocklandt Kristine, Hamme; 22 Oosterlinck Annick, V S Kadetten 1967 3. Bocklandt Nicole, Hamme, 4 Van Cauwenberghe ChristE.A 8 Vervaet Ann, V S 9 D'Haese Conny, V S.; 10 Pletinckx Karina, E.A 11 De Beule Lieve, Zele; 13 Permentier Hedwig, Zele; 15. De Clercq Nancy, V.S 16. Van Hoe cke Ilse, A.V.L.O., 21 Philps Nico le, Zele; 22 De Bruycker Patricia, V.S.; 25. Botteldoorn Nancy, E.A Scholieren 1966 2. Van Winghe Sonja, O.P.A.C.; 3. Merlin Katja, Zele; 4 De Corte Chantal, V.S 6 Goossens Sabi ne, V S.; 10. Van Hoecke Inge, A.V.L.O.; 13 D'Haese Martine. V.S; 15. De Decker Ingeborg. E.A.; 16. Bauwens Kathleen, V S., 20 Van Eetvelde Els. Hamme. Scholieren 1965 2 Vanderstraeten Katleen, VS; 3 Van Holsbeeck Els, E.A.; 6. De Groot Eva. V.S,; 10. Schollaerl Ingrid. E.A.; 11 D'Haen Carine, Hamme; 12 Pas Ilse, E.A. Juniores 1 De Mey Anne, V.S.; 2. Permen tier Martine, Zele; 4. Bauwens Ca rine. V S.; 5. Van Hecke Karine, Zele, 6. Verbeken Marie-Josée, O.P.A C7. De Ridder Linda, O.P A.C 8. Van Holsbeeck Ann, E.A9. Pas Veerle, E.A.; 10. D'Hooms Jenny, Zele; 11 Rottiers Hilde, V S.; 12. Eemans Inge, E.A 13. Saegerman Karine, E.A. Seniores 1 De Ridder Marie-Jeanne. E.A.; 2 Van Buggenhout Viviane, O.P.A.C 3 Christiaens Marleen, V.S 4 De Wilde Marijke. Waas land, 5. De Ridder Gerda. OP.AC 6 Verheirstraeten Suzy. E.A., 7. Verheirstraeten Laurie, E.A.; 9. Bauwens Lieve, A.C Baasr10 Beeckman Mireille, A.V Denderm 11. Bauwens In grid, A.C. Baasr12. V D. Voorde Monique, A.C. Baasr., 13. Cole Lily-Anne, Waasland, 14 Eemans Hildegarde, E.A.; 17. Buyst Annie, Zele, 18. Waegeman Frieda, Zele, 20. Vermoesen Julienne, O.PA.C.; 24. Lauwers Alice, 0 P.A.C., 25. Arijs Rita, V S.; 26. Do Vijlder Greta. Zele Veteranen 1 Roggeman Godelieve, E A 4 Schelfhout Agnes. O.P.A.C6 Schouppe Janine. V S7 Van Bellinghen Hermine. VS; 8 Van Damme Juliette, Zele; 9 Van Dam me Godelieve, O.P.A.C 10 Ver- noesen Rosa, O.P.A.C., 11 Hau- tekeete Cecile, OP AC 14 Van der Jeught Janine, O.P.A.C., 16. Boeykens Maria, O.P.A.C Zaterdag 30 januari komt A.C. Waasland met een tweede inrichting dit jaar voor de pinnen. Nu is het wel niet de afdeling Belsl die ais inrichter fungeert, maar de hoofdafde ling Sint-Niklaas. Zij is aan een tweede uitgave toe van een herenveldioop. Deze wordt vooraf gegaan door een jog ging, waarover wij het reeds vorige week uitvoerig hadden. De herenveldloop valt wel rendaags liefst 7 herenveldlo op een slechte datum. Vorig pen. Daarbij nog een veldloop jaar was het de eerste zater- in onze streek te Uitbergen dag van februari en dat past alwaar Julien Van de Velde blijkbaar beter. Nu heeft men zijn ereprijs inricht, terwijl Ou- af te rekenen met 's ande- denaarde eveneens partij geeft en voor Sint-Niklaas is Deurne de tegenstander in het Antwerpse. Namen zijn moeilijk te ge ven van eventuele kansheb bers of deelnemers. In de Wa- se hoofdstad verwachten wij wel een heruitgave van de strijd tussen streekklubs zoals de wedstrijd te Hamme en zul len de streeksupporters hun atleten misschien op dichtere plaatsen zien eindigen. Eenzelfde stramien zal men te zien krijgen te Uitbergen zodat hopelijk volgend seizoen een regeling wordt getroffen en beide veldlopen zeker niet in hetzelfde weekend zullen plaatsgrijpen. De atleten mo gen trouwens slechts één wedstrijd per week betwisten. Te Sint-Niklaas is de start voorzien te 14u30 op de plei nen van de Normaalschool aan de Heimolenstraat, niet ver van de op- of afrit Sin Niklaas West aan de E3. Alles zins zullen de liefhebbers va veldlopen zeker aan hun trek ken komen met 's zaterdag Sint-Niklaas en 's zondags Uit bergen. Sportief sukses er strijd is alleszins gegaran deerd. Chrl De Aalsterse atlete Marie- Jeanne De Ridder heeft deze organisatie van haar klub met een zege besloten. Zij kreeg de meeste tegenstand van Vi viane Van Buggenhout en Marleen Christiaens die op de ereplaatsen beslag legden. Van Buggenhout van AC Op wijk kon De Ridder bedreigen tot op de meet en Marleen Christiaens die haar witte broodsweken pas achter de rug heeft klom nu reeds naar een opgemerkte derde plaats Zij deed het weer, de Vlierze- le-atlete, in haar eigen geken de stijl van verbeten vechten en niet begeven wat de toe schouwers steeds weten op prijs te stellen, ue ovenge ere plaatsen werden ook al door streekatletes bezet. Zo klom Marijcke De Wilde van AC Waasland naar de 4e plaats en Gerda De Ridder van AC Opwijk liet zich als vijfde opte kenen Suzy Verheirstraeten werd 6e en Laurie Verheir straeten (beiden van AC Aalst) werkte zich tot de 7e plaats. Dan kregen we drie atletes van AC Baasrode met daar tussen in de bij AV Dender- monde aangesloten Mireille Beeckman die na een knap verweer beslag legde op de 10e plaats. Lieve Bauwens eindigde nog als 9e en Ingrid Bauwens tikte als 11e aan. Monique Van de Voorde ein digde nu net buiten de erelijst maar kan toch niettemin op een best vertoon terugblikken. Zij werd als 12e opgetekend. Bij de juniores kende Anne De Mey sukses en Martine Per mentier (Zele) klom als tweede op het podium. Carine Bau wens (Vlierzele) legde beslag op de 4e plaats voor de Zeelse Karine Van Hecke die nu als 5e werd opgetekend. De Aalsterse Godelieve Rog geman haalde het bij de vete ranen met als volgende streekatlete Agnes Schelfhout van AC Opwijk. Bij de scholieren was er een goede prestatie te noteren van VELDLOOPKALENDER Zaterdag 30.1.1982 14.30 u AC Waasland (St.-Niklaas): 2e veldloop van Groot-St.-Niklaas mannen vet. Zondag 31.1.1982 14.30 u.: KASV Oudenaarde (Oudenaarde): 55e GP Burgemeester Thienpofit man. vet. 14.30 u.: Vlierzele SP (Uitbergen): 8e GP J. Van de Velde man. vet. 14.00 u.: Antwerp AC (Deume): 4e GP van Deurne man. vet. 14.30 u.: VABCO Mol (Mol): 18e Veldloop man. vet. 14.00 u.: MAC Westhoek (Veurne): GP Stade Veurne man. vet. 14.30 u.: AV Toekomst (Peer): 4e Peerder AVT-Cross man. vet. 14.30 u.: PAK Tildonk (Tildonk): 29e Veldloop van Tildonk man. vet. Ereprijs Elektro Marién. 10.50 u.: A.R.C.H. (Ciney): Criterium LBFA, man. vrouw. vet. 13.20 u Internationale croos Algrave (Port.) Katleen Vanderstraeten (Vlier- op de derde plaats beslag leg- zele) en Els Holsbeeck (Aalst), de. De zege bij de kadetten Sonja Van Winghe (Opwijk) ging naar Ira Baeyens (Vlier- werd tweede in de eerste zele) en 2e was er Joke Anne- reeks scholieren en hier was, rel van Opwijk, het de Zeelse Katja Merlin die

De Voorpost | 1982 | | pagina 35