Eerste opdoffer voor Siera ;.C. De Cock - V.K. Volksunie 4-2 "De Collega's" komen terug, maar alléén in IV-Ekspres deze week in TV-Ekspres! Walivo's echo wor( BOOGSCHIETEN De meeste terreinen zijn zwaar geteisterd door de overtollige waterlast dat ze te slikken kregen maar voor de meeste scheidsrechters was dit geen hinder om de wedstrijden te laten doorgaan Enkel in de zondagreeksen vallen heel wat uitgestelde wedstrijden te Ruitershoeve - Sanicentral. noteren. De ploegen hadden de terreinen zaterdag letterlijk omgeploegd zodat op n.c hot n.1 on zondagmorgen deze pleinen eruit zagen als maanlandschappen zodat onze meeste flulteniers maar wijselijk besloten de wedstrijden uit te stellen. Verder was er bij enkele klubs enige twijfel ontstaan over het wel of niet spelen en dit in verband met het radiobericht dat alle liefhebberswedstrijden afgelast waren. VOETBAL De Mllano Boys behaalden tegen Palamos hun zevende overwinning van het seizoen Ondanks de staat van het veld werd er nog behoorlijk gevoet bald. Tot aan de rust waren jeide ploegen aan elkaar ge waagd zodat deze werd be reikt met een 0-0 skore. Na de w jauze was het de thuisploeg jie de lakens uitdeelde en dit everde op tien minuten tijd wee doelpunten op. Palamos «ageerde heftig, kreëerde een paar kansen, maar kwam liet tot skoren. Integendeel, in je slotminuten was het Mare De Rop die de eindcijfers vast- egde, uitslag 3-0. Een verplaatsing naar de taap loopt dikwijls niet van «n leien dakje. Nu was het Drie Linden die dat aan den In de tweede afdeling noteren VK op eigen terrein een 1 -2 we de eerste nederlaag van nederlaag toe te dienen. VK Siera en dit op RMS. We kre- 80 kwam op voorsprong in de gen hier geen wedstrijdverslag 7' langs Pol Van De Velde, van zodat we ons moeten be- Nog vóór rust kwam Hubo perken tot de uitslag, 6-2. langszij via Eddy D'Hondt. Na Bergop nam het op tegen de koffie een betere Hubo- SVS. De bezoekers stonden ploeg, die langs dezelfde spe- aan rust voor met 0-2 en pas Ier uitliep tot 1-2 wat meteen was hernomen of SVS maakte de einduitslag was. Bij de er zelfs 0-3 van. ledereen thuisploeg speelden Pat Col- dacht dat de wedstrijd ge- man en Etienne Moens een speeld was maar de thuis- opmerkelijke partij, ploeg bleef zich verder inspan- Inter Service kende weinig nen, wat sukses opleverde zo- problemen met Oud Belsele. dat hun achterstand werd ver- Aan de rust was de stand kleind tot 2-3. SVS doelde een slechts 1 -0 maar dan was Oud vierde maal maar nog gaf Belsele zijn pijp uit zodat de Bergop zich niet gewonnen, skoremachine van Inter Servi- Een derde doelpunt voor de ce op gang kwam met als thuisploeg zorgde terug voor hoofdkanonnier Ronny Pies- spanning en in de 89' kreeg sens (3); de overige waren Bergop loon naar werken met Rudy Van De Velde (2), Albert ijve ondervond. De thuisploeg een vierde doelpunt. Geel voor Piessens (1), Marc Van De iep langs G. Van Huffel en Dirk Goeminne (SVS) en Ivan Velde (1), Leon De Roeck (1). Rousseau (Bergop). Uitslag 8-0. De Jacky Boys hebben op Cup een zware 5-0 nederlaag geleden. In tweemaal twee mi nuten werd het vonnis van de Jacky's voltrokken. Op de 15' en 16' werd het 2-0 en hetzelf de scenario speelde zich af op de 30' en 31 zodat het vóór de rust reeds 4-0 was. Na de rust own-goal en Daman uit tot 3-0. Enkel langs Mettepenning kre- jen we één tegendoelpunt, wat meteen de einduitslag was. In deze vinning betwiste wedstrijd noteerden we vier jele kaarten nl. K. Van Pou- *e. G Van Huffel en Fr. Jans- iens (allen Raap) en L. An- Iries (Drie Linden) Uit de zondagreeksen kregen we slechts één verslag, nl. Aan de rust was het 0-1 en uiteindelijk werd het 2-2. Doel punten van Gust D'Hollander en Dirk Everaert. Voor Sani central Eddy De Saegher en Fred Janssens. Deze laatste beslist de beste akteur op het veld. Bij United waren slechts ne gen spelers komen opdagen zodat Sparta een 0-5 kadeau kreeg. Onze dames moesten beke ren. De drie koplopers knalden tesamen 25 maal raak zodat de spanning aan de top blijft. De Hardy's waren de slokkop- pen met een 12-0 tegen Ver- cauteren. Aan de rust was het reeds 4-0 De figuur bij uitstek was Rita D'Haese die zomaar eventjes zeven maal raak trof. Geel voor M. De Baere (HG). Bekerwinnaar van vorig jaar Wazoo Girls geraakte maar niet uit de startblokken. Dit maal op eigen terrein een on verdiende nederlaag tegen Raapse Girls. Het enige doel punt werd op de 30' gescoord door Simonne Hanssens. G.V. Veer zo een uitschieter van kwam Jacky Boys even zijn todeo, 4-0 tegen Sparta. De «zoekers beheersten het spel. De thuisploeg hanteerde de tegenaanvallen met suk- ies. Wat Sparta niet lukte was weggelegd voor Rodeo. Deze wisten zo viermaal te skoren, neteen de vierde nederlaag roor Sparta. tondgalm behaalde een nip- maar verdiende overwin- ling tegen FMC. De rust ging neus aan het venster steken maar met te weinig overtui ging, zodat van doelpunten skoren niet veel in huis kwam. Het was tenslotte nog Cup dat een vijfde doelpunt lukte, wat meteen de einduitslag was. Geel voor P. Willems. Vlvak kreeg van de scheids rechter een goede kwotering maar alleen de doelpunten tel len. Tweemaal bleef de bal op n met 1-1 maar op de 60'werd de lijn in de modder stekeg iet beslissende doelpunt ge- zodat de thuisploeg mag spre- koord, wat Bondgalm meteen ken van een ongeluksdag. Bij Club 69 lukte het wel. zodat het uiteindelijk 1-2 werd. In de derde afdeling komt er afscheiding tussen de num mers één en twee zodat we al ete i de klassering een tweede daats oplevert. fKW 70 is één van die ploe- |en geweest die twijfelde over »t spelen van de wedstrijd. Dm 14 30 uur moest nog naar lamme worden gereden en lit met een onvolledig elftal, let resultaat was dan ook een inke pandoering op Prado. litslag 12-0. I van de kampioenen kunnen spreken. We bedoelen Inter Service en Hubo. Deze laat- sten hebben hun rechtstreek se konkurrent VK 80 op drie punten gespeeld en dit door De wedstrijdkommissie besliste: Niet spelen van wedstrijd Red Star - Club 65 op 8/11/ Beslissing: te spelen op een nader te bepalen datum. Opstellen van geschorste speler Van Dorpe Robert door Red Star. Beslissing: schorsing op eerstvolgende speeldag; boete van 200 fr; uitslag wordt 0-5. Opstellen van geschorste speler Sack René door FC Ankerlicht. Beslissing: schorsing voor eerstvolgende speeldag, boe te van 200 fr., uitslag blijft behouden. Niet aanwezig zijn van FC Nantes voor zijn wedstrijd van 2/1/82 Beslissing: Verantwoorde forfait, 200 fr. boete, uitslag: 0- 5 In de Voorpost van 18/12 verscheen onder de titel «Wanneer spelen», een mededeling over het uitstellen van de Walivowedstrijden. Zaterdag jl. moeten heel wat ploegen in onzekerheid geweest zijn of de wedstrijden zouden doorgaan en dit i.v.m. het radiobericht dat alle liefhebberswedstrijden werden afgelast. We wijzen erop dat dit niets met Walivo.te maken heeft, en dat enkel wanneer de KBVB de wedstrijden van de eerste elftallen in de lagere afdelingen Oost-Vlaanderen afgelast ook de Walivo-wedstnjden afgelast zijn. Wel vernemen wa dat Walivo een kodenummer aangevraagd heeft bij de BRT om via de radio onder de naam Walivowedstrijden in de ether te komen. Maar in afwach ting blijft het bij het oude. Guido V. WALIVO'S WEDSTRIJD VAN DE WEEK r het terrein van F.C. De Cock in de Hoge Heerweg te Sint- Iklaas werd er uiteindelijk toch gespeeld en voor de :alen werd dat nog een belangrijke wedstrijd omdat men h daar géén verlies kon permitteren indien de titelkansen «schonden wilden bewaard worden. Want titelkansen F.C. De Cock alleszins, al worden de ambities daar- loor er niet zó duidelijk gesteld. Zoals bijna ieder seizoen linnen de vijf eerste, zegt Jef De Roeck, zowat het manusje an alles van F.C. De Cock. De huidige klassering van de iloeg is dan ook een beetje buiten de eigen verwachtingen groeld, ze werd misschien het gevolg van de toch wel jmerkelljke regelmatigheid die F.C. De Cock tijdens de irste ronde liet bekijken. Slechts tegen F.C. Geywa werd «r tijdens het eerste weekend van '82 nog verloren en voor de voetbalploeg van voorzitter Petrus De Wolf betekent dat tot nu toe de enige nederlaag. Zodat we kunnen stellen dat ÈDe Cock momenteel een uitstekend kampioenschap It en daarvoor tevens over een sterke klubkern be rt. Slechts twee nieuwelingen werden daarbij aange- 'en en met Rudy Van Geem en Hans De Pelsmaecker I enige routine in huis gehaald. V.K. Volksunie steunt blijkbaar op stevige peilers. Daar ■den voor de klubkern een 20-tal namen vooropgesteld jrvan er een 16-tal als de meest efficiënte elementen rden beschouwd. Daartoe behoren ook Patrick Carpen- ir, Wlm D'Hooghe en Ward Cap, en dit zijn dan de jongste inwlnsten van V.K. Volksunie. Een V.K. Volksunie waar- 'an coach Roger De Cock zegt dat het behoud van zijn loeg in die zondagse eerste afdeling de voornaamste loelstelling werd. Momenteel wordt die Nleuwkerkse ploeg ils een degelijke middenmoter beschouwd. Dat werd mis- ien ook al door die onderlinge kameraadschap bereikt. Volksunie werd voor de -edstrijd tegen F.C. De Cock lis enigszins gehandikapt jekondigd. Inderdaad ont- aken enkele basiselementen jens kwetsuren (o.m. Wim lierens en Wim D'Hooghe). ichtans zou dat voetbalteam en erevoorzitter René Per- len daar in de Hoge Heer- 'eg te Sint-Niklaas in de aan- enaamste zin verrassen. Het )af méér dan een behoorlijke ipliek aan de kandidaat-kam men van F.C. De Cock en :hts tijdens de laatste tien linuten van deze belangrijke Istrijd, konden de lokale iuwbroeken op een nogal Ikope wijze naar een vol- lige winst grijpen. Globaal teken kon die echter wel als liend worden beschouwd ir bij V.K. Volksunie bleef er toch het ongenoegen over linov manier waarop dit juist ge beurde. >ke 1 Het tamelijk hard bevroren speelveld dwong iedereen tot een eerder voorzichtige start Bij V.K. Volksunie verliep het dbei allemaal nogal vlot en bij de eerste werkelijke aanval ge- linov raakten de voetballers uit Nieuwkerken op voorsprong. snde^Dit gebeurde dan na een kom- binatie tussen Patrick Carpen- ibroéber en Wemer Wijmeersch en bij de poging van deze laatste wort faalde doelman Van Mele ho- int.ii peloos (0-1). Een missertje met fatale gevolgen voor F.C. 3e Cock en bij V.K. Volksunie 'oc juichte men om een ideale len t matchaanvang. Nochtans wer elden de lokalen meer op de speelhelft der bezoekers op gemerkt dan andersom Ech ter niet van aard om voor V.K. Volksunie meteen al het erg ste te vrezen, want de gastver- dediging liet er een zeer be trouwbare indruk. Vooral Ro land Van Wiele als doelman en opruimer Rudy Verflieren bleken de meest opvallende pionnen te zijn. Desondanks zou F.C. De Cock toch gelijk stellen en een doorsteekpas van Rudy Van Geem naar Ed dy De Roeck was daarvoor voldoende. Omdat deze laat ste de bezoekende goalie kansloos liet en meteen werd alles terug te herdoen (1-1). Deze vrij aantrekkelijke matchaanhef zou trouwens nog meer verrassends voor spellen. Vooral langs de kant van V.K. Volksunie dat noch tans iets méér naar het coun tervoetbal verwezen werd. Bij één van deze akties raakte Willy Van Duyse het kruishout. Voor F.C. De Cock een duide lijke verwittiging dat de opposi tie beslist géén geschenken zou aanbieden en als de loka le verdediging op een tekort koming werd betrapt, was het meteen gebeurd. Omdat Pa trick Carpentier dat misver stand toen volledig uitbuitte en Wemer Wijmeersch werd de man van de - laatste ideale voorzet (1-2). Het zelfvertrou wen achteraan bij F.C. De Cock werd er enigszins door aangetast en niet altijd werden de problemen daar met de glimlach opgelost. Tijdens het tweede wed strijdkwartier kwamen de bei de ploegen dan beurtelings aan bod en alhoewel F.C. De Cock de meeste goeie akties liet bekijken, bleef het werkelij ke doelgevaar daarbij toch uit. Dat werd eerder aan de ande re kant gecreëerd en een goe de aktie van Werner Wij meersch en Luk Felix strandde in de grijparmen van doelman Van Mele. De beste bedoelin gen van F.C. De Cock werden telkens door een voorbeeldig georganiseerde gastverdedi- ging opgevangen en slechts een hoekschop van Markt De Roeck bracht enige sensatie. Doordat Walter Boddaert daarbij tegen de deklat knikte en met een gevatte reaktie kon Rudy Verflieren van V.K. Volksunie, het fatale voorko men. Tijdens de laatste minu ten van deze eerste helft werd de lokale Danny Smet dan nog gekwetst en bij de hervatting werd die vervangen door Hans De Pelsmaecker Voor de plaatselijke blauw- broeken begon die tweede helft trouwens op een ideale wijze. Reeds vnj vroeg kon Theo Boddaert op een alge mene aanval terug gelijkstel len (2-2). Van dan af liet F.C. De Cock een betere indruk. Beter alleszins op het techni sche vlak en het meeste aan dringen werd ook uit de lokale hoek genoteerd. Voor V.K. Volksunie werd het nu ook moeilijker, en toen Ronny Van der Stock alléén voor doelman Van Wiele verscheen, liet die een uitstekende tussenkomst optekenen. F.C. De Cock werd ook gevaarlijker, en de gasten werden in een defensieve stel ling gedrongen. Daar werd Jan Van Bunder vervangen door Eddy Heyndrickx. V.K. Volksu nie verweerde zich wilskracn- tig. Soms afgewisseld door enige counters die niet altijd ongevaarlijk verliepen. Spannend werd het alleszins omstreeks het uur toen Willy Van Duyse en Patrick Carpen tier de bal maar niet over de doellijn kregen. Dat werd ei genlijk de laatste maal dat V.K. Volksunie gemeend naar de zege greep want van dan af dikteerde F.C. De Cock de wet. Een Danny De Roeck met Walter en Theo Boddaert wa ren daarbij spelbepalend en ondanks alles hield V.K. Volksunie stand. Ook als Mark De Roeck even de staander raakte en voor de bezoekers wenkte er toen stilaan een drawn. Temeer omdat de gast- verdediging niet voor al te moeilijke problemen werd ge steld en plotseling zouden alle Nieuwkerkense illusies aan diggelen geslagen worden. Als gevolg van een duel tussen Mark De Roeck en de bezoe kende André De Cauwer, waarbij de struikelende verde diger van V.K. Volksunie nog even de bal speelde. Een eer der onschuldig handsgeval dat door scheidsrechter Fons Col-, man met de zwaarste sanktie werd bestraft en aldus geraak te F.C. De Cock aan een nogal goedkope strafschop. Een dankbaar klusje voor Walter Boddaert en die liet de kans niet onbenut (3-2). Een aangeslagen V.K. Volksu nie zou nadien nog méér in- kasseren. Door toedoen van Theo Boddaert klom F.C. De Cock dan naar meer veiliger cijfers (4-2). Het laatste wa penfeit uit een wedstrijd waar in V.K. Volksunie niet onver dienstelijk presteerde tegen F.C. De Cock, dat beslist tot de titelkandidaten van deze zondagse tweede afdeling moet gerekend worden... Roger Van Laere Bij de Grens werd Yvan De Boeverie voor de tweede keer koning (dw) De Voorpost - 29.1.1982 - 39 Jozef Piessens schoot zich bij Stuyvenbergh tot koning 1982 (dw) Bij de schuttersmaatschappij Sint-Sebastiaan uit Berlare werd Dirk Van der Snickt voor de tweede keer koning, (jj) Heimwee naar DE COLLEGA'S? Ze zijn terug in TV-EKSPRES. Vanaf dit nummer NU bij uw dagbladverkoper. Elke week in TV-EKSPRES het vervolg van DE COLLEGA'S! Gauw naar de winkel en opnieuw pret beleven aan het wekelijks wel en wee van Jomme Dockx, Ba- confroy, Jean De Pesser, Betty Bossé, Gilbert Van Hie, Bonaven- tuur Verastenhoven, Philemon Persez en Mireille Puis... exclusief op originele teksten van Jan Mat terne.

De Voorpost | 1982 | | pagina 39