t% europ UROP &ECOR l John De Mesmaeker: Ik heb veel geleerd, dat moet er dit jaar uitkomen.. Een snel groeiende nieuwkomer Europ Decor met Jan Bogaert in de spits melgem T.C. Hof Ter Burst uit Lebbeke: Jan Bogaert heeft vertrouwen Etienne Be Beule: alles voor Jan Sponsor Hofman: volgend jaar de Tour Tweede jaar bij de junioren 40 - 29.1.1982 - De Voorpost WIELRENNEN Bij de Europ Decor-for matie is in elk geval de vriendschap troef. Die werd trouwens flink in de hand gewerkt tijdens de ski-va kantie die de renners kre- Met de vleiende bemerking dat Europ Decor de eerste wielerploeg is geweest die zich Vlaanderen en Leo Van dit jaar volledig in orde stelde met de Belgische Wielrijders Bond. loofde de heer Fabri Thielen moet men nu een van de BWB sponsor Hofman die hij trouwens prees als een man die een nieuwe wind maal niet komen vertellen laat waaien in de rangen van de sponsorwereld. Weliswaar is de heer Hofman van Europ waar het spandoek ergens Decor niet aan zijn proefstuk toe, want vorig jaar draaide hij als derde sponsor mee in hangt. Die man is snel ge- het grote wielercirkus. Het was voor hem enerzijds een genoegdoening zich op deze noeg. Toch hebben deze wijze verdienstelijk te maken, anderzijds werd het een lichte tegenvaller omdat renners hun volledige publicitair zijn firma niet voldoende aan bod kwam. Daarom besloot hij het te wagen als steun toegezegd aan .Tan hoofdsponsor van een ploeg jonge renners, aangevuld met enkele oude vertrouwde Bogaert, die men onvoor- namen uit het wielerpeloton. Jan Bogaert werd de kopman van de Europ Decor formatie waarde lijk als kopman en Frans Van Looy die men het klappen van de zweep niet meer moet leren kennen, naar voren schuift. Jan is kreeg de verantwoordelijkheid van wegkapitein op de schouders gelegd. snel aan de eindmeet, kan een stukje tijdrijden en ue Des te sportbestuurder tal gevestigde waarden de dag nadien de Ronde van heeft koersdoorzicht, zo Tijdens de persvoorstel- aangesproken met de be- Limburg op het program- zeggen ze en voor die man ling van de nieuwe wieier- doeling dit jonge geweld in ma staat. Dan volgen Pa- willen ze dan ook hard wer- ploeg, die in blauw en geel goede banen te leiden. rijs-Nice en natuurlijk de ken. Mocht Jan in een min- hoopt volgend seizoen en- openingswedstrijd in Italië: der goede dag verkeren, kele hoofdvogels af te schie- ertrouwen Milaan-San Remo In de dan worden uiteraard ande ten, stelde Frans Van Looy Sportbestuurder Wille- maand april worden alle re pionnen naar voor ge zonder meer dat Europ De- kens stelde zijn renners een klassiekers meegereden en schoven, cor kan bogen op de beste voor een voor. Voor ieder- later op het seizoen volgen sportbestuurder die men een had hij een speciaal enkele kleinere ronden zich kan inbeelden. Lucien woordje over. Etienne De Willekens hoopt in elk ge- Willekens is een man die Beule omschreef hij als de vai dat zijn renners van dit weet wat-hij van de renners stille jongen, de doorzetter seizoen wat zullen maken mag verwachten, die het en over Jantje Bogaert zei aj hebben het talent en het wielrennen door en door Willekens dat hij van de vertrouwen, zo stelde hij aangeboden van spon- kent, die weet hoe hij zijn Temsenaar heel veel ver- het en hij voegde eraan toe ®°r Hofman. Dat het niet jongens menselijk moet wacht. Jan Bogaert zal niet dat zij een en ander ver- louter en alleen een vakan- aanpakken, die recht voor teleurstellen, aldus Wille- phcht zijn aan hun sponsor tie is geworden, vernamen de vuist is en totale inzet kens, die de wens uitdrukte die trouwens alle grote we van Frans Van Looy die verlangt. Hij zal zijn ren- dat hij zijn sponsor een wedstrijden met de wagen zei dat er ook aardig werd ners ook door dik en dun klassieke overwinning zou zaï volgen als een extra- gewerkt aan de lichamelij- verdedigen aldus Van Looy mogen aanbieden. Terloops stimulans. ke konditie en dat de ren- die meende dat de nieuwe onderstreepte hij het feit ners daar konden vaststel wielerploeg best tot uiter- dat men dank zij de auto- De ploeg len dat ook de heer Hofman mate goede prestaties in konstrukteur Ford kon be- Opvallend in de ploeg Eu- sportief zijn man kan staat is. Dat is trouwens schikken over een uitste- rop Decor is de aanwezig- staan, ook de mening van de heer kende volgwagen en dat de heid van enkele renners Noch sportbestuurder. Hofman zelf, die bovendien fietsen Alan tot de beste ter Van de Vermeer-Thijs-ploeg noch sponsor, noch ren- hervalt in een oude liefheb- wereld behoren. Mening die van vorig jaar. Dat is onder ners leven in een euforie, benj Hijzelf is entoesiast ook door de aanwezige oud- meer het geval voor kop- Zij stellen niet voorop dat wielerliefhebber geweest, renners Rik Van Steenber- man Jan Bogaert, voor zij zoveel wedstrijden zou- maar die bezigheid heeft hij gen en Herman Van Sprin- Etienne De Beule, voor den willen winnen. De eni- omwille van zijn drukke gel werd bevestigd. Wille- Frans Van Looy, Jozef Van Se betrachting is in elke werkomstandigheden moe- kens onderstreepte ook dat de Poel en Willy Govaerts. wedstrijd waarin wordt ten laten varen. Toen hem de 13 aangeworven renners Een kwintet dat dus duide- aangezet, spektakel te leve- in 1981 de kans werd gebo- de heer Hofman dankbaar hjk op mekaar is ingereden ren en voor de overwinning den een wielerploeg te mogen zijn, want momen- en dat misschien de rugge- te strijden. Mocht er een sponsoren, ging hij graag teel staat een flink deel van graat van de ploeg zal vor- klassieke overwinning uit op dat voorstel in. Het viel het Belgische prof-gild op men. Daarnaast werden de bus vallen, dan zal de hem op dat er bij klanten en de keien. Hij gaf een sum- Rudy Cottenies, Herman vreugde natuurlijk enorm supporters heel wat belang- mier overzicht van het sei- - - «*- -■-* ----- stelling was voor de wiel- zoen 1982 dat zeer nabij is. rennerij en dat gaf de door- Op 7 februari wordt ver slag om het in 1982 met een trokken naar een oefen- ploeg te wagen. kamp in het zuiden van De basis van de ploeg Frankrijk, waar men ook wordt gevormd door belof- aan een zestal wedstrijden enkele uitschieters tevolle en talentrijke jonge- zal deelnemen. Vervolgens bergrijke streken ren die bewezen hebben wordt een overstapje ge- hun beroep niet alleen ter maakt naar ons eigen land, harte te nemen, maar ook waar de eerste klassieke wat kunnen presteren, wedstrijd «Omloop Het Daarnaast werden een aan- Volk» wordt meegereden en .fëSgg Jecos */ëuROPi$ LZmVEGO* ■SzLzZzS x%v*COR cw mm DECOR StOO» I tNS&ff*.IfiniiSS k «UROP liR&Éire Crabbé, Luc Govaerts, Jan ^root zijn. «En dat kan>. Nevens, Patrick Pevenage, zeggen ze in koor, «want Erik Van de Perre, Leo Van Jan rijdt zoals in zijn beste Thielen en Patrick Wijffels dagen». Meteen weet Jan aangeworven. Met Jan Ne- Bogaert dat zijn maats en mikt men duidelijk op met hen hel hele Waasland meer van bem zeer veel ver- dan wachten. De voltallige Europ Decor-ploeg, met links sportbestuurder Lucien Willekens en rechts de heer en mevrouw Hofmans. (dm) De Temsenaar blaakt van gezondheid. Hij gekscheert en is ernstig wanneer het moet. En vooral is hij erg voorzichtig wanneer hem wordt gevraagd naar de vooruitzichten. Geen voorspellingenzegt Jan. die zijn veel te broos. We zullen rijden voor wat we waard zijn en meepikken wat we kunnen meepikken Al droomt hij in zijn binnenste wel van een klassieke zegeDe maand april zal natuurlijk beslissend zijn. Dan worden de klassiekers in een zakdoek gereden. Het is het zwaartepunt van het hele seizoen voor ons Misschien lukken we erin om daar een overwinning te behalen. Het ligt in elk geval in de bedoeling dan sterk uit de hoek te komen. Maar er zijn zoveel kandidaten voor een klassieke overwinning Toch zegt Jan dat de ploeg goed is uitgebalanceerd en dat is voor hem toch een der voornaamste voorwaarden om een goed seizoen te maken. «De mannen staan honderd procent achter mij en dal geeft wel vertrouwen. Het is een duidelijke stimulans. Bovendien kan ik rekenen op een Etienne De Beule die mij in de laatste kilometers toch op een deskundi ge wijze moet kunnen bijstaan». Men moet de Hammenaar geen fabeltjes meer vertellen Hij is aan zijn zesde prof jaar toe en kent het klappen van de zweep. Drie jaren bij de grootste wielrenner aller tijden, Eddy Merckx, hebben hem hel vak door en door teren kennen. Vandaar dat Etienne een gewaardeerd helper is voor anderen. Hij maakte onder meer deel uit van de Kas- formatie met Lucien Van Impe en bij Boule d'Or streed hij aan de zijde van Fons De Wolf, die hij vorig jaar volgde naar Vermeer-Th ijs. Daar leerde hij ook Jan Bogaert waarderen. «Ik zal voor Jan alles doen wat in mijn macht ligt. Vooral hoop ik hem de laatste kilometers te kunnen bijstaan,» zegt Etienne die ook wijst op de ongelooflijke inzet van Lucien Willekens waarmee hij zelf nog een tweetal maanden heeft gekoerst. Een merkwaardige kerel, die zich onvoorwaardelijk achter zijn renners schaart. Hij vraagt wel een volledige inzet van zijn manschappen. Maar hij is goed voor ons, aldus Etienne De Beule die hel ook heeft over de vriendschap die er in de ploeg heerst. Het zijn allemaal renners van ongeveer eenzelfde waar de en die beseffen dat het belangrijk Ls in ploeg te koersen. Jan krijgt de steun van iedereen. Hij ls de kopman die steeds zal worden uitgespeeld. Hij is immers zeer snel aan de eindstreep en bijgevolg kunnen we met hem mikken op enkele ritoverwinningen in de kleinere ronden en misschien zit er ook een klassieker in. Maar daarvoor moet men ook de nodige dosis geluk hebben. Over het materiaal is Etienne De Beule in de wolken «Die fietsen zijn het ideaal om op kasseien te rijden,zegt hij en wanneer we hem vragen of Parijs-Roubaix dan ergens bij de ploeg naar voor wordt geschoven, haalt hij voorzich tig de schouders op en zegt; Daar moet je veel geluk hebben. Maar wie weet!?». Hij heeft ook de ervaring opgedaan dat de nieuwe sponsor van zijn renners een volledige inzet verwacht, zoals de heer Hofman zich trouwens ook totaal voor zijn renners zal geven. «Het wordt een goeie samenwerking,besluit Etienne. «Ik heb goede hoop en hel volste vertrouwen in deze ploeg,aldus de heer Hofman, die zegt dat hij graag tussen zijn renners vertoeft en heeft ervaren dat zij die belangstel ling ook weten te waarderen «Het is zo een beetje een grote familie geworden,zegt hij. De instelling van de ploeg is natuurlijk te proberen een klassieker te winnen. Mocht dat lukken, dan spreekt de heer Hofman van een geslaagd seizoen. Lukt dat niet, dan wil dat niet zeggen dal hij ophoudt de wielersport te sponsoren. Integendeel, hij wil er beslist niet na een jaartje mee stoppen. Volgend jaar wil ik de ploeg uitbouwen, onder- jneer met het oog nog enkele renners met ervaring en ook met jongeren. We zouden in 1983 immers graag deelnemen aan de Ronde van Frankrijk en dan moeten we over een bredere kern kunnen beschikkenOok hij onderstreept het vaste geloof in de kunde van Jan Bogaert: Jan is onze voornaamste troef. Maar mocht het hem in een wedstrijd wat minder goed gaan, dan zullen er ongetwijfeld andere renners hun kans krijgen.» «Met de vaste overtuiging dat de jongens zich honderd procent willen en ook zullen inzetten, geloof ik dat we in dit eerste jaar best behoorlijke resultaten zullen halen,» zo besloot de heer Hofman. «Vooral de zwaarste wedstrijden liggen mtj. Hoe ma, twee oude mensen, die een zoeken. In die gemakkehj- lastiger hoe liever ik eraan begin. In die wedstrijden begaan zijn met het lot van ke wedstnjden. Neen, op het wordt de schifting snel doorgevoerd en komen hur) John en d'a zijn twee voorplan treden m de grote uiteindelijk de sterksten vooraan...». vurigste supporters werden klassiekers voor junioren. Aan het woord is John De Mesmaeker, nog maar ,Hier .mag van John nie,s Wedstrijden van een zeker ni- pas achttien en dit jaar aan zijn tweede seizoen als ls™nfQ?f,^9AkTle,n'J°,h,» \f,a"-Vooral junior toe. Hij bruis, van zelfvertrouwen. Begrijpelijk ££*5 i^ de £Z%s?J'"juZ "a"neer WM' «a ook zijn eerste jaar ,unior in fiets. En alles schijnt te lukken. £85?van l£j£! rJlZ» 1981 een dikke meevaller werd. Zoals vorig seizoen de over- beste renners op een zwaar We kennen John van vroe- geman. die zijn woorden kiest nlafjunbres"18 nieu"""'n9Gn mf S totoe' ger, voor hij zijn gedachten en zacht, verstandig praat. hna f® echt op de wielersport zette. Rustig, net als de mooie om- -Q« owpang toerde nop" Want John was «pan jaar geving waar hij woont. De Klin- ?T.! .ll J"l Jhml a t voor hij echt ging koersen' en kaert, een wijk van Oordegem fSSS> SlSFSTiS. pas vorig jaar opteerde hij voor (Lede), landelijke schoonheid de echte wielerstiel. Maar De met lage, langwerpige boeren- Mesmaeker is niet veranderd, huisjes. Hier woont De Mes- Nog altijd dezelfde rustige jon- maeker met bompa en bom- TENNIS De tennisklubs rijzen als paddestoelen uit de grond. Zowat overal in de streek worden er wegens de groeiende belangstelling voor het tennis klubs opge richt die in een mum van tijd over voldoende aantal leden beschikken om het te kunnen rooien. T.C. Hof ter Burst is er één van. In het begin van vorig seizoen was men nog volop aan de terreinen bezig en nu reeds beschikt men er, dankzij een noest werkend matchen, waarbij nochtans al- nooi organiseren om het einde les volgens de regels verliep, van het winterseizoen mooi af kende dit klubkampioenschap te ronden. Dat tornooi zal een spannend verloop. plaats hebben in maart en zal Bij de dames won Nicole Vlas- samen georganiseerd worden schaert van Isabelle Semal na met de leden van de geaffi- een schitterende partij. lieerde tennisklub. Fraaie prestaties waren er ook te noteren van Marianne, Kris- Zomerseizoen bestuur, over een goed uitgebalanceerde vereniging tiane en Kathleen. Officieel begint het zomersei- die daarenboven nog kan samenwerken met het Voor de heren zou het een zoen op 10 april 1982. Hoewel evenzeer groeiende tenniscentrum van de h. Arthur ,inale Stilten-Verstrepen moe- dat nog ver in het verschiet ligt Semal, waar men indien nodig kan beschikken over ,en yvorden- zonder daarom de is het toch nodig om de admi- verdiensten van Francis, Fred- nistratie een handje toe te ste- dy, Pol, Eric en Filip te verge- ken. ledereen kent de snelheid den maar gematigd, hoewel ten. Toen puntje bij paaltje van onze centrale administra- men toch twintig deelnemers kwam had Walter echter ande- tie en daarom moeten de in- mocht noteren, een cijfer re verplichtingen, hij is immers schrijvingen eigenlijk binnen waarvan andere klubs al dik- zowat van alle tennismarkten zijn op 1 februari 1982. De leen de Breugelavond die een wijls dromen. De uitslag heeft thuis en werd er een vervan- lidgelden blijven dezelfde als groot sukses werd maar ook eigenlijk niet veel belang. Het gingsmatch gespeeld tussen vorig jaar: 3.000 fr. voor een het klubtomooi, een herfst- werd een gelijkspel. Het doel Swa Verstrepen en Filip De eerste racket, 2.500 voor een wandeling en een vriend- was om ook eens andere men- Hauwere Het werd een zeer tweede en 2.000 voor de der- schappelijke ontmoeting met sen en een andere klub te mooie wedstrijd waarin Swa de voor jongelui minder dan Tennisbel en Opwijkse Ten- leren kennen en dat kon best dan toch de bovenhand 16 jaar. gebeuren tijdens een geweldi- haalde. Men is voornemens om de be- vljf binnenpleinen. In een bestaan van amper acht maand heeft het Hof ter Burst reeds heel wat initiatie ven genomen. Er was niet al- ren. Er wordt daar al meer komen uiteindelijk de sterk- gekoerst. Nagedacht ook. sten samen vooraan. Het wiel- Vooral het feit dat ik in een rennen is een zware stiel en grote groep nu niet bepaald de men moet er het karakter voor topspurter ben liet me bij de hebben. Ik meen dat ik die nieuwelingen nogal wat wed- kwaliteiten bezit. Ik koers dol- strijden verliezen. Het feit dat graag en zou van de fiets mijn ik in mijn laatste jaar nieuwe- broodwinning willen maken, ling steeds de moeilijkste wed- Dit seizoen moet ik nu voor strijden koos liet me ook toe de mezelf uitmaken of ik dat in- overgang gemakkelijk te ver- derdaad kan.» werken. Mijn eerste jaar junior De Mesmaeker werkt mo- werd dus een sukses. Negen menteel intensief aan het ko- overwinningen en regelmatig mende seizoen. Sinds een met de besten mee vooraan, goede maand is de fiets van Ik heb er ook ontzettend veel de haak gekomen en wordt er geleerd. Dat moet er dit jaar nu elke dag op de weg getraind. uitkomen Verder loopoefeningen en alle Eind 1980 werd De Mes- dagen vroeg gaan slapen, maeker uitgeroepen tot sport- Oordegem heeft heel wat ont man van het jaar in Lede. spanningsgelegenheden maar Meteen groeide de belangstel- voor John is dat allemaal ta ling voor de jonge wielrenner boe. Alleen de sport telt al en breidde zijn supportersklub beseft hij ook dat het wielerge- geweldig uit. John werd voor 'uk erg broos kan zijn. Daarom het kleine Oordegem een sym- wil hij nog wat anders achter bool. Hij, de Oordegemnaar, de hand houden en probeert was sportman van het grote hij toch nog een diploma te Lede. Maar De Mesmaeker bemachtigen. Zo is John De moet nog echt tonen dat hij als Mesmaeker. Een bezadigde wielrenner toekomst heeft, Hij- jongeman. Die weet wat hij wil zelf is daar rotsvast van over- en kan. En dat schijnt ons heel tuigd. wat. In de komende wieler- Zonder tegenslagen na- maanden zal da' allemaal tuurlijk. Dit jaar wil ik beter weer zoveel duidelijker presteren Daarom niet direkt worden- twintig of meer zegepralen bij- Hugo Aerts nisclub Al deze aktiviteiten mochten rekenen op een grote belangstelling tot groot genoe gen van het klubbestuur en van voorzitter Semal die een gezellige, toffe klub wil uitbou wen waar iedereen graag met iedereen speelt. zetting der terreinen zoveel Andere wlnteraktivitelten mogelijk vrij te laten en alleen Op zes februari gaan de leden bij overbezetting zal er een uur van het Hof ter Burst op hun moeten gereserveerd worden, paasbest naar het Gasthof Wat het gebruik van de bin ge barbecue na de inspannin gen op het terrein. Op 23 januari kwamen de Op wijkenaars terug naar Lebbe ke en daar werd het dan indoor een eerste overwin ning voor de jongens en meis- onder tafel te schuiven voor vooraf gereserveerde terrei- jes van de Borstbaan. Nipt, het eerste «Hovelingensou- nen steeds voorrang. Daartoe maar toch, het aantal deelne- per». Men schrijft in voor 1 betalen de spelers de gewone Op 30 augustus trokken de mers was tijdens deze terug- februari bij Roos in het klub- winterprijzen. De klubleden «hovelingen» naar Opwijk om wedstrijd al fel gestegen. huis en de prijs zal ongeveer kunnen bij slecht weer binnen 900 fr. zijn, waarvan een voor- spelen tegen een vergoeding schot van 500 fr. wordt ge- van 1°0 ,r- Par terrein en in- Dubbeltornooi tegen O.T.C. er een dubbeltornooi te be twisten tegen het plaatselijk Klubkampioenschap O.T.C. De belangstelling was Ondanks enkele strubbelingen vraagd. Het Tenniscentrum dian ®r kunstlicht aan te pas volgens de eigen bestuursle- bij de trekking van de zelf zal een open-indoortor- komt wordt dat 200 fr. Niet-spelers zijn steeds wel- Gedurende het zomerseizoen w kom als barlid. Voor 500 fr. per zullen uiteraard nog allerlei an- Rembrandt om er de voetjes nenbanen betreft, hebben de persoon of 1.000 fr. per familie dere prettige en sportieve akti- i— WQrd j0 |jd yan h0t grote Hof Vjtejten georganiseerd wor- ter Bursthuishouden en daar den. We denken aan verschil- weten ze zeer goed wat pret lende vriendschappelijke ont maken is. moetingen, gezellige bijeen- Als klap op de vuurpijl komt komsten, wandelingen, enzo- zeker opnieuw het grote open meer. Kortom, het Hof ter tornooi voor het Kriterium van Burst. Vlaanderen van 18.6 tot Marc De Backer 27.6.1982

De Voorpost | 1982 | | pagina 40