Sint-Niklase n.v. Koranit op de helling VU-Waasland: Lokeren moet overheidssteun krijgen Albert Boeykens gaat op rust Bibliotheekfiliaal enthousiast onthaald te Gijzegem Veertig verenigingen uit Temse helpen Polen Baasrode, vijf jaar na de fusie Blauwe «blitzparty» in Lokeren Molsbroek-bezoekerscentrum in Lokeren wordt sierlijk Tachtig arbeidsplaatsen in gevaar Bekommernis om Cockerill-Yards 4 - 29.1.1982 - De Voorpost Wordt bet voor de n.v. Koranit Breigoederen in de Sint-Niklase Heistraat een konkordaat? Of stevent men er regelrecht af op een faillisseme't? Bij het ter perse gaan van dit nummer vernamen we dat een algemsne vergadering van aandeelhouders bijeenge roepen werd om krijgsraad te houden over deaan te nemen houding in de uitzichtloze situatie. De onder gang van dit bedrijf hangt sinds jaren in de lucht. Sinds 1976 voorspellen onheilsprofeten reeds de verdwijning van dit bedrijf. Toch kon de direktie tot nu toe in bestendig overleg met de ondernemings raad steeds stand houden in de breigoedsektor, te Sint-Niklaas, waar Koranit samen met n.v. Loos- veld-Van Goethem en n.v. Callaert de grootste breigoedondernemingen uit het hele arrondissement vormen. Het ware een katastrofe voor de Sint- Niklase breigoedsektor mochten de G.I.M.V. en de Vlaamse Exekutieve deze firma opgeven. Een tach tigtal arbeidsplaatsen, overwegend vrouwelijke, zouden er definitief mee verloren gaan. De komende dagen zullen dan ook bepalend zijn voor het perso neel, dat erop rekent niet het slachtoffer te worden van een politiek favouritisme N.v. Koranit werd in 1963 te Sint-Niklaas gesticht door de Zwitsers-Ameri kaanse onderneming Caro- lan Inc., die zelf deel uit maakt van de in Genève gevestigde onderneming Lacoray. In '65 fusioneerde Koranit met n.v. Bulteel Breigoederen. De meest recente ingreep dateert echter van 21 juni '79. Participatie GOMOV Toen onderschreef de GO MOV voor 20 miljoen aan delen en werd hierdoor de hoofdaandeelhouder. Ook de drie direktieleden on derschreven elk een be paald bedrag, zodat uitein delijk het maatschappelijk kapitaal 25,4 miljoen frank bedroeg. Wegens financië le moeilijkheden werd het personeel begin '77 bereid gevonden, het stukloon stelsel om te buigen naar een verhoogd daguurloon. Hierbij werd als voorwaar de bedongen dat geen af dankingen zouden plaats vinden. Levering aan groothandel Koranit vervaardigt in hoofdzaak fully-fashioned pullovers en vesten voor heren. Koranit is ook de voornaamste fully-fashio ned breier voor grof brei werk in heel België. Ken merk hiervan is dat de pull over dadelijk in de gewens te vorm kan gebreid wor den. Koranit, dat zijn pro- dukten hoofdzakelijk aan groothandelaars levert, no teerde rond '79 echter een omzetdaling en ging daama een meer aktieve verkoops- politiek voeren, door bv. deelname aan beurzen, het rechtstreeks trachten te be reiken van de detailhandel, enz. De laatste jaren kon dan ook een opmerkelijke stijging van de omzet vast gesteld worden: van 40 mil joen in 1979 naar 70 mil joen in 1981. Precies deze omzetstijging werd echter probleem nummer één. De GOMOV achtte een aantal reorgani- zatiemaatregelen noodza kelijk. Zo werd voorge steld, het bedrijfskapitaal te verhogen, een nieuwe markt aan te boren (bv. zomerartikelen), het uit voeren van nieuwe inves teringen, het beperken van de vaste kosten en nog en kele andere initiatieven zoals het openen van een winkel en trading-aktivi- teit. Om aan al deze pro blemen het hoofd te kun nen bieden werd een dos sier ingediend bij de tex- tielinstituten I.T.C.B. en N.M.T.C. Het dossier werd goedgekeurd, mits een eigen inbreng van 25 procent. GIMV neemt over Vorig jaar in juni werden de aandelen van de GO MOV overgedragen aan de GIMV, handelend in op dracht van de Vlaamse Exekutieve (in het kader van haar industriële poli tiek). De GIMV weigerde echter, in te staan voor de geciteerde inbreng van 25 procent en liet de beslissing over aan de Vlaamse Executieve. Er werd een onderzoek ingesteld en te gen september '81 wees dit onderzoek uit dat de toe stand bij Koranit dermate slecht was, dat geen nieuw kapitaal zou ingebracht worden, door de GIMV. De Vlaamse Exekutieve eiste dat hiervoor een nieu we privéonderneming haar medewerking zou verlenen en haakte bij de besprekin gen gewoon af. Toen in december '81 de direktieraad van Koranit vergaderde samen met de GIMV-beheerders. kreeg de h. Van de Perre (des kundige die de GIMV-be heerders bijstaat) van di- rekteur-generaal Van A- cker verbod opgelegd om nog verder aan deze verga deringen van de beheer raad deel te nemen. Hier mee werd duidelijk ge maakt dat de GIMV geen belang meer stelde in Koranit. Het Koranitpersoneel was er verder ook niet over te spreken dat het aanbod dat vanuit de privésektor ge daan werd, door de GIMV niet eens meer verder werd onderzocht. Vakbondsaktie Het ACV dringt momen teel aan bij de GIMV om in alle ernst de geboden alter natieven te onderzoeken. De beide sekretarissen, Pa trick Gorrebeeck en Baziel Vander Weken, alsook ar- rondissementssekretaris Julien Vergeylen sparen dezer dagen geen inspan ningen om deze breigoed- onderneming toch nog een overlevingskans te geven. Vooral nu het probleem van de omzet was opgelost en er bij de tachtig arbeid sters weer een vuurtje van hoop was gaan branden. Met een dreigend faillisse ment voor ogen, drongen ook senator De Bondt en volksvertegenwoordiger Miet Smet bij de GIM-di- rektie aan om het stand punt te vernemen betref fende de twee geïnteres seerde privé-ondernemm- gen: de firma Janssens Sportwear en de groep Vermeersch. De voorstel len van beiden kwamen neer op het weer positief maken van het eigen Kora nit-vermogen, een onder zoek naar een nieuwe vesti gingsplaats, het bespreek baar maken van de k.a.o. nr 32 en het in aanmerking nemen van de nodige per- soneelsafvloeiing. Wan neer aan deze belangrijke voorwaarden wordt tege moetgekomen. zijn beide groepen bereid tot onder handelen. Het zou echter de Vlaamse deelregering zijn, die zou moeten in staan voor het weer positief maken van het kapitaal. Uit het onderhoud bleek echter dat de GIMV niet meer geïnteresseerd is in het Koranit-dossier N.v. Callaert wou deus ex machina zijn Vorige week deed ook de n.v. Callaert Breigoederen nog een voorstel, dat door de Vlaamse deelregering wel bedrijfsekonomisch in teressant genoemd werd, maar financieel té zwak bleek. Daarna dwongen Miet Smet en De Bondt nog een laatste onderhoud af tussen de Vlaamse deel regering en de drie vakbon den, echter zonder resul taat. Zonder nog enig wet telijk middel of alternatief in handen, staat de algeme ne vergadering van aan deelhouders mee voor een uitzichtloze situatie. P.V. In het Waalse staalbedrijf Cockerill-Sambre worden heel wat Vlaamse miljar den gepompt zonder dat er ernstige voorwaarden wor den gesteld, terwijl in Vlaanderen het voortbe staan van bedrijven wordt op het spel gezet. Wij stel len vast dat er in België met twee maten en twee ge wichten wordt gemeten en menen dat gans Vlaande ren zich hiertegen moet verzetten.» Die «wij», dat zijn de be stuursleden van de Volks unie van het arrondisse ment Sint-Niklaas, die in een motie hun ongerust heid uitdrukken omtrent de dramatische evolutie op de scheepswerven van Cocke- rill-Yards in Hoboken. Met name is men bezorgd over het lot van de Wase fami lies: die worden straks wel licht door werkloosheid ge troffen. Er moet alles in het werk gesteld worden om de werkgelegenheid in de scheepsbouw te redden en Vlaanderen moet, aldus nog de Wase VU, voor de redding van zijn industriële bedrijvigheid zijn lot in ei gen handen nemen. Staal, scheepsbouw, textiel en steenkool, die tot nu toe nationale industrietakken dienen gesplitst te worden naar Vlaanderen en Wallo nië toe, zodat men vanuit elke regio met eigen finan ciële middelen een eigen politiek voeren kan. In een andere motie, dit maal omtrent de afbake ning van de ontwikkelings zones door de Europese kommissie, protesteert de arrondissementele raad (Waasland dus) van de Volksunie tegen de door deze kommissie voorgestel de afbakening; Vlaanderen wordt op die manier bena deeld ten opzichte van Wallonië. Vooral de tex- tielgebieden in Oost- en West-Vlaanderen zijn het slachtoffer van de laksheid van de Belgische regering, volgens de Wase VU sluist het nationale beleid het geld stelselmatig naar het Waalse staal toe. Vreemd toch, zo'n regeringshou ding, als je weet dat de GERV (Gewestelijke Eko- nomische Raad voor Vlaanderen) een veel rui mere afbakening van «ont-f wikkelingsgebieden» had voorzien, daarin is ook het arrondissement Sint-Ni klaas opgenomen. De VU van dit gewest dringt er bij de Vlaamse regering op aan dat men die afbakening zou wijzigen in een voor Vlaanderen en het Waas land gunstige zin. En extra-aandacht, bekom mernis eigenlijk, heeft de Wase Volksunie voor de sociaalekonomische toe stand in Lokeren. Meer dan elders in het Waasland «j heeft men daar te kampen met stijgende werkloos- heid, de bedrijven zijn daar sterk verouderd en het ge middeld inkomen is er rela tief laag. Lokeren moet volgens de VU beslist in aanmerking komen voor regionale steunmaatre gelen. W.V. Tgdens een gezellige ontvangst op het gemeentehuis, gevolgd door een receptie in de zaal Rerum Novarum, nam Albert Boeykens afscheid van de gemeentelijke mandatarissen en het personeel van het gemeentehuis. Deze onderbureauchef heeft gedurende meer dan 20 jaar tot ieders voldoening het ambt waargenomen van ambte naar van de burgerlijke stand. Fietstochten, uitstappen, een dansfeest. Het hoort erbij, in de marge. Het éch te bezigzijn betekent: de batten geven en bijwonen, politiek vormend werken. De Lokerse PW-jongeren bewegen zich dapper door heen de maatschappij. Al zijn ze nog erg jong. Eén jaar pas. Dancing The Punch, vrij dag 29 januari, feest van de liberale jongeren uit Loke- sen. «Blitzparty» heet die happening waarop (in ruil voor honderd frank, er is een gratis tombola gekop peld aan de toegangskaar ten) ook ouderen verwacht worden. Feesten als intermezzootje. Want het wordt druk op politiek vlak, weldra. Ge meenteraadsverkiezingen, de vrije radio's die volgens de liberalen gauw gelegari- zeerd moeten worden, ver keersproblemen. En het PW-dienstbetoon wordt steviger gestruktureerd, al vast ook in Daknam. Daar kan je met je zorgen bij Guido De Bock, Daknam- dorp 36, elke dinsdagavond tussen 19 u en 19u30 terecht. Mimi Cornelis, Azalealaan 6 in 9100 Lokeren, ver strekt graag informatie over de werking van de Lokerse PW-jongeren. (wv) Ecotuin Drie linden op een pleintje, lieve liefdesbomen zónder herberg erbij ditmaal Dertig knotwilgen, langs de Molsbergenstraat. En honderdzestig inheemse struiken en heesters plus nog wat hoogstammige berken en eiken. Het wordt fraai, daar aan het «bezoekerstentrum» van het Molsbroek in Lokeren, het voor ons gewest unieke natuurreservaat. Achter het bezoekerscentrum wordt een «ecotuin» aangelegd. De Stichting Leefmilieu en een jongerenwerkgroep van het Lokerse atheneum gaven het eerste deel ervan al gestalte. Tussen het bezoekerscentrum en het al aangelegde kasseipad komt een tweede duintje. Over die duintjes heen vormen naast elkaar geplaatste boomstamschijven een sierlijk wandelpad. Een brugje wordt aange legd over de bestaande vijver van de ecotuin, er komt ook een staketsel. Bij de beplantingen zal de klemtoon helemaal liggen op het «streekeigen» karakter. De linden worden uit heem- en volkskundige overwegingen aange plant. Eén schaduwzijde toch: er moeten eerst vijftien populieren worden geveld. Het gaat dan wel om «overrijpe» bomen die al ten dele zijn weggerot. De vzw Durme pleegde overleg met de Rijksdienst voor Monumenten- en Landschaps- zorg en vond dat men die populieren beter vervangen zou door een lager scherm knotwilgen. (jvl/wv) In naam van het perso neel werd Albert toege sproken door gemeente- sekretaris Baeyens. Hij schetste de loopbaan van Albert, waarbij hij op zijn gekende schersende wijze verwees naar enkele anek dotes. Uit deze toespraak kwamen we te weten dat Albert Boeykens de be diende van het gemeente huis was die beschikte over de sleutel die toegang ver leent tot het kabinet van de burgemeester. Gedurende verschillende jaren was hij ook betrokken bij de be stuurlijke werkzaamheden van het Vrijwillig Brand weerkorps. Tijdens heel zijn dienstperiode heeft Al- bert niet minder dan drie burgemeesters gekend. Door he' nersoneel werden hem gescuv.iken en aan zijn echtgenote bloemen overhandigd. Burgemeester De Landtsheer zette in zijn re devoering de retrospektie- ve voort. Hij nam de luis teraars mee naar de tijd toen het gemeentehuis nog erg klein en het sekreta- riaat nog boven gevestigd waren. Nadien verhuisde de hele administratie tijde lijk naar de gebouwen van de COO (het tegenwoordi ge OCMW) om dan een plaatsje te vinden in de ver nieuwde lokalen. Hier werd aan Albert Boeykens de eerste bureau toegewe zen. Hij had tot taak de registers van de burgerlijke stand bij te houden, kon- trole uit te oefenen op te werkgestelde werklozen, recepties te organiseren en de argeloze burgers weg wijs te maken binnen het gemeentehuis. Tijdens zijn diensttijd als ambtenaar van de burger lijke stand diende Albert niet minder dan 2500 straf gevallen te noteren, 3000 geboorten in te schrijven en 2000 huwelijken te boe ken. Het aantal scheidin gen werd niet geteld. Van wege het gemeentebestuur mocht Albert Boeykens een prachtig glasraam ont vangen en aan zijn echtge note mocht de vrijgezel van de gemeenteraad, schepen Stallaert, rode rozen over handigen. Na zijn dankwoord bood Albert op zijn beurt een geschenkje aan ter attentie van de burgemeester. Tot jolijt van de aanwezigen scheen het pakje een mi niatuur bruiloftspaartje te bevatten evenals een klein sleuteltje, symbool van de échte sleutels van het kabi net van de burgervader. Tijdens de daaropvol gende receptie werden tus sen pot en pint nog ver schillende sterke verhaal tjes verteld en herinnerin gen opgehaald. Men zal «Den Boey» missen op het gemeentehuis! L.V.D. De fusie is nu vijf jaar oud. Vraag is in hoeverre zij voor de gemeenten heil zaam is geweest en vooral dan voor de kleinere ge meenten die bij een grotere stad werden gevoegd. Die vraag werd zondag in Baas rode tijdens de nieuwjaars- vergadering van de plaatse lijke CVP afdeling onder zocht. Mevrouw Agnes Cayet was opgetogen een dergelijke massa belang stellenden te mogen ver welkomen en verheugde zich in het feit dat ook Minister Jan Lenssens be loofd had de vergadering bij te wonen en er zelfs het woord te voeren. Dan gaf zij het woord -aan schepen Hermans, die op een dui delijke wijze het beleid van de voorbije vijf maanden op een rijtje zette. Dat hij daarbij de hete hangijzers niet uit de weg ging, werd door de aanwezigen op prijs gesteld. Hij diende antwoord te geven op twee vragen: waar staat Baasro de vijf jaar na de fusie en op de tweede plaats heeft de fusie van Baasrode met Dendermonde een gunstig effekt gehad voor de bevol king? Twee pertinente vra gen, waarop het antwoord niet zo eenvoudig te geven is. Toch kon men in de toe spraak van de schepen vier grote delen onderscheiden; een eerste over alge meenheden die betrekking hadden op de hele stad, een deel dat het stadsbeleid in al zijn facetten behandel de, een hoofdstuk dat ging over het stadsbeleid en of men dat als positief kan bestempelen en tenslotte welke opties men voor de toekomst moet nemen. Algemeen kan men zeg gen, aldus de schepen, dat Baasrode heeft kunnen profiteren van het eenvor mig maken van een aantal sociale voordelen en hierbij citeerde hij de geboorte premie, de ristorno's voor gas en elektriciteit voor grote gezinnen, bejaarden en minder-validen, enz. Daarnaast werden in de deelgemeenten de loket diensten behouden, zodat iedereen nog steeds in zijn «eigen» gemeentehuis te recht kan voor de meest courante inlichtingen. Een van de voornaamste opties van het bestuur na de fusie was dat de eigenheden van de verschillende deelge meenten zoveel mogelijk bewaard dienden te blij ven. Daarnaast werd de technische dienst verder uitgebouwd, zodat alle deelgemeenten in de mate van het mogelijke op een gelijkaardige manier kun nen bediend worden. Ook sprak de schepen over de informatie aan de bevol king, over de brandweer dienst die tot een der bes ten van de provincie be hoort. Op de vraag of er een waardig stadsbeleid werd gevoerd, meende de schepen dat men dat zou kunnen afwegen aan het onderzoeken van de ver schillende deelpunten. Achtereenvolgens werd dan ook stil gestaan bij het jeugdbeleid, de tewerkstel ling, de gezondheidszorg, de ruimtelijke ordening, de huisvesting en het grondbe leid, het familiaal beleid, het onderwijs, de kuituur, sport en rekreatie, de be jaardenzorg, de verkeers veiligheid. Stuk voor stuk werden hier de realisaties opgesomd. Schepen Her mans had een woordje apart over voor de sanering van de pastorie van Vlas senbroek. Dat dossier heeft 18 jaar in de schuif gelegen. Na de fusie was het binnen de twee jaar helemaal uit gevoerd. Ook het dorps plein kreeg een asfaltlaag en aan het nieuwe kerkhof werden verfraaiingswerken uitgevoerd. De Kouterka- pel werd gerestaureerd en verschillende secundaire wegen in Baasrode kregen een nieuwe slijtlaag. Ten slotte is er nog de aankoop van twee herenhuizen om daarin het scheepvaartmu seum onder te brengen. Goed beleid? De hamvraag is natuurlijk of er een goed beleid werd gevoerd. Schepen Hermans meende te moeten zeggen dat bepaalde mensen zich omtrent bepaalde realisa ties vragen kunnen stellen. Men moet evenwel besef fen dat men opties moet nemen. «Een stad besturen waarin ongeveer 42.000 mensen leven, verdeeld over 8 verschillende deel gemeenten, is verre van ge makkelijk», zei hij en hij voegde eraan toe dat de stad geprobeerd heeft een zo positief mogelijk beleid te voeren, Dat alles niet mogelijk is, weet iedereen, aldus de schepen die ver volgens de wissels voor de toekomst trok: «Met pijn in het hart werd vijf jaar terug de fusie ons opgedrongen. Veel liever hadden we au tonoom gebleven en vele inwoners in Baasrode had den, indien we toch moeten fusioneren, een andere fu sie in zicht. Maar vijf jaar: fusie met de stad Dender-| monde heeft ons geleen dat Dendermonde een stad: is om lief te hebben». En hij besloot: «De fusie met Dendermonde heeft Baas rode van vroegere narigheg den gevrijwaard». Vervolgens nam Minister] Lenssens het woord. Hij' ging dieper in op enkeli aktuele thema's op nati< naai vlak en onderstreept* daarbij dat het niet zo een* voudig zal zijn om uit di krisis te geraken. Ook had] hij het over de funktie en de doelstellingen van d< Vlaamse deelregering^ waarvan hij lid is en gaf hij zeer in het kort een beelt' van de problemen die ziel binnen deze deelregerinj opwerpen. Tot slot nam burgemeester? Cool het woord. Ook hij onderstreepte het feit dat het besturen van een stad met 42.000 inwoners geen eenvoudige opgave Maar met veel goede wil, enorm veel inzet en het geloof in het gevoerde be leid, worden heel wat hin dernissen overwonnen, al dus de burgemeester. De Aalsterse Bibliotheek kent een niet te stuiten explosie. Ook te G(jzegem heeft ze nu een filiaal. De oorspronkelijke Sint-Jozefboekerij gelegen aan de Dekkers- weg, niet zo makkelijk bereikbaar, moest het met bescheiden middelen rooien. Toch leverde de bibliothecaris Marcel Visart er zeer verdienstelijk werk. De toestand bleek echter eenkomstig de wetgeving die onhoudbaar en op eigen ver- in dergelijke overname voor- zoek werd deze vrije biblio- ziet. theek dan door de Stadsbiblio- In het dienstcentrum te Gij- theek overgenomen. Dit over- zegem, uiteraard centraal gele gen, vond hoofdbibliothecaris Etienne Buyle op de vrijstaan de eerste verdieping de moge lijkheid tot het inrichten van een eigentijdse bibiiotheekfi- liaal Het zoveelste dan in Groot-Aalst Middenin bevindt zich de centrale uitleenpost. Langs de ene zijde kwam dan de jeugd bibliotheek en de andere kant wordt ingenomen door de bi bliotheek voor volwassenen en de leeshoek met referentiewer ken. Via een huis-aan-huis-be- deling werd de bevolking van de overname van de vrije bi bliotheek verwittigd en de leerlingen van de diverse scho len deden enthousiast mee aan de kleurwedstrijd. Een strip verhaal dat aan de «verhuis» andermaal aandacht wijdde. Bij de opening verleden maandagavond was het van 17u30 tot 20 u. vollen bak. De schooljeugd was er met het onderwijzend personeel, zowel van de gemeenteschool als van de St.-Vincentius- en de H Maagdschool aanwezig, cn ook talrijke volwassenen maakten de geboorte van dit nieuwe filiaal mee waaraan door het oplaten van talloze ballonnetjes een feestelijk tint- Ruim veertig organisaties gemaakt voor verzending, het centrum wordt de huis- Mocht je geen voedsel it. uit de Scheldegemeente Per deelgemeente gaat men aan-huisaktie gehouden op voorraad hebben dan kan hebben hun steun toege- 3ls volgt tot de aktie over. 6 februari. De H. Hartpa- je desgevallend een voed- zegd. In Dacca (Kasteel- Elversele, paketten bezor- rochie komt speciaal op 13 selwaardebon (of een serie straat) kan je voedselpa- gen bij Willy De Weste- februari aan de beurt; men bons) kopen tegen 50 frank ketten afgeven, daar wordt linck, Dorpstraat 5. Tielro- spoedde zich naar Paul per stuk. Wie dat wil mag het eten vargaard en klaar- de, paketten bezorgen in de Groenwals, Welvaartlaan aan zijn pakket een adres- pastorie aan de Gentstraat, 14. Kristus Koning: huis- kaartje hei JeE l£rnln ian op 6 februari wordt huis" aan-huisaktie op 7 februari. Niet minder dan 140 lezers aan_huis voedsel ingeza- voedsel mag ook bezorgd lieten zich inschrijven en al- 6 vucusci mag uezurgu wr:;willjop- leen reeds tijdens de openings- meld. Steendorp, levens- worden bij Edmond Colijn, x dag werden ruim 300 boeken middelen bezorgen bij Ro- Holbeek 30. De wijk Veile gg*" °g n,"g uitgeleend De bibliotheek telt ny Van den Bossche, Ka- voert een huis-aan-huisak- vcrmem ,,AK' momenteel een 4000-tal boe- pelstraat 289, speciale huis- tje op 14 februari, wie op ™e" ken doch reeds nu werd werk aan-huis-aktie op 7 februa- een andere dag wat voedsel Hf b,J Wa,t" Franckaejj gemaakt van het aanschaffen ri. Voor Temse zelf is het schenken wil kan dat bij 0"f"raa< 9' tel' 0911 van pen «üinnlcmi*nt;nr aantal»__i- _j___ a nu Ill Snot Va" ff" *uPPlemen,air aantal centrale adres ACV-sekre- Petrus De Kever, Eigenlo jeugdboeken. tariaat Qeverstraat 9 en in 4 L.H. 71.01.56 of 71.26.86. (Idr/wv)

De Voorpost | 1982 | | pagina 4