Lokeren 18 - 5.2.1982 - De Voorpost Erpe-Mere Maandag 8 februari 1982 CMBV Erpe-Mere Op maandag 8 februari 1982 in zaal Pax te Erpe om 20 u. voordracht voor zakenvrouwen over «Chips, oorzaak van hoop en vrees» door de heer Schoorens. Indien er genoeg belangstelling is: vier kreatieve spinlessen door D. Van Til in het Mereland te Mere, Aanvang te 14u30 Vrijdag 19 februari: om 20.00 uur in de jeugdclub Dido, Oude Heerbaan, diavoorstelling met als titel «Zwerftocht door Alge- rië» door Jozef Demeulenaere. Toegang voor de leden 40 fr, voor niet-leden 60 fr. Vrijdag 5 februari Opening Antiekbeurs in «'t Hof te Puttens» (tot zondag 14 februari). Open vrijdag van 19 u. tot 21 uur - zaterdag en zondag van 13.30 u. tot 20 u. Bond Moyson Lede: Algemene vergadering in 't Volkshuis te 20 uur. Zaterdag 6 februari KSA St. Gerolf Lede: Jaarlijks KSA-Bal in de Volkskring met blaas- en danskapelle EMIZ (21 uur) Grote bakschietlng en pitjesbakwedstrijd: naar panklare haantjes in kafee Ronkenburg, t.v.v. Voetbalklub «Sparta Ron- kenburg» (20 uur) Boeken- en Platenbeurs in St. Maartenskollege (14 u. - 20 u.) Diavoorstelling door E.H. Herman Bosteels en Roger De Witte «Najaar van Hellas» met Antoon van Wilderode kijken naar Griekenland. In de feestzaal van het St. Maartenkollege, Bellaertstraat (20 uur). Zondag 7 februari Jeugdhuis «Leeuwerik»: Film: De Clan der onverbiddelijken (20 uur) Boeken- en platenbeurs in St. Maartenkollege (10 u. - 20 u.) en 14u, - 19.30 u. De Glasmerel. Bezoek aan W.K. Sier- en Zangvogels in Roeselare. KVLV Lede: Feestavond. Tema: Getrouwd zijn is niet altijd hetzelfde (14.30 u.) Dinsdag 9 februari KVLV - KAV Oordegem: Onderonsje jonge gezinnen. Tema: Getrouwd zijn is niet altijd hetzelfde. Woensdag 10 februari KVLV Lede: Naaicursus (19.30 u.) KVLV Impe: Deegwaren en pizza's. Donderdag 11 februari Yoga (Kultureel Centrum) Lede-centrum. Zaterdag 13 februari Prins Karnavaiverkiezing in «De Volkskring». Met orkest Barry Dick. Jeugdhuis «Leeuwerik» St. Valentijns-TD. Met Vakantiegenoegens naar Belsele Op zondag 7 februari a.s. wordt iedereen die graag rustig wandelt uitgenodigd voor een gezellige gezinswandeling van zowat 2.30 uur. Vertrek te Belsele op het dorpsplein aan het «buskotje» om 14.30 uur. Kledij en schoeisel aanpassen aan de weersomstandigheden. Kontaktadres sekretariaat Vakantiege noegens Lokeren: Willy Baecker - tel. 031/72.53.11 ACW Lokeren ACW Lokeren heeft het initiatief genomen om drie studiedagen te organiseren in het perspectief van de komende gemeente raadsverkiezingen. Een eerste deel van dit gebruik vond plaats op zaterdag 19 december te Doorslaar en was een succes. ACW Lokeren hoopt dat de tweede studiedag die plaatsvindt te Lokeren op zaterdag 6 februari, in de feestzaal het Volk,' om 13.30 uur, en waartoe alle ACW-ers uitgenodigd wo/den, een even groot succes wordt. Op deze studiedag zal aandacht besteed worden aan het beleid voor gezinnen, bejaarden, gehandicapten, migranten, gezondheidszorg, tewerkstelling, in spraak, administratie en dienstverlening. Burgemeester Hilaire Liebaut, OCMW-lid Georgette De Soete - Van Wouwe en Paul Van Doorsselaere zorgen voor de diverse inleidingen. De derde en laatste studiedag zal plaatshebben te Eksaarde- dorp op 13 maart, en zal handelen over huisvesting, leefmilieu, Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Openbare werken. Daarove-- later meer. J.V.L Nieuwe ambulance Nabij het gebouw van het Rode Kruis, waar vroeger het dispensanum was, zal het Rode Kruis met enig ceremonieel een nieuwe ambulance in gebruik nemen en wel op zaterdag 13 februari om 11 uur. De dienst beschikt over acht gediplo meerde ambulanciers en doet alle voorkomend transport van zieken. De aankoop en inrichting van een nieuwe ziekenwagen is voor een plaatselijke afdeling een zeer zware investering, daarom zullen de leden van de hulpdienst tijdens de komende weken huis-aan-huis-stickers verkopen. Deze geven een gesty- leerde weergave van de ambulancewagen en vermelden de telefoonnummers voor aanvraag en informatie voor ziekenver- voer. Zaterdag werd Marcel I opnieuw verkozen tot karnaval-prins van groot-Sint-Niklaas. De Orde der Sinaaise Bok ken organiseerde deze manifestatie, (md) Tijdens de jongste raadszitting te Lokeren overhandigde burgemeester Liebaut een tekening aan Albert Vermaere die twintig jaar stadssekretaris is. (md) Vrijdag 5 februari: te 20.00 uur in het Brouwershuis te Wieze: openingsreceptie van de tentoonstelling «Hulde aan de Litho grafie» met inleiding door Marleen Timmermans van Arte, Stichting voor Kunst en Kuituur. De tentoonstelling brengt een overzicht van wat er op Europees vlak door hedendaagse kunstenaars wordt aangeboden. Zondag 14 februari: wandeling onder leiding van Willy Arijs met vertrek aan de kerk van Mollem te 14.30 uur. Kruidenkursus door Frans de Block in het Brouwershuis op 12, 19 en 25 maart. Tentoonstelling Frans Van Steen, bekend schilder uit Wieze, exposeert van zaterdag 6 tot en met zondag 21 februari in de zaal B van het Cultureel Centrum te Affligem. Deze tentoonstelling is vrij toegankelijk op zaterdag van 14.30 uur tot 20 uur en op zondag van 11 u. tot 13 u. en van 14.30 u. tot 20 uur. Lithografieën Vrijdag 5 februari te 20 uur, zaterdag 6 februari van 14 u. tot 20 u. en zondag 7 februan van 10 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 20 u. tentoonstelling van Lithografieën door VTB-VAB in samenwer king met de Artestichting voor kunst en cultuur in het Brouwers huis te Wieze. Burgemeestersbal Het jaarlijks bal van oud-burgemeester Mertens heeft plaats op zaterdag 13 februari in de zaal Sportpaleis, Aalstersestraat te Wieze. De toegangskaart (80 fr.) geeft recht op deelname aan gratis tombola. Het orkest «The Musical Friends» speelt ten dans van 21 uur af. Fiet8platen De rijwielplaten 1982 zullen voor de Wiezenaren uitgereikt worden op donderdag 11 februari van 13.30 u. tot 15.30 u. in café «De ajuin», Nieuwstraat 38. Fanfare-bal Op zaterdag 13 februari organiseert de Kon. Fanfare St. Cecilia van Wieze in de oktoberhalle B een groots Fanfare-bal met het orkest «The Blue Lines» dat van 21 u. af op het podium acteert. Aan de toegangskaarten (60 fr.) is een gratis tombola ver bonden. Sint-Niklaas. Aan de Kleine Laan 37 wordt vandaag vrijdag een kijkwoning opengesteld door hel stadsbestuur. (Iv) Bijbelstudie Op maandag 8 februari wordt te 20 uur in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare bibliotheek'een studieavond georganizeerd door «Bijbel en Archeologie». Minetti Vrijdag 5 februari wordt te 20 uur in de stadsschouwburg «Minetti» van Thomas Bernhard opgevoerd door Theater Malpertuus van Tielt. De regie is in handen van Horst Mentzel. In de titelrol een schitterende meesterlijk sublieme Jo Gevers. 1 Zondag 7 februari te 19 uur en zaterdag 13 februari te iet bestuur van FC Wieze organiseerde in het Wiezehof 19.30 uur voert de toneelgroep De Klokkenlapers «Home en prachtig bal. Het gebeurt immers niet elk jaar dat de Sweet Home» op in de zaal Van Remoortel, Molendreef te doeg zes punten voorop staat, (c) Belsele. Sint-Niklaas Loopbaanaktie Op zaterdag 6 februari orgamzeert de Rotary Club Sint-Niklaas in de stadsfeestzalen langs de Leopold ll-laan een info-namiddag over het onderwerp «Wat na het sekundair onderwijs?». De eerste sessie vangt aan te 14.30 uur en de tweede sessie te 16.30 uur. Deze info-namiddag wordt besloten met een receDtie. Genealogie Op dinsdag 9 februari te 20 uur orgamzeert de Vlaamse Vereniging voor Familiekunde in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare bibliotheek een voordracht. Jos Laporte zal het er hebben over het thema «Van genealogie naar familiegeschiedenis». Avond van de stedelijke diskoteek Op donderdag 11 februari te 20 uur wordt in de Konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek de voordracht «Gregoriaans oud en vergeten nieuw geheim» gehouden door prof. Guido Philippeth. Week van de soldaat Onder het motto «Attentie, je telt» wordt door Milac ook dit jaar weer aandacht geschonken aan de dienstdoende soldaat. Tijdens de «Week van de soldaat», van 6 tot 14 februari, zal het soldatenblad «Extra Rantsoen» aan alle kerken verkocht worden. Het soldatenkoor van Hitfeld zal op zondag 7 februari te 11 uur de Milac-mis in de H. Hartkerk muzikaal opluisteren. Op zaterdag 13 februari biedt Milac aan de Sint-Niklase soldaten een avondmaal aan in het Dobo-Centrum, Gladiolenstraat 10. Rond 21 uur wordt deze maaltijd gevolgd door een instuif, waarop alle sympatizanten welkom zijn. Wandelen te Waasmunster Op zondag 7 februari gaat de Kulturele Centrale Boontje op stap in Waasmunster. Het wordt een mooie natuurwandeling langs goed begaanbare wegen, over een afstand van 8 km Nadien is er in het Natuurvriendentehuis een gezellig samenzijn gepland met koffie en gebak. Men vertrekt te 13.15 uur op de Grote Markt te Sint-Niklaas. Samenkomst aan de Heidebloem te Waasmunster om 14 uur. De inschrijving (50 fr.) dient gedaan te worden bij de h. René Heyninck, Mercatorstraat 87. Konteverkeerd Op zaterdag 13 februari voert het Lokerse toneelgez schap Konteverkeerd «Over den T.V. en den kijker» op het Textielhuis, Mercatorstraat 87. Aanvang te 19.30 Prijs: 80 fr. Provinciale belastingen De speciale zitdagen voor het in ontvangst nemen c let aangiften inzake provinciale belasting op honde paarden, pony's en huispersoneel, evenals voor fi uitreiken der fiets- en bromfietsplaten werden als vol gepland. Belsele: donderdag 11 februari van 9 tot 12 uur en van tot 15 uur in het gemeentehuis; Sinaai: maandag februari van 9 tot 12 uur en van 13 tot 15 uur in h gemeentehuis; Nieuwkerken: woensdag 24 februari van tot 12 uur en van 13 tot 15 uur in het gemeentehuis T« !Ji Bots. De kostprijs van een gewone fietsplaat bedraagt i fr. en van een bromfiets 250 fr. Verloofdenkursus Op de zaterdagen 27 februari, 6, 13 en 20 maart a.s. ga^ de gespreksavonden door in voorbereiding op hl huwelijk. Deze gespreksavonden hebben plaats in Hr Centrum, Grote Markt 40, telkens te 19.30 uur. Op zondag 14 februari wordt op het V.P -plej (Puitvoetstraat) een verloofdendag gehouden. De de< name in de kosten bedraagt 200 fr. per persod (middagmaal inbegrepen). Alle inschrijvingen dienen I dagen vooraf gedaan te worden op volgend adrel Hovenierstraat 59 (tel.: 031-76.38.38). K.O.K.W. bezoekt merkwaardige tentoonstellingen De Koninklijke Oudheidkundige Kring van het Land val Waas organieert op woensdagavond 17 maart een bezo® aan de tentoonstelling «Kunstschatten uit China» en q fototentoonstelling «Cartier-Bresson», beide in het PaleL voor Schone Kunsten te Brussel. Men vertrekt te 19 uü aan het stadhuis (per luxueuze autocar) en wordt c dezelfde plaats teruggebracht rond 23 uur. Inschrijvin door betaling van 300 fr. (vóór 12 maart a.s.) op F 000-0021449-12 van A. Vanderveken, A. Rodenbachstra 6 te 2700 Sint-Niklaas. m net lokaal «uen öierboom- te LeObeke vierden de belotters hun kampioenen. Voor 1981 werd dat H Muvlaert gevolgd door O Baerr, R. Barman. L. Manhip en L. Van Den Abbeele. Ook voorzitter Frans Moyersoon was van de nnrtn tr\ J Een dak voor André, Suzanne en Carine Enkele weken geleden werd het gezin van André Van Remoor- terel uit Kemzeke, Nationalestraat 18, bijzonder zwaar be proefd. In de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 februari namelijk werd hèt huis door brand bijna volledig verwoest. André, Suzanne Van Hoye, dochter Carine en toekomstige schoonzoon konden zich uit de vlammen redden. Voor zoon Dirk evenwel die op de zolderverdieping sliep kwam alle hulp té laat: hij bleef in de ramp. Te Kemzeke werd onmiddellijk een soort van «rampenkomitee» opgericht door verschillende verenigingen, om de zwaar beproefde familie te steunen. Vooral financieel, want heel de huisboedel plus de uitzet voor het toekomstige echtpaar Carine en Peter Van Hoecke werden door de vlammen verwoest Al wie wil helpen kan dat, door te storten op rekening 293-0209769-13 van André Van Remoortere met vermelding «Een dak voor André, Suzanne en Carine» Turnklub «Pimpernel» Onder het moto «Een gezonde geest in een gezond lichaam» werd door enkele Stekense dames een turnklub opgericht te Stekene onder de naam «Pimpernel». Deze damesturnklub gooit vanaf 1982 nu z'n deuren figuurlijk open voor alle sportieve dames. De lessen gaan door in de turnzaal van de Broeders, Nieuwstraat 15 te Stekene, elke maandagavond tussen 20 en 21 uur. Er wordt geturnd onder de deskundige leiding van Jackie Arbijn, leraar lichamelijke opvoeding in het kollege van Lokeren. Het lidgeld tot einde juni bedraagt 600 fr., verzekering inbegrepen. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij Marie-Jeanne Geerinckx- Gijsel, Frans Van Brusselstraat 20, tel. 031/79.84.20. Kwis met KWB-Hellestraat Voor het eerst in haar bestaan organiseert de Hellestraatse KWB- afdeling een grootse kwis-avond voor iedereen die geïnteresseerd is, dus zowel leden als niet-leden. Dit voorna melijk om nog meer leden en ook een breder publiek bij de werking te betrekken. Er zullen vragen worden gesteld over enkele Hellestraatse vroegere topfiguren én over aktuele ge beurtenissen. De vragen zullen worden opgelost in groepsver band en iedere groep ontvangt in verhouding tot de uitslag natuurlijk een deel van de 2.000 fr. in natura. De jury wordt gevormd door «meester» Van Hoey en «meester» Van der Linden, terwijl bestuursleden Willy Rotthier en Gilbert Van Eetvelde zullen instaan ,r de algemene leiding en organisa tie ledereen is welkom op zaterdag 6 februari in zaal «'t Helleke» aan het Preekekeplein. Solidariteits-schietingen Het Kemzeekse «Rampenfonds» dat zich inspant om het financiële leed van de familie Van Remoortere een beetje te verzachten, organiseert ondermeer twee schietingen op de liggende wip. De opbrengst gaat natuurlijk naar dit zwaar beproefde gezin Alle sportievelingen én mensen met enig solidariteitsgevoel worden verwacht op zaterdag 6 februari in lokaal «Stuyvenberg» voor een schieting met 2x3.100 fr vooruit plus 600 fr gratis - begin te 15 uur. Een tweede schieting gaat door in lokaal «Wintervermaak» te Kemzeke en hier is even eens 2 maal 3.100 fr vooruit plus 600 fr gratis. Mosselfeest Volksunie Voor het eerst organiseert de jonge Stekense Volksunie afdeling een mosselfeest, waarop uiteraard alle leden en sympatisanten worden verwacht En dit op vrijdagavond 5 februari in feestzaal «'t Straatje», Heistraat 66 te Stekene. Op het menu keuze tussen mosselen met brood of frieten ofwel een halve haan met koude schotel met brood of frieten. Voor 200 fr kan men dan smullen zoveel men kan met daarbij nog een gratis konsumptie. Mr. Jan Verniers, volksvertegenwoordiger, zal als eregast aanwezig zijn. Wie eventueel vergeten is in te schrijven, kan nog steeds kontakt opnemen met afdelingsvoor zitter Alfons Dhollander, Potaarde 13 te Stekene, tel. 031 79.72.82. Kunsttentoonstelling De Stekense afdeling van de Kulturele Centrale organiseert op 13 en 14 februari een kunsttentoonstelling met beeldhouwwer ken van Bert De Breuck en schilderwerken van Jean Van Riet. De tentoonstelling zal toegankelijk zijn telkens van 10 tot 18 uur in zaal «Het Volkshuis», Dorpsstraat 71 te Stekene. Judoklub Kwai Al wie zich voor judo interesseert kan terecht op de trainin van de Kemzeekse judoklub Kwai, die doorgaan elke zone voormiddag tussen 10 en 11 u voor de volwassenen en var tot 12 uur voor de jeugdige judoka's. Ook maandagavond i! gelegenheid tot trainen, namelijk tussen 19 en 20 uur v jeugd en tussen 21 en 22 uur voor de volwassenen, eventuele verdere inlichtingen kan men terecht in het lol «Malpertus, Kemzekedorp». et Turnen met KVLV De reeks sportieve turnlessen van de Stekense KVLV-afde^ draait op volle toeren. Alle sportieve vrouwen kunnen n steeds «inspringen», in de turnzaal van de vrije lagere jongei school, Kerkstraat 63 te Stekene, telkens tussen 20 en 21 u De deelname in de onkosten wordt telkens ter plaatse gerege f volgens het aantal deelnemers. Donderdag 11 februari st een uurtje evenwichtsoefeningen op de agenda. Later voW 1 nog koördinatie-oefeningen, behendigheidsoefeningen en 1 kreatiespelen en dans. De heer en mevrouw Van den leiden deze tumcyclus. Show met Sfinx en Fancy Samen met het duo «Fancy» organiseert de volledig verniel de «Sfinx-drive-in-show» tijdens de weekeindes allerlei ora dens in en rond Stekene. Naast zang, dans en muziek is en gloednieuwe geluidsinstallatie van 1.400 W en de unij belichting van 1.300 W te bewonderen, alles in een enig del Verder natuurlijk ook de presentatie van de «Sfinx Super 3 Zaterdag 6 februari is de show te bewonderen in zaal «Cal claer» (vanaf 20 u) te Kemzeke en zondag 7 februari vanaf] uur in dancing «Veronica» op de Stekense wijk de Brug. Landelijke Gilde Vrijdagavond 5 februari organiseert de Stekense afdeling de Landelijke Gilde een voordracht met als onderwerp «Gez groententuin». Door een gespecialiseerd voordrachtgever i den aan de geïnteresseerden vele tips en raadgevingen me geven. Alle leden worden verwacht vanaf 20 uur in de bo\j zaal van het Gildenhuis, Dorpsstraat te Stekene Verbroederingsavond In het parochiecentrum aan de Molenstraat te Kemzeke w< op zaterdag 13 februari een «Verbroederings- en ontspanninl c avond» ingericht van de oud-leidsters en -leiderskring van Kemzeekse Chiro. Naast alle leden zijn ook niet-leden van hi welkom. Ruildag De Regenboog De Stekense ruilklub «De Regenboog» organiseert z'n daagse ruildag op zondag 7 februari in de bovenzaal van «Het Anker» aan de markt te Stekene, tussen 9u30 en 12 Alle verzamelaars van onder meer sigarenbanden, postzeg munten enz. zijn van harte welkom. Heemkundige Kring De pas opgerichte heemkundige kring doet een oproep tot a inwoners van groot-Stekene en omstreken om materia papieren en archieven die hoe gering ook een heemku ge waarde hebben, af te staan aan de heemkundige kring groot-Stekene Na een telefoontje worden al die stuk afgehaald Neem daarom even kontakt op met Jackie Thi Drieschouwen 37 te 9090 Stekene of telefoneer even naar nummer 031/79.89.81. Werk voor de Volkstuinen Het Stekense «Werk voor de Volkstuinen» start zijn werl voor 1982 met een werkvergadering in de leraarszaal van Technisch Instituut «Sint-Andries», Nieuwstraat 15 te Stek< met begin te 10 uur. Het onderwerp is «Praktische wenken de druiventeelt». Gespreksleider Willy Van Hooste zal wor bijgestaan door Georges Beylkens en Jackie Thiron. De tx ters van een serre krijgen hier allerlei tips en inlichtingen om de druiventeelt ook te Stekene! een sukses te maken Na deze voordracht kunnen diegenen die hun naam opgavet de vorige voordracht over «Biologische bestrijdingsmiddel het door hen bestelde brochuurtje afhalen. Diegenen die za bestelden, kunnen deze afhalen in de leraarszaal van Technische School op zondag 14 februari, vanaf 10 uur.

De Voorpost | 1982 | | pagina 18