en de kleine k «O.K. with me!» Isopoda en «Taking Root»: Wim's Big Band uit Beveren viert eerste verjaardag zei ook weer dat jazz in Aalst niet leefbaar was Wie Kunstkoncert als aperitief, geserveerd door Buggenhoutse muziekschool In december van vorig jaar had ik het geluk een paar songs uit de nieuwe LP van Isopoda, «Taking Root», te beluisteren: toen was het reeds duidelijk dat Isopoda, zonder zijn heel specifieke sound te verloochenen, een andere richting was ingeslagen. De nummers waren korter, commerciëler ook geworden, terwijl het symfoni sche element toch aanwezig bleef. Zaterdag 30 januari trad Isopoda dan op in de Keizers hallenwaarover u elders in dit blad meer kunt lezen, en kreeg het publiek de kans de songs van «Taking Root» te beluisteren. over het schijnleventje van een artiest en de pijn die een scheiding teweeg kan brengen. De A-kant sluit af met een zacht dromerig, mijmerend instrumentaal stuk, «Sun set Alley» De B-kant opent met een tweede instrumentaaltje en Band van Wim viert feest. Rik Loyens, Karei Kindt en Paul Roelens, (wvdv) De jonge harmonie «Wim's Big Showband», die een jaar geleden het levenslicht zag, is jintussen uitgegroeid tot een orkest met liefst 18 muzikanten. Ter gelegenheid van de Sint- Maartensviering vorig jaar toerden zij Beve- ren rond op een rollend podium en stortten zich op die manier volop in de openbaarheid. Voorzitter Fons Vermeyen, van geen kleintje vervaard, kent geen rust vooraleer zijn har- le monie is uitgebouwd tot een volwaardig ge heel. Ter gelegenheid van de eerste verjaar- dag kondigde hij de oprichting aan van een te j&zz-afdeling: alvast een primeur voor Groot- Be veren. uur in zaal de Café Sint- Elisabeth, Grote Baan 181, te Melsele. De bandleader zal partituren ronddelen. Alle benodigdheden zijn ter plaatse, piano, muziek- staanders enz. Met Wim's Big show-jazz band waait dus een nieuw geluid in het Wase muziek- wereldje. Ook de «ever green-afdeling» aanvaardt nog steeds muzikanten: vooral saxen en trombones worden nog gemist. Wan neer we enkele maanden verder zijn kunnen we Muziek ie duidelijk luchtiger opge vat dan de A-kant. «Girls Will Be Girls» lonkt bijwij len naar de funk (zoals alle nummers op deze LP in fei te een smeltkroes zijn van de meest verschillende rich tingen) en is een grappige song, net als «The Fall» het enige liedje op deze plaat dat ik niet echt prui men kan. Synthesizers en vocoder drukken sterk hun stempel op dit liedje, maar het mist naar mijn gevoel coherentie en is te lang, te wijdlopend het euvel van hun eerste LP, «Acrosti chon» dus. Ook «OK With Me» gaat verder op de luchthartige toer, maar be zit weer het sterke refrein en de prachtige samenzang die het handelsmark van «Taking Root» vormen. «Join With The Stream» ten slotte is een aardige song met een lichtjes poëtische tekst. De plaat werd zondermeer vakkundig geproduced door Luc Ardijn8. die de songs tot een méér dan en kel nationaal niveau heeft weten op te tillen. (Het woordje «internationaal» blijft koppig in mijn pen steken). De kinderschoenen waarin Isopoda met «Acros tichon» nog stond, zijn te klein geworden: dit is een volwassen groep die weet wat ze wil. Arnold De Schepper die (soms samen met broer Dirk) voor de mu ziek en teksten zorgde, blijkt bovendien een dege lijk songschrijver te zijn. Kortom: wanneer Isopoda de wijdlopende passages weet te vermijden die af en toe soms nog komen bin nenglippen, moet er een kans bestaan voor deze groep om het nog een stuk je verder te schoppen. Met een single, bijvoorbeeld. Hitpotentieel (wat ik niet beschouw als een garantie voor goede muziek, maar kóm) is in ieder geval wél op deze LP aanwezig. Stap, ren, vlieg dus naar de pla tenwinkel, of om het met de woorden van Arnold De Schepper te zeggen: «O.K. With me, even if you dont like me at all,/Just play me once more, I may not be so dull as you thougth./Don't throw me away, you'd re gret all the time that you spent,/Keep me in mind and you'll sing me again and again!» Mark Van der Schueren gaf een knap staaltje drumwerk ten beste (CDJ) ,e' Oe Band van Wim jubileert. Denise Stevens, Griet Weyn en Linda Wittock. (wvdv) Toen was de LP pas op de markt in dit nummer van De Voorpost zorgen wij meteen ook voor de bespre king ervan. Wat meteen opvalt aan deze tweede LP van Isopoda is de smaakvolle cover van Geert Callebaut. Maar Isopoda maakt dus muziek, en daar dienen we het in deze recen sie over te hebben. Smaak volle muziek ook die onte gensprekelijk getuigt van virtuositeit: de nadrukke lijk aanwezige, inventieve en soms keiharde ritmesec tie (Mare Van Der Schue ren; drums; Arnold De Schepper: bas), het uitgeba lanceerde gebruik van de keyboards (Luc Vanhove) en de vaak meerstemmige en dus moeilijke zangpar tijen (Dirk De Schepper). Arnold De Schepper nam ook het gitaarwerk voor zijn rekening, ditmaal: tij dens de opnamesessies ver liet Walter De Berlangeer de groep in een vriend schappelijke sfeer weltever staan, Hij werd ondertus sen vervangen door Bert Van Calenbergh. Mijn persoonlijke voorkeur gaat naar de A-kant van de plaat, die opent met het ti telnummer «Taking Root», dat niet verwijst naar de plusminus vernieuwde Iso poda, maar een jachttafe reel beschrijft en een flink uit de kluiten gewassen rocker is. «The Usual Start» is net als «Endless Streets» een gepolijste song die drijft op een prachtige, har monieuze melodie. Hier ligt meteen ook de sterkte van Isopoda; zij kunnen nog melodiëen schrijven, wat vele Belgische groepen blijkbaar niet onder de knie kunnen krijgen of mis schien uit muzikale impo tentie? afschrijven als ou derwets of voorbijge streefd. Beide nummers worden ook gekenmerkt UjT l^ste^SenhS1Sln Dirk De Mepper verzorgde hel vokale gedeelte (CDJ) De Voorpost - 5.2.1982 - 21 let gaat Wim's Big Band lus voor de wind. De weke- ijkse repetities in Sint-Eli- abethzaal, Grote Baan 181 e Melsele kennen méér en néér belangstelling. Trom- >etten, klarinetten, gitaris- en, drummers en saxofo- ïisten, het wemelt er van nuzikaliteit Ondertussen lijn Griet Weyn, Denise Ste- rens en Linda Wittock bij let gezelschap gekomen als angeressen. 'ons Vermeyen zelf, duivel- loet-al, technicus, bass-gi- ari8t - trombonist en orga- ïisator, verschafte zich de liensten van Etienne Ca- hoir als ondervoorzitter. Het is deze man die de lei ding van de piepjonge jazz band op zich neemt. Saxen en trombones Etienne Cathoir doorliep de muziekakademie van Tem- se en Sint-Niklaas en be haalde de hogere graad saxofoon. Hij was muzi kant in verschillende har monies en big-bands overal te lande. Ook radio en tele visie zijn geen onbekenden voor hem. Goed nieuws dus voor de echte jazz-liefheb- bers in het Waasland. Wie zin heeft om mee te doen wordt verwacht op maan dagavond 22 februari te 19 reeds hoogstaande uitvoer ingen verwachten van de dynamische band. Wij ge ven hen in elk geval rendez vous op het eerste jaarskon- cert, dat zij organiseren op zaterdag 20 maart Plaats en uur zullen in dit blad aangekondigd worden. Wij wensen Wim's Big Show Jazzband veel sukses en vermelden graag de kon- taktadressen: voorzitter Fons Vermeyen, Gent- seweg 344 te Beveren, tel. 75.41.16 en ondervoorzit ter (leider jazzband) Etien ne Cathoir. O. Van Dorme- laan 8 te Temse. (wvdr) Binnenkort gaat er vanuit het gemeentelijk muziekon derwijs te Buggenhout een experiment van start. Het ligt immers in de bedoeling om een aantal kunstkoncerten te laten plaatsvinden op zondagmiddag. Deze aperitiefkon- certen hebben telkens plaats in de polyvalente zaal van de sporthal. Een zestal koncerten werden voorzien, moge lijks zal het aantal tijdens het volgende werkjaar ver hoogd worden', maar dit hangt af van de belangstelling die nu wordt betoond. De gemeentelijke mu ziekschool uit Buggenhout heeft het initiatief genomen om tijdens de komende maanden op enkele zonda gen een aperitiefkoncert te organiseren. Telkens komt een bepaalde discipline aan bod. Onder meer omwille van financiële redenen werd de medewerking ge vraagd van eigen perso neelsleden Deze gingen graag op de vraag in. Ze krijgen immers niet veel de kans om een solo-optreden te mogen verwezenlijken voor een Buggenhouts pu bliek. Rond de verschillen de disciplines zijn er vanuit het lerarenkorps verschil lende teams gevormd waar binnen de koncerten wor den voorbereid. Bewust zal de muziek keuze beperkt blijven tot het populair-klassieke gen re. Hierdoor zullen de echte muziekliefhebbers zeker aangetrokken worden en ixniucuug, muziUK orengen voor iedereen. De kwaliteit mogelijks komen er ook wel mensen op af die niet volledig muziek-minded zijn. Want dat is immers de van het gebodene ligt voor de hand. Alle muzikanten hebben een lange scholing achter de rug in de ver schillende Vlaamse konser- vatoria en geven nu les in hun eigen discipline. Het eerste aperitiefkon cert wordt verzorgd door woordkunstenaars. Zij brengen een voordracht rond het thema «De Vrouw» op zondag 7 februari. Op zondag 28 februari komen de gitaar en de luit aan bod. De houten instrumenten (saxofoon, dwarsfluit, kla rinet en hobo) worden voor gesteld op zondag 7 maart. Een pianorecital werd ge programmeerd op zondag 21 maart. De strijkers (viool, cello en contrabas) worden ge presenteerd op zondag 28 maart. Ook de koperen in strumenten (trompet, tuba, trombone) zullen tijdens een koncert de aandacht krijgen, maar hiervoor werd voorlopig nog geen datum bepaald. Alle aperitiefkoncerten gaan door in één der kleine re polyvalente zaaltjes van het Buggenhouts sport- komplex aan de Vierhui- zenstraat. Ze vangen aan te 11 uur, na het koncert wordt een aperitiefdrankje aangeboden. De toegang is gratis. U samenwerking met Netwerk bracht de Crazy Bol Jazz inïafé op zondag 24 januari '82 voor de tweede maal het Idöïarry Strutters Hot Rhythme Orchestra naar Aalst. Dit ras alvast voor de tweede maal een schot in de roos. Zelfs it het walenland waren mensen afgezakt naar Aalst om it optreden bij te toonen. teze Engelse zevenmans in 1968 opgericht ter nagedachtenis van de over- eden Harry Strutters en Jeataande uit top muzikan- fin van de engelse jazzwe- rid wisten al direct van bij iet begin een goedgevulde aal mee te slepen. On- anks de stijve «smooking» akje8 die zij aanvankelijk roegen sommigen zelfs iet de traditionele slop- ousen, konden zij het niet den het publiek aan het nchen te brengen door bij fit voorstellen van de band ichzelf uiterst beleefd en litgebreid aan elkaar voor e stellén. Na het nummer Da Da Train» als opwar- letje volgde Missisipi» ge- uhreven door Bing Orosby n vocaal gebracht door Dussafoonspeler Jim feath, Eerste klasse show met zijn stem uit de Ven twintig k la Passade- hettoan na doch zonder speciale micro's. In dit nummer bracht Collin Briant het nieuwe lid van de band een eerste staaltje van zijn kun nen. Deze leraar klarinet bracht een solo die de zaal al direct een spontaan ap plaus deed brengen. Met «Crying for The Carolines kwam een sweet» nummer aan de beurt, John Muxlow als zanger, een zeer goede Michael Blakesley op trom bone en met in de climax een zeer goed samengaan van de blazers. Duke Ellin gton kwam aan de beurt in «Blues with a Freeling» Zeer goed gebracht door Ca- vin Russel aan de piano, gesteund door Morris Den nis op banjo, een opmerke lijke Dave Davis dp gestopte trompet en weer ee zeer goede klarinetsolo. Het daaropvolgend zeer snelle nummer Nagasakizette de zaal op stelten, zeer goed samengaan van de ganse band en opmerkelijke so lo's, in een woord af. Het nummer «Charleston» met John Muxlow in een woord- blocksolo en weer een su perbe voorlinie maakte het publiek reel hot» zodat «Avalon» een beetje moest afkoelen. Weer een num mer van Duke Ellington «The Mooche» direct ge volgd door «Buddy's Hab- bit» konden ons alleen maar overtuigen van de su perbe klasse dezer muzi kanten. Een gevoelig «Pen- nies From Haven» door vo calist Jim Heath, kompleet met regenscherm, werd di rect gevolgd door een fan tastisch «Christopher Co- lombus» met ditmaal Collin Briant op de tenorsax en een aan Armstrong herin nerend Dave Davis luidde de pauze in. Tijdens de pau ze hoor ik de meest fantasti sche vergelijkingen met be roemde orkesten en muzi kanten, doch eerlijk gezegd niet helemaal ten onrechte. Bij het terug verschijnen van de band galmt een schaterlach door de zaal, men zou zweren dat karna val vervroegd werd. De pakjes voor de Comedy Show zijn wel van de meest diverse soort. De pianist verschijnt in een tropenu- niform van het engelse le ger dat waarschijnlijk nog stamt van voor wereldoor log I. Klarinetist Collin als welgedane «Bobby» De drummer komt zo van het voetbalveld, terwijl Blakes ley wel een woestijnrover lijkt. «Mountainiou8» Morris lijkt nog enormer in een gestreepte pull en een uit grote ruiten bestaande broek opgehouden met vooroorlogse bretellen Jim Heath geeft met zijn enoerme soussafoon de start voor een wervelende spetterende show bestaan de uit «goochelnummers» gebracht door professor AmazoDennis met Jim als assistent. De ene gekke situatie volgt op de andere, terwijl zij het klaarspelen het geheel te onderlijnen met goed aangepaste plezie rige muziek. Een nummer met dames uit het publiek was echter nogal op het kantje af. Een bijzonder sa distisch poppenspel van Ga vin Russel deed de zaal let terlijk daveren van de lach. Alles opsommen is onmoge lijk doch een geweldige Ti ger Rag met verschikkelij- ke growlgeluiden van de soussafoon is wel iedereen bijgebleven. Na de kelen ge smeerd te hebben zijn we weer paraat voor een '-defti ge» en laatste muzikale set. Deze begint weer met een nummer van Ellington ge volgd door Rhythme King met andermaal de mooie stem van Jim Heath. Het nummer van Don Rit man genaamd Gee Baby ditmaal vocaal gebracht door John Muxlow, met trombonesolo en de splijtende uithalen van trompetist Davis brengt ons weer in de echte jazzsfeer Echte goeie jazz! Dat bewezen zij direct daar op met een After you've go ne, en een Sqeeze my van Fats Waller, gevolgd door Sunday waarin een vocaal duo met Jim en Gavin Rus sel. Op trombonist Blakeley is moeilijk een etiket te plakken. Deze, iets minder dan in de eerste set, heeft naast een zeer eigen stijl bevliegingen die me ener zijds doen danken aan J.J. Johnson, anderzijds, dan speciaal met gestopte trom bone aan een jonge Al Grey soms doorspekt met Tea- garden sounds. In «1 found a new baby» brengt Briant alweer een spetterende so lo. Dit is werkelijk een van de beste klarinetten die ik in lange tijd gehoord heb. Dave Davis krijgen we op zijn best in «Sleepy Time» en Doodlin Blue». Steeds verder gaat het met een steeds enthousiaster pub hek dat onmogelijk stil kan blijven zitten op deze fan tastische tonen. Met een rijkdom bezit dit orkest dat bovendien nog vier vocalis- Harry Strutter Rhythm Orchestra, niet alleen knappe jazz maar ook kolder van de bovenste plank. (CDJ) ten van formaat telt. Don't mean a thing» zou het laat ste nummer worden, doch het publiek applaudiseerde en schreeuwde zolang om «Ice Creamdat ook dat nog volgde op de eerde originele tonen van een walstempo doch al vlug overging in het bekende daverende rit me, uit volle borst begeleid door het pubhek. Voor de tweede maal bracht het Harry Strutters Hot Rhythme Orchestra te Aalst voor meer dan twee honderd mensen een onver getelijke avond. Wie zei ook weer dat JAZZ in Aalst niet leefbaar was?.

De Voorpost | 1982 | | pagina 21