Panters Baasrode nog steeds strijden met ongebreidelde ambitie Artillerist Freddy Van Kets X Hartversterkende zege voor Jong Lede Sportlaureaten Denüermondse Perskring POPPE EN VAN DER PUTTEN STAKEN AABECH EN VERVAET IN HUN BROEKZAK ment waarop de Wase inter nationaal Benny Dhooghe werd ingehaald. Het bleek een goede zet te zijn, want maakt Een sp De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL De Voorpost - 5.2.1982 - 25 Twintig jaar draaien ze al mee in de basketwereld. Ze kenden daarbij hoogten en laagten, maaTnoöit lieten ze de armen zakken. Steeds werd gestreden met een on blusbare strijdlust, werd de onvermoeibare en nooit af latende inzet van spelers en clubbestuur de spil waar rond Panters Baasrode uit de downs te voorschijn kwam om glorierijk maar sportief te genieten van de grootse overwinningen. Want overwinning en neder laag liggen in het basket dichter bij elkaar dan in om het even welke sport. De Baasroodse Panters heb ben vaak op die wankele balk tussen overwinning en nederlaag gestaan. In 20 sei zoen werd enkele keren het overstapje van provinciale naar nationale gemaakt, ook de weg terug natuurlijk. Men diende ook op te tornen te gen minder sportieve ingre pen, werd het slachtoffer van reglementen, maar tel kens weer kwam het onver zettelijke in zichzelf geloven- te de Panters Baasrode terug. Een sympathieke, hard wer- }«Jkende en faire ploeg die 61 twintig jaar lang het basket balgewicht heeft gedragen in 6n nu nog tot de vaandrigs van het Dendermondse be- 1Shoort, dat Panters Baasrode werd door de Dendermond- g se Perskring omwille van die eb inzet bekroond met de Pers- t prijs 1981. Een mooier kroon op een twintigjarig bestaan kon men zich nauwelijks in leiden. f Het begon met kanoën lslHoe je het aan elkaar moet il. rijmen is en zal wel een raad- lel blijven. basketbalklub Panters Baasrode is gegroeid uit een tano-vereniging. Gek, maar 'aar. Het probleem zat hem immers in het feit dat de tanovaarders in de winter- leriode gedwongen waren tot inaktiviteit. Dat was te gen de zin van André Veyt die in een Oostendse school het basketbal onder de knie had gekregen en zijn maats toiin de Baasroodse kanoklub pl voorstelde buiten het kano- nseizoen zich te verdiepen in dhet basketbal. Veyts idee '3 werd aanvaard en wat bleek: eziheel wat kano-vaarders za len het ook in het basketbal zitten en besloten onder im puls van André Veyt een ei gen club uit te bouwen. Te gen André Collaert moest men de idee geen twee keer uitleggen. Die was er als de kippen bij. Meteen was men uit de lokaalnood, want An- drés ouders hadden een café in de omgeving van het dorsplein. Beter kon het niet. De basketbalklub Panters in september 1961 het nieu we basketbalseizoen van start ging, was Panters Baas rode erbij. Dat het niet on middellijk een sukses werd, dat kon het entoesiasme nauwelijks temperen. De eerste wedstrijd werd met overduidelijke 70-23 cijfers verloren. Trainer Veyt gaf niet op en bij de negende kompetitiewedstrijd schreef The Tower-Baasrode 80-88. De lange jongens van trainer Piron waren in het luchtruim heer en meester, (per) werd opgericht op 23 april 1961. Zo staat het officieel ingeschreven in het verslag boek van de club. De eerste training werd al gegeven op 6 mei 1961. De eerste be- windsploeg bestond uit voorzitter Gerard Collaert, ondervoorzitter Jean Huyck, sekretaris Georges Tas. schatbewaarder Pierre Col laert en de bestuursleden Staf De Clercq, Isidoor Cal- brecht en Roger De Troetsel. Maakten ook nog deel uit van de raad van beheer: An dré Veyt, Leon Goossens en Cesar Van Cleempoel. Toen Panters zijn eerste overwin ning in. André Veyt, Staf De Clercq, Alfons Albrecht, Jan Wauters, Isidoor Calbrecht, Roland Peeters, Hubert De Clercq, Pierre Janssens, Ka- rel Van Beveren, Georges Tas en Alfons Eeraerts zorg den voor dit merkwaardige exploot. Pijlsnel de hoogte in Het leek erop dat Panters Baasrode toen voorgoed de smaak van de overwinnin gen te pakken had gekregen. Een aantal jongeren met klasse en talent liet zich bij de club aansluiten en met een zat men op het goede spoor. Een jaar na haar werkelijke stichting kende de club reeds 25 spelers. Nauwelijks drie seizoen na de start speelde Panters Baasrode voor een allereerste keer kampioen. Dat was tijdens het seizoen 1964-1965. Pan ters promoveerde naar eer ste provinciale. Onmiddellijk werd het vijftal uitgebouwd met enkele ervaringrijke spelers uit Sint-Niklaas en Bornem. In het seizoen 1966- 1967 stond er gewoon geen maat op het Panters' meesterschap. Men behaal de zonder al te veel proble men de titel en promoveer de dus naar de nationale af delingen. Dat was het mo de Wase inter- Panters hield zich stevig overeind in het nationale basketbal en het seizoen kon worden afgesloten met een bovenste beste vijfde plaats. In 1969-1970 werd de Tsje chische meester-verdediger Krivy aangetrokken en na het seizoen 1971-1972 won Panters zowaar het tornooi van de tweede geklasseer- den. Rimelago Aarschot en Marcurius Antwerpen kre gen geen schijn van Kans. Het was de periode waarin men hoopte de befaamde Tsjech Alexander Gjuric in te lijven. Maar deze basketter met wereldklasse geraakte niet uit zijn vaderland. Men verstevigde de rebound kracht dan maar met man nen als Karei De Block en Noël Colpin. Weer naar beneden Men was tien jaar in de run ning en in de euforie van de suksessen toen men bij Pan ters besefte dat het allemaal niet kon blijven duren. Het begon inderdaad bergaf te gaan. Wat niet zo verwon derlijk was, want de ploeg was bijzonder snel gegroeid. Ondanks de inbreng van de Antwerpse internationaal Miel Van den Broeck zakte Panters weer naar eerste provinciale. Het was een ver blijf van korte duur, want na een seizoen stond Panters weer een trap[e hoger. 1978- 1979 staat bij Baasrode in 'e' >p meer dan overtuigende wijze is JongLede 71 teester gebleven over het op bezoek zijnde Olym- Hl lc. Een uiterst belangrijke overwinning toch voor ifi ong Lede bij deze wederkennismaking met de vi ompetitie, dit na een stop van ruim twee maanden. vii We hebben bij deze hervatting wel het voordeel is ehad in eigen huis te mogen aantreden, maar >9 nderzijds was er toch het feit dat we onze wedstrijd 'dt an vorige week zagen afgelasten. Hiervan heeft w( llympic alvast in het eerste kwartier willen gebruik laken door tempo te maken. Nu is het zo dat ik iets derge lijks wel had verwacht van de Olympictrainer Claeys, die eenmaal mijn leermeester op de Heysel is geweest. Men zou kunnen zeggen dat de meester hier door de leerling werd geklopt. We hebben Olympic heel goed opgevan gen om daarna resoluut zelf de wedstrijd in handen te ne men. Er werden wel enkele ',-Lede-Olympic 2-0. Rombouts en Kino slaagden er meestal in door juiste iïeptepassen de Waalse verdediging open te splijten, (per) kansen onbenut gelaten maar finaal viel het zo belangrijke eerste doelpunt toch op slag van rust. Tijdens de rust heb ik de jongens dan op het hart gedrukt tempo te blijven hou den en wanneer Olympic kwam onmiddellijk te counte ren. Jongens als Kino en Mare Uyttenhove die toch ietwat van dribbelen afweten kregen op dracht met de bal aan de voet het strafschop gebied binnen te dringen waar de bezoeken de verdedigers dan dienden te kiezen doorgang verlenen of neerleggen. Wat ik voorspelde gebeurde reeds na enkele mi nuten in de tweede speelhelft. Uyttenhove werd neergehaald en er volgde een strafschop die door Pfaff feilloos werd omgezet. Uiteraard had ik reeds opgemerkt dat Olympic vooraan niet zoveel in huis had. Er werden achteraf nog wel heel wat kansen onbenut gelaten zoniet konden de Waaltjes zelfs met zware ver liescijfers zijn afgestraft. Een zege na twee maanden inakti viteit is voor een ploeg als Jong Lede van bijzonder grote waarde. Tijdens de jonge trai ning nog heb ik de spelers op het hart gedrukt dat een goede start zo goed als het behoud betekende. Ik tipte ttprbij op drie op vier uit de twee eerste wedstrijden. De eerste twee punten zijn alvast binnen. Blijven we nu ook a s. zondag tegen Wuustwezel aan de winnende hand dan komen we aansluiten bij de hoofdgroep. Jong Lede als misschien wel de jongste ploeg uit de reeks heeft zich sinds de terugkeer van Toon Raff in de ploeg toch wel flink herpakt. Een verheugend feil alvast dat iedereen zich aan de aanwezigheid van deze er varen speler is gaan optrekken - en in relatief korte tijd het eigen zelfvertrouwen blijkt te hebben teruggevonden. We willen vandaag nog geen vic torie gaan kraaien, maar het feit dat Jong Lede op moreel front opnieuw zichzelf is ge worden sluit niet uit dat we een schitterende terugronde tege moet gaan. Blijven we zondag tegen Wuustwezel aan de win nende hand dan betekent dat vier op vier en zulks kan wel uiterst belangrijk zijn voor de verplaatsing naar Oostende.» Tot daar Eric Delmulle die er uiteraard glunderend bijstond. Een betere start kon de Gente naar zich moeilijk toewensen. Een overwinning voor mijn jongste spruit voegde hij er achteraf nog aan toe. De trai ner van Jong Lede was im mers een veertiental dagen geleden voor de tweede maal vader geworden van een flinke zoon Philip een broertje uiteraard voor Kristoff. Mede met het sukses van Jong Lede graag ook onze hartelijke ge lukwensen aan Eric en Me vrouw Delmulle. C.V. Dendermonde-Lokerse 2-0. Dendermondse afweer onder Kets is een artillerist, die zware projectielen kan af vuren. Nu beweerde voor zitter Antoine De Nul tij dens de koffiepauze dat doelman Marc Van den Bo- gaert mede schuld had aan die eerste treffer, maar dan voegen we er onmiddellijk aan toe dat zijn goalie te gen die tweede raket van «killer Van Kets» geen en kel verhaal had. Voorzitter De Nul stak tij dens diezelfde koffiepauze niet onder stoelen of bank en dat zijn poulains ver onder de middelmaat ak teerden en nooit de indruk gaven aan de leiding te prijken van eerste provin ciale. Lokerse bracht er in derdaad gedurende die eerste helft nauwelijks iets van terecht. Buiten die kans voor Aabech vroeg in de wedstrijd brachten de bezoekers het niet verder De Lokerse aanvallers ko druk zetten, (wvc) ten bleven de bezoekers ontgoochelen. Het waren trouwens de Dendermond se spitsen die nog de bete re kansen kregen, maar blijkbaar van prompte af werking geen kaas hebben gegeten. Zowel Jacques Joris, Piet Abbeel als Frank Schepens kregen"geregeld doelrijpe kansen voor de voet. Na de wedstrijd praatten we even met de Dender mondse trainer Freddy Heirman, een rustig en be daard man, die op het tak- tisch en technisch vlak al tijd wat interessants te ver tellen heeft. «Het klopte vandaag alle maal. Ik had mijn spelers de opdracht gegeven tij dens de beginperiode van de wedstrijd niet overdre ven aan te vallen en rustig nden slechts sporadisch de voeten op de grond blijven. Nu zondag moeten we op bezoek bij Deinze. Neem het van mij aan. Daar krij gen we het beslist heel wat lastiger», aldus K.A.V.D.- oefenmeester Freddy Heir man. Niet alleen de uitstap naar Deinze wordt een zware opdracht. Een week later komt Lebbeke op be zoek in Grembergen. De Konkelgoedploeg heeft in ieder geval de intenties om K.A.V.D. in eigen stadion te komen muilkorven. E.D.M. m zwarte letters ingeschreven. Door een onverkwikkelijke zaak moest. Panters weer naar eerste provinciale. En het seizoen 1979-1980 was voor Panters al even onge lukkig. In plaats van te pro moveren naar bevordering en op die wijze het twintigja rig bestaan van de club te kunnen vieren, moest Pan ters in zijn reeks blijven akteren. In Baasrode maakt men daar allemaal niet zo veel spel van. Men speelt er nog bas ketbal in de eerste plaats omdat het een toffe sport is, omdat meedoen nog steeds belangrijker is dan winnen. Maar graag komt men met de lach van de overwinnaar van het terrein, vooral na een moeilijke wedstrijd. Maar men kan ook verliezen met de glimlach en dat zo geliefd, club dus op de koop toe. Met de jeugd als basis Panters Baasrode heeft het ondertussen te doen met de jeugd. Dat is een goede ba sis voor een veilige toe komst, zeggen de clubbe stuurders. In het seizoen 1978-1979 behaalde men de titel bij de kadetten. Meteen een mijlpaal in de geschie denis van de Panters. Dezelf de kadetten maken nu nog furore. Zij spelen namelijk op 21 februari de halve fina le tegen Standaard Luik. Uit die kadettenploeg komen de internationals Geert Moens en Rudy Vermeersch. Zij wa ren erbij toen de Belgische kadettenploeg de eindronde van de Europese kampioen schappen speelde te Istan- boel. Guido Verstappen is nog een internationaal uit het kadettenelftal. Met deze wissel op de toe komst zit Baasrode dus goed. En met de stevige be- stuursploeg geleid door Ge rard Collaert, die al 20 jaar deze funktie uitoefent en bij gestaan door ondervoorzit ter André Veyt, sekretaris Gustaaf Vermeersch, schat bewaarder Pierre Jacobs en de leden Jozef Stevens, Dolf De Brackeleer, Pierre De Smet, Luc Wouters, Frans Moens, Marcel Leys, Fra- ngois Vermeersch, André Meersman, Pierre Mertens. Dendermonde-Lokerse 2-0. Aabech zat volledig in de greep van de stoere Dendermond se verdedigers, (wvc) K.A.V.D. - LOKERSE 2-0 Na de 3-0 nederlaag bij F.C. Ronse heeft K.A.V.D. afgelopen zondagnamiddag iedereen in gunstige zin verrast. Zelfs Cees Van Mele, oud K.A.V.D. speler en momenteel secretaris-generaal bij Beerschot, moet een goede indruk overgehouden hebben aan het Denderteam. Hij was zondagnamiddag naar Grem bergen afgezakt. Het was meer dan tien jaar geleden dat hij nog een bezoek had gebracht aan het stadion waar hij o.m. met Ferre De Coster uren heeft ge sleten. Dendermonde overtrof zich in ieder geval tegen Loker se. Vooral de van Balger- hoeke overgenomen Fred dy Van Kets kroonde zich bijna tot een «nationale held». De paars-blauwe nummer twee fungerend in het Denderteam als laatste man, kwam tweemaal uit zijn verdedigende stelling om vrijschoppen te trap pen. Het werden twee tref fers waarover nadien nog fel werd nagekaart. En hierbij viel ook van tijd tot tijd de naam van Chou De Bleeckere, die zich destijds bij zulke fazen naam en faam wist te kreëren. Hoe dan ook, die Freddy Van dan floddervoetbal. Het thuisteam daarentegen pakte de zaken sluw aan. Na een studieronde van een kwartier gingen Dré Turneer en zijn maats plots het spelbeeld beheersen. Ze toverden de beste kom- binaties op de grasmat, speelden met veel overtui ging en inzet en stonden aan de rust zeker niet on verdiend met 2-0 aan de leiding. We verwachtten er ons aan dat Lokerse na de kampwisseling iets zou for ceren. Een leider moet dat kunnen. Helaas, buiten een paar opflakkeringen tij dens de laatste tien minu- de gelegenheid af te wach ten om toe te slaan. Op het taktisch vlak werkte ik een plannetje uit dat erin be stond om de gevaarlijke spitsen Aabech en Vervaet uit de wedstrijd te houden. De twee voorstoppers Dirk Van der Putten en Patrick Poppe werden voor die Lo kerse boemannen een on overkomelijke hinderpaal. Bovendien plaatste ik op de flanken twee verdedi gers met routine met name Alain Verstraeten en André Turneer. Dat liep allemaal best af en meteen bleven de gevaarlijkste wapens van Lokerse afgegrendeld. Neem er dan nog bij dat iedereen zijn rol met veel inzet vertolkte en deze keer de opbouw beter werd verzorgd en dan is dat 2-0 resultaat tegen leider Lo kerse, dat mijn inziens zijn beste periode achter de rug heeft, geen totale ver rassing meer. In ieder ge val moeten we met beide Jong Lede - Olympic 2-0

De Voorpost | 1982 | | pagina 25