^ieux - Temps Stedelijk sportbeleid bevoordeelt S.K. Sint-Niklaas Opportunistische Geert Van Roy St.-Truiden volgende slachtoffer van Eendracht Aalst? VOETBAL VOETBALKALENDER 26 - 5.2.1982 - De Voorpost Eendracht Aalst leeft plots weer in een periode van hoog- weliswaar nog een drie- konjunktuur. Na verleden week het hoog aangeschreven tal open kansen miste, dan Seraing te hebben geklopt, werd zaterdagavond II. nu ook zou hij kunnen betiteld wor- Charleroi in de vernedering gespeeld. De Waalse pers was den als de «koning van het unaniem akkoord dat de prestatie van het Aalsters team als kampioenschap». Was het het beste mag beschouwd worden wat tot nog toe te aanvalsmanoeuver van Charleroi werd vertoond. Eendracht opgebouwd via de lijn Stallaert - Vermeulen Aalst was inderdaad meuten lanceerde aanhou- - Van Roy, dan dient niette- groots. Het speelde nog be- dend de spitsen in de vuurli- min onderschreven te wor- ter voetbal als tegen Se- nie, terwijl op de rechter- den, dat iedereen in het raing. Op kollektief vlak een flank Stallaert wat heeft Aalsters team zich tot het voorbeeldige prestatie van Eendracht die gemist tij- uiterste heeft ingespannen de hele ploeg, die qua inzet, dens zijn lange blessurepe- tot het veroveren van de qua kollektiviteit en intelli- riode een bestendig ge- gentie de beste wedstrijd vaar opbracht voor de van het seizoen ten tonele thuisverdediging. Aan de f bracht. Bovendien was spits van de aanval liep een I j f Eendracht zo beweeglijk en ultra-gevaarlijke Van Roy M werden bovendien een re- te voetballen als in zijn bes- |p f sem kansen gekreëerd dat te dagen. Zijn rushes en 1 J die 1-3 uitslag in feite nog snelle uitvallen werden ten- m goed meevalt voor Charier- slotte dodelijk voor de Ka- p f oi. Eendracht voelde bij de rolingers en zijn hattrick 'A start aan dat het meester werd een verdiende belo- f was op het middenveld en ning voor die aanhoudende ?l| j trok onmiddellijk alle offen- inspanningen. Neem er dan wê- w sieve registers open. Een nog bij dat hij, in minder meesterlijk dirigerende Ver- gunstige omstandigheden WË HHHÉH volle inzet. Zelfs een Salva dor, die de jongste weken weer sukkelt met een knie blessure en in feite op halve kracht speelt, knokte voor iedere bal en dwong hier mede opnieuw het volle res- pekt af bij zijn medemaats. Na een uur werd hij vervan gen door de wederoptre- dende De Bolle, die welis waar nog duidelijk het kom petitieritme mist, maar in zake het doorspelen van de «laatste pas» nog niets van zijn kwaliteiten verloren heeft. Ook Luk Limpens werd ingeschakeld voor Ferrera. Manu was weer ul tra-gevaarlijk met zijn splij tende rushes en geraakte naarmate de wedstrijd vor derde in een stadium van vermoeidheid wat aan Lim pens de gelegenheid schonk om mee te vieren in het Aalsters sukses. (abl) Lokeren-Waterschei 5-2. Larsen vocht menig duel uit met de bezoekende defensi Meestal was hij ook de overwinnaar, (dm) Ol. Burst-VC Ede 2-3. Ede zette de Burstverdediging bestendig onder druk. (per) IK NEEM DE PEN TER HAND Lokeren-Waterschei 5-2. Preben Larsen was de man van de wedstrijd. Zondag was gewoon niet te stuiten, (dm) veld niet meer waardig is, wat de sportverantwoordelijken kunnen konstateren als ze even een bezoekje willen brengen aan de Nieuwkerkse terreinen. Heeft S.K. Sint-Niklaas geen voetbalvelden aan de Water- molendreef? Waarom laat het stadsbestuur toe dat sportin- frastruktuur ten dienste van amateurs, van mensen die voetballen louter ter ontspan- Het heeft er alle schijn van dat het sportbeleid van het Sint- Niklase stadsbestuur er vooral op gericht is, S.K. Sint-Niklaas te bevoordelen, ten koste van het liefhebbersvoetbal. Be- paaide politici en politieke frak- ties zien in de derdeklasser duidelijk een springplank naar grotere populariteit en stem menwinst. Op de voetbalvelden van de deelgemeente Nieuwkerken (terreinen Meesterstraat), heb ben zestien ploegen (Walivo en Sportverbond Waasland) hun thuisterrein. Dit betekent dat een amateurploeg in prin cipe eens om de veertien da gen van een terrein en de akkomodaties gebruik maakt om haar wedstrijden te spelen. Per wedstrijd betalen deze ploegen huurgeld aan de stad Sint-Niklaas. Dit voetbalseizoen echter, ont dekte het eerste elftal van Sportkring Sint-Niklaas (vroe ger reeds de UEFA's) even eens de Nieuwkerkse terrei nen. Iedere week traint de A- kern driemaal op het hoofdter rein te Nieuwkerken, wat bete kent dat men driemaal per week (niet éénmaal om de twee weken!) gebruik maakt van het terrein, de akkomoda- tie en de terreinverlichting. Zelfs oefenwedstrijden worden zonder enige voorafgaande af spraak op de Nieuwkerkse voetbalvelden georganiseerd. Voor deze onverwachte wed strijden, waarvoor iedereen en alles moet wijken, betaalt Sportkring niets, met goed keuring van de op hét stadhuis zetelende sportverantwoorde lijken. Daarbij komt nog dat de der deklasser zelfs in totaal onver antwoorde omstandigheden het terrein blijft gebruiken. Ook wanneer de velden onbe speelbaar zijn gaat men door met het voetbalveld om te ploeteren. Gevolg van dit alles is dat het hoofdterrein de naam voetbal- ning, zo verloederd en mis bruikt wordt? Als politici het niet nodig ach ten om ook aan de amateur sportbeoefenaar te denken, als ze de amateurvoetballers in de hoek blijven drummen, dan zullen wij in oktober in het stemhokje deze heren even eens over het hoofd zien. Slnt-Nlklase amateurvoetbalclub Adres bekend bij de redactie. Jong Lede-Olympic 2-0. Op de lijn kan Ferreira de bal nog over het doel koppen, (per) Robur - Sint-Gillis-Dendermonde 1-3. Walter Coen van Robur scoort de gelij Bij Eendracht Aalst loopt weer alles op wieltjes. Een 6-6 uit drie wedstrijden is de bevestiging dat het Aalsters team weer op weg is om een prima tweede ronde af te haspelen. Konditioneel gaat de ploeg naar de honderd procent toe, ofschoon Salvador nog wel last schijnt te ondervinden van een zere knie. De Braziliaan is echter een koppig heerschap en spant zich momenteel terdege in om zijn plaatsje in de ploeg veilig te stellen Eendracht Aalst beschikt momenteel over een sterk middenveld. Vermeulen, die al een paar weken bewijst dat hij naar de top is geklommen. Sergeant, ook aanvallend zeer nuttig, Johan Dierickx, ijzersterk teruggekomen en de klasseman Stallaert, vormen inderdaad een sterke ruggegraat. Voor Eddy De Bolle en de talentrijke Luk Limpens, momenteel tot bankzitter verwezen, moeten het wel zwa remomenten zijn. Maar kan Heylens een team, dat momenteel naar een topniveau klimt, zomaar om een paar namen wijzigen? Heylens zweert bij de stelling dat een speler die in topkonditie verkeert, recht heeft op een plaats in de ploeg. Aan De Bolle en Limpens derhalve te bewijzen dat zij overkort geroepen zijn om ingeschakeld te worden in de ploeg. Ondertussen wenst Heylens geen wijzigingen aan te brengen aan zijn winning-teamDe wedstrijd tegen de Kanaries beschouwt hij als een *revanche*, uitgaande van het standpunt dat tijdens de heenwedstrijd zijn zwart-witte poulains onverdiend verlorenna even sterk te zijn geweest als de Trudomannen. In ieder geval, Aalst-Sint- Truiden is wel degelijk het bekijken waard en rekening houdend voor het bereiken van de eindronde van dubbel belang voor Eendracht. A.BL. Eerste nationale SK Tongeren - SC Lokeren (Verhaeghe) SK Beveren - FC Winterslag (Soenens) Tweede nationale SC Eendracht Aalst - Sint-Truiden (Van Volcem) Derde nationale A FC Endracht Zele - SK Roeselare (Laenens) WA Namur - St. Niklase SK (Goris) VC Jong Lede - FC Wuustwezel (Deflem) Bevordering A FCVW Hamme - Eendracht Wervik (Wood) Eerste provinciale SK Deinze - Dendermonde (Van den Abeele) Lokerse - SV Geraardsbergen (Praet) SK Lebbeke - Denderhoutem (Bral) Tweede provinciale B Sint Gillis Dendermonde - Eendracht Meldert (Bock- staele) Excelsior - Buggenhout (Lippens) Oudegem - Stade Wetteren (Okladnicoff) Kemzeke - SK Aalst (Lauwereys) Sint-Pauwels - Sint Gillis Waas (Schrauwen) Sint Lievens Houtem - Robur (Balthazar) Derde provinciale C Wieze - Baasrode (Segers) Ede - Kerksken (Lefevre) Bambrugge - Berlare (Lambrechts) Grembergen - Nieuwerkerken (Melkebeeck) TK Meldert - Herdersem (Lievens) W. Moorse! - Mere (Speleers) HO Kalken - Burst (Moulin) Terjoden - Scheliebelle (De Meulenaere) Derde provinciale D Klinge - Wippelgem (Van der Haegen) Muide - Sombeke (Rynziewicz) Meulestede - Melsele (Welvaert) Haasdonk - Kallo (Cornemis) Bazel - H. Vrasene (Colpaert) Vierde provinciale C SK Overmere - Laarne (Lócman) Zaffelare - Val. Overmere (De Pauw) Schoonaarde - SK Kalken (Van den Eede) Heusden - Wichelen (Janssens) Vierde provinciale H Baardegem - Iddergem (Raveel) Appels - Gijzegem (Cooremans) Opdorp - Erembodegem (De Waele) Opstal - Hofstade (Roelandt) Lutterzele - Boonwijk (Van Kerkhove) Lebeke - R. Lebbeke (Mees) Edixvelde - Moorsel (S. Moreel) Vierde provinciale I Gerda - Eksaarde (Samson) WB Sint-Niklaas - Verrebroek (Teugels) Waasmunster - Moerbeke (Nijs) Rupelmonde - Meerdonk (Reyniers) Sinaai - Kieldrccht (Rietens) St. Stekene - Stekene Sp. (Fierens) Kruibeke - Hoogeinde (Melis) Mere-Wieze 1-2. De boeman voor de verdediging van Mere. Telkens hij de bal raai werd hij onmiddellijk door 2-3 spelers omringd, (per) VERBRAEKEN H SK Aalst-St.-Lievens-Houtem 1-1. Aalst moest deze belangrijke wedstrijd winnen leg het bedreigde Sint-Lievens-Houtem. Maar men moest met een gelijkspel vrede nemt (per) j Sint-Gillis-Temse 2-1. De Cock van Temse opent de stand, (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 26