Doelman Filip De Wilde houdt Beveren overeind Met een pak geluk Twintig minuten op gehalte Leiders door het oog van de naald OOK ZONDAG TEGEN WINTERSLAG saarde te sterk Heylens: «Wie in topkonditie is, speelt» Spannend duel Na regen... VOETBAL De Voorpost - 5.2.1982 - 27 ERDIEND nje Erpe-Oordegem 0-1 ze wedstrijd tussen Oranje Erpe en Oordegem werd beslist het veld van RC Bambrugge. Daar de Erpenaren veel lemen ondervinden om hun terrein bespeelbaar te krijgen, en zij aldus tijdelijk naar een ander speelveld uit te zien. s Bambrugge werd er op een uiterst zwaar veld gespeeld, er inzake fysieke inzet heel wat van de spelers gevergd Onder een perfekte scheidsrechterlijke leiding kregen wij ze wedstrijd wisselende kansen. Op een faire wijze werden doelkansen aan de lopende band geschapen, doch bij het den ging het steeds verkeerd. De rust werd geblazen naar spannende maar doelpuntenloze eerste helft de tweede helft was het Dirk De Brucker die in de 55ste uut de enige treffer lukte. Erpe forceerde nu werkelijk alles gelijk te kunnen stellen. William Van Den Bossche miste nog wenkende kans. Erpe kon zijn noodlot niet meer ontlopen wel een puntendeling rechtvaardiger zou geweest zijn. Guy De Tandt 1 SSELEND D0EL6EVAAR mpic Burst-Ede 2-3 urst heeft zijn kapitale wedstrijd tegen Ede verloren. Meteen gen twee felbegeerde punten teloor. Het begon nochtans aal voor het thuisspelende elftal. In de derde minuut trof- islain Verhofstadt raak na aangeven van Ronny Van Aerde. ee minuten later miste Hilaire Asselman dé kans om gelijk te Hen door een strafschop niet te benutten. Christian Droogné het beter rond het halfuur en scoorde na een voortreffelijke van Jos Hinninck. Burst herpakte zich zeer snel en de ke Patrick Goossens rondde schitterend af met het hoofd teen was het rusten bij een 2-1 stand, tweede helft was nu vrijwel totaal voor de bezoekers. De loeg hield nochtans voorlopig stand. Na felle pogingen e Ede er dan toch in om tien minuten voor tijd gelijk te llên langs Johan Van Den Brempt. De bezoekers sleepten Is nog op de valreep de overwinning uit de brand. Hilaire selman verschalkte uit een schuine hoek de voortreffelijke rvé Goossens. Door dit resultaat zal Burst het nu hard te duren krijgen in zijn strijd om het behoud. Guy De Tandt INOP DE STRAFSCHOPSTIP fere-Wieze 1-2 Het vertrouwen was nochtans optimaal aanwezig bij het elende Mere voor deze wedstrijd tegen de lijstaanvoer- uit Wieze. Aanvankelijk bereikten beide ploegen weinig jultaten bij het afdwingen van doelkansen. Er kwam weinig raarlijks aan voor beide doelmannen. Verlies was namelijk br beide ploegen om verschillende redenen best te vermijden. rzichtigheid was troef in de eerste helft en het verwonderde lus geen mens dat men doelpuntloos zou moeten rusten, és stond zodus nog te gebeuren want de partij diende nog los 'larsten. Ongelukkig genoeg voor Mere zag men de scheids- fchter een lichte fout bestraffen met de zwaarste sanctie, iderjeught zette genadeloos de strafschop om in de 70ste huut en 10 minuten later deed Merckx dit nogmaals over. ire stak nog even de neus aan het venster en milderde 5 liuten voor inrukken nog langs Vandenhautte. Voor Mere die punten hard nodig heeft, was men werkelijk ontgoocheld Igs twee licht toegekende strafschoppen te moeten verliezen. Guy De Tandt ZEGE velde-Opstal 4-1 •als de uitslag van deze partij niet onmiddellijk zou laten tden, verliep deze wedstrijd tussen de twee kanshebbers r de titel uiterst evenwichtig Toch slaagde Edixvelde er lelijk in om afstand te nemen van zijn bezoekers uit Opstal. twee minuten scoorde Rudy Van den Brempt reeds op een itterende wijze. De thuisploeg kreeg zo de kans om rustig te nineren. Zonder moeite werd de voorsprong verder uitge- wd. Eddy Van de Voorde zorgde voor de tweede treffer en h later toegekende strafschop werd door Luk Kiekens feilloos [en de touwen gejaagd. Even kwam er voor de bezoekers Vp toen zij erin slaagden te milderen. De gemiste strafschop b wellicht dó kans om terug te komen. Invaller Ludwig De feef kende meer geluk bij het scoren. Meteen legde hij voor J Edixvelde de verdiende eindcijfers vast. Het countervoetbal ■Edixvelde leverde aldus resultaat op. Zij lieten immers hun ide bezoekers puntenloos naar huis terugkeren. Guy De Tandt De twee punten die Beveren vorige zondag uit Luik naar het Waasland meebracht, danken de geel- blauwen niet alleen aan de knappe goal van Limbur ger Paul Theunis maar vooral aan de weer sterke prestatie van doelman Filip De Wilde. De 17-jarige invallersdoelman etaleerde opnieuw zoveel zelfze kerheid in het doel, dat hij een oninneembare vesting bleek. en trekken waar het nodig is. Je niet laten intimideren. En daar ben ik voorlopig goed in geslaagd.» De opgang van Filip De Wil de is merkwaardig. Twee jaar geleden voetbalde hij nog zon der veel verwachtingen bij de jeugdploegen van derdeklas ser Eendracht Zele. Te Zele woont hij nog steeds en stu deert momenteel nog in het laatste jaar secundair onder wijs. Maar zijn voetbaltoe komst ligt nu bij SK Beveren. Als Uefa-doelman kreeg hij vo rig jaar reeds een passende beloning voor zijn werk. Hij werd opgeroepen voor het na tionale Uefa-elftal en reisde mee naar de Europese kam pioenschappen in West-Duits- land. «Verlinden van Lierse en Bodart van Standard kregen echter de voorkeur. Het was alleen omdat Bodart enkele weken voor het E.K. gekwetst raakte dat ik meekon. Een ge weldige ervaring toch. Een mooie herinnering ook. Ik kon zelfs de laatste wedstrijd, te gen Wales, spelen omdat Lier- se Verlinden niet wou vrijge ven. We verloren daar wel maar dat lag dan weer niet aan mijn keeping. Dit jaar werd ik nog niet voor het Uefa-elftal opgeroepen. Naar het schijnt zal dat bij de volgende gele genheid dan toch weer ge beuren.» Beveren Tot zover De Wilde die de strubbelingen die tussen hem en de selektieheren van de Uefaploeg rezen rustig wil la ten bezinken. De situatie bij Beveren lijkt hem nu heel wat interessanter. «Ja, tot voor enkele weken -voetbalde ik louter voor mijn plezier. Hier bij Beveren was ik de derde doelman en nooit had ik gedacht in de eerste ploeg terecht te komen. Toen Braems mij op Winterslag in de ploeg plofte, is alles heel vlug gegaan. Ik sprong over Fissers en kreeg snel het ver trouwen van de ganse kern. Zenuwachtig ben ik nooit ge weest. Ik had er trouwens de tijd niet voor. Waar het in eer ste klasse vooral op aankomt is sterk te staan Meeduwen Toekomst Inmiddels weet De Wilde nu ook al dat hij volgende zondag op eigen Freethiel opnieuw in het doel zal staan. Pfaff is immers nog steeds niet volle dig hersteld en zal pas midden deze week opnieuw beginnen trainen. Wat als Pfaff terug is? «Dan zal ik wel terug gaan naar de Uefa's. Daar krijg ik meer speelgelegenheid en Be veren wil daar ook kampioen worden. Ik ben trouwens zo wat de enige doelman bij de Beverse Uefa-junioren. De toekomst? Eerst zorgen dat we ons diploma halen. En dan gaan we eens rustig naden ken. Misschien wel verder stu deren. Of een voetbalcarrière trachten op te bouwen. Maar dat is in feite toch zo broos hé? Voorlopig is me dat echter nog allemaal geen zorg. Blijft Pfaff dan moeten we er niet aan denken hier binnen korte tijd titularis te worden, Maar ik ben nog jong en in het leven kan men soms best wat geduld oefenen. We zien wel verder.» SPORTING SINT-GILLIS-TEMSE 2-1 In de eerste helft werd de thuisploeg lichtelijk overrom peld door het kort op de bal zittende Temse, een spelwijze welke door sommige volgers zelfs als een niet te misken nen soort intimidatievoetbal werd omschreven. Zo klom men de scheepsbouwers ook op voorsprong, wanneer een voorzet van Benoy over links door De Rechter slecht werd beoordeeld en De Cock kon verlengen. Nadien volgden nog een tweetal zeer goeie bezoekende kansen maar Van de Velde en De Cock schoten naast. Na de pauze een grondige scenariowijziging want Verachtert, die zich tevoren niet zo erg zijn verdedigende opdracht op Van de Velde ter harte nam, werd nu weer als een typische linksbuiten benut. Frans deed dit zoals steeds kundig en bracht zijn ploeg weer op niveau. Nadat er een penalty werd onthouden voor fout op Betoncelli - nadien gekompenseerd met een niet bestrafte fout op De Cock - volgde op het uur een uittrap van de gastkeeper. Temsenaar Rooms kreeg de bal slecht onder kontrole en speelde te hard en slecht gericht tot in zijn eigen doel. met Kniekwetsuur, of te wel twee overblijfselen van de konfrontatie tegen Sint-Lie- vens-Houtem. Verder moes ten ook Guy Dullaert met spierverrekking en Raoul De Roeck met lieskwetsuur aan de kant blijven. In tegenstelling met de match van vorige zondag hoopt men in Sint-Gillis een betere wedstrijd te leveren in Sint-Pauwels, waar men over morgen heen moet. Op ver plaatsing gaan lijkt overigens een kruis voor blauw-wit dit seizoen - getuige de luttele 3 punten uit 8 uitwedstrijden tot vandaag. Verder probeert men koste wat het kost Fjelix So gers en Bolsens paraat te krij- Dit leidde een ware sukkel- Hoewel gevleid is de over- - periode in voor Temse dat de winning bij Sporting alleszins gen, maar om een traditie (ver- goeie kadans totaal kwijt was graag meegenomen want ook ^.ez®n in k<^'rontaties tegen en twee levensgrote kansen nu moesten weer een handvol Herieving Sint-Pauwels) te moest toestaan van Verachtert effektieven verstek laten gaan. ro on t,L' breken zal een tikkeltje geluk en Mark Seghers. In een op- Zo bijvoorbeeld Felix Seghers n,el mogen ontbreken, welling konden de gasten met kwetsuur aan de ge- Manil keeper Van Hoecke wel nog wrichtsbanden en Luk Bolsens belagen maar deze toonde zijn onvervalste klasse. Toch ein digde het niet op een te ver antwoorden drawn want in de 86ste minuut werd een rappe kombinatie op links opgezet, die door Verachtert over heel de verdediging werd gelepeld. De mee opgerukte rechter- back Van de Weken kontro- leerde de bal kundig op de borst en schoot hard binnen. De score kon nog hoger opge lopen zijn als Betoncelli in de laatste minuut niet zo lang twij felt. DIENDE THUISZEGE jondegem-Serskamp 3-1 Een knap spelend Erondegem heeft in zijn wedstrijd tegen Tskamp weinig hinder ondervonden om het overklaste, be kkende elftal te verslaan. Het geluk was wel niet altijd aan de 'ft van de thuisploeg. Tijdens het eerste halfuur belandden 2 ippe ballen tegen de dwarslat, terwijl een andere doelpoging andde op de paal. Een doelpunt kon eigenlijk niet uitblijven. In 935ste minuut was het Frank Haerinck die de openingstreffer §te In de tweede helft bleef Erondegem maar druk uitoefenen 1de bezoekende verdediging. Voorlopig kon men standhou- i maar in de 60ste minuut zag men Rik Saeys prachtig ennen enscoren. Vijf minuten later was het Wilfried Baten Imet een schitterende lobbal een derde doelpunt voor zijn D aantekende Meteen was de partij gespeeld. De bezoekers 1 len op hoekschop nog wel milderen maar zeker de zege ir Erondegem niet meer verhinderen. De jonge middenvelder Burms kan een belangrijk aandeel in de overqwinning if zijn rekening nemen. Guy De Tandt i-Varrehroek 4-0 (saarde, dat momenteel sterk op dreef is en naar de 4de fcts is opgerukt, had zondag geen problemen met Verre- wk. Reeds na 4' kon Michael Van Boxclaer een hoekschop iCreve benutten om met het hoofd te scoren. En toen Alex Bocxlaer er op de 16' met een vrijschop die knap rond de lur werd gedraaid 2-0 van maakte, was het wel bekeken, ferrebroek was immers niet in staat om een vuist te maken. kwamen zelfs gelukkig weg toen een paar [dachte ingrepen in de strafschopzone onbestraft bleven, h werd het 3-0 toen een effektbal van Lambrechts verras- i tegen de netten sloeg. Nadat Michael Van Bocxlaer nog lts werd onderuit gehaald, in de strafschopzone, zonder dat scheidsrechter reageerde deed hij het dan maar op de 70' een persoonlijke poging. Meteen lag de eindstand vast rt Herwig Smet miste de strafschop op de 75' nadat Michael ft Bocxlaer nog maar eens was gepakt Bij FC Eksaarde dacht men zondag overigens reeds volop n Gerda dat de volgende tegenstander wordt. Een belangrijke voor de ploeg van trainer Wim De Pauw. Eksaarde speelt ■laatste weken immers de pannen van het dak nadat men fpns de heenronde slechts moeilijk op dreef kwam. Er waren verzachtende omstandigheden want Eksaarde moest een f nieuwe spelers inpassen maar vooral werd Michael Van Klaer zwaar geraakt aan de nieren met een onbeschikbaar- d van 3 maanden voor gevolg. En Michael, samen met zijn "if Afex overgekomen van Lokerse SV, is de man waar men punten van verwacht. En die voltreffers komen er ook nu de aanvaller van Eksaarde terug volledig hersteld is. De "'önjunktuur bij Eksaarde wordt overigens nog het best streept door het feit dat men een speler als Eric Vervaet, jds Uefa-junior bij SC Lokeren, op de bank kan houden, tarde reist dus met een opmerkelijk zelfvertrouwen naar W.V.L. Mere-Wieze 1-2. Op hoekschop kopt Wieze de bal buiten. Zelfs een nachtelijk bal kon Wieze niet van de overwinning houden, (per) STEKENE SPORTIEF-GERDA 1-1 Het doelpunt voor de thuis ploeg viel nader bekeken veel te vroeg, want bij de eerste aanval kwam een pas van Fer- ket bij De Ruyte die met een hoge lobbal het leder in het doel keilde. Daardoor waren de Sint-Niklazenaren natuurlijk eerst van de kook. zodat Ste- kene nog enkele keren kon doorstoten maar steeds stond een puike Guido Laureys op de goeie plaats. Na een tiental minuten kwam groen-wit ech ter in de match met een schot van Heirbaut en nadien een knal van Van Cleemput net naast. De bezoekende voor hoede ging ook de tweede helft door op zijn élan en be laagde de Stekenemuit doorlo pend maar onnauwkeurig. Een handfout net buiten de backlijn bracht de vrijschopspecialiteit van De Prijcker nog eens naar voren, maar diens schot juist onder de deklat geplaatst, werd door keeper van De Wie- Ie kansrijk weggeslagen. De Gerdadruk bleef en bracht de leidersploeg zelfs aan het wankelen, de boekin gen voor Herman en Samen werden dan ook terecht toege kend door de goed leidende scheidsrechter Van Haver. De oververdiende gelijkmaker werd bij het ingaan van het laatste kwartier een feit: Lys- sens leverde een keurige vrij schop af naar de sterk opve rende Joris De Bock. Diens strakke kopbal sloeg via de paal in de netten naast een verraste thuiskeeper. De laat ste stuiptrekkingen van de lo kalen brachten ook al geen zoden aan de dijk want keeper Laureys had eerst een reuze redding op een kopbal van Ferket en Herman schoot de laatste kans voorlangs. Manil Georges Heylens was zaterdagavond na de wedstrijd op Charleroi een dolgelukkige trainer en vertelde aan iedereen die oor had voor hem dat zijn Eendracht zoéven de beste wedstrijd achter de rug had sedert hij wit-zwart onder zijn hoede kreeg. Mijn poulains presteerden groots en werkten in blok voor deze enigszins onverhoopte zege. Op het kollektief vlak was Eendracht reuze en legde op Charleroi de basis VööT dt kOtïlSfük zware wedstrijden tegen St. Truiden, Beerschot, Harelbeke en Berchem. Dê mêntaiê kracht die wordt opgebracht is zonder twijfel een pluspunt voor de komende weken. Uiten we echter niet gaan overwaarderen, want de put bevindt zich soms dichter dan verwacht. Hoe dan ook, Eendracht kan zich weer offensief volledig uitleven dank zij de ruggegraat Stallaert-Vermeu- len-Van Roy. Als dat trio in topkonditie blijft zal m.i. Eendracht nog een aardig woordje meepraten in de tweede ronde», aldus Georges Heylens. Op een vraag waarom Luk Limperts plots naar de bank is verhuisd, had de Aalsterse coach een klinkklare uitleg. «Ik steek het niet onder stoelen of banken dat dit inderdaad voor mij een probleem stelt. Luk Limpens is inderdaad een speler met veel kwaliteiten, maar langs de andere kant is het duidelijk dat met het inschakelen van een Eddy De Bolle in zijn beste doen natuurlijk Eendracht wint aan offensieve kracht. Ik ga van het standpunt uit dat wie in topkonditie verkeert, speelt. Luk Limpens zal dat waar schijnlijk zeker willen begrijpen en oog en oor hebben voor het feit dat niemand kan geslachtofferd worden in de schoot van een ploeg, die naar het hoogste toerental torent. Als hij daarvoor volledig begrip kan opbrengen noem ik hem een voorbeeldig sportman. Voor de rest is het morgen al een andere dag en moet met man en macht de wedstrijd tegen St. Truiden voorbereid worden en dat met de beide voeten op de grond», aldus Georges Heylens die tussen haakjes nog liet doorschemeren dat hij geen hoop meer stelt op een tweede periodetitel Beerschot blijft winnen aan de lopende band maar aast op een klassement bij de top om zödoende de eindronde te bereiken. (abl) SK Aalst-Sint-Lievens-Houtem 1-1. Afid Chara kan niet beletten dat Eric Verhoeven op het doel van Luc D 'Hcrdc afstorm!, (per) Eendracht Nieuwerkerken-Wilskracht Moorse! 0-1 KRACHTBAL KRACHTBAL EERSTE NATIONALE Osiris Aalst - Buffalo's Sllsele 19-13 De donkere onweerswolken die zich boven het Osbroek- stadion samenpakten zijn sinds zaterdagmiddag wegge trokken. Aalst wist de recht streekse konkurrent in de de gradatiestrijd, Sijsele, onderuit te halen en ademt opnieuw vrijuit. MELSELE-BAZEL 2-1 Dat Is voorzeker de kernachtige inhoud van deze match voor wat de thuisploeg aangaat, want na een goeie twintig minuten stond Svelta reeds met twee lengten voorsprong op het bord door evenveel doelpunten van Bosman. Eerst knalde Patrick vanaf de grote backlijn tot boven in de netten en nadien werd hij door Eddy De Roeck - zijn direkte tegenstander - op de goeie weg geloodst. De gastlibero leverde Immers een te zwakke terugspeelbal af, die door een attente Bosman werd ingeprikt. Na de knappe prestatie bij lei der Roeselare bleef Osiris op een behoorlijk peil verder akte- ren en hoewel de kwetsuren van Jan De Vriendt en Raf Coppens en de onbeschik- baarheid van Frank Lauwe- reys de kern gevoelig uitdun den kon de inbreng van junior Fred Dockers in het eerste viertal als een winstpunt geno teerd worden, Door de omstandigheden ge dwongen als barrage op te' treden hield hij Osiris mede sterk. Na de koffie kwam Chris Eelbode postvatten op de spits van de defensie en toen reus Robert Vandevelde fysiek kraakte kon oranje-blauw in de slotminuten rustig uitverde digen. Eendracht heeft op eigen veld een ongelukkige neder laag geleden tegen een wilskrachtig Moorsel dat zijn naam eer aandeed. De nipte nederlaag van de thuisploeg vond haar oorzaak in over haasting, onkans, een own- goal en het puike werk van de bezoekende portier. Reeds op de tiende minuut ging een prachtschot van de jonge Van Der Biest nipt over maar Moorsel gaf gepast ant woord langs Patrick Van Moer- zeke die doelman Vermoesen tot aktie dwong. Moorsel ging verder en bracht de plaatselij ke verdediging nog een twee tal keer in verlegenheid. Danny Steenhaudt die te gen Moorsel, zijn vroegere ploeg, iets wilde bewijzen, werkte hard en leverde een mooie kans aan De Bosschere die de bal in het ledige doel kon leggen. Het schot was echter te zwak zodat een ver dediger de bal op de lijn kon wegwerken. Amper een mi nuut later kon een goed uitlo pende Vermoesen beletten dat Moorsel op voorsprong kwam door met de vingertop pen een goed geplaatste lob van Verleysen naast te tippen. Steenhaudt bleef echter aandringen en de Moorselde doelman kreeg meer dan vol doende zijn werk. Toen op de 36ste minuut de 40-jarige Paul Janssens bij Nieuwerkerken werd ingehaald, verbaasde deze het publiek met zijn snel heid en werkkracht. De beslis sing zou vallen door een own- goal van stopper De Saedeleir na een mooie aanval van Moorsel. Na de koffie werd het al Nieuwerkerken wat de klok sloeg en Moorsel moest alle hens aan dek roepen om de voorsprong te kunnen behou den. Ook kapitein Danny Roe- landt evolueerde mee vooraan om de gelijkmaker te bewerk stelligen. Het was echter boter aan de galg. Integendeel de Nieuwerkerkse verdediging begon te wankelen en een attente Vermoesen was er no dig om Wilskracht van nieuwe doelpunten te houden. Het werd een spannende en sportieve wedstrijd, waarvoor scheidsrechter Theo Drieghe zeker een pluimpje verdient. Het was immers de eerste wedstrijd die hij leidde in derde provinciale en de kontroleur kon hem zeker geen 'trac' be zorgen. Een onbetwist keerpunt kwam er net voor rust toen Vercauteren Bazelnaar De Wit afhield in de zestienmeterzo- ne. De gerechtvaardige penal ty werd omgebogen door Brys- sinck, en dat stelde Eendracht ook in de gelegenheid om bij de hervatting met een ander spel uit te pakken. De Bazelnaars speelden vanaf dat moment breed en brachten alle ballen voor het doel waar de trefkracht van de eigen jongens kennelijk werd overschat. Aan de overkant was het daarentegen de dou blure van de gekwetste doel man Troch - junior De Kerf - die zijn maidenmatch opfleur de met enkele bijzonder goeie tussenkomsten en aldus zijn ploeg voor een afstraffing be hoedde. Na deze nieuwe winst - in minder grote omstandigheden - lijkt de strijd aan de kop zich wel toe te spitse, tot een duel tussen Melsele en Vrasene en is aanstaande zondag wel zeer beslissend met een derby tussen Bazel en Vrasene en een op eerste zicht niet zo moeilijke opdracht voor Melse le bij Meulestede, Een bijkomende moeilijk heid voor de Svelta-leiding stelt zich evenwel in de afwe zigheid van Robert Rogiers, die zich tijdens een training kwetste met een verrekking. Manil De ploegen: Osiris Aalst: Joris Hanssens, Fred Dockers, Bart Van Lyse- beth, Chris Eelbode, Jan Gee- roms en Luc Herdewijn. Buffalo's Sijsele: Robert Vandevelde, Eric Reybrouck, Rik Kerckaert, Rik Decousse- macker en de gebroeders Adam. (Osaa) SPANNING TOT HET EINDE Erpe-Mere-Lokeren 75-74 Erpe-Mere heeft op een schitterende en uiterst slimme manier zijn slag binnengehaald tegen het in de ranglijst tweede geklasseerde Lokeren. Deze thriller bleef maar boeien. Het entoesiasme bij een fijn publiek was nooit weg. Nooit werd een grotere puntenkloof van 3 punten aangete kend tijdens de eerste spelperiode. Een vlot scorende William Lankman zorgde voor 31-28. Dit was meteen de breedste voorsprongmarge voor de thuisploeg. Rust was het bij 33-32. In de tweede periode was het vooral de kwieke Wim Vinck die steeds scoorde wanneer de nood aan punten het hoogst was. Hij zorgde voor 37-32 en 53-50. Omstreeks de dertigste speelminuut kregen de gastheren het lastig. Lokeren scoorde vlot en bij Erpe-Mere lukte niets meer ondanks alle pogingen van Jan De Graaf die zijn spelers in ideale schietpositie bracht. Nieuwe voorsprong kwam er bij 63-62 door Johan Callebaut. Maar ook die ging vlug teloor. Niemand zag het nu voor Erpe- Mere nog zitten. Marc Boriau deed de hoop herleven en zorgde voor 73-73, terwijl Johan Callebaut voor 75-73 zorgde. Lokeren benutte nadien slechts 1 vrijworp en de thuisspelers konden meteen verdiend juichen. Guy De Tandt Erpe-Mere: Luc Lievens, Jan De Graaf (6), Wim Vinck (18), Paul Callebaut (2), Dirk Callebaut, Johan De Punt (7), Johan Callebaut (18), Lankman (11), Mare Boriau (13) en Dirk De Pauw. Lokeren: Vian, Gerlo (5), Van de Vijver (4), De Meerleer (18), Daen, Biesbroeck, Van Beneden, Van Boven, Verdurmen (23) De Nul (24).

De Voorpost | 1982 | | pagina 27