Buggenhout wipt Avanti Lebbeke! Dendermonde karig beloond N.S.V.O.- Handbalfinale rh - Lokeren-Kortrijk. Meestal bleef het beperkt tot stapelspel, (md) R.B. Dendermonde - Avanti Femina Rosis Aalst klopt Stenor si Buggenhout zonder problemen Aalst boven... H.B.C. Buggenhout - E.V. Aalst Rustig meesterschap C.-Wereldkampioenschapper Far-Oer - Groot-Brittannië Goede prestaties van streekatleten in indooratletiek 1(11 "C 30 - 5.2.1982 - De Voorpost HANDBAL BEKER VAN OOST-VLAANDEREN - HALVE FINALE AVANTI LEBBEKE - BUGGENHOUT 5): 19-22 Er bleven nog 5' te spelen en Buggenhout leidde nog steeds met 15-17 en dit zonder reke ning te houden met de 5 doel punten voorgift wegens reeks- verschil! Meteen moet het de lezer duidelijk zijn dat Avanti er eigenlijk niet aan te pas kwam en vooral tijdens de eerste helft de bezoekers danig had onderschat. Nu zou Avanti kunnen aanhalen dat zij het zonder A. Maes, Cornelis en Verguit moesten waarmaken maar eigenlijk mocht dit toch geen probleem zijn om de «eerste jaars» uit I* Landelijke kansloos te laten. Het was zondag gewoon een feit dat Lebbeke erg klungelde en op een gedecideerd en erg gemo tiveerd spelend Buggenhout stuitte dat volop ging geloven in zijn kansen. In tegenstelling tot de thuisploeg toonde dit collectief goed akterend Bug genhout heel wat meer inzet en kon daarbij nog rekenen op een outstanding spelende keeper Vermaesen die zo maar eventjes 4 penalty's stopte. De wedstrijd verliep dan ook totaal anders dan verwacht. Buggenhout aangemoedigd door heel wat meegereisde supporters, dreef de 0-5 langs J. De Proft op tot 0-6. Langs Schaers de beste Lebbeke- naar en Vermoesen werd het weliswaar 3-6 na 10' maar daarna kwam de thuisploeg er eigenlijk niet meer aan te pas. Via 4-9 na 13' werd het 4-13 vooral langs Van Nuffel vooraleer Avanti nog eens kon tegenscoren en bij de rust leid den de knap spelende bezoe kers met 7-15! Ook na de rust bleef Buggenhout de best spe lende ploeg. De Vlieger kon wel scoren, 8-15, maar na 45' leidde Buggenhout steeds met 13-18. Negen minuten voor het einde waren de bezoekers zeker van de zege (13-20) en ondanks Avanti tijdens de tweede helft wel met iets meer inzet speelde konden zij Bug genhout nooit echt bedreigen. Keeper Vermaesen, die om beurten penalty's van Vermoe sen, Verhofstadt, De Vlieger en opnieuw Vermoesen had gestopt, stookte het Buggen- houtse vuur nog wat op en het was slechts tijdens de laatste 5' (15-22) dat Avanti zich even de I* nationaler kon tonen. Buggenhout, verdiende maar totaal onverwachte favoriet in de Oost-Vlaamse Beker, kan nog velen verbaasd doen op kijken. Avanti: Mertens, De Batselier 1K. Verhofstadt 4, De Vlieger 1, H. Maes 3, Vermoesen 2, Schaers 7, Van Mol 1, De Ridder, Van Gucht, Van Onsem. Buggenhout: Vermaesen en Bontinckx, Vercammen, De Maerschalck 1, Brouillard 2, Van Damme 1, Bas 2, De Smet, M. De Proft 2, J. De Proft 5, Van Nuffel 4, Moyer- soon. EVA DENDERMONUE - UILENSPIEGEL: 14-14 DAMESHANDBAL DINSDAG 9/2 TE DENDERMONDE: FINALE BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Dinsdag 9 februari om 18 uur wordt in het Sportkompleks te St. Gillis-Dendermonde de fi nale van de Beker van Oost- Vlaanderen-dames gespeeld. De twee verwachte finalisten. Avanti Femina en R.B. Den dermonde, zullen het dan te gen elkaar opnemen in een wedstrijd die bijzonder span nend kan worden. Hoewel Lebbeke er in de kompetitie heel wat beter voorstaat dan het met degradatie bedreigde Dendermonde, zien wij Ros Beiaard zo maar niet in een figurantenrolletje. Inderdaad, Dendermonde dat tijdens de heenronde van de kompetitie heel wat tegenslag kende met het splerspotentieel, kan dins dag beroep doen op praktisch al zijn effektieven. In dit geval wordt het geen gemakkelijke taak voor het drastisch ver jongde Avanti Femina dat zal dienen rekening te houden met het ervaringrijke Dender monde dat tevens tegen de Lebbeekse buren steeds tot het uiterste gaat. Voor de handballiefhebbers volgt in diezelfde sporthal dan de schiftingswedstrijd voor de C- Wereldkampioenschappen Bulgarije - Groot-Brittannië te gen hetzelfde inkomgeld. EVA ROSIS AALST - STENOR: 22-20 Titelkandidaat Stenor botste te Aalst op een bijzonder knap spelend Rosis dat meteen de inzinking van rond de jaarwis seling lijkt verteerd te hebben. De bezoekers produceerden nochtans een zeer degelijk spelniveau maar een bijzonder gediciplineerd spelend Rosis werd nooit van de leiding ver drongen. Ondanks de Aalster- se topscorer P. Bomon niet werd opgesteld wegens ondi- ciplinair gedrag, speelde Rosis zowel aanvallend als verdedi gend een prachtwedstrijd. Langs Van Herreweghe, enorm efficient, en M. Bayens leidde Rosis na 19' met 11-5, en met een 13-9 ruststand had de thuisploeg beslist niet te veel gekregen. De eerste 10' van de tweede helft stond Aalst onder zware druk. De knap spelende bezoekers slaagden erin de Rosis vesting te doen wankelen en na 40' was Stenor 16-16 gelijk geko men. Aalst begaf echter niet en langs Distel en Corthals was het de thuisploeg die op nieuw voorsprong nam. De wedstrijd verliep nu bijzonder spannend, Stenor bleef aan klampen en twee minuten voor het einde leidde Aalst nog met 21-20. Met nog enkele secon den te spelen zette J. Meert niettemin het orgelpunt achter de knappe Rosis prestatie en met een 22-20 einduitslag kon Aalst de punten in de Rozen- dreef houden. Scoorden: Van Herreweghe 8, M. Bayens 5, Corthals 4, Distel 3, J. Meert 2. EVA Leider Uilenspiegel heeft te gen Dendermonde helemaal niet kunnen overtuigen en het puntje dat de thuisploeg in de wacht sleepte is werkelijk een te kleine beloning voor de ge weldige inspanningen. Den dermonde verdiende inder daad beide punten want on danks het aanvallend niet aan zijn trekken kwam de handkwetsuur van Luc Van Cauwenberghe zit daar voor veel tussen verdiende het, alleen al voor de inzet, de volle buit. Verdedigend speelde de thuis ploeg grandioos. Uilenspiegel vond duidelijk zijn draai niet tegen het soort 2-4 verdedi ging die eigenlijk door omstan digheden uitdraaide op een in diaan plus één. Met de werk- krachtige Gyssels ook aan vallend de beste Dendermon- denaar ver vooruitgescho ven werden heel wat Antwerp se aanvallen onderschept en als Uilenspiegel dan toch eens door de goed sluitende H.B.C. verdediging raakte was daar een grandiose keeper Quis- quater die echt in een begena digde dag verkeerde. Na 7' leidde Dendermonde met 3-0 en toen reeds was het duidelijk dat de bezoekers er niet in slaagden de thuisdefensie te ontmantelen. Na een kwartier naderde Uilenspiegel tot 4-3 maar via 2 treffers van Gys sels en enkele saves van Quisquater kon Dendermonde tot 6-4 uitlopen 7' voor rust. Diezelfde Gyssels maakte er zelfs 7-4 van wat meteen de ruststand betekende. Ook na de rust bleef Dendermonde zich in verdediging uitsloven en na 38' leidde de thuisploeg via treffers van Batselier en Van De Velde met 10-5. Kee per tot dan toe zowat onklop- baar diende zich daarna toch even gewonnen te geven en de leidersploeg naderde tot 10-9 een kwartier voor het ein de. Dendermonde wou echter niet begeven en langs Batse lier en Verleyen werd het op nieuw 12-9. Ondertussen bleef de prestatie van Quisquater verbazen en wanneer 10' voor het einde Gyssels en Van Cauwenberghe er 14-10 van maakten leek de Dender- mondse zege een feit. De thuisploeg had echter zeer diep in het krachtenpotentieel moeten gaan en o.a. wegens vermoeidheid werd er enkele malen ongelukkig balverlies geleden waardoor de bezoe kers 5' voor het einde voor de eerste maal konden gelijk ko men (14-14). Met de moed der wanhoop bleef Dendermonde verdedigen maar moest één minuut later een penaity toe staan. Quisquater bracht nog maar eens redding door zijn tweede penalty te stoppen en tot 10 seconden voor het einde bleef het 14-14 gelijk. Alles leek nochtans verloren voor de thuisploeg als met minder dan 10 seconden te spelen Uilen spiegel opnieuw een penalty mocht nemen. Nu kwam on verwacht Mannaert de plaats van Quisquater innemen en zowaar ook hij wist deze 7-m worp onschadelijk te maken waardoor Dendermonde over- verdiend een puntje in de wacht sleepte. Dendermonde: Quisquater en Mannaert, De Bock, Van De Velde 3, De Nil, Batselier 3, Gyssels 4, Van Cauwenberg he 2, Verleyen 2, De Swaef, Hoorelbeke, B. Wuest. Reserven: Dendermonde - Uilenspie gel: 11-13 Dendermonde verspeelde te gen co-leider Uilenspiegel de eerste plaats na een erg gelij- kopgaande wedstrijd. Langs Van Der Veken werd het 4-2 na een kwartier maar aan de rust was het Uilenspiegel dat leidde met 5-6. De bezoekers liepen verder uit to 7-10 voora leer Dendermonde langs De Smet en Trienpont opnieuw gelijk stelde (10-10). Tijdens het wedstnjdeinde begaf de thuisploeg. Dendermonde: Mannaert en Quisquater, Smekens 2, De Smet 1, Baetens, Hoorelbe ke, Lenaertz 1, Van Damme, Van Der Veken 4, Trienpont 3, Vernimmen en B. Wuest. EVA SCHOOLSPORT TT Pt H. Maagdcollege (Lebbeke) en St.-Maarten (Aalst) winnaars pl In de Oost-Vlaamse N.S.V.O. scholierenfinale won het h® St.-Maartens-college uit Aalst met 24-19 cijfers van Don Bosco Zwijnaarde. Hierdoor speelt Aalst de nationale finale en het was de aanwezigen duidelijk dat deze Aalsterse school het wel eens ver zou kunnen schoppen. Tijdens het eerste gedeelte van de eerste helft kon Zwijnaarde niet vermijden dat een knap spelend Aalst een 7-4 voorsprong nam. Don Bosco slaagde er echter in nog voor de rust gelijk te stellen en met een 10-10 ruststand»,:, kon de wedstrijd nog alle kanten uit. De tweede helft was echter pas gestart als St.-Maarten er hard tegenaan ging.Aa Zwijnaarde werd op een 17-11 geplaatst. Zwijnaarde bleek toen er aan voor zijn moeite en knappe Aalsterse doelman Droessaert verhinderde elke Gentse terugkeer. St.-Maarten speelde met: J. Droessaert, J. De Capelle, K. Agneessens, De Gusseme, Lievens, T. Agneessens, D. Hendrickx, T. Baten en H. Sonck. MINIEMEN H. Maagdcollege Lebbeke - D.B. Zwijnaarde: 25-5 De ploeg van het H. Maagdcollege Lebbeke, gecoacht door F. Cooreman bleek al onmiddellijk te sterk voor het ploegje van Zwijnaarde dat duidelijk nog niet op elkaa ingespeeld is. Coach Multael is er echter van overtuigt dat met zijn ploegje in de toekomst nog zal moeten rekening gehouden worden. Het erg homogene en vlo spelende Lebbeke leidde na de eerste helft reeds met 1V 3 en de 25-5 einduitslag spreekt voor zichzelf. H. Maagd college Lebbeke speelde met W. Moens, G. Abbeel, SI Vlassenroot, G. Bosman, J. Walraevens, B. Coorem; W. De Praet, Killoens, P. Cooreman, K. Buytaert en Bocaert. R.O.O.S. kompetitie Kalender streekploegen Miniemen jongens Te St.-Gillis op 17/2/1982Reeks B: R.M.S. Lebbeke R.M.S. Moerbeke-Waas - R.M.S. 1 Dendermonde. Kadetten jongens Finale tornooi te Lebbeke op 3.2.82 R.M.S. Lebbeke, K.A. Dendermonde, RITO ZelzateJ K.T.A. Vilvoorde, R.M.S. Moerbeke-Waas. Scholieren jongens: Te Buggenhout op 27.1.82 Reeks B: R.M.S. Lebbeke, K.A. Dendermonde, K.T.AJ Vilvoorde. Miniemen meisjes Reeks A te Molenbeek op 3/2 R.M.S. Vilvoorde, E.S. Woluwé, R.M.S. 1 Dendermonda A, R.M.S. 1 Dendermonde B. Reeks B te Molenbeek op 17/2: R.M.S. Hamme, K.A. St. Pieters-Woluwe, R.M.S. Bug-j genhout. Kadetten meisjes Finale te Aalst op 3/2/82: K.A. Dendermonde - R.M.S. Hamme Scholieren meisjes: Finale te Aalst op 3/2/82 K.A. Dendermonde - E.S. Woluwe - LANDELIJKE BUGGENHOUT - Heusden 24-19 Hekkensluiter Heusden heeft te Buggenhout enkel de eerste vijf minuten kunnen weerstaan aan een dominerende thuis ploeg. Buggenhout kwam ei genlijk op geen enkel moment in moeilijkheden en vooral ver dedigend was hun prestatie af. De bezoekers raakten echt moeilijk tot bij de Buggenhout- se keepers eerste helft Bontinck, daarna Vermaesen en het was slechts tijdens het laatste kwartier toen de thuisploeg reeds een mime voorsprong telde dat de be zoekers de nederlaag konden matig houden. Een weer opportune Van Nug- gel opende de stand in de T minuut en na 5' wees het sco rebord langs Brouillard 3-2 aan. Heusden trachte door mandekking te spelen op M. De Proft de Buggen houtse aanval te ontredderen maar diende na 9' (6-2) te konstate ren dat ook dit plannetje geen aarde aan de dijk bracht. Na een kwartier wees het score bord 9-4 aan, Heusden nader de nog eens tot 9-6 maar de heroptredende Bas goed in aanval maar iets te ongecon centreerd verdedigend zorgde 10' voor de rust voor 13-6. Met een 14-8 rustand kon de thuisploeg rustig de tweede helft aanvangen. Maar ook tijdens het eerste gedeelte van de tweede helft bleef de thuisploeg erg geconcentreerd spelen en na 43 leidde Bug genhout met 19-11. Heusden kwam er tijdens deze periode niet aan te pas en het was slechts tijdens het laatste kwartier (22-13) dat Buggen hout de teugels wat losser liet. De bezoekers konden hiervan gebruik maken om de score enigszins te milderen maar en rustig dominerend Buggen hout werd nooit echt bedreigd Scoorden: Van Nuffel 7, Van Damme 4, Brouillard 3, M. De Proft 2, J. De Proft 3, De Medt 1Bas 3. Moyersoon 1 Reserven: Buggenhout - Heusden: 13- 11 Na een bijzonder spannende partij kon Buggenhout ver diend de punten thuis houden. Via 3-3 na een kwartier werd de eerste helft afgesloten met 6-4 cijfers maar 5' na de rust leidden de bezoekers met 6-7. Vercammen, Vermeir en C* konden echter de bakens nog verleggen zodat via 9-9 na 46' een 13-11 zege uit de bus kwam. Scoorden: De Wilde 1, Ver cammen 4. Moyersoon 3, Ver meir 3, Bontinck 1De Smedt 1. EVA Lokeren-Kortrijk. Heel wat geharrewar in deze wedstrijd, (md) DAMESHANDBAL TONGEREN 2 - AALST SPORTIEF - STELMAR: 16-8 E.V. AALST: 11-22 ZONDAG 7/2 TE LEBBEKE: FINALE BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Aalst Sportief speelde een bij zonder knappe wedstrijd tegen het 4" gerangschikte Stelmar en verstevigt dus zijn 3" plaats in het klassement. Vooral het wedstrijdbegin was denderend voor de thuisploeg die na 12' leidde met 6-0 via treffers van Linda en Maria Van Delsen. Knap georchestreerd door spelverdeelster Hutsebaut be reikte Aalst Sportief de rust met een duidelijke 12-3 voor sprong. Ook tijdens de tweede helft bleef de thuisploeg de betere ploeg. Via 13-4 ging het naar 16-5 een tiental minuten voor het einde. Sportief viel toen wel even stil maar het bezoekende Stelmar kon toch maar een klein gedeelte van de achterstand ophalen. Polijn scoorde tijdens deze wedstrijd haar eerste kompetitiedoel- punt. Aalst Sportief: M. Verleysen A. Alvoet, Verhofstadt, Mar Verleysen, M, Van Delsen 4, L. Van Delsen 9, Polijn 1Hut sebaut 2, Linthout. H.B.C. Buggenhout - E.V. Aalst wordt dus de finalewed strijd in de Beker van Oost- Vlaanderen-Heren. Een vrij onverwachte finale inderdaad want, wie kon nu voorspellen dat Buggenhout er Avanti Leb beke zou uitspelen. Ook E.V Aalst zorgde enigszins voor een verrassing door Ajax Leb beke in de andere halve finale te wippen zodat uiteindelijk twee niet-Lebbeekse ploegen zondag om 18 uur in de Leb beekse sporthal voor een zeer open wedstrijd zorgen. De spankracht van deze finale kan er alleen maar bij winnen en het is duidelijk dat alle handbailiefhebbers met meer dan normale interesse deze wedstrijd zullen volgen. E.V. Aalst, als klub uit 2* nationale, vertrekt weliswaar als favoriet maar aangezien Buggenhout wegens reeksverschil start met 3 doelpunten voorgift mag men de ploeg van trainer J. De Proft beslist niet kansloos af schilderen. Aangezien deze finale wordt gespeeld vóór de wedstrijd Far-Oer - Groot-Brittannië en de toegang gratis is, zal het beslist niet aan belangstelling ontbreken EVA 3* LANDELIJKE GRIHAN - S.K. GREMBERGEN: 22-39 Tongeren bleek al vlug een te zwakke partij voor een knap doelend Eendracht dat met C. Simal, Lievens en Wauters ook over betere doelschutters beschikte. Na 7' leidde E.V. Aalst via 3 treffers reeds met 0-3 en via 1-6 en 4-10 werd de rust bereikt met een 6-11 sco re. Ook tijdens de tweede helft toonde Eendracht zich duide lijk de betere ploeg. Met nog een kwartier te spelen was de score tot 8-13 opgelopen en van 9-14 in de 48° minuut ging het naar 9-19 5' later. De èè-22 einduitslag tekent goed de waardeverhouding tussen beide ploegen. Scoorden: Simal 11, Bascour 1Lievens 2, Wellens 1Wau ters 6. EVA Wedstrijden in het Voorpostgebied Zondag 7/2 te 20 uur Far-Oer-Gfoot Brittannië (Lebbeke) j Dinsdag 9/2 te 20 uur Bulgarije - Groot-Brittannië (St. Gillis)! Donderdag 11/2 te 20 uur België - Luxemburg (Lebbeke) D Zaterdag 13/2 te 15 uur Finaleplaats 5* reeks A - 5* reeks B fe Gillis) Prijzen van de plaatsen: 120 fr. Jongeren individueel tot 16 jaar: 60 fr. Groepen (min. 10 pers.) Scholen tot 18 jaar, 1 begeleider gratis: 60 fr. Militairen 60 fr. a Far-Oer-Groot Brittannië: ingang gratis (zie bon) incluj finale Beker van Oost-Vlaanderen Heren a Bulgarije - Groot-Brittannië: prijs inclusief finale Beker j Oost-Vlaanderen Dames Zondag 7/2: Far-Oer - Groot-Brittannië Te Lebbeke staat Far-Oer als favoriet in een wedstrijd dieC gratis wordt aangeboden door het Provinciaal Komitee Og Vlaanderen dank zij de medewerking van de Firm Boule d'Q De eilandbewoners tijdens de vorige C-Wereldkampioenscf» pen zesde geëindigd, zullen beslist niet willen ontgo« tegen het eerder zwakke Groot-Brittannië. Dinsdag 9/2 Bulgarije - Groot-Brittannië Bulgarije, de uitgesproken favoriet voor deze kampioenschl pen, wordt te St. Gillis de grote blikvanger. De Bulga degradeerden in 1981 eerder toevallig uit de B-groep waar zi eindigden vóór Nederland, dat echter in de B-groep t aangezien zij volgend jaar het organiserend land zijn. Bulgarije klopt wordt wellicht C-Wereldkampioen. (Organiser de klub H.B.C. Dendermonde). Donderdag 11/2 België - Luxemburg België, van wie verwacht wordt dat het beter doet dan deË plaats in 1980 behaald op de Far-Oer eilanden, speelt! Lebbeke zijn laatste kwalifikatiewedstrijd. Na de wedstrijd tegen Finland, Portugal en Oostenrijk kan een overwinri tegen Luxemburg beslissend zijn. De Luxemburgers die in 1980 tijdens de finalewedstrijd met P 19 cijfers verloren van de Belgen en dus op de 8* pl» eindigden, mogen nochtans niet onderschat worden Wil B« inderdaad minimaal zesde eindigen (en wie weet....) dan n er gewonnen worden. Coach Eddy De Smedt beschikt hierv over volgende spelerskern: D'Hollander, Paesen, Vinck.r1 Verhofstadt, Smeets, J. Schuermans, Cornells, De Vlief Willemsens, A. Maes, J. Smeets, A. Jacobs, E. Kenis.P Verbert, L. Brouwers, M. Smeets, Chapeaux (OrganisT Avanti Lebbeke). DIU C. Wereldkampioenschappen te Lebbeke op 9/2 om 20 uur. Gratis toegansbewijs: Het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen kan dank zij de steun van de firma Boule D'Or U dit gratis toe gangsbewijs aanbieden. Begeef U met deze uitge knipte bon naar de kassa, het is tevens geldig voor de finale van de Beker van Oost-Vlaanderen om 18 uur. EVA Het eerste kwartier uitgezon derd, spreide leider S.K. Grembergen een rustig meesterschap ten toon dat hen uiteindelijk een ruime overwinning opleverde. Het wedstrijdbegin verliep echter niet zo denderend voor de lei der. Nogal ongeconcentreerd verdedigend werden zij onmid dellijk op 2-0 geplaatst en aan gezien ook keeper De Jonghe tijdens de beginperiode niet erg aandachtig akteerde werd het via 3-3 en 3-6, 6-7 na 12'. G.S.K. ging er dan wat beslis ter tegenaan en via 7-11 na het eerste kwartier en 11-14 5' later werd het nog 11-21 bij de rust. De thuisploeg met mandekking op Krogstrup kwam er tijdens de 2* helft nog weinig aan te pas en G.S.K. kon zich zelfs de weelde ver oorloven om enkele manoeu- vers uit te proberen die op training ingeoefend worden Na 10' in de tweede helft wees het scorebord 15-29 aan en via 19-36 10' later werd het 22- 39 eindresultaat bereikt S.K. Grembergen: W. De Jonghe, Krogstrup 11, J. Van Hout 3, Dauwe 6, De Braecke- leer 1H. Van Haute 4, Segers 10, Doorns 4, Impens. Het eerste indoor-criterium van de VAL is voor sommi ge streekatleten een mooie aanloop geweest voor knappi f prestaties. Bertrand De Decker eindigde tweede in he kogelstoten met een worp van 15m62. Chris De Ridde wist eveneens te bekoren en kon nu reeds de la overwippen van 4m70 en wie zegt dat die aan het eindl Franky Heyndrickx sprong bij het hinkstapspnngi 14m26 en de Waaslander werd hiermee tweede terwijl d< Beverse Gino Van Loo derde eindigde met 13m51. Wat het volgende week te Dusseldorf zal worden natuurlijk niet te voorspellen. Toch verkeren wij in mening dat onze streekjongens en -meisjes beslist eei woordje in de indooraktiviteit zullen meepraten. Chrb rfet t 'r Oort Jjeds di 'i"c 3BC 0, c

De Voorpost | 1982 | | pagina 30