Regelmatigheidskriterium DE VOORPOST Ereprijs 't Sporthals Herleving Dendermonde zwaait verder de plak in tweede nationale Storm op komst in vierde provinciale Kalender voor het weekend Openingslumping in Slnt-Niklaas Badminton te Baasrode Beveren alleen voorop in tweede provinciale Lebbeke en Patro Tivoli B voor de tweede plaats Maccabi geklopt bij Villette JU-JITSUKLUB opgericht te Kastel Jumping te Melsele TAFELTENNIS Beverse judoklub bracht het tot Belgisch kampioen. (Iv) te Kastel werd een judoclub Kabuto opgericht, (vh) In derde C ging Elckerlyc B de volle inzet weghalen bij Eeklo D. Gilbert Tas en Roger De Wolf draaiden er rond zoals in hun beste periode. Dirk en Mare Vanderschueren hadden het wel iets moeilijker om zich waar te maken. De tweede kandidaat voor deze plaats Be- veren B nam nu ook de maat van Herleving B (11-5). Eigen lijk deed Melsele C wel de beste zaak door bij Drive E met 4-12 te gaan winnen. De Melsele- naars rooien aldus een einde weg uit de zone der bedreig den. Eddy Fierens en Marc Van den Eeckhoudt zwaaiden hier de plak, terwijl ook Guido Ver- straeten zich niet onbetuigd liet. In de D reeks bracht leider Temse zoals vooropgesteld nieuw en vooral jong bloed in de ploeg. Patro Tivoli Hamme B voelt blijkbaar de kans groei en op een plaats voor de eind- ronrlp Hpr twppHe nprnnnerhik- ten. Bij Kieldrecht C waren het opnieuw Franky Dillis en Mario Van der Kelen die de eer wisten te redden (13-3). Maar ook Lebbeke wil liefst de kans grij pen om via de eindronde naar tweede op te klimmen. De Ruysscher en co kregen het bezoek van Kemzeke A en hierbij bleek alleen Mare Ver meulen in staat te wedijveren met de Lebbekenaars, zoals de eindcijfers duidelijk maken 14- 2). Herleving C kreeg het be zoek van Elckerlyc C. De pun ten verhuisden naar Aalst on danks het feit dat Paul Muy- laert iedereen de baas bleef en ook Myriam Muylaert drie Ajui nen met lege handen stelde. Bij Elckerlyc C bleven Paul Pau wels driemaal, Paul Gijselinck, Paul Hoffelinck en Noël De Knibber tweemaal aan de winst samen precies genoeg om met de hakken over de sloot te komen. Herleving D won Dendermondse derby Kampioenschap van Vlaanderen tafeltennis. De Hamse TT-ploeg speelde een goede I partij, (vh) Dameskompetitie In de Appelse sporthal kregen we de derby tussen Tenera- monda en Herleving D. De St. Gillissenaars gingen er van be gin tot einde sterk tegenaan. Theo Troch, André De Moor en Francois De Proft wilden van geen liefde weten, alvo rens ze het maximum op het bord hadden geprikt. Martine Motte, de jongste vrouwelijke aanwinst in de Herlevingfami- lie verloor wel van J.CI. Man- naert maar had ondertussen reeds met haar drie andere tegenstrevers afgerekend. 1-15 luidde dan ook de uitslag. Na de schitterende prestatie van de Herlevingdames tegen Hurricane Wemmei, waardoor Krista De Boes en ploeggeno ten de Brabantse meisjes van de leiding verdrongen in twee de nationale, wachtte alvast een nieuwe zware opdracht: de verplaatsing naar Wenduine. Wanneer we hier aan toevoe gen dat de volledige ploeg van Hurricane Wemmei bovenop nog te Wenduine kwam sup porteren tegen Herleving, kan men zich best de sfeer voor stellen waarin de wedstrijd diende te starten. Hoe ook Krista De Boes en Myriam Muylaert lieten zich in de ope ningswedstrijd niet van wijs brengen De dubbelwedstrijd werd ge- Sint-Gillislaan 171, DENDERMONDE wonnen. Vreugde uiteraard i het Herlevingkamp toen Krist De Boes er in de slotwedstrij 4-6 van maakte. Na de 14 speeldag blijft Herleving aai de leiding met één punt voor sprong op Hurricane Wemrr* en vier op Wenduine Alle tw$ fel is meteen ook weggeno men, de strijd om de titel z< zich verder beperken tot d tweestrijd Herleving - Hurricc ne. Herleving krijgt aan hui nog Ingelmunster, Ronsi Doornik en Atlantic te bekan pen en moet nog bij Gerpinnes Hyon, Ecaussinnes en De Pao ne op bezoek Logischerwijz zouden Herleving noch Wem mei verder puntverlies moge lijden, wat inhoudt dat we op de allerlaatste speeldag zul len weten wie klimt naar d hoogste afdeling JUDO PAARDESPORT Modeion Opdorp verloor in ei- Bjj potro Tivo|i c ,ieten Johan gen huis van St.-N.klose E en Van Hecke en Hi(aire StrQet. verspeelde hierdoor zijn laatste 0pnjeuw de beste indruk, titelkans. Het pleit evenwel Overwinning ook voor Temse voor Remi Vergouwen en zijn g waarbij Frans Temmerman maats dat tot het einde toe de en Tony Meersmon met veel spanning in de wedstrijd is ge- zwjer hun heroptreden vierden. bleven. Peeters en Guy Cte tegenstand van hekkenslui- i Goossens zijn andermaal de ter Reinaert was uiteraard wel r sterksten gebleven in het kamp zwak Hoe ook Wj|frjed De der Klaasjes, waar ook Marc Ma|sche en Geo Lambrecht lie- Van Daele en Stefaan Ernst ten zjch eveneens in gunstige - een fl.nke bijdrage leverden. zin opmerken (14-2). Voor Mi- Kris Van Couwenberghe en keno Schoonaarde dat Palae- zijn maats waren langs hun strQ Deinze B op bezoek kreeg, kant ook aan de winnende ZQt er geen overwinning in. Een hand gebleven bij Melsele E. Qelijkspel ook voor Elckerlyc D Enkel Benny Smet stak een dat pjnte D op bezoek, handje toe om het resultaat kreeg binnen de perken te houden. I' Nationale Heren: Maccabi - Villette Charleroi 1 2' Nationale Dames: Herleving A - Ingelmunster 1 3' Nationale Heren. Blue Rackets B - St. Niklase A 2 Ic Provinciale Heren: Drive B - St. Niklase B 2 Sleidinge C~ St. Niklase C 1 Melsele A - Small Street B 2 Sfinx Ronse A - Kieldrecht A 2 2' Provinciale heren: Patro Tivoli A - St. Niklase D 1 Kieldrecht B - Drive C 1 Herleving A - Small Street C X Beveren A - Melsele B 1 Drive D - Elckerlyc A 2 3e Provinciale Heren: Herleving B - Drive F 1 Elckerlyc B - Beveren B 2 Melsele C - Sleidinge E 1 Beveren C - Elckerlyc C 1 Kieldrecht C - Melsele D 1 Temse A - Lebbeke 1. Kemzeke A - Herleving C X 4' Provinciale Heren: Kruibeke A - Melsele E X Patro Tivoli C - St. Niklase E X Madeion - Temse B X Elckerlyc D - Atom A 1 Knal B - Mikeno A 2 5® Provinciale Heren: Denderleeuw B - Schendelbeke D 2 Egmont E - Denderleeuw A 2 Sfinx E - Denderleeuw C 1 Rooigem D - Kieldrecht D 1 Melsele F - Vlierkouter 2 Herleving D - Kruibeke B 1 Lobos - Teneramonda 1 Mikeno B - Rooigem E X C.V. In de grote overdekte rijbaan Hlcema aan de Ster» te Slnt-NIklaas wordt door de h. Maes, met medewerking van het VRV op zondag aanstaande de openlngsjum- plng van het seizoen gehouden. Dit Is een unieke gebeurtenis voor het Waas- en Scheldeland. Niemand mag die laten voorbijgaan. UITSLAGEM LIEFHEBBERSSPORTEN Bedrijfsvoetbal Endoka - Simca Boys Bouw - Callebaut B 3-0 Leeuwerik - Tinne Boys 2-1 Post Eremb. - WTTA 5-0 Haltvr -Camu 1-1 Saf - Resocub 2-0 Rayo Espanol - Heiz.jde 1-0 Somati - Intercom 2-0 Jeiplas-Kruis 5-0 Honda-Amylum 0-5 ?ode Du.vels - Melcken- t e a beeck 2"1 M T S A" Zaterdag II Zaterdag I Kloksken - Breughel 4-2 Excelsior - GMIC 3-1 Parking - Giwo 0-2 Lada Boys - Cobila's 2-1 Musica - Apostelken 3-2 J. Timarcha - Royal Sportief 1-4 Blauwe Vlam - Queen Zondag Ijsboerke - Star Boys Corner - N. Wijk Amapola - De Zwaan 0-0 Inno - Sunset Adelaars - Sportief 81 Real Familial - Timarcha Rode Roos - Koszen Basketbal Borghmans - Cocpit De Klok - Den Beiaard Opel GM - Olfit Sint Antoon - Hugh's 77-62 20- 0 Voor de derby samen op het plaatje. Valentino's Overmere en SK Overmere 61-73 elkaar in de clinch. SK won uiteindelijk met 1-4. (jj) 55-60 gingen tiBBC \liepe 34 - 5.2.1982 - De Voorpost In de zaal Verenigde Kringen «Badminton vertoont veel ge lijkenis met tennis en wordt eveneens in enkel en in dub bel gespeeld maar wel met een veel lichtere racket en een pluimbal in de plaats van een bal». Dit is de inleiding van het inter nationaal reglement, maar niettegenstaande de gelijkenis is deze sport geen surrogaat voor het tennis. Het is een volwaardige sport die mits de vereiste oefening en inzet in kompetitie en in tomooien wordt gespeeld. Uithoudingsvermogen, snelle reaktie en lenigheid gekombi- neerd met een gezonde dosis No elf speeldagen is Beveren A Van Langenhove en Jean Bou- alleen aan de leiding gekomen dou lieten er het maximum op- in tweede provinciale A. Paul tekenen, terwijl Jef De Maeyer Van Bogoert en zijn maats gin- toch drie overwinningen liet gen de volle inzet weghalen bij optekenen. In dezelfde reeks Eikenlo B (5-11). Patro Tivoli won Melsele B nu ook van Hamme A dat met Beveren A Kieldrecht B. Luc Van Bogaert naar de leiding was geklom- en Ronny Baekeland waren de men door de verrassende ne- hevigsten in deze derby, waar- derlaag van Herleving A, ging 'n kleppers als Hugo en Raf gelijk spelen bij Small Street C, Verstraeten ietswat in de scha- waardoor Beveren met één duw zijn gebleven. Bij Kiel- punt voorsprong aan de leiding drecht was het Benny Van den komt. Bezwaarlijk kan worden Hende die het sterkst voor de gezegd dat de Hammenaars te pinnen kwam. Een nieuwe ne- Gent een punt hebben verlo- derlaag ook voor St.-Niklaas D ren. Mare De Keyser en zijn op verplaatsing bij Pacem A. maats brachten het er tot een Net als voor de St. Niklase C- zeer goede prestatie. Alleen p'oeg zal het wel moeilijk wor- wisten ze de voorsprong niet den om het behoud in de reeks op het bord te houden die te verzekeren, halfweg wedstrijd 3-5 bedroeg, tweede provinciale B won Elckerlyc A op stap van De Ondertussen wist Herleving Pinte A (14-2). De Aalstenaars Dendermonde A zich alvast willen blijkbaar liefst niets aan ook te hervatten tegen Drive C het toeval overlaten om min waar met 1-15 werd gewon- stens op de tweede plaats be nen. Dany Vermeulen, Hubert slag te kunnen leggen. overleg zijn de onmisbare in grediënten om goede resulta ten te behalen. Indien U interesse hebt voor deze prachtige maar moeilijke discipline, kom dan .eens naar: «De Sporthoeve», Klooster straat - Baasrode; waar de leiding van de Dendermondse Badmintonclub u graag zal te woord staan iedere maandag en donderdag van 19 uur tot 22 uur. EVA. Deze jumping haalde geen hoge cijfers met een 120-tal parcoursen wat aan de lage kant is. Waarschijnlijk waren vele ruiters afgeschrikt door de regens van de laatste dagen die de meeste inrij-pistes van de manéges moeilijk berijdbaar maakten. De publieke belangstelling was echter zeer bevredigend en maakte veel goed. Ook de konkurrentie van de auto-jumping zal daar wel voor iets tussen gezeten hebben. Hopelijk wordt daar toekoemdn jaar een oplossing voor gevon den, zodat iedere manége een gepast aantal en goede jum- pings zal krijgen ten voordele van het paardensport en de inrichters. FREEDOM Uitslag Waas- en Scheldelands Wintercrite- rium in Manége -De Vrile Teugel» te Melsele op 31 januari 1982 De Francq Filip en Van Assche Luc voor de zwaarste proeven. De Bock Martine hield de familie Dieleman van de zege Zij zullen van goede huize moeten komen om de familie Dieleman op afstand te houden, alhoewel bleek dat verschillende kombinaties daartoe in staat waren Proef 1+2 Pony's A1 A2 Progressief pare. 1 ex-aequo - Vercauteren Martine, Tanga - 36 punten BT en Meersman Sonja, Silver Quick, 36 punten 26,9 Proef 3 Reeks I Progressief pare. barrage op tijd 1 Dieleman Stefan, Sultan de Jokri, 36 punten 22,9 - 2 De Bock Brigitte, King Fury, 36 punten 24,5 - 3. De Francq Filip, Foro - 36 punten 25,9 - 4. De Clercq Eddy, Uber - 36 punten 28,9 - 5. Dieleman Mare, Fanina - 36 punten 30.5 Proef 4 Reeks II Progressief pare barrage op tijd 1. Dieleman Mare, Sultan de Jokri, 36 punten 24,6 - 2. Maes Roger, Darkey - 36 punten 28,4 - 3 Dieleman Stefan, Candy de Jokri - 35 punten 25,4 - 4 Meersman Rita - Luitenant, 32 punten 24,2. Proef 5 Reeks III Progressief pare. barrage op tijd 1 De Francq Filip, Hamara - 33 punten 30,3 en 2. Van Assche Luc, Vabiran - 30 punten 31.1. Proef 6 7 Pony's A1 A2 Barema A barrage op tijd 1 Van Damme Jerry, Anny - 0 - 22,6 en 2. -Meersman Sonja, Silver Quick - 0 - 25,5. Proef 8 Reeks I Barema A op tijd 1Dieleman Mare, Chico de Jokri 0 - 23, 2 De Francq Filip, Foro - 0 - 24,2, 3 Joos Christel, Klaroen - 0 - 24,8, 4. Joos Jozef, Sara - 0 - 25 - 5. Verberckmoes Guy, Jovanka - 0 - 25,9 Proef 9 Reeks II Barema A barrage op tijd 1De Bock Martine, King Fury 0 - 25,4 - 2. Dieleman Marc, Sultan de Jokri 0 - 25,9, 3. Dieleman Stefan, Candy de Jokri 4 - 24,4, 4. Smet Dominique, Diego 4 - 25,6 Proef 10 Reeks III Barema A barrage op tijd 1Van Assche Luc, Vabiran 0 - BT en 2. Van Praet Eric, Sabina 4 - 26,4. zonder barrage Sinds kort trainen de leden van KABUTO JU-JITSUKLUB Hamme te Kastel. Dit in zaal «De Verenigde Kringen», Ab dijstraat 17. KABUTO werd opgericht in april '79 onder impuls van Her man Van Moerzeke, Flori De Greif en Bob Waterschoot, Haar eerste thuishaven was zaal «De Vlaamse Schouw burg». Wegens omstandighe den kon men daar de training niet meer verderzetten. Okto ber '81 werd meteen de start van een hernieuwde klub in Kastel. Momenteel telt men 37 leden, allen aangesloten bij de Belgische ju-jitsu federatie. Huidig voorzitter van de klub is Jef Hemelaer, sekretaris is Bob Waterschoot en de be stuursleden zijn Marleen De Craecker, Eddy Bruggeman en Ronny Van Hoeyweghen. Wat is nu eigenlijk Ju-Jitsu? Volgens een legende zou een Japanse geneesheer Akyama de beginselen ervan ontdekt hebben in India. Terug in Ja pan bouwde hij verder een systeem uit en noemde het ju- jitsu. Dank zij JIGORO KANO een uitmuntend kenner van ju- jitsu, kwam dit op het einde der 19de eeuw ook in het Westen terecht. JU-JITSU is een sport waarin men op basis van technieken uit: judo, karate, aikido en jitsu de wettelijke zelfverdediging kan beoefenen. Trainers van Kabuto zijn de heren Luc Lemaine en Eric Van Raemdonck. Beiden zijn ze dan ju-jitsu (zwarte gordel - 2de graads). Op een deskun dige wijze wordt eenieder op zijn eigen tempo en naar eigen mogelijkheden opgeleid. Wie zin heeft zich bij deze jonge klub aan te sluiten en ouder is dan 12 jaar (zowel mannen als vrouwen) kan alle inlichtingen krijgen op de tra ning. Deze gaat door op dinj dag en donderdag van 19 uj tot 20.30 uur en op zondtj van 10 uur tot 11.30 uur. U kunt ook steeds terecht l| Bob Waterschoot, Evangel straat 47, Hamme. Van Haver A Kampioenschap van Vlaanderen tafeltennis. In de Bond werden de Uostvtaamse kampioenschappen tafeltennis gehouden. Er was een grote belangstelling, (vh) niet. Hoste bleef opnieuw on der de verwachtingen en Luc Messagie die inviel voor de onbeschikbare Corrijn had en kel zijn moed en inzet te bie den. 11-5 en uiteraard geen punten voor St. Niklase dat zich mogelijks tijdens het ko mend weekend kan revanche ren in de derby met Blue Ra ckets B Mechelen. Kieldrecht opnieuw bij de pinken In de provinciale kompetitie heeft Kieldrecht A zich alvast hervat van de nederlaag bij Melsele opgelopen Kieldrecht toonde dat het nog zeker niet afgeschreven is voor de titel. Vooral Hubert De Wilde liet zich gelden. De ploeg draaide trouwens opnieuw op volle toe ren, zodat er 10-6 winstcijfers op het bord kwamen. Kiel drecht A blijft na afloop van de elfde speelweek dan ook de enige ploeg die het leidersduo St. Niklase - Small Street nog kan bedreigen. St. Niklase B ging nu trouwens ook Sleidinge C op overtuigen de wijze kloppen. Walter De Cock, Hedwig Amelinckx en Herman Snellings waren de uit blinkers. Het werd 5-11. Small Street B heeft zich aan dit feit niet gestoord en klopte Drive B met 15-1. Minder suksesvol verliep het voor St. Niklase C dat bij Sfinx Ronse A zo goed als zijn laatste kans verspeelde op behoud in eerste provin ciale. Bleef Maccabi probleemloos winnaar tegen Blue Rackets Mechelen dan liep het zondag namiddag tegen Charleroi be paald mis. Het werd 4-0 in de eerste ronde. Walter Dugardin en Luc Driessens wisten zich hierop ietswat te hervatten. Het werd tenslotte een 11 -5 zege voor de thuisploeg. Wal ter Dugardin was de beste Maccabispeler, Luc Driessens won ook. St. Niklase A schoot te kort Dat het bij Le Logis D bepaald niet van een leien dakje zou lopen lag voor de hand. Frans Messagie en Carl Van Camp hebben zich wel sterk ingezet, maar verder dan een twee op vier reikten hun mogelijkheden

De Voorpost | 1982 | | pagina 34