Streekveldloopkampioenschap te Sint-Niklaas met Willaert en Colpaert Winst voor Troelant A Borghmans klopt afgetekend Cockpit! POLSSTOKREKORD VAN KRIS DE RIDDER ION DAMIAN DE DESTE IN DE VADCO VELDLOOP TE MOL DE VOGEL PR08LEEML00S AAN DE WINST TE DEURNE DE MAESSCHALK EN SMEKENS AAN DE EER TE UITDERGEN Vierde interscholenveldloop voor de stedelijke scholen op zaterdag 13 februari te Grembergen Piet Roels en Benoni De Ridder in de kijker Kaienderwijzigingen Vlaams Sportverbond VELDLOPEN De Voorpost - 5.2.1982 - 35 unDMcmsn Nuffel, ex-sportlaureaat van de stad Aalst, was eveneens bij de ATLETIEK De jonge Lebbeekse atleet Kris De Ridder heeft op de kampioenschappen van de Vlaamse atletiekliga voor een rekord gezorgd. De tweedejaars scholier liet er de lat onaangeroerd op 4,70 m. De jongste weken was hij druk aan het trainen om naar zijn zeggen de 4,60 m te halen en op de oefeningen ging het bijzonder goed, maar op de kampioenschappen liet Kris een jump optekenen van 4,70 m wat hem meteen in de aktualiteit bracht. Voor Kris is deze hoogte absoluut geen teken om er bij stil te staan. Integendeel hij wil nu doordrukken maar daarvoor zal hij nu ook niet gaan overdrijven. Hij heeft immers nog alle tijd voor zich. ledereen is ervan overtuigd dat men de Lebbeekse kampioen in de gaten zal moeten houden. Is het polsstok- springen nu niet een zo populaire sporttak, met atleten als Kris De Ridder kan het heel wat winst boeken. De 16- jarige atleet uit Lebbeke kan ons in deze discipline .nog heel wat pret bezorgen. Te Mol zorgde de Baasroodse atleet Ion Damian voor zijn tweede seizoenzege. Hij kreeg er de meeste tegenstand van de Ninove-atleet Gees die lange tijd de indruk gaf het te zullen halen. Mede door het feit dat hij over een snellere eindspurt beschikte dan de Roemeen, zag men hem reeds op het hoogste trapje van het podium. Maar Damian besliste er anders over en in de laatste ronde hield hij genoeg voorsprong om in de ultieme meters Gees naar de tweede plaats te verwijzen. Op het podium kreeg Ion nog het gezelschap van klubmakker Laurent Vrancken die ook in de laatste ronde naar een derde plaats spurtte. De Excelsioratleet Roger De Vogel heeft nu te Deume voor een knappe zege gezorgd. In deze wedstrijd kreeg hij de meeste tegenstand van Lebbekenaar Frangois Willems die hem in de eerste ronden wel kon bijhouden waardoor ze alleen voorop geraakten. Nadien moest Frangois zijn inspanningen bekopen en moest hij nood gedwongen het parcours verlaten Roger De Vogel nam in deze wedstrijd kordaat het initiatief in handen en van bij de start ging hij aan de leiding lopen. Na de opgave van Willems stevende hij rustig op de zege af. De volgende streekatleet noteerden wij op de 8ste plaats, nl. Vervaet van AV. Lokeren. Eervol resultaat ook van Julien Michiels van AC Lebbeke die 13e eindigde. In de veldloop van Uitbergen, een organisatie van de Vlierzele-afdeling, gingen de meeste ereplaatsen naar de klub van blauw-wit. Bij de seniores ging de zege naar De Maesschalck (VS) met op de tweede plaats de Opwijkse atleet Van Damme. Gijselinck (VS) klom op het derde trapje van het podium. De Kimpe (Zele) zorgde voor een beste ereplaats, Eugeen eindigde op de 4° plaats en dat is een plaats waar hij veelal is terug te vinden in de uitslag, wat wijst op een zekere regelmaat. Callebaut (Aalst) werd 5* en Van der Eist (VS) kreeg de 6* prijs. De Denderland- atleet Leo Brusselmans ging nu als 7* over de streep en Van der Hoeven (VS) liet zich als 9* optekenen. Mertens en Muylaert van Vlierzele werden respektievelijk 10* en 11*. De overige streekatleten in de eerste twintig klasseer den zich als volgt: 13* De Saedeleer (Aalst), 14* Van der Eist (VS), 15* Maes (Zele), 17* Gloneux (VS), 18* Huyghe (Opwijk) en 19* Van de Putte (VS). Denderlander Smekens zorgde voor een verrassende zege bij de juniores; Benny eindigde er vóór de Vlierzele- atlefen Bruyland en Van Vreckem. De Doncker (VS) en Adriaens (EA) waren mee in de kopgroep in deze junioreskategorie. Bij de scholieren ging de zege naar Van Winghe (Opwijk) ook hier waren twee Vlierzele- atleten in de kop. De Troyer was 2* en Rassaert eindigde op de 3* plaats. Bij de kadetten was het Van Herreweghe van (VS) die de bloemen kreeg voor Valck 2* en Dhaese, beiden van Vlierzele. ANDRE. Weinig publieke belangstelling in de tweede veldloop voor heren te Slnt-NIklaas wegens een slecht gekozen datum. De prijzentafel van dit «streekkampioenschap» was enorm en daarvoor mogen de mensen van A.C. Waasland hartelijk gefeliciteerd. Dat begrepen ook de deelnemers, want met hoe weinig zij soms aan de start kwamen, de toeschouwers kregen werkelijk boeiende wedstrijden te zien. Het voorspel, eerste jogging van Sint-Niklaas, kan een suk- ses genoemd worden. Er wa ren bij de 200 joggers en het zou de plaatselijke Rijksbasis school-zuid zijn die de schaal van de meeste deelnemers in de wacht zou slepen. Meteen kon de veldloopna middag beginnen. Danny Gee- rinck liet direkt de vele Hamse supporters juichen in de eerste reeks pupillen, terwijl Bart Ma- reen even later de nieuwe Spi kes-kleuren aan de mast liet wapperen. De Beverse minie men wisten met hun vreugde geen blijf. Johan Kluskens won de eerste reeks met als 2de Waegeman (Hamme). In de tweede serie won Stefaan Verdonck het pleit voor de sterk lopende Tassent. Toch zouden de Hamse atleten niet met zich laten sollen want even later legde Gino Van Geyt bij de kadetten een dui delijk meesterschap aan de dag en won voor zijn klubmak ker Johan Verhoeven en Den derlander Jo Quintelier. Rudy De Clercq werd 4de voor Chris De Leenheer van Nieuwe Spi kes. De enige Aalsterse atleet, Veldloop te Sint-Niklaas. Op het meesterschap van Gino Van Geyt stond bij de kadetten geen maat. (dw) Geert De Moor, was kalmer nu Wim De Keyzer van Hamme niet aan de wedstrijd zou deel nemen. Hij liep van meetafaan aan de leiding en zou deze niet meer afstaan. Wel kregen wij nog even een vergissing van de koploper die te vroeg werd afgeleid, maar de verlo ren meters werden terug inge haald op de Denderlandse Masscho en Van Cauwen- berghe. Voor de andere plaat sen kwamen De Smedt en Van Waes in aanmerking. Bij de juniores wachtte Bart De Keyzer enkele kilometers om dan even door te drukken maar de anderen begrepen vlug dat volgen geen zin had. Voor de Hamse junior werd het een lichte oefentrip terwijl de plaatselijke man Patrick De Meulenaere, Mouton en De Witte van zich kon afschudden en zo een tweede plaats kon behalen. Meer strijd was er bij de seniores met in de hoofdrol Wim Willaert en Willy Laureys. Zij wisten de snelle start van de jonge Vervaet uit Lokeren ongedaan te maken en rukten in de eerste grote ronde op tot de koplopers. Willaert schuw de alleszins het werk niet en beurtelings kwamen beide at leten aan bod. Toch kwam het tot een kloof met Laureys in de beste positie. Hij verloor één van zijn spikes .en Willaert wist terug te komen. Maar de jonge Hammenaar deed meer, hij speelde alles of niets en het lukte Laureys verloor enkele meters, dat pepte de Hamse atleet op en die bleef ongena dig doorgaan in de laatste ron de. De Volhardingatleet begaf en zo wist Willaert zijn tweede zege van het seizoen te ver werven. Laureys eindigde tweede terwijl er een felle strijd was om de derde plaats. De Boom van Waasland was de bedrijvigste man geweest in de achtervolging maar moest zwichten voor het geweld dat hem op de hielen zat met ploegmakker Patrick Vervaert en De Boom. Denderlander Van Den Abbeele was even min één van die atleten die in de onmiddellijke achtervolging was van het leidend duo. Chris Verbeeck werd 8ste voor Merckx en vanaf de 11de plaats eindigden een resem streekatleten over de eind meet met Taminau, Van Mieg- hem, Vercauteren, Pieters, Adriaenssens, Wulssens, Van den Bossche, Van Eynde, Bosman en De Smyter. In de kategorie der vetera nen kregen wij hetzelfde sce nario als in Hamme. Hektor De Keyzer waagde weer zijn kans maar kreeg de plaatselijke Colpaert op de hielen. Het zware terrein was blijkbaar iets voor beiden terwijl Bocklandt de schade probeerde te be perken en Rik Vervaet eerder de wedstrijd voor hem aan het bekijken was dan zelf alles te geven. Van den Dries van Duf fel kwam even meespelen maar dat duurde niet lang. De Keyzer verzwakte niet want bij de minste vertraging kwam Colpaert het tempo terug in de hoogte brengen. Zelfs in de laatste ronde bleef die situatie en uiteindelijk zou de lange eindspurt van Colpaert vol doende zijn om afstand van Hammenaar De Keyzer te ne men. Meteen de laatste wed- stnjd van de dag en voor het inrichtende Waasland dan toch een zege. Bocklandt wist toch nog goed stand te hou den op de derde plaats terwijl Rik Vervaert vierde eindigde en Karei Maes terug kwam tot een vijfde plaats. Ward Goossens liep voor een 56- jarige een reuzewedstrijd met een zeer verdiende zevende plaats voor Waaslander Van De Kerkhove en Pierre Dhaen. De interklubs bij de kadetten werden gewonnen door Ham me. Lokeren was het sterkst bij de scholieren en Waasland bij de seniores en veteranen. Zaterdag 13 februari vanaf 14.30 u organiseert de ouder vereniging van de Gemeentelijke Jongensschool van Grembergen voor de vierde keer de interscholen-veldloop voorbehouden aan de leerlingen van de Stedelijke Scho len. Inzet van deze veldloop op het stedelijk sportterrein in de Oudkerkhofstraat te Grembergen is de wisselbeker van de schepen van onderwijs Dierick. Er zijn niet minder dan 14 reeksen voorzien waaronder een reeks voor leerkrachten en ouders zowel voor heren als dames. Dit is een nieuwigheid. De jongens van het eerste en tweede leerjaar dienen 400 m. af te leggen; de jongens van het derde en vierde leerjaar leggen 600 m af en deze van het vijfde en zesde leerjaar 800 m. De meisjes van het eerste, tweede en derde leerjaar lopen over een afstand van 300 m en de meisjes van het vierde, vijfde en zesde leerjaar 600 m. De ouders en leerkrachten leggen een afstand van 1.500 m af. Inschrijvingen worden ingewacht tegen maandag 8 fe bruari op het sekretariaat van de oudervereniging, Gaver straat 50, 9150 Grembergen. Te Oudenaarde schitterden onze streekatleten Piet Roels en Benoni De Ridder in de reeks veteranen die ze van bij de start tot de aankomst enige kleur gaven. Piet Roels was er bij de start niet gerust in maar al spoedig bleek dat hij de beste was. Ronde na ronde bleef hij aan de leiding lopen en het was hem goed aan te zien dat hij een zege op het oog had. Achter hem streed Benoni De Ridder (Lebbeke) en vocht zich in het spoor van De Baasrodenaar. Benoni iets minder dan vorig jaar, maar toch nog een van onze beste streekatleten samen met Roels liet zich niet onbetuigd. Hun wedstrijd werd door de toeschouwers met spanning gevoigd en hun ereplaatsen die zij er veroverden waren een schone beloning voor een algehele inzet. Bij de seniores was er Jean- Marie Lelon die voor Lebbeke de kleuren hoog hield met zijn vierde plaats. Van bij de start veroverde hij deze knappe po sitie en liep bij de eerste door tocht reeds licht afgescheiden van het grote peloton. Nadien heeft hij dan zijn vroeg verwor ven ereplaats verdedigd en met sukses. André TAFELTENNIS KKSFB-TAFELTENNIS Veldloop te Sint-Niklaas. Stefaan Verdonck was de beste bij de pupillen, (dw) BASKET LIEFHEBBERS BASKETBAL De topper van de jongste Cockpit dat het zeker een speeldag had plaats zondag- plaats onder de eerste vijf ochtend in de Rozendreef waard is. Het werd een span- Borghmans, dat in de heen- nende en zeer gelijkopgaande ronde ver onder zijn mogelijk- wedstrijd met de thuisploeg in heden bleef, bewees tegen de eerste helft steeds op voor- T& 21212i 1 ^BBC Olfit-De Nachtwacht. De bezoekers startten zwu diepen meteen op een 18-7 stand te kijken, (per) sprong. Langs een raakmik- kende Frans Verhulst werd het 16-11. Een bevlieging van Possé en Guy Van den Hauwe zorgden echter weer voor een gelijke stand en het was Ferre Van den Hauwe, die met een 3 op 3 in de slotfaze van die eerste helft Cockpit 31-33 nipt voorzette, bij de rust. Langs Jacques Rasschaert en Guy Van den Hauwe werd het zelfs 31-37, doch toen Benny Sterck de geboden vrijheid be gon te benutten, kwam Borgh mans na 10' 47-47 gelijk. Erop en erover was de lokale leuze en via Gust Van Gijsegem en broer Ronny ging Borghmans naar 49-58. De wedstrijd was gespeeld. Frans Verhulst zorgde voor 69-51 en een pressend Cockpit geraakte niet verder meer dan een eer volle 77-62 nederlaag. BORGHMANS: Coen 6, Gust Van Gijsegem 21, Van der Borght 13, Ver hulst 16, Sterck 16, Ronny Van Gijsegem 5. COCKPIT: Guy Van den Hauwe 17, Ferre Van den Hauwe 23, Ras schaert 8, De Wuffel 4, Possé 8, De Boitselier 2. De subtopper ging door in de zaal van Okapi, waar Olfit er in slaagde zijn tweede plaats vei lig te stellen tegen een toch wel ontgoochelend Opel GM. Het was nochtans gestart met de beste bedoelingen. Doch andermaal kon Opel in zijn duel met Olfit de nederlaag niet ontlopen. De jeugdige thuisploeg bood nochtans lan ge tijd hevige weerstand en hielp van de wedstrijd een boeiend en aangenaam kijk stuk maken. Het was Olfit dat het vlugst van stapel liep en via Steenhout en Van Callen- berghe 2-6 uitliep, doch langs een raakmikkende Lefevre sloeg Opel gepast terug 8-6. De wedstrijd bleef gelijkop- gaand 19-22, 25-24 en bij de rust 29-34 Na de kampwisse ling kon Opel vlug zijn achter stand goedmaken 39-38. Toch was het opnieuw Olfit dat via een 0-7 tot 41-51 kon uitlopen. Meteen was de kloof gemaakt. Opel GM kon zich niet meer hervatten en de spanning ver dween uit de wedstrijd. De bezoekers bleven verder do mineren en langs Van der Spiegel werd het zelfs 53-71. In de slotfaze kon Bernie Borms via individuele akties de cijfers nog wat verzachten. BBC Olfit-De Nachtwacht, speelt bij de Nachtwacht nog OPEL GM: Borms 24, Lefevre 16, Tem- buyser 10, Van den Bossche 8, Impens 2, Geerinckx 1. Stadfeld 0. OLFIT: Steenhout 18, Van Callen- berghe 18, De Wilde 10, Van De trainer van The Tower een voorname rol. (per) de Spiegel 17, De Saedeleer 8, Van der Ghijlen 2. STAND: De Hoorn 20. Olfit 18, Cockpit 16, Hugh's 14, Borghmans 14, Opel 14, Sint Antoon 12, De Klok 6, Den Beiaard 6, De Nachtwacht 4. AVH Het werd een belangrijke wed strijd, zowel voor Troelant A als voor Lebbeke A, beide ploegen met degradatiekan sen die tegen mekaar moes ten uitkomen. Het werd een boeiende ontmoeting, waann de laatste wedstnjd uitsluitsel moest geven. Tot 2-2 bleef alles samen maér via Van Iseghem kwam Troelant op voorsprong die stilaan 4-2 werd. In de dubbels bleken de lokalen niet zo sterk en alles moest herbegonnen worden: 4-4! De laatste twee wedstrij den werden echt spannend. Toch wisten Van Belleghem en Van Iseghem het laken naar zich toe te trekken: 6-4. Voor Troelant zijn dit punten van goudwaarde. Vlierkouter A kreeg deze keer de genadeslag van Prado B dat dit seizoen zeer onregel matig heeft gespeeld. Hoewel Vlierkouter aantrad met Van De Velde, De Kimpe en Per- mentier, werd het toch zwaar verslagen. Na een schitteren de start gingen de bezoekers zonder verpinken naar 0-5. De gastheren konden via Van De Velde een eerreddend puntje halen maar het zesde en win nende spel stond dadelijk na dien op het bord. Ook in de dubbels werd aan de gast heren geen respijt gegeven zodat de eindstand 2-8 werd. Patro C heeft bij de komst van Trlumf B weer getoond hoe sterk het wel is. Aan de bezoe kers werd geen schijn van een kans gelaten. Halfweg wed strijd was het 5-1. Toen ook het duDbel gewonnen werd, was de eindzege een feit. Uit eindelijk werd het 8-2, een rui me lokale zege dus. Veel spanning was er bij de ontmoeting tussen Pardaf C en BAC B. Toch was het ver rassend dat de Hamse bezoe kers er in het begin van de wedstrijd weinig aan te pas kwamen. De lokalen haalden uit tot een mooie 4-1. Alleen Van Kersavond kon voor BAC een puntje verdienen. Naar mate de wedstrijden vorder den kwam het echter meer opdagen. Toch zouden ze de zege aan de lokalen moeten laten met 6-4. KWB A heeft een zeer goede wedstrijd gespeeld tegen het beter geklasseerde Beveren A. In het begin scheen het voor Beveren nochtans van een leien dakje te lopen, maar via 0-2 werd het 2 3 toen Van Bogaert voor KWB het vuur aan de lont stak. Tot ieders verbazing werd het 4-4. Tij dens de laatste twee wedstrij den kon Beveren zich doorzet ten en met 6-4 het pleit be slechten. Op verplaatsing naar Triumf B kon KWB A in een inhaalmatch toch twee punten verdienen. De eerste wedstrijd werd wel verloren maar snel was het 1-3 en 2-4. Na een spannende belle wonnen de lokalen het dubbel en zo stond de stand op 3-5. In de slotwed strijden was KWB sterk ge noeg om het laken naar zich te trekken BAC C is in de laatste wed strijden door de knieën ge gaan voor het bezoekende Smash B. Na een 2-2, 3-3 er 4-4 zat er duidelijk een draw in, maar Waterschoot en Var Hassel konden voor Smash d< twee laatste wedstrijden ww> I nen. Spannend was het we want de beslissingen vielei telkens in de «belle». Voor KWB D werd het eei gemakkelijke overwinning. He had geen problemen om me 9-1 Pardaf F te verslaan. Ook dit seizoen heeft Koning Winter ons parten gespeeld, en hopelijk heeft hij zijn zin gehad, zodat we normaal verder aan voetballen kunnen denken. Hoe ziet het verdere verloop van de kompetitie er nu uit? Kompetite Alle, nog verder geprogrammeerde wedstrijden uit de kalender boek, blijven behouden. Hieraan worden volgende wedstrijden toegevoegd: Zaterdagkompetme 13.2 de uitgestelde wedstrijden van 12.12.81 13.3 de uitgestelde wedstrijden van 19.12.81 17.4 de uitgestelde wedstrijden van 09.01.82 01.5 de uitgestelde wedstrijden van 16.01.82 22.5 de uitgestelde wedstrijden van 23.01.82 Zondagkompetitie 14.2 de uitgestelde wedstrijden van 13.12.81 14.3 de uitgestelde wedstrijden van 20.12.81 18.4 de uitgestelde wedstrijden van 10.01.82 02.5 de uitgestelde wedstrijden van 17 01.82 23.5 de uitgestelde wedstrijden van 24.01.82 De week-ends 10.11.12/04 (Pasen) en 29.30/05 (Pinksteren) Anne-Mane Van blijven dus vrij voor tornooien. gevierden. (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 35