Politici en jeugdbeleid Hamse Kulturele Raad organiseert info-beurs Schepen Dierick: Deze bijkomende werken waren niet te voorzien! Wase CVP kiest nieuw bestuur Jeugdraad Lokeren hield politiek paneeldebat Tweede Spoele-knal-kwis te Lokeren CVP-avond te Lokeren-Daknam :üi <m<"C 6 - 5.2.1982 - De Voorpost HAMME Meer dan tachtig jongeren waren komen opdagen om hun mening te zeggen op de debatavond die door de Hamse ?!?'?.0-,S!:JieUgdraad Werd inRCrich' ïerband mcl Te Lokeren had op initia het jeugdbeleid. De h. De Prijcker stelde meteen het pannel voor: de h. Bellemans en mej. Van Haver (PVV) schepen P. Van Couwenberghe en P. Van De Casteele (CVP), Marcel adviesorganen inzake hoopt daarbij dat het niet hoge kant liggen, verwijst Stedelijke adviezen verleend door de- bij woorden blijft, maar dat dhr. De Meyer naar de rea- en gevraagd er de nodige aandacht aan (SP) en namens de jeugdraad Noël Van Damme. Gespreksleider Luc Ros- de CVP vertelde dat toen seels belichtte het belang zijn partij in 1976 aan de van de jeugd in onze maat- macht kwam het jeugdbe- schappij omdat 22% van de leid één chaos was. Er was bevolking tussen de 12 en alleen maar de werking van de 22 jaar is, een groep die het Vakantiepatronaat ter betrokken wordt bij ge- wijl de jeugdraad al lang meentelijke en nationale opgedoekt was. Omdat de verkiezingen en die ook als werking van zo'n jeugdraad verbruiker al heel wat bij- vaak hoogten en laagten draagt tot de ekonomie. kent, werd een jeugdbu- De h. Goossens van de SP reau opgericht dat moet vond dat vooral de behui- dienen om de jeugd en haar zing van de jeugd wordt organisaties bij te staan, verwaarloosd. Hij meende Volgens PW-er Bellemans dat er een kultureel een- heeft de jeugd geen nood trum moest gerealiseerd aan een kultureel centrum worden, waarin ook de maar wel aan verschillende jeugd een plaats zou krij- kleine wijklokalen waar ze gen. Hij pleitte bovendien naar hartelust aktief kun- voor de benoeming van een nen zijn. konsulente om de jeugd- Hij dacht hier dan vooral werking te stimuleren, niet aan de vroegere gemeente- om haar wil op te dringen, huizen die nu vooral dienst maar om de bestaande acti- doen als stapelplaatsen en viteiten te stimuleren en te aan de scholen die na de koördineren. Hij beklem- lesuren volledig leeg staan, toonde dat ook de werklo- Toelagen vindt hij niet zo ze jeugd moest opgevangen geschikt maar tipt meer op worden via eigen lokalen materiële hulp: wegvoeren en bepaalde projekten. van kampmateriaal, op- Senator Peeters van de VU khappen van gebouwen, meende dat de dialoog al- enz. lemoodzakelijkst was. Hij Op de vraag wat de par- vroeg voorzieningen die tijen zouden doen voor de zouden aansluiten bij de jeugd mochten ze na de reële behoeften en verdui- volgende verkiezingen de delijkte tenslotte wat de volstrekte meerderheid Vlaams Nationale Jeugd ei- hebben, antwoordde de genlijk betekent. BSP dat een konsulent(e) Volgens de h. Van Damme zou aangesteld worden. De van de jeugdraad worstelt VU zou ijveren voor het de jeugd met veel proble- ontzuilen van het jeugdbe- men. Het gemeentebestuur leid. De CVP zou liefst de besteedt niet steeds de no- huidige werking bestendigd dige aandacht aan de ver- zien en de PVV zou streven zuchtingen of aan het ad- naar meer luisterbereid- vies van de jeugdraad. Niet heid. Toen na de pauze de alleen de huisvesting is er- jongeren zelf aan het barmelijk maar ook staan woord kwamen, werden er de meeste verenigingen er heel wat stekelige vragen financieel zeker niet afgevuurd. Alles bij elkaar rooskleurig voor. werd het een zeer interes- De h. Van de Casteele van santé avond. tief van de Jeugdraad een politiek pa- ze laatsten. neeldebat plaats rond het door het College, optimaal besteed wordt. Ook inzake jeugdbeleid, specifiek te te benutten. Bovendien fiets- en voetpadenbeleid en inzake realisatie woon erven stellen de leden dat de taak van het gemeente bestuur groot is. Ook inza ke verkeersvrije straten gingen positieve stemmen op bij de paneelleden. Het grootste obstakel is volgens hen echter de egocentri sche instelling van de be volking. (Maar is het wel mogelijk en nuttig in een stad als Lokeren een ver keersvrije straat te maken, die zoals de Kerkstraat nog geen 500 m lang is, en waar men op 3 minuten is door gelopen? En zo zijn alle in aanmerking komende stra ten! NVDR.) Binnen de gemeenteraad schijnt geen commissie te bestaan waar de verkeersproblematiek aan bod komt. Verghelden en senator Peeters (VUL de heer R. Goossens Lokeren geilen De vraag- moet daardoor mogelijk ISPl on nnmnne Ho loiinHraoH \nol Van I lommn ii* j stellingen aan de vertegen- gemaakt worden dat een woordigers van de politieke afvaardiging van de advies partijen werden geformu- raden samen met het sche- leerd door de jeugdorgani- pencollege op regelmatige saties, aangesloten bij de tijdstippen samen te komen jeugdraad en voorgelegd teneinde hangende proble- aan de betrokken gemeen- men uit te praten. De SP telijke mandatarissen. De bleek voorstander te zijn thema's rond de vraagstel- van een aktieve openbaar- 'ing zijn duidelijke weer- heid waarvoor de nodige spiegelingen van de terrei- middelen en mensen moe- nen waarop de stedelijke ten zijn. Hier moet ver jeugdraad de voorbije ja- meld worden dat reeds ren aktief is geweest. Ter stappen in de goede rich- informatie wil de raad nog ting ondernomen zijn door duidelijk stellen dat slechts het publiceren van de agen- 2 politieke partijen ver- dapunten van de gemeente- tegen woordigd waren, nl. raad, op initiatief van de Theo De Meyer (CVP) en CVP. Mare De Gryse (BSP). De raad betreurt ten zeerste de Werkloze jongeren afwezigheid van PW en Bij de jongeren is er een VU die ook schriftelijk duidelijke vraag naar infor- werden aangezocht om matie omtrent de situatie deel te nemen. van de werkloze jongeren. Hier volgt nu een synthese De paneelleden zijn van van de antwoorden gege- mening dat deze taak voor ven door de paneelleden. al is weggelegd bij de RVA, die echter niet altijd Ru.mtel.jke ordening en de venvachtingen inlost ieu De jeugdraad is van me- De jeugdraad verheugt zich ning dat het stadsbestuur in het feit dat het probleem toch een stimulerende in ter zake voor een groot vloed kan uitoefenen op de deel achterhaald is. Noch- betrokken dienst. Inzake tans is de raad van mening de gemeentelijke BTK- dat terzake waakzaamheid projecten zijn de paneelle- geboden is. Hierbij wordt den van mening dat deze verwezen naar de ex-verka- inhoudelijk zinvol moeten veling van de Raem- ^j^ maar zien deze minder donckberg. Ook het feit realiseerbaar omwille van dat een deel van het speel- de financiële middelen, plein op de Oudebruglaan Meer aandacht moet be- werd ingenomen voor de steed worden aan de wer- nieuwbouw van het slacht- king van de mensen van het huis- Centrum voor Levensvor ming. Plaatselijke vakbon den kunnen hierbij een sti mulerende rol spelen. Jeugdbeleid Door dhr. De Meyer werd aangehaald dat qua jeugd beleid de uitbouw en aan leg van speelterreinen en realisatie van het kasteel Cock de zichtbare resulta ten zijn van de voorbije 5 jaren jeugdbeleid. Dhr. De Gryse is van mening dat een peiling van de behoef ten en noden van de jonge ren een dringende nood zaak is, opdat de jongeren zich bij het beleid zouden Naar aanleiding van dit de- lisatie van het koetshuis, waar de verblijfskosten heel wat lager zullen liggen. Tweede generatie immigranten Uit het debat bleek duide lijk een verschil van stand punten inzake het pro bleem. Dhr. De Meyer zag niet direkt problemen en vond ook dat deze niet hoefden opgeschroefd te worden. Hij vond dat het stadsbestuur voor deze mensen toch redelijk wat gerealiseerd heeft (mos kee, ter beschikking stellen van woningen van Tuinwijk). Hij vond dat de ze mensen zich toch tame lijk goed hebben aangepast aan de Lokerse samenle ving. Dhr. De Gryse daar entegen zag nog wel nood aan specifieke aanpak voor hun problemen te Lokeren. Hij constateerde dat de tweede generatie wel hier is opgegroeid maar nog niet is ingeburgerd. Een degelijke studie aangaande integratie van betrokkenen dringt zich op. De jeugdraad stelt met spijt vast dat de com missie-gastarbeiders be staat, maar sinds geruime tijd niet meer werd samen geroepen. Besluit Ja, hij is er weer, de tweede Spoele-Knal-Kwis. Deze keer heeft hij plaats op 2 en 3 april in de zaal Concor dia, Zand 18 te Lokeren. Het feestcomité van de Spoele noemt zich zelf een vereniging met durf en men vraagt zich misschien wel af waarom? Welnu het komi- tee heeft vooraf een prij- zentafel van niet minder dan 80.000 fr. voorzien. Wat moeten de gegadigden nu zoal doen om te kunnen meedingen? Het spel wordt gespeeld met twee perso nen van gelijk welk ge slacht. En ook de leeftijd is niet beperkt. De vragen worden gesteld uit een be paald dagblad en dit over een periode van twee we ken. Het komitee heeft die periode ingekort, opdat de liefhebbers niet te veel zou den moeten blokken. Het is zodus een spel waaraan ieder zeker kan meespelen. De vragen hebben betrek king op de sport (voetbal, wielrennen, basket) de ak- tualiteit. politiek en mu ziek. Voor muziek moet men zich zeker niet laten afschrikken, want deze is welke men dagelijks kan horen op zijn radiotoestel, Dan komt er nog een be- hendigheidsproef waaraan ieder zeker kan meedoen. Men moet een lottoformu lier invullen om ter vlugst. Nu weten de liefhebbers ei bijna alles over. Rest nu alleen nog maar zich te la ten inschrijven, want dan is men er al vast en zeker bij; nog niet voor de prijzen, maar toch al om mee te spelen. De inschrijvingendi worden ontvangen op vol gend adres: Willy Van deze Sompel. Hovenierstraat Li 129 te Lokeren. Men kanP- ook inlichtingen bekomen"1 op telefoonnummer 091/^ 48.19.53. De liefhebberssc hebben dus nog ruim eertpi maand tijd om zich in tejO schrijven, en zich voor töfc bereiden. Probeer er aanjj? mee te doen. Het l°onj^ alvast te moeite. J.V.lL Met de inrichting; van de info-beurs op 5, 6 en 7 februari meentehuis grijpt de kulturele raad terug naar de periode van een 11 februari: Kon. Touring zestal jaren geleden. Toen richtte de kulturele raad een Club van België: voordracht infobeurs in tijdens de kulturele maand. Na enkele jaren met dia's: Cöte d'Azur, een bleek deze formule het niet meer te doen bij de meeste nieuwe ontdekking van de verenigingen. Toen bij het begin van dit werkjaar het idee Franse Zuidkust, door H. weer ter sprake kwam, .bleek dit wel in te slaan. Een en F Van Gmneken. Feest- twintigtal verenigingen van uiteenlopende strekking en zaal Gemeentehuis, 20 u. aktief op verschillende terreinen zegden hun deelname 14 februari: Hamse filate- toe. Er zijn heel wat nieuwe namen te bespeuren. Deze lieclub: nationale ruilbeurs infobeurs is voor hen een gelegenheid om eens naar Staat open voor alle hob- Inspraak adviesorganen Informatieverstrekking Uit het debat bleek dat er een duidelijke nood is aan Verkeersproblematiek de uitbouw van een over- De paneelleden opteren legplatform. Doelstelling duidelijk voor het streven hiervan moet zijn de dia- naar een veilige schoolom- loog tussen Schepencollege geving (o.m. door politie- toezicht, uitstippelen van fietsroutes, degelijke over steekplaatsen en aangepas te wegsignalisatie). Men betrokken voelen. Kasteel Verloren Bos Dat punt kwam reeds ge deeltelijk ter sprake in punt 5. Dhr. De Gryse is van mening dat het beheer be ter in handen zou zijn van het stadsbestuur i.p.v. een private instelling (is die soms een beetje te veel christelijk getint? NVDR). Dhr. De Meyer is daarop van mening dat de financië le lasten te hoog zouden oplopen voor het stadsbe stuur. Bij de opmerking van de jeugdraad dat de verblijfskosten voor de jeugdverenigingen naar de bat heeft de jeugdraad be slist een enquête te houden naar de wensen van de jon geren inzake jeugdbeleid. Aan de hand van deze ant woorden zal een memoran dum worden opgemaakt dat zal overhandigd wor den aan de politieke par tijen in functie van hun programma voor de ko mende gemeenteraadsver kiezingen. De jeugdraad bedankt de paneelleden voor hun aanwezigheid en medewerking. Hij hoopt dat beide afwezige partijen (PVV en VU) in de toe komst ook hun concrete bijdrage zullen leveren. J-V.L. buiten te treden. Hamme, Filatelieclub Ham- me, Davidsfond8 Moerzeke, 't Fortuintje, B.G.J.G P.V.V. Vrouwenbond, C.M.B.V. Tijdens de infobeurs zijn er 15 februari: Kultureel Ko- in het Gemeentehuis nog mi tee: Solisten van het Bel- Daamaast wil de kulturele volgende aktiviteiten: gisch Kamerorkest en raad de plaatselijke bevol- Zaterdagnamiddag: werk- Louis Pas: piano. Zaal De king de kans geven zich sessies door de leerlingen Greve, Want dit is tenslotte de be doeling van deze info beurs: de verenigingen de kans geven zich aan een ander publiek voor te stel len dan datgene waarmee ze gewoonlijk werken. by's, prentkaarten, mun ten, postzegels, sigaren- banden. zicht- en fahtaaie- kaarten allerlei. Vrij toe gankelijk voor iedereen. Feestzaal Gemeentehuis, vanaf 9 uur. MEERWERKEN AAN DE FUNDERING VAN GREMRERGSE BASISSCHOOL KOSTEN VIJF MILJOEN Door de Dendermondse oppositie werd onlangs schepen pende betonkolommen die van openbare werken P. Verhelst nogal hard aangepakt in oorspronkelijk voorzien verband met de meerwerken aan de funderingen van de waren op gewone funderin- nieuwe basisschool van Grembergen. De raadsleden gen thans gefundeerd te Burghgrave, Verleyen en Vermeir schoten er met grof worden op werkelijke zo- zaad en daarom achtte schepen van onderwijs Dierick het len in gewapend beton, nodig om zijn kollega Verhelst by te springen, zoniet in de tegenaanval te gaan. Dat gebeurde dus in de jongste Deze zuivere bouwtechni- gemeenteraad. sc'le argumenten spreken de luisteraar natuurlijk een idee te vormen van wat van de gemeentelijke Aca- 19 februari: Kultureel Ko- In een fel gedetailleerde funderingsadvies werd uit- weinig aan. Maar er dient er zoal gebeurt in deze demie. plaatselijke gemeenschap Zondagvoormiddag: ruil en op de verschillende ter- beurs door de filatelieclub. Opening door de h e raad. Inleiding door de Smits, Rijksonderwijs voor kollega's kunst. Feestzaal Gemeente- haald. Het is normaal de gewijzigd, er kwamen ook huis. Openingsuren: zater- schepen van openbare wer- slechtere grondlagen dan dag en zondag van 101 tot 12 j{en jje verantwoordelijk is voorzien te voorschijn zo- uur en van 14 tot 19 uur 1 Woenadag en vrijdag van v°or de oprrcht,ng van de dat 18 tot 20 uur. reinen van het aocio-kultu- Zondagvoormiddag: dia- rele leven. Zowel voor de montage over de werking exposanten als voor de be- van 't Buurthuis 't Hofken. langstellenden zal deze kennismaking zijn vruch- Programma kulturele raad ten afwerpen. Naast de infobeurs wordt De voorstelling van de vere- door de kulturele raad tij- nigingen kan allerlei vor- dens de maand februari een men aannemen, van speels kulturele maand ingericht, tot ernstig, doch heeft als Tijdens de maand februari voornaamste doel de bezoe- zijn er heel wat aktiviteiten ker zoveel mogelijk in te binnen en buiten het ge- wijden in de werking van meentehuis voorzien. de vereniging Volgende aktiviteiten wor- De informatie kan ver- den door de kulturele raad Hamme: Film "Vlaamse Ar- van onderwijs, schaft worden aan de hand en door de verenigingen van brochures, affiches, speciaal tijdens deze maand uitnodigingen, verslagen gepland, van allerlei aktiviteiten. 5 februari: opening info- Ook bevindingerf, beslui- beurs in de feestzaal van ten, onderzoeken, studies, het gemeentehuis, stellingnamen zullen de be- 6 en 7 februari: infobeurs in zoeker een duidelijk beeld de feestzaal van het ge geven van wat er zoals leeft in Hamme. De tentoonstel- mitee: Opening tentoonstel- nota weerlegde Maurice gebracht. wej gezegd dat de raming ling met werken van le- Dierick vrijwel alle aantij- De redenen echter van de hoger lag dan het bedrag dv<^mSS!dP gingen van de °PP°s'tielc- meerwerken liggen in de van aanbesteding en dat al- Kuneten Beeldende den Hoewel het helemaal aard van de grond zelf die Kongres op 13 februari Eerste minister Wilfried Martens en minister Jan Lenssens zullen het arrondissementeel kongres van de Wase CVP, dat op zaterdag 13 februari in Temse plaatsvindt, bijwonen. Martens houdt een toe spraak over de nationale politieke toestand en Lenssens spreekt over het CVP-programma voor de gemeenteraadsverkiezingen van '82. Uittredend voorzitter Mark De Nil wordt opnieuw^ voorzitter van de Wase CVP, het partijbestuur (Waasland) droeg hem als enige kandidaat voor. Er moeten wel drieëntwintig leden voor het arrondisse menteel partijbestuur worden gekozen. De afdeling Beveren heeft recht op 7 leden, Kruibeke 4 leden, Lokeren 4, Sint-Gillis 2, Sint-Niklaas 5, Stekene 1 en Temse 2 leden. We overlopen even de kandidaturen. Voor Beve ren: uit Kieldrecht Freddy Onghena, Frans Van Overmeiren, Daniëlla Deckers en Emiel Heyninck; uit Verrebroek Jozef Van Remoortel; uit Vrasene Maria Lorie; uit Melsele Frans Vereist en Robert Blommaert; uit Beveren zelf Marcel Van der Aa, Miet Van Remortel, Gilbert Bosman, Peter Lam- bers en Chris De Meyer-Lootens. Voor Kruibeke: uit Bazel Georges Verberckmoes, Dirk Foubert en Lies Gorrebeeck; uit Rupelmonde André Duver- ger; en uit Kruibeke zelf André Lardon. De Loker se kandidaten wonen allemaal in de Durmestad zelf, ze heten Lydia Mariën-Van Landeghem, Marcel Oelbrandt, Georges Thuysbaert, Guido Van Aver- maet. Marc Van Eetvelde, Bert Verlinden, Jozef De Beule en Hilaire Liebaut. Sint-Gillis kiest uit Mariëtte Meersschaert-Ongena, Jos De Meyer en Willy De Rudder van Sint-Gillis zelf, ook Roger Roggeman uit Sint-Pauwels en Christiane Smet- Thieleman uit Meerdonk zijn kandidaat. Stekene heeft de keus uit Omer Boeykens van Stekene en Odilon Goossens van Kemzeke. Voor Temse: uit Elversele komen Walther Vercauteren en Piet Cop- pieters; uit Tielrode Mariette De Bruyn en Herman De Cock; voor Temse zelf zijn kandidaat Bruno Machiels, August Robberecht, Désiré Van Riet en Luc De Ryck. Sint-Niklaas kiest uit Sinaainaren Werner Rogiers en Lieven Lenaerts, uit Nieuwker- ken komt Marc Van Beeck, uit Belsele Etienne Van Puyvelde; voor Sint-Niklaas zelf zijn kandidaat Daniël Meert, Walter Peeters, Annie Perdaen-Van Steelant, Raymond Schrijvers, Staf Van Daele, Mariette Van Daele-Van Overloop, Marcel Ver- donck, Ward Vergauwen, Julien Vergeylen, Albert Boon, Karei Buyse, Lieve De Geest, Pieter De Wilde, Jef Foubert en Omer Keymolen. W.V. les zo net mogelijk werd Willy niet 'n z'jn bevoegdheid ligt pas voldoende tot uiting berekend. DUavé, voorzitter kuiture- '*et hij een onderzoek in- kwam toen de werken al Schepen Dierick meent dus stellen naar de verschillen- aan gang waren. Niet al- ,jeze werken niet moe de punten die door zijn leen moest het «nulpeil» ten beschouwd worden als waren aange- van de fundering worden zujvere werken in meer. maar als niet-berekenbare en niet-opgenomen werken die inhoudelijk tot het ge heel van het werk behoren. Voor de leek is dit natuur- gebouwen die ten dienste moesten allerlei werken worden uitge- 22 februari: P V V. Groot- staan van het departement voerd, niet alleen om deze lijk zeer ambtelijke taal Hamme: Film «Vlaamse Ar- van onderwijs... grondlagen te verbeteren Gemakkelijker te verstaan dennen, schilders en land- Schepen Dierick beweert en te stabilizeren, maar js de bewering van raadslid schap» Feestzaal Gemeen- dat het studiebureau zeker ook bijvoorbeeld voor het Frans Vermeir die meende tehuis. 2° uur. njet kan verantwoordelijk aanbrengen van een bijko- dat er gegoocheld werd met ktetokuïïïvond mewlf «es,eld ,worden ™or de bekistin« cijfers omdat de raming in- Eibers. 20 uur. Gekroonden. Zaal Vier meerwerken omdat voorafgaandelijk grondonderzoekers er voor de funderingsmas- door sieven. een Zo dienden er vele gewa- clusief BTW en de toewij zing exclusief BTW was. De schepen wimpelt dat af met de vaststelling dat drie hogere besturen de aanbe stedingsdossiers hebben bestudeerd en geen opmer kingen in die zin hebben gemaakt. De bewering van Herman Burghgrave als zou er ook nogal eens een kamionske zand hier en daar zijn ge voerd waar het niet moest zijn is door de algemene en de onderaannemer nogal kwalijk genomen. «Wij deden alles volgens de voorschriften», schrijven zij elk in een brief. De onderaannemer voegt er l nog aan toe dat hij 120.00u fr heeft moeten besteden om stortgronden te vinden*' voor de vuiligheid die de Grembergse leemgrond al-Va lemaal bevatte. De brave^ man meent dan ook dat hij^., best de slechte publicitei n c kan missen en dat veraa dachtmakingen zeker ongej^ past zijn ten overstaan vari^ een hardwerkende midden-^ stander die in deze tijdeiC het hoofd nog boven watej^ wil houden. —■mi Opening op vrijdag 6 fe bruari te 20 u. Inleiding door de h. Wil ly DTnavé, voorzitter kultu rele raad. Opening door de h. An dré De Ruys8cher, schepen van kuituur. Openingsuren: zaterdag en zondag van 10 tot 12 en van 15 tot 20 u. De deelnemende verenigin gen zijh: K.W.B. H. Familie, K W B. Moerzeke, Buurthuis 't Hofken, Culturele Centrale, 't Klokhuis, Toneelkring Mensen achter de dijk, Ge meen telijke Academie Beel dende Kunst, Kri8telijke Bond Gepensioneerden, N.WK., F.V.V.-Groot- Ondanks de mistige avond was cr toch een talrijke opkomst van geïnteresseerden op de CVP-avond te Loke ren-Daknam om wat meer uitleg te horen over de toe komst van Daknam. Van CVP-bestuurszijde waren aan wezig: Voorzitter-Volksvertegenwoordiger Miet Smet, Burgemeester Hilaire Liebaut, Schepenen Arens, Ma- gherman en Dierinck, OCMW-voorzitter Maréchal en gemeenteraadsleden Van Hecke en De Meyer. Nadat Voorzitter Miet Smet ieder welkom had ge heten, gaf burgemeester Liebaut uitleg over de rea lisaties van het Lokerse stadsbestuur op plaatselijk vlak. Denken we dan aan de kapel in de Pontweg, wat zeker geen geschenk van EBES is, verbete ringen aan talrijke wegen, wateringen en de aanleg van het fiets- en wandelpad dat de fusiegemeenten doorkruist. Schepen Hugo Arens gaf een evaluatie over de fusie en over het huidige dienstbetoon op het plaatselijk oud-gemee ntehuis, dat bijna elke na middag open is voor allerlei zaken. Na de pauze kregen ook schepen Magherman en OCMW-voorzitter Ma réchal nog het woord. Dan kwam de hoofdbrok van de avond: de plaatselijke pro blemen. Als eerste de mo gelijkheid tot uitbreiding van kabeltelevisie in de Heirlandstraat, waarvoor reeds een petitie is rondge- haald. Aan TV-Oost zal een berekening worden ge vraagd en de kostprijs zal eerst aan de inwoners wor den voorgelegd, alvorens tot de aanleg over te gaan. Op de vraag waarom over de brug aan de Nijverheid straat niet mag gefietst worden kon geen antwoord worden gegeven. Wel zal bij de politie navraag ge daan worden om dit ver keersbord weg te nemen. Daarbij zal ook aan de slechte staat van het Aar deken wat gebeuren. Ook goed nieuws voor de bewo ners en fietsers van de Mid- dendam. Er is een aanbe steding aangegaan om de kasseien en het fietspad de gelijk te herstellen. Het fietspad in de Reynaert- dreef zal ook hersteld wor den en bij de politie zal gevraagd worden om een verkeersbord «verplicht fietspad» te plaatsen. Er zal verder gewerkt worden aan de afwatering in de Krikte- straat. Maar de afsluiting voor het doorgaand ver keer in de Daknammolen- straat zal nog geduld vra gen aan de bewoners, daar er hier en daar nog enkele problemen zijn. Het dak van het oud-gemeentehuis van Daknam is ook drin gend aan herstelling toe en dit zou heel kortelings moeten gebeuren. Dan nog een oproep aan de sportie ve automobilisten, die 's zondags naar Sporting gaan, om in de Daknam- straat en in Daknamdorp en ook in andere straten zich aan de parkeerregle- menten te houden en langs éne zijde te parkeren. Deze overtredingen zouden pro blemen kunnen scheppen voor brandweer en de hulp diensten. Een degelijke op lossing is hier niet gemak kelijk daar er nood is aan parkeerterreinen. Verder was er nog een vraag voor de toekomst van onze jeugd: Is er nog een kans dat er terug een school geopend wordt op Dak nam? Dit hangt af van het aantal leerlingen en als het zover komt zal er zeker niet gewacht worden om nieuw een schooltje te opejee nen. Over het gebrek aai" nieuwe woningen is er nicj veel over te zeggen, daal de woongebieden vastgeP legd liggen volgens het ge* westplan, en daar is geer* veranderen aan mogelijk) De vergadering werd afgejj111 sloten met de belofte va£.u burgemeester Liebaut onp'c bij de volgende CVP-ontfrii moeting met Daknam dils lijstje eens na te gaan en tre kijken wat ervan gereatf™ seerd is. En dat wordt hofn pelijk heel veel... p'1 j.v.iJ1

De Voorpost | 1982 | | pagina 6